WOENSDAG 22 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 769.0 te Blacksod. Laagste Barometerst.: 755.5 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 23 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes- j telijkè wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, wél- licht nog enkele regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Wésten is thans zeer uitgebreid geworden en reikt van de Azoren tot de Noo/d- kaap. Do depressies in het Oosten en Noord-Westen zijn beide ondiep, zoodat het luchtdrukverschil overal zeer klein is en de winden nergens meer dan matig. Over het geheele Westen is de luchtbewe ging nog van Noord naar Zuid gericht met betrekkelijk koel weer; de zomerwarmte die gisteren nog in het Zuid-Oosten en Oosten gevonden werd, is thans verdwe nen. Het gebied van zware regens ver plaatste zich naar Duitschland en reikt tot onze omgeving, in hoofdzaak vielen de zware regens in den nacht; te De Bilt viel 25 m.m. te Aken 17 tegen 1 te Maas tricht. Münehen en Ziirich melden 25 en 23^ Breslau en Dresden 26 en 19; Dantzig 12 mm. Voorloopig is nog weinig verande ring in het weertype te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 15.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.54 uur tot Donderdagmorgen 4.09 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19, 12 uur 20 en 3 uur 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 16.5, 12 uur 17 en 3 uur 17.5 gr. 0. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 23 Juni voorin. 7.05 uur en nam. 7.30 uur. STADSNIEUWS R. K. DIOCESANE VROUWENBOND AFDEELING LEIDEN. Bij voldoende deelname zal een excursie georganiseerd worden naar de tentoonstel ling „Moeder en kind'' te Amsterdam op Dinsdag a.s. 28 Juni. Vertrek vanaf het station H.S.M. 9 06 's morgens. De kosten bedragen voor leden en introduce©?, reis- eil tentoonstelling te zamen f 1.95, Terug komst ongeveer 5 uur. De heenreis moet gezamenlijk, de terugreis kan door iedere deelneemster desgewenscht afzonderlijk met Cen trein naar keuze afgelegd worden. Opgave wordt met storting der kosten uiterlijk tot Vrijdagavond a.s. ingewacht bij Mevr. Manders-Vermeulen, Oegstgeester- laan 12, Tel. 292. R.-K. VOLKSBOND. Kring Leiden. Zondag 19 Juni werd door de afdeelin- gen van den R.-K. Volksbond, Kring Lei den, vergaderd over de gehouden jaarlijk- sche encycliek-meeting. Na opening door den vool'zitter, werd door de commissie verslag der te Voor schoten gehouden meeting uitgebracht. De commissie deelde mede, dat de opkomst be neden het getal bleef van vorige jaréfl, doch zocht de oorzaak in de keuze van den Tweeden Pinksterdag. De voorzitter bracht in 't bijzonder zijn dank aan de afd. Voorschoten voor het werk tot welslagen der meeting. Aangewezen werd voor de volgende meeting Warmond en dis reserve Roelof- arendsveen. De bestuursverkiezing bracht geen ver andering Uit de vergadering kwam naar voren, dat men het jammer vindt, dat Gezellen- en Patronaats-directeuren, niet met hun leden naar deze jaarlijksche betooging op trekken. Ook werd de opmerking gemaakt, dat de gewestelijke pers, zoo'n sober verslag je heeft uitgebracht. Gaarne had men ook uit propaganda-oogpunt eeu uitvoerig ver slag gezien. Na een geanimeerde rondvraag werd do vergadering gesloten. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. Te half elf had een vergadering plaat» van hoofdingelanden en hoofdingeland plaatsvervangers tot het opmaken van een voordracht van 3 personen voor de benoo- ming door de Króón van een hoogheemraad door periodieke aftreding van den heer P. Noordam. Voor de verkiezing begon vroeg de heer J. A. Duinisveld het woord en sprak ais volgt: Het moge al usance wezen, hier op deze vergadering den aftredende weder als No. 1 op de voordracht te plaatsen; toch wil ik, in verband met de rede welke door mij op den 2en Dec. verleden jaar in do verga dering is gehouden, een kort woord rich ten aan velé uwer, vóór wij tot deze ver kiezing overgaan. Onze inzichten betreffende de rechtvaar digheid in het verdeelen der zetels in het college zijn zeer begrijpelijk nog dezelfde en deze kunnen voor wie een eerlijke opvat- tign huldigt m.i. niet andors zijn. Was dit bij de openvalling van den zetel van wijlen den heer Veélenturf niet of niet voldoende in 't oog gehouden, thans kan van „onnadenkendheid" niet meer worden gesproken, nu hier vóór de verkiezing deze Zètêl rond en openlijk en met alle récht wordt opgeëischt voor de Katho lieken van Rijnland. De polders, welkè onder toezioht van het Hoogheemraadschap staan, geven dit is algemeen bekend wel een beschamend voorbeeld aan hun overheid inzake vér- dra aszaamheid. Men kan moeilijk veronderstellen, dat de heeren Hoofdingelanden van Vrijzinnige richting met onzet zullen doorgaan met hun door ieder weldenkende, te laken eenzijdig heid. die niet anders dan partijdig is, zon der het, gevaar te loopen om als partijdig te worden aangezien. Met opzet heb ik uit deze rede scher pere woorden weggelaten; 't gaat om het récht maar ook om de noodzakelijke rust in Rijnland. De voorzitter maakte bezwaar tegen deze rede evenals dé heer Gêertsema, die vond, dat politiek op deze vergadering niet thuis hoort en aReen dient gelet op bekwaamheid en geschiktheid. De heer Duinisveld antwoordde, dat sor. nu zachtjes aan wel wist, wat het hier be- teekende: bekwaamheid en geschiktheid. Bii de volgende stemming werden uitge bracht 46 Stemmen, waarvan op den heer Noord,am 17 stemmen, die dus no. 1 op de voordracht is. No. 2 en No. 3 van de voor dracht werd'p" geplaatst de heeren J. Bie- mond en P. Heemskerk. Er werd dus goon katholiek Hoogheemraad gekozen. Daarna begon de vereenivde vergadering van Dijkerraaf, Hoogheemraden en Hoofd ingelanden. Eindexamens H. B. S. Voor het eindexamen H. B. S. voor Meisjes met 6-jarigen cursus zijn alle can- didaten gesaagd, n.l. de dames: O. A. J. Boertée, Leiden, A. L Bon, Leiden, E. B. v. Hettinga Tromp, Katwijk, H. Martin, Wassenaar, T. T. Meyers, Leiden, D. J. A. Riemens, Leiden, D. W. G. Wicherink, Lei don. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2607. Café „Veld en Rijnzicht". Leiden, Lage Rijndijk 90. Uittr. E.: C. Veltman, Leiden, d.d. 1 Mei 1932. Uittr. gevolm.: F. W. Veltman, Leiden; Wijz. handelsn. in: Café „Veltman". 405. Naamlooze Vennootschap Stoom- gistfabriek en Distilleerderij „De Valk" v. h. T. H. Ritman en Co. Leiden, Lange- gracht 95—97. Uittr. proc,F. Zwieberg, Leiden. r Nieuwe inschrijving: 6040. Café Veltman". Leiden, Lage Rijndijk 90. E.: F. W. Veltman, Leiden. i Gistermórgen om half elf heeft in de Bronckhorststraat een „emmergevecht" i plaats gehad tuBschen de dames B. en H. Laatstgenoemde liep daarbij een bloeden- dé wonde aan het hoofd op. Bij de politie is wederom een hoerenrij- wiel te bevragen, dat onbeheerd is gevon den. Er staan nu wel meer dan twintig rijwielen, waarvan do eigenaars niet zijn komen opdagen. Spoorstr. 3. G. J. Hoogesteger, 11. ver pleegster, Meezenstr. 2. E. Janak, Stad houderslaan 21. W. Jansen, Zoeterwoud- schesingel 99. D. van Kasteel, verpleeg ster, Rijnsb weg 10. A. Kort, Breestraat 7. J. Kroon, Bilderdijkstr. 2. S. Kwant, Cronesteinkade 14. N. R. J. van der Kwast en Fam., Kagerstr. 16. D. Megchelse, reiziger, Voorstr. 24. F. Ph. Meijer en Fam., kantoorbediende, Hoogl. Keragr, 34. J. W. Midgley en Fam opz. textielbedr., Hoogewoerd 135. E. A. van Orden, zendeling. Plantsoen 9a. C. G. Overdevest, slager, Lijsterstr, 10. S. E. J. van der Peet, slager, Hoogewoerd 71. P. Redemann, dienstbode, Maredijk 45. J. Schophuizen, tFJodenb. str. 3. A. M. van Polanen-Schouben, Midelweg 33. W. Smid. dienstbode. Kolfmakerstr. 13a. B. Tiemersma en Fam., Stadhouderslaan 21. J. C. Versluis, meubelmaker, Hooge woerd 161. G. C. Vis en Fam., winkelier, Haarlemmerstr. 223. 0. de Visser en Fam., bloemist, Rijnsb. weg 137. W Vonk, dienstbode, Witte Singel 103. M A. Wij- ten'burg kleermaker, St. Jacobsgr. 1. Y Uit Leiden vertrokken: J. J. Aarts, Utrecht, Spinozaweg 31. A. Kroonenberg-Agger, Amsterdam, Ro zengracht 16 I. J. van Baal, Den Haag, H. Pr. Willemst-r. 28. N. Baker, Amster dam, Weteringschans 101 III, P. F. Bek- ker en Fam., Den Haag, Vaillantlaan 439. - J. A. van Bendegom en Fam Den Haag, Ruigroklaan 152. W. J. Burck, Den Haag A. Heinsiu&str. 25. J. H. van der Burgh, Oegstgeest, v. Assendelftstr. 32 E. H. M. van Ulden-Dieben, Bussum, Brediusweg 10b. S. M. van Dies, Den Haag, Bloemen- daal. J. Eijgendaal en Fam., Miei. P. Gerth en Fam Den Haag, Roelofstr. 137. A. M Habich, J)en Haag, Gentschestr. 169. W. H. Hendriks, Den Haag, Acacia straat 131. W. J. Heijmans-Hennekens, Tiel, Nieuwe weg 46. J. E Teljer-Jong, Zeist, Hortensialaan 59. H. M. Kerkvliet, Warmond, Oosteinde 134a. C J. van Kerkwijk, Den Haag, Riouwstr. 135. N. Pieterse-Korenhof, Wassenaar, Rijksstr. weg 177. E. Krans, Den Haag, A. v. Bue- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Dirk Martiniis, z. v. D. van Gelderen en O. Bulk Arie, z. v. H. J. Webbers en J. F. Dubbelaar. Gehuwd: J, G. H. Evers jm. en 0. A. A. Bruijns jd. Overleden: A. J. J. Streng, zn., 11 j. P. Verdegaal, m. 67 j. T. van Egmond- Pelt vr. 64 j. De bedoeling is, dat de leiding der poli tiek-sociale aangelegenheden van het blad in handen van den heer Schaepman komt, terwijl de tegenwoordige hoofdredaoteur de heer G. Hol, voor de leiding van den plaatselijken en algeraeenen nieuwsdienst in zijn functie gehandhaafd blijft. Ook de oud-hoofdredacteuren, prof. Aaiberse en do heer P. Steonhoff blijven hun medewerking verleenen. Jaarvergadering Spoor- en Tramweg Mijen. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Donald zou in zijn verklaring dan do hoop uitspreken, dat het Engelsche voorbeeld door de andere mogendheden zal worden FAMILIEDRAMA TE HAMBURG. Drie kinderen door gas vergiftigd. HAMBURG, 22 Juni (V.D.). Een 27- jarige vrouw, die van haar man gescheiden leeft, heeft in den afgeloopen nacht haar drie kinderen van 3, 6 en 8 jaar, in kaar woning door gas vergiftigd. Maandagavond heeft zij de gaskraan geopend en de woning verlaten. Gistermorgen keerde zij torug en legde zich naast haar dood dochtertje in bed. De buren ontdekten het geval pas gis teravond. De vrouw, wier longen ernstig zijn aangedaan, had klaarblijkelijk niet de moed zelfmoord te plegen. Zij is naar een ziekenhuis overgebracht. In de op 22 Juni 1932 gehouden alge- vergadering van aandeelhouders in do Noord-Zuid-HollandBohe Tramweg- Maatschappij n.v. werd verslag uitgebracht nen over het afgeloopen jaar en werden balans en winst- en verliesrekening per 3'1 De cember 1031 goedgekeurd. De winst- en verliesrekening sluit met oen nadeelig sal do van ƒ115.784, 09. Dividend-uitkeering kan niet plaats hebben (v.j. 6 p&t.) De aan de beurt van aftreden zijnde commissaris, de heer ir. E. O. W. van Dijk, werd herkozen. Doop bandieten ontvoerd. TS A N GTS J O EN, 22 Juni (V.D.), Dertig Koreanen werden gedood en veertig man- in en kindoren gevangen geno men en ontvoerd door een bereden afdee- ling van de „lange zwaarden"-bandieten, een bandietenbende, die het Noord-Oosten van Mandsjoerije afstroopt en o.a. Ilsinpin geplunderd heeft. Onlangs deden de „lange zwaarden" een aanval op Hoeangjen, die echter door Japansche troepen werd afge slagen. In de op 22 Juni 1932 gehouden alge- in,eene vergadering van aandeelhouders in de Electrische Spoorweg Maatschapij n.v. werden de balans en winst- en verb'porp)- xi. kening over het afgeloopen jaar goedge- renstr. 247. - S'T.'w'ieveT^Oe'g.t^Msl, I krlud- Na 4e noodig geoordeelde afschrij- Wijtenbachweg 5 - G G. van der Linger,, ™?en kan. dividend-mtkeenng plaatr - - - .n Maa- h<*ben fv=- Haarlem, Hazepaterslaan. A van Maa- nen, Lisse, Grachtweg. G. Mechelse, Zoe- terwoude, Rijnegommerstr. 5. W. Mon- Bonides, Oostdongeradeel. L. J. W. Meijer, Den Haag, Laan v. N. O Indië 69. A. Niehot, Den Haag, Nw. Scboolstr. 15a. H. J. Hoppe. Den Haag P. Gabrielstr. 120. C. de Rtooij en Fam., Den Haag, Spionkop&tr. 30 -- P. van de Rovaart, Den Haag, Laan v. Meerde'woort 136a. J. van Soherpeiizeel, Bunnik, Langstr. 22. P. C. Schriek, Dordrecht. Toulonscheln 25 O. R. Stouten, Velsen, de Ruyterstr 103. A. van Straaten, Den Haag, Daendelsstr. la. B. N. Swierstra, Singapore. M. van Thiel en Fam., Zoeterwoude, Rijnegommer- straat G 10 M. C. Verhaar. Den Haag, Frankenslag 160 A. J. Verhagen, Rotter dam, Wijnstr. 29a. M. \V. van der Zeij- den-van Vierzen, Zoeterwoude. H. Rijndijk 230f. J. D. van der Vis, Boskoop. 'Redder- buurt 79. W Vuurpijl, Den Haag, Vail lantlaan 385. W. Watertor, Sohagen, Laan 121. S. Willemsen. Den Haag, lo v. d. BoSchstr. 47. E. Winkel, Rotterdam, Voorschotenlaan 125. P. de Wit, Koude kerk. Bij K. B. is benoemd tot Gedelegeerde der Ned. Regeering op de 12de bijeenkomst van de Journée Medicale de Bruxelles, welke van 25 tot 28 Juni zal worden gehou den, pïöf. J. A. J. Barge. In Leidén gevestigd: H. J. van Beek, Oude Rijn 25. W. Biesot, hulp in de hüish., Haarlemmerweg 53a. G. Boekkamp, meubelmaker, Mei- doornstr. 10. L. Boelee en Fam,, muzi kant, Hansen&tr. 81. D. de Boer, venter in gelanterieën, Jan Vossenst. 5. H. W. Bongers, dienstbode, Rijnsb. weg 105. G. M. van Spanje-de Boer, Kasbanjekade 13. C. W. van den Bosch, kapelaan, Haar lemmerstr. 104. C. C. Ca-mpfens, dienst bode, Oranjegr. 73. E. Chlench, dienst bode, K. Mare 22. C. J. Vries-Oornet, lo&werkman, Weversstr. 24. C. M. A. Die ben, le Binnenv.gr. 15. H. van Eek, dienstbode, Geeresbr. 18. Gè H. L. Eilers dienstbode, Hoogewoerd 125. Chr. J. H. Engels, Leeuwerikstr. 7. L. A. M. Eijk- man, Groeneveldstichting 7. A. E. Eijk- man, Groeneveldstichting 7. M. C. Eijk- man, Groeneveldstichting 7. G. A. Ge- verding, stuurman, Roodborststr. 45. A. G. de Graaf en Famspoorwegarb. Reitz- straat 12. 0. Groeneveld en Fam., schei kundige, Fagelstr. 47. E. van Helden, ACAHFMIRN*F! JWS LEIDEN. Geslaagd: voorbereidend kerkelijk examen de hee ren E. L. W. Hoeuft van Velsen (Leiden) en M. do Jong (Leiden); candidaats-examert wis- en natuurkunde letter F. mej. J. H. B. Polder (Den Haag) en de heer F. W. Meeijrs (Roosendaal); idem letter L mej. A. S. Drees (Den Haag); doctoraal-examen wis- en natuurkunde hoofdvak geologie de heer J. A. Baak (Leiden); taalkundig Candidaats-examen Indologie de heer G. A. F. A. Bouricius (Den Haag) econ. eandidaats-examen Indologie de heer W. Heyboet (Rotterdam) taalkundig doctoraal-examen Indologie de heer J. Terpstra (Wons) econ. cand.-examen Indologie de heer H. J. van Aller (Rotterdam); propaedeutisch examen godgeleerdheid de heer D. J. de Reus (Den Haag); eandidaats-examen godgeleerdheid de heer F. A. Nolle (Dordrecht), De héér G. J. van Houweninge Graft- dijk die bevorderd werd tot doctor in de geneeskunde verwierf den graad cum laude. Bevorderd is tot doctor in de geneeskun de op proefschrift getiteld: „De waarde van de specifieke viscositeit van het bloed- serum voor de prognose der tuberculose bij kinderen", mej. C. J. Gelderman geboren te Hengelo. ner aandeeü. De aan de beurt van aftreden zijnde oommissaris, de, heer G. S. do Clercq, werd herkozen. In de op 22 mepnR VOr<T".r|p de Eerste Nederlandschc Electrische Tram- maatschappij n.v. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloo pen jaar goedgekeurd en do aan de beurt van aftreden zijde commissaris, de heer H M. van Bemmelen, herkozen. In de op 22 Juni 1932 gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders in de Maatschappij tot Exploitatie van Tram wegen n.v. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd en besloten tot een dividend- uitkeering van 6.op de aandeelen Se- A Cv j. f 11.—) De aan de beurt van nftreden zijnde heer ir. E O. W. van Dijk, werd herkozen. Ernstig motorongeluk. Een 20-jarige landbouwerszoon te Hij- kens, gemeente Beilen, is bij het inrijden van een nieuwe motorrijwiel tegen een boom geredon. De motorrijder bleef liggen met een zware hersenschudding, inwendige kneu zingen, gebroken dijbeen en armen. Zijn toestand is hopeloos. Het motorrijwiel werd vernield. MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN AMSTERDAM, 22 Juni. Vee. - Ter vee markt waren heden aangevoerd: 397 vette kalveren le kw. 4050, 2e kw. 3039, 3e kw. 2029 per K.G. levend gewicht; 78 nuch tere kalveren 37 per stuk; 513 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 3638, Zware varkons 3335, Vette var kens 3032 per K.G. slaohtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen, afkomstig uit Denomar- keu. Vette kalveren mei grooten aanvoer, stuggen handel en prijshoudend. Varkens met minder aanvoer, stuggen handel en de prijzen iets hooger. WOERDEN, 22 Juni. Kaas. Aanvoer 567 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 2629, 2e kw. 2225, zware 30. Handel traag. VOORSCHOTEN, 21 Juni. Vrije veiling. Eieren f 2.603.30, Eendeneieren f2.70 3.60 per 100 Btuks, Kippen f 0.801.20, lia nen f 0.601.10, Konijnen f 0.501.B0, Dui ven f 0.150.20 per stuk. TER-AAR, 21 Juni. Centrale Veiling. Peulen f 0.55—2.75, Doppers f 1.30—1.80, Cup- doppers f 1.251.70, Snijboonen f 3.403.80, Stek f 1.202.40, Stamboonen f5.90, Aai'dl beien 5060 cent per slof. BOSKOOP, 21 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015, Marcel Rouycr 1521, Hadley 1228, Claudius Pernef 1019, Columbia 1218, Butterfly 1023, Mac Keiler 1022, Willi. Kordes 2131, Mme Jules Bouchó 22, Ito&alandia 1224, Florex 4070, Phoe be 1526, Donxsy 230, Oliaa. P. Kil ham 30—50, Edith Helen 50—75, Aug. Noaclc 2540, Else Poulsen 601.10, Gloria Munc^i 4065, Orange Perfection 35—56, Hoover 1018, Pearson 2438, Wimet 23, Lathyrus 412, Pioenen 1538, Lelies Umbellatum. 1530, Gorbera 50, Violieren 3541, Iri» 11, Gladiolen 17. LAATSTE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Doofstomme gegrepen en gedood Gisteravond tusschen 9 en 10 uur is de 69-jarigè A. Kleyn, wonende Singel 226 te Schiedam, bij den Laanslootscheweg onder Schiedam, op den onbewaakten overweg door een trein, die van Hoek van Holland naar Rotterdam ging, gegrepen. Hij werd op slag gedood. De ongelukkige was doof stom en had de gewoonte 's avonds een wandeling te maken. Nieuwe hoofdredacteur „Het Centrum". Naar wij vernemen is de heer Th. F. M. Schaepman lid van de Tweede Kamer der Staten-Genernal, met ingang van 1 Juli a s. benoemd tot hoofdredacteur van het dagblad „Het Centrum" te Utrecht. DE HOOFDCOMMISSIE DER ONT WAPENINGSCONFERENTIE VOOR HEDENMIDDAG BIJEENGEROEPEN. GENèVE, 22 Juni (V.D.). Op voorstel van den Amerikaanschen ambassadeur Gibson is de Hoofdcommissie der Ontwapen! „i- conferentie geheel onverwachts bijeenge roepen voor een zitting, die hedenmiddag te half vier zal worden gehouden, hoewel de voorzitter der Conferentie Henderson gisteren nog in het vooruitzicht stelde, dat de Commissie pas in het begin van Juli bij een zou komen. In de zitting van heden middag zal de Amerikaansche regeering een verklaring doen afleggen. Het bijeen roepen der Commissie is geschied op uit drukkelijk verzoek van President Hoover en de verklaring die vanmiddag zal wor den voorgelezen, is van President Hoover afkomstig. Dit nieuwe en verrassende initiatief van de Amerikaansche regeering heeft te Ge- nëve groot opzien gebaard, en komt volle- I dig overeen met de stappen, die Gibson de j laatste dagen bij Herriot en MacDonald heeft gedaan. EENZIJDIGE AFSTAND VAN HER STELBETALINGEN DOOR ENGELAND? LONDEN, 22 Juni (V.DJ. De correspon dent van de „Morningpost" te Lausanne verneemt uit betrouwbare bron, dat de En- gelsche Ministerpresident MacDonald op het oogenblik overweegt een verklaring af te leggen, dat Engeland afstand doet van de toekomstige betalingen van alle herstel en oorlogsschulden van Europeesche schul denaars aan Engeland Deze verklaring zou onafhankelijk zijn van de houding der andere Europeesche mogendheden inzake de herstel- en oorlogsschuldenkwestie. Mac- WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (N iet officieel). Berlijn Londen 8.971/, New York 2.471/., Parijs 9.74 Brussel 34.45 Zwitserland 48.22'j<T "lüaan 12.67,/* Madrid 20.471/0 Oslo 44.20 Kopenhagen 48.90 Stockholm 46.20 Weenen 34.25 Praag 7.38 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De beurs was heden wat beter gestemd, ondanks de zwakkere houding van Wall- streeb. De plotselinge bijeenrocping van de algemeeno commissie der OntwapiMiings- conferentie op instigatie vrii de Vereen. Staten wekte de hoop, dat op de een of an dere wijze overeenstemming zal worden ver kregen. Voorts animeerde de zeer groote vraag voor Philips, die dieiitt*iige\rlge 1% opliepen. Na de opening, die eenigszins aar zelend was te noemen, werd de stemming algemeeno vast. Unilevers liepen na onver anderde inzet een 2-tal punten op. Aku's op peil. Voor Kon. Olies was de belangstel ling niet groot. De eerste koersen lagen iets lager, doch weldra trad een herstel in Do Amerikaansche soorten golden wat lager. H.V.A.'s konden zich herstellen na. een ge drukt begin. Een overeenkomstig verloop hadden de minder courante soorten. Rub bers op peil evenals Mijnw. en Bcheepv., die overigens een zeer beperkte markt hadden. Amerikanen in navolging van Wallstrcet lager. De Obligatie-afdeeling was stil. Dq Duitsche soorten liepen iets terug.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3