Dublin in afwachting KERKNIEUWS SPORT WOENSDAG 22 JUNI 1932 i DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. Wij hebben er Maandag een hutspotje van gemaakt. Eerst een stuk onderwijs 's middags, afgewisseld met beschuldigingen aan het adres van Maatschappelijk Hulpbetoon; daarna 's avonds weer de onderwijskwes tie en opnieuw critiek op Maatsch. Hulp betoon, gevolgd door het afwerken van de meest urgente punten. Aan het slot komt nog even de onder- wijs-kwestie kiekeboe spelen en de rest Maatschappelijk Hulpbetoon incluis wordt in de eerstvolgende vergadering nog eens opgedisoht. Zelfs de uien ontbraken in deze hutspot niet, want de debatten waren nu en dan pikant. De hoofdschotel om het hachelijke hutspotbeeld halsstarrig vol te houden, zou men kunnen spreken van de melige aardappelen vormde de kwestie van do mutatie van eenige hoofden van openb. soho len, noodig geworden door de reorganisa tie van het openbaar onderwijs, waartoe op 9 Mei jl. was besloten. Een onnoozele geschiedenis, welke de raad tot een netelige puzzle ineen wist te draaien. Hot ging om vier onderwijzers, resp. hoofd van de scholen Schuttersveld A (de heer Hüner), Schuttersveld B (de heer Zeelenberg), Duivenbodestraat B (de heer v. Schaik) en Haverstraat B (de hfcer Broeze), Deze vier heeren moesten verplaatst worden, dus stelden B. en W. voor, hen op een bepaalde wijze over vier andere scholen te verdeden, hetgeen niet naar den zin was van twee dezer heeren. Zij vonden daarbij steun bij de Christ. His torische raadsfractie, bij een paar leden der A. R. fractie, bij de S. D. A. P. en bij de heeren Vos en Knuttel. En toen de wethouder van onderwijs, mr. Tepe, de voorkeur bleef geven aan zijn eigen rege ling, ontstond zelfs een zeer felle oppo sitie. Waarom zooveel geschreeuw om zoo weinig wol! Dat het openbaar onderwijs zooveel meer gebaat zou zijn, wanneer meneer A. naar school B. of meneer C. naar school D. zou worden verplaatst, vermocht nie mand aan te toonen. Er wae iets voor en er was iets tegen, maar uit het stekelige debat omtrent gebrek aan overleg met de betrokken personen kregen wij wel sterk den indruk, dat het persoonlijk element zeer beslist den doorslag gaf. Zoo stonden dus B. en W. en een gele genheidsmeerderheid van den raad (bien étonné de se trouver ensemble!) tegen over elkander. Op zichzelf nieta bijzonders, dat komt meer voor. Maar hoewel het in dergelijke gevallen gebruikelijk is, dat het ooilego van B. en W. het veld moet ruimen, dit maal bracht een eigenaardige formeele kwestie B. en W. in het voordeel. Drie dezer hoofden konden door een voudige overplaatsing van de eene school op de andere overgaan. Doch een van hen vond geen vacature. Wel zou er na enkele weken een vacature komen en daarom meenden B. en W. dat dit hoofd eervol ontslagen moest worden (want zijn school hield op te bestaan) en dat hij tegelijk met ingang van een nader te bepalen da tum benoemd moest worden tot hoofd van de school, waar later bedoelde vaca ture zou vrij komen. De tussohen liggende tijd kon worden aangevuld met een tijde lijk© betrekking. Tot „slachtoffer" van deze manupulatie hadden B. en W. den heer Hüner aangewezen, en zij hadden dit schoolhoofd bestemd tot a.«. hoofd van de school Paul Krugerstraat A. Let u nu op op, want het wordt inge wikkeld. De raadsmeerderheid wilde den heer Hüner zijn zin geven en hem behouden aan de nieuwe Schuttersveldsdhool. Maar dan behoefde hij niet te worden ontslagen en derhalve weigerde de meerderheid daartoe over te gaan. B. en W. constateerden toen, dat de raad zijn medewerking tot uitvoering van een wettelijken maatregel weigerde, en ontsloegen den heer Hüner krachtens de hun in art. 151 der Gemeentewet in dat geval verleende bevoegdheid. Een poging van de zijde van B. en W. om een conflict te vermijden, door nog eens te overwegen of de raad soms kon volstaan met eenvoudige overplaatsing, waar langs het college zich dan eervol nou kunnen terugtrekken, werd verworpen en bij een stemming over de benoeming van een schoolhoofd aan de Paul Kruger straat, werden de meeste «temmen uitge bracht op den heer Zeelenberg. Deze stemmen vielen echter buiten de voor dracht, waarop alleen de heer Hüner stond en derhalve was de heer Hüner met zijn 13 stemmen toch met „algemeene" stemmen gekozen I Toch zette de meerderheid door en nam de amendementen-Meijnen c.s. aan, waar door de heer Zeelenberg benoemd werd aan de school Paul Krugerstraat en de heer Hüner aan de Schuttersveldschool. Aangezien deze laatste besluiten onuit voerbaar zijn, daar de heer Hüner aan de Paul Krugerstraat benoemd is (met „al gemeene" stemmen) zit er niets anders op, dan deze besluiten aan de Kroon ter vernietiging voor te dragen. Tant de bruit pour une omelette! Mevr. Braggaar kreeg thans gelegen heid om te antwoorden op het felle adres van Maatsch. Hulpbetoon. Zij deed dit door de indertijd genoemde feiten te her halen, ze nader toe te lichten en met nieu we aan te vullen. We zullen er thans weinig van zeggen, daar wij de feiten niet kunnen beoordee- len, doch blijven het een fout van mevr. Braggaar achten, dat zij niet tegenwoor dig bleef in de vergadering van Maatsch. Hulpbetoon. Door deze commissie alle gelegenheid te geven zich te verdedigen had zij zich steviger gesteld. Wij wachten met belangstelling het antwoord van den wethouder af; ook hij zal zijn positie en die van M. H. belangrijk versterken, wan neer hij eiken schijn wegneemt, dat de oommissie een onpartijdig onderzoek zou vreezen. Tenslotte is nog besloten tot mede werking aan den bouw van een katholieke school aan de Potgieterslaan, natuurlijk onder het noodige gemopper en met de stemmen der 8. D. A. P. tegen (behalve van den heer Groeneveld), benevens die van den Vrijz. Dom. en van één liberaal. Van de „interpellatie" over het optre den der politie kwam niets meer. Dat komt met de rest der agénda op rekening van de volgende vergadering. Mr. H. G. Benoemingen in het bisdom Roermond. Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot Pastoor te Heel den weleerwaarden heer M. J. J. Kengen; tot Pastoor te Grashoek-Helden den wel eerwaarden heer P. F. J. H. Goossens; tot Rector te Leunen-Venray den wel eerwaarden heer M. P. J. Strijkers, die kapelaan was te Venray; Tot Pastoor te Geleen den weleerwaar den heer P. J. Op het Root; tot Rector te Vaesrade, met opdracht de oprichting der parochie voor te bereiden, den weleerwaarden heer M. A. J. van de Venne, die kapelaan was te Molenberg- Heerlen; tot Leenaar aan het Bisschoppelijk Col lege te Sittard den weleerwaarden heer J. J. L. Sixliard, die rector was te Gmibben- voret. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. OM DEN „LEIDSCHE CQURANT"- BEKER. Het programma voor a,s. Zondag luidt: S. Bernardus I'Meerburg I scheidsrechter M. Heuzen S. J. 0. I—S. N. A. I scheidsrechter D. Haverkorn Aanvang 3 uur. De vereenigingen D. 0. S. en St. Ber- nardus worden hiermede beleefd verzocht zoo wpoedig mogelijk de afrekening van de wedstrijden van de eerste ronde af te dragen aan den secr-penningm. NEDERLANDSCHE—BELGISCHE OUD-INTERNATIONALS. Om de uitzending naar Los Angeles mogelijk te maken van de dames estafette ploeg van de K. N. A. U„ zal Zaterdag 25 Juni 's avonds om half 8 op het V. U. C.- veld te Den Haag een voetbalwedstrijd plaats hebben tussohen Nederlandsohe- en Belgische oud-internationals. De volgende ploegen zullen in het veld komen Nederland: De Boer (Ajax), doel; De Bruin (H. D. V. S.) en Ruffelse (Sparta), achter: A. Hörburger (V. O. C.), J. Grij seels (V. U. C.) en Krom (R. 0. H.), mid den; Petterson, Pijl (beiden Feijenoord), Formenoy (Sparta), J. Thomee (Concor dia) en J. de Natris (Ajax), voor. België: Fischlin (doel); Van Ruysse- veldt en v. d. Gracht (achter); André Fle ren», Aug. Fierens, Pierre Braine (mid den); Mertens, Thijs, Larnoe, v. d. Eist en Hendriks. Weer een nieuwe Leidsche Sportclub. Te Leiden is weer een nieuwe vereeni- ging opgericht, genaamd „De Leidsche Sportclub" (L. S. 0.). Het bestuur is sa mengesteld uit de heeren: Voorzitter J. I v. d. Linden, Driftstrant IS; Secretaris J. S-loot, Javastraat fi; Penningmeester K. Stroosma, Oude Rijn 108; Leider: J. v. d. i Linden, Breestraat 19. ZWEMMEN Nationale wedstrijden „de Zijl". Het voorloopig programma der Natio nale zwemwedstrijden ter herdenking van het 10-jarig bestaan van de Zwem- en Polovereeniging „De Zijl" op Zaterdag 16 Juli luidt als volgt: 1. 60 m. vrije slag dames, nieuwelingen; 2. 50 m. vrije slag heeren, nieuwelingen; 3. 100 m. rug slag heeren seniores; 4. 100 m. vrije slag dames seniores; 5. 100 ra. schoolslag dames ëeniores; 6. 100 m. vrije slag heeren seniores; 7. 100 m. schoolslag heeren seniores. 8. 3 x 50 m. wisselslag dames; 9. 3 x 50 m. wisselslag heeren, 10. 5 x 50 m. vrije slag dames; 11. 5 x 50 m. vrije slag heeren; 12. Demonstratie schoon- springen; 13. Polowedstrijd „De Zijl"11 WATERPOLO De Zijl II—H. Z. en P. C. Ill 0—1. Gisteravond speelde de Zijl II een com petitiewedstrijd voor de res. 3e klasse van den N. Z. B. Beide zeventallen zijn vol ledig. Het begin is een tamelijk verward spelletje, waarin beide doelen beurtelings in gevaar komen. Als Dick Kraaijenbrink een keer te vroeg wegzwemt, wordt hij zeer terecht het water uitgestuurd. Met 6 tegen 7 man weet de Zijl tot de rust den stand blank te houden. Na de rust ver richt de Leidsche achterhoede goed werk, en weet tot vlak voor het einde stand te houden, doch kan niet verhinderen, dat de Hagenaars tenslotte het eenigste doel punt van den wedstrijd maken. In deze periode waren de aanvallen van de Zijl meestal niet van gevaar ontbloot. Als er vervolgens met 7 tegen 7 man wordt ver der gespeeld wordt er spoedig einde ge floten, zoodat met 10 in het voordeel van de Hagenaars het einde komt van dezen onbevredigenden wedstrijd. Wedstrijden L. Z. C. Hedenavond te 8 uur speelt L. Z. 0. III voor de res. 2de klasse tegen Z.I.A.N III. Daarna komt een Veteranen-zevental uit tegen L. Z. C. V. SCHERMEN LEIDSCHE SCHERMBOND. Bestuurswisseling. Bij fcusschontijdsdhe verkiezing is tot penningmeester van bovengenoemden Bond gekozen de heer J. C. Krijger („De Floret", Oegstgeest). PAARDENSPORT RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De insofar ij vingen voor de rennen en draverijen op Zondag 3 Juli a.s. zijn als volgt: Rennen: 1. Faustprijs, 1200 M.1. La Becquee, 2. Milano. 3. Mercedes, 4. Sphinx 5. Fackeltrager, 6. Maelstrom, 7. Pommard II. Figaroprijs, 2150 m.: 1. Tracy, 2. Mo- nobry, 3. Gondole, 4. Milano, 5. Tulliseu- moy, 6. Paddy's Darling. 7. Raindorp, 8. Om oh a zit, 9. Kaboul, 10 Marialva. Draverijen: 1. Fidelioprijs, 4e klasse, 1750 m.: 1. Vrijbuiter, 9. Tannv See van Kerigan, 3. Vitesse S. W., 4 Up to Date 5. Vendu, 6. Varia, 7. Tom Mix, 8. Vaan drager, 9. Vaz Dias, 10. Vera Brook, 11. Vaandreoht, 12. Vitality, 13. Wijsneus, 14. Victoria, 15. Vliegende Hollander. II. Fontaineprijs, le klasse, 2030 m.: 1. Fanfare, 2. Foggia, 3. Siem Claudy. 4. Sire Axworthy K., 5. Diamant Bleu, 6. Post- duifje G., 7. Charley Leyburn, 8. Clyde, 9. Flambeau, 10. Parmenio, 11. Rnbenhauot. III. Floridaprijs, 2e en 3e klasse,. 2030 m.: 1. Quil Patrick, 2. Siem Claudy, 3. Sir Kerrigan, 4. Prodigal Stal Lancier, 5. Uitblinker K., 6. Ulpia, H., 7. T. Akista, 8. Sister Patrick H., 9. Sara, 10. Rem- plaoante. IV. Zesde Heerrijdersprijs, handicap le kl., 2010 m.: 1. Present H„ 2. Foggia, 3. Siem Claudy, 4. Sire Aenworthy K., 4. Quick Boy, 6. Caid, 7. Quettevillezoon, 8. Quitewell Stal Lancier, 9. Brichambeau, 10. Rotert E. Lee, 11. Agonist, 12. Flam beau, 13. Baron Silvester, 14. Newbold, 15. Trotteur. „Vad." DAMMEN Borderrwed strijd en Damclub Leiden. Gisteren weiden de volgende partijen gespeeld om de borden-volgorde: De uitslag is als volgt: Eerste klasse. G. v. Zwieten Sr.A. G. de Jeu 0—2 T. D. v. d. BoschJ. Laven 2—0 P. v. d. StelM. Optendrees 2—0 S. v. d. ReekC. Gastelaars afgebr. Tweede klasse. J.*W. SchüssC. Teunissen 20 J. MolenaarJ. H. v. d. Wijngaard 20 C. v. ZuilenJ. C. de Graaf 02 C. ColpaN. Wassenaar 20 POSTDUIVEN Leidsche Postduivenclub. H.H. liefhebers, die wenschen deel te nemen aan het nationale concours van de postduivenvereeniging „De Ooievaar", kunnen hun duiven a.s. Donderdag inkor- ven in het lokaal van de Leidsche Post duivenclub, tusschen 6.30 eu 8 uur. DE STAD GETOOID Aankomst van den Kardinaal-legaat DUBLIN, 19 Juni. Dublin is, sedert ik er tien jaar geleden was, met veel verauderd alleen wat ik toen, tengevolge van de Sinn iiem-troeue- len als pumhoopen zag, zooals üet Post kantoor en de „.tour Courts'1, suiat nu weer overeind. En dan is Saokville Street, de mooie breede straat waarop de üublmee- zen zoo iiotsch zijn en die zij nog zoo graag de breedste suaat in Europa noe men, van naam veranderd; die keet nu O'Connell Street, naar den man, die zoo tier voor Ierland s vrijheid neeit gestreden. Overigens is er met veel veranderd, voor zoover ik op zoo n eersten dag van weerzien kan beoorueelen. Er staan nog de mooie huizen der rijken, maar ook nog de krot woningen der armen en het zou neusch geen weelde zijn, wanneer de autoriteiten eens in onze Hollandsche steden gingen kijken, hoe daar de womngvoorziening is ter hand genomen. Woningnood. Er heeracht hier op het oogenbük een buitengewone woningnood en al zijn er nu in den laatsuen tijd een paar bouwveieem- guigen begonnen met het bouwen van wat ze hier goedkoope woningen noemen (huur 20 shilling per week, dus bij den legenwoor- digen lagen stand van het pond ongeveer 9 gulden) de dertig, of veertig woningen, die er op die manier nu en dan bij komen, helpen nog niet veel. Eén-kamerwoningen zijn er nog heel veel en niet alleen voor de armsten, ook voor hen die wat meer zouden kunnen betalen, is vaak niets anders te krijgen. Huwelijken moeten worden uitgesteld, omdat er voor de jonggehuwden geen woning is te krij gen, of het zou zoo n één-kamer-womng moeten zijn. En anders moeten ze maar bij de ouders blijven inwonen, wat in de meeste gevallen toch ook erg behelpen is. Ik ben in zoo'n eénkamer-woning ge weest, ergens in een vrij behoorlijke straat, maar waar in die groote huizen zooveel gezinnen zijn gestopt, dat de ineasciien geen plaats hebben om zioh te roeren. Ik heb die woning gezien; het was eenvoudig erbarmelijk. Erbarmelijk en smerig! Nu hoor ik iemand die het leest al zeg gen: „Maar smerig hoeft het toch niet te wezen", en die iemand heeft gelijk.... tot op zekere hoogte. Want ik geef het ieder een te doen, om den boel netjes te houden, wanneer ra die eene kamer waarin bed den en fornuis en verder alles wat een an ders over drie, vier of meer kamers ver deeld heeft, bijeen staat, man, vrouw en drie kinderen moeten huizen. Die kinderen kun je niet aan een touwtje houden en «e loopen en kruipen overal waar ze niet loo- pen of kruipen moeten, en als ze spelen, doen ze dat bij voorkeur in het groote bed van vader en moeder ,de eenige plaats, waar ze er tenminste nog eenige ruimte voor hebben. Maar erg helder blijven de lakens dan niet, dat zal iedereen begrij pen. Op het fornuis wordt gebakken en ge braden vetspatten op den muur! in een hoek staat de kinderstoel met de kleinste vuile vingerstrepen op het behangsel; op de tafel staat een pot met braadvet, liggen groenten en andere dingen, waarvoor ner- j gens anders borging is te vinden vlek ken op het tafelblad. En zoo zou men kunnen doorgaan, over al, in elk hoekje der kamer is wat, dat er in een behoorlijk bewoonde kamer niet is en dat meehelpt aan het onooglijke aanzien, aan het vervuilen. De feestelijke stad. Dat zie je allemaal zoo niet, als je zoo door de stad loopt, daar moet je extra op uit gaan en dat doet de toerist, of de pel grim, die hier voor het Eucharistisch Con gres komt niet en daarom zullen de mees- ten van die met de Harnix van St. Alde- gonde overmorgen hier aankomen als ze weer thuis zijn, wel niet anders doen, dan roepen over het mooie Dublin. En het is waar, Dublin is een mooie stad, maar toch voornamelijk maar aan den buitenkant. Klatergoud is er een heoleboel bij! En dan nog ziet alles er in deze congres dagen extra mooi uit; overal bloemen en vlaggen vlaggen in de Pauselijke kleuren en vlaggen van het mooie St. Patrick blauw, met in geel het congres-insigne er op (het lersche kruis met een kelk en de H. Hostie) die overal en voor niet veel geld te ver krijgen zijn En een volk als het lersche, dat diep geloovig is en katholiek in Jen besten zin van het woord, doet in zijn geheel mee aan een grootsche katholieke plechtigheid als het Eucharistisch Con gres, doet mee uit overtuiging en zelfs de armste wil niet nalaten, een vlaggetje, al is het dan niet meer dan een meter lang, uit zijn raam te laten wapperen. En dan kan in een buurt, waar de armste klassen der bevolking wonen, een gevel van een huurkazerne nog zoo verveloos en zoo goor zijn, als uit elk der tientallen ramen een vroolijk gekleurde vlag wappert: wit-geel, blauw, of de nationale vlag groen-wit- oranje, dan ziet zoo'n gevel er toch feeste lijk uit. Zóó zien de duizenden en duizenden vreemdelingen die al hier zijn gisteren alleen kwamen er 6000 bij en die er nog komen zullen, Dublin, en als ze dan later thuis van hun reis zullen vertellen, dan vertellen ze van de Congresstad, maar niet van Dublin. Wat ik in de nog geen twee dagen die ik hier ben, nu al gezien heb heeft me een heel anderen kijk gegeyen op het leven in Dublin, dan hij krijgt, die er alleen maar zwierig gekleede vrouwen en meisjes op de breede trottoirs van O'Connellstreet ziet flaneeren, of per auto de stad besightseed en daarna in een mon dain restaurant gaat zitten uitrusten van het vermoeiende kijken. Het Phoenix-park. Ik ben vandaag ook wezen kijken naar de plaats waar vele der plechtigheden van het Eucharistisch Congres zullen plaats vinden, naar het Phoenix-park. Het is het grootste park ter wereld, na het Yellowstone-park in Amerika, zeggen ze hier met trots en ik geloof het graag,' al is het woord park, zooals wij dat op vatten, dan ook maar op een betrekkelijk klein gedeelte ervan toepasselijk en bestaat de rest uit sportvelden en onafzienbare grasvlakten. Per tram ging ik er heen, mot zoo'n tram met een bovenverdieping, zoo- als ze hier allemaal zijn. waarvan je zoo'n aardig gezicht heb op de omgeving en op het gekrioel in de straten. „Naar het Phoenix-park", zei ik den con ducteur. die wou weten hoever ik meeging, met het oog op den prijs van het kaartje dat hij me moest geven. „Main entrance!" vroeg hij. „Ja, goed, breng me maar naar den hoofdingang", antwoordde ik, wetend dat daar expres een poort gebouwd was ter gelegenheid van het congres, waardoor de processie met het Allerheiligste op den laatsten dag van het Congres het park zou verlaten. Bii die poort begon een mooie asphaltweg die door het park loopt en niet voordat ik, stevig loopende, dien weg en daarna nog een tijdelijken, voor deze gele genheid over het grasveld met bevlagde palen afgebakende, een dik half uur gw- volgd was, stond ik voor het doel van mijn tocht: het daar opgerichte openluchtaitaar. Groot i» het park dus zeker. Om er om- been te loopen, beweren ze. heb je twee uren noodig. want het. is 7 miles, dat is dus ruim 11 Vk K.M. in omtrek. Maar ik had het over het altaar. Klaar was het ncur'niet en er stonden nog steraers om het miaden stuk. maar er was toch al wel te zien. dat het iets moois zou worden. Het lijkt mij geheel geïnspireerd op dat in Sydney: een hoog, overkoepeld middenstuk, waaronder het eigenlijke altaar slaat, met aan iederen leant een lange, naar voren omgebogen galerij, eindieend in een klei neren koepel. Een booge trap voert naar het hooggelegen en dus van verre zichtbare altaar. Als alles klaar is, behangen met tapijten, de achterwanden bespijkerd met doek, zal het. groote geheel, dat wit is en nog met goud moet worden versierd, er zeker goed uitzien. Een stuk van het „park" voor het altear is afgerasterd, om als openluchtkerk te dienen voor de speciale mannen- en vrou wendiensten op Donderdag en Vriidag en voor de genoodicden bii de PontifiVale H. Mis door Z. E. den Pauselijken Legaat, Kardinaal Lauri; het groote publiek ra.1 echter daarbuiten heel goed de plechtig heden kunnen volgen en. door de luidspre kers. ook alles kunnen verstaan. De pro-kathedraal, die aan den voorgevel wel wat lijkt op do oude Amsterdamscho beurs, of op de Madeleine-kerk te Parijs, is een ruime, maar niet buitengewoon groo te kerk, van binnen heel eenvoudig ge heel wit met vier rijen pilaren, zoodat aan iederen kant van het middenschip twee zijbeuken gevormd worden. Het niet zeer hooge middenschip is met een koepel be kroond. De voornaamste versieringen in de kerk zijn twee meer dan levensgroote mar meren beelden van vroegere bisschoppen van Dublin. Daniël Murray t 1852 en Kar dinaal Cullen 1878. En dat is alles wat ik vandaag omtrent het Eucharistisch Congres kon te weten komen, omdat ik het zelf kon gaan zien en niet aan anderen hoefde te vragen, want inlichtingen waren er vandaag nergens te krijgen: t' is Zondag en alles is dus geslo ten zelfs het restaurant waar ik gisteren had gegeten en waar ik vandaag weer heen wilde gaan, was dicht; Zondags hoef je niet te eten, vinden ze hier bliikbaar. Maar ik heb het tóch gedaan, ergens an ders, maar het glas bier dat ik er graag bij gedronken had, kreeg ik niet; het was al weer Zondag en dan mogen ze hier na vij ven niet meer tappen. De meesten dronken thee bij den maaltijd, maar dat leek me toch wat al te Iersch. 20 Juni. Alweer omdat het Zondag was, kon m'n brief gisteren niet weg; de eenige verbin ding met Engeland is de nachtboot en die vaart Zondags niet, zoodat ik m'n brief maar even heb vastgehouden tot vandaag, in de hoop er nog wat \an de aankomst van den Kardinaal-Legaat in te kunuen vertellen. Ik heb er echter een hard hoofd in, of het zal lukken, want de aankomst zal nogal laat in den middag plaats hebben en zal, naar mij verteld is, nog wel iets later worden dan is vastgesteld. En dan komt de boot niet in Dublin zelf aan, maar in Dun Laoghaire, waar de Legaat door den Aarts-bisschop van Dublin en een aantal andere autoriteiten wordt ontvangen. In feestelijkcn optocht gaat het dan naar de grens van Dublin, waar de ontvangst door den Mayor van Dublin plaats vindt, waar na de tocht door de stad naar do Pro-Ka thedraal zal plaats hebben. En nu moet ik weg, anders zie ik vatt den "heelen intocht niets.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6