RECHTZAKEN ZATERDAG 18 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 PATRONAATSBONDEN LEIDEN—VOORSCHOTEN. De Jeugddemonstratie te Wassenaar. Do groote dag der Jeugddemonstratie, welke Zondag te Wassenaar gehouden zal worden, nadert thans met rassohe schreden. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal dit voor het Jeugdwerk een schitterende dag worden, waarop zeker door allen met ?eel genoegen zal kunnen worden teruggezien. Een belangrijk en aangenaam program ma voor dezen dag is samengesteld en zoo als ons, Roomsohe jongens betaamt, zal deze dag ingezet worden met een kerkelijk feest, waarbij alle leden in eigen parochie ter H. Tafel zullen naderen, terwijl te Was senaar om kwart voor twaalf een plechtige Hoogmis zal worden opgedragen, waarbij de liturgische gezangen door de patronaais- leden zullen worden uitgevoerd. Het meer aangename zal in den middag plaats hebben, waarvan de organisatie in de goede handen van de leiders van Was senaar berust. Na een grooten optocht zul len enkele gymnastiek-demonsbraties en sportwedstrijden gespeeld worden. Na enkele vooroefeningen is een verte genwoordigend elftal uit de patronaten van het district Leiden geformeerd, dat een wedstrijd zal spelen tegen het district Voorschoten; de elftallen zien er als volgt uit: District Leiden. W. Raaphorst St. Ant. Abrams P. Breddels St. Pefer. St. Ant. Juffermans W. Fascel Segaar Oegstg. St. Petr. Oegstg. Ph. de Water J. v. Nierop C. v. d. Meel St. Petr. St. Petr. St. Ant. Akerboom M. W. Visser St. Ant. Kerkhoff en mej. Z. Kerckhoff sl. mej. D. Vis en mej. J. J. 0. van Weel 60 61. 2e ronde. men. van Lindonck en mej. L. van Lindonck sl. mej. W. Leeksma en mej. T. Stroinck 60 61; mej. T. de Jong en mej. v. Hefting sl. mej. T. Los en mej. H. M. Boekwijt 62 60. CRICKET B. Ddsseldorp B. v. d. Hoeven Stompw. Zoeterw. J. Willemse F. v. d. Krogt C. Verhagen L'dam Zoeterw. Stompw. A. van Klink Hundeman Lelieveld Zoeterw. L'dam Stompw. P. v. Leeuwen Luiten L'dam Stompw. Mart. v. Leeuwen Zoeterw. District Voorschoten. Reserv. voor Leiden zijn: Visser, N. Ovor- dijk, Fr. Schimmel. De leden van het St. Antonius-Patronaat, die per fiets naar Wassenaar zullen gaan, worden verzocht 10 uur bij den heer Heyde- man, Haagweg 36, aanwezig te zijn. Zij, die per tram gaan, moeben ook om 10 uur in het patronaat zijn, waarna elke groep geza menlijk naar Wassenaar zal potrekken. De leden van het St. Petrus-Patronaat vertrekken te kwart voor elf vanaf het Ra penburg. De jongens brengen zooveel mo gelijk al hun fietsen mede naar de St. Lo- dewijkskerk. Niet-fietsers gaan gezamen lijk te voet naar halte-Posthof, waarna met de train naar Wassenaar wordt vertrokken. Wij spreken het vertrouwen uit, dat alle patronaatsjongens aan deze grootsche .Tougdde-monstratie zullen deelnemen en dat bij allen het parool zal zijn: Zondag naar Wassenaar. KON. NED. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. H a 1 v e-e indstrijden. West FrisiaP.S.V. (Hercules-terr. Utrecht); D.F.C.Hermes D.V.S. (Feyen.- terr. R'dam). LAWNTENNIS Wedstrijden Leidsche L. T. C. De verdere uitslagen van gisteren luiden: Heeren-enkeispel, le ronde: E. Kauf- mann sl. R. Hesseling 64 61; E. Nelwan sl. J. H. Wesselink 63 61; Blom sl. W. Oudshoorn 86 64; Tjoa Sie Liem sl. S. 1. Kos 63 75; Van Rijk sl. A. Kuntze 6—4 46 62; Van Buuren sl. Que Keng Sead 62 46 64; W. L. Beynen sl. P. Noë 61 86; Tonnsend sl. C. G. Pel 60 60; mr. J. Pel sl. F. Aarts 64 63; G. Goekoop sl. mr. F. Tieleman 62 63; C. Linck sl. de la Fuente 60 61; baron S. N. A. v. Heemstra sl. Bodde Bouman 57 63 60; Linden Hovius sl. F. Goekoop 61 62; W. Karsten sl. ir. S. J. Veen- stra 61 62; L. H. Nienhuis Kelder sl. mr. C. Goudsmit 60 61. 2e ronde: Linck sl. G. Goedkoop 61 62; Tjoa sl. Linden Hovius 61 60; Towsend sl. B. W. Hiel 62 62. Heeren-dubbelspel, le ronde: F. Parmen- ticr en D. Breukelman sl. N. C. de Koning en H. J. Linden Hovius 64 36 63; J. v. d. Heuvel 'Renders en ir. A. A. Lagaay sl. R. Hiel en ir. F. Aigio 6—4 64; L. H. Nienhuis Kelder en W. L. Beynes sl. E. Ju- ta en A. E. Kaufmann 60 46 64; Van Rijk en C. Linck sl. A 0. J. Modderman en C. J. Pel 61 62; jhr. Van der Does en ir. S. J. Veenstra sl. R. Hessenng en B. Dros 61 60. 2e ronde: E. Nelwan en Townsend sl. T. W. Boer Hwan en Koo Swan Ik 61 75; W. F. We'ber en W. Kar sten sl. H. Bodde Bouman en H. Bosman 61 61Van Rijk en Linck sl. Van Haaften en De Koster 6—1 6—3. Dames-enkelspel, le ronde: mej. M. Roos sl. Mej H. Hesselink 62 61; mevr. van Lindonk sl. mej. S. G. Grooters 61 6—0. 2e ronde: mej. Kawilarang sl. mej. Z. Kerekhol'f 63 62; mej. L. W. v. Lindonk sl. mej. M. Roos 36 97 62; mej. A. Kerkhoff sl. mej. W. Leeksma 75 61. Gemengd dubbelspel, le ronde: mej. F. Kawilarang cn C. Linck sl. mej. B. Tim- mers en H. J. de Koster 62 6—2; mej. N. L. Goekoop en E. W. de Fiellitaz Goed hart sl. mej. L. G. Grooters en Spanjaard 75 6—4. 2e ronde: Mej. A. Kerckhoff cn W. Kars- len sl. mej. M. Soeters en Seynes 62 60; mej. T. de Jong en Weber sl. mej. T. Sl roink en Wesselink 63 64. Dames-dubbelspel, 1© ronde: mej. A. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Het prograihma voor morgen is als volgt: Eerste klasse. H. C. C. I—R. W.; V. V. V.—H. C. C. II; Haarlem—V. R. A.; V. O. C.—P. W. Over gangsklasse. H. B. C.Quick (N.).; Kampong—R. C. H.; Ajax (L.)H. C. C. 0. III. Derde klasse A. H. D. V. S. in—H. C. C. IV; L. C. C.— V. U. C.; H. C. C. VExcelsior II. Derde klasse B. Quick (H) IIH. B. S. II; V. U. C. II— Quick (H.) 1; H. D. V. S. TV—Ajax (L.) II OVERZICHT. De belangrijkste wedstrijd, die morgen in de le klasse gespeeld wordt, is onge twijfeld die tusschen V. V. V. en H. C. C. II; de Amsterdammers hebben het de Hagenaars al meerdere malen danig lastig gemaakt, zoodat voor deze laatst en oppas sen de boodschap is. Toch houden we het op H. C. C. II. H. C. C. I—R. W. en V. O. C—P. W. zijn wedstrijden, die, als er niets bijzonders gebeurt, door de gastheeren gewonnen zul len worden, terwijl bij HaarlemV. R. A. een overwinning voor de V. R. A.'ers het meest voor de hand ligt. In de overgangsklasse ontvangt het Leidsche Ajax het derde elftal van „de groote Haagsohe", en hoe zeer dit ons ook spijt, we hebben weinig hoop, dat de Lei- denaars morgen hun eerste zege zullen behalen, wat toch werkelijk hoog tijd wordt Maar misschien dat de Ajaxieden voor een verrassing zorgen? In deze afdeeling voor zien we verder overwinningen voor H. B. C. en Kampong. L. C. C. speelt in 3A de tweede thuiswed strijd tegen het Haagsche V. U. C., dat evenals L. C. C„ nog ongeslagen is. Dat zal een zware dobber worden voor Metsch c.s. De Leidenaars hebben echter getoond tot goede dingen in staat te zijn, zoodat we den uitslag met vertrouwen tegemoet zien. Ajax (L.) II, dat in de 3e klasse B. is ingedeeld, speelt de eerste wedstrijd van dit seizoen in Schiedam tegen H. D. V. S. IV. Aan een voorspelling zullen we ons niet wagen, daar ons van de kracht van het Ajax-team weinig bekend is. ATHLETIEK GUBBELS VERBETERT NEDER- LANDSCH RECORD. Bij de gisteravond op het nieuwe athle- tiekterretn aan den Zandweg te Rotterdam gehouden athletiokkampioenschappen van den Zuid-Holland schen Athletiekbond beeft C. A. Gubbels van Pro Patria het Nederlandsch record over twee mijl snel wandelen, dat op zijn naam stond met een tijd van 14 min. 34.5 sec., verbeterd en ge bracht op 14 min. 27.8 sec. De voornaam ste uitslagen van deze wedstrijden waren als volgt: 100 M. hardloopen: 1. K. Jansen (V. en L., Den Haag), in 11.9 sec.; 2. Th. de Walle (Het Noord), in 11.9 sec.; 3. G. Bijlstra (V. en L.) in 12 sec. 1500 meter hardloopen: 1. Groeneweg (Pro Patria), in 4 min. 36.4 sec.; 2. Van Gelder (Feijenoord), in 4 min. 36.6 sec.; 3. P. Hartman (D. O. S.) in 4 min. 40.8 sec.; 4. Asscherman (Feijenoord) in 4 min. 45 seconden. 3500 meter snelwandelen: 1. C. A. Gub bels (Pro Patria) in 15 min. 41.1 sec.; 2. P. Engelman (Pro Patria), in 15 min. 50 sec.; 3. T. Engelman (Pro Patria). Speerwerpen1. W. Coster (V. en L.) 48.10 meter; 2. L. Looy (Feijenoord), 47.10 meter; 3. G. Louwman (Sparta) 46.69 m. „TeL" WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSP0RT- VEREENIG ING. De L. W. S. V. zal, in verband met de 40 km.-marsch der L. P. S. V., haar oefen en propagandatocht over pl.m. 15 km., in- plaats van Donderdag 23 Juni, houden op Woensdag 22 Juni a.s. des avonds te half acht vanaf de bekende plaats Hoogewoerd hoek Bolwerkstraat. ROEIEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN WILLEM III Gistermiddag werden op de Ringvaart van den Haarlemmermeer nabij Sloten de Donderdagavond aangevangen voorwedstrij den van het driedaagsch roeifestijn van Willem III ter gelegenheid van haar vijf tigjarige bestaan voortgezet. Door het terugtrekken van Willem III in het nummer Jonge sciff B kwam de eer st© heat in dit nummer te vervallen. De voornaamste resultaten laten we hier volgen. Begonnen werd met de tweed© h©afc in het nummer Jonge Vier B tusschen Triton en De Hoop. Uitslag: 1. De Hoop (Amsterdam) 7 min. 312/5 sec.; 2. Triton (Utrecht) lengte. Derde heat tusschen Nereus en Willem III.. Uitslag: 1. Nereus 7 min. 31 2/5 sec.; 2. Willem III (3 lengten). Overnaadsche Vier. In dit nummer brengt de eerste heat aan de start Viking (Utrecht) en Laga Dieft). Uitslag: 1. Laga (Delft) 8 min. 12 sec.; 2. Viking (Utrecht). De tweede heat gaat tusschen Willem III en De Hoop. Uitslag: 1. Willem III 7 min. 55 3/5 sec.; 2. De Hoop. De derde heat bracht De Amsfcel (A'dam) en Aegir (Groningen) aan de start. Uitslag: 1. De Amstel 7 min. 46 sec,; 2. Aegir (Gro ningen) ver achter. Jonge Aaht B. Dit numemr brengt voor de eerste heat aan de start Laga (Delft) en Dare Devil Club (Rotterdam). De Delfte naren leiden spoedig met een halve lengte. Na 1000 M. zijn de Puitterdammers echter wat ingeloopen en is bun achterstand ver kleind tot yk lengte. Zij beginnen nu ge weldig te spurten en zijn weldra nog slechts 1 M. achter. De Delftenaren beantwoorden hun spurt en zijn spoedig weer y lengt© voor. De Rotterdammers komen echter weer bij en als de Delftenaren na 1200 M. het ongeluk hebben dat de dol van den zeven den man losraakt en deze zijn riem verliest krijgen zij zelfs de leiding. Dit blijft zoo tot op ongeveer 200 M. voor de finish^ De Delftenaren zetten, aangemoedigd door hun supporters aan den kant met zijn zevenen een geweldigen spurt in en weten tenslotte zelfs nog met 1 M. voorsprong als eersten door de finish te gaan. Voorwaar een kra nige prestatie1. Laga (Delft) 6 min. 45 3/5 sec.; 2. Dare Devil Club (Rotterdam). Oude Sciff. Voor de eerste heat verschij nen in de baan Het Spaarne (Timmer mans) en A.R.S.A. (Boerma). Uitslag: 1. A.R.S.A. (Boerma) 7 min. 43 1/5 sec.; 2. Het Spaarne (Timmermans). De tweede heat brengt Laga (v. Dongen) en De Amstel (De Fre^tag) tegen elkaar. Uitslag: 1. Laga (Delft) 7 min. 45 sec.; 2. Amstel (A'dam). Oude Twee. Het laatste nummer van bet middagprogramma is de eerste heat in bo vengenoemd nummer tusschen Njord en Willem III. Dit is wel de mooiste race van den middag geweest. Vrijwel de geheele baan lagen beide ploegen ongeveer gelijk. Met een minimaal verschil wonnen de Lei- denaren. 1. Njord (Leiden) tijd 7 min. 57 2/5 sec. 2. Willem III. Avondwedstrijden. Eindstrijd Overnaadsche twee. Het avondprogramma begon met den eindstrijd in het nummer overnaadsche twee. Deze ging tusschen de Amstel en Poseidon. Uit slag: 1 Amstel 6 min. 40 2/5 sec. 2. Poseidon. Hierna wordt verroeid: de eerste heat van het nummer Jonge Twee B tusschen de Laak (Den Haag) en Triton (Utrecht). Uitslag: 1. Laak tijd 8 min. 7 3/5 sec. 2. Triton. Het nummer Oude Acht eerste heat ver valt wegens terugtrekken van de Maas. De eindstrijd gaat dus heden tusschen Laga en Nereus. Als slot van het avondprogram ma wordt verroeid de eerste heat van het nummer Double scull tusschen Willem III en De Hoop. Uitslag: 1. De Hoop tijd 7 min, 44 sec. 2. Willem III, vele lengten achter stand. Heden vinden na een tweetal voorwed strijden in overnaadsche vier de eindstrij den plaats. ZWEMMEN MEJ. HESSELS EN LOS AUGELES. Naar wij vernemen bestaat de mogelijk heid dat Mej. Hessels, de bekende school slagzwemster van het Y, nog deel zal ne men aan het Olympisch zwemtournooi te Los Angeles. Daar mej. Kastein in geen geval naar Los Angeles zal gaan wil men pogen alsnog een plaatsvervangster haar op de 200 meter schoolslag te laten uitkomen. Mej. Hessels start op de a.s. nationale kampioenschappen te Assen en het zal in ieder geval van haar tijd op de 200 meter afhangen, of men de Amste damsche zwemster voor uitzending wil voordragen. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toervereen. „SwifL" Morgen zal de 100 km. wedstrijd gere den worden om den Ravensbergbeker. D. Ramp heeft hem voor het laatst tweemaal achter elkaar gewonnen, zoodat hij zeker z'n uitersten best zal doen om hem nu voor den derden keer te winnen, waardoor hij dan definitief eigenaar wordt van dezen beker. De heeren W. Mooten, B. Verschoor en W. Graafmans zullen hierbij per motor controle uitoefenen. De samenkomst is 7.15 uur aan den H. Rijndijk, vertrek 7.30 uur naar den start DAMMEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Op 16 Maart j.l. marcheerde ©en mili taire colonne aan het hoofd waarvan een sergeant liep door L e i d e n s straten. Bij de Hoogewoerd klonk eensklaps het commando links uit de flank halt" Eenige militairen uit het voorste gelid gehoorzaamden automatisch aan dit be vel, doch moesten ervaren, dat het commando door een onbevoegde was ge geven. De sergeant deed zijn beklag bij een ter plaatse geposteerde verkeersagent en wees als vermoedelijken dader een zeke ren O. aan. Deze zou daarop den ser geant hebben uitgescholden en had zich deswege voor den politierechter wegens beleediging te verantwoorden. O. was evenwel niet verschenen. Op vordering van het O.M. werd hij bij verstek tot 40. boete subs. 40 d. veroordeeld. Een caféhouder en diens zoon uit Zegwaart moesten terecht staan wegens mishandeling. De zoon was verschenen en deelde mede, dat vader te zenuwachtig was om te komen. Op 24 Januari was een zekeren L. in het café gekomen, doch bij het aftekenen, beweerde deze nog eld te moeten hebben van den zoon van den kastelein en hij zou het derhalve maar aandrinken. Hiermede werd geen genoegen genomen en L. werd op niet toelaatbare wijze door vader en zoon naar buiten gewerkt. Het O.M. zeide aanvankelijk gehoopt te heb ben deze zaak te kunnen laten rusten en dan misschien een extra gratis borrel partijen zou hebben kunnen verzoenen. Het was echter niet gelukt. De hardhan dige kastelein en diens zoon werden ver oordeeld ieder tot 15 subs. 15 d. De 22-jarige J. v. K. uit K a t. w ij k had een veete tegen zijn ouderen broer. Op zekeren dag zou K. dezen, zonder dat een voorafgaande woordenwisseling ph vond, onverhoeds hebben aangevallen met een zwengel van een waschmachine op het hoofd hebben geslagen, waardoor bloedende verwondingen ontstonden, die naar get. zeide niet gehecht konden wor den. Maat pijn had hij, naar hij beweerde niet ondervonden. Het O.M, achtte ondanks de geble soliditeit van het mishandelde hoofd, dat tegen slagen met een metalen zwengel be stand bleek, het feit toch zeer ernstig en vorderde 6 weken gevangenisstïaf. - De politierechter veranderde de straf in ƒ30 boete subs 30 dagen. BRANDSTICHTING TE CAPELLE A. D. IJSEL. Voor de RotterdaJiiscue rechtbank heeft gistearen terecht ges-taan de 27-jarige schil der A. P., die er van veidaont wordt in ueii avond van den 26en November brand te hebben gesuent m een schuur te Uapelle a. d. AJsei, die bij hem in gebruik was als sohüaersv\ eraplaat-s, tengevolge waarvan de geneele inventaris is vex brand en er ge meen gevaar was ontstaan voor twee dicht bij geiegen woonhuizen. V erdachte ontkende den brand te heb ben gesticht. Volgens hem moet hij in het geheel met in nnancieele moeilijkheden hebben verkeerd en was de verzekering naar zijn meeinng slechts 2000 groot. De totale verzekeringssom bedroeg wel ƒ5000, doch 3000 was de som waarvoor de goe deren van derden verzekerd waren. Verdachte had dien avond om zes uur zijn werkplaats verlaten en was er dien avond met meer in geweest. Wel was hij omstreeks half tien voorbij de werkplaats gekomen, toen hij op weg was van zijn meisje naar de ouderlijke woning. Hij had toen niet gezien, dat er brand was. Er werden een groot aantal getuigen ge hoord. Uit hun verklaringen kwam vast te staan, dat de brand niet kan zijn ontstaan door het gebruik van een benzine-gaslamp en volgens het oordeel van den deskundi ge dr. W. van Rijn, moet de brand uitge broken zijn kort voor de ontdekking, zulks in verband met de licht brandbaarheid der aanwezige stoffen. Eenige getuigen hadden verdachte omstreeks half tien in de nabij heid van zijn werkplaats gezien. Kort daar op -was de brand uitgebroken. Het O.M. waargenomen door mr. H. A. J. R euemr, achtte uit de talrijke aanwijzin gen verdaohtes schuld bewezen en het eischt© twee jaren en 6 maanden gevan- „Gezellig Samenzijn". De Leidsche damclub „Gezellig Samen zijn" hield jl. Woensdag haar eersten speel avond, waar verschillende leden blijk ga ven het damspel meester te zijn. Er wer den mooie partijen t© zien gegeven, ook de minder geoefende speelden met veel animo. Als het zoo door gaat zal deze dam club zeker geen slecht figuur maken. A.s. Woensdag 22 Juni te 8 uur zal wor den begonnen met de borden-wedstrijden, waaraan alle R. K. damliefhebbers, die lid willen worden van „Gezellig Samen zijn", deel kunnen nemen en zich op kun nen geven bij C. van Bakel, Lage Rijndijk 35, of op den speelavond, welke za-1 den gehouden in een der zalen van den R. K. Volksbond, Steenschuur. Ook alle leden zorgen dien avond present te zijn. VALKENBURG (L.) HOTEL JANSSEN (Villa Dr. Herman). Bonds- hotel. Telef. 65. Centr. verw. Alle comf. Schitterende tuin. Gr. garage Eigen luxe toeringcar. V. en naseiz. f4.Seiz. f4 50 Clubs reductie. 3700 en nu had vervolging plaats. De kanton rechter had verdachte vrijgesproken op de overweging, dat hoofden van scholen en B. en W. niet bevoegd zijn tot afschrijving van leerlingen over te gaan, daar zulks al leen kan geschieden op verlangen van de ouders. De rechtbank heeft verdachte thans schuldig verklaard en hem met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter ver oordeeld tot 5 boet 6ubs. 5 dagen heeh- De verdediger mr. L. J. Hijmans van deu Bergh meende, dat de aanwijzingen in dit geval al bijzonder weinig zeggen, aangezien voor elke aanwijzing een plausibele verkla ring is te geven. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 30 Juni. DE G0UDSCHE SCHOOLKWESTIE. De rechtbank te Rotterdam heeft in hoo- ger beroep uitspraak gedaan in de zaak van den 40-jarigen C. v. d. E. te Gouda, die door den kantonrechter aldaar was vrijge sproken van een hem ten laste gelegde overtreding van de Leerplichtwet, van welk vonnis de ambtenaar van het O. M. in appèl was gekomen. Deze zaak betreft de bekende Goudsche sokoolkwestie. B. en W. van die gemeente hadden uit zuinigheidsoverwegingen beslo ten het zesde leerjaar van een der lagere scholen op te heffen. De leerlingen werden naar andere scholen overgeplaatst doch de ouders namen met die overplaatsing geen genoegen en protesteerden door hun kin deren niet naar de aangewezen school te zenden. Aangezien de zoon van v. d. E. nu niet was ingeschreven op een school voor g. 1. o. en hij nog in den leerplichti gen leeftijd was, had de rijksinspecteur van het Lager Onderwijs de ambtshalve in schrijving van dien zoon bevolen. Ook daar na was de vader in gebreke gebleven zijn zoon naar de aangewezen school te zenden ST00MVAARTBER1CHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TALISE (uitr.) verbr. 16 Juni van Bela- wan. KON. NED. ST00MB. MIJ. AMAZONE arr. 17 Juni van Pto Emple- dole te Maita. BODEGRAVEN Chili-Amsterdam arr. 16 Juni te Liverpool. COLOMBIA vertr. 17 Juni van Amster dam naar West^Indië. COSTA RICA (tkuisr.) vertr. 15 Juni v. Barbardos. GANYMEDES arr. 17 Juni van Stamboel te Smyrna. RHEA arr. 16 Juni van Amsterdam te Hamburg. VULCANUS, arr. 17 Juni van Gandia te Torrevilja. KON H0LL. LL0YD. MONTFERLAND (thuisr.) arr. 17 Juni te Montevideo. PARAGUAY (uitr.) pass. 17 Juni Vlis- singen naar Antwerpen. KON PAKETV MIJ. N. HOLLAND arr. 13 Juni van Singa pore te Adelaide. VAN REES vertr. 16 Juni van Sydney naar Saigon. HOLLAND-A MER IK A-LIJN. LOCHKATRINE, Va-nc.-Rotterdam, via Southampt. en Londen vertr. 15 Juni van Liverpool. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN (bhuisr.) vertr. 17 Juni van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX, JapanRotterdam, pass. 15 Juni Perim. HECTOR, Japan-Rotterdam vertr. 16 Juni van Penang. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY vertr. 15 Juni van Gravesend naar Pt. Talbot. JONGE JOHANNA vertr. 16 Juni van Palma naar Londen. MARKTBERICHTEN R0EL0FARENDSVEEN, 17 Juni. Groentenveiling. Aardbeien 613 cent per doosje, sla 0.604.10 per 100 krop, snij- boonen 4.104.90, idem stek 2.50 3.20, peulen 0.951.45, dikke peulen 1.05 doperwten f 1.701.75, capucijners f 1.70 1.75; tuinboonen f 1.501.90 per 10 kg. NIEUWVEEN, 17 Juni. Vrije veiling. Prijzen: 2018 kippeneieren 2.502.95, 158 eendeneieren 2.052.15 per 100 stuks, roomboter 1.30, en weiboter 1.20 per kg kaas 2036 cent per pond, sla 2 cent per krop; bloemkool 45 cent per stuk; nieuwe aardappelen 60 Cent per 5 kg. BOSKOOP, 17 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 1015 cent, Marcel Rouyer 1020 cent, Hadley 1525 cent, Claudius Pernet 1530 cent, Columbia 1016 cent, Butter fly 1220 cent, Mae Keiler 2030 cent, Wilh. Kordes 2030 cent, Rosalandia 10 19 cent, Florex 2026 cent, Phoebe 1020 cent, Daunty 1231 cent, Óhas. P. Kilhara 2540 cent, Edit'h Helen 2557 cent, Aug. Noaek 1530 cent, Else Poulsen 3063 cent, Gloria Mundi 3056 cent, Orange Perfection 2530 cent, Paul Grampel 30- 46 cent, Golden Salmon 1531 cent, Briar- cliff 1016 cent, W. E. Chaplin 1421 cent, Ellen Poulsen 10—20 cent, Lathyrus 37 cent, Pioenen 1527 cent, Lelies Um- bellatum 2560 cent, Lelies regale 50 cent Gerbera 3052 cent, Gladiolen 28 cent, Violieren 2540 cent, eieren per 10 stuks 25 cent. TER AAR, 17 Juni. Centrale Veiling. Peulen 0.80—1.90, doppers 1.70—2.30, capdoppers 1.702.20, tuinboonen 1.70 2.30, snijboonen 4.605.70, stek 2.80 —3.10, stamboonen 6.70—7.00, princesse- boonen 8.10, bloemkool 2—9 cent, peen 9—16 cent, sla 0.402.40, postelein 48 oent per kg, aardbeien 212 cent, kom kommers 28 cent. NOOTDORP, 17 Juni. Eierenveilng. Aanvoer 9292 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.753.90, eendeneieren 2.102.50 en krieleieren 2.05 per 100 stuks; kippen 60 cent, konijnen 1.30 per stuk, paling 60 cent per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 17 Juni. Groenten- veiling. Per 100 kg.: peulen 1617, pos telein 2—7, per 100 bos: peen 10—14, per 100 stuks: kropsla I 23, kropsla II o.501.60, komkommers I 79, bloem kool I 20, bloemkool II 1016, rabar ber 0.60—2.00. Eieren. Aanvoer 11370 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.803.40 en eendeneieren 1.170—1.80 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10