LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 24 JUNI 1932 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD PAG. 6 GOLF Wedstrijden te Noordwijk. Zaterdagmiddag wordt op de banen van de Noordwijksche Golfclub de wedstrijd gespeeld om den Graaf van Limburg Sti- rum wisselbeker, 13 holes medal play, open voor heeren. Zondag wordt gespeeld om de British Challenge Cup, 36 holes tegen bogey, open voor dames- en heerenleden van Neder- landsche Golfclubs. WANDELSPORT DE 40 K.M. MARSCH DER L. P. S. V. Het bestuur der L. P. S. V. deelt mede, dat morgenmiddag te half één aan de K ppIc,school voor Zeevaart, de deelne merskaarten voor de 40 K.M. wandeltocht alsmede de parcoursbeschrijving in ont vangst kunnen genomen worden. Een ieder 2/Orge op tijd present te zijn, opdat precies te half twee kan worden af gemarcheerd. De heer J. Gorthuis, Maresingel 58 al hier, stelde voor de vereeniging, die met heb grootst aantal deelnemers uitkomt en den tocht volbrengt een fraaie medaille beschikbaar. R.K. ATHLETIEK- EN SPORTVEREEN. „ROOD-WIT". Wandelsport-afdeeling „De Antilopen". Zooals vanzelf spreekt zullen ook een aantal „Antilopen" deelnemen aan de 40 k.m.-marsch der Leidsche Politie Sport- Vereeniging. Het is ons thans gelukt een groep van 10 deelnemers met een leider bijeen te krijgen, welke groep, wegens verhindering van de heeren Stijnman, ditmaal zal mar- cbeeren onder leiding van den heer Jan Th. Witte. Voor hen, die nog niet met de regeling dezer marsch op de hoogte zijn diene het volgende Aan elke vereeniging, die met een groep van minstens tien personen zonder uitval lers of achterblijvers den tocht volbrengt, wordt een vereenigingsprijs uitgereikt. De kleedgelegenheden bevinden zich in de voormalige Kweekschool voor Zeevaart Noordeinde. Voorts deelt de L. P. S. V. mede, dat aan de volgende bepalingen streng de hand zal worden gehouden: a. het geheel parcours dient wandelend te worden afgelegd; hardloopen, zich aan voertuigen vasthouden enz. is verboden. b. de deelnemers moeten uiterlijk 1.15 uur startklaar op het terrein van de Kweekschool zijn opgesteld. Wij verwachten dus de deelnemende „Antilopen" om uiterlijk 1 uur bij de kleedgelegenheid, allen gekleed in wandel- costuum en liefst niet behangen met tallooze medailles en kruisen van vorige wandeltochten. Het Vierdaagsche-kruis is het eenige officieele kruis, dat bij derge lijke sportgebeurtenissen behoort te wor den gedragen en dat geen goed Vierdager dan ook zal vergeten! c. de deelnemers mogen met niet meer dan 3 naast elkaar loopen. d. de deelnemers, welke een groep vor men, moeten in groepsverband blijven loopen. Tenslotte laten we hier nogmaals in korte trekken de te loopen route volgen, zulks ten gerieve van belangstellenden, die de ïoopers onderweg willen ontmoeten of begeleiden: Vanaf de Kweekschool voor Zeevaart langs den Bijnsburgerweg naar het Raad huis in Oegstgeest, vandaar langs de tram baan naar Rijnsburg; door de Brouwer straat naar Noordwijk, langs de buiten plaats Klein-Leeuwenhorst rechtuit naar Noordwijkerhout, vandaar langs Wasse- naarschen weg en Zilkerbinnenweg naar station Lisse en het Keukenhof, vervol gens door Lisse langs de trambaan door Ba-ssenheim tot aan de Postbrug en langs de Haarlemmervaart, Abtspoelweg, War- monderweg en Rijnsburgerweg weer naar het Noordeinde. f Buitengewone omstandigheden voorbe houden hopen de deelnemers om ongeveer 8 uur weer binnen te loopen, hetgeen ze ker kan als er wordt geloopen zooals da-t met de laatste trainingsmarschen gebrui kelijk was. R. K. Athletiekvereen. „De Bataven". Morgenmiddag zullen weer een aantal „Bataven'-tippelaars, hun club gaan ver tegenwoordigen op de 40 K.M. afstands- xnarsch, uitgeschreven door de Leidsche Politie Sportvereeniging. Gezien het groote succes met de vorige afstandmarsch, twijfelen wij ook niet of deze marsch tal in alle opzichten slagen. De „Bataven"-tippelaax-s worden om half een verwacht in de school voor Zee vaart, Noordeinde. De leden van „De Ba taven", die niet deelnemen, worden ver zocht s' avonds pl.m. 7 uur de tippelaars op te wachten. De trainingsavond kon door verschillen de omstandigheden ld. Woensdag niet door gaan. Ook a.s. Woensdag zullen wij niet op het terrein van Kolpings Boys terecht kun nen. Toch worden alle „Bataven" Woens dag om precies 8 uur verwacht op de Nieuwe Vaart, dan kunnen wij gezamen lijk naar een terrein trekken, dat door een vereeniging disponibel gesteld wordt. A.s. Donderdagavond half negen be stuursvergadering ten huize van den Voor zitter, Pieterskerkhof. LAWNTENNIS DE KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Timmer wint. De Nederlander Timmer won gister in de derde ronde zijn wedstrijd tegen den Duitscher Kleinschroth, doordat de laat ste heeft opgegeven in den tweeden set. De eerste set werd door Timmer gewon nen met 62, in den tweeden stond hij met 32 achter, toen zijn tegenstander gedwongen was op t-e geven wegens bles sure. Voorts behaalden de Nederlanders in de Gemengde Doubles eveneens een fraaie overwinning. De uitslagen luiden als volgt: Hecren-enkelspelVines sl. Hopman 7—5 6—2 7—5; Aohi sl. Tucky 6—2 6—3 62; Borotra sl. Lee 63 75 61; Mayer sl. Wilde 62 63 63; Perry sl. van Rijn 63 64 60; Allison sl. Mickey 64 60 26 61Crawford slaat Boussu 97 64 62; Olliff sl. Grandguillot 62 60 63; Feret slaat Clemenger 46 61 46 60 63; Austin sl. Peters 61 64 62: Men- zel slaat Finnigan 62 63 61Shields slaat Andrews 46 1315 63 7—5 62; Mangin sl. Aveory 76 61 64; Wood sl. Gentien 62 63 62; Timmer slaat Kleinschroth 62 23; Satoh sl. Collins 6—4 64 6—2. Dames-enkelspel: Mrs. Gotfry slaat Mrs. Lewis 64 62: Mrs. Round sl. Miss Slae- ny 63 63; Nelle Metaxa sl. Mrs. Bur ke 46 63 63; Mrs. Whittingstall sl. Miss Feldham 63 62; Mrs. Pittman sl. Miss Montgomery 61 86; Miss Eeley sl. Mrs. Michel 62 46 62; Mrs. Ja meson sl. Mrs. Satterthwaite 75 75; Mrs. Jacobs sl. Mrs. Shepherd Baronn 62 62; mej. Krahwinkel sl. Miss Jedrzeiows- ka 64 64: Mrs. Palfrey sl. Miss Webb 62 63; Mrs. Dowe sl. Miss Eastley 7—5 6—3. Gemengde doubles: Timmer en mej. Belzer sl. van Puchett en mrs. Shields 75 61Knottenbelt en mej Couquerque sl. von Kehrling en mrs.. Burhe 06 64 63 Brugnot en mad. Mathieu sl. Haensch en miss Homv 64 62: Hughes en mrs. ShephadBaronn sl. Price en mrs. Lucas 62 63; Manein en miss Palfrey slaan Evory en miss Scott 60 63. In de tweede ronde sl. Vines en mrs. Moody Hodges en mrs. Stork 60 63; Hopman en mile. Sigart sl. du Play en miss Stevens 62 61, Michev en miss Rouw sl. Mitchell en mrs Mitchell 57 60 61 Oochet en mrs. Whit tings thai hebben een walk over; Crawford en ecthgenoote sl. Jacobs on en mrs. Morfey 61 86: Oohi en mrs. Peacooh sl. Glover en miss Trent- ham 61 63. Dames-enkelspelmiss Nuthall sl. miss Noel 62 46 6-2; miss Stammers slaat melle Pagnot 86 61miss James slaat mrs. Feel 62 62. BTLf ARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De jaarvergadering. Onder zeer geringe belangstelling had gisteravond in café „Concordia" bovenge noemde vergadering plaats. Uit de jaar verslagen van Secr. en Penningm. bleek, dat de toestand van den Bond nog steeds vooruitgaande is. Doör 32 viertallen (vo rig jaar 30) werd aan de comp. deelgeno-" men. Ook de gemiddelden der div. sterke spelers was met stukken vooruitgegaan, zooala men uit de volgende opgave kan zien. De cijfers tu-sschen de haakjes zijn de gemiddelden van vorig seizoen: J. v. d. Hulst 12.50 (10.75), B. Tegelaar 9.51 (6.15), J. Bruinincks 9.07 (7.23), A. Speijer 8.75 J. C. v. d. Berg 79.3 (7.22), R. A. A. Bijle- veld 8.06 (6.62). Besloten werd het lidmaatschap van den N. B. B. niet op te zeggen, wat door enkele vereenigingen was verzocht, doch te trachten meer animo te krijgen, „zoo wel voor de comp. N. B. B. als voor de pers. kamp. klein biljart", wat door enkele spelers reeds werd toegezegd. Wij hopen, dat er meerderen zullen volgen, zoodat de L. B. B. ook eens naar buiten kan toonen wat zijn leden kunnen. Door het bedanken van den voorzitter en door de vacature- J. Hockx als commissaris, moest er een verkiezing plaats hebben. Als voorzitter werd in de plaats van den heer J. Bou- man gekozen de heer J. v. d. Burg. Daar laatstgenoemde reeds zitting had in het Bestuur,moesten er 2 commissarissen be noemd worden. Gekozen werden de hee ren G. M. Tegelaar en P. M. v. d. Berg. Het bestuur is nu als volgt samengesteld J. v. d. Burg, voorz., A. J. Offenberg, secr., R. Kantebeen, penningm., en A. Verstraa- ten, C. Hendriks, G. M. Tegelaar en P. M. v. d. Berg comm. Hierna werden de diverse prijzen, be haald in de comp. en extra comp., aan de diverse vereenigingen uitgereikt. Twee ver eenigingen, welke dit seizoen voor het eerst aan de comp. deelnamen, nl. Zee zicht en de Krans moesten wegens het niet voldoen aan hunne finantieele verplich tingen" worden geroyeerd. De aftredende voorzitter wordt tot eerelid benoemd. De Extra-Competitie. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. 2 *t Gr. Laken 2 om het geheele kampioen- schap der extra, competitie luidt: P. La gas ('t Gr. T.) 74 24 12 3.08 C. Buis (T. O. G.) 50 23 12 2.17 N. v. d. Hoogt 47 20 9 $.35 G. Mieremet 81 20 29 4.05 I. Binnendijk 48 40 6 1.20 J. v. d. Burg 67 39 8 1.71 A. Crama, 45 31 8 1.45 J. \Va6senburg 48 30 6 1.60 't Gr. Laken 2 en T. O. G. 0 punten. Eindstand: 5t Gr. L. 3 en T. O. G. 1 p. GROOTSTE MILITAIRE VLIEGB00T TER WERELD. Binnenkort zal te Rochester de groot ste militaire vliegboot ter wereld te water worden gelaten. Deze vliegboot, welke gebouwd is bij de firma Short, weegt belast drie-en-dertig ton en kan een bemanning van tien man met zich voeren. Zij is bestemd voor ver- kenningswerk op langen afstand in de af gelegen deelen van het Britsohe Rijk en is in staat, den krachtigsten golfslag te trotseeren. De romp is negentig voet lang en twee- en-dertig voet boog, terwijl de spanwijdte der dubbele vleugels honderdtwintig voet bedraagt. De vliegboot heeft zes Rolls Royce Buz- zard-motoren, elk van 825 P.K., welke twee aan twee gemonteerd zijn. HAUSNER TE MIAMI AANGEKOMEN. Hartelijke begroeting van den Oceaanvlieger. Aan boord van het Amerikaansehe vlaggeschip „Seven Seas" is de Poolsche Oceaanvlieger Hausner gisteren te Miami aangekomen. Gisternacht was hij van de „Ciree Shell", die hem uit zee had opge pikt, op de „Seven Seas" overgegaan, waar hij zijn vrouw begroette. Bij zijn aankomst te Miami werd hij door de Amerikaansehe autoriteiten, de Poolsche kolonie en eei» "menigte van tien duizend personen harw-nfk begroet. De gouverneur van Florida heeft kapi tein Wilson, die Hausner heeft gered, een beker cadeau gedaan. Hausner. die met het Poolsche grootkruis van verdienste ge decoreerd werd. is van plan zijn poging voor een oceaanvlucht te herhalen. D00DELIJK VLIEGONGEVAL IN BELGIE. Op het militaire vliegveld te Bierset Awans in België, is een nieuw militair vliegtuig neergestort. De kapitein, die het bestuurde, was op slag dood. „Tel." KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. 't Was een teleurstelling toen het bij een triestige lucht beperkt bleef tot een enkel buitje en de Bilt ook niet meer regen aankondigde. Alle producten staan op flink wat regen te wachten en op de hooge geestgronden dreigt al veel te mislukken. Sommigen zijn de meening toegedaan dat droogte en nog eens droogte veel kan goed maken, omdat overproductie, die er tegen woordig met de scherpe uitvoerbepalingen zoo spoedig is, onvermijdelijk tot gevolg moet hebben zeer lage, verliesgevende prijzen. Men stelt dan 1931 tot voorbeeld. Degenen die hun bedrijf op hooger gelegen gronden heb ben, denken er weer anders over. In de bloem bollenbedrijven is er thans volop werk. 't Is de tijd dat alle soorten sterk aanrijoen. Van handel, zooals in normale omstandigheden in dezen tijd al veel gedaan wordt, is nog geen sprake. Men schijnt de kat uit den boom te willen kijken. De gewassen vallen in het al gemeen tegen. Men zal het dit seizoen met een kleinere maat dan andere jaren moeten doen. Botsing. Een vrachtautobestuurder on derhaalde de heer v. d. M. alhier, die met zijn vrachtauto ook op den Valkenburgschen weg reed. Het feit, dat enkele fietsers langs den kant van den weg reden, waardoor de haastige autobestuurder moeilijk kon passee- ren, was voor v. d. M., dit om een ongeluk met de fietsers te voorkomen, eenigszins uit te wijken. Gedwongen door de achterrijdende auto haalde v. d. M. teveel uit en kwam in botsing met een boom. Gevolg flinke ma- teriale schade. Het no. van de auto van den haastigen bestuurder is opgenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. NOORDWIJK De postbestelling. Naar wij vernemen za' de derde postbestelling in Noordwijk aan Zee, waarvan de opheffing reeds pas was aan gekondigd in ieder geval bestendigd blijven tot na afloop van het seizoen. Openluchtfilm. Door B. en W. is ver gunning verleend aan de Vereeniging „Ne- derlandsch Fabrikaat" te Den Haag tot het houden van een openluchtfilmvoorstelling te Noordwijk aan Zee op Donderdag 7 Juli a.s. De hulp van de plaatselijke middenstandsver- eenigingen zal worden ingeroepen bij de pro paganda in deze gemeente voor het Neder- landsch fabrikaat. De vermakelijkheidsbelasting. Naar wij vernemen zal zoo goed als zeker de belasting op de openbare vermakelijkheden reeds 1 Juli a.s. in werking kunnen treden. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente daalt telkens nog maar zeer onbeduidend en bedraagt nog 393, waarvan er 100 zijn te werk gesteld in de Noordduinen aan het aanleggen van wegen en beplanting, terwijl er bij de resteerende 293 werkloozen zijn 124 landarbeiders, 67 visschers, 27 losse arbeiders, 69 bouwvakarbeiders, 1 chauffeur, 2 boekdrukkers, 1 letterzetter. Tentoonstelling. Naar wij vernemen zal op 6 Juli en volgende dagen in het Palace- hotel te Noordwijk aan Zee gehouden worden een tentoonstelling van het Nederlandsch Fa- brikatenhuis te Utrecht. SASSENHEIM Gasbedrijf. Aan het dezer dagen ver schenen jaarverslag over het gemeentelijk gasbedrijf ontleenen wij het volgende: Het buizennet werd uitgebreid met 275 me ter, 223 meter in de Iepiaan en Beukenlaan, 40 M. in de Molenstraat en 12 M. in de Kooi. laan. Aan het eind van het jaar bedroeg de totale lengte van het buizennet 12.566 meter. Door de verschillende belanghebbenden werd voor den nieuwen aanleg een minimumver- bruik gegarandeerd. De grootste aflevering per etmaal uit de gashouder had plaats op Zaterdag 15 Aug. met 2.304 M3. en de kleinste aflevering op Donderdag 14 Mei met 1.033 M3. Het verbruik over het verslagjaar heeft be dragen in totaal 596.327 M3., waarvan 362.147 M. over gewone meters, 228.671 over penning meters, 2.629 over muntmeters en 2.880 voor straatverlichting, met een totaal opbrengst van 62.023.18, Op dit bedrag werd aan verbrui kers voor de afname boven 500 M3. een re ductie verleend voor 178.485 M3., verdeeld over 472 verbruikers a 5 ct, per M3. is 8.924.25, zoodat de bruto-opbrengst bedroeg ƒ53.098.93. De inkoop voor 624.964 M3. heeft bedragen ƒ30.136.38, zoodat een bruto-winst werd verkregen van 22.962.55. Van het net to-winstcijfer ad 4.087.51^ is ƒ3.363.37 verkregen door het verbruik boven de 500 M3. a 5 ct. Dit verbruik komt het netto-winst cijfer voor het bedrag ad 2 ct. per M3. (verk. ink.) ten goede, daar de onkosten van het be drijf door dit" meerdere verbruik niet worden beïnvloed. In vergelijking met 1930 is het totale ver bruik toegenomen met 18.034 M., en het aan tal verbruikers met 40, wier aantal nu tot 1044 is geklommen, waarvan 512 gewone ver bruikers, 526 penningverbruikers en 6 munt- verbruikers. Het gasverlie. heeft bedragen 4.58 pet. Ten behoeve van den bouw van een meter kamer, laboratorium, werkplaats en magazijn werd een nieuwe leening aangegaan voor 12.000. Op de bestaande leeningen werd af gelost 4.842.68. De totaal-schulden van het bedrijf beliepen aan het eind van het jaar 74.646.05. Ten laste van de exploitatierekening ko men o.m. de volgende posten: 5.545.82 voor afschrijvingen, Intrest 3.229.31, onderhouds kosten plm, 1800. De totale aanschaffingswaarde voor de ge bouwen, buizennetten, gashouder en gereed schappen enz. bedroeg per 31 December 1931 182.000, waarop op denzelfden datum was afgeschreven 80.500. WASSENAAR Wielrenner bewusteloos. De wielrenner P. uit den Haag, werd op den Rijksstraatweg nabij de v. d. Oudermeulenlaan bewusteloos langs den weg gevonden. Nadat dr. Baart de 1^ Faille en dr. Boer de eerste hulp hadden verleend, is P. per ziekenauto van den heer Goemans overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijding. Langs de Aarkade kwam gis teren het gespan van den landbouwer S. in aanrijding met de auto van den heer v. D., waardoor de auto vrij aanzienlijk werd be schadigd. Zonnestraal. Op 25 Juni wordt alhier de jaarlijksche zonnestraal-collecte gehouden Geboren: Anna Bregitta d. van C. C. de Jong en B. G. van Eijk Cornelia Gerdina di van A. Bakker en C. G -de Jong Pie- ter z. van C. Vis en M. J. Breeveld Gerrit Abraham z. van J. Wassenaar en M. van Klaveren Geertruida Helena Jacoba d. v. M. van der Pijl en M» E. van den Berghe Jan Pieter z. van P. Rijnsburger en A. van der Spruijt Dirk z. van W. Bosschaart en J C. Bonouvrié Arie z. van C. van Els- wijk en T. A. van Kuijk Pieter z. van C. van Elswijk en T. A. van Kuk Margaretha Maria Jannetje d. van Dingeman Tabernée en J. M. Keij. Getrouwd: G. van Eijk 27 j. en J. W. Tromp 26 j. Overleden: Dirk Schellingerhout 67 j. Antje Kamping 23 m. Gevestigd: van Barneveld: W. Janse, kleermaker, Raadhuisstraat 249 van Am sterdam: M. Wardenier en gezin, Stations straat 29 van Utrecht: K. Geertsema, tand arts, Julianastraa.t 90 Bodegraven: J. C. de Vlieg, Toussaintstraat 22 's Gravenhage: C. G. Best, assistent-apothekeres, Emmalaan 88 Oegstgeest: W. van Rossum, Hoflaan 14 Opperdoes: M. Bakker, Raadhuisstr. 44 Vertrokken: naar Bodegraven: K. L. Bontje naar Amsterdam: A. M. Streng Gouda: J. Vierbergen Leiden: W. Rit meester en gezin, Leiden: G. Geerlings, Rijnzaterwoude: H. J. Evers 's Graven hage: J. N. Engelsman en gezin 's Graven hage: S. R. wed. van H. Engelsman Wasse naar: G. E. Verkerk Rotterdam: B. Bre mer Zwijndrecht: K. Korbas Veendam H. G. Lammerts Veur: J, Verhoeff en gezin Schoonrewoerd: S. C. Poortvliet Haarlemmermeer: J. J. van der Weele Concert. Concert te geven door de Ge mengde Zangvereen. „Zanglust" op Dinsdag 28 Juni 1932, des avonds 8 uur, in de tent aan de Stationstraat: 1. Vespers, Beethoven. 2. Aan de toonkunst, E. Erdelman. 3. Mijn hof, Ph. Loots. 4. Adeste, O. de Nobel. 5. Hollandsche kinderkes, O. Koop. 6. Slaap- zacht, Jac. Bonset. 7. Liedje van verlangen, Alph. Vranken 8. Sneeuwklokjes, Isr. J. Olman. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! WOERDEN DE VERDRONKEN DRONKAARD Hoe het lijk vervoerd werd. Het bericht omtrent het verdrinkingsgeval van Woensdag behoeft eenige aanvulling. De 64-jarige A. V. was met zijn makker K. K. alhier, Dinsdag op stap geweest. Beiden heb ben toen reeds flink gedronken. Nadat zij de nacht in een hooiberg aan de Putkop heb ben doorgebracht, zijn zij Woensdagmorgen wederom op bezoek geweest in een herberg, waarvan zij ook eenige fleschjes jenever heb ben medegenomen op den voor V. zoo nood lottige tocht. Na eerst dicht bij Harmeien in het gras te hebben vertoefd, waar K. zijn ka meraad met een touw aan een stok had vast gebonden om het afglijden van de steile hel ling te voorkomen, zijn ze later verderop ge trokken, In de tijd, dat K. sliep is V. te water geraakt. Twee Woerdensche agenten hebben het lijk opgehaald. Een der agenten ging toen aan het bureau een brancard halen (de af stand is een uur loopen). Intusschen passeer de een driewielige motorfiets, een demonstra tiewagen van de fa. Pont te Amersfoort, van het z.g. Goliath-type. De bestuurder hiervan bood vrijwillig aan om het lijk in de hier voor alleszins geschikte bak van den wagen naar Woerden te vervoeren. Het lijk is dus niet op een gewone vrachtauto geladen en de brancard behoefde geen dienst te doen. Voetbalterrein. Zondagmiddag te half drie zal het nieuwe terrein van de voetbal club W.V.V., alhier, aan de pannenbakke- rijen, worden geopend met een voetbalwed strijd tusschen de eerste klassers Ajax en Sparta. Zooals bekend speelt W.V.V. in de 4de klas van den K.N.V.B. BODEGRAVEN Gemeentelijk slachthuis. Gedurende de maand Mei zijn in het gemeentelijk slacht huis geslacht: 75 koeien, 1 paard, 108 varkens 1369 nuchtere kalveren en 21 graskalveren. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden nog als werkloos inge schreven 88 personen. Gevonden voorwerpen 1 kinderwagen z. kap 1 half pond tabak 1 bonboekje voor kaaskoopers 1 br. aktetasch met boeken 1 kinderportemon. met inh. Verloren voorwerpen. 1 rijwielplaats in étui 1 heerenrijwiel „Bodelo" 1 gele regenjas. Geboren: Maria Paulina d. v. A. Ver boom en S, A. van der Laan Johannes Leendert z. van J. N. van der Wouden en L. Brouwer. Bregje d. van J. van der Poorte en T. van den Bosch. Gevestigd: J. A. de Gier, veehouders knecht K. L. Bontje, dienstbode A. Vianen, dienstbode M. W. Zwijnenburg A. Fortuin, slager M. Heilijgers. Vertrokken: G. A. Oosterom naar Berkel P. J. Tuis naar Hilversum. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk). Wilhelmina-vereeniging. Woensdagavond werd in het café „Ik leer nog" de jaarlijk sche zomervergadering gehouden der Wilhel mina-vereeniging, ter bespreking van even- tueele plannen. Te half negen opende de voorzitter, de heer J. P. de Bruijn, de vergadering met een woord van welkom. In de weinige belangstelling voor dezen avond zag de voorzitter eenerzijds een vertrouwen in het beleid van het bestuur en anderzijds de afwachtende houding of er al of niet feest zal zijn. Mededeeling werd gedaan, dat voor eenige maanden geleden de koninklijke goedkeuring op de statuten was verkregen. De voorz. sprak een woord van dank tot notaris Ruizeveld voor de werkzaamheden daaraan door hem verricht. Van den heer burgemeester P. Wap was bericht van verhindering binnengekomen. Door den secretaris, den heer W. J. v. Be- veren, werden de notulen gelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Hierna werd het belangrijke agendapunt: „Bespreking feestelijkheden" door den voor zitter uiteengezet, waarna volgde het voorstel van het bestuur, om dit jaar op 24 en 25 Aug., op bescheiden wijze 2 dagen feest te houden, waarvoor de toestemming van den heer burgemeester reeds was verkregen. Op de verschillende uitgaven denkt het bestuur 1000 te kunnen bezuinigen, waaronder ook de groote uitgaven voor aansluiting van elec- triciteit. Op een vraag van den heer Scheel ant woordt de voorz., dat dit jaar vooral de volle aandacht zal worden besteed aan de kinderfeesten, terwijl ook als vanzelfspre kend de traditioneele ringrijderij met paard en tilbury zal worden gehouden. De heer de Jeu stelde de vraag of het mo gelijk zou zijn een bloemen-corso te houden. De voorz. zeide, dat dit ook breedvoerig door het bestuur was besproken, doch dat het bestuur er nog niet toe had kunnen beslui ten omdat het voor verschillende personen nogal kostbaar is om hieraan mede te doen. De heer de Jeu zou, wanneer er tot een bloemencorso zou kunnen worden besloten, gaarne zien, dat er onderscheid gemaakt wordt, bij de beoordeeling tusschen degenen die het zelf doen en die het laten doen door een vakman. Vanuit de vergadering gingen stemmen op om het vuurwerk voor dit jaar achterwege te laten. De voorz. meende, dat dit gehand haafd moest blijven; het welslagen van het feest zal er voor een groot deel van afhan gen. Na eenige discussie werd het voorstel „geen vuurwerk" ingetrokken. Niemand ver klaarde zich tegen het voorstel van het be stuur, waarmede besloten was tot feestvieren, terwijl het programma nader door het bestuur zal worden uitgewerkt. Tot leden der verificatie-commissie 1932, werden benoemd de heeren Th. Tijssen Thz., Th. v. d. Voort en J. v. d. Geer. Nadat nog enkele vragen door den voor zitter waren beantwoord, werd de vergade- 1 ring met een woord van dank gesloten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6