ZATERDAG EERST NAAR WAALS ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 24 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: *770.9 te Valentia. Laagste barometerst.: 753.7 te Seydisfjord Verwachting tot den avond van 25 Juni: In het Noorden matige, in het Zui den, zwakke tot ma tige Noord-Westelij ke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, in het Zuiden weinig of geen, in het Noorden meer kans op regen, wei nig verandering in temperatuur. De depressie in het Noord-Westen breidt zich naar het Zuid-Oosten uit en deed den luchtdruk op de Noorsche Zee sterk afnemen. Het gevolg hiervan zal zijn, een vereeniging van deze depressie met die in het Oosten, die nog steeds aanwezig is. Daar de luchtdruk op IJsland en Groen land stijgt, vertoont de hooge druk in het Westen een neiging, wederom een uitloo- per naar de Poolstreken te vormen en zul len de naar Noord-West gedraaide winden wederom koele lucht uit de Poolgebieden aanvoeren, met koel weer en wellicht nu en dan een weinig regen. In Zwitserland vielen nog onweersregens; de Noordwes telijke depressie bracht zware regens in de Noorsche Zee, en lichten regen in Schotland. In Engeland eD Frankrijk wordt weinig bewolkt mooi weer gevonden, doch voor den tijd van het jaar koel. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 15.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.54 uur tot Zaterdagmorgen 4.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19, 12 uur 20 en 3 uur 20.5 gr. 0. Zweminrichting „De Zijl', te 7 uur 17.5, 12 uur 18 en 3 uur 18.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 25 Juni voorm. 8.30 uur en nam. 8.55 uur. DOODELIJK ONGELUK AAN DE LICHTFABRIEKEN Ven 19 M. hoogte gevallen. Hedenmorgen vroeg is op den nieuwbouw der Stedelijke Lichtfabrieken aan de Lange- gracht wederom een ongeluk met doodelijken afloop geschied. De 39-jarige timmerman, N. S., wonend aan de Haven, was te 7 uur op het werk gekomen en besteeg als gewoonlijk den hoogbouw, be staande uit onbeschutte ijzerbouw. Op 18.60 I M. hoogte gekomen keek S. naar beneden, I aarschijnlijk vermoedend, dat er een hijsch j boven kwam. Daarbij is de aar beneden gevallen en vrij spoedig overleden. Onmiddellijk werd de E- H. D. gealarmeerd en de St. Josephpastorie opgebeld. Kap. Gudde diende het slachtoffer in allerijl het H. Oliesel toe. Het stoffelijk overschot werd daarna naar j het St. Elisabethsziekenhuis vervoerd. Dit is reeds het tweede ongeluk, dat bij dezen bouw plaats heeft. Evenals toen is ook nu de arbeidsinspectie gewaarschuwd, dat deze ijzerbouw geheel onbeschermd is voor de arbeiders. houtwerk man voorover steeds goedkooper dan wie ook! Dames Badschoenen, in groote verscheidenheid, spotgoed-_ koop 0.45 Rookstoel met Kussens, van kunstzijden damast, compl. 0,90 Crêpe de Chine Dames Over hemdblouses, alle courante Etsen van Nederl.1 steden met Metalen Strand- of Pic-NIc- Stoeltje, opvouwbaar, lioht, Linnen Flapperhoeden, de ideale dracht voor strand Schiller Heeren Overhemden, prima matting, zeer sportief Zijden Linnen, groote kleursor- teering, 't mooiste artikel voor uw zomerkleeding 0.36 Dames Onderjurken, praoht- kwaliteit charmeuse m. elc- Bijpassende Directoires 1 25 Gefestonneerde Graslinnen Lakens degelijke kwaliteit, 1-pers. 0.71 2-pers. 1.00 sBf mm* e Haarlemmerstraat iso 136 WË fin 1-59 ALTIJD BETER ALTIJD GOEDKOOPER DE STADHUISBOUW Naar eenige ochtendbladen heden meldden, zullen B. en W. in de eerstvolgende vergade ring van den gemeenteraad voorstellen den architecten ir. C. J. Blaauw te Amsterdam, A. J. Kropholler, te Wassenaar en ir. H. F. Mertens te Bilthoven opdracht te geven tot het ontwerpen van plannen voor een nieuw stadhuis aan d: Breestraat met behoud van den ouden gevel. Dit bericht is voorbarig, daar er nog geen voorstel van B. en W. is. ,'t Schijnt echter wel juist, dat de drie ge noemde architecten door B. en W. zullen wor den voorgesteld, maar, naar verluidt, is het niet uitgesloten, dat bij deze drie ook nog twee Leidsche architecten zullen worden gevoegd, n.l. de heeren ir. v. d. Laan en Buurman. Einexamen Gymnasium. Aan het Stedelijk Gymnasium zijn geslaagd voor het eindexamen Afd. A., 3e groep: mej. J. Fris, Leiden, en de heeren J. Gijsman, Lei den, D. de Jong, Rijnsburg, J. de Josselin de Jong, Oegstgeest. J. H. Vergragt, Boskoop, H. D. Vriesema, Leiden en J. Zandée, Leiden Het examen wordt met 1 candidaat voortgezet. De 26-jarige A. N. uit Voorschoten is gis teren met een bakfiets öij het afrijden van de brug aan den Oude Rijn op de Hooigracht, door een winkelruit van de fa. L. gereden- Schade 100. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 4 Juli a.s. des namiddags, eventueel voort te zetten des Maandagsavonds en des Dinsdagsavonds 5 Juli, in de beneden zaal van het gebouw „Tot Nut van 't Al gemeen", Steenschuur 21. Tevens is medegedeeld, dat een Raads vergadering zal worden gehouden op Maandag 11 Juli a.s., waarin oèm. het Stadhuisvraagstuk aan de orde zal wor den gesteld. „Het Residentie-orkest". Voor de abonnementsconcert-en in den komenden winter van „Het Residentie-Or kest" zijn thans definitief de volgende so listen geëngageerd: Ilona Dungo (in de Rhapsodie iür Ala-solo, Mannerchor and Orchester Op. 53 van Brahma), Myra Hess (piano), Wladimir Horowitz (piano), Sam Swaap en Charles van Isterdaal (in het Doppelkonzert für Violine und Violoncell Op. 102 a-moll van Brahms), Georg Kuleu- kampff (viool) en Alexandre Uninsky (pia no) do winner van den eersten prijs op het Internationale Chopin-concours te War schau in Maart van dit jaar. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 5253. „Draagt Elkanders Lasten", Oegstgeest, Dorpsstraat 56, ver eeniging voor ziekenhuisverpleging. Uittr. 2e Voorz.: K. Kruizinga, Oegst geest; N. Ie Voorz.: K. Kruizinga, Oegst geest. N. 2e Voorz.: A. Dirkse, Oegst- R. K. Vrouwenbond. Wij herinneren nogmaals aan de ex cursie, welke door de afd. Leiden van den R. K. Vrouwenbond a.s. Dinsdag gehouden wordt naar de tentoonstelling „Moeder en Kind". Heden is er nog ge legenheid tot inschrijving bij mevr. Man- ders, Oegstgeesterlaan 12. Eervol ontslag kap. J. D. Lier. Bij K.B. is met ingang van 1 Juli a.s. aan kapitein J. D. Lier van het 4e regiment infan terie op zijn verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend en is hij benoemd tot reserve-kapitein bij het 21ste regiment. R.K. Vakschool voor meisjes. Voor het theoretisch gedeelte van bet exa men akte N VIII (leerares koken en voe dingsleer) zijn geslaagd de dames: J. M. Dale- bouw, A. A. A. van Holstein (Zr. Claverine), J. Plantenberg (Zr. Francinej, S. M. Kok, C. A. Veeger en M. J. C. Soeters. Voor het propaedeutisch examen van civiel ingenieur slaagde aan de Technische Hooge- school te Delft de heer G. H. van Hoolwerff, alhier. Voor het examen voor Rijks-klerk der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen slaagden te Utrecht de heeren A. Beerepoot, A. H. P. Boender en W. L. Leget, allen alhier. Gisteren is de 25-jarige J. H. W. met een bakfiets tegen een huis op het Gerecht gere den. Hij kwam met het hoofd tegen den muur terecht en voelde zich begrijpelijkerwijze niet erg lekker. De dokter van den E.H.D. kon evenwel geen letsel constateeren. Door de Ned. Spoorwegen wordt een boekje uitgegeven met beschrijvingen van plaatsen die met goedkoope treinen be zocht kunnen worden. Dit boek beslaat 256 bladz. en is te koop voor 5 cent-. Voor ver dere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Eenige stad belichten moeten wegens plaatsgebrek tot morgen blijven liggen. RECHTZAKEN MET 60.000 ER VAN DOOR. De Amsterdamscho rechtbank wees he den vonnis in de strafzaak tegen den 28- jarigen hulpkassier T. J. M. K. en zijn vriend den 23-jarigen kellner J. J. M. de H. die zich ten nadeele van de Ned. Land bouw bank den dag vóór Kerstmis van het vorig jaar uit de voeten hadden gemaakt met f 60.000, waarmede zij naar Frankrijk waren gevlucht. K. had kans gezien een aangeteekenden brief met f 60 000, be stemd voor Eindhoven, machtig te worden. De rechtbank verqordeelde den hulpkas sier wegens verduistering tweemaal ge pleegd en diefstal tot een gevangenisstraf van 2 jaar. De kellner werd wegens het voorgezet misdrijf van opzettelijke heling veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was resp. 21/ï jaar en 8 maanden. Als derde verd. in deze zaak had zich een 32- jarige kantoorlooper te verantwoorden we gens heling, subs, schuld-heling. Hij zou van den hulp-kassier f 5000 in ontvangst hebben genomen o'm het geld aan zijn vriendin te geven. Het O M. had 6 maanden gevangenisstraf geëischt wegens heling. De rechtbank sprak den man vrij. UITSPRAKEN IN HET „TRIBUNEN- PROCES. De rechtbank te Amsterdam veroordqpl- I de heden den 31-jarigen directeur van de N V. Boek- en Kunstdrukkerij „Atalanta", welke de „Tribune'' drukt en uitgeeft tot een geldboete van f 250.— subsidiair vijftig dagen hechtenis wegens het doen drukken van geschriften van strafbaren aard, ter wijl de persoon op wiens last het was ge drukt noch bekend was, noch op eerste aan maning is bekend gemaakt. Verd. had een artikel opgenomen waarin, zooals de recht bank aannamen, de eer en goede naam van een pastoor te Apeldoorn werd aangetast, voorts had hij in de „Tribune" een portret van den Belgischen Koning opgenomen met een beleedigend onderschrift. Het O.M. had zes weken gevangenisstraf tegen verdachte geëischt. De tweede verdachte, een 35-jarig civiel ingenieur werd veroordeeld tot f 100. boete subs. 10 dagen hechtenis wegens smaadschrift. Hij zou op 16 December 1931 opzettelijk de eer en goeden naam van een inspecteur van politie te Rotterdam hebben aangetast in een beleedigend artikel in ver band met de werkloozendemonstratie op 15 December j.l. Het O.M. had tegen hem drie weken ge vangenisstraf gevorderd. HAAGSCHE RECHTBANK. De gevolgen van voetballen op straat. Op 9 Mei waren eenige jongens in Leiden'e straten aan het voetballen, terwijl de gemeentelijke verordening zulks verbiedt. Een agent van politie wilde er een eind aan maken en trad toe op den 21-jarigen los werkman H. J. i D., wien hij naar zijn naam vroeg. De jongeman die er met een waarschuwing had kunnen afkomen, trad evenwel bru- j taal tegen den agent op, waarop deze den jongen wilde voorgeleiden. Op dat j oogenblik kwamen de moeder en een jongere zuster aanloopen en hielpen den jongen in zijn verzet tegen de over'oren- ging naar het politiebureau. Daarbij zou I de jongedame den agent eenige klappen j in het gezicht hebben gegeven. Moeder, zoon en dochter, stonden des- I wege heden terecht en ontkenden zich aan wederspannigheid te hebben schul dig gemaakt. De jongen, ontkende ge trokken te hebben, moeder zei dat ze slechts haar „vleesch en bloed" had op- geëischt en het zusje deelde mede dat zij haar broer maar alleen een jas had wil len overreiken, omdat hij geheel naakt liep. Deze verklaringen klopten geens zins met die door den verbalisant en nog een ooggetuige onder eede afgelegd, zoo dat het O. M., die meende dat de poli tierechter uit de houding welke zij thans aannamen, wel kon afleiden, hoe zij zich tegenover den agent hadden gedragen, tegen de moeder 20 subs. 20 d. en te gen zoon en dochterieder 30 subs. 30 d. eischte. De moeder verklaarde 14 kinderen te hebben en zeide de boete niet te kunnen betalen. De politierechter veroordeelde de moeder tot 10 subs. 10 d. en de kinderen ieder tot 15 subs. 15 d. Eon fantastisch jongmensch. Een jonge werkster uit Noord wijk had op 4 April te Leiden kennis gemaakt met een jongeman die zich voorstelde als schilder, d.w.z., geen verver of decoratie schilder, maar een artist, die waardig ge keurd was over de kunstschatten van hot Leidsche Museum te waken en daarvoor 240.per maand salaris ontving. Boven dien wachtte hem nog een aanstelling als lceraar in de schilderkunst, doch daarvoor moest hij proeven van bekwaamheid afleg gen, n.1. het keuren van schilderijen. Hier aan waren onkosten verbonden en hij zat krap bij kas. Hij wist evenwel zijn vriendin te bewegen hem 10 voor te schieten tot hij zijn salaris zou hebben ontvangen. Na de eerste kennismaking die den jongeman blijkbaar goed bevallen was, volgde de tweede, die nog meer opleverde, nJ. een bijna complete uitrusting, en nog een be drag aan geld toe. Dra kwam de goedge- loovige juffrouw tot de ontdekking dat zij het slachtoffer van een oplichter was ge worden. Deze, een meubelmaker, zekere J. H. v. d. W., zonder vaste woonplaats, moest heden terecht staan, doch was niet versche nen. Bij verstek eischte het O. M., nadat de getuige bovengenoemd verhaal had gedaan, 6 maanden gevangenisstraf wegens oplich ting, waarmede de politierechter accoord ginS- Rectificatie. Men verzoekt ons te rectificeeren, dat W. R., die gisteren -voor de Haagsche Rechtbank heeft terecht gestaan, niet was gedagvaard wegens oplichting, doch wegens het zich schuldig maken aan het misdrijf van art. 326 a Wetb. van Strafr., alsmede dat de verdediger, mr. Weijl, slechts sub sidiair clementie heeft gepleit, doch primair vrijspraak of .ontslag van rechts vervolging, aangezien de opzet tot koopen zonder betaling niet was bewezen en boven dien de aard der gekochte goederen toe passing van art. 326 a W. v. S. uitsloot. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde de heeren P. van Andel (Den Haag) en C. P. J. Stotijn (Den Haag); candidaats examen Indisch recht: mej. J. Sijthoff (Den Haag) arts examen 1 gedeelte de heeren D. Ouwe hand (Katwijk aan den Rijn); W. F. Brunet de Rochebrune (Leiden); E. S. Njio (Leiden) en S. P. Pérold (Leiden); bevorderd zijn tot arts mej. H. I. Molenaar (Scheveningen en de heeren Ph. F. Nijhoff (Den Haag) en S. Wijtema (Haarlem). Bevorderd is tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Neuritis plorica bij ulcus ventriculi et duodeni" de heer M. \C. Boon von Ochssée, geboren te 's Gravenhage. idem tot doctor in de letteren en wijsbe- geerte op proefschrift, getiteld „De archae- ologie van de wieringermeer" de heer W. C. Braat, geboren te Delft. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Francisca, d. van J. Tes- keen F.. Overdijk. Johannes Paulu», z. van P. J. Webbers en P. van der Nat. Ondertrouwd: W. G. L. Planjo jm. 27 j. en J. M. van de Logt jd. 22 j. A. Lee mans jm. 27 j. en J. Vavier jd. 28 j. Overleden: L. Frerochs m. 69 j. lieten uit protest gezamenlijk de zaal. Aan gezien het quorum niet meer aanwezig was, besloot voorzitter Mergenthaler de zitting te verdagen tot hedenmorgen elf uur. ONGELUK IN DE FRANSCHE ALPEN. PARIJS, 24 Juni. (V.D.) Gisteren wer den in de Fransche Alpen nabij Saint Ni- zier bij Grenoble twee mannelijke studen ten uit Grenoble en een Duitsche studente door een aardverschuiving verrast bij het beklimmen van een bergtop. De studente werd door een rotsblok getroffen en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Bij aankomst bleek de jeugdige Duitsche reeds te zijn overleden. De beide Fransche studenten bleven ongedeerd. LAATSTE BERICHTEN VERVOERVERBOn VAN ONGE MENGDE MARGARINE. ACCIJNS OP OLIËN EN VETTEN. Inwerkingtreding van de Zuivelwet. Naar het „Ned. Weekblad voor Kruide- nierswaren" verneèmt, zal vanaf de invoe- j ring der Zuivelwet het vervoer van onge- I mengde margarine uit de fabrieken of door de grossiers verboden zijn. Winke liers zullen nog gedurende een week na het in werking treden van de nieuwe bepa- j lingen gelegenheid hebben, hun voorra- j den ongemengde margarine uit tc verkoo- pen. Na het verstrijken van dien termijn J zal van de nog bij de winkeliers aanwe- zige voorraden ongemengde margarine ac- j cijns worden geheven, zoodat het geen doel heeft, voor eenigen tijd margarine op tc slaan. Ook is een verkoopverbod met dien da tum zeer waarschijnlijk. De regeering acht het noodig tot dezen maatregel over te gaan, om te voorkomen, dat de winkeliers voor geruimen tijd voor raad ongemengde margarine opdoen en daardoor het effect der wet voorloopig problematisch zouden maken. Wij vernemen verder, dat het complex j van te nemen maatregelen tevens inhoudt, j dat met Juli een accijns zal worden gehe- i ven van oliën en vetten. Hoewel de hoogte van dezen accijns nog niet vaststaat, kan veilig worden aangenomen, dat die bij 100 pet. vetgehalte 25 cent per kilogram zal bedragen. De extra heffing zal ook ge- j schieden op voorraden boven een te stel- I len minimum. i Gezien den enormen omvang der voor- j bereidende werkzaamheden is h^t vrij waarschijnlijk te achten, dat de regeering niet zoo tijdig gereed komt, dat de wet reeds 3 Juli van kracht wordt. Een uitstel van een of zelfs twee weken behoort niet tot de onmogelijkheden. NOODLANDING. Hedenmorgen heeft het legervliegtuig no. 543 uit Soesterberg wegens defect aan i de motor een noodlanding moeten maken tusschen Hoedekenskerke en Kwadendam- j me. Door een greppel in het terrein is het toestel bij de landing over den kop gesla- gen en zwaar beschadigd. De beide inzit tenden, de reserve-officier-vlieger Houba en den leerling-vlieger Maseland, bekwamen geen letsel. HEVIGE SCENES IN DEN LANDDAG VAN WURTTEMBERG. STUTTGART, 24 Juni. (V.D.) De zitting van gisteren van den Wurttembergschen Landdag moest wegens hevige tumultscfenes na een half uur worden, afgebroken om hedenmorgen te elf uur te worden voortge zet. De discussies hadden betrekking op de vraag, of het kon worden toegestaan, dat leden van den Landdag in uniform de zit tingen konden bijwonen. De communisti sche afgevaardigde Koehler verweet den nationaal-socialisten, dat hun partij-uniform het symbool van den arbeidsmoord was, waarop de geheele nationaal-socialistiaCie fractie den communisten tc lijf ging. Door het ingrijpen van eenige afgevaardigden, slaagde men erin de beide groepen te schei den. Een voorstel om de zitting te schorsen werd door den voorzitter Mergenthaler af- gewezen, aangezien het buiten de orde was en hij weigerde het in stemming te brengen. Er ontstond een geweldig tumult en com munistische, sociaal-democratische, demo- cratische en Centrum-afgevaardigden ver- LEIDEN ,24 Juni. Vee. Aanvoer: 405 runderen, 273 kalveren, 151 schapen, 1951 lameren, 495 varkens, 762 biggen, 9 paar den, 5 bokken en geiten. Prijzen: 26 stie ren 30260; 103 kalf- en melkkoeien 175275, handel stug; 97 varekoeien 90175, handel matig; 167 vette ossen ën Koeien 190280, schoon aan de haak 3572 cent, handel stug; 12 graskalveren 56 vette kalveren 3075, schoon aan de haak 34100 cent en 217 nuchtere kalve ren 37, handel tamelijk; 151 vette schapen 1418 en weideschapen 13 17, handel tamelijk; 1951 lammeren 6 11. handel tamelijk; 495 mestvarkons 8 20, Londensche 2224 cent en Zouters 24—26 cent per kg. levend gewicht, han del tamelijk; 762 biggen 3.506han del tamelijk; 9 paarden 120200. Kaas. Aangevoerd 155 partijen w.o. 114 partijen Goudsche en 41 Leidsche kaas Besteed word voor: le soort Goudsoho 2428, 2o soort 2023, le soort Leidsche f 25—29, 2e soort 20—24 per 50 kg. Han del voor Goudsche en Leidsche kaas flauw LEEUWARDEN, 24 Juni. Vee. 75 enter stieren 40130. 130 twenterstieren 130 260, 375 vette koeien 90210, per kg. 4264 cent2.02 melk- en kalfkoeien 70 —220. 08 pinken 30—75, 75 vette kalve ren f 1540, 41 graskalyeren, 232 nuchte- ro kalveren 3—5, 159 vette schapen 8 14. 130 weideschapen 711, 169 lamme ren 58, 722 vetfe varkens 15—70 per kg. 2430 cent, zouterB 2628 cent; 65 magere varkens 1035 cent per kg.; 456 kleine bigge n36 per stuk; 17 bok ken en geiten, 44 paarden. Totaal aan voer 2860 stuks. Kaas. B-leutelkaas 920 cent, Nagel- kaas 11 cent, Goudakaas 1340 cent, Edammerkaas 759 cent. Aanvoer 23058 kg Boter. Mijnboter f 1.09—1.02—0.94 en veilingboter 9576 cent per kg. Aanvoer 8 derde. 2 twaalfde en 36 zesde vaten. Commissie 1.15. Eieren. Kippeneieren aangevoerd 50000 kg. prijs 2.5—3.5 cent per stuk, han- delsprijs 4550 cent per kg.; eendeneieren aangevoerd 2500 kg. prijs 2.52 75 cent per stuk, handelsorijs 3045 cent per kg. UITHOORN, 23 Juni. Kaas. Aangevoerd 1175 stuks. Prijs Goudsche kaas le soort R.M. 2628, 2e soort 2225, zonder rijksmerk 2124. Handel matig. WISSELNOTEF.RTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.85 Londen 8.98 New York 2.473/^ Parijs 9.74 Brusaal 34 45 Zwitserland 48.19 Milaan 12.62 Madrid 20.45 Oslo .«.mm 44. Kopenhagen 48.75 Stockholm 46.— Weenen 35.25 Praag 7.32 Boedapest Prolongatie 1 pet. Do berichten uit Lausanne luiden iets gunstiger, hetgeen de Amsterdamsche fondsenmarkt niet ongemerkt voorbijging. Voor verschillende aandeelensoorten be stond eenige vraag, die slechts togen hoo- gere koersen lean worden bevredigd, daar het aanbod gering bleef. Voor Suikers was de belangstelling verreweg het grootst De stijging van den prijs van het product in New York en op de andere markten lokte voor H. V. A.'s en verschillende min der courante soorten wat kooplust uit, waardoor de koersverbetering der laatste dagen heden in onverminderd snel tempo werd voortgezet. Sommige aandeelen stel den zich wederom 10 pet. hooger. Indu*- trieelen zeer stil; zelfs in Philips ging maar weinig om; de koers was desniette min 2 pet. hooger. Unilevers waren nage noeg onveranderd. Ook Kon. Olies had den een beperkte markt, doch sloten zich bij de algemeene tendenz aan en verbeter den ongeveer 2 pet. De Amerikaansclic soorten bleven op peil. Rubbers goed ge disponeerd bij zeer beperkte omzetten. A'dam Rubbers liepen 2 pet. op, doch kon den zich niet ten volle handhaven. Mijn- waarden verwaarloosd, Amerikanen stil. De obligatiemarkt was wat de Xederland- sche soorten betreft vast gestemd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3