HET EUCHARISTISCH CONGRES KERKNIEUWS SPORT VRIJDAG 24 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 DE GRAAL IN DUBLIN (Van onzen bijzonderen correspondent). DUBLIN, 21 Juni. Vandaag is de „Graal" in Dublin en Dublin heeft haar vol geestdrift ontvan gen. Maar laat ik geregeld vertellen van wat deze dag te zien gegeven heeft. De „liner" uit Holland zou aankomen, de boot waarop de Hollandsche deelnemers aan het Eucharistisch congres naar hier zouden komen, üm tien uur hadden de ha ven autoriteiten mij verteld en dus ging ik tegen dien tijd naar Sir John Hoger sons Quay, waar de „Marnix van St. Aldegon- de", de Hollandscbt boot met den naam die niet uit te spreken is, zeggen ze hier, Maar om tien uur was daar nog geen boot te zien, benzij je met een goeden kijker, die de chef van het havenkantoor daar op net einde van de kade mij ter beschikking stelde, naar heel in de verte tuurde, waar je dan nevelachtig, wazig, een groote scheepsromp zag. Keek je dan om elf uur weer eens, dan Mg je nog precies dezelfde wazige gedaan te, op precies dezelfde plek liggen en om twaalf uur lag ze er nog. De Marnix kon niet binnenkomen, moest op hoog tij wach ten en eerst tegen drie uur lag het prach tige schip aan den wal. „That is some ship-", is me dat even een schip 1 hoorde ik achter me iemand uit roepen; „zoo een hebben we er in Dublin nog nooit gezien" zei weer een ander en zoo was iedereen vol van bewondering voor de mooie boot van de „Nederland". Het is een flinke wandeling van de eigen lijke stad naar de plaats waar de boot moest aanleggen, maar naarmate het schip naderde stroomden meer menschen toe en toen eindelijk de trossen werden uitge gooid, stond er een dicht opeen gepakte menigte op de kade die geestdriftig de juichkreten der Graal- en ILJ.V.-meisjes bo- antwoordden. Tijdens het meeren werd aan boord het Wilhelmus gezongen en op de wal door de aanwezige Hollanders, waar onder we ook Pater Lefeber uit Hoorn ontdekte, meegezongen. De Ieren beant woorden dien zang met het lersche volks lied. Maar toen daar op de boot het Lour- deslied werd aangeheven, toen kende de geestdrift geen grenzen meer en zongen allen met luider stemme mee; die wijs ken de ze óók, al waren de woorden die ze zei den ook anders. Boven, heel hoog op het schip, versche nen toen eensklaps de drie Nederlandsche bisschoppen Mgr. Jansen, Mgr. Diepen en Mgr. Olof Smit en toen scheen er geen eind te zullen komen aan het gejuich en zelfs vielen er menschen op de knieën, mid den op de straat. En toen later de bisschop pen de boot verlieten, konden ze slechts met moeite hun auto bereiken, zóó dron gen de menschen op, om toch maar hun ringen te kunnen kussen, of hun zegen te verzoeken voor zich en vooral voor de kleine kinderen, die ze op den arm droegen. Waarlijk, het was een schitterende ont vangst. Maar ik was met de Graal begonnen en heb daar verder nog geen woord van ge zegd. Dat komt, omdat ik wist, dat u van boord zelf al telegrafisch op de hoogte ge houden was. Toch moet ik er nog iete van vertellen. Ik had al gehoord, dat gisteren toen de Marnix in Cobh lag (spreek uit cóv en schrijf, als u dat gemakkelijker is Queen- stown, want dat is hetzelfde) de Graal- meisjes daar een kleine demonstratie had den gegeven. Een dier meisjes heeft op mijn verzoek een kort relaasje over dit optreden in Oobh geschreven, dat ik hier laat volgen. Tocht van de Graal. Vroeg in den morgen om pijn. 6 uur liep de „Marnix van St. Aldegonde" de haven van Oobh binnen. In de verte lag daar schitterend in de opkomende zon het bergachtige Cobh, waar we een uitstapje zouden maken. De Graal werd in sloepen aan wal gebracht. Die tocht is een zegetocht geworden voor de Graal als katholieke jeugdbeweging. Een enthousiaste menigte verwelkomde ons in de, ter eere van het Congres feeste lijk versierde straten. Vlaggen wapperden, de zon scheen. In een kleurige rij, 4 aan 4, maakten we een fijne wandeling tot een groote gras vlakte. In minder dan geen tijd was daar het heele stadje ook aanwezig. Vooral niet te vergeten een doedelzak-muziekcorps. Voor de „Graal" dansten zij hun lersche dansen op de maat van vroolijke, soms ook wel sleepende muziek en zongen zij hun lersche volksliederen. Na den pic-nic trokken we verder, steeds vergezeld van onze muzikanten. Ook „de Graal" liet zich niet onbetuigd. Een stukje spreekkoor werd beloond door hartelijk handgeklap. Op den terugtocht hielden we halt voor de majestueuze kathedraal. Heel stil in tiem, voor den Christus opgesloten m 't tabernakel, koorden wij de „Graal-offe- rande". De intense stilte overal om ons heen was iets indrukwekkends. Dan trokken we ver der steeds vergezeld van onze muziek, naar 't Zusters Convent „The sisters of mercy", waar ons een hartelijke ontvangst wachtte In stomme verbazing volgden de zusters den Graaldans: 't Veni S. Spiritus. Terug in de sloep, die ons naar „ons thuis" bracht, was de wal weer volgestroomd. Kinderen met handen vol bloemen, op him bloote beentjes, in hun armoedige, maar kleurige kleeren, „ruilhandelden" met ons. Voor appels enz. kregen we bloemen. Steeds meer. En als ten laatste de sloep wegvoer, wer den we nagejuicht. Alle scholen hadden vrij. Alle werk lag stil. 't Enthousiasme was ten top gestegen. Later, toen we aan boord waren, kwamen de muzikanten tot vlag langs onze boot doedelen en zingen. Tientallen roeibootjes voeren lange ons, tot ten laatste het sein tot vertrek gegeven werd. Langzaam stoomden we de haven uit. Langzaam verdween 't laatste vergezicht van Cobh met zijn heuvels, zijn vlaggen, zijn enthousiaste inwoners en stoomden we Dublin tegemoet. „Het doel" van onze reis. Dankbaar waren we allen voor de lie?e j ontvangst van Cobh's arme, maar harte lijke bevolking. Gedachtenissen als FTTT, plaatjes en zelfs relikwieën, bloemen enz. i waren we rijker geworden. Warmer door 'fc intense geloof van de Ieren. in de straten waren opschriften als St. Patrick pray for us. Menig Graallid zal ook wel een schiet gebedje gezegd hebben uit dankbaarheid voor zoo'n ontvangst. Maar niet alleen Cobh heeft nu de Graalmeisjes gezien, ook Dublin weet al wat de Gr^al is en wat zy wil. Onmiddellijk toch is de Graal met haar propaganda begonnen. In optjcht trok zij door de voornaamste straten der stad, waar de kieuiige stoet heel wat bekijks had en veel 'ndruk maakte. Ik bad de eer daarbij als gids te mogen dienen nietwaar, I ais je al drie dagen in Dublin bent, dan ben je een expert geworden, ten minste zoo dachten de Graalleidsters er over, die mij het verzoek deden. Na een wandeling van anderhalf uur, bracht ik haar naar St. Ste phen's Green, een mooi park, waar ze. meende ik, een oogenblik zouden kunnen uitrusten. Jawel, rusten! Dan moet je net Graal meisjes hebben. Weet u wat ze gedaan heb ben? Ze hebben er gezongen en gedanst en gespreekkoord, dit laatste zelfs in het Eingelsoh, wat buitengewoon op prijs ge steld werd. In een klein spreekkoortje werd met vragen en antwoorden uiteengezet, wit eigenlijk de Graal is en wat zij wil, zoodat Dublin dit nu al dadelijk weet. Zelfs heeft een der leidsters het in groote menigte verzamelde publiek toegesproken, om het te danken voor de hartelijke ontvangst. Toen gingen de meisjes weer naar de boot en ik naar m'n schrijfmachine, om dit te tikken. DUBLIN, 24 Juni. Rede pastoor Willenborg Heden werd op het Eucharistisoh Con gres te Dublin een rede gehouden door den zeereerw. heer L. S. Willenborg, pastoor te Bloemendaal over het onderwerp „De H. Eucharistie en het Ziekenapostolaat". Aan deze rede is het volgende ontleend; Na de beschouwingen over de H. Eucha ristie en de Katholieke actie volgen logisch de beschouwingen over d© H. Eucharistie en de Katholieke passie, welke men aan mij als secretaris van het Zieken-Apostolaat en medebestuurslid van den Euoharisti- schen Bond gevraagd heeft voor dit Eucha ristisch Congres te Dublin. Het Zieken-Apostolaat wil het lijden al ler Christenen omvatten en de dragers er van in het licht van het geloof leeren, dat het lijden uit de hand van God moet wor den aanvaard als een gave, waarmede zij geroepen worden, zooals Sint Paulus zegt, aan te vullen wat aan het Lijden van Chris tus ontbreekt en wel ten bate van Chris tus' Mystieke Lichaam, de H Kerk. In dat zelfde licht blijkt dan het lijden voor den drager ervan te zijn een schat, een ver borgen 6chat; immers, als zij in den geest van Christus het lijden opvatten en dra gen, maakt dit lijden hen innerlijk en dik wijls uiterlijk meer gelijkvormig aan den lijdenden Verlosser. Ten slotte leert het Zieken-Apostolaat den kostbaren schat van het lijden als een offer op te dragen. Immers door denzelfden H. Geest als Jezus in zijn offergang naar Golgotha worden zij als kinderen Gods ge leid en voortbewogen om met Christus, die Zich zeiven door den H. Geest onbevlekt aan God heeft opgedragen, zich zei ven eveneens te offeren, bestemd als zij zijn voor een heilig priesterschap, dat geestelij ke offers brengt, welgevallig aan God door Jezus Christus. Terwijl de gedachte gerezen was om de zieken naar de parochiekerk te voeren om ze daar op minder zorgelijke en eenvoudi ger wijze dan in Lourdes b.v. eenige dagen te doen doorbrengen tot opwekking van hun geestelijk leven en tot stichting der gezonden, was van zelf sprekend de ern stige wil daarbij om aan de zieken te ge ven het hoogste, het schoonste, het rijkste, waarover wij priesters beschikken nJ. de H. Liturgie voor zieken, zooals deze in de Liturgische boeken het Missale en het Ri tual e Romanum vervat is. Wij wilden deze H. Liturgie voor zieken vastgesteld door onze Moeder de H. Kerk ook inderdaad en ten volle aan onze zie ken geven in de eigen taal der zieken: Daartoe was noodig naast den Latijnschen tekst de Nederlandsche vertaling. Zoo kwam het handboekje voor het Eucbar. Tri duüm voor zieken tot stand, dat sindsdien in 't Duitsch, Fransch en Poolsch versche nen is, en op het oogenblik overgezet wordt in het Engelsch, Spaansch, Portugeesch en Italiaansch. Het gansche Triduum voor zieken heeft dus Jezus in de H. Eucharistie als middel punt. De drievoudige oefening, welke aan elkan dag van het Triduum zijn orde geeft, laat dit zeer duidelijk zien. Uitwerking. De uitwerking van zulk een Euchar. Tri duum voor zieken laat zich gemakkelijk be grijpen. De H. Eucharistie, die gedurende drie dagen in den geest en het hart der zieken hare werking intens heeft kuunen doen en in het H. Misoffer en in de alge- meene H. Communie in het bezoek bij het Allerheiligste en in het Plechtig Lof met de Sacramenteele zegening, heeft natuur lijk ommekeer in het zieleleven gebracht. Juist een Triduum heeft daarom zulk een groote waarde. Wij kunnen daarom niet genoeg insisteeren op een Triduum. O de Eucharistie en het Zieken Aposto laat zijn niet te scheiden van elkaar. Als een zon straalt die waarheid gedurende het Triduum en dat lioht, dat levenwekkend licht, dat verkwikkend, troostend, sterkend licht, verlaat de zieken niet meer, maar blijft nog lang na het Triduum voortleven, over het Ziekbed in de ziekenkamer, ja tot aan het sterfbed. Om dit nu te bevestigen en te versterken is het Secretariaat van het Zieken Aposto laat opgericht waar de zieken zich met naam en adres kunnen laten opschrijven en die aanmelding van de zieken persoon lijk wordt beschouwd en aanvaard als de uiting van den vasten wil en het krachtig besluit om deel te nemen aan het Aposto laat der zieken dat mee wil werken aan de innerlijke en uiterlijke uitbreiding van het Rijk van God de H. Kerk. Het kruisje met het inschrift op den ring rond het kruis „Christo Confixus sum Cruci" „Met Christus ben ik gekruisigd" wordt aan de zieken toegezonden tegelijk met het inschrijvingsbewijs, waarin het ge bed van het Apostolaat staat gedrukt en de eerste brief, waarin de Secretaris den zieke gelukwenscht met de vrije toetreding tot het Apostolaat. Maandelijks ontvangen de zieken dan een persoonlijk geschreven brief, die niet anders bedoelt dan een persoonlijke hand druk, een bezoek te zijn, om de zieken te herinneren aan het licht waarin zij him lij den moeten zien. En dat lioht nog te ver meerderen en te versterken. Sterke verspreiding. Zoo snel als het licht is, is dit Apostolaat verspreid geworden in de andere landen, waar heel spoedig dergelijke Tridua werden gehouden en Secretariaten werden opge richt, om de zieken te vereenigen tot een groote machtig wereldleger, dat voor de verbreiding van het rijk van God onmis baar geworden is, ja zoo machtig, zoo on misbaar, dat honderden Bisschoppen, Aartsbisschoppen en Kardinalen een schrij ven aan den H Vader hebben onderteekend, en door Z. H. E. den Bisschop van Haar lem hebben laten overhandigen. De vruchten. En de vruchten? Als Z. H. de Paus zelf aan Mgr. Karei Kmetko, Bisschop in Nitria in Tsjecho-Slo- wakije, verklaard heeft: Ik verwacht hier van de grootste vruchten voor de H. Kerk omdat er bronnen worden aangeboord die tot nu verborgen waren, dan verwondert het ons niet uit de tallooze brieven der zie ken te zien het algemeen voorkomend feit, dat niet alleen het zieleleven der zieken is verdiept, versterkt en tot hooger liefde opgevoerd, maar ook anderen de zegenin gen daarvan ondervinden inzooverre zij gesticht worden door het geduldig gedragen lijden of het voorbeeldig sterven. Moge dit Internationaal Congres de ge dachte van het Eucharistisch Triduum voor zieken en het Zieken-Apostolaat verster ken en verbreiden onder alle volkeren en de zieken hun roeping doen kennen en bij een brengen tot een groot en machtig le ger, dat met de verlossende en zaligmaken de kracht van het Christelijk gedragen en geofferd lijden voortschrijdt om het Rijk van God onder de volkeren der aarde te doen komen. Christus Eucharisticus overwinne, regee- re, heersche door het Apostolaat der zie ken. Pater Dr. L. van Dijk. Aan het Internationale Instituut „Ange- licum" te Rome slaagde de weleerw. pator Leo van Dijk uit Uden, van de Orde der eerw. Kruisheeren, voor het doctoraat in de Theologie op een proefschrift, getiteld: „De verplichting van de Gelofte". De oandiJaat verkreeg daarbij voor zijn examen: mei groote onderscheiding. ONTPLOOIING LITURGISCHE ACTIE. Misgebeden H.H. Martelaren van Gorinchem en Zoete Lieve Vrouwe van VHertogenbosch. De bedevaartplaats Brielle bezit het pri vilege de plechtige votiefmis der HJ1. Mar telaren van Gorinchem op bijna alle pro cessiedagen te zingen. De custos van de Bisschoppelijke Briel- sche Commi/seie de zeereerw. pastoor J. van Muijen te Brielle heeft daarom het initia tief genomen, de misgebeden der H.H. Martelaren van Gorinchem ten gene /e van de Bnelsche pelgrims te laten drukken. En de liturgische vereeniging in het bisdom Haarlem wao gaarne bereid, ter meerdere eer en glorie van onze vaderlandsche mar telaren, deze devotie te helpen bevorderen; door haar zorgen zijn thans deze misge beden verschenen in de serie van wekelijk- sche Missaals Bron van Christelijken Geest. Een tweede ontplooiing van liturgische actie vindt plaats op initiatief van de Bos sche liturgische vereeniging in verband met het feest der Zoete Lieve Vrouwe, dat dit jaar op 10 Juli met bijzonderen luister her dacht gaat worden De hoogeerwaarde pre sident van de Bossche liturgische vereeni ging liet de votiefmis der Zoete Lieve Vrouwe eveneens in bovengenoemde serie in druk verschijnen. In het Roermondsohe diocees zal door de goede zorgen van de Liturgische vereeni ging van dat diocees den bezoeker» van de sociale week te Rolduc op 7, 8 en 9 Augus tus de misgebeden voor die dagen worden aangeboden, opdat alle deelnemers de hier voor aangewezen gebeden hardop met don officieerenden priester kunnen meebidden. H.H. Wijdingen bij de Witter Paters van Kardinaal Lavigerie. Op 29 Juni a.s. zal in de Primatiale Ba siliek te Carthago, door ZijnExc. Mgr. Le- maitre, Primaat van Afrika, de H. Priester wijding worden toegediend aan 42 Diakens, waaronder 6 Nederlanders. De weleerwaar de heeren: A. M. Berlage uit Nijmegen; F. P. A. Hendriks uit Puiflijk; W. J. H. Kok uit Amsterdam; J. H. H. van Hulzen uit Dalfsen; H J. Meeus uit Oudenbosch en L. Volker uit Veghel, allen van de So ciëteit der Witte Paters. Tevens zullen 49 Subdiakens worden ge wijd en zich door plechtigen eed verbinden aan de Sociëteit der Witte Paters, waar onder 18 Nederlanders: L M. Aarden uit Zevenbergen; H. J. J. Bollinger uit Am sterdam; M. J. Brockhus uit Rotterdam; J. C. Geling uit Sappemeer; B. J. Hart- mann uit Eindhoven; W. A. F. v. d. Heij den uit Eindhoven; J. Klep uit Breda; K. W. A. Liscent uit Amsterdam; J. v. d. Looij uit El eden; J. M. E. Mestrom uit Venlo; A. P. A. Oomen uit Heusdenhout; J. G. Peters uit Deventer; A. J. M. Serra- rens uit Osseuisse; A. J. B. Smoor uit Oud- Gastel; G. v. d. Ven uit Rijswijk; A. F. A. Willeken8 uit Zundert; F. A. M. Windau uit Rotterdam en A. J. Wouters uit Wij bosch. Verder 36 scolastieken ontvangen ton suur en de 2 eerste mindere orders; waar onder 10 Nederlanders en 62 scolastieken de twee laatste mindere orden, waaronder 12 Nederlanders. Van deze Sociëteit der Missionarissen van Afrika herdenken, ook op 29 Juni hun zilveren Priesterjubilé de zeereerw. pa ters: P. Zoetmulder en dr. B. Zuure, beiden verblijvend in de Procure te Boxtel, A. Stoop en J. Mulder welke in de Congomis- sie en H. Melsen die in de missie van het Vicariaat Tanganika, werkzaam zijn. ATHLETIEK MEJ. SCHUURMAN WEL NAAR LOS ANGELES. Het Bestuur van de K. N. A. U. deelt ons mede, dat de uitzending van mejuf frouw T. Schuurman naar de Olympische Spelen, zoowel voor het nummer 100 me ter hardloopen dames, als voor de 4 x 100 meter-estafetteloop gehandhaafd is, daar zij zich geheel heeft neergelegd bij de door het K. N. A. U.-bestuur genomen be slissing, dat als verzorger zal meegaan de heer J. H. E. van de Putte. ROEIEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN „NEREUS". Gisteren zijn op den Ringvaart van den Haarlemmermeer nabij Sloten de voor wedstrijden aangevangen van de Interna tionale wedstrijden, welke door de A. S. R. V. „Nereus" ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der Instelling van Hoo ger Onde-wijs te Amsterdam worden ge organiseerd. Zooals bekend zijn de wedstrijden in twee deelen gescheiden en vinden de wed strijden voor de ongestuurde nummers op Sloten plaats en die van de gestuurde nummers op den Amstel. Door het terugtrekken van enkele roeiers kwamen een aantal nummers te vervallen, terwijl bovendien een aantal row-overs plaats vonden. De uitslagen van luiden als volgt: Oude sciff. Ie heat: 1. Spaarne (Tim mermans) 7 min. 57 sec.; 2. Amstel (de Freytagh). 2e heat: 1. Arsa (Boerma) 7 min. 47.4 sec.; 2. Spaarne (Timmermans). 3e heat: 1. Laga (v. Dongen) 8 min. 17.4 sec., 2. Viking (Knol) ver achter. Jonge sciff: le heat: niet verroeid we gens ziekte van den Willem III-man. 2e heat: Laga (de Monchy) winnaar we gens terugtrekken van Njord. Deze sciffeur had het dus al zeer gemakkelijk, daar hij ook de eerst© heat niet behoefde te roeien. 3e heat: 1. De Amstel (Oorneliesen) 8 min. 13 sec.; 2. Triton (Vrijburg) ver achter 4e heat: 1. Nautilus (de Vries) 8 min. 3.4 «ec.; 2. De Laak (Oosterhuis) ver achter. 5e heat: 1. S. R. N. Anversoise (Ant werpen) 8 min. 21.6 sec. (Andersen); 2. Die Leybhe H. S. de Vries). Overnaadsohe sciff: le heat: niet ver roeid wegens het niet opkomen van Arsa (Ooms). De wedstrijden worden heden voortge zet. Het programma vindt dan deels op den Amstel, deels op den Ringvaart bij Sloten plaats. De eindstrijden in de onge stuurde nummers vinden reeds hedenavond plaats. WATERPOLO LEIDSCHE ZWEMCLUB. De competitie. 'i Was wel te verwachten, dat de wed strijden, gisterenavond door de Leidsdhe Zwemclu'b tegen het Y gespeeld, nederla gen voor de Leidenaars zouden opleveren. Gelukkig werden de cijfers niet zoo groot en vooral de uitslag van de reserven valt ons nog mede. De stand in de eerste klasse A is nu: gesp. gew. gel. verL v,t. pnt. Het Y 3 3 13—6 6 L. Z. C. 3 111 3-6 3 H. P. C. 2—11 3—7 1 S. V. H. 2 2 3—8 In de res. eerste klasse A is de stand: gesp. gew. geL verl. v.fc. pnt. Het Y II 3 3 114 6 U. Z. C. II 2 1 1 5—9 2 G. Z. C. n 2 1 1 5—6 2 L Z. C. n 3 3 5—11 Hst Y I—L. Z. C. I 4—2. Gisteravond om c. a. kwart voor acht werd in het beroemde „Sportfondsenbad" te Amsterdam deze belangrijke wedstrijd gespeeld. Het begin is natuurlijk voor het Y, door dat de spelers, die zomer en winter in dit bad oefenen, direct ingespeeld zijn. De achterhoede zwemt herhaaldelijk op, en door de groote snelheid van deze spelers zijn de aanvallen zeer gevaarlijk. De L. Z. C.-verdediging is echter voorloopig in staat doelpunten te voorkomen, en dan ko men er ook enkele Leidsohe aanvallen, die echter evenmin succes opleveren. Toch zijn de aanvallen van het Y gevaarlijker en kort na elkaar komen er 2 doelpunten, resp. door K. Köhler en van Osterom Soede gescoord. Als Elsinga eens goed op- zwemt geeft hij een keihard schot, dat juist door den paal gekeerd wordt, ter wijl de la Court pech heeft als bij een boogschot de bal slechts voor drievierde over de doellijn gaat inplaats van heele- maal. Nog voor de rust weet J. Köhler de stand tot 30 op te voeren. Na de rust blijkt, dat de Leidenaars zich nog lang niet gewonnen geven. Zij vallen eenige malen fanatiek aan, en. als Hazen berg zich eens laat verschalken heeft Buijs weinig moeite om tegen te scoren (31). Weer volgt een periode van snel wisselende kansen, waaraan K. Kohier een eind maakt door van dicht bij in te schie ten. (41). Dan mist de la Court een prachtkans, doordat hij den bal slecht aangegeven krijgt, maar even later doet de Reede het beter door van de helft van het. veld onhoudbaar in te schieten (42). Het. Y voelt zidh nog niet safe en de L. Z. C. tracht er nog van te maken wat er van te maken is, dat het eind signaal een einde maakt aan een felle strijd. Het Y beschikt op het oogenblik over een goede doch merkwaardige ploeg. De voorhoede ie eer zwak dan sterk, maar in de achterhoede bevinden zich zulke solie- de en snelle krachten, dat zij zeer moei lijk te passeeren zijn, en bovendien kans zien een goed aantal doelpunten te ma ken (in deze wedstrijd 3 van de 4). De L. Z. O.-ploeg speelde een goede wedstrijd en toen zij eenmaal wat aan het vreemde speelveld gewend was toon de zij niet veel voor het Y onder te hoeven doen,'zoodat de wedstrijd L. Z. C.Y zeer- interessant belooft te worden. Het Y II—L. Z. C. II 2—1. Na afloop van de wedstrijd van de eer ste zeventallen kwamen de reserves van dezelfde vereenigingen tegen elkaar in het veld. Reeds zeer spoedig na het begin wor den H. Walenkamp en zijn tegenpartij het slachtoffer van een misverstand, waardoor zij beiden het water moeten verlaten. Met 6 tegen 6 man ontwikkelt zich een onre gelmatige strijd waarin weinig bijzonders gebeurt, zoodat met de rust nog geen en kel doelpunt gemaakt is. Kort na de rust maakt de midvoor van het Y een doelpunt waarna de beide uit het veld gestuurde spelers weer mogen meedoen. H. Walenkamp laat dan direct merken dab hij er weer is, door een mooi doelpunt te scoren. (11). Dan volgt een periode van een licht L. Z. C. overwicht, maar de doelpunten blijven uit, totdat een van de achterspelers van het Y een goed schot inzendt dat doel treft. Wel stelt de „Leidsche" hardnekkige pogingen in het. werk om de achterstand in te halen, maar als het eindsignaal klinkt is dit. nog niet gelukt, zoodat ook deze wedstrijd in een nederlaag eindigt. H. Z. en P. C. (veteranen)De Zijl III 60 Gisteravond speelden in de zweminrich ting het Zuiderpark te Den Haag boven genoemde zeventallen voor de competitie van den H. B. een polo-wedstrijd. Het resultaat was een 60 overwinning voor de Hagenaars.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5