ACAOF.^ïRNIFUWS UIT DE RIJNSTREEK SPORT UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN Financiën en Economie MARKTBERICHTEN DINSDAG 21 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht m den morgen van 21 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.2 te Thorsavn. Laagste baromterst.: 757.2 te Marseille. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Noordelijke wind, half tot zwaar be wolkt, weinig of geen regen, weinig ver andering in tempe ratuur. De depressie in het Oostzeegebied en in het Zuid-Oosten worden van steeds minder beteekenis. Het gebied van hoogen lucht er rule in het Noorden i3 eveneens iets af genomen, dat in het Zuid-Westen iets toe genomen. Beide vertoonen een neiging zich over Ierland tot één geheel te ver eenigen, dat het geheele Westen beslaat. De Oceaandepressie, die zich gisteren ver in het Westen vertoonde, trok naar het Noorden en deed op IJsland den barome ter dalen. Het luchtdrukverval over de kustlanden is nog steeds naar het Oosten doch is sterk afnemende. Over den zwak ken Noordelijken wind in de onderste luchtlagen heerscht vermoedelijk een sys teem van Westelijke winden. In Zuid- Frankrijk en de Alpen vielen zware on weersregens (60 mm. te Lugano). Het is te verwachten dat de Noordelijke tot Wes telijke luchtstrooming nog eenigen tijd zal aanhouden met bewolkt en betrekkelijk koel weer met kans op lichte regenbuitjes en koele heldere nachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 14.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.54 uur tot Woensdagmorgen 4.09 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 18.5 en 3 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 17, 12 uur 17.5 en 3 uur 18 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 22 Juni voorm. 6.15 uur en nam 6.40 uur. Theetuin „De Leidsche Hout". Sedert Pinksteren reeds is de theetuin „De Leidsche Höut" onder exploitatie van den heer Hofenk geopend. Het begin was echter heel primitief wijl nog niet alle ma teriaal aanwezig was. Thans wordt dit ge leidelijk beter en de theetuin biedt thans voor de bezoekers een gezellig zitje. De oude bollenschuur is in een café omgetoo- verd, terwijl men buiten een aardig zitje heeft, vooral in de eerste twee gazon^, die door enkele zonneparapluies worden over schaduwd. Wanneer wandelaars dus een aangena me wandeling willen doen en daaraan te vens een aardig zitje wenschen te verbin den, kunnen zij in den Leidsohen Hout terecht. Bij beschikking van den Minister van On derwijs is tijdelijk benoemd tot conservator bij de medische chemie aan de Rijks Uni versiteit alhier de heer W. A. W. Dekker. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen rechtsgeleerdheid mej. D. M. van Kleef (Dordrecht) en do heer K. L. M. Keulen (Delft); candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heer P. de Graaff (Den Haag); voorber. kerkelijk-examen de heeren K. P. van der Graaf (Rotterdam) en G. W. Scholte (Hylaard) doctoraal-examen geneeskunde de da mes L. C. Joustra (Zoeter w oud e), C. A. Mazel (Den Haag)) en M. C. Poser (Den Haag) en de heer A. J. W. Kaas (O e g s t- geest). Bevorderd tot doctor in do geneeskunde op proefschrift getiteld: „Over Hydrocepha lus", de heer C. J. van Houweninge Graft- dijk, geboren te Giessendam. SPOORWEGONGELUK TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Personentrein op rangeerenden goederentrein geloopen. TWEE ERNSTIG GEWONDEN. Hedenmorgen is de trein no. 3385, welke te 10.27 uur uit Leiden te Alphen aan den Rijn arriveert, nabij het station te Alphen, vermoedelijk door verkeerden wisselstand op een rangeerenden goederentrein geloo pen. De beide machinisten die het ongeval zagen aankomen, trachtten door krachtig remmen de treinen nog tot stilstand te brengen, wat, gelet op den geringen af stand, niet meer mogelijk bleek. Gevolg was een hevige botsing. Van den goederentrein werden een viertal wagens gedeeltelijk ineen gedrukt, terwijl beide locomotieven belangrijk werden bescha digd; o.a. werden de buffers afgerukt. Ook de personentrein liep belangrijke schade op. De hoofdconducteur van de trein uit Lei den, die zich in den bagagewagen achter den locomotief bevond, werd tegen den wand van den wagen geworpen en bekwam een ernstige hoofdwonde, zoomede ook een der passagiers, die aan het gelaat werd verwond. De doktoren L. Hildernisse en Nieuwen- huize waren spoedig ter plaatse om de ge wonden te helpen. De overige passagiers kwamen, behou dens enkele lichte verwondingen, met den schrik vrij. Vanuit Utrecht werd assistentie aange vraagd om de baan weer vrij te maken, ter wijl dadelijk met het opruimingswerk werd begonnen. Het verkeer werd na het ongeluk over één spoor geleid. ALPHEN AAN DEN RIJN. Fiets gevonden. In de Raadhuisstraat werden een onbeheerd rijwiel gevonden, waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. WOERDEN Jubileum. Zondag j.I herdacht de Eerw. Zuster Lidwien in het Pensionaat der Eerw Zusters alhier (orde Roozendaal) in alle stilte haar 40-jarig jubileum als kloosterzuster. Uitvoering. De R. K. Zangvereenieing „Zanglusf en het kinderkoor „Zingende Jeugd" zullen op Woensdag 29 Juni a.s. in het openbaar optreden in het Plantsoen waar zij ten bate van het Crisis-Comité een uitvoering zullen geven. De uitvoering zal alleen dan doorgaan, indien een cenoee- zaam aantal kaarten 25 en 10 ets. zal worden geplaatst NIEUWVEEN. Paard op hol. De boerenknecht L. Wittebol, in dienst op „Nellie's Hoeve", eigenaar O. Blauwhof, a. d. Amstel, keer de Maandagochtend met paard en kar te rug naar het hooiland, toen bij het dam- hek zijn voet van de wagendissel afgleed. Een wiel stootte tegen de'dampaal, waar door het paard schrok en op hol sloeg. W. viel van de wagen en kreeg-een trap van het dier op z'n hand. toen het plotseling keerde en terug naar de hoeve draafde. Een wagenwiel ging over de borstkas van den knecht heen. Bij de boerderij kon het woeste dier tot staan gebracht worden, na eerst nog aan hek, muur en kozijnen der woning het noodige te hebben vernield. W. kwam er, althans oogenschijnlijk. vrij goed af. Hij achtte het zelfs niet noodig zich door den dokter te laten onderzoeken LANGERAAR. Pastoorsbenoeming. Door den Bisschop is benoemd tot Pas toor te Wervershoef de zeereerw. heer P. J. Bonnet, Pastoor Bonnet was sedert 1925 in deze gemeente werkzaam. Onder zijn bestuur zijn vele goede verbeteringen tot stand gekomen, o.a. de bouw van het Pa tronaatsgebouw. Groote belangstelling toonde de Pastoor ook steeds voor alles wat de tuinderij en de tuinbouworganisa ties aanbelangde. Tot opvolger van zijneerw. is benoemd de zeereerw. heer H. Bilars, sedert 1924 Pastoor te Middelharnis. Pastoor Bilars werd geboren in 1879 en priester gewijd in 1903. DE KWAKEL. Pastoorsbenoeming. Tot Pastoor dezer parochie is benoemd de zeereerw. heer P. J. Nieuwenhuis, die sedert 1927 Pastoor was van de nieuw-ge- bouwde kerk aan het Valkenburgerplein in Heemstede. Pastoor Nieuwenhuis werd geboren in 1S81 en priester gewijd in 1905. ZILK. De Pastoor. De Pastoor van de pa rochie te de Zilk, de zeereerw. heer P. J. de Kok, is om gezondheidsredenen eenigen tijd vertrokken naar het buitenland. ATHLETIEK MEJ. SCHUURMAN EN DE UITZENDING NAAR LOS ANGELOS. In verband met verschillende geruchten als zou mej. Schuurman niet naar Los An gelos gaan om deel te nemen aan de Olympische Spelen kunnen wij 't volgende mededeelen: De heer J. G. Britsma heeft zich in ver band met het besluit van de K. N. A. U., om den heer van der Putten op kosten der K.N.AU. als trainer mee uit te zen den naar Los Angelos, teruggetrokken om voor eigen rekening als trainer-masseur mee te gaan. De ouders van mej. Schuur man nu hebben in den heer Britstra, die mej. Schuurman trainde, het volste ver trouwen gehad en rekenden er als het wa re op, dat genoemde heer mee zal gaan. Nu dit niet het geval is, hebben de oudere van mej. Schuurman zich in een schrijven tot de K. N. A. U. gericht, waarin zij me dedeelen, dat zij zich hun beslissing in zake de toestemming aan hun dochter om naar Los Angelos te gaan, in de gegeven omstandigheden voorbehouden. Naar men ons verder mededeelde, zul len besprekingen worden gevoerd om deze aangelegenheid alsnog tot een oplossing te brengen. Ten slotte vernemen wij nog, dat mej. Schuurman uitsluitend was ingeschreven op de 100 Meter hardloopen, terwijl zij eventueel mee zou loopen in de estafette 4 maal 100 Meter. De athleet Berger is ingeschreven voor do 100 en 200 Meter hardloopen. LAATSTE BERICHTEN N00RDWIJKERH0UT. P. VERDEGAAL. t Hedenmorgen is in den ouderdom van 67 jaar overleden de heer P. Verdegaal. De heer Verdegaal was hedenmorgen met den trein van 7 uur naar Leiden gegaan. Hij zou daar eerst naar de kerk gaan, om zich- vervolgens naar het St. Elisabethzie- kenhuis te begeven, wijl hij zich den laat- sten tijd niet goed gevoelde. In den trein werd de heer Verdegaal on wel en toen de trein te Leiden arriveerde, was hij bewusteloos. Op het perron was toevallig aanwezig de weleerw. pater A. Lourijsen, rector van het Retraitehuis te Noordwijkerhout, die den heer Verdegaal herkende. Onmiddellijk werd de pastorie van de Hartebrug en de E.H.D. opgebeld. Pater Jorna diende den heer Verdegaal nog het H. Oliesel toe, ter wijl de dokter van den Eerste Hulpdienst slechts den dood kon constateeren. De heer Verdegaal was ruim 28 jaar be stuurslid van de Coöp. Boerenleenbank en sinds 13 jaar directeur van deze instelling. Gedurende de laatste 8 jaar was de thans ontslapene kerkmeester der St. Josepb- kerk. Van 19111919 was de heer Verdegaal Raadslid. De heer Verdegaal was sedert vele jaren lid van het College van Commissarissen van de N.V. De Leidsche Courant en als zoodanig hebben wij hem leeren kennen en waardeeren als een eenvoudig, oprecht en eerlijk mensch, wiens hart warm klopte voor de belangen van de Katholieke zaak. R. L P. OUDE MOLEN AFGEBRAND. Hedenmorgen te half zeven werd brand ontdekt in den ouden molen, genaamd „De Oranjeboom'' van den heer V. C. Gijsbers te Strijp bij Eindhoven. Gisteravond was er nog in den molen gewerkt en men vermoedt, dat door wrijving van een der motoren de brand is ontstaan. De Eindhovensche brandweer, die spoe dig ter plaatse verscheen, bestreed met drie stralen krachtig het vuur, doch zij kon niet verhinderen, da/t de geheele molen af brandde. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats De schade, die nogal aanzienlijk is, wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. De molen „De Oranjeboom" werd in 1649 te Dordrecht gebouwd en in 1885 naar Strijp overgebracht. DRIE BOERENWONINGEN VERBRAND. Te Valkenswaard zijn gisteravond drie boerenwoningen afgebrand, waarbij de in boedels verloren gingen. Het vee kon wor den gered. BRAND TE BEVERWIJK. In den afgeloopen nacht heeft een felle uitslaande brand gewoed in de slagerij van den heer J. de Waard, welke gevestigd is in perceel Peterstraat 48 te Beverwijk. Om ongeveer 2 uur werd de bewoner, die met een kind op de bovenverdieping sliep, ge wekt door het geraas van vallende voor werpen. Hij ontdekte tot zijn groote schrik dat in zijn huis brand was uitgebroken. De man wiet zich nog bijtijds, met het kind uit het brandende perceel te redden. De vlam men grepen met zoodanige snelheid om zich heen, dat hij alles moest achterlaten. Het perceel is geheel uitgebrand. Gebouw en inventaris waren verzekerd. Aan de gevolgen overleden. In het Ziekenhuis te Kaldenkirchen over leed heden de 38-jarige ongehuwde fa brieksbaas G. Linssen uit Tegelen, die in de fabriek van de gebroeders Teeuwen, bij het pannen laden tusschen vrachtauto en j aanhangwagen is geraakt en daarbij een ernstige longkwetsuur had opgeloopen. NA HET ONDERHOUD TUSSCHEN MACDONALD EN HERRI0T. Veranderde stemming te Parijs. PARIJS, 21 Juni. (V. D.). Sedert gis teravond kan men in verband met de be sprekingen te Lausanne in de Parijsche pers een gewijzigde stemming waarnemen, die duidelijker in het oog valt naarmate de bladen zich met het huidige verloop der besprekingen meer tevreden toonden. Het optimisme heeft thans plotseling plaats gemaakt, voor een groot pessimisme, nadat ministerpresident Herriot in don loop van gisteren vergeefs heeft getracht MacDonald voor zijn hersteltheorie te win nen. Het onderhoud tusschen Herriot on Mao Donald, dat meer dan drie uur heeft ge duurd, zou, naar Pertinax in de „Echo de Paris" weet mede te deelen, een zeer be wogen karakter hebben gedragen. Herriot heeft der Duitsche verplichtingen als on aantastbaar beschouwd en er den nadruk op gelegd, dat hij tegenover de publieke opinie in Frankrijk althans den vorm moest handhaven. De ontoegevende houding van MacDonald heeft bij de Fransche delega tie de vraag doon rijzen of het doelmatig is de meeningsverschillen met de Engelschen op den voorgrond te plaatsen en Frankrijk te isoleeren, of dat het misschien beter is, zich naar de Engelsche wenschen te voe gen om gemeenschappelijk stappen te Washington te doen. Het „Journal" meent te weten dat men thans van Engelsche zijde tracht de Duit sche delegatie van haar huidig standpunt inzake de herstelkwestie af te brengen. Het is zonder eenige twijfel, dat men in Engelsche kringen ontstemd er over is, dat Frankrijk het herstel vraagstuk nogmaals heeft opgeworpen, nadat men de verkla ring van de belanghebbende mogendheden algemeen als het begraven van deze kwes tie beschouwd had. De correspondent van het blad verklaart zelfs van welingelichte zijde te hebben vernomen, dat de Engel sche delegatie heeft gedreigd terstond te zullen vertrekken wanneer Herriot op zijn huidig standpunt blijft staan. De toestand aan de Chineesch- Tibetaansche grens. MOSKOU, 21 Juni (V D.). De „Iswestia" en de „Prawda" bevatten uitvoerige be richten over de gevechten aan de Chi- neesch-Tibetaansche grens. Naar Russische opvatting is het offensief der Tibetanen toe te schrijven aan Engelsche invloeden. De beweging heeft gedeeltelijk een reli gieus karakter. De Dalai Lama heeft hot parool van „Groot-Tibet" uitgegeven. De Etna voor iedereen toegankelijk. ROME, 21 Juni (V.D.). Er heeft zich een Consortium gevormd voor den aanleg van een autoweg over de Etna, waarover men van Catania over Nicolosi in een half uur op 1000 M. zal kunnen komen tot aan den rand van den krater. Belangrijke vondsten bij opgravingen te Viareggio. ROME, 21 Juni (V.D.). Bij het uitgraven voor de fundamenten voor een nieuw ge bouw te Viareggio (Toscane) is men op de overblijfselen van een groot Romeinsch bouwwerk gestuit. Nadat men met de groot ste voorzichtigheid verder gegaan is, zijn stukken vloerbedekking en fragmenten van beelden te voorschijn gekomen. Het gevon dene doet de deskundigen vermoeden, dat men hier met een belangrijke Romeinsche nederzetting te doen heeft. Kerkelijke leeningen. Bij de Ned. Landbouwbank te Amster dam en 's Gravenhage is vanaf Donderdag a.s. de gelegenheid opengesteld om m te schrijven op een 5 pet. 30-jarige Obliga- tieleening van ƒ300.000 ten bate van de Congregatie der Fraters van O. L. Vr. van het H. Hart, Moedorhuis St. Gregorius- huis te Utrecht. De stukken zijn van 1000, 'f 500 en 100 nominaal aan toonder. De koers van uitgifte bedraagt 100 pet. Ver vroegde aflossing is niet toegestaan voor 1 Mei 1935. W1SSELNUTEERINGEN (AMSTERDAM) (N iet officieel). Berlijn 58.77l/2 Londen 8.931'? New York 2.47.80 Parijs 9.73i/lfl Brussel 34.43 Zwitserland 48.231/, Milaan 12.661/J Madrid 20.42i/o Oslo 44.- Kopenhagen 48.871/2 Stockholm 45.87 Weenen 34.50noni. Praag 7 34J/. Boedapest LEIDEN, 20 Juni. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1.504.10, kroten 2.002.70, komkommers 1.5010. bloemkool I 5.4012.idem II 1.00 4.40, pieterselie 1.502.radijs 1.80 2.90, kropsalade 1.003.50, selderie 1.50 3.wortelen 1019, per 100 kg.: snij boon-en 4250, stokboonen 7075, stamboonen 5058, doperwten 2531, peulen 1426, postelein 36, spinazie 10J25, tomaten A 3540, B 3230, C 34—80, CC 26—80, 21 Juni. Vette Varkens. Totale aan voer 621 stuks, waarvan 578 zwaar 28—29 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren; Lamberfcus Johannes, z. v. G. J. Dekker en G. Stoekcn. Korstianu Cornelis, z. v. C. Zwanenburg en S. Gehuijs Wilhelmus Antonius, z. v. C M. van der Zwet en J. A van Klink. Emma Jose phine, d. v. J. Schaap en E. M Voraber. Catharina, d. v. H. Smit en J. Bodrij. Cornelia Anthonia Maria Johanna, d. v. A Th. Beurze en J. Mulder. Cornelis An dreas, z. v. E. J J. van der Linden en L. J. F. Paddenburg. Cornelia Petronella, d. v. N. van der Star en P. van Slingerland. Ondertrouwd: J Keijzer, wodn., 27 j. en A. Fastrich jd. 20 j. G. P. C. van Deldermalsen jm. 38 j. en J. de Zwijger wed.e 45 j. Gehuwd: Z. Bink jm. en M. Bekooij jd. H. van Dam jm. en A. J. Jansen jd. J. van der Meij jm. en J. de Graaf jd. W. G. de Rooij jm. en J. Wiggers jd. Overleden: A. Kamping dr. 23 j. A. J. do Langen wedn. 76 j M. H. van Wijlc-Lorrewijn vt. 40 j. W. de Koning ni. 59 j. J, Selier ongeh. m. 58 j. J. M; Kop-de Ridder wed.e 84 j. M. Schouten dr. 31 j. G. Dijkstra dr. 4 j. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Casino: Volwassenen. cent en 43 licht 2628 cent. Zouters 2627 cent per kg. levend gewioht. Handel ma tig Enkel vleeschvarkcn 1 cent boven no- teering. ROTTERDAM, 21 Juni. Vee. Ter veo- markt aangevoerd: 225 paarden, 533 ma gere runderen, 336 vette kalveren, 8 var kens en overloopers, 15 veulens, 690 vetto runderen, 865 nuchtere kalveren, 42 scha pen of lammeren, 56* biggen, 6 bokken of geiten. Prijzen per half kg: koeien 1720, 2931, 3435 cent, ossen 1820, 2730 en 3234 cent. stieren 1718 cent, 2122.5 en 25—27 cent, vette kalveren 2529, 35 37.5 en 47.550 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 120225, stieren 60316, werkpaarden 130275, slaoht- paarden 95140, hitten 6011, veulens 25—48, kalfkoeien 120225, pinken 4570, vaarzen 90150, biggen 48 biggen per week 4060 cent. Overzicht: Op de votte markt was de aanvoer van koeien eu ossen beter, de handel stroef, doch de prijzen bleven vrijwel gelijk. Een enkele beste spoelingkoe ging tot 2—3 cent boven noteering. De aanvoer van stieren was oveneens minder, tamelijken handel en iets stijvere prijzen. Vette kalveren met korten aanvoer, zeer tragen handel en dezelfde prijzen als vorige week. Een en kel prima kalf ging tot 2.5 cent boven no- fceering. Op de magere markt was de aan voer van melk- en kalfkoeien klein, de handel was stroef, en de prijzen lager. Do mindere aanvoer houdt verband met den hooibouw. Jong veo met zeer kleinen aan voer, weinig handel en de prijzon van do vorige week konden met moeite bodongen worden. Nuchtere fok- en slaohtkalveren met flinken aanvoer, de handel was wil lig en de prijzen wat stijver. Do aanvoer van werkpaarden enz. was tamelijk. De handel was lui en de prijzen bleven vrijwel gelijk. Biggen niet kleinen aanvoer, beteren handel en iets hoogere prijzen. Sohapêïï en lammeren met geringen aanvoer, wei nig handel, vandaar geen noteering. HAZERSW0UDE, 20 Juni. Eierenvei- ling. Aanvoer: kippeneieren 2.85—3.55 en eendeneieren 2.052.25 per 100 stuks, hanen 50 cent per stuk. Z0ETERW0UDE, 20 Juni. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 5282 stuk. Prijzen: kip peneieren 2.90—3.70, eendeneieren 2.30 2.50 per 100 stuks, boter 4550 cent, on kaas 2025 cent per pond, kippen 0.30 1.10, hanen 0.101.20, duiven 25 cent, eenden 40 cent, konijnen 50 cent per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 20 Juni. Groen tenveiling. Per 100 kg.: peulen 1618, doperwten 2223, snijboonen 2530, postelein 510, per 100 bos Peen 10 14, per 100 stuks: kropsla I 1.502.20, komkommers I 57, bloemkool I 10 15, bloemkool II 58, rabarber 0.50 1.60, per 100 pond: aardbeien 1728. VEUR, 20 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 4.605.20, 2e soort 2.10—4.30, 3e soort 1—2, wankl. 3—4, stek 2050 cent, gele komkommers le soort 6.508.40, 2e soort 4.50—5.30, 3o soort 2.002.80, stek 2060 cent, kropsla 1.70—3—, peen 12.80—14.90, bloem kool le soort 710.90, 2e soort 3.50 6.10, uitschot 1.001.80, tomaten (mid.) 17.4018.gr. ronden 1718, 2e soort 16.50—17.50, 3e soort 8.20—10.90, bon ken 912, pitschot 13, rijp 1718. andijvie 2.505.20, andijvie per kg. 811 cent, spinazie 2155 cent, postelein 3.10 6.90, snijboonen 5060 cent, spercieboo- nen 2641 cent, rabarber 23. TER AAR, 21 Juni. Centrale Veiling. Peulen 1.152.70, doppers 1.45—1.65, capd. 1.701.95, tuinboonen 1.301.50 snijboonen 3.50—4.10, stek 1.802.40, stamboonen 5.806.40, bloemkool 18 cent, postelein 37 cent, aardbeien 925 cent per pond,. Wagenaars 4.30, peen 14—16 cent. Isa f 0.90—2.40. BODEGRAVEN, 21 Juni. Kaas. Aan gevoerd 501 partijen Goudscho kaas, w.o. 495 met rijksinerk, totaal 22488 stuks, we- cgnde 202.392 K.G. Prijs met Rijksinerk le soort 2729.2e soort 23—25.zwaar dere tot 30.Handel matig. R0EL0FARENDSVEEN, 20 Juni. Aardbeien 2431 cent per kg., sla 0.40 3.20 per 100 krop, snijboonen 3.403.90, idem stek 2.502.90, peulen 1.202.43, doperwten 1.551.70, camicijners 1.40 1.50, tuinboonen 1.55i.GO per 10 kg.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3