UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK AGENDA SPORT DONDERDAG 23 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TWEEDE KAMER Het werkloosheidsdebat - De moties Kupers verworpen - De motie Kortenhorst aangenomen - Interpellatie Wijnkoop - Contingenteeringswetjes - Hulp aan de Scheepvaart. Bij de stemming over de moties Kupers en de motie-Kortenhorst verklaarde W ij n- k o o p dat hij voor dé eerste zou stemmen en tegen dc laatste, Kupers dat zijn fractie voor de motie-Kortenhorst zou stemmen, los echter van de toelichting, en Bakker (C.-H.), dat hij tegen de motie- Kupers en voor de motie-Kortenhorst zou stemmen. De heer Hermans legde na mens de katholieke fractie een belangrijke verklaring af, welke hieronder volgt: „Het is niet gebleken, dat de Regeering, na aanneming van de motie-Joekes op 4 Maart 1932, gedaan heeft hetgeen rede lijkerwijze van haar mocht worden ver wacht, om voor den steun aan werkloozen- schorsing in het bouwbedrijf, waarin ook de Regeering het bestaan van crisiswerk loosheid herkent, een bevredigende oplos sing tot stand te brengen. Anderzijds staat het voor ons niet vast, dat, zonder nadeelige levensgevolgen, de crisisregeling voor de werkloosheidverzc- kering zonder meer op de werkloozenkas- sen voor het bouwbedrijf, in alle plaatsen des lands kan worden toegepast. Daarom zullen de meesten van mijn po litieke vrienden hunne stem aan de twee de motie Kupers thans niet kunnen geven. De verantwoordelijkheid voor den toestand zooals die is ontstaan, latend voor de Re- jgeering, bedoelen wij met onze stem voor de motie-Kortenhorst tot uitdrukking te brengen, dat wij met stelligheid verwach ten, dat de Regeering thans in zeer korten tijd haar concrete plannen bekend zal ma ken, om een oplossing van den in meerdere opzichten onhoudbaren toestand in het bouwbedrijf met alle haar ten dienste staande middelen te bevorderen. Ons oordeel omtrent de redelijkheid van eventueele plannen der Regeering om hare medewerking onder meerdere afhankelijk te stellen van wijzigingen van arbeidsvoor waarden, met name loonsverlaging, zal beslissend worden beinvloed ook door de houding ten opzichte van te lage loonen in bedrijven, welke door Regeeringsmaat- regelen op eenigerlei wijze worden ge steund." Na deze verklaringen werd er gestemd over de moties. De eerste motie-Kupers werd met 55 tegen 24 stemmen verworpen. De tweede werd verworpen met 47 tegen 32 stemmen. Voor stemden o.a. de Katho lieken Kuiper en Van der Meijs. De motie-Kortenhorst werd aangenomen met. 69 tegen 10 stemmen. Daarna kwam de, eigenlijk door do fei ten achterhaalde interpel'latie-W ij n- k o o p. Spr. richt zich vooral tegen de voortdurende loonsverlagingen en rationa lisatie in het Spoorwegbedrijf. Hij vraagt den Minister ox om als ej- bezuinigd wordt dit niet te doen op de loonen beneden de 5000.en waarschuwt de Regeering dat het tot strijd zal komen. De Minister ant woordt, dat de verhouding en de wijze van overleg tusschen personeel en directie der Spoorwegen zeer goed is, en dat de loo nen boven de 5000.slechts een half pet. uitmaken van het geheel. W ij n k o o p repliceert, de Minister dupliceert, waar op W ij n k o o p weer tripliceert en hier mee toch het laatste woord heeft. Eenige conclusies van verslagen worden erdoor gehamerd, bij sommige waarvan de heer De Visser (C.P.) dingen zeide die tot niets leidden, tenzij tot een opmer king van den heer Beumer (A.R.) dat uit een bepaald verzoek de zegenrijke werking van het Nederlandsch gezag in Indië bleek. (Gelach). Bij de behandeling van de contingen- teering van ceramiek en sanitair merkte de heer IJzerman (S. D. A. P-) op, dat de contingenteering van porcelein onnoo- dig is, omdat er van abnorxnalen invoer geen sprake is. Hij twijfelt aan het nut van deze contingenteering, omdat de in voer reeds is gedaald wegens goede voor ziening. Alleen wanneer de Regeering de bouwbedrijven zal steunen, acht hij het ethisch en economisch verantwoord zijn goedkeuring daaraan te geven. De heer Hermans (R. K.) dringt weer aan op werkbehoud en vindt de contingen teering gerechtvaardigd oindat daardoor alleen de Maastriohtsche industrie te red den is. Alleen is er te weinig gecontingenteerd. De Minister van Economische Zaken en Arbeid, de heer Ver schuur, begrijpt dit, maar beperking is noodzakelijk omdat het wapen van contin genteering een tweesnijdend zwaard is. Te veel wekt bezwaren en reactie in het bui tenland en bemoeilijkt de onderhandelin gen. Het bezwaar van den heer IJ z e r- raa n tegen contingenteering van porcelein is onjuist, omdat dit een consequentie is, uit die van het aardewerk. Hij kan er niet verder op inga ah, omdat de heer IJzerman achter het klein locomotiefje van de sani- taircontingenteering het geweldige vraag stuk van de bouwbedrijven gehaakt heeft. De contingenteering werd goedgekeurd waarbij de sociaal democraten verklaarden geacht té^willen worden te hebben tegen gestemd. Bij het daarop aan de orde komend wets ontwerp tot het oprichten eener met Staatskapita al tot stand te brengen N.V., welke crediet zal hebben de verleenen aan in moeilijkheden verkeerende Scheepvaart maatschappijen, hield de heer Schouten (A.R.) een uitvoerige redo, waarin hij ver schillende bezwaren tegen dit wetsontwerp ontvouwde. De redactie van art. 2 was vol gens hem zóó gesteld, dat. zij aaneenslui ting of samensmelting van vaste lijnen eischte, wilde crediet kunnen worden ver leend Hij wilde dat ook aan de vracht vaart crediet zou kunnen worden verschaft, en dat, in plaats van „aaneensluiting en samensmelting" alleen samenwerking zou worden vereischt. In zijn verdere betoog, dat de Koninklijke Hollandsche Lloyd vooralsnog niet als lid der ontworpen Ven nootschap kon worden opgenomen, werd hij door alle volgende sprekers, de heeren Van der Waerden (S.D A P.) «n Rut gers van Rozenburg (C H.) krach tig gesteund. Eerstgenoemde herinnerde aan de groote winden. tie vroeger door de Scheepvaartmaatschappijen werden be haald en de krankzinnige overkapitalisatie, die met deze winst in vooruitzicht, in dit bedrijf tot stand kwam. Nu zit men met de gebakken peren, of beter gezegd, de opge legde schepen. Tot zijn genoegen had ook de heer Schouten daarin aanleiding gevon den om een Regeeringsingrijpen dat orde zou brengen, goed te keurenofschoon deze heer bij andere gelegenheden wel eens een ander geluid heeft doen hooren. De trotsche leiders der scheepvaartbe drijven, vroeger zoo zeer tegen staatsbe moeiing gekant, hadden thans een weg af moeten leggen, die welhaast even moeilijk moet geweest zijn als de bekende gang naar Canossa. Het gevraagde subsidie krij gen zij niet, en dat vindt spr. goed. Maar inplaats van de voorgestelde N V had hij liever een bedrijfsorganisatie gezien met een bedrijfsraad aan het hoofd. Intusschen erkent hij, dat er althans eenige orde wordt gebracht. Hij betreurt evenwel, dat na 1940 tot welk jaar deze regeling zal gel den, het spel weer van voren af kan begin nen en dringt er bij den Minister op aan te zorgen, dat. dan niet opnieuw chaotische toestanden ontstaan. Nadat de heer Rut gers van Rozenburg (C.H.) nog eenige be- lanerijke opmerkingen van financiëel teoh- nischen aard had gemaakt, werd het debat tot morgen verdaagd. „Klepperman" (de Oegstgeesterbrug). De Dijkgraaf deelde mede, dat herstel van. de Sandtlaansbrug was aanbesteed voor een bedrag van 5038.terwijl aan den ingenieur opgedragen is een onderzoek in te stellen naar hetklepperen van de Oegstgeesterbrug. De heer Duinisveld vroeg inlichtingen over een ingekomen schrijven van polder besturen inzake verlaging bundergeld. De Dijkgraaf deelde mede, dat dit schrij ven was ingekomen, maar aan het College van Dijkgraaf en Hoogheemraden was ge adresseerd, weshalve dit dus niet in deze vergadering wordt «ter sprake gebracht. Bij onderzoek bleek, dat de brief wel de gelijk ook aan Hoofdingelanden was ge adresseerd. De Dijkgraaf deelde mede, dat verlaging op 't oogenblik niet mogelijk was en kor ting op de salarissen in de November-ver- gadering aan de orde komt. Spr. gispte dé houding van vele polderbesturen. Hierna werd de vergadering gesloten. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. Gisterenmiddag had de Verecnigde ver gadering plaats. Medegedeeld werden de kosten van de electrische verlichting aan de Kolksluis te Spaarndaim ad 2408.De heer Verdegaal wenschte publieke aanbesteding van derge lijke werken. De Dijkgraaf antwoordde, dat ■hiervoor 5 personen ondershands waren aangezocht. Vervolgens mededeeling van Ged. Sta ten, waarbij Rijnland wordt ontlast van alle scheepvaart-belangen. Mededeeling werd gedaan, dat het col lege in de November-vergadering bij do behandeling der begrooting eventueele kor tingen zal voorstellen op de jaarwedden. Voorlezing werd gedaan van het onder zoek der geloofsbrieven van de verkiezing van de heeren Onderwater en Zandbergen; na goedkeuring werd tot toelating besloten. Proces-verbaal van kasopname; in fcas aanwezig 24.328.24. Besloten werd aan pachter Van Holst van St. Cecilia's Hoeve gedurende 1932 een vermindering toe te staan van 20 pet. Besloten werd tot het beleggen van kas geld bij de Leideohe Spaarbank tot een bedrag van niet hooger dan 50.000. Aan het College werd toegestaan voor verdere bedragen belegging te zoeken bij andere eoliede banken, waarbij door een der leden werd gewezen op de soliditeit der Raiffeisen'bank. Goedgekeurd werd de verkoop van grond onder Amsterdam aan de N.V. Holl. IJ. Spoorwegmij., groot 959 M2. tegen een to taal-prijs van 4975. Aan W. A. Zalm werd ontheffing ver leend van de betaling der pacht van het door hem gehuurde land. Een pensioen werd toegekend aan de weduwe D. van der Pol Kok-de Ruyter ad 546.per jaar. Daarna volgde de rekening van het Hoogheemraadschap over 1931. Bij de algemeene beschouwingen, welke de Dijkgraaf vooraf hield, deed hij uitko men, dat het batig saldo dit jaar bedraagt 61.561, waarvan moeten worden afgetrok ken eenige posten, van welke reeds vooraf bundergeld was betaald, zoodat het zuiver batig saldo bedraagt 44.362.14}-*. Voorts deelde hij nog mede, dat een hoe veelheid. steenkolen over was, groot 196 oon, gerekend tegen 10.per ton, welk be drag van 1960 tén goede komt aan 't ba tig saldo. De achterstand op het bundergeld be droeg in 1930 ƒ2641, in 1931 ƒ3419. De heer Van Spengen meende een op merking te moeten maken over de groote kosten der centrale verwarming, waarvan de aannemingssom was 13.954, doch thans met een bedrag van 3800.op de reke ning prijkt. De Dijkgraaf antwoordde, dat dit alleen te wijten is aaü een niet juist bestek van het Ingenieursbureau, dat niet voldoende re kening had gehouden met eventueel brand gevaar. De heer Duinisveld raadde aan voorzich tig te zijn met deskundigen. De rekening werd goedgekeurd, slui tend aan inkomsten op 1.135.956.61 V£, aan uitgaven 1.033.403.68, batig saldo 102.552.93*4. Bij de Rondvraag vroeg de heer Zand bergen naar de Sandtlaansbrug en naar de BIJ HET HEENGAAN VAN PASTOOR BONNET. Allen hebben we dezer dagen dat onze Pastoor de Parochie gaat verla- ten, en benoemd is tot Pastoor te Wervers- hoof Wanneer wij een beschrijving willen geven van al hetgeen, tijdens het bestuur van Pastoor Bonnét tot stand is gekomen in de Parochie, dan ziet men dat 't. leven van hem geweest is te Langeraar een leven van werken en nog eens werken om het geestelijk peil van de Parochie op steeds hooger peil te krijgen. Er is opgericht een Eucharistische Bond, waarvan elke maand een feestdag is Hij spoorde de jongens en meisjes aan, trouwe leden van de Maria- i Congregatie te ziin. hij wekte geloovi- gen op, trouwe Maria-vereerders te zijn, wanneer er gelegenheid was. vooral in de wintertijd de H Mis bij te wonen, kortom, de Pastoor deed alles voor het. zieleheil van zijn Parochianen. Wat hebben we een schitterend mooi Pa- tronaatsgebouw gekregen, zoo ruim, zoo schoon en fijn ingericht, dat andere zelfs jaloersch zijn. Waarom deed de Pastoor dit. Hij zag dat het noodig was voor de jeugd, want wanneer er iets meer vereischt wordt in den huidigen tijd. is het wel de vorming van de jeugd tot zij man geworden is. Nu kunnen zij opgekweekt worden tot degelijke katholieke mannen, zij kunnen vertier zoeken onder leiding van een pries- ter. Er is gebouwd een mooie fröbelschool, I waarnaar al zoo langen tijd verlangd was. Zii kwam er, de Pastoor zat voor de finan- j ciën, die zeker wel niet klein geweest zijn I voor beide gebouwen. Gaan we verder het sociale leven na. Deed de Pastoor niet altijd zijn uiterste kracht om op de bestuurs- en ledenverga deringen te zijn Mopsten bier de geeste lijke belangen ook niet behartied worden! i Ziin .adviezen werden gaarne oogevolgd. I Wij zullen nog eens één van de vele voor beelden noemen, boe de Pastoor medeleef de met de verschillende vereenigingen. Wij waren op een vereadering van den R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", Het bestuur en de leden hadden zoo graag een nieuw vaandel, maarde centen, dit was het grootste vraagstuk. Er werd lang en breed over gesproken, op slot. zouden de leden iedere week een klein bedrae afzon deren ten koste voor het vaandel. Het ge schiedde, de Pastoor hielo mee, en ik weet niet in hoe een korten tijd St. Deus Dedit e-en vaan had. Evenzoo bij het Genoot schap van den Stillen Omgang, waarvoor de Pastoor zooveel sympathie had, ja de af- geloopen Omgang de heele reis meemaakte I met ziin parochianen. I De bibliotheek, wat zoo'n nuttige instel ling is, ondervond menig keer de steun van den Pastoor. Wij zien het, het was een en al meeleven Spoorde hij zijn parochianen niet dikwijls aan. leden te worden van hun standsorea- nisatie, de tuinders en boeren in den L T.B. en de arbeiders in St. Deus Dedit. Hoe dikwijls toonde bij niet zijn warme belang stelling voor de tuinderij, of het goed ging, of de teelt nog loonend was. Komen wij op het liefdadigheidsterrein, dan is het ons ook alle genoegzaam bekend, dat de Pastoor hier geen vreemdeling was. Welke bedragen zal hij niet geschonken hebben aan de Lidwinavereeniging en het Wit-Gele Kruis, hoeveel goed heeft hij wel gedaan aan arme menschen. Nu vooral in dezen huidigen tijd, waarin een ieder een zwaar schip te schuiven heeft, teruggang van zaken, werkloosheid, enz.) wanneer zij aanklopten bij den Pastoor, werden zij geholpen. Wij zouden door kunnen gaan, maar vol staan met hier en daar een greep uit het rijke parochieleven onder het bestuur van Pastoor Bonnet. Al de jaren heeft hij ge zwoegd voor zijn parochie, gewaakt als een herder .over zijn kudde, zijn parochianen een diep godsdienstig leven ingeprent, vu rige vereerders van het H. Hart en van H Maria gemaakt. Noode zien we hem vertrekken, maar als do Kerkelijke Overheid roept hebben we te gehoorzamen. Parochianen van Langeraar, wij zijn Pastoor Bonnet veel verschuldigd voor al hetgeen hij heeft gedaan voor ons geestelijk en tijdelijk welzijn, wij waardeeren het ten volle, en zullen het blijven doen. Lang zal onze beminde oud-Pastoor in onze gedachte blijven, veel zullen wij voor hem bidden en dat Gods riikste zegen hem mogen verge zellen in zijn verder Priesterleven is de wensch van de Parochianen van Langeraar. WASSENAAR. Aanrijding. De heer R. alhier, op den Sohouwweg loopende achter een met lad ders beladen schilderswagen, werd aan gereden door den automobilist B., even eens alhier, tengevolge waarvan hij een hielbeenbreuk bekwam. Laatstgenoemde R. vervoerde in diens auto eerstgenoemden R. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden, vanwaar de gewone naar zijn eigen wo ning werd overgebracht. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 296. W0UBRUGGE. De 's Molenaarsweg. De 's Molenaars- weg, welke toegang geeft tot ons dorp, was tot heden niet voor auto's geheel opengesteld, alleen tot de fabriek van de firma Bos en Zoon, thans besloot Ged. Staten dien wég geheel open te stellen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voetbal. Gisteravond had onder zeer groote belangstelling de ontmoeting plaats tusschen Quick Boys IL. F. C. I. De uitslag was 32 voor de Leidenaars. SASSENHEIM. Gemeentelijk Badbedrijf. De ont vangsten aan enkele baden, knipkaarten en abonnementen hebben in totaal over 1931 bedragen 1665.40, waaronder aan enkele baden a 5 cent 168.a 25 cent 164.Abonnementen werden verstrekt aan 51 dames en 70 heeren voor een to taalbedrag van 641.maandkaarten aan 57 dames en heeren voor een totaal bedrag van 225.50. Door houders van abonnementen en maandknarte nwerden in totaal genomen 3888 baden (in 1930 5139) waarvan door heeren 1634 en 2254 door dames, de gemiddelde prijs bedroeg alzoo 22 cent. Intotaal werden genomen 9662 ba- den tegen in 1930 11.869. De leening aan gegaan ten laste van het badbedrijf werd verminderd met 1300.aflossing en be draagt thans 30.900.Op de gebouwen en kleedkamers is afgeschreven 1354.35, verder komen ten laste van de Exploitatie rekening 474.45 voor onderhoudskosten, intrest 1733.11, loonen en salarissen f 1550.enz. terwijl een nadeelige uit komst werd verkregen van 4199.42 (be grooting 1990.50). Nadeelig saldo 1930 2556.13. Het ongunstige verschil is te wijten aan het minder gunstige weer in de zomermaanden 1930.' Vrouwenbond. Gisteravond hield bo vengenoemde vereeniging een ledenverga dering in een der zalen van het K. S. A.- gebouw. De presidente, mevr. v. Reiden Vreeburg opende deze vergadering met den C'hr. groet heette alle aanwezigen hartelijk welkom. De groote oykomst van deze vergadering is wel te danken aan de attractie van de verloting van een 75 mooie prijzen. De notulen werden onveran derd goedgekeurd. Hierna werd door de afgevaardigde van de voorjaarsvergade ring een keurig verslag uitgebracht, waar voor de Presidente een woord van dank uitsprak. Als calgende punt werd behan deld de oprichtin gvan een „moedercur sus", waaraan minstens 20 personen moe ten deelnemen: opgaven moeten geschie den bij het bestuur tot uiterlijk 15 Juli. Ook moet worden opgegeven of men mid dag of avond den cursus wil volgen. Me degedeeld werd, dat op 23 Juni een H. Mis zal worden gelezen, waarbij alle leden worden aangespoord aanwezig te zijn. Hierna volgt de clou van den avond: de verloting. Er werd menig hoera ten ge- hoore gebracht. De presidente dankte in de eerste plaats de meisjes, welke zoo hebben geijverd voor de mooie prijzen en degenen, die loten hebben verkocht. In totaal zijn 1100 loten verkocht. Ook dank te spr. de koopers van loten. Degenen, die twijfelen aan de nummers kunnen op het bord aan den kerk-ingang gaan zien. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Noodlanding militair vliegtuig. Gistermiddag omstreeks half vier heeft een militair vliegtuig, komende van Soes- terberg en bemand met den sergeant-vlie ger K. Roos en den mecanicien D. Staring, op een weiland in de Vierambachtspolder, in de onmiddellijke nabijheid van de kom der gemeente Alphen aan den Rijn een noodlanding gemaakt. De oorzaak was een defect aan de olieleiding. De inzittenden bleven ongedeerd. Daar bij de daling het landingstoestel echter werd beschadigd, zal de machine ter plaatse worden gede monteerd en daarna naar Soesterberg wor den vervoerd. De waterleiding. In verband met werk zaamheden aan het buizennet zal de water leiding vanaf de Martha-Srichting, Linden- hovenstraat, Kortsteekterweg en Aarlan- derveen (dorp) vanaf Donderdagavond 10 uur tot Vrijdagmorgen 6 uur afgesloten zijn. Aanrijding. Gisteravond werd in de Raadhuisstraat een rijwiel, dat voor den winkel van de V. was neergezet, door de auto-bestuurder H. stuk gereden. De po litie stelt een onderzoek in. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend '8 avonds van 7.308.30 uur. Donderdag. De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.30 uur'. Vrijdag. Dioc. Ver. voor R.-K. Onderwij zers, „Den Burcht", 6.30 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 J u n i a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. BOSKOOP. De relletjes-makers. Naar wij verne men is de voorloopige hechtenis .van één. van de wegens verzet tegen de politie bij de relletjes te Boskoop gearresteerde com munisten, een zekere B., geschorst tegen het stellen van cautie van 200. NIEUWKOOP. Het bekende molenpad. Op Dinsdag 5 Juli komt publiek onder den hamer net bekende molenpad, dat tot een lengte van 400 Meter vanaf de Teuntjesbrug den Pol der Nieuwkoop en Noorden in strekt. Eer tijds stond op het eind daarvan een koren molen, welke op menig schilderstuk ver eeuwigd is en waarvan het meest bekend is heb beroemde meesterstuk van Wei-s- senbruch. Het pad vormt een scheiding tusschen den bekenden Noordeinderplas en de mooie westelijk daarvan gelegen riet en waterpartijen achter het dorp. WOERDEN. SPIRITUSDRINKER VERDRONKEN. Zijn makker lag slapend langs de slootkant. Toen hedenmorgen de 16-jarige H. B. per fiets de Utrechtsohe straatweg even voor bij de woning van den heer v. D. passeerde, bemerkte hij twee mannen, die aan den slootkant in het gras zaten. Op den terug weg. ongeveer een half uur later, bevond hij, dat een der twee in de sloot lag, ter wijl de ander zich in een roe-s op de kant bad nedergelegd Daar de jongen alleen niets met. de drenkeling kon beginnen, waarschuwde hij eerst, de Harmelensche politie, daarna, die in Woerden. Hierna kon de te water geraakte on den kant worden gehaald. Een dokter uit Harmeien kon ech ter riechts den dood constateeren. Het lijk bleek te zijn van een zekere A. Vreeswijk, vroeger boerenarbeider te Woerden. In een passeerende leege wagen werd bet lijk naar Woerden vervoerd. De andere werd op een passeerende vrachtauto geladen. In de zakken van de laatste werden eenige ledige spiritusfleschjes gevonden. WATERPOLO S. Z. en P. C. I—De Zijl I 1-2. Gisteravond speelde de Zijl I voor de comp. te Schoonhoven tegen S. Z. en P. C. I waar de spelers na een reis van 2 uur per autobus aankwamen. Na het uitzwemmen bemachtigt Schoon hoven den bal en er ontwikkelt zich direct een vrij vlug en enthousiast spel. Als Kramp zijn eersten bal krijgt toegespeeld, scoort hij gedekt op fraaie wijze onhoud baar voor den keeper. Het spel begint- dan tamelijk forsch te worden en de scheids rechter moet. eenige vrije worpen geven. Als een der Schoonhovenaren zich vrijgemaakt heeft, denken we hem gelijk te zien ma ken, doch Raineau redt op het nippertje. Aan de andere zijde brengt de lat een keer redding Met 1—0 in het voordeel van de Zijl brak de rust aan. Na de rust weer een enthousiast spel met de Zijl even in de meerderheid doch hoe Kramp ook schiet-, de Schoonhovensche keeper weet op sublieme wijze zijn goal schoon te houden. Hierna komt Schoonho ven weer wat meer in het offensief en wan neer een der Leidenaars in het. bewuste ge bied te zwaar dekt, wordt hij het water uitgestuurd. Schoonhoven weet hierna spoe dig gelijk te maken, nadat TiJemeau nog enkele schoten had gekeerd. Wederom wordt de strijd zeer forsch, waarbij het publiek zich niet onbetuigd laat De scheidsrechter moet dan ook den wed strijd staken om het publiek te kalmeeren. De spelers beginnen thans zichtbaar ver moeid to raken. Blansjaar weet echter van geen ophouden, telkens weet hij het veld uit elkaar to rukken. Tenslotte ziet hij zijn zwoegen beloond als hij na mooi opzwemmen het winnende doelpunt maakt.. Als er dan weer ia uit gezwommen krijgt Kramp het met zijn te genstander te kwaad en worden zij beiden het water uitgestuurd. Kort hierna wordt er einde gefloten, en heeft de Zijl een zwaar bevochte overwin ning behaald. De Schoonhovenaren waren sneller dan de Leidenaars, doch minder tactisch.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2