BUITENLAND HOOVER GRIJPT TE GENEVE IN SPORT DONDERDAG 23 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HERSTEL VRAAGSTUK PESSIMISME HANGT OVER LAUSANNE. EEN FRANSCH HERSTELPLAN. DOOR DUITSCHLAND AFGEWEZEN. Te Lausaune is op Uit oogenbkk de ver warring grooter dan men zien te voren ooit had kunnen denken, acnrijit de „Msb.". Er spelen zien aldaar en ook ie Ueneve uidei- daad verrassende gebeurtenissen at, welke alie ooraigaande uereiteningen omver ge worpen neboen, en een stemming van pes simisme heoben gekweekt, zoodanig, dat gisterenavond, volgens een bericht uit de conterentiestad „de vooruitzichten zeer somber beoordeeld werden en een over brugging tusschen het standpunt van hranarijk en dat van Engeland, Italië en Duitschiand bijna onmogelijk geacht werd Dergelijke stemmingen zijn, blijkens do ervaring, zeer wisselendzij vormeu als het ware een deel der conlerentietechniek en zijn vooral bedoeld om naar een of andeie zijde druk uit te oeleaen. Belangwekkender eenter is, dat het be richt twee scherpe fronten aangeeft. Frank rijk eenerzijds, en achter Frankrijk staan ongetwijield de kleinere bondgenooten van deze natie, al weet men niet, m hoeverre deze elk onderdeel der Fransche politiek goedkeuren. Anderzijds Engeland, Italië en Duitschiand; en wijl MacDonald en sir John üimon te Lausanne tevens als spreek buis der Amenkaausche opvattingen opue- den, verbreidt dit front zich tot over den Oceaan, tot alle Angelsaksische volken. Daardoor is Frankrijk op deze conieren- me in de onaangenaamste positie geraakt, welke het steeds zoozeer gevreesd heeft: een scherp isolement te Lausanne. En daar tegenover een hecht en sterk front, dat door Italië en Amerika gedragen wordt; dat Engeland in zich opgenomen heelt; dat daardoor bet hechtste bolwerk is, het welk Duitschiand voor de verdediging van zijn thesis de algeheele schrapping der her stelbetalingen en ©en aanmerkelijke ver mindering der bewapening zou kunnen vin den. Tardieu heeft vroeger eens verklaard, dat hij met naar Lausanne zou gaan, als geen preliminaire en volkomen overeen stemming met Engeland bereikt was, juist omdat hij het gevaar van het eenheids standpunt tegen Frankrijk zoozeer vreesde. llerriot moest naar Lausanne: de we reldtoestand en ook het steeds sneller na derend einde van het Hoovermoratorium duldden geen uitstel. Maar ook zijn groots gedachte was eerst met MacDonald tot ge lijkheid van inzichten te komen. Tijdens de besprekingen te Parijs scheen de Fransohe premier dat doel bereikt te hebben, maar nauwelijks was MacDonald weer in de in ternationale 6feer gekomen, of de overeen stemming met Frankrijk verdween. FRANKRIJKS HERSTEL-PLAN. Naar Havas uit Lausanne meldt, heeft de Fransche delegatie Woensdagmiddag een memorandum ingediend, waarin het Fransche plan tot oplossing van het her- stelvraagstuk wordt uiteen gezet. Volgens Havas kan dit plan in twee pe rioden worden verdeeld. In de eerste periode, welke wellicht een of twee jaar zal duren, zou Duitschiand geen betalingen in contanten behoeven te doen. Het zou echter de contracten in zake de leveringen in* natura verder kunnen af wikkelen, ten einde de stopzetting van openbare werken en de toeneming van de werkloosheid te voorkomen. Gedurende deze korte periode zou na tuurlijk aan de Vereenigde Staten het voor stel worden gedaan, toe te stemmen in over eenkomstige compensaties aan de Europee- sohe debiteurstaten. Na deze periode van terugkeer tot nor male verhoudingen op economisch gebied zal Frankrijk niet eisohen, dat het Young- plan ten volle wordt nageleefd. Het Fran sche voorstel gaat wel is waar uit van de nakoming der onderteekende verplichtin gen, doch het wenscht zich aan te passen aan den feitelijken economischen toestand, waarin Duitschiand en geheel Europa ver- keeren. Niettemin zou Duitschiand dan bij machte zijn, zekere betalingen in contanten te doen. De hoogte hiervan zou moeten worden vastgesteld, evenals de wijze waar op die betalingen zouden kunnen geschie den, namelijk door participatie in de indus trie of aan de spoorwegen. De op deze wijze te ontvangen bedragen zouden voor tweederden aan de Vereenig de Staten worden afgedragen als betaling op de oorlogsschulden, terwijl het restant op den grondslag der te Spa vastgestelde percentages onder de Europeesche mogend heden, welke herstelvorderingen op Duitschiand hebben, verdeeld zou kunnen worden. VON PAPEN VERWERPT HET FRANSCHE PLAN. In een schrijven aan den voorzitter der herstelconferentie, MacDonald, verwerpt de Duitsche rijkskanselier von Papen het Fransche plan en wel op grond van zeven argumenten n.l.: 1. De enorme werkloosheid, die in Duitschiand heerscht. 2. De vermindering in de openbare uit gaven in Duitschiand, van welke uitgaven ongeveer één derde gedeelte voor rekening der sociale lasten komt, is op ruwe wijze doorgezet, zoodat ten deele zelfs een „nood- peil" is bereikt. 3. Ook de buitenlandsche deskundigen hebben erkend, dat de belastingschroef in Duitachland op onnatuurlijke wijze is aan gedraaid. 4. De te hooge rentevoet en het opteren der kapitaalreserves. 5. De Duitsche particuliere schulden aan het buitenland, die grootendeels uit de her- VERMINDERING DER LANDLEGERS MET EEN DERDE Bovendien afschaffing der verschillende andere wapens. Italië aanvaardt voorwaardelijk, Frankrijk zeer critisch DE ONVERWACHTE ZITTING. Gistermiddag is, zooals gemeld, op ver zoek van de Amerikaansche delegatie, on verwacht een vergadering gehouden van de hoofdcommissie der ontwapeningsconferen tie te Genève Aan de zitting, welke een openbaar karakter droeg, werd deelgeno men door vertegenwoordigers van vrijwel alle 54 op de conferentie vertegenwoordigde staten. Zelden was de belangstelling van het publiek en van de internationale pers, welker vertegenwoordigers voor het mee- rendeel in allerijl uit Lausanne naar Ge nève waren gereisd, zoo groot als bij deze zitting. Nadat de zitting door den voorzitter der conferentie Henderson was geopend, gaf deze terstond het woord aan Bisbon, die aan de in ademl.ooze spanning luisterende aanwezigen namens president Hoover de volgende ontwapeningsvoorstellen voorlas: WAT HOOVER WIL. De tanks moeten worden afgeschaft, evenals de chemische oorlog en de zware veld-artillerie, terwijl de sterkte van alle landlegers met een derde moet worden ver minderd Deze beperking heeft betrekking op de landlegers, welke uitgaan boven het karak ter van politietroepen. De bepalingen van het Verdrag van Vervailles en de overige vredesverdragen hebben reeds de bewape ningen van Duitschiand, Oostenrijk, Hon garije en Bulgarije teruggebracht tot een peil, dat in overeenstemming is met de eischen voor de handhaving van de binnen- landsche orde in deze landen. Op deze wijze is aan Duitschiand, dat een bevolking heeft van 65 millioen menschen, een leger toegestaan van 100.000 man. De Amerikaan sche regeering stolt derhalve voor, dat alle staten als strijdkrachten, welke aan de eischen van een politie-organisatie voldoen, aannemen een leger, dat in verhouding staat tot de aan Duitschiand en de overige genoemde staten toegestane strijdkrachten; evenwei zullen voor de koloniale mogend heden zekere wijzigingen worden aange bracht, waarbij rekening zal worden gehou den met de bijzondere belangen dezer sta ten. Voorts stelt Hoover de afschaffing voor van alle bombardementsvliegtuigen, terwijl elk luchtbombardement verboden dient te worden. Wat de bewapening ter zee betreft, stelt Hoover voor, de totale tonnage der groote kruisers, zooals die in de desbetreffende verdragen is vastgesteld, met een derde te verminderen. De in de verdragen vastge stelde totale tonnage van alle andere oor logsschepen, zooals vliegtuigmoedersche pen, kruisers, en torpedojagers dient met een vierde te worden verminderd, terwijl de duikboottonnage met een derde moet wor den verlaagd. Hierbij wordt tevens voorge steld, dat geen land meer dan 35.000 ton aan duikbooten zal mogen bezitten. Voor de vijf belangrijkste maritieme mo gendheden heeft het verdrag van Washing ton reeds de grenzen vastgesteld voor de linieschepen en de vhegtuigmoederschepen. Wat de kruisers en torpedojagers van Frankrijk en Italië betreft, deze zullen wor den beschouwd alsof deze staten zijn toege treden tot het verdrag van Washington. De toepassing van dit program zou leiden tot een buitengewone beperking der uitgaven voor den bouw van nieuwe oorlogsschepen. De begeleidende bocuschap. De boodschap van president Hoover, wel ke deze voorstellen vergezelde, behelst de volgende punten: lo. Het Kellogg-pact, dat door alle lan den is onderteekend, kan slechts ten doel hebben, dat alle landen het er over eens worden, dat zij hun bewapening slechts voor verdedigingsdoeleinden zullen gebrui ken. 2o. Dit doel dient bereikt te worden, niet slechts door een groote algemeene vermin dering der bewapening, doch ook door een relatieve verhooging van het verdedigings vermogen als gevolg van de verminderde aanvalscapaciteit. 3o. De bewapeningen der landen zijn toegenomen in een bepaalde onderlinge ver houding; deze zelfde verhouding dient in BUITENL. BERICHTEN. acht te worden genomen bij de bewape ningsbeperking. io. De bewapenmgsvermindering dient reëel en positief te zijn en reeds aanstonds een verlichting teweeg te brengen. 5o. Drie vraagstukken moeten worden opgelost, en wel met betrekking tot de land-, de zee- en de luchtmacht Deze drie vraagstukken houden onderling verband met elkaar. De boodschap van president Hoover luidt dan vervolgens: „Mij baseerend op deze beginselen, stil ik voor, de bewapening der landen te vermin deren. De tijd is gekomen voor het aan vaarden van een breed opgezette en nauw keurig omlijnde methode voor het verlich ten van den verpletterenden bewapenings last, die op de arbeidende volken drukt. Dit zou de belangrijkste maatregel zijn, welke voor de bespoediging van het herstel der weteld kan worden genomen. Wij moeten voorkomen, dat de wederzijdsche vrees en de wrijvingen ontstaan, die uit de bewape ning voortvloeien en het vertrouwen in de wereld dooden. Wij kunnen practisch blij ven, door voor alle landen een voldoend sterke verdeaiging te handhaven. Wij kunnen den waarborg voor het be houd van den vrede versterken en tegelij kertijd de wereld de tien a vijftien milliard dollar besparen, welke anders in de tien komende jaren verspild zouden worden. Het voorstel tot afschaffing van de tanks, den chemischen oorlog en de zware veld-artillerie heeft ten doel, aan de legers elk offensief karakter te ontnemen en hun verdedigingsbestemming duidelijker te doen uitkomen. Hierdoor toch wordt de uitbrei ding der vestingwerken voor de verdedi ging der grenzen en kusten niet belemmerd. Deze verdedigingswerken krijgen daardoor een grooter waarde in vergelijking met de voor den aanval bestemde oorlogsmidde len". DE HOUDING DER MOGENDHEDEN. Het nieuwe voorstel,van president Hoo ver werd met luiden bijval begroet, maar helaas toonden later de verklaringen der gedelegeerden der meeste groote mogend heden, dat deze zich nog altijd niet bij de stem van de volkeren en de stem van de kleinere staten kunnen aansluiten. Het voorbeeld van Grandi. Yan de groote mogendheden heeft alleen Grandi de onvoorwaardelijke instemming met de Amerikaansche voorstellen uitge sproken, waarbij hij uitdrukkelijk verklaar de, reeds in opdracht yan Mussolini zelf te spreken. Na deze korte, kernachtige verklaring volgde een geestdriftig gejubel van instem ming van vrijwel alle gedelegeerden, ter wijl ook de publieke tribune zich bij uitzon dering in het applaus mengde. Sir John Simon was, als naar gewoonte, overstroomend van lieflijkheden aan het adres van Amerika, maar gaf toch blijk, dat ook de Britsche admiraliteit over de voor gestelde nieuwe vlootvermindering niet erg goed is te spreken, terwijl sir John Si mon ook ten opzichte van de voorgestelde afschaffing der bombardementsvliegtuigen tegenstand toonde. Frankrijks „neen". Het meest ontmoedigend was echter de rede van Paul Boncour, die na overleg met Herriot zelf, ronduit te kennen gaf, dat de door Hoover voorgestelde bewapeningsver- mindering verre overschrijdt die eerste etappe van bewapeningsvermindering, waartoe Frankrijk bij den tegenwoordigen stand der veiligheid wel bereid zou zijn. Frankrijk moet dus de Amerikaansche voorstellen, of geheel van de hand wijzen, of zij moeten door nieuwe veiligheidsmaat regelen in den zin van de voorstellen van Tardieu van Februari aangevuld worden. Het is duidelijk, dat Frankrijk's houding de kansen op succes, noch voor de ontwape ningsconferentie, noch voor de conferentie van Lausanne, heeft verbeterd. Voorloopig zijn thans de discussies in de algemeene commissie over Hoover's initia tief-voorstellen weder beëindigd. De groote mogendheden zullen vandaag in haar vertrouwelijke besprekingen ook de nieuwe Amerikaansche voorstellen be handelen. stelbetalingen voortspruiten. 6. Ook de Duitsche rijksspoorwegen be zitten geen reserves meer. Vergeleken bij 1929 zijn de ontvangsten der spoorwegen met minstens 50 pet. gedaald. Zoo min als het mogelijk is, obligaties der rijksspoor weg uit te geven evenmin kunnen aandee- len der spoorwegen worden verstrekt. 7. Aan de bestaansmogelijkheid der Duitsche volkshuishouding zou door slot- betalingen opnieuw gedurende een reeks van jaren ernstig nadeel worden berokkend. DUITSCHLAND EEN ERNSTIG INCIDENT. Schoten gelost op Poolsche mariniers. Aan het oentraal-station te Danzig had gisteren een ernstig incident plaats, waar uit het gevaarlijk karakter en de doelbe wustheid van de provocaties der Hitleria- nen blijkt. Op het oogenblik, dat ©en trein in de richting van Tezew zou vertrekken, werden uit een groep personen, waarvan de heift uit in uniform gekleede Hitlefianen be stond, drie revolverschoten gelost in de richting van een verlichten coupé van den trein, waarin zich zes Poolsche "mariniers in uniform bevonden. Twee kogels verbrijzelden de ruiten van het compartiment, terwijl de derde in de omlijsting van het portiervenster bleef ste ken. ZUID-AMERIKA SITUATIE IN CHILI BLIJFT ZEER GESPANNEN. De situatie in Chili is zeer gespannen. De demonstraties tegen de vreemdelingen nemen te Santiago in omvang toe. Hoewel de regeering zich er toe beperkt, verschil lende berichten tegen te spreken, is het duidelijk, dat de regeering-Davila ernstig bedreigd wordt door de arbeiders en de militaire aanhangers van kolonel Grove. Een deputatie van arbeiders, die den pre sident wüde spreken om de vrijlating van Grove te verkrijgen, werd niet toegelaten. Revolutionnaire leiders trekken door de straten van Santiago met troepen kinderen, die voortdurend „Leve Grove" roepen. De regeering heeft een decreet uitgevaar digd, waarbij de doodstraf wordt gesteld op maken van communistische propaganda. „Tel." ONGELUKKEN. STELLING VAN BOUWWERK IN L0MBARDIJE INGESTORT. Vier arbeiders gedood, acht gewond. Te Desio, de in Lombardije gelegen ge boorteplaats van den huidigen paus, is een stelling van een in aanbouw zijnd huis ingestort. Twaalf arbeiders werden onder het puin bedolven. Na langdurige bergings werkzaamheden konden vier hunner in zorgwekkenden toestand en de overige acht met ernstige wonden te voorschijn wor den gehaald. Eerstgenoemde vier arbeiders zijn inmiddels bezweken. VIER ARBEIDERS IN DEN RIJN VERDRONKEN. Door tot dusver onopgehelderde oorzaak zijn bij den bouw van een waterkeering in den Rijn te Breisach de zwaargeladen pon tons omgeslagen, waardoor zes arbeiders in het water stortten, die op twee na allen verdronken. Noodweer in Silezië. Gisteravond is boven Troppau en omge ving een onweer losgebarsten, waarbij zich een windhoos vormde. Vijf huizen en schu ren vielen den storm ten offer. Drie perso nen, die zich op een landweg bevonden, werden tegen den grond geslingerd en zwaar gewond; 14 andere personen bekwa men lichte verkondingen. De schade op de akkers en in tuinen is buitengewoon groot. Cholera in China. In den haven Tsjifoe is cholera uitgebro ken. 67 gevallen zijn geconstateerd, waar van reeds 6 een doodelijk verloop hadden. Volgens officieele Chineesche berichten is de cholera uit Zuid-China hierheen ge bracht. Volgens een Russisch bericht uit Sjang hai is ook daar in de Chineezenwijk cho lera uitgebroken. Tot dusverre zijn ruim 120 personen door de ziekte aangetast. Ook in Tientsin heeft de ziekte slachtoffers -ge maakt. Matschke en Mitschke in de val. Een zakenvrouw in het Westen van Ber lijn ontdekte dat een klant haar met een valsch 20-mark-biljet betaalde, na een klei nen inkoop te hebben gedaan. Onopgemerkt wist een door haar uitgezonden winkelbe- diendo den man te volgen, en ten slotte een agent op den vreemde opmerkzaam te maken De man had zich intussohen bij een tweeden persoon gevoegd; beiden werden door de politie in hechtenis genomen en naar het politiebureau gebracht, alwaar bleek, dat de beide mannen Matschke en Mitschke heetten en afkomstig zijn van Beuthen in Opper-Silezië. Matsohke, die bankwerker van beroep is, heeft zich reeds in 1927 met de vervaardiging van valsche halve-markstukken en in 1921 met het ma ken van vijftigmarkbiljetten opgehouden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en verklaarde, dat hij eerst gisteren met Mitschke, die hem met geld had gesteund, naar Berlijn was gekomen om de biljetten te verzilveren. VOETBAL DI0C. HAARL. VOETBALBOND DISTRICT LEIDEN. De Jaarvergadering. Gisteravond hield het District Leiden van den D.H.V.B. zijn 10e jaarvergadering in Hotel „Den Burcht" te Leiden. Te circa half negen opent de heer A. H. Schrama de druk bezochte vergadering met den Chr. groet. De volgende vereenigingen waren vertegenwoordigd: Alphensohe Boys te Alphen aan den Rijn; A. S. C. te Zoe- terwoude (Dorp); St. Bernard us te Hazers- woude; D. O. S. te Roelof a rends veen; „Lei den" te Leiden; „Lisse" te Lisse; Meerburg te Zoeterwoude (H.R.); „Rood-Wit" te Lei den; S. J. C. te Noordwijk; S. M. C. te Warmond; S. N. A. te Stompwijk; Teijlin- gen te Sassenheim; V. V. L. te Voorschoten en Kolping Boys te Leiden. In zijn openingswoord memoreert de voorzitter in het kort het afgeloopen jaar, dat een zeer vreedzaam verloop heeft ge had. Kwesties deden zich zoo goed als niet voor. Financieel is het 't District goed ge gaan, hetgeen wel zal blijken uit het ver slag van den penningmeester. Met vreugde constateerde spr. den vooruitgang van het district dat met drie nieuwe vereenigingen is uitgebreid n.l.: Kolping Boys, S. M. S., en N. V. C., welke hij hier welkom heette. Spr. wil besluiten met een fout te herstel len, de vorige jaarvergadering gemaakt, n.l. dat vergeten was een voorzitter voor de Junioren-Commissie te benoemen, waar om hij, daar het bestuur het niet noodig oordeelde om een vergadering daarvoor te beleggen, als voorzitter heeft gefungeerd. Daar de secr.-penni"gmeester nog niet aanwezig is, wordt de Jun.-Competitielei- der in de gelegenheid gesteld zijn verslag uit te brengen, waaruit blijkt, dat in het af geloopen seizoen 19 elftallen aan deze competitie hebben deelgenomen. Verder brengt de competitieleider dank aan allen, die hebben medegewerkt om de Jun.-Comp. te doen slagen, terwijl hij besluit met de aansporing om het a.s. seizoen het aantal deelnemende elftallen nog grooter te doen zijn. Een hartelijk applaus beloonde hem. Naar aanleiding van dit verslag voerden vertegenwoordigers van Lisse en S. J. C. 't woord, waarbij laatstgenoemde o a. wees op het groote nut van de identiteitskaarten. Hierna krijgt de secretaris-penningmees ter, de heer Th. Bergers, het woord tot het voorlezen der notulen der vorige jaarver gadering welke zonder op- of aanmerkingen met een woord van dank aan den steller worden goedgekeurd. Het jaarverslag, hetwelk thans de revue passeert, ademt een goeden geest. 0.a. blijkt, dat het District 887 senioren en 104 junioren bezit. Het perspectief is niet denk beeldig, dat bij het a.s. 10-jarig bestaan in September a.s. het ledental de duizend zal zijn gepasseerd, gezien het feit, dat nieuwe vereenigingen steeds worden opge richt. Een gevoelig verlies heeft het Dis trict geleden door het heengaan van haar eminenten adviseur Rector J. C. Groot, die 6teeds een groote steun is geweest. De hoop werd daarna uitgesproken, dat kap. Ban- gert op dezelfde wijze het District zal steu nen als zijn voorganger. Mede werd geme moreerd het opnieuw doen plaats hebben van wedstrijden om den „Leidsche Courant- beker"', terwijl voorts dank werd gebracht aan de Leidsche Courant voor de bereid willigheid waarmede zij haar kolommen be schikbaar stelde. Na een opwekking om al len te blijven medewerken aan het groot maken van het Leidsche District werd be sloten. De vergadering dankte met een applaus. Hierna werd het finantieel verslag voor gelezen waaruit blijkt, da-t het boekjaar sluit met een gunstig saldo van .f 244.70. Dit verslag werd op voorstel van de kas- nazieners onder dank voor het gehouden beheer goedgekeurd. Hierna werden de vereenigingen S. J. C. en D. O. S. aangewezen om een peTsoon in de kascommissie te benoemen. De bestuursverkiezing, welke thans aan de orde wordt gestled, had tot resultaat, dat bij eerste stemming herkozen werden de aftredende heeren A. H. Schrama, H. r. Haasteren, H. v. Klink, J. v. d. Zijden, ter wijl in de plaats van den heer Th. Bergers werd gekozen de heer C. v. Leeuwen. Daarna werd de heer A. H. Schrama bij acclamatie gekozen als voorzitter, waarvoor hij de vergadering dank brengt. Punt 9 der agenda gaf aan verkiezing Junioren-competitieleider. De heer P. J. A. de Vrind, gaf, staande de vergadering, te kennen, dat hij zich niet meer beschikbaar stelde. Daar. er geen candidaten waren moest dit punt van de agenda worden af gevoerd, daar een resultaat niet bereikt kon worden. De voorzitter deelt de vergadering daar na mede, bij de bespreking van de agenda der D.H.V.B.-vergadering, dat de heer G. Kruyver bericht van verhindering heeft ge zonden, waarover hij zijn spijt uitdrukt. Spr. acht thans de behandeling van dit punt haast overbodig, doch de vergadering was een andere meening toegedaan. De vereeniging D. O. S. besprak de 2e klasse D.H.V.B. terwijl de afgevaardigde van S.J.C. de scheidsrechters-declaraties de revue liet passeeren, welke nogal bespre kingen ten gevolge hadden. Ook S. N. A. illustreerde een en ander met voorbeelden. Door afwezigheid van den secretaris van den D.H.V.B. kon de uitreiking der diplo ma's eveneens geen doorgang vinden, doch I zij zullen toegezonden worden. I Hierna kwam in bespreking de instelling van een scheidsrechters-depot voor de Jun.- competitie. Als norm werd gesteld te stor ten per vereeniging f 2.50. Verschillende afgevaardigden namen aan de discussies deel, hetgeen tot gevolg had, dat de verga dering de meening was toegedaan het voor stel van het Districfcsbestuur niet te moeten aanvaarden Hiermede was de vergadering aan de rondvraag gekomen, waarvan door velen een druk gebruik werd gemaakt. Lisse be sprak de identiteitskaarten en toonde het negatieve er van aan. Mede besprak hij het Districts Jun.-elftal. Meerburg deed een voorstel een som te storten bij het Districts- bestuur bij wijze van rekening-courant, het geen door het bestuur in overweging geno men zal worden. Teylingen besprak den Leidsche Courant-beker in verband met de j Tl'K.F.-elftallen, met als resultaat cfat de afgevaardigde het voorstel deed om voor de R.K.F.-elftallen van districtswege een beker beschikbaar te stellen waarvoor do wedstrijdrecette beschikbaar kan worden gesteld tot stijving der kas. Wordt in over weging genomen door het bestuur. S N. A. voerde de Jun.-comp. leiding aan, terwijl het nieuw gekozen bestuurslid v. Leeuwen dankte voor het vertrouwen in hem gesteld. V. V. L. besprak een intieme aangelegen heid. De voorzitter sprak hierna het slotwoord en dankte den heer v. Leeuwen voor de aan vaarding van zijn functie. Spr. bracht ver volgens aan den heer Th. Bergers dank voor hetgeen hij in het belang van het District heeft gedaan en wees op de gezellige samen werking van hem steeds ondervonden. Voorts deed hij nog een beroep op den af tredenden competitieleider, waarna deze op aandrang van de vergadering zijn besluit in overweging neemt. Na nog allen dank gebracht te hebben voor de aangename besprekingen, sluit hij de vergadering op de gebruikelijke wijze. Om den L, Dobbelman-beker. Morgenavond te 7 uur speelt D. A. L- tegen het Leidsch Dagblad-elftal op het L. P. S. V.-terrein aan den Zoeterwoud- schen Singel om den Louis Dobbelman- wisselbeker.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6