WAALS VERKOOP VLOERBEDEKKING AGENDA ZATERDAG 18 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TWEEDE KAMER CRISIS- EN WERKLOOSHEIDSDEBAT. Telkens wanneer de Kamer zich geplaatst ziet voor de behandeling van een of ander onderdeel der crisisverschijnselen, blijkt weer opnieuw, hoezeer de onderlinge sa menhang dezer verschijnselen haar als van zelf brengt tot een algemeen crisisdebat. Dat dit bij de behandeling van de motie lvupers (SJ) A.P.) niet kon uitblijven was dan ook te voorzien. En 't is dan ook zoo geloopen, hoe-zeer de interpellant zich moeite heeft gegeven door een scherpe om schrijving van de speciale vraagpunten, wel ke hij wenscht te behandelen een oeverloos debat te voorkomen. De intcrpella-nt had het over de werkverschaffing, den werkloo- zensteun, het niet opnemen van de bouw vakarbeiders in de crisisregeling voor werkloosheid, de daaraan verwante ver schijnselen in het bouwbedrijf en de werk verruiming. Zich baseerende op de berich ten, die in de dagbladen hebben gecircu leerd, maar ook op feitelijke verlagingen van loonen bij werkverschaffingen, vroeg hij aan de Regeering of deze bereid zou zijn om de eventueel ingevoerde tariefver lagingen ongedaan te maken en verder alle aangelegenheden bij de werkverschaffing met de, doo-r haar zelf ingestelde, contact commissie te overleggen. Spr. had ook groot bezwaar tegen het rouleeringssysteem bij do werkverschaffingen, waardoor de ar beiders de cene week in de werkverschaf fing werken en de andere week steun krij gen. Dezelfde bezwaren, welke hij te berde bracht tegen de verlaagde loonen in de werkverschaffing, voerde hij aan tegen het verlagen van de steunnormen in verschil lende plaatsen. Tal van gemeenten zijn tot verlagingen van f 3.50 en meer overgegaan. In Zuid-Holland werd zelfs hier en daar de steun verlaagd van f 10.— tot f 5.50. En terwijl de Regeering met de meeste nauw gezetheid waakt tegen iedere verbetering, welke gemeenten zouden willen invoeren, blijft zij werkloos tegen deze verlagingen. Er zijn verschillende gemeenten, die tenge volge van het groote aantal werkloozen, dat zij tellen, in de grootste moeilijkheden komen te verkeeren. Naar sprekers mee ning is de steun aan de werkloozen geheel on al Rijkszaak en daarom zou hij wenschen <lat op zijn minst 5/6 van alle onkosten door het Rijk werden gedragen. Bovendien moet wegens den langen duur van de werkloos heid 't bedrag van 750.000 dat de Regec- ring aan het Nationaal Crisiscomité heeft beschikbaar gesteld, worden verhoogd. In verband met den nood der werkloozen, bracht spr. ook de demonstraties te Am sterdam, Utrecht en Den Haag ter sprake en protesteerde hij tegen het optreden der politie bij de Haagsohe demonstratie. Met scherpe woorden kwam hij ook op tegen de weigering der Regeering om de werklozen kassen der bouwvakbonden niet onder de crisisregeling te brengen. Dertig tot 32% van alle bouwvakarbeiders zijn werkloos. In Eindhoven zelfs 62%. Hoo kan men dan zeggen, dat onder hen geen crisisnood be staat? De bouwvakarbeiders betalen de hoogste contributie voor de werkloozenkas- sen en geven de kleinste uitkeeringen; en toch zullen hunne kassen op 1 Juli a.s. uit geput. zijn. Daarom vroeg spr. of de Regee ring bereid was in deze haar houding te herzien. De Regeering gaat zelfs zoo ver, dat zij het particulier bouwcrediet tegen werkt, alleen maar om de loonen der bouw vakarbeiders omlaag te drukken. Zoo kon e-en woningbouwvereeniging te Amsterdam van de Incasso-Bank een crediet krijgen van 21/a millioen voor den bouw van 700 woningen maar de Incasso-Bank moest van dit crediet afzien, omdat de Nederlandsche Bank weigerde tot disconteering over te gaan. En s-pr. weet, dat dit gebeurde op aandrang van de Regeering. Het bouwcre diet staat thans geheel stop en als gevolg daarvan de woningbouw evenzeer. Daarom moet de Regeering op korten termijn de mogelijkheid onderzoeken van de oprichting eener Staatshypotheekbank. Wanneer dan weer gebouwd kan worden, zal heel wat werkloosheid verdwijnen. Dit kan ook nog worden bevorderd door het ondernemen van groote werken, wegenaanleg, aanleg van drinkwaterleidingen, verbreeding en verdieping van kanalen en bovenal verdere inpoldering der Zuiderzee. Spr. vraagt of de Regeering bereid is, door het verschaf fing van credieten aan gemeenten, deze in staat te stellen tot het uitvoeren van zulke werken. Hij wil verder ook, meer export- credieten en credietverstrekkingen aan be paalde ondernemingen, die orders voor bet ljuitenland kunnen uitvoeren. In dit ver band wijst spr. op 't verlies van 'n .Russi sche order van 10 20 millioen gulden ten gevolge van de weigering der Regeering om garant te blijven voor een crediet van 2 jaren. De industrie kan alleen gebaat wor den, wanneer zij weer crediet krijgt; en aangezien de banken geen crediet geven moet de Regeering overgaan tot het op richten eener Industriebank. Tenslotte vraagt spr. of de Regeering bereid is hare aandacht te wijden aan en met de organisa tie van werkgevers en werknemers en over leg te plegen t.a.v. verkorting van de werk tijd met name invoering van de 40-unge werkweek. In zijn antwoord op de interpellatie, be gint Minister Ruys met te betoogen, dat de algemeene economische toestand buitengewoon slecht was, zoodat de Regee ring weinig of niets kon beloven. De Re- geering achtte het haar taak een verdere inzinking van het bedrijfsleven te voorko men en verder de gevolgen dezer inzinking te lenigen. De vragen van den interpellant beantwoordend, verklaarde hij dat de con tactcommissie voor de werkverschaffingen steeds bij hem een open deur zou vinden, dat hij niet voornemens was tot een alge meene verlaging der werkverschaffingsloo- nen en der steunnormen over te gaan; dat de zorg der gemeenten voor de werkloozen noodzakelijk was om te verzekeren, dat de zoo noodzakelijke soberheid bij den steun zou worden betracht en dat de financieele toestand des Rijks niet toeliet 5/6 van den steun voor rekening te nemen. Een verzoek om verhooging van subsidie aan het Na tionale Crisiscomité had hem niet bereikt, maar indien het noodig was, zou hij verhoo ging van deze subsidie gaarne overwegen. T.a.v. de bouwvakarbeiders verklaarde hij dat eerst de loonen dezer categorie moesten worden aangepast aan de economische eischen van het oogenblik. Een Staatshypo theekbank zou destructief werken op het particuliere hypotheekwezen en bovendien met de slechtste risico's blijven zitten. De Regeering was niet in staat de gemeenten de gelden voor te schieten voor de uitvoe ring der groote werken, waarvan de in terpellant had gesproken. Zij heeft voor ruim 2 ton exportcrediet-garanties verleend, maar bij een transactie van 2 millioen zag men van haar graantie af. De kwestie der oredieten voor Rusland is nog in onder zoek. Credietverstrekking aan bepaalde ondernemingen kan spr. niet boezeggen. Ook La.v. de verkorting van den arbeids tijd hield de Minister zich eenigszins in de ruimte. Het was begrijpelijk, dat dit antwoord den interpellant niet bevredigde, alhoewel hij bereid bleek o.p het stuk van verlaging der steunnormen nadere mededeelingen van den Minister af te wachten en een ge reedliggende motie daarover vooralsnog niet in te dienen. Wel echter diende hij eene motie in om de Kamer als haar oor deel te doen uitspreken dat de bouwvakar beiders in de crisisregeling moeten worden opgenomeh en een tweede motie om de Re geering te verzoeken voortaan 5/6 der cri- sisuitgaven der gemeenten voor haar reke ning te nemen. Ook de eerste Katholieke spr. de heer Van der Meijs bleek weinig bevredigd door de verklaringen der Regeering. Spr. had uitgezocht, dat de loonen in de werk verschaffingen gemiddeld niet boven de 24 cent komen en veelal zelfs niet boven 20 cent, en dan mag slechts een lid van heb gezin dit loon genieten. Wat de steunrege ling betreft, geldt het maximum van f 13.50 per week; dooh slechts 10 van de 271 ge meenten, die zulk een regeling hebben, komen aan dit maximum; 194 gemeenten blijven onder een maximum van f 10 en 112 zelfs beneden een maximum van f 8.Ook deze bedragen mogen slechts door een lid van het gezin worden genoten. De verdien sten der overige gezinsleden worden voor 2/3 afgetrokken, ouderdomspensioenen zelfs geheel (ta. hiervan had Minister Ruys ver klaard, dat hij deze zaak in onderzoek had). Met de meeste klem waarschuwde deze Ka tholieke spr. den Minister niet te raken aan deze toch reeds veel te lage normen van steun- en werkverschaffing. Met een be roep op voorbeelden als een Ginniken, Breda en Prinoenhage, waar een verzoek van de eerste gemeente, om de loonen bij de werkverschaffing te brengen op het peil der andere gemeenten, beantwoord werd met het terugbrengen van het peil van an dere gemeenten op dat van Ginniken, ver weet spr. dezen Minister mee te doen aan het maken van de arbeiders tot paupers. Met. een betoog van den heer S 1 o t e m a- ker de Bruine (C.H.), dat er iets ont brak aan den geheelen opzet va" het debat en dat alle details moesten beoordeeld worden naar deze eene vraag, wat is in de gegeven omstandigheden financieel moge lijk en wat niet, werd het debat voor heden gesloten. Dinsdag voortzetting. Waarschijnlijk zullen zoovele sprekers aan het debat deelnemen dat het ook dan nog niet zal afloopen, In het begin der zitting was nog de motie-Cramer in stemming gekomen. Deze werd verworpen met 59 tegen 30 stemmen. Alleen de S.D., de Yrijz. Dem., de Comm. en de heer Floris Vos stemden voor. De Katholieke fractie stemde aaneengesloten tegen de motie. BURG. A. C0LIJN OVERLEDEN. Gisteravond .half acht is plotseling de burgemeester van Nieuwer-Amstel, de heer A. Colijn, in den ouderdom van 61 jaar over leden. De heer Colijn zat voor zijn woning, toen hij zich plotseling onwel gevoelde. Een ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De heer Colijn, die vroeger lid van de Tweede Kamer was, is reeds 15 jaar bur gemeester van deze gemeente. Voorts was de overledene sedert 1907 lid van Provin ciale Staten van Noord-Holland. Maandag j.l. vierde hij nog zijn jubileum als vijf-eit- twintig-jarig statenlid, bij welk jubileum hij op feestelijke wijze gehuldigd is. Van de Anti-Revolutionnaire Statenfrac tie was de heer Colijn voorzitter. De heer Oolijn heeft jaren lang samengewerkt met wijlen prof. Fabius en oud-Minister Heems kerk. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Een nieuw onderhoud met de directie. Naar aanleiding van het onderhoud van den minister van waterstaat met den per- soneolraad betreffende de loonsverlaging bij de Nederlandsche Spoorwegen is gister middag te Utrecht een vergadering van de hoofdbesturen der personeelsorganisaties gezamenlijk gehouden. Als uitvloeisel van uitvoerige besprekin gen zal de personeelraad vandaag een be spreking met de directie der Nederlandsche Spoorwegen hebben. tegen prijzen zooals nog nooit in Leiden geweest!! MOOIE DESSINS, 183 cM. breed BEPERKTE VOORRAAD 29 ct. NIEUWE DESSINS, 183 cM. breed. SLECHTS 50 ROLLEN 39 ct. LINOLEUM DESSINS, 183 cM. breed, SPOTGOEDKOOP 49 ct. MOOIE DESSINS, 200 cM. breed, ONGEKENDE PRIJS 49 et NIEUWE DESSINS, 200 cM. breed, ZOOLANG VOORRADIG 59 ct. LINOLEUM DESSINS, 200 cM. breed, DEGELIJKE KWALIT. 69 ct MET ALLES HAARLEMMERSTRAAT mrn 130-136 iü«™ EN STEEDS - GOEDKQOPER Gemeentelijke Aankondigingen DE LOTING VOOR DEN DIENST PLICHT. Geloot is nr. 6298 met den naam Wouters. In de Weeskamer op het Binnenhof te 's-Gravenhage is, zooals gemeld) gisteren middag de loting voor den dienstplicht ge houden. De loting geldt de lichting 1934, waar toe behooren de mannelijke personen voor het meerendeel in 1914 geboren. De lotingscommissie was als bij vorige gelegenheden, in een door een hekje afge sloten ruimte gezeten, aan de andere zijde, van het hekje kon publiek plaatsnemen. Er bestond ook ditmaal voor de loting vrij groote belangstelling. Tusscken de commissie en het publiek was de verzegelde glazen trommel met de „loten" opgesteld.. Nadat de gebruikelijke formaliteiten waren vermeld en de voorzit ter un de commissie mr. R. W. J. C. de Menthon Bake, raadsheer in den Hoogen Raad, voorlezing had gedaan van het pro ces-verbaal omtrent de controle van de briefjes in de trommel, werd de inhoud van de trommel eenige malen flink door elkaar geschud, waarna de zegels werden verbroken en de voorzitter een briefje trok. Het bleek te bevatten nr. 6298, welk num mer in het register van inschrijving voor den dienstplicht van de gemeente Amster dam, dat als tot dusver bij de loting werd gebezigd overeen bleek te komen met den naam Gerrit William Wouters, geboren 7 Juni 1911. Hiermee is voor alle gemeenten aange geven, bij wie de bestemming tot gewoon dienstplichtige aanvangt. Pit zijn degenen, dié denzelfden naam dragen en op denzelf den datum geboren zijn. Mooht zich dit ge val niet voordoen, dan komen aan de beurt degenen, wier namen alfabetisch op den ge trokken naam volgen. Wanneer het aantal aan het einde van de letter Z nog niet genoeg is wordt op nieuw begonnen bij de letter A en zoo ver der tot het getal compleet is. Het aantal van degenen, die „vrijloten" strekt zich over 3 a 4 letters uit, dit zijn dus de letters, die het verst van den getrokken naam ver wijderd liggen. De minister van defensie woonde de lo ting bij. „N.Ri'.Ot.''. WAT IN 1931 IS VERROOKT. In de vijfde aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek, welke dezer dagen zal verschij nen, komen eenige voorloopige cijfers voor betreffende de hoeveelheden sigaren, si garetten en tabak, die in 1931, volgens de door het Departement van Financiën ver strekte opgaven, zijn gebanderolleerd en waarbij rekening is gehouden met de van de aanvragers terugontvangen zegels. Hieronder zijn over de jaren 1923 tot en met 1931 deze hoeveelheden, met de waarde, zooals deze berekend is uit de op de banderolles afgedrukte kleinhandels prijzen, vermeld. Hoeveelheid 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 Verkoopwaarde 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 Sigaren Sigaretten Tabak (aantal) (aantal) (in k.g.) 1000 1000 1000 1.043.126 1.957.945 12.683 1.036.846 2.506.865 14.596 1.062.972 1.981.680 10.622 1.145.089 1.197.612 19.075 12.540 )0.893 11.845 1000 78.524 1.266.889 2.790.691 11.751 1.346.089 3.179.577 11299 1.369.650 3.589.552 11.577 1.369.415 3.554.017 12.312 1000 35.184 42.487 34.716 40.546 43.328 46.677 53.651 61.673 58.485 77.424 81.060 82.987 87.540 92.703 94.068 89.637 ƒ1000 28.426 33.870 26.134 30.181 27.840 27.699 26.671 27.296 28.338 De totale verkoopwaarde nam dus toe van ruim 142 millioen in 1923 tot bijna 152 millioen in 1924, liep in 1925 terug tot ruim 138 millioen om daarna weer te stijgen tot even 183 millioen in 1930, waarop een daling is gevolgd tot ruim 176 millioen in 1931. In deze bedragen is niet begrepen de waarde van de assortimentsverpakkingen, waarvan het hoogste cijfer in 1930 bereikt werd 243.436). Behalve een specificatie (in absolute cij fers) van de hoeveelheid gebanderolleerde sigaren, sigaretten en tabak naar de ver schillende kleinhandelsprijzen zijn over de jaren 1923 tot en met 1931 ook enkele ver- houdingscijfers opgenomen. Uit deze cijfers blijkt, dat in 1931 van de totale gebanderolleerde hoeveelheid: Sigaren 70 pet. een waarde .had van 0.05 t.m. 0.03. C'igaretten 92 pet. een waarde had van 0.01 t.m. 0.03. Tabak 78 pet. een waarde had van f 1.60 t.m. ƒ3; Hieronder volgen nog de verhoudings- cijfers voor dit jaar van de hoeveelheden der belangrijkste sigaren, sigaretten en tabak tot de totale gebanderollerde hoe veelheden. Siga ren Sigaretten Tabak g' s* W S' 0 r jf* t IT «s o-* W P stuk Cu "O E PT Ei E eE E E O ƒ0.025 5 ƒ0.01 3 f 1.20 8 ƒ0.05 11 ƒ0.0125 18 ƒ1.60 6 f 0.06 22 0.015 37 ƒ2— 25 0.03 18 0.02 25 f 2.40" 15 ƒ0.10 17 0.025 8 'ƒ2.60 15 0.03 3 ƒ3— 10 L0TISI CO. Het geheele briefjesbedrijf gestaakt. Naar het Haagsche correspondentiebu reau verneemt heeft de minister van Justi tie aan de N.V. de Eerste Maatschappij tot verzekering *an Risico in Loterijen (Lotisi- co) te 's-Gravenhage de verklaring van geen bezwaar op de wijziging van de Statuten dier Vennootschap (verlenging voor onbe- paalden tijd) verleend, nadat de bepaling omtrent het doel der vennootschap zooda nig was gewijzigd, dat de N.V. zich in den vervolge uitsluitend bezig zal houden met de vóór 1 Juli l£Jt>5 aangelegde series polis sen A. B. en C., zoodat van uitgifte of plaatsing van loten, van onderdeelen van loten, van orderbiljetten, van garantie- contracten of van eenige andere bewijsstuk ken, winstkans gevende in loterijen, in wel ken vorm en onder welken naam ook, geen sprake meer zal kunnen zijn. Het geheele briefjesbedrijf van Lotisico is dus gestaaKt. Naar gebleken is, worden thans door of vanwege een andere maatschappij, die daar toe geen enkele bevoegdheid heeft, loten of briefjes uitgegeven die uiterlijk den vorm van Lotisico-briefjes hebben. Terzake is bereids proces-verbaal opgemaakt. STADSNIEUWS 10-JARIG BESTAAN VAN HET 6e R. V. A. Het 6e R. V. A., dat momenteel vertoeft in de Legerplaats Oldebroek, tot het houden van schiétoefeningen, herdacht Woensdag j.l. haar 10-jarig bestaan. In verband hiermede had dien avond in de groote cantine een feest avond platas, met medewer' ing van het be kende ensemble Doeke Stuurop uit Kampen, die ook meermalen voor de radio optreden. Ook de muziekvereeniging van het 6e Reg. V. A. verleende haar medewerking. Speciaal was haar eminente directeur, de heer M. Bolderdijk, vanuit Leiden overgeko- Op den feestavond waren vrijwel alle offi cieren, onderofficieren, korporaals en man schappen tegenwoordig. De feestavond kan als buitengewoon ge slaagd worden beschouwd. Met een keurig verzorgd programma kwam het bovengenoem de ensemble voor den dag, terwijl de muziek onder haar directeur buitengewoon goed op dreef was en ook veel tot het slagen van dien avond heeft bij EINDEXAMEN GYMNASIUM Geëxamineerd 8 candidaten. Afd. B. Ie groep. Geslaagd: Mej. de Boer, Leiden, M. Bruining, Leiden, A. H. Heering, Leiden, L. N. J. Kamp, Leiden, C. K. Noordenbos, Oegst- geest, J. Ph. Riedel, Leiden, J, W. Schouten, Leiden. Het examen wordt voortgezet met 1 candidaat. Geslaagd is voor bet examen Sociale Econo mie, afgenomen door het Nederlandsche In stituut van Accountants en de Nederlandsche Organisatie van Accountants te Amsterdam, de heer E. Kooreman, alhier. DIENSTPLICHT WENSCHEN MET BETREKKING TOT DE INLIJVING BIJ DE LAND- EN ZEEMACHT De burgemeester van Leiden brengt bij de zen ter kennis van de ingeschrevenen voor den dienstplicht van de lichting van het vol gende jaar, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring heb ben opgegeven of die iets anders wenschen dan zij toen hebben medegedeeld, tot 15 Juli a.s. de gelegenheid hebben hun voorkeur op te ge ven aan den Commandant van het Indeelings- district ,,'s Gravenhage" te 's Gravenhage. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de in deeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Waar voor sommige gevallen bij de keuring bijzondere aanwijzingen zijn verstrekt omtrent wijze van aanmelding moeten die aanwijzin gen stipt opgevolgd worden, ook al wijken Zij af van hetgeen hierboven is te kennen gege ven .De hierbedoelde inlijving ,indeeling bij den motordienst en opleiding tot reserve-offir cier-vlieger of reserve-officier-waarnemer bij de Luchtvaartafdeeling. Het verdient in het algemeen aanbeveling de opgaven aan den Indeelingsdistricstcom- mandant schriftelijk te doen onder overleg ging, zoo mogelijk, van een bewijs van geno ten onderwijs, werkkring of bekwaamheid. Belanghebbenden behooren er evenwel reke ning mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden, 17 Juni 1932. Burgemeester. Afsluiting Zoeterwoudscheweg. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat, in verband met het leggen van een brandlei ding in den Zoeterwoudscheweg, het ge deelte van dien vveg, gelegen tusschen de veiling-brug en de grens der gemeente, op Maandag 20 en Dinsdag 21 Juni a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen (behalve handwagens) zal zijn af gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 Juni 1932. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- gen holz. Tel. 390. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de dok toren De Graaff, Hovens Gréve, Kist en Renaud. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juni a.s. waar genomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523. Stille armen der Si. Vincentiusvereeniging Dankbaar vermelden wij de volgende inge komen giften: N. N20.— Giro P. C. van L. Zoeterwoude 2. Giro J. W. A .van Z. Leiden 5. M. R., Leiden 6. Dame in tram 2.50 3-maandel. bedrage G. M. P. Oegstgeest 3. God zegene u! St. Vincentius bidt voor ul Vriendelijk houd ik mij aanbevolen, op dat wij tegen 't najaar een flink potje kun nen maken. JAC. CREYGHTON. Président Bijz. Raad der St. Vincentiusvereeniging Rijnsburgerweg 149. Giro 131200 en 71164. Woningbouwvereen. „Ons Doel". Deze week werd de vervolg-vergadering van de jaarvergadering van de Woningbouw vereen. „Ons Doel" gehouden. De voorzitter, de heer M. H. Noteboom, herinnerde er aan, dat de vorige vergadering hem benoemde als voorz., in welke functie hij met een kort welkomstwoord deze vergadering opende. De heer v. d. Woerd vroeg vergunning en na dit verkregen te hebben diende hij mede namens eenige leden een motie van afkeuring in nopens het beleid van het bestuurslid Hart kamp. Na eenig verweer van de zijde van den heer H. verklaarde deze, dat hij per 1 Juli a.s. zijn bestuursfunctie ter beschikking zou stellen naar aanleiding waarvan de motie werd inge trokken. Hierna volgde de verkiezing van eenige be stuursleden. In de plaats van den heer Ph. J. de Leeuw werd gekozen de heer H. C. Hoek. De penningmeester de heer J. J. Kui- venhoven en het bestuurslid Jac. Verhoeven, werden herkozen. De voorz. wenschte de gekozenen geluk met de benoeming en sprak eenige van waardee ring getuigende woorden tot den scheidenden 2den voorz., den heer Ph. J. de Leeuw. De heer de Leeuw dankte het bestuur voor de steeds genoten waardeering en voor de aan gename wijze van samenwerken tijdens de jaren gedurende welke hij deel uitmaakte van het bestuur. Bij de verkiezing van commisarissen werd herkozen de heer A. van Rosmalen, terwijl in de opengevallen plaatsen gekozen werden de heeren Ph. J. de Leeuw en P. C. Merts. Door matig gebruik van de rondvraag kon de voorzitter deze vergadering te even 9 uur sluiten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2