UIT DE OMGEVING VRIJDAG 24 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Vergadering van de raad dezer gemeen te op Donderdagavond 23 Juni. Voorzitter Burgemeester Woldringh van dor Hoop. Aanwezig alle leden, behalve de heer A. v. Rijn, die bericht van verhindering in zond. Na vaststelling der notulen van de ver gaderingen van 18 en 22 Januari, it aan de orde mededeeling van ingekomen stuk ken. Allereerst eenige missieves van Qed. ötaten houdende goedkeuring van gonoonou raadsbesluiten. Vervolgens vaststelling dor rekening 1931 van de Uezondheidscommia- 6i e. Volgt benoeming van leden belast met •het nazien van dc gom oen torekoning 1931 en de bedrijfsrekeningen over 1931. Hier voor worden respectievelijk benoemd voor gemeenterekening: de heeron Grimbergen, Guyt, Hueting. Gas, electr., water: de hee- ren Kulk, Lodder, Meerburg. Grond, Vleeschkeuriingsdionst: de hoeren Guyt, Kulk, Lodder. Dan is aan de orde voorstel tot verkoop van grond aan het bestuur der Hervormde scholen te Katwijk aan Zoo. Een bestaande schutting tusschen school II in de Wees huisstraat en de O. L. school verkeert in slechten toestand. Gewensoht is dat aldaar op gemeenschappelijke kosten een muur wordt opgetrokken en dat het bestuur der Herv. Scholen een strookje grond over neemt waartoe genoemd bestuur tegen den prijs van 2.50 per M2. bereid is gevon den. De totaalkosten der muur zijn 400. zoodafc B. en W. aan den rflad een cerdiet vragen van 200. Voorstel tot verhuur van land. Na dem ping van het „Mallegat" zijn verschillende perceelen toelland vergroot. Over het in gebruik nemen dezer grond is met de huur ders in onderhandeling getreden. Het re sultaat was, dat deze huurders bereid zijn die grond bij hun perceel in huur te nemen op voorwaarde, dat over 1932 geen huur behoeft te worden betaald terwijl vanaf 1 Jan. 1933 ƒ0.40 per R.R. kan worden in rekening gebracht en verders de huurvoor waarden van 22 Jan. 1931 worden in acht genomen. Aldus wordt besloten. Voorstel tot toekennen van een bijdrage aan de Ohr. H. B. S. te Alphen a. d. Rijn. Dit wegen» het bezoek van deze sohool door een leerling uit deze gélneente. Even als een dergelijk verzoek ten aanzien van de Chr H. B. S. te Leiden steeds op billijk heidsoverwegingen is ingewilligd, advisee- ren B. en W. ook thans op deze aanvrage gunstig te beschikken. Het bedrdag is groot 17.17. Wordt toegestaan nadat de voorzitter verklaard heeft, dat het bedrag niet hooger is dan hetgeen voor Leiden wordt betaald. Punt 7: voorstel tot vaststelling van een salarisregeling van den Bode-ooncierge van het nieuwe gemeentehuis. Tevens om B. en W. te machtigen voor een nieuwen functio naris een istructie vast te stellen. Waar liet in de bedoeling ligt, de congierge, naast het dagelijks schoonhouden, te verplichten het gemeentehuis, onder zijn toezicht en leiding, wekelijks te doen schoonmaken door een of meer, door B. en W. aan te wij- zon werksters, wier loon ten laste van de gemeente komt, verzoeken^ B. en W. hun te dien einde een erediet berekend naar 600 per jaar te verleenen. Het aanvangsalaris van den gemeente- bode-ooncierge bedraagt 1350.met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van 75. Voor kleeding en schoeisel wordt een jaar- lijksclie toelage van 100genoten, terwijl voor onderhoud van een rijwiel f 25.per jaar wordt vergoed. Benevens de jaarwedde ij toelage hiervoor genoemd, zal de bode genieten vrij wonen en vrij vuur, hetwelk resp. op 300.en 50.wordt geschat. Na eenige bespreking goedgekeurd. De voorzitter brengt nog een punt ter tafel wat niet op de agenda kon worden vermeld, n.l. om een stuk weiland, gemeen te-eigendom, dat hij de vorige verhuring te weinig opbracht en gelegen naast het sport- vpld van „Quick Boys" te bestemmen voor sportterrein, gedeeltelijk voor algemeen belang, gedeeltelijk voor de Christ.. Jeugd organisatie die de leidin gzal krijgen voor dit weiland-sportterrein. Het voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. Vermindering van landhuur. Punt 8: voorstel op de verzoeken om vermindering van landhuur. Door een 9-tal pachters van gemeentegrond is een verzoek om vermindering van pacht incediend. Na advies van deskundigen te hebben ingewon nen, zijn B. en W. tot de conclusie geko men, dat een paohtvermindering in de ge geven omstandigheden alleszins gerecht vaardigd is, waarom B. en W. voorstellen te besluiten aan hen, die daarom hebben gevraagd een kwijtschelding van 20 pet. van de landhuur over 1931 toe te staan mits binnen 8 dagen nadat hun dit besluit is tör kennis gebracht, het verschuldigde is betaald. Ook ligt het in de bedoeling ook ten aanzien van de andere huurders, indien zij daartoe nog een verzoek indie nen, een voorstel tot vermindering van pacht te overwegen. De heer Guyt vraagt hoe het zal gaan met diegenen die wel wil len betalen doch het niet hebben. De voor zitter merkt op, dat deze regeling zal moe een worden aanvaard als voorgesteld ook •met het feit, dat er gevallen kunnen voor doen van surseance van betaling, faillisse ment enz. De heer Grimbergen zegt, dat een soortgelijk verzoek door vele menschen is ingediend einde Nov. 1931. Dat is 6 maan den geleden. Spr. hoopt, dat deze zaak thans vlugger zal verloopen. De voorzitter zegt, dat niet allen het hebben gevraagd, waarop de heer Grimbergen er op wijst, dat ieder het individueel, wat zeer moeilijk was, moest vragen. Het voorstel werd goed gekeurd. Punt 9: voorstel tot het geven van vrij stelling van huur voor gebruik van de ge meentezaal. Dit betreft het Plaatselijk Cri sis-comité, dat van 25 tot 30 Juli een bazar wil organiseeren in deze zaal. Volgens B. en W. is er voldoende reden om in dit ge val voor genoemd comité vrijstelling van betaling van de verschuldigde zaalhuur te verleenen, hetgeen B. en W. thans aan den raad voorstellen. Wordt z. h. st. goedge keurd. Voorstel op het adres van de Christ. Kat- wijksche Naaischool, om deze school om te zetten in een Lagere Nijverheidsschool. Be doeling van het bestuur dezer school is om de school onder de Nijverheidsonderwijs wet te doen vallen. Hierdoor zou voor deze school niet alleen een Rijkssubsidie gege ven worden ad 4346.07, doch zou de ge meente voor deze school een meerdere uit gave moeten voteeren van 1600.Het afwijzend voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Het badpakkie. Punt 15 is het voorstel tot vaststelling van een verordening op de Zeebaden en het strand. Het betreft feitelijk het vast stellen eener gewijzigde verordening. In de bestaande verordening zijn door B. en W. enkele wijzigingen aangebracht die voornamelijk hierop neerkomen, dat ten opzichte van het reddingsmateriaal scher pere bepalingen zijn gemaakt en die waar bij de grens, waarbij bet geoorloofd is zich in badcostuum op te houden is verlegd. B.v. mogen baders zich. alleen ontkleeden in een badkoets of ontkleedkamer eener zeebad inrichting op het strand, gelegen tusschen het Rijnlandsch TJitwateringskanaal en de Blommerstraat; en op het strand, gelegen tuaschen de Blommerstraat en 150 M. ten Zuidwesten van den Vuurtoren, mogen ba^ ders zich ook ontkleeden in een gesloten ontkleed tent. Baders, die zich in ja» of mantel gehuld op deze beide strandgedeel- ten bevinden, mogen, ten einde in zee te gaan baden, zich aldaar van jas of mantel ontdoen, zonder van een ontkleedtent ge bruik te maken. In dit bovenvermelde ko men wel de voornaamste wijzigingen voor welke B. en W. in de conceptverordeningen voorstellen. Een zeer lange discussie heeft over dat punt plaats. De heer v. Tongeren zegt, dat z.i. het Stille strand in de verkeerde rich ting wordt uitgebreid. Het voetballen wordt verboden, doch het kaarten neemt geweldige afmetingen aan. Het politietoe zicht op degenen die zonder badmantel op het strand loopen is geheel onvoldoende. Men loopt b.v. gemoedelijk in een badpak op het strand, te lezen. Dr. Eijkelenboom zou wenschen, dat bij bet samenstellen van deze verordening V.V.V. om advies was gevraagd. De voorzitter zegt zich hiermede niet te kunnen vereenigen. Men lean bij de samenstelling niet eerst iedere vereeni- ging raadplegen en de Inspecteur van poli tie, wiens advies wel gevraagd wordt, is nauw verbonden met V.V.V. De heer Meer burg stelt ten slotte voor, te verbieden zich te ontkleeden of zich ongekleed of in bad costuum op te houden op het strand gele gen tusschen de Uitwatering en de Vuurto ren. Alleen is het baden toegestaan aldaar als men gebruik maakt van een Zeebad- inriohting. Dit voorstel wordt ten slotte verworpen met 115 stemmen. Tegen de heeren v. d. Perk, Guyt, v. d. Bent, v. d. Zwaan, Veltkamp, Dubbeldam, Eijkelen boom, Grimbergen, v. Riesen, Lodder, v. Duyn. Een voorstel van dr. Eijkelenboom, om dit toe te staan tot de Vuurtoren wordt met 97 st. aangenomen. Tegen de heeren Pajv levliet, v. d. Bent, Veltkamp, Dubbeldam, Grimbergen, v. Riessen, Kulk. Bedoeling is, dat eenigszin» wordt voorzien in den wensch van Stille strand-bezoekers. Buiten het gebied van het Stille strand, Noorde lijk van het Stille strand bij de Uitwate ring, en Zuidelijk van de richting Soheve- ningen, is men dus vrij. De verordening werd alzoo aangenomen. Verlenging der steunregeling. B. en W. wijzen er op, dat, hoewel in de vergadering van 1 Juli de hoop werd uitge sproken, dat aan het einde van de derde periode der steumerleening de werkloos heid, in verband met het zomerseizoen, zoo danig zou zijn verminderd, dat de steun regeling buiten werking zou kunnen wor den gesteld, zij thans nog van dien aard is, dat de duur dezer regeling noodzakelijk zal moeten worden verlengd. Een ontwerp-besluit bieden B. en W. thans den raad ter vaststelling aan, waar door de steunregeling tot en met 20 Aug. wordt verlengd. Wat de financiering van de daaruit voortvloeiende kosten betreft, deelen B. en W. mede, dat zij in dit opzicht nog geen dekkingsmiddelen kunnen voor dragen. Intusschen ligt het in het voorne men den stand der gemeente-financiën na der te bezien, zoodat, naar B en W. hopen, den raad zeer spoedig voorstellen dienaan gaande zullen bereiken. De heer Meerburg wenscht toch de kos ten wel te vernemen en voelt zich niet ge roepen dit zonder dekking toe te staan. De heer Kulk vraagt hoe het zit met de men schen boven 60 jaar. De voorzitter zegt, dat de regeering hierop nog niet antwoordde. Er is trouwens, na de goedkeuring door den raad, nog niemand geweest die dit vroeg. Dr. Eijkelenboom vraagt wat dan te doen van 't najaar als de nood misschien grooter is. De voorzitter geeft eenige toelichting waarmede de leden zich voorloopig tevre den stellen, docht waarvan enkelen aandrin gen op de meest mogelijke zuinigheid ten opzichte der uitgaven. Het voorstel wordt aangenomen. Door den agent v. Politie L. de Jong i» verzooht om ontslagen te worden van de huur van het aan de gemeente toebehoo- rende perceel Zuidstraat 83b, in verband met het feit, dat hij een andere woning heeft gehuurd. Hiertegen bestaan bij B. en W. geen be zwaren, aangezien de gemeente-arbeider W. van Rijn verzocht heeft gemeld perceel in huur te mogen hebben voor een bedrag van 208.per jaar, voor welk bedrag het pand ook aan den vorigen bewoner werd verhuurd. B. en W. stellen den raad voor het per ceel aan W. van Rijn voornoemd te ver huren. Aldus wordt besloten. Op de vraag in vorige vergadering door dr. Lodder over de wenschelijkheid van een maximumsnelheid antwoordt de voorzitter, dat volgens ministerieele bepalingen zekere straten een druk verkeer zouden moeten hebben. Verschillende straten te Katwijk aan Zee, hoofdwegen te Katwijk aan Zee noemde de voorz. hier hieronder niet val len. Als trouwen» de veiligheid in gevaar gebracht wordt door te hard rijden, is daar voor altijd een strafbepaling die strenger is dan wanneer een maximumsnelheid be staat. De heer Meerburg heeft gevraagd om de strandpolitie met do helft te vermin deren, hetgeen volgens do voorzitter aan de hand van een dienstrooster, onmogelijk te doen is. De heer Meerburg zegt nog ge vraagd te hebben politie to benoemen, die behulpzaam kunnen zijn bij redding. De thans benoemde vier agenten kunnen niet eens zwemmen. De heer v. Tongeren heeft gevraagd waarom bij de aanbesteding van de stoffeering van het gemeentehuis inge zetenen zijn gepasseerd. De twee laatste vragen zijn aan de aandacht ontsnapt en zullen dus nu in volgende vergadering wor den beantwoord. Hierna sluiting met gebed. KATWSJK AAN DEN RIJN. Patronaatsfeest. Het is voor de leden van het Patronaat a.s. Zondag een feeste lijke dag. Dan zal voor en door hen een reeds lang voorbereid feest plaats hebben. Dit begint met een Algemeene H. Commu nie in de Vroegmis waarna gemeenschap pelijk ontbijt in het Parochiehuis of in de Pastorie. Na in de Hoogmis de viering van het Patroonsfeest St. Joannes Baptista te hebben meegemaakt, zal des middags korf bal gespeeld worden op het nieuwe terrein. Hierbij en hierna verrassingen en na een plechtig Lof te 7 uur voortzetting van het feest voor de leden, hun familie en genoo- digden De jongens voeren een blijspel op en de leden van het Zangkoor dragen het hunne bij aan de feestviering door eenige nummers ten gehoore te brengen. Het be looft een mooie dag te worden. W0UBRUGGE. Inenting. Op Dinsdag a.s. zal gelegen heid worden gegeven tot kostelooze in- en herinenting en wel voor het dorp ten huize van Dr. Loth des n.m. half twee en voor de buurtschap Hoogmade des n.m. half drie in het gemeentelokaal aldaar. Belanghebbenden doen goed hun trouw boekje mede te nemen. LISSE. Jubileum. De Firma Bert van der Zaal alhier, heeft gisteren het feit herdacht, waarop voor 225 jaren terug deze aanne merszaak is gesticht. In 1645 was deze zaak eigendom van B. H. Noorthoorn. Deze aannemerszaak is 21 Juni 1707 over gegaan in handen van Cornelis Adriaan van der Zaal en sindsdien is zij gedreven door een Van der Zaal. Sedert 1918 wordt zij geleid door O. van der Zaal Bzn. Dit feit is door de firma gisteren op passende wijze gevierd. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage een verzoek van den heer 6. van Heerd, melkhandelaar alhier, om vergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van twee electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 3 P.K. voor aandrijving van machines op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie 0. no. 2168, plaatselijk gemerkt Hcereweg no. 200. Op Donderdag 7 Juli a.s., des voormid dags elf uur kunnen tegen inwilliging van dit verzoek bezwaren worden ingebracht. Gewapende dienst. De van gemeente wege gehouden collecte voor den gewapen- den dienst heeft naar wij vernemen in to taal opgebracht een bedrag van f 56.79. Geboren: Jacobus, z. v. C. van Pijpen en A. Biesheuvel. Theodoras Hendrikus Jacoba, z. v. H. W. Smakman en M. H. Hulsbosch. Cornelia Anna, d. v. M. Ro- mijn en M. J. van Stijn. Cornelia Maria, d. v. C. Lemmens en S. Heemskerk. Jo annes Wilhelmus, z. v. A. P. Hoger vorst en M. M. Hilders. Ondertrouwd: Leendert Duijzers, 25 j. te Hillegom en Trijntje Algera, 22 j. te Lisse. Johannes de Kuijper, 25 j. en Maria Anna Hoogkamer, 20 j., beiden te Lisse. Getrouwd. J. de Graaf en J. van Pa rijs, beiden tc Lisse. L. Koelewijn en G. J. Gahrmann, beiden te Lisse. Overleden: Martinus Gerardus Kor- tekaas, 9 jaar. Johannes Romijn, 61 j., echtgen. van H. B. van der Lans. Gevestigd: P. J. Cöp uit Haps; A. de Vries en echtgen. uit Hillegom; A. van Haanen uit Leiden; G. E. Posthumus uit Sassenheim. Vertrokken: G. van den Oever naar Leiden; H. Mijnders naar Hillegom; M. Kohlbrecher naar Zoeterwoude; J. Bier steker naar 's-Gravenhage. 0EGSTGEEST. Gevonden voorwerpen Lipssleutel, huissleutel, gereedschapstang, een paar motor beenkappen, kinderportemonnaie, Zeeuwsche halsketting, vulpen, tafelkleed, damespolshorloge, steutelring met sleutel, een gouden armband. Inlichtingen op het politiebureau. Geboren: Christina Joh. Maria, d. v. C. J. Peek-van Brunen. Lambertus Hen drik, z. v. W. E. v. Leeuwen-Meyer. Ja cob, z. v. A. C. Roest-van Muiswinkel. Overleden: Willem Gom. Ouds hoorn 82 j. Ondertrouwd: P. J. Slewe 24 j. en A. M. Remmerswaal 26 j. N. Rijnbende 62 j. en C. J. Wiggers 52 j. J A. v. d. Mey 24 j. en C. J. v. d. Geer, 21 j. J. M. Okkerse 35 j. en E. J. Balk 30 j. H. Lef- fertstra 26 j. en J. Th. van Duivendijk 24 j. G. S. Brieger 26 j. en E. C. Segaar, 28 j. Gevestigd: B. M. Riebeek, Ende geest, van Den Haag; J. A Buytendijk, Hoogen Morschweg 155, van Zoeterwoude; H. Wolthuis, L. Straatweg 8, van Maarsen; W. A. van Wamel, Duivenvoordest-r. 37, van Leimuiden; A. v. Breukelen, Nassaulaan 15, van Woerden. Vertrokken: J. Woudstra naar Er- melo, Wilhelminalaan 118; J. Smit naar Leiden, Breestraat 52a; H. Borger, naar Leiden, R. Visscherstraat 38a; Th. J. van Tol en gezin naar Den Haag, Apeldoorn- schelaan 220a. VOORHOUT. Rectificatie. In het verslag van den ■Raad dezer gemeente staat het voorstel van B. en W. aangaande pachtverlaging verworpen met 81 stem, dit moet even wel zijn met 9 tegen 1 stem. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. N00RDWIJKERH0UT. N.V.C. II H.J.W. I (Sassenheim). Deze wedstrijd werd Donderdagavond ge speeld op het N.V.C.-terrein. Om 8 uur laat scheidsrechter van Duin beginnen. N.V.C. wint den toss en verkiest voor den wind te spelen, zoodat H.J.W. aftrapt en direct op het N.V.O.-doel afste vent; de bal loopt echter achter. N.V.C. krijgt geen kans om behoorlijk den bal te pakken te krijgen zoodat het binnen 5 min. door een fout van den keeper 10 is voor HJ.W. Nog even is H.J.W. aan het woord; dan komt N.V.C. er beter in. Ze werken prachtig samen; de middenlinie met aan het hoofd J. Brackhof atuwt de voorhoede steeds op het H.J.W.-doel af en met succes (11) waarna spoedig de rust aanbreekt. Hierna speelt H.J.W. voor den wind maar jlat kan niet verhinderen dat N.V.C. steeds in de meerderheid is. Uit een zeer mooien aanval maakt N.V.C, er 21 van. N.V.C. heeft hiervan weinig pleizier, want dadelijk maakt H.J.W. gelijk. Het blijft een zeer moode en vlugge wedstrijd. N.V.C. heeft nogal pech; tot driemaal voor open doel weten zij nog naast of tegen de paal te schieten. Moedig houdt H.J.W. stand en die hoeft er meer slag van om van de geboden kansen gebruik te maken. Zij weten nog tweemaal te doelpunten, zoodat het einde van dezen zeer mooien en vluggen wed strijd eindigt met 42 voor H.J.W. Zondag a.s. wordt er niet gevoetbald van wege aanbidding in de St. Jozefkerk. TER-AAR. Geboren: Johannes Wilhelmus, z. v. Alb. Vork-Wolvers. Ndcolaas, z. v. J. J. DoelmanBijl. Overleden: Joh. Valentijn, 14 j. Gevestigd: H. C. van Schie van Hil legom; T. Verzaal van 's-Gravenhage. Vertrokken: G. Vochteloo naar Bo degraven; J. H. Weijers naar Haarlemmer meer; C. v. d. Kleij naar Amsterdam; A. A. v. d. Kleij naar Nieuwkoop. Z0ETERMEER. Aanrijding. Woensdagavond had op den Voorweg ter hoogte van de bouwmans- woning van W. B. een botsing plaats tus schen een rijwiel en auto. Eerstgenoemd voertuig werd bestuurd door W. uit Zeg- waart, laatstgenoemd door B. uit Zpeter- woude. Het rijwiel werd gedeeltelijk ver nield. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Gistermorgen pirn. 9 uur, kwamen op den Broekweg elkaar tegemoet rijden de chauffeur v. E. te Stompwijk als bestuur der van een met volle melkbussen geladen vrachtauto en personeel van den landbou wer B., al» bestuurders van met twee paar den aangespannen, ledige, hooiwagens. Van den tweeden wagen, die kort achter den eersten reed, werd. het bijdehandsohe paard, in de linkerflank, door een haak van de carrosserie, aangereden, waardoor een groote wond ontstond. De wond werd door den dierenarts gehecht. De eerste we ken zal het paard geen werk kunnen ver richten. In hoeverre schuld aanwezig is, zal door de politie worden onderzocht. ZEGWAART. Een bunsingfamilie. Bij den land bouwer J. N. v. L. aan den Zegwaartschen weg ontdekte de hond onder een stapel takkenbossen een nest met 8 jonge bun- sings en een oude. In zeer korten tijd had de hond het geheele nest doodgebeten. Geboren: Gijsbertus Johannes, z. van J. A. Friggen en J. C. Rietkerk. Robbert Cornelis, z. van P. de Bruin en C. van Hel den. Z0ETERMEER—ZEGWAART. Ouderdomsrente. Dinsdag 28 Juni as. bestaat ten Postkantore alhier gelegenheid tot het in ontvangst nemen van ouderdoms- en invaliditeitsrente. Ter voorkoming van een vergeefsche reis gelieve men er aan to denken, dat het Postkantoor eenige uren per dag gesloten is. Collecte. De collecte voor den gewa- penden dienst bracht in deze gemeenten 3S.62 op, teweten in Zoetermear 12.21, in Zegwaart 26.41. Biljarten. In café „de Gouden Leeuw" had Dinsdagavond de revanche-wedstrijd plaat» tusschen de biljartvereeniging „De Leeuw" alhier en de biljartvereeniging „A.D.O." te Nootdorp. „De Leeuw" behaal de 515 punten; „A.D.O." 401 punten. In verband met den uitslag van verleden week behaalde „A.D.O." het hoogste aantal pun ten en kwam in het bezit van den uitge loofden beker. „De Leeuw" won een me daille. 449. En toen hij al de visch uit het net had gehaald, was hij niet weinig verbaasd te zien, dat Keesie heele- maal was opgekikkerd en over den rand van het schip stond te turen, alsof hij iets in het water zocht. Hij •bleef zonder iets te zeggen achter Keesie staan om te zien wat het agent je van plan was. 450. Plotseling zag de visscher, dat Keesie op den rand van de verschansing ging staan en blijkbaar weer een sprong in het water wilde wagen. Hé, hé, riep de vis scher, dat gaat maar zoo niet. Ik ben er ook nog. En hij greep Keesie net op tijd bij de panden van zijn uni formjasje. Greta heeft de professor al ontbeten. Ik weet het niet mevrouw. Vraag het hem dan. Heb ik al gedaan. Hij weet het zcJf ook niet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14