5PORT 5PEL MAANDAG 20 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 WIELRENNEN DE NEDERL. KAMPIOEN- SCHAPPEN OP DE BAAN. OLYMPIA CLUBKAMPIOEN 1932. (Van epecalen verslaggever). De weersomstandigheden waren plotse ling sterk veranderd. Heerschte er de laat ste week èen tropische hitte, Zaterdagmid dag en -avond was het in het Stadion zelfs vrij koud te noemen, terwijl een licht mot regen het verblijf binnen de muren verre van aangenaam maakte. Gelukkig zette de regen niet door, daarvoor was de wind te lel. Bij de voorwedstrijden der Nederland- sche kampioenschappen was de belangstel ling van de zijde van hét publiek maar heel matigjes. Intusschen is er toch in de ver schillende wedstrijden goede strijd geleverd. Vooral in de sprints werd hard gevochten, doch eenige renners waren in dusdanigen vorm, dat zij zich gemakkelijk in de finale welke gisteren Zondag werden verreden, konden plaatsen. Allereerst bij de amateurs. Winnaars der series waren D. van Dijk, Homma, van Beyen, B. van Dijk, Koelen, B. Leene, J. van Egmond. De vijfde serie verliep al zeer ongelukkig. Toen de zeven rijders, die in deze serie uitkwamen, het laatste rechte eind voor de finish namen, ontstond er een botsing, waarbij van der Linden op de baan kwam te vallen. De renner de Haan kwam te midden van de jury terecht, waarvan twee personen kwamen te vallen. Gelukkig liep een en ander nog al goed af met wat schrammen en schrik ging het wel weer. Van der Linden had zich echter dusdanig bezeerd, dat hij Zaterdag niet meer behoef de uit te komen, doch gisteren in de laat ste demifinale direct kon starten. Toen ten slotte deze serie weer opnieuw werd ver reden, knapte er een drietal banden, wes halve wederom de rit moest worden afge beld. Voor de derde maal ging het beter en nu kwam Koelen als winnaar uit den strijd. De Vis en van Wijk wisten zich bij de amateurs in de herkansingritten te plaat sen, zoodat een negental renners zich aan meldden voor de demifinales. In de eerste halve finale won van Eg- mond, die momenteel in buitengewonen vorm is, gemakkelijk van Van Reyen en de Vos. In de tweede halve finale won B. Leene; deze rit werd overgereden wegens protest van Homma. Doch ook toen won B. Leene gemakkelijk. In de derde halve finale, welke zooals we reeds schreven morgen wordt verreden, komt ook van der Linden uit. Van Egmond, B. Leene en vermoedelijk van der Linden zullen elkaar dus wel in de finale ontmoeten. Wat de Onafhankelijken betreft, v. d Leur, v. d. Horst, van den Heuvel, Crooi- mans, Ikelaar, Bouquet en P. Leene toon den zich de sterksten in de verschillende series. Hierbij plaatsten zich nog Thiel en Hoevens. De demifinales waren resp. voor v. d. Leur, van den Heuvel en Hoevens, zoo dat deze drie renners elkaar in de finale zullen ontmoeten. Tenslotte de profs. Moeskops won vrij gemakkelijk van Van Oers en Van Rossum in zijn serie. Meyer won zooals hij wilde van Wals en v. d. Boo gaard, terwijl in derde serie G. Leene zich de meerdere toonde van Van der Heiden. Jan Pijnenburg tenslotte won de vierde serie van K. van Nek en Thomas. In de twee herkansingsritten plaatsten zich van Oers en Wals (de laatste na tweemaal overrijden) op de eerste plaats. Haandag /f 055® Bijvoegsel Moeskops reed tactisch tegen van Oers, die steeds de leiding had. Doch op den streep klopte Piet toch zijn tegenstander. Pijnenburg gaf G. Leene geen kans en Wals nam het tegen J. Meyer op. Wals trachtte door reeds in de eerste ronde hard van stapel te loopen Meyer uit te rijden, doch deze volgde precies en op het laatste rechte eind was Wals volkomen uitgereden, waardoor Meyer zich.opzittend een plaats je in de finale verzekerde. Moeskops, Pij nenburg en Meyer komen dus in de finale tegen elkaar uit. Hiermede waren de voor wedstrijden afgeloopen. Na de pauze werd het Clubkampioen schap op de baan 1932 verreden. Deze wed strijd bestond uit een sprintwedstrijd en een achtervolgingswedstrijd. Aan den sprint- en aan den achtervol gingswedstrijd werd door elke club met resp. twee en drie renners deelgenomen. In de sprintwedstrijd wonnen Germania, De Kampioen, Olympia en Excelsior hun series. In de demifinales sloeg de Kampioen op gemakkelijke wijze Germania, terwijl Ex celsior met groote moeite van Olympia won. De Kampioen kwam dus uit tegen Excel sior in de finale. Dank zij het schitterend rijden van Van Egmond, wonnen de Haar lemmers het cluibkampioenschap van Ne derland in de sprint. In den achtervolgingswedstrijd wonnen Olympit, 's-Gravenhage, Sparta en Germa nia de series. De halve finales werden gewonnen door Olympia, 's-Gravenhage, Sparta en Germa- renten elkaar in den eindstrijd ontmoetten. Na een valschen start werd tenslotte goed vertrokken. Zou Sparta winnen, dan moest er een beslissingwedstrijd moeten worden verreden om het clubkampioen schap tusschen Kampioen, Sparta en Olym pia, daar iedere vereeniging in dat geval vijf punten hadden verworven De afvalrace als beslissingswedstrijd was nu echter niet noodig, daar dank zij het uitstekend rijden van de Amsterdammers, zij met een meter verschil de spanning was dus wel heel groot wonnen. Hiermede werd Olympia kampioen in den achtervolgingswedstrijd en tegelijk clubkampioen van Nederland. Met de kam- pioenskrans om maakten de Olympiaren- ners een eererondje. De totaaluitslag van het clubkampioen schap op de baan luidt: 1. Olympia, Amsterdam, 4 punten; 2 De Kampioen, Haarlem, 5 p.; 3. en 4. Spar ta, Den Haag, en Excelsior, Amsterdam, ieder 6 p.; 5. en 6. en 7. Germania, Amster dam; 's-Gravenhage, Den Haag en de Ba taaf (Halfweg) ieder 7 p.; 8. en 9. en 10. Ulysses, Amsterdam; De Germaan, Amster dam en Le Ohampion, Amsterdam, ieder 8 p. Om ruim half negen des avonds waren de wedstrijden afgeloopen. Tweede dag. Van Egmond, Van den Heuvel en Moeskops sprintkampioenen. Van Eg mond en B. Leene naar Los Angelos. De amateur wint het kampioenschap sprint 1932. Op den tweeden dag van de Nederland- sche wielerkampioenschappen op de baan waren de tribunes wat dichter bevolkt, doch groot mocht de publieke belangstel ling voor deze interessante wedstrijden toch niet heeten. Het weer was minder koud dan Zaterdag, doch ook nu dreigde het vrijwel den geheelen namiddag met re genen. Zonder vertraging kon het omvang rijke programma echter worden afgewerkt. Sprintkampioenschap amateurs. Aangevangen werd met de derde demi finale van het sprintkampioenschap ama- HET OLYMPISCH WIELREN- T0URN00I. Naar wij vernemen heeft het Bestuur van de Nederlandsohe Wielren Unie beslo ten in verband met de gehouden vooroefen wedstrijden in binnen- en buitenland en de uitslagen van het gistermiddag verreden kampioenschap sprint amateurs de ren ners J. J. van Egmond (de Kampioen. Haarlem) en B. Leene (Sparta, Den Haag) uit te zenden naar Los Angeles voor deel neming aan de sprintwedstrijden van het Olympische wielrentournooi. teurs> welke Zaterdag was uitgesteld we gens een valpartij van Van der Linden en de Haan. Van der Linden toonde zich de sterkste en kon dus in de eindstrijden uit komen. Achtereenvolgens werden nu een rit k trois verreden in de verschillende catagoriën. Van Egmond won de eerste manche der amateurs, v. d. Heuvel die der Onafhankelijken en Pijnenburg die der profs. Doch toen annuleerde de welstrijdcom- missie deze manches wel wat laat en werd van voren af aan begonnen met matches a deux. In den eersten rit tusschen Leene en Van der Linden nam Leene den kop. Als er nog een halve baan te rijden is slingert Leene vlak voor de Marathontribune da nig, zoodat hij komt te vallen. Van der Linden rijdt over hem heen. De laatste komt er, evenals Zaterdag het minst goed af en wordt weggedragen. Geruimen tijd later wordt opnieuw begon nen, doch thans gaat de eerste manche tus schen Van Egmond en Leene. De eerste wint gemakkelijk. De tweede rit tusschen Leene en Van der Linden wordt^oor Leene gewonnen, terwijl Van Egmond den laat- sten rit gemakkelijk van Van der Linden weet te winnen. De laatste had zichtbaar last van zijn blessures, die hij had opge- loopen. Van Egmond werd dus amateurs- sprintkampioen van Nederland. Van den Heuvel winnaar der Onafhankelijken. In den eersten rit der Onafhankelijken slaat Van der Leur Hoevens op gemakke lijke wijze en ook Van den Heuvel kan Hoevens in den tweeden rit overwinnen. In den beslissenden rit moet Van der Leur den kop nemen en tactisch wacht Van den Heuvel zijn kans af. Deze komt eerst op 150 Meter voor de finish als hij prach tig naar voren schiet. Een spannende race ontstaat op het laatste rechte eind, waarbij Van den Heuvel met minimum verschil wint. Moeskops winnaar der profs. De eerste manche der profs ziet Meyer en Pijnenburg aan den start. Pijnenburg schiet in den laatsten bocht naar voren, doch Meyer houdt bij. O i. ging Pijnenburg het eerste over de streep, zij het met een kwart wiel. Doch de jury besliste anders en schonk Meyer de overwinning. In de tweede manche wordt Meyer door Moeskops gedwongen den kop te nemen. Onze veteraansprinter rijdt een bij uitstek tactische sprint en verraste Jaap Meyer bij het ingaan van den laatsten bocht volko men. Moeskops wint gemakkelijk Wegens een lekke band wordt de laatste manche tusschen Pijnenburg en Moeskops afgebeld. Overgereden neemt Pijnenburg wederom den kop. Als bij het ingaan van den laat sten bocht Pijnenburg er vandoor gaat haalt Moeskops hem in en wil bij het laatste rechte eind met hem gelijk naar de finish spurten. Doch dan slingert Pijnenburg tot tweemaal toe zijn machine naar rechts en verhindert daardoor Moeskops hem op zij te komen. Wellicht was deze geste regle mentair toelaatbaar, sportief is het in elk geval geenszins en het blijkt dan ook dat de wedstrijdcommissie Pijnenburg, die na tuurlijk gemakkelijk eerst was geworden, wegens unfair rijden uitgeschakeld heeft. Hiermede won Moeskops den rit en daar mede het kampioenschap sprint der profs. De Hagenaar bood nog aan den rit over te rijden, doch de wedstrijdcommissie bleef bij haar eens genomen besluit. Van Egmond, Van den Heuvel en Moes kops ontmoeten elkaar dus in den strijd om het nationalen kampioenschap. Van Egmond rijdt naar Los Angelos. Nog voor de pauze werden de drie manches a deux verreden om het kampioen schap van Nederland alle categorieën. Eerste manche: Van Egmond neemt het in de eerste manche op tegen den taaien Van den Heuvel. Bij het ingaan van den laatsten bocht zijn beide renners reeds in vol tempo. Met iets meer kracht werpt Van Egmond zich in de laatste meters vooruit en passeert als eerste de finish. Tijd laatste 200 Meter 12 2/5 sec., de snelste tijd intus schen die gemaakt is tot nu toe. In de tweede manche geeft Moeskops den Onafhankelijken kampioen geen kans en wint- met klein verschil, doch zeer ge makkelijk. Tijd laatste 200 Meter 14 sec. De beslissende derde manche brengt Van Egmond tegen Moeskops. Van Egmond, een nog jonge renner, aan het begin van zijn kunnen, Piet Moeskops, de veteraan, die reeds zoo veel lauweren heeft behaald en nog steeds beschouwd kan worden als een der sterkste sprinters te wereld. Gebalanceerd wordt er niet, Van Egmond neemt den kop en wil door een flink tempo trachten Moeskops uit te rijden voor de laatste 200 Meter. Op een halve baan voor de finish is het tempo dan ook al hoog op gevoerd en in volle rush gaan de renners de laatste 200 Meter in. Van Egmond ligt voor en hoe Moeskops zich ook inspant, Van Egmond wint op fraaie wijze. Tijd laatste 200 Meter 12 2/5 sec. Met een krans om het nationale tricot rijdt Van Egmond zijn eererondje, hartelijk toecejuicht door de toeschouwers. Er was nog een bijprogramma/waarvoor we naar de uitslagen verwijzen. Uitslagen. De gedetailleerde uitslagen luidden: Sprint amateurs. lste manche: 1. Van Egmond; 2. Leene, tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. 2e manche: 1. Leene; 2. Van der Linden, tijd laatste 200 Meter 13 4/5 sec. 3e manche: 1. Van Egmond; 2. Van der Linden, tijd 12 4/5 sec. Einduitslag: 1. Van Egmond, kampioen, 2 punten; 2. Leene, 3 p.; 3. v. d. Linden, 4 p. Sprint Onafhanhankelijken. 1ste manche: 1. v. d. Leur; 2. Hoevens, gemakkelijk gewonnen. Tijd 13 sec. 2e manche. 1. Van den Heuvel; 2. Hoe vens, tijd 12 1/5 sec. 3e manche: 1. Van den Heuvel; 2. Van der Leur. Tijd laatste 200 Meter 14 sec. Einduitslag: 1. Van den Heuvel, 2 p.; 2. Van der Leur, 3 p.; 4. Hoevens, 4 p. Sprint Professionals. 1ste manche: 1. Meyer; 2. Pijnenburg, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec. 2e manche: 1. Moeskops; 2. J. Meyer. 3e manche: 1 Moeskops; Pijnenburg ge- disqualificeerd. Einduitslag: 1. Moeskops, 2 p.; 2. Meyer, 3 p.; 3. Pijnenburg, 4 p. Nationaal kampioenschap 1932 sprint. Eerste manche: 1. Va-n Egmond; 2. Van den Heuvel, tijd laatste 200 Meter 12 2/5 s. 2e manche: 1. Moeskops; 2. Van den Heuvel Tijd 14 sec. 3e manche: 1. Van Egmond; 2. Moeskops, tijd laatste 200 M. 12 2/5 sec. Einduitslag: 1. Van Egmond; 2. Moes kops; 3. Van den Heuvel. Premiewedstrijd onafhankelijken en profs 6 K. M 1. Metz, tijd 8 min. 26 4/5'sec.; 2. Van Nek; 3. Anspach; 4. J. Engelmoer. Troostwedstrijd 6 K.M.: 1. Brilman; 2. Visser; 3. Krens. B. Stayers Motorgangmaking 20 K.M, 1. Domhof, tijd 16 min. 313/5 sec.; 2. V. d. Valk op 490 Meter; 3. Kruit o-p 900 Meter; 4. Korf op 1100 Meter; 5. Dekker op 2200 Meter. Stayers 2 X 40 K.M.. 1ste manche 40 K.M.1, Snoek, tijd 31 min. 12 3/5 sec.; 2. Van der Wulp op 10 Meter; 3. De Graaf op 400 Meter; 4. Leddy op 1480 M.5. Ble- kemolen op 2350 Meter; 6. Schle-baum op 4200 Meter. 2e manche 40 K.M.1. Schlebaum, tijd 31 min 6 4/5 sec.; 2. Snoek ot» 30 Meter; 3. v. d Wulp op 60 Meter; 4. De Graaf op 1200 Meter; 5. Blekemolen op 2400 Meter; 6. Leddy op 3500 Meter. Totaaluitslag: 1. Snoek; 2. Van der Wulp; 3. Graaf; 4. Schlebaum. 100 km. WEDSTRIJDEN VAN SWIFT. Gistermorgen heeft Swift"' den 100 km.-wedstrijd laten verrijden om den Ra- vensberg wisselbeker. Hiervoor was de start bepaald op 7.30 uur, maar dit is. daar nog niet alle deel nemers aanwezig waren 8 uur geworden. Toen vertrokken de renners W. Severij- nen, J. Riethoven, D. Ramp, A. van Eg mond, Chr. Vink en H. v. d. List, direct gevolgd door een 4-tal motorcontroleurs. Dadelijk ging het in heel snel tempo, onder leiding van D. Ramp, op Zoeter- woude aan, waar W. Severijnen na een flinke demarrage er tusschen uit wist te trekken. Hij kreeg een voorsprong van ruim een minuut welke hij wist te behou den tot in Harmeien, waar hij werd inge- loopen door D. Ramp, A. v. Egmond en Chr. Vink. Dit was voor hem het teeken om nu weer wat uit te rusten en gezamen lijk gingen zij op het keerpunt aan waar W. Severijnen het eerst draaide gevolgd door D. Ramp, A. van Egmond en Ohr. Vink; J. Riethoven was in Harmeien ach ter geraakt door kettingdefeot maar on danks zette hij toch door. De koploopors reden met eenzelfde snelheid van ruim 33 km. per uur onvermoeid door, tot in Har- melen D. Ramp op een sein van een ach tervolger een demarrage begon, waarvan W. Severijnen de dupe werd en de zo moest lossen. Dit was voor Ramp het teeken om nu alles op alles te zetten, waarbij hij in Zwammerdaim A. v. Egmond kwijt raakte. Van de achterblijvers begon W. Severijnen weer in to loopen en eindelijk had hij in Alphen A. v. Egmond weer te pakken. Daar liet hij het echter niet bij zitten, maar hij trachtte nu D. Ramp te pakken te krijgen, wat hem evenwel niet mocht gelukken, zoodat D. Ramp onbedreigd de zen 100 km. wedstrijd wist te winnen in een tijd van 2 uur 55 min. 30 sec. Als 2o volgdo W. Severijnen in 3 uur 2 min.; 3e. A. van Egmond- 4e Chr. Vink; J. Riethoven en H. v. d. List hebben opgegeven. Nadat allen zich weer in het clublokaal hadden verzameld maakte de voorzitter den totaal uitslag van dezen rit bekend en kon tevens daarbij de mededeeling doen dat de heer Ravensberg weer een dito be ker beschikbaar stelde, te verrijden op de zelfde manier. IN HET OLYMPISCH STADION te Amsterdam werden de wielerwedstrijden gehouden om het sprintkampioenschap van Nederland, dat gewonnen werd door J. J. van Egmond. De Nederlandsche kampioen in de bloemen. IN HET VONDELPARK TE AMSTERDAM werd Zaterdag een automobiel- feeest gehouden, waaraan verbonden was een concours d'elegance en een bloe mencorso. H. M. de Koningin woonde dit feest, waarvan de opbrengst ten bate van het crisisoomité kwam, bij. Het défilé van een der wagens voor H. M. (ge heel links). OP DE GRASBAAIs van het sportpark te Hilversum zijn groote motorsnelhcids- wedstrijden gehouden. De start van de 500 c.M.3 i

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5