t RINGERS Fa. G. VAN BRUSSEL WECK Advertentiën. ORCHIDEEËN Jan de Nie Zonen DERDAG 23 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.771.6 te Rlacfcsod. Laagste barometerst.: 754.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 24 Juni: De as van het gebied van hoogen lucht druk is thans zuiver van het Zuid-Westen naar het Noord-Oosten gericht. De de pressie in het Oosten is nog steeds aan wezig; van het Oostzeegebied tot de Mid- dellandsöhe Zee waaien koele Noordelijke winden; over de Noorsche Zee en van Schotland tot lang de kust van Noorwe gen, zijn de winden naar West- en Zuid- West gedraaid, waarbij de temperatuur aldaar iets steeg. De zware regens in het Zuid-Oosten hielden op. Maastricht had gisteren overdag nog 13 mM., Frankfort in den nacht nog 10 en overdag 5. Het laat zich aanzien, dat het gebied van hoogen luchtdruk zich nog verder over het vaste- laod zal uitbreiden en dat de depressie in het Noord-Westen ook in onze omgeving de winden zal doen krimpen, waarbij het weer zijn buiig karakter verliest en gelei delijk warmer zal worden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 16.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.54 uur tot Vrijdagmorgen 4.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 19 en 3 uur 19.5 gr. O. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 16, 12 uur 17.5 en 3 uur 18.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 24 Juni voorm. 7.50 uur en nam. 8.15 uurw Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer, vorige opname. Bij K. B. is benoemd tot Gedelegeerde der Ned. Regeering op de 12de bijeenkomst van de Journée Medicale de Bruxelles, welke van 25 tot 28 Juni zal worden gehou den, prof. J. A. J. Barge. In Leiden gevestigd: H. J. van Beek, Oude Rijn 25. W. Biesot, hulp in de huish., Haarlemmerweg 53a. G. Boekkamp, meubelmaker, Mei- doornstr. 10. L. Boelee en Fam., muzi kant, Hansenstr. 81. D. de Boer, venter in gelanterieën, Jan Vossenst. 5. H. W. Bongers, dienstbode, Rijnsb. weg 105. G. M. van Spanje-de Boer, Kastanjekade 13. C. W. van den Bosch, kapelaan, Haar- lemmerstr. 104. C. C. Campfens, dienst bode, Oranjegr. 73. E. Chlench, dienst bode,'K. Mare 22. C. J. Vries-Oornet, lo&werkman, Weversstr. 24. C. M. A. Die- ben, le Binnenv.gr. 15. H. van Eek, dienstbode, Geerestr. 18 Gè H. L. Eilers dienstbode, Hoogewoerd 125. Chr. J. H. Engels, Leeuwerikstr. 7. L. A. M. Eijk- man, Groeneveldstichting 7. A. E. Eijk- man, Groeneveldstichting 7. M. C. Eijk- man, Groeneveldstichting 7. C. A. Ge- verding, stuurman, Roodborststr. 45. A. G. de Graaf en Fam., spoorwegarb. Reitz- straat 12. C. Groeneveld en Fam., schei kundige, Fagelstr. 47. E. van Helden, Spoorstr. 3. G. J. Hoogesteger, 11. ver pleegster, Meezenstr. 2. E. Jana-k, Stad houderslaan 21. W. Jansen, Zoeterwoud- schesingel 99. D. van Kasteel, verpleeg ster, Rijnsb. weg 10. A. Kort, Breestraat 7. J. E. Kroon, Bilderdijkstr. 2. S. Kwant, Cronesteinkade 14. N. R. J. van der Kwast en Fam., Kagerstr. 16. D. Megchelse, reiziger, Voorstr. 24. F. Ph. Meijer en Fam., kantoorbediende, Hoogl. Keragr. 34. J. W. Midgley en Fam., opz. textielbedr., Hoogewoerd 135. E. A. van Orden, zendeling, Plantsoen 9a. C. G. Overdevest, slager, Lijsterstr. 10. S. E. J. va-n der Peet, slager, Hoogewoerd 71. P. Redemann, dienstbode, Maredijk 45. J. Schophuizen, 'Rtodenb. str. 3. A. M. van Polanen-Schouten, Midelweg 33. W. Smid. dienstbode. Kolfmakerstr. 13a. B. Tiemersma en Fam., Stadh oud er slaan 21. t-r J. C. Versluis, meubelmaker, Hooge woerd 161. G. C. Vis en Fam., winkelier, Haarlemmerstr. 223. C. de Visser en Fam., bloemist, Rijnsb. weg 137. W. Vonk, dienstbode, Witte Singel 103. M. A. Wij- tenburg kleermaker, St. Jacobsgr. 1. Uit Leiden vertrokken: J. J. Aarts, Utrecht, Spinozaweg 31. A. Kroonenberg-Agger, Amsterdam, Ro zengracht 161. J. van Baal, Den Haag, H. Pr. Willemstr. 28. N. Baker, Amster dam, Weteringschans 101 III. P. F. Bek- ker en Fam., Den Haag, Vaillantlaan 439. J. A. van Bendegom en Fam., Den Haag, Ruigroklaan 152. W. J. Burek, Den Haag A. Heinsiusstr. 25. J. H. van der Burgh, Oegstgeest, v. Assendelftstr. 32. E. H. M. van Ulden-Dieben, Bussum, Brediusweg 10b. S. M. van Dies, Den Haag, Bloemen- daal. J. Eijgendaal en Fa-m., Miei. P. Gerth en Fam., Den Haag, Roelofstr. 137. A. M. Habich, Den Haag, Gentschestr. 169. W. H. Hendriks, Den Haag, Acacia- straat 131. W. J. Heijmahs-Hennekens, Tiel, Nieuwe weg 46. J. E. Teljer-Jong, Zeist, Hortensialaan 59. H. M. Kerkvliet, Warmond, Oosteinde 134a. C. J. van Kerkwijk, Den Haag, Riouwstr.. 135. N. Pieterse-Korenhof, Wassenaar, Rijksstr. weg 177. E. Kraus, Den Haag, A. v. Bue- renstr. 247. M. M. Lelieveld, Oegstgeest, Wijtenbachweg 5 G G. van der Lingen, Haarlem, Hazepaterslaan. A van Maa- nen, Lisse, Grachtweg. G. Mechelse, Zoe- terwoude, Rijnegommerstr. 5. W. Men- sonides, Oostdongeradeel. L. J. W. Meijer, Den Haag, Laan v. N. O. Indië 69. A. Niehot, Den Haag, Nw. Scboolstr. 15a. H. J. Hoppe, Den Haag. P. Gabrielstr. 120. C. de Rooij en Fam., Den Haag, Spionkopst-r. 30 P. van de Rovaart, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 136a. J. van Soherpenzeel, Bunnik, Langstr. 22. P. C. Schnek, Dordrecht. Toulonscheln 25. C. R. Stouten, Velsen, de Ruyterstr 103. A. van Straaten, Den Haag, Daendelsstr. la. B. N. Swierstra, Singapore. M. van Thiel en Fam.. Zoererwoude, Rijnegommer- straat G 10 M. C. Verhaar. Den Haag, Frankenslag 160 A. J. Verhagen, Rotter dam, Wijnstr. 29a. M. W van der Zeij- den-van Vierzen, Zoetcrwoude. H. Rijndijk 230f. J. D. van der Vis, Boskoop. R*idder- buurt 79. W Vuurpijl, Den Haag, Vail lantlaan 385. W Watertor. Schagen, Laan 121 S. Willemsen, Den Haag, le v. d. Boschstr 47. E. Winkel. Rotterdam, Voorschotenlaan 125. P. de Wit, Koude kerk EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De 19-jarige metselaar J. v. d. B. en de 18-jarige rijwielhersteller H. S., te Was senaar thans beiden gedetineerd, heb ben terecht gestaan wegens diefstal. In den nacht van 29 op 30 April zwier ven zij rond in de omgeving van het voet balterrein van Blauw Zwart en een van de jongens stelde voor eens een kijkje in de tent te gaan nemen. De deur ging met een rukje open en waar de limonade voor het grijpen stond ledigden zij een drietal fleschjes cider, en namen ook eenige sui kerklontjes weg. Alvorens te vertrekken meenden zij met het oog op den komen den Prinsessedag, de tent te moeten ver sieren en daarom spreidden zij de vlag uit Voor dit grapje zijn de beide jongens sedert 2 Mei j.l. gedetineerd. De psychiater, dr. Scholtens, verklaarde dat B. niet geheel normaal is; thuis is hij onhandelbaar, doch de deskundige vond het niet noodig, hoewel herhaling van der gelijke feiten niet uitgesloten is, deze ver dachte in een gesticht te plaatsen. die door pleegouders is opgenomen, verdiende 6 per week, welke hij behield. De beide oude menschen moesten van ƒ7.50 per week rondkomen en daarenboven hun pleegzoon nog onderhouden. Deze meende nog wel 3.extra van hen te kunnen eischen. Het O. M. besprak het levensgedrag van beide jongens en meende niet mede te kunnen gaa-n met het advies van dr. Schol tens. Voor v. d. B. werd geëischt ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigen gesticht voor den tijd van een jaar. Wat S. betreft meende de offi cier dat deze maar eens een gevoelige straf moest hebben. Tegen hem werd 8 maan den gevangenisstraf geëischt. De verdedigers van verdachten verzoch ten de Rechtbank het ditmaal nog eens met de jongens te probeeren, te meer daar zij beiden voor een onbeteekenend feit reeds 7 weken in voorarrest zijn. De Rechtbank zal 29 dezer vonnis wij zen. De 24-jarige schilder W. R. uit Leiden stond terecht wegens oplichting. In zijn jeugd was R. in een opvoedingsgesticht verpleegd, doch de directeur voorspelde niet veel goeds van hem. Zoo is het ook uitgekomen. R. had geen werk, maar wel een vrouw en zoodoende ook een huishou ding, dat natuurlijk geld kostte en dat be zat noch de man, noch de vrouw. Een zevental winkeliers uit Alphen waar R. voorheen woonde kwam verklaren, dat R. bij hen inkoopen deed van allerlei aard, zooals vleesch, chocolade, kousen, fietsban den, zelfs postpapier en postzegels en handschoenen. Verdachte zeide het voornemen te heb ben gehad alles te betalen, doch toen hij heb doen wilde, mocht hij niet van de poli tie. Gebleken is, dat R. bij eenig« winke liers een valschen naam heeft opgegeven. Het O. M. meende, dat uit de anteceden ten van verdachte en uit diens gedragingen later was gebleken, dat hij iemand was die op kosten van anderen wilde leven. Eisch wegens oplichting 6 maanden gevan genisstraf. Mr. L. Weijl, uit Leiden, noemde verd. physiek „kraakporcelein" wiens daden val len onder het begrip kruimel-flesschenrek- kerij. Pleiter verzoekt clementie. ARREST IN DE LIMMENSCHE x STRAFZAAK Advocaat veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Op 4 Maart veroordeelde de rechtbank een Amsterdamschen „koopman" tot een gevan genisstraf van één jaar, met aftrek van drie maanden voorarrest, en een Amsterdamschen advocaat tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek van drie maanden voorarrest. De koopman had terecht gestaan wegens verduistering, gepleegd ten nadeele van een winkelierster te Limmen. Hij had hypotheek- gelden .bestemd voor de Limmensche juf frouw, ten eigen bate aangewend. De man berustte in de straf, hem door de rechtbank opgelegd. De advocaat was o.m. ten laste gelegd ver duistering, in 1925 gepleegd als curator in een faillissement. Voorts had hij zich in ver band met de Limmensche zaak te verantwoor den wegens uitlokken van valschheid in ge schrifte. Deze uitlokking bestond hierin, dat hij den neef van de winkelierster te Limmen zou hebben aangespoord een valsch taxatie rapport te schrijven, waarin de waarde van het huis, waarop hypotheek werd «gevraagd, valschelijk werd gesteld op 18.000, terwijl het oorspronkelijke stuk ƒ8000 aangaf. Voorts was den advocaat nog medeplegen van valschheid in geschrifte ten laste gelegd In een onderhandsche acte, n.l.jj opgemaakt ten kantore van den advocaat, stond ver meld, dat de juffrouw 8800 schuld had aan den hypotheekgever, een koopman te Bussum, Volgens verd., bestond er een „contra lettre", waaruit zou moeten blijken, dat de juffrouw géén schuld had. Ook was den advocaat, die van het vonnis in appèl ging, heling ten laste gelegd. In hooger beroep eischte de procureur-ge neraal mr. Bauduin vrijspraak van de ver duistering als curator en van de uitlokking van valschheid in geschriften doch hij requi- reerde verd.'s veroordeeling wegens medeple gen van valschheid in geschrifte en heling, tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van acht maanden preventieve hechtenis. Het Hof wees hedenarrest en vernietigde het vonnis van de rechtbank. Het Hof achtte het medeplegen van valsch heid in geschrifte bewezen, en overwoog, dat het gevaar bestond, dat de Bussumsche koop man op zekeren dag van de valsche schuld bekentenis gebruik zou maken. Het Hof ver wierp het verweer, dat er een contra lettre zou hebben bestaan waaruit zou moeten blij ken, dat de Limmensche koopvrouw géén schuld aan den koopman had. Wegens medeplegen van valschheid in ge schrifte veroordeelde, het Hof den advocaat tot een gevangenisstraf van één jaar met af-' trek van zes'maanden voorarrest. Van het overige tenlaste gelegde werd ver dachte vrijgesproken. Verduistering door een advocaat. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage wees arrest in de zaak tegen een advocaat al daar, die door de Rechtbank ter zake van verduistering van effecten, welke hem in onderpand waren gegeven, is veroor deeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Bij verstek had de advocaat-generaal beves tiging van het vonnis geëischt. Conform dezen eisch wees het Hof arrest. LAATSTE BERICHTEN BRAND TE AMSTERDAM. Hedenmorgen vijf uur werd de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand, die uitgebroken was op den Haar lemmerdijk 110. De vlammen sloegen aan de achterzijde van het huis uit en het ge bouw stond van de eerste tot de vierde verdieping in vlam. De brand is aangeko men op de eerste verdieping in een keuken aan den achterkant. Daar heeft de bewo ner en eigenaar van het perceel, de heer J Cevat, een fornuis aangemaakt. Hij is toen uit de keuken gegaan en toen hij weer terug kwam stond het vertrekje reeds in brand. In allerijl heeft hij toen zijn gezin, bestaande uit elf personen gewaarschuwd en ook de bewoners van twee en drie hoog voor, bestaande uit man, vrouw en kind en nog een persoon. De achterzijde van het gebouw wordt ge bruikt voor opslag van meubelen. De vlam men, die langs een open trappenhuis zich naar deze verdiepingen een weg baanden, vonden in die meubelen gretig voedsel, zoo dat toen het eerste voertuig van de brand weer verscheen, reeds uit al deze verdie pingen de vlammen sloegen. Met vier stra len werd het vuur bestreden. De brandweer kon den brand hoofdzake lijk beperken tot de achterverdiepingen, die echter zoo goed als geheel uitbrand den. De voorzijde kreeg waterschade, even als den winkel, waar ook de heer Cevat een handel heeft in ga.mofoonplaten. De heer Cevat heeft zijn huis wel ver zekerd, maar den inboedel niet. Doodelijk arbeidsongeval. Hedenmorgen ie de 32-jarige M. v. Ij., wonende te Vlaardingen, op de Amsterdam- sche sTiperfosfaatfabriek aan de Vondeliti- genplaat te Pernis van een laad-inrichting gevallen. Hij werd eerst door een rol ge grepen, waarna hij met een verbrijzeld voorhoofd op den* grond terecht kwam. De ongelukkige was onmiddellijk dood TELEGRAMMEN SPRINGVLOED TEISTERT DE MEXICAANSCHE KUST. MEN VREEST VOOR HONDERDEN SLACHTOFFERS Strandvilla's, badhotel en station vernield. NEW-YORK, 23 Juni. (V.D.) Uit Gua dalajara wordt gemeld, dat Woensdagochtend een geweldige vloedgolf het badplaatsje Guyutlan in den Mexicaanschen staat Colima heeft geteisterd. Villa's aan het strand, een nieuw badhotel en het pas voltooide station werden door het water overstroomd en ge heel vernield. Sommige huizen werden vol komen weggespoeld. Toen de springgolf op kwam bevonden zich ongeveer vijfhonderd badgasten aan het strand. Men vreest dat de meesten hunner zijn weggespoeld en verdron ken. Tot nog toe zijn ruim vijftig lijken ge borgen. De burgemeester van Guyutlan heeft terstond assistentie gevraagd aan de autoritei ten van het nabij gelegen Manzanillo. Twee korte aardbevingen gingen aan den springvloed vooraf. Ongeveer de helft van Guyutlan, dat aan de kust van den Stillen Oceaan is gelegen, is verwoest. DE HERSTELCONFERENTIE. Particuliere besprekingen. LAUSANNE, 23 Juni. (V. D.). Heden morgen zijn de particuliere besprekingen voortgezet. Rijkskanselier von Papen ont ving de Belgische ministers van buiten- lanclsche zaken en van financiën, die po gingen deden om te bemiddelen tusschen het Fransche en Duitsche standpunt Her- riot is voornemens morgenavond voor twee dagen naar Parijs terug te keeren. Naar verluidt, zouden de huidige voorstel len zich bewegen in do richting van een betalingsuitstel voor Duitschland van 3 jaar, gedurende welke periode een com missie van deskundigen het definitief be drag zal vaststellen, dat Duitschland als eindbetaling zal moeten opbrengen. In eon Engelsche memorandum aan Herriot verklaarde de Engelsche regee ring dab, wanneer geen overeenkomst kan worden bereikt over volledige schrapping der herstelbetalingen de door Duitschland te betalen schadeloosstelling zoo laag mo gelijk moet worden gehouden. HET VATIC A AN EN DE VOORSTELLEN VAN HOOVER ROME, 23 Juni (V.D.) Gisteren ver klaarde de pauselijke staats-secretaris van het Vaticaan, kardinaal Pacelli, dat elk ini tiatief van welké^zijde ook om concrete resul taten op het gebied der ontwapening te be reiken, door den Heiligen Stoel met groot welgevallen wordt begroet. Het Amerikaan- sche voorstel is een grootsch gebaar en van het grootste belang. WEDEROM VULKANEN IN DE ANDES IN WERKING BUENOS AIRES, 23 Juni (V.D.) Ver scheidene vulkanen in den Andes zijn op nieuw in werking getreden. Een groot ge deelte van Argentinië van den voet van den Andes tot aan de kust heeft weer te lijden onder een dichten aschregen. Op sommige plaatsen ligt de asch verscheidene centimeters hoog. Ook te Buenos Aires is een lichte asch regen gevallen. Daarentegen zijn op andere plaatsen de aschwolken zóó dicht, dat over dag het kunstlicht moet worden opgestoken. Het lichten van de goudvoorraad van de gezonken „Egypt" BREST, 23 Juni (V.D.) Het Italiaan- sche bergingsschip „Artiglic", dat reeds lan ger dan een jaar pogingen doet om de ge zonken goudschat ter waarde van 120 mil- lioen francs van boord van het in 1921 in de Golf van Biscaye gezonken stoomschip „Egypt" te lichten, is daar gisteren eindelijk in geslaagd. De duikers slaagden erin, de schatkamers van het wrak te bereiken en met WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.77 Londen 8.971 New York - 2.47i/2 Parijs 9.74 Brussel 34.45 Zwitserland 48.221/2 Milaan 12.671/2 Madrid 20.471 2 Oslo 44.20 Kopenhagen 48.90 Stockholm 46.20 Weenen 34.25 Praag 7.33 Boedapest Prolongatie 1 pet. De beurs was heden wat beter gestemd, ondanks de zwakkere houding van Wall- street. De plotselinge bijeenroeping van de algemeene commissie der Ontwapenings conferentie op instigatie van de Vereen. Staten wekte de hoop, dat op de een of an dere wijze overeenstemming zal worden ver kregen. Voorts animeerde de zeer groote vraag voor Philips, die dientengevolge 7% opliepen. Na de opening, die eenigszins aar zelend was te noemen, werd de stemming algemeene vaat. Unilevers liepen na onver anderde inzet een 2-tal punten op. Aku's op peil. Voor Kon. Olies was de belangstel ling niet groot. De eerste koersen lagen iets lager, doch weldra trad een herstel in. De Amerikaansche soorten golden wat lager. H.V.A.'s konden zich herstellen na een ge drukt begin. Een overeenkomstig verloop hadden de minder courante soorten. Rub bers op peil evenals Mijnw. en Scheepv., die overigens een zeer beperkte markt hadden. Amerikanen in navolging van Wallstreet lager. De Obligatie-afdceling was stil. De Duitsche soorten liepen iets terug BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Casino: Volwassenen. behulp van ,een speciaal hiervoor gebouwde kraan 26 baren goud ter waarde van 20 mil- lioen franc aan de oppervlakte te brengen. Het was vooral voor den leider van het bergingswerk, Signor Quaglia, een ontroerend moent toen de eerste baren boven water kwa men, door een dikke laag grijs slip en zee wier bedekt. Het was voldoende deze slib- laag slechts even van de baren te wrijven. Dadelijk glansde het goud erdoor heen. Van de opbrengst van het bergingswerk krijgt de Italiaansche bergingsmaatschappij 52 1/2 ,de Fransche regeering een bepaald bedrag aan rechten, terwijl de rest in han den komt van de Engelsche verzekeringsmaat schappij, die in 1921 dé premie voor de „Egypt" uitbetaalde. Op zoek naar den verdwenen vlieger Bertram. LONDEN, 23 Juni. (V. D.). Naar men zich herinnert werd eenige weken geleden in het Noordwesten van Australië het vliogtuig van den verdwenen Duitschen vlieger Bertram gevonden Aangezien uien vermoedde, dat Bertram en zijn metgezel hot vliegtuig in den steek hadden gelaten om te trachten door de wildernis de be schaafde wereld te bereiken, werd een expeditie uitgezonden om de beide man nen op te sporen. Men heeft slechte Ber tram's logboek gevonden, waaruit bleek, dat Bertram op 15 Mei ongeveer half acht voor de laatste maal. was geland. Do bei de vliegers waren nog 9 dagen bij het vliegtuig gebleven alvorens do wildernis in te trekken. Heden overleed na een korte ongesteldheid doch geheel onverwacht, PETRUS KLEIN, in den ouderdom van ruim 70 jaar. 4912 Namens de familie: S. KLEIN. Leiden, 23 Juni 1932. 2e Looierstraat 37. De II. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Zaterdag 25 Juni 1932, in de Parochiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart 7.30, waarna de begrafenis om 11 u. op do R.K. Begraaf plaats Zijlpoort. Algemeene konnisgeving. Voortreffelijke, zeer pittige chocolade in den vorm van Orchideeën. Iets heel bijzonders van JJaJ: crp 'dan. naasrv! tegen lage prijzen Huwelijksbrieven in de nieuwste modellen Bestekken - Dissertaties Bruiloftsdrukwerk, enz. Haarl.straat 222, Leiden ORIGIN EELE en alle onderdeelen belangrijk in prijs VERLAAGD Vraagt Prijscourant. HET HAARDENHUIS K. Rapenburg 10 Heerengr. 112 Tel. 25 Tel. 1549 SB&8S09 O pgeri ch 4 rnmnum 4913

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3