UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN WILT U IETS WETEN? FAILLISSEMENTEN EEN ZAKENMAN DONDERDAG 23 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. „Stofgoud" en „stofzilver" gevonden. De Zaandamsche correspondent van het „Hbld." schrijft: 't Is nu ongeveer een maand geleden, dat de Duitsche schatgravers met hun werk zijn begonnen. Dag in dag uit hebben zij met bewonde- renswaardigen ernst en toewijding de bo dem van de oude begraafplaats onderzooht, om de juiste plek te vinden, waar de ver maarde. generaal Wybenon zijn schatten zou hebben verborgen. Steeds echter zon der ecnig resultaat. Tot nu dezer dagen plotseling de baro meter met een sprong naar „mooi weer" oversloeg. Maandag kwam n.l. op het gemeentehuis een mededeeling van madame Sylvin, dat het goud gevonden was en het verzoek of „herrn Burgemeister" zich persoonlijk wil de komen overtuigen. Toen burgemeester Ter Laan in .gezel schap van den commissaris van politie op de oude begraafplaats kwam, hebben ge broeders Henning verheugd over de vondst «enige bakjes zand getoond, waarin het aanwezig stofgoud en in een ander bakje het aanwezige stof zilver heel duidelijk met een vergrootglas te zien was. Naar majoor Henning veronderstelde, zou men bij het boren door den schat heen geboord zijn en zou op deze wijze do aan wezigheid van fijne gouddeeltjes in het zand, wat met het boren naar boven was gekomen, verklaard worden. De schatgravers verwachten, dat nu met een paar weken de buit wel binnen zal zijn. Zij hebben, naar ons verzekerd werd, een communiqué opgemaakt voor de Duitsche kranten, waarin zij hetgeen door hun be reikt zou zijn, wereldkundig maken. Het klinkt misschien wel wat vreemd, maar door dit „succes"', gelooft men in Zaandam nog minder van de zaak, dan men te voren deed. Ook burgemeester Ter Laan schijnt" door de aangevoerde bewijzen nog niet over tuigd te zijn. Communisten bij een verkooping. Te Marum werd deze week een huis, waarin bakkerij, winkel en vergunning, verkocht. De verkooping geschiedde krach tens art. 1223 B.W. ten verzoeke eener Hy potheekbank. Door circulaires was aan de bevolking reeds medegedeeld, dat getracht zou wor den den verkoop te verhinderen. Opgewekt werd om geen bod te doen en zoo „aan het bankkapitaal een donderend h^lt toe te roepen". Een communist uit Tijnje 6prak namens het Ned. Boerencomité de aanwezigen, waaronder een groote groep communisten uit Friesland, toe en wees er op, dat de gene, die zou bieden, broodeloos zou wor den gemaakt, daar hij door hen allen ge boycot zou worden. Uit het publiek werd geen bod gedaan. De bank bood geringe bedragen. Over een 14 dagen wordt do tweede veiling gehou den en zal de toewijzing geschieden. Alles had een ordelijk verloop. LISSE. Herwonnen Levenskracht. Zaterdag namiddag a.s. 25 Juni zal vanwege het Plaatselijk Comité van Herw. Levenskracht wederom de jaarlijksche bloempjes-verkoop houden, waarvan de baten zullen strekken ter bestrijding der Tuberculose. Op de rondgang zal een reclamewagen worden meegevoerd. Door de bekende offervaar digheid der Lissenaren mocht het plaatse lijk Comité steeds telken jare een mooi ba tig saldo boeken. Al zijn de tijden thans niet rooskleurig, toch vertrouwen we, dat men de jonge dames-verkoopsters ter wille zal zijn, opdat des avonds geen enkel bloempje over is. Eekenen we dus op een flink batig saldo, door allen een bloempje te koopen: „Zalig de barmhartigen, want zij zullen barmhartigheid verwerven". Biljarten. De Biljartver. „Excelsior" van hier speelde met de nieuwe vereeniging „Dommering" uit Sassenheim een massa- kamp. Deze wedstrijd werd gehouden in het K.S.A.-gebouw. Deze wedstrijd werd door „Excelsior" gewonnen. De hoogste series werden resp. gemaakt door J. Duivenvoor den („Excelsior") en N. Heemskerk („Dom mering") n.l. 29 carb. Voetbal. Op het terrein der V.V. Lisee had een ontmoeting plaats tusschen een Veld-Vink-comb., versterkt door de 2 Hilli- nenspelers E. Scholte en K. Keyzer, tegon Lisse 2. Hoewel Lisse 2 de leiding had met 20, was de stand met de rust 22. Na de rust wist Lisse opnieuw de leiding te ne men, doch de V.V.-comb. wist wederom ge lijk te maken en nam door een penalty de leiding. Tegen het einde werd er nog een vijfde doelpunt gescoord, zoodat het einde kwam met een 53-overwinning voor de V.V.-comb. De midden-voor H. Elfering scoorde 3 doelpunten. Scheidsrechter Th. Bezuleidde deze wedstrijd voortreffelijk. WASSENAAR. Geboren: Hendrika Philippine Louise, d. v. H. L. J. Koenen en J. van Zwieten. Karei, z. van M. Elion en M. B. Nieuwkerk. Ondertrouwd: W. J. van Leeuwen en M. J. Pfingsten. G. Knijnenburg en J. H. Hoogaarts. Getrouwd: J. Kooien en M. W. Va- lentijn. F. H. van Peski en M. Nijland. Overleden: J. H. P. M. Andriks 59 j. echtgenoot van B. M. van Baarsel. A. Wijnschenk 78 j., wedr. H. Maisonpierre. II. J. Koning» 18 dg. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Afwezig met kennisgeving de heer J. A. Bernard. Voorzitter de heer J. A. Bakhui zen, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige verga dering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet o.m. me dedeeling van de navolgende ingekomen stukken. Schrijven van B. en W. der ge meente Ter Aar d.d. 20 Juni 1932 waarin medegedeeld wordt dat Ged. Staten de gemeenschappelijke regeling inzake de ver lichting van den Geerdijk goedgekeurd hebben. Schrijven van Ged. Staten d.d. 13 Mei 1932 waarbij de verlaging van bet aantal te heffen opcenten op <lo hoofdsom der personeele belasting Koninklijk goedge keurd teruggezonden wordt. Schrijven van God. Staten d.d. 30 Mei 4 Juni waarbij de beslissing op het Raadsbesluit d.d. 12 Mei j.l. tot het aan gaan van een rekening courant overeen komst met de Bank v Ned. Gemeenten verdaagd wordt. Proces-verbaal van de gehouden opne ming van kas en boeken bij den gemeente ontvanger op 7 Juni j.l. door een ambte naar van de Ver. v. Ned. Gemeenten. Waterleiding naar het Tolhuis. Schrijven van de Stichting „Drinkwater leiding de elf gemeenten", waarbij een af schrift wordt toegezonden van een mis sive aan het College van Ged. Staten ter zake Drinkwatervoorziening Tolhuis. De Raad kan zich geheel met de voorwaarden vereenigen, hetgeen aan Ged. Staten mee gedeeld zal worden. Het doet den voorzit ter groot genoegen dat het Tolhuis thans zoowel elect.riciteit als drinkwater zal ver krijgen. Aan de heeren H. Heenk, M. Noten boom, Th. Roos en J. Boere wordt een halfjaar ontheffing van hondenbelasting verleend. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten met de gemeente Rijnzaterwoude voor den tijd van 5 jaren een gemeenschappe lijke regeling aan te gaan inzake hulpver leening bij brand tegen een vergoeding van 100 per jaar! De goedkeuring van Ged. Staten op deze regeling zal worden Van de geldleening oorspronkelijk groot 3000.wordt uitgeloot aandeel 23 groot 100.- Op voorstel van B. en iW. wordt daarna met algemeene stemmen vastgesteld een verordening tot afwijking van enkele be palingen der Winkelsluitingswet, in ver band met den Zomertijd. De voorzitter deelt, mede, dat. in verband met de Arbeidsbemiddelingswet 1930 te Leimuiden een agentschap der Arbeidsbe middeling moet. worden gevestigd. B. en W. zijn van plan de werkloosheidsverzeke ring hierbij te voegen, voorts zal aan de gemeente Rijnzaterwoude gevraagd worden of die gemeente bereid is met de gemeen te Leimuiden deze zaak te regelen. De di recteur van de Arbeidsbeurs te Leiden achtte een dergelijke regeling ook het meest gewenscht. De kosten zullen 150 per jaar bedra gen, van welk bedrag de gemeente Rijn zaterwoude ƒ50 zal moeten bijdragen. Het Rijk draagt wanneer de noodige overeen stemming met den directeur der Arbeids bemiddeling wordt verkregen 4/10 bij in de kosten. De directeur der Arbeidsbeurs oordeelde het 't beste dat de ambtenaar ter secreta rie, tevens ambtenaar ter secretarie te Rijnzaterwoude belast werd met de werk zaamheden. Uit den aard zijner functie is deze den geheelen dag in staat de noo dige werkzaamheden en de noodige bemid deling te verleenen. De Raad heeft tegen het voorstel van B. en W. geen bezwaren. Wordt met de gemeente Rijnzaterwoude tot overeenstem ming gekomen, dan kan tot benoeming worden overgegaan. Op voorste] van B. en W. worden enkele wijzigneen aangebracht in de geraeente- begrooting dienst 1931 en 1932. De voorzitter deelt mede, dat. van den heer L. Bouthoorn een schrijven is ingeko men waarin deze verzoekt om eervol ont slag met 1 Juli a.s. als gemeentegeneesheer, doodschouwer en vaccinateur. De Raad besluit hem het gevraagde ont slag op de meest eervolle wijze te verlee nen. Van den heer D. Stapensea, arts te Lei muiden is een schrijven ingekomen, waarin deze verzoekt voor de opengevallen be trekking in aanmerking te mogen komen. Mét algemeene stemmen wordt de heer Stapensea in de vacaturen ontstaan door de ontslagname van den heer L. Bout hoorn, benoemd en wel op dezelfde wed den. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Gisterenavond vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester, den heer G. Bulten. Te- gen w o or d ig war en alle leden, behalve wet houder van der Laan, die bericht van ver hindering had gezonden. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de heer van der Hulst werd aangewezen, om bij eventueele stemmingen het eerst zijn stem uit te brengen. Do notulen der vorige vergadering, wer den zonder eenige op- of aanmerkingen on gewijzigd vastgesteld. Voor kennisgeving werden aangenomen: lo. de mededeeling van de opname van boeken en kas van den gemeente-ontvan ger en van den Administrateur van het Waterleidingbedrijf; 2o. een ingekomen schrijven van den heer J. L. Borst, waarin hij zich aanmeldt voor incasseerder bij net Waterleidingbedrijf. De voorzitter lichtte toe, dat er nog een vacature ia en dat dit verzoek t.z.t. zal worden behandeld. Verlaging van pacht. In behandeling komt thans de tijdelijke verlaging der pachtsommen. Burgemeester en Wethouders hebben hieromtrent een prae-advies uitgebracht. De voorzitter licht dit nader toe en zegt, dat de huurders van de diverse gemeente gronden, t.w. de heeren 0. van Werkhoven, J. de Roode, H. J. van der Laan en P. Lem mers, hebben verzocht de huurprijzen met de helft te verminderen. B. en W. meenen bij de beoordeeling van deze aangelegenheid voorop te moeten stel len, dat het normaal bedrijfsrisico moet komen voor rekening van den pachter, vooral wanneer men te doen heeft met een langen huurtermijn en het risico daardoor over een aantal jaren kan worden verdeeid. Want, zoude het nadeelig gevolg van neergaande tijden in een huur ver laging worden verdisconteerd, dan moet daaruit noodzakelijkerwijze voortvloeien een reoht van de gemeente-verhuurster op een ver hooging van huur bij opgaande tijden. Het behoeft echter geen betoog, dat er momenteel geen sprake is van een normaal bedrijfsrisico, doch dat we een crisis bele ven welke in het wereldbestaan welhaast nooit is voorgekomen en welke alle verhou dingen, overeenkomsten en berekeningen, vastgesteld vóór het najaar 1929, doet fa len en onderste boven werpen. O.i. gaat het niet aan om bijv. te red ene eren als volgt: inderdaad, do neerslag in het be drijfsleven welke zeer abnormaal en druk kend is, kon u niet voorzien, doch we heb ben ons contract en daar houden we ons aan. Het komt het College van B. en W. voor, dat men in dergelijk geval ook met het recht aan zijn zijde, de billijkheid moet be trachten. Trouwens reeds verschillende openbare lichamen en kerkbesturen ver leenden een reductie op de pachtsommen. Het bureau der Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten verschafte ons de vol gende opgave van pachtverlagingen door gemeenten, waarbij echter wordt aangetee- kend, dat deze opgave allerminst volledig is, daar niet aJle gemeentebesturen van eeu verlaging kennis geven, t.w. Amsterdam 45, Harlingen 15, Sneek 15, Utrecht 20, Op- sterland 10, Leiden 25, Eindhoven 10 en Haskerland 20 pet. verlaging. In verband met een en ander meenen B. en W. geen 50 pet. .verlaging te moeten voorstellen, doch achten het billijk en recht vaardig om voor 1 jaar 25 pet. verlaging -van de huren te moeten toestaan. De heër Nijssen ontkent niet, dat de huren te hoog zijn, doch zegt, dat de men- schen het land tijdelijk in huur hebben en dus beter af zijn als die personen, welke in de dure tijden dergelijk land hebben gekocht. Deze personen dragen grootere stroppen dan de huurders. Hij verklaart zich tegen het voorstel van B. en W. De heer van der Voet zegt, dat deze verzoeken parallel loopen met het verzoek van de Woningbouwvereeniging in de vo rige vergadering en hiervan is het verzoek afgewezen. Zoowel de huurverlaging als de verlaging van de pachtprijzen kost de gemeente geld, doch dat B. en W. het eene afwijzen en het ander meenen te moeten toestaan gedeeltelijk kan hij zich niet voorstellen. De argumenten van het col lege van B. en W. omtrent de huurverlaging en de pachtverlaging zijn z.i. met elkaar in strijd, omdat beide gevallen op hetzelf de neerkomen. Hierna haalde spreker aan hetgeen Wethouder van der Laan in de vorige vergadering had gesproken. Spre ker verklaart tegen het voorstel te zijn om dat met 2 maten wordt gemeten en men allemaal over een kam moet scheren, in dien verlaging evenwel noodzakelijk is moet men dit evenals bij do Woninghuren in ieder geval afzonderlijk beoordeelen. De heer van Reisen is het met het be toog van de vorige sprekers eens en voegt er aan toe, dat men niet aan de uitgaven kan tornen, men zeker niet de inkomsten moet gaan verlagen. De heer Spierenburg uit zich eveneens tegen het voorstel en zegt, dat B. en W. in tegenstelling met het prae-advies over de woninghuren, hier niet over de exploita tie hebben gesproken en vraagt hoe het hiér mee staat. Wethouder van der Hulst zegt, dat men geen vergelijking ban maken tusschen huis huren en landhuren, omdat men bij de hui zen zich gemakkelijker kan losmaken van het contract, dan bij landhuren, hetgeen dikwerf jaren loopt. De heer Spierenburg zegt wel, dat hier in de bloembollenstreek nog niemand zijn landprijzen heeft ver laagd, doch dit is onjuist. Gravin van Lijn den heeft de landhuren met 20 pet. en de Rijksdomeinen met 50 pet. verlaagd. De ge meente moet hierin een voorbeeld geven, dan volgen de particulieren ook wel. De heer Vester zegt-, dat eerst de par ticulieren hun pachtprijzen moeten verlagen dan zal de gemeente wel volgen. De voorzitter zegt, dat de personen, die in de dure tijden land hebben aangekocht inderdaad duurder uit zijn, doch dat zij bezitters zijn van den grond en dat dit niet het geval is met de huurders. Er is geen vergelijk te trekken tusschen de woning huren en de landhuren, omdat de eerste een levensbehoefte is en de andere een bedrijfsbehoefte. In het prae-advies heb ben B. en W. duidelijk laten uitkomen de billijkheid om 25 pet. verlaging toe te staan. Dat het aan de orde van den dag is blijkt wel uit het wetsontwerp-Ebels, hetweik thans bij de Eerste Kamer is, om de pacht prijzen te verlagen en hiervan een wet te maken, zoodat men er toe gedwongen wordt. B. en W. hebben wel degelijk de kostprijs van de exploitatie onder de oogen gezien, doch aangezien het hier in het be lang van de bedrijven gaat hebben zij hier mede geen rekening gehouden. De exploi tatie-resultaten van de bedrijven wettigen een verlaging van 25 pet. Hierover wordt nog eenigen tijd gedis cussieerd, waarna het voorstel van B. en W. werd verworpen met 8 tegen 1 stem, die van wethouder van der Hulst. Ongewijzigd worden hierna, nadat over enkele posten inlichtingen zijn verstrekt, de begrooting van de gemeente en die van het Waterleidingbedrijf over het dienst jaar 1931 gewijzigd. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Rei sen of er bekendheid is gegeven aan de circulaire, welke is uitgegaan van de ge meenten in de bloembollenstreek, omtrent het Tulpenpellen voor mannen in plaats van door vrouwen. De voorzitter zegt, dat hij meent van wel, doch dat hij de vergadering, waaruit, deze circulaire is voortgekomen, niet,heeft kun nen bijwonen, zoodat hij dit niet positief kan zeggen. Naar aanleiding van deze vraag ontspon zich een langdurige discussie, waaraan bij na alle leden deelnamen. Op voorstel van den heer Van Reisen werd besloten om bij de regeering, in ver eeniging met de andere gemeenten, behoo- rende tot de bloembollenstreek, aan te kloppen om een toeslag te verleenen op het pellen van bloembollen, om zoodoende de werkloosheid te verminderen en de werk- loozen aan werk te helpen. De voorzitter en de heer van der Voet zagen niet veel heil in dit voorstel, omdat dit reeds herhaalde malen is geprobeerd en men telkens weer een weigering kreeg. Voert men het evenwel toch door, dan ver beurt men de rijkssubsidie. De heer Spierenburg vroeg om te be werkstelligen om den postdienst, voor zoo ver de diensturen van het kantoor betref fende, te verbeteren en dat het kantoor onder den middag ook eenigen tijd geopend, is. De voorzitter antwoordde, dat in de juist gehouden vergadering van B. en W., welke plaats vond voor deze vergadering, hiertoe is besloten en dat zij hieromtrent dus urgent zijn. Hierop sloot de voorzit ter de vergadering. ST0MPWIJK. Onbewaakte overweg Veenweg. Het gemeentebestuur van Stompwijk deelt ons mede: De Minister van Waterstaat heeft ontheffing verleend van de verplichting tot bewaking en afsluiting van den overweg bij K.M. 16.550 van den spoorweg Rotter dam^—Scheveningen (Kurhaus). Deze overweg aan den Veenweg zal wor den kenbaar gemaakt door waarschuwings borden, die als volgt worden omschreven: „Een in zwart witte kleuren geschilder de paal, hoog ongeveer 2.75 M., met aan het boveneinde twee elkaar kruisende borden, j lang 1.30 M. en breed 0.15 M., waarop on derscheidenlijk vermeld staat: „Onbewaak- j te overweg" en „Let op de treinen". De Raad van toezicht op de Spoorweg diensten, die deze waarschuwingsborden I heeft goedgekeurd, heeft daarbij bepaald, dat op die wegen, waarover ook rij verkeer bij nacht plaats heeft, aan den paal aan de van den spoorweg afgekeerde zijde een roode reflector moet worden aangebracht. N00RDWIJKERH0UT. Begin van brand. In de bakkerij van den heer K. aan den Regenvlietweg ont stond een begin van brand. De brandweer werd gewaarschuwd, doch behoefde geen dienst te doen daar inmiddels de brand gebluscht was. De vermoedelijke oorzaak j is verstopping van den schoorsteen. I Vechtpartij. In het café van O., ont stond een vechtpartij tusschen de drie ge- I broeders H. en den caféhouder, waarbij flinke klappen werden uitgedeeld. De poli tie, die ter assistentie werd geroepen, vor- I wijderde de vechtersbazen uit het café en maakte proces-verbaal op. 1 Concert. A.s. Dinsdagavond geeft de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc alhier een concert op de gemeentelijke muziek tent. We hopen, dat het weer gunstig zal zijn, zoodat we weer eens kunnen genieten van de vroolijke tonen van dit korps. TER-AAR, Hagelschade. Gistermorgen ontlastte zich boven Ter-Aar een hevig onweer, ge paard gaande met regen-, hagel- en ijsbuien. Bij verschillende tuinders werden de te veld staande gewassen oa. Roonen en Augur ken danig beschadigd, vooral in het Zuid- West deel van Ter-Aar. Vraag: Volgens artikel 1217 B.W. kan hypotheek alleen bij notarieele akte wor den verleend, uitgezonderd in gevallen uit drukkelijk bij de wet aangewezen. Nu werd mij dezer dagen verzekerd, dat het moge lijk is hypotheek te nemen en te vestigen en in de betr. registers in te schrijven zon der tusschenkomst van een notaris. Kunt u mij mededeelen of dit juist is en waar aan deze gelegenheid wordt ontleend? Antwoord: Wij kennen geen andere uitzonderingen, dan die welke de wet aan- geeft en u ook wel bekend zullen zijn. I Brandstichting. De Rotterdamsche rechtbank heeft den 29-jarigen metaalschaver uit Krimpen aan den IJsel, die zich voor de rechtbank te verantwoorden heeft gehad wegens opzet telijke brandstichting in een hooiberg onder Gouderak, waardoor een boerderij in vlam men is opgegaan, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie jaar. Gemeentegelden verduisterd. De Rotterdamsche rèchtbank heeft den 34-jarigen gemeente-ontvanger uit Heer- vliet wegens verduistering van gelden ten nadeele van de gemeente, tot een totaal bedrag van 6630, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar. Brief met geld gestolen. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 33-jarigen postbesteller uit Nijmegen, die zich schul dig had gemaakt aan diefstal van een ex- pressebrief met een bankbiljet van tien gulden. De rechtbank veroordeelde hem tot ne gen maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Uitgesproken: H. Walkers, bloembollenhandelaar, H i 1- 1 e g o m. Cur. mr. L. Ali Cohen, Haarlem. J. F. ten Broek Jr., schoenwinkelier, Aalsmeer. Cur. mr. mej. M. Kluitman, Haarlem. Verni etigd: G. v. d. Leede, Wassenaar. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TANIMBAR (thuisr.) .vertr. 22 Juni van Port Said. TARAKAN vertr. 22 Juni van Amster dam naar Batavia (via de Kaap). TAWALI vertr. 22 Juni van Amsterdam naar Hamburg. KON. H0LL. LL0YD. CAP NORTE (uitr.) vertr. 20 Juni van Santos. LUDWIGSHAFEN (uitr.) arr. 20 Juni te Montevideo. ORANIA vertr. 22 Juni van Amsterdam *naar Zuid-Amerika. WATERLAND (uitr.) vertr. 22 Juni van Las Paluias. HOLLAND-AMERI KA-LIJN. BINNENDIJK, Newport News n. Rot terdam, pass. 25 Juni op 575 mijl van Bishops. MAASDAM, Rotterdam naar New-Or leans,vertr. 21 Juni van Vera Cruz. DINTELDIJK, RotterdamVancouver pass. 21 Juni Deal. LOCHMONAR, Vanc.-Rotterdam, arr. 21 Juni te Panama. KON. NED. ST00MB. MIJ. EUTERPE vertr. 21 Juni van Danzig naar Stettin. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN vertr. 21 Jnm van P. Louis (Maur.) naar Tamatava. SIGLI vertr. 21 Juni van Rangoon naar Sumatra. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. DJAMBI (thuisr.) arr. 22 Juni te Duin kerken. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK (thuisr.) vertr. 22 Juni van Calcutta. ROTTERDAMSCHE LL0YD. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 22 Juni van Colombo. KOTA RADJA vertr. 22 Juni van Ba tavia naar Botterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DIOMED, Japan-Rotterdam, vertr. 21 Juni van Singapore. EURYLOOHUS vertr. 22 Juni van Amsterdam naar Londen. HECTOR, Japan-Rotterdam, vertr. 21 Juni van Colombo. MENTOR, Japan-Amsterdam arr. 21 Juni te Manilla. PHILOCLETES, JapanRotterdam, pass. 21 Juni op 190 mijl va nLands' End. PROMETHEUS, Ja va-Amsterdam arr. 20 Juni te Singapore. TROILUS arr. 20 Juni van Japan L v. Amsterdam te Liverpool. zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10