De juichende zomer DE WREKENDE GERECHTIGHEID. DONDERDAG 23 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND, Te Leende is de boerderij van den land bouwer M. B. totaal- afgebrand. Een paard, drie varkens en een kalf kwamen in de vlammen om. Het vuur sloeg over naar de boerderij van den heer H. M., welke even eens geheel een prooi der vlammen werd. NA HET DORPSFEEST. Mes en gummiknuppel. In de buurtschap Dieteren der gemeente Snateren had na een dorpsfeest een ernstige vechtpartij plaats. Mes en gummi knuppel werden als wapens gebruikt. Het resultaat was dat vier personen in 't holle van den naoht per auto naar den genees heer moesten worden gebracht. Een hun ner had een plat geslagen neus en gesple ten bovenlip, een tweede een messteek over de hand, een derde had verschillende won den en gescheurde kleeren en een vierde een gapende hoofdwonde. HET LOT, DAT ONGELUK BRACHT. Zijn vrouw, zijn vriend en zijn geld verloren. Een lot uit de loterij kan geluk brengen, kan geld, vrijheid en genot beteekenen. Maar het kan ook anders loopen. De volgende geschiedenis om het te bewijzen. Een werkloos arbeider te Amsterdam had zijn laatste spaarpenningen besteed om een half lot in de Unie-loterij te koo- pen. En inderdaad, vrouwe Fortuna, schonk een van haar liefste glimlachjes aan den man, wien het overigens niet was meegeloopen in de wereld. Op 12 Februari 1931 werd hij verblijd met de heugelijke tijding, dat op zijn num mer de 50.000 was gevallen. Ruim ƒ20.000 kon hij incasseeren Maar met het geld komt de hebzucht en dit zou bijna 's mans val zijn. Hij was van zijn vrouw van tafel en bed gescheiden, een elimentatie werd niet door hem gegeven en de vrouw werd gesteund door den Ar menraad. Listig overlegde de gelukkige winnaar, dat de gerechtigheid in den vorm van het burgerlijk Armbestuur hem wel eens zou kunnen dwingen een gedeelte van zijn schat aan zijn gescheiden vrouw te geven. Dat nooit Een slim plan werd fluks ontworpen. Zijn kostbaas, die braaf had geassisteerd bij het ophalen van de buit en die de feest stemming dien avond danig had helpen verhoogen, schreef een kwitantie, waaruit moest blijken, dat hij, de kostbaas, het lot van zijn kostganger had gekocht vóór de trekking plaats had. Tot zoover ging alles goed. Voor het geld kocht de kostbaas die nu als bezit ter van het geld optrad een boerderij met 35 stuks vee. De eigenlijke „winnaar" zou óók in de boerderij in komen wonen, hij zou zakgeld krijgen, een aandeel in de winstkort om de „financieele verhouding" was tot in de finesses geregeld. Edoch, de vriend was een trouwelooze vriend, zooals dat meer voorkomt. Toen de „winnaar" om zijn „zakgeld" kwam, ontpopte de kostbaas, die de rollen zoo handig had omgekeerd, zich als een „verrader". De man van het lot, gezegend met het lonk je van Fortu na, kreegniets. Hij werd zelfds de deur van de gemeen schappelijke boerderij uitgezet. Het Leger des Heils ontfermde zich over hem en ont haalde hem opzuurkool, wat hem zoo slecht smaakte, dat hij fluks naar een ad- vocaal daar ter stede ging, nadat hij zon der resultaat de politie in den arm had ge nomen. Een civiele actie, waarbij de 20.000 werd teruggevorderd, werd door mr. L. v. Gigli ingesteld. Mr. van Gigh bood getuigenbewijs aan, terwijl de trouwelooze kostganger met de kwitantie zwaaide. Een getuigenverhoor volgde en de rechtbank trok hieruit de conclusie, dat de eigenlijke winnaar de kost ganger was. Als alles meeloopt, zal hij dus nog een deel van zijn twintig mille terugkrijgen, maar laat hij dan oppassen voor het bur gerlijk Armbestuur WERKL00ZE VINDT ƒ2700.— 'n Pakje Piraten als belooning. Dinsdagavond vond een werklooze aan den Overkant van het IJ te Amsterdam een paar gesloten enveloppen waarop het adres van een groot© firma vermeld stond. Blijkbaar waren deze enveloppen door een bezorger verloren. De werklooze nam de enveloppen mede naar het kantoor der firma, dat echter gesloten bleek te zijn. Gistermorgen keer de hij er terug. Tot zijn groote verbazing hoorde hij daar, dat een van de envelop pen een kapitaaltje van 2700 bevatte. Grooter echter was zijn Verbazing, toen hij zijn eerlijkheid beloond zag met een pakje sigaretten. Hij is toen naar de poli tie geloopen om van zijn ontstemming te doen blijken. Of dit geholpen heeft, weten we niet, maar we betwijfelen het. „Msbd." NIEUW ALARM-SYSTEEM BEVEILIGING TEGEN ROOF OVERVALLEN ENZ. Directe verbinding van particulieren met politie en brandweer. De groote en steeds toenemende belang stelling, welke bij politie-autoriteiten, bankdireeties, handel, industrie en particu lieren valt waar te nemen vóór electrische alarmeering bij inbraken, Roofovervallen en brand, is voor de N.V. Asto te 's-Graven- hage aanleiding geweest, dit onderwerp bij zonder in studie te nemen. Het resultaat dezer studie is geweest een apparaat, dat op het net van de radio distributie kan wordèn aangesloten en dat alarmsignalen rechtstreeks naar het poli tiebureau of de brandweer doorgeeft. Op deze wijze kan elke woning, elk kan toor en elke fabriek in directe verbinding worden gebracht met politie en brandweer. In geval van diefstal of roofoverval be hoeft slechts een knop of schakelaar, wel ke op elke willekeurige plaats in huis kan worden aangebracht, .te worden ingedrukt of omgezet en binnen weinige seconden is de politie of brandweer gealarmeerd. De constructie van den aanleg dezer al- armeeringsinrichting is zoo, dat een kwaad willige buitenwerkings telling, uitgesloten is. Het moedwillig doorsnijden van een draad b.v. maakt dadelijk alarm met ver melding van het perceel waar kwaadwilli gen bezig zijn. Voor do huisaansluitingen op deze alarmcentrale is het bovendien nog van beteeken is, dat de aansluiting ook geschieden kan met z.g. contactkabel. Er kunnen dan b.v. aangebracht worden voet contacten, contacten in,,deuren, ramen en sponningen, welke contacten zóódanig zijn geconstrueerd, dat, indien op een wille keurige plaats op deze kabel wordt ge drukt, 't omroepapparaat in werking wordt gesteld. Voor bankinstelingen, ook inge val van roofovervallen, fabrieksgebouwen en groote inrichtingeii', die na sluitingstijd geen regelmatige bewaking hebben is .dit van veel belang. Behalge de. particuliere aansluitingen brengt de N.V. Asto ook openbare melders in den handel. Deze melders kunnen op verschillende punten van de stad worden aangebracht en bestaan uit een water dicht telefoontoestel van bijzondere con structie. Wanneer in een openbaren brandmelder de telefoon van den haak wordt genomen, gaat in de'centraalpost- (politie-bureau) op een voor „brand" bestemd lichtveld een rood©, lamp branden, terwijl aangegeven wordt van welken melder alarm wordt ge maakt. Tegelijkertijd waarschuwt een al armwekker en wordt, zoo dezo is aange bracht, een sirene in werking gesteld. Door te drukken op een knop wordt de installa tie buiten werking gesteld. en door over halen van een sleutel kan spreekverbin- ding met den brandmelder worden verkre gen. Bij den melder is een sóhakelaar aange bracht, die met behulp van een specialen sleutel kan worden omgezet, waardoor de installatie als openbake politie-noodroep dienst doet. Wordt nu de hoorn van de haak genomen, dan gaat in de centraalpost een witte lamp branden op het lichtveld dat de aanduiding „politie" draagt, ter- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 24 Juni. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door do NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Ziekiendienst. 11.0012.00 Gira-mofoonpl. 12.152.00 Concert. J. Plemper (bariton), H. Herman (vioool), H. v. d. Horst Jr. (cel lo) en mevr. R. A. v d. Horst Bleekrode (piano). 2.30 Concert. G. Beths (viool), Fl. Vis- scher(altviool en viool), P. Halsenia (piano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Voor de amateurfotografen. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Voordracht door H. J. Steinvoort. 6.30 Radio-dokter. 7.00 A. J. Herwig: Het verzorgen v. d. border. 7.45 Causerie door M. K. W. Gerisoh. 8.00 Concert door de HOV o. 1. v. F. Schuurman. 0.a. Ouv. „Dichter und Bauer" Suppé en Potp. „Geisha" Jones. 9.00 Causerie door dr. Ph. J. Idenburg. 9.3010.30 Vervolg concert. 0.a. Humo reske, Dvorak en „Frühlingserwachen", C. E. Bach. oa. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum. 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht Minny Erfmann. 10.30 VARA-septet (vervolg). 11.00 Kwartiertje v. d. Vrouw. 11.15 Concert (vervolg). 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Trcep en Gramofoonpl. I.30 Jaarvergadering v. d. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. 2.30 Gramofoonpl. 3.004.00 Concert van do Tentoonst. „Moeder en Kind" door de Blue Jazz-La- dies o. 1. v. Leo Selinsky. 4.00 Piano-recital Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 6.00 Gramofoonpl. 6.15 Vervolg concert. 6.45 J. Krijgsman: De toekomstige stu dent en het socialisme. 7.00 Vervolg concert. 7.20 Orgelspel door Joh. Jong. 740 Vervolg orkestconcert Faust-Ballet, Gounod. 8.00 Mr. G. J. Salm: De misdeelde jeugd van dezen tijd. 8.30 Concert m. m. v. het Utrechtsch Strijkkwartet. Oa.. Kwartet in Bes gr. t. Mozart. 9.00 Cursus door den heer Levisson. 9.30 Vervolg concert. 2de Kwartet in Es gr. t., op. 125, Schubert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie door dr. H. de Vos. 10.45 Gramofoonpl. II.0012.00 Gramofoonpl. (VARA). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. wijl tevens de alarmschei overgaat. In verschillende plaatsen o.a. in Zwolle zijn door de N.V. Asto deze installaties reeds aangebracht en blijken uitstekend te voldoen. Genoemde firma houdt momen teel te Arnhem demonstraties in een der lokalen van het Centraal Politiebureau. heeft zijn intrede gedaanal wat adem heeft verzadigt zich aan licht en lucht. Stelt U zelf iu staat zonder gevaar van deze feest gaven der natuur te genieten door, ter voor koming van zonnebrand, Uw huid met „Zij"-Crcme in te wrijven. 4902 In prijzen van 203045 en 75 cent. 11.05 Lezing. 12.20 Emanuel Starkey's orkest. 1.05 Orgelconcert C. F. Watera. I.50 Gramofoonpl. 2.503.20 Midi. Studio-orkest o. 1. v. Fr. Cantell. 4.20 S,tudio-orkest Edinburgh o. 1. v. G. Daines. 5.35 Kindoruur. 6.50 Beethoven's Viool- en pianosonate in F, op. 24. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Jack Hylton and. his Boys. 9.20 berichten en lezing. 9.55 Kamermuziek. M. Teyte (sopraan) en het Michael Doró Trio. Ravel-Pro- gramnm. II.2012.20 Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. „Radio-Paris, 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 9.05 „Le laboureur et ses' enfants" van T. Bernard. 9.50 Gramofoonpl. O.a. „Der Bürger als Edelmann", Strauss. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. Wivex. £.205.20 Concert. Radio-Blaas-orkest o. 1. v. Joh. Andersen. 8.30 Russisch Concert. (Balalaika, guitaar en Russ. harmonica). 9.05 „Set. Hansaftensspil" van A. Ochleu- sohlager. Muziek van E. Reesen. 10.35 Concert o. 1. v. Reesen. 0.a. Ouv. „Gri-Gri", Lincke en uit de „Rhapsodic ohinoisc", Gabriel-Marie. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert o. 1. v. O. Voigt. 12.301.10 Concert o. 1. v. R. Fried. 1.202.50 Concert o. 1. v. Wolf. 2.50 Gramofoonpl. 5.206.35 Concert o. 1. v. Wolf. M. m. t. A. Erlenwein (tenor). 8.35 Concert o. 1. v. Wolf. 0.a. „Aus Böh- mens Hain und Flur" Smetana en „Die Afriloanerin", Meyerbeer. 9.20 Opera Buffa (Gramofoonplaten-pro- gramma). 10.4512.20 Concert uit Stuttgart. Rome, 441 M. 8.10 Gramofoonpl. 9.05 Gevarieerd orkestconcert. 0.a. Ouv. „La gazza La-dra", Rossini. Brussel, 508 en 338 M. 508. M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert uit Ohandfontaine. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Concert uit Chaudfontaine. 338 M.f2.20 Trioconcert. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Weensche Operetteliederen door moj. De Keukeleire en E. de Pont. 9.20 Concert door het Cecilia-koor o. 1. v. Louis de Vocht. 10.30—11.20 Concert uit Chaudfontaine. Zeesen, 1635 M. 8.20 Kurt G. Sell: Worüber man in Ame rika spricht. 8.35 „Das Rheingold", opera van R. Wag ner. Dirigent: Herman Kutzbach. 10.50 Berichten en hierna concert door werklooze musici o. 1. v. Hermann Hen- drich. dat u zoo op mij neerziet." GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. RUGGEGRAAT GEBROKEN. Door een hooiwagen overreden. Te Eijsden geraakte de 61-jarige P. H. onder een met hooi beladen kar, H. brak de ruggegraat en werd van de H.H. Sacra menten der Stervenden voorzien. Zijn toe stand is zorgwekkend. KNAAPJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag was het 21/2-jarig knaap je J. G. in de Heidestraat te Hilversum op zijn 3-wielig fietsje aan het spelen bij den berm langs de straat, toen de bestuurder van een auto der gemeente-reiniging, sig nalen gevend, zijn auto eenige meters ach teruit reed. De bestuurder kon het knaap je, dat plotseling van den berm kwam rij den, niet zien. Het ventje reed tegen de nummerplaat, waardoor de halsslagader werd geraakt. Hevig bloedend is het kindje naar het Diaconessénhuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. Den bestuurder treft geen schuld. IN DEN VREEMDE VERDRONKEN. Een telegram van den correspondent van het „Hbld." te Weenen meldt, dat een jonge Nederlandsche tourist, wonende te Naar-den, die met zijn ouders een vacantie- reis naar Weenen maakte, op een uitstap je in de omgeving van die stad verdron ken is. Geweer als speeltuig. Te Kerkrade vermaakten zich verschil lende personen in den tuin van H. met het schieten met een flobertgeweer. Bij het naar binnengaan had H. den flobert in de hand Plotseling ging de flobert per ongeluk af. Zekere v. d. Br. kreeg 5n kogel in den buik en werd naar het ziekenhuis overge bracht. ZIJN EIGEN HUIS IN BRAND GESTOKEN? Huiseigenaar gearresteerd. De gemeentepolitie te Weert heeft als verdacht van brandstichting aangehouden een ongeveer 36-jarigen ongehuwden en zeer gebrekkigen man, die zich slechts zeer langzaam op twee stokken kan voortbewe gen. Verdachte, die ongeveer een, uur buiten de stad woont, heeft ongeveer een jaar geleden een nieuw huis gebouwd, waarvan hij één kamer bewoort en het resteerende gedeelte der woning heeft verhuurd aan den arbeider M. Thielens, met zijn vrouw en vijf jeugdige kinderen. Reeds lang leef den de huisbaas en huurder in onmin en het was al vaak voorgekomen, dat de man zijn huurder en huisgenooten met een re volver bedreigde. Ook nu werd bij ver dachte bij zijn aanhouding een revolver in beslag genomen. De man had inmiddels aan Thielens de huur opgezegd en nog slechts voor enkele dagen had hij te kennen gegeven, dat hij Thielens wel uit zijn woning zou krijgen. Maandagavond voegde hij de vrouw van Thielens nog toe dat binnen veertien dagen het huis in brand zou staan. Dinsdagavond zag een voorbijganger, dat de man zijn bed- degoed aan het verhuizen was. Op de vraag, wat dat beteekende, antwoordde hij, dat hij daar niets mede te maken had. Even later sloegen de vlammen uit de woning. Het huis brandde totaal uit, waaronder ook het meubilair van beide bewoners. Verdachte staat bekend als een onver schillig man. Een partij kippen en een hon derdtal kuikens deelden met hem zijn eenig woonvertrek. Zoowel het woonhuis, dat eigendom was van den man, als zijn huisraad en ook het huisraad van Thie lens zijn tegen brandsehale verzekerd. De politie was spoedig met de brandweer ter plaatse, doch bij gebrek aan water kon men den brand niet blusschen. FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). Nu verdween ook het lachje van het gelaat van den baron. Hij stond op en nam eveneens een afgemeten houding aan. „Ik geniet uw gastvrijheid, vorst Su- worinDat maakt het mij onmogelijk u te antwoorden." „Dan zou het tijd worden, deze hinder paal weg te ruimen „Dat beteekent, u zet me aan de deur?" „Ik geef u slechts de vrijheid terug, te handelen als u goeddunkt." „Bah, gij weet, dat ik tegenover u niet vrij sta. Ik ben u nog zekere som schul dig, en het is niet fair, een schuldeischer wegens een beleediging ter verantwoor ding te roepen." „Gij vergist u baron, uw schuld is ge delgd. Wilt u zoo goed zijn hier binnen te gaan". Zijn toornige opwelling scheen bedwon gen, want zijn geheele gezicht stond nu koel en strak. Hij opende de deur van de aangrenzende zaal en noodigde zijn gast met een beleefde handbeweging uit, voor te gaan. Zwijgend voldeed de baron aan de uitnoodiging en zwijgend zag hij toe, hoe vorst Suworin een der laden van een prachtig schrijfbureau, dat tusschen de beide hooee vensters in de zaal stond, open de. In de lade werden eenige dichtgebon den en verzegelde bakjes zichtbaar, waar- tusschen de vorst naar een papier zocht. Toen hij het had gevonden, vouwde hij het langzaam open. „Neem het document terug. Ik heb op u geen vordering meer". Maar de baron stak de hand niet uit naar het papier. ,Het spijt mij, dat ik aan uw verzoek niet kan voldoen. Ik zie wel, dab gij om die kleine kokette Nataschko met mij wilt breken en zelfs een offer van bijna tien duizend Roebel is u daarvoor niet te hoog. Maar ik neem geen geschenk aan en ze ker niet door deze omstandigheden." „Zooals gij wilt", zeidc Suworin koud. Ik kan u niet dwingen." Hij scheurde de schuldbekentenis van den Baron in stukken. Dan sloot hij het bureau weer en schelde. „Gij wenscht zeker tijdig voor den Pe terburger Ivoeriertrein in Botogowskaja te zijn. Sta mij toe, dat ik de wagen voor u tegen morgenvroeg zeven uur bestel." Even scheen het, alsof de Baron in he- vigen toorn zou uitbarsten, doch ook thans bedwong hij zich en met rustige stem ant woordde hij: „Ik zal in het vervolg over de Russi sche gastvrijheid anders denken dan tot nu toe. Ik reken er op, dab wij dit onder houd voortzetten, zoodra mijn schuld be taald is. Goeden avond. Hij ging weg, toen hij den bediende hoorde binnentreden. Achter de neergela ten portière bleef hij nog even staan en hoorde hoe vorst Arkadi met rustige stem zijn orders gaf. „Morgen vroeg om 7 uur de troika voor den Baron En zeg den koetsier, dat hij voor den Petersburger koeriertrein in Bo togowskaja moet zijn. Over tien minuten verwacht ik je in mijn kamer ik wensch te gaan slapen." Nu eerst vervolgde de baron zijn weg. Hij moest nog langs twee kamers en een smallen gang om zijn slaapkamer te be reiken. De elegante reiskoffer stond nog dicht gebonden en gesloten daar, waar de bediende hem twee uur geleden had neergezet. „Dat spaart me de moeite van het uit pakken In Gods naam dan maar, vorst Arkadi Wassiljewitch gij hebt niets anders gewild." Hij schelde om de lakei, die de vorst vanaf den eersten dag van zijn verblijf op het slot te zijner beschikking had ge steld en liet zich bij het uitkleeden hel pen. Daarbij toonde hij zich opgewekt en spraakzaam. Toen de bediende, zich met een onderdanigen groet wilde verwijde ren,. drukte hij hem een bankbiljet in de hand. „Laat dat vrioiid", weerdo hij af, toen de man hem in onstuimige dankbaarheid de hand wilde kussen. „Ik wil gaarne bij iemand in prettige herinnering blijven." Toen hij alleen was, had hij heel geen haast om te gaan slapen. In zijn lange gevoerde kamerjapon liet hij zich in een stoel vallen en scheen niets anders te doen dan do blauwe rookwolkjes van z'n sigaret na te kijken en té luisteren naar het geraas van den storm, die rond het slot van Grigorjewo spookte. Een half uur na middernacht gebeurde er in de studeerkamer van Vorst Ar kadi Suworin geheimzinnige dingen. Een hooge, donkere gestalte, geheimzinnig belicht door een klein vlammetje van een zaklaantaarn,' verscheen in dezelfe deur waardoor baron Hainau eenige uren ge leden diep vernederd was verdwenen. Geluidloos als 'n schaduw gleed de ge stalte door de kamer, naar het prachtige schrijfbureau tusschen de vensters. Een zacht klikken als van metaal, een sleutel werd voorzichtig omgedraaid en hoorbaar sprong het slot open. Een blanke, welver zorgde hand, aan welker pink in het licht van het lantaarntje een kostbare brillant schitterde, greep twee, driemaal in de ge opende la. Dan werd de la weer gesloten en de man, wiens gelaat door de over de oogen getrokken kap onzichtbaar was, liep naar de deur van de eetzaal. Hij droeg nu onder den linkerarm een aantal dicht gebonden en verzegelde pakjes, dezelfde die zichtbaar waren geworden, toen vorst Arkadi naar de schuldbekentenis van den baron had gezocht. Rondom heerschtc diepe stilte, als ware er in het groote huis geen ander lovend wezen dan de nachtelijke wandelaar. De regen kletterde tegen de blinden en de storm floot door de haast ontbladerde boomen van het park. Voor het groote buffet in dc eetzaal bleef de geheimzin nige man staan. Hij keek niet naar het prachtig zilverwerk, noch naar het kost bare kristal, doch slechts naar een heel eenvoudig karaf je. Hij nam het- van den standaard en bekeek oplettend zijn hel der roode inhoud en haalde uit den zak van zijn lang gewaad een klein fleschjo. Met de uiterste zorgvuldigheid als een apotheker, die een sterk werkend medi cijn bereidt, liet hij uit het fleschjo t-win- taig drupnels in de karaf vallen. Na een oogenblik den inhoud geschud te hebben zette 1 ij de karaf weer precies op haar plaat';. Een halve minuut later ging plotseling het kaarsje in de lantaarn uit. Zelfs het scherpste oor zou moeite gehad hebben het geruisch te vernemen, dat werd ver oorzaakt door het voorzichtig openen en sluiten van een deur. Even geruisch- loos en geheimzinnig als ze gekomen was, verdween do gestalte in het nachtelijk duister. Even voor zeven uur trad de baron ge heel gereed voor do reis op heb bordes van het slot naar buiten. Hij zag er frisch en rozig uit, als na een prachtig doorslapen nacht en toen hij dc kamerdienaar bij de open deur van de Troika zag staan klopte hij hem jovilaal op don schouder. „Vaarwel, oude jongen. Groet dc vorst nog van me. Ik hoop hem spoedig in St. Petersburg weer te zien." Hij sprong in den wagen, waar zijn ba gage reeds ingedragen was en op den aanmoedigenden roep van den koetsier zette 't driespan er aanstonds een flinken gang in. Zij mochten niet gespaard wor den de paarden, want de afstand naar Bo togowskaja was ver en de baron had den koetsier met nadruk opgedragen er voor te zorgen, op tijd voor de Peterburger sneltrein aan het station te zijn. Vorst Arkadi Wassiljewitsch sliep dien morgen langer dan gewoonlijk. Het was bijna tien uur toen hij om zijn kamer dienaar schelde en zich liet aankleeden. De opwinding van den vorigen avond moest zijn gezondheidstoestand nadeelig beinvloed hebben, want zijn hoekig gezicht zag nog gclor en slapper dan anders. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9