Handleiding gratis. HET PAD LANGS DE KLIP. WOENSDAG 15 JUNI 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 DE KOMST VAN DE ZEPPELIN. Een origineels attentie van Twente. Zooals mèn weet zijn de passagiers plaatsen voor de Rondvaart van Twente over Hamburg, de Westfriesche Eilanden, Wadden-eilanden, Nieuwe Afsluitdijk, Zui derzee, dwars over Noord-Holland, Noord zee richting Kanaal, Oostkust van Enge land, Zeeuwsche kust, Hoek v. Holland, Rotterdam Waalhaven, uitverkocht. De pasagierslijst luidt als volgt: Z.K.H. Prins Hendrik; H, J. Schmidt, ko lonel-titulair van het Indische Leger, waar nemend adjudant van den Prins; Mr. P. J. Reymer, Minister van Waterstaat; Mr. Dr. L. N. Deckers, Minister van Defensie; de adjudant van den minister van Defensie; E. Th. de Veer, Directeur van den Lucht vaartdienst; B. E. 'RHiys; W. Ruys; D. 0. van Beuningen; Mevr. van Beuningen; Ja cob Mees; A. H. Sonneveld; Mevr. Sonne- veld; L. A. Bongers; Dr. J. J. van der Leeuw; D. H. Reese; Mevr. Reese; allen te Rotterdam; W G. Koning; J. F. van Hen gel; A. F. Bronsing; en 1 plaats gereser veerd v. d. British American Tobacco Comp. allen te Amsterdam; Jhr. Repelaar te 's-GravenhageT. Boezeman; Mevr. Boe- zeman te Zwolle; H. J. ter Kuile; A. C. G. ter Kuile te Enschedé; O. A. van Woelde- ren, Burgemeester; Mevr. van Woelderen te Vlissingen; W. Zwartsenberg te Gronin gen; H. K. van Wingerden te Gorinchem; J. H. W. Pasman te Steenwijk; P. J. Klou- wens te Hillegersberg; M. C. Henskens te Rijswijk; K. de Geus van den Heuvel; en Mevr. de Geus van den Heuvel te Brussel. Voor de terugreis WaalhavenFrie- drichshafen is de Zeppelin reeds half uit verkocht. Ook voor FriedrichshafenTwente zijn verschillende passagiers ingeschreven. Wij kunnen nog deze aardige bijzonder heid vermelden, dat Twente, het land van de wereldvermaarde textiel-industrie, de Zeppelin niet laat gaan zonder de kranige commandanten eene attentie te hebben be wezen. Onder leiding toch van Dr. H. W. Holsboer wordt door de leerlingen van de Hoogere Textiel School te Enschedé een badhanddoek vervaardigd, waarin het beeld van een Twentsche stad is verwerkt met de Zeppelin er boven. Deze badhanddoek is van z.gn. frotté, dus van kleine liggende lussen en deze lussen geven de teekening. Deze handdoek zal aan den Commandant worden aangeboden. Tevens wordt door de leerlingen van de Hoogere Textiel School nog een fraai lin nen damast tafellaken gemaakt, dat zal dienst doen bij het serveeren van de verfris- sching, welke den commandanten z-al wor den aangeboden. De teekening is «veneens op de Hoogere Textiel School ontworpen. Ondanks het zeer matineuze uur is de belangstelling, nu de landing van de Graf Zeppelin ook in het Oosten der Lands plaats vindt, enorm. Zulks moge bijzonder blijken uit het feit dat vrijwel alle bedrij ven op Zaterdag het werk hebben stilge legd, of het aanvangsuur hebben verzet. Bo vendien zijn alle scholen Zaterdag in ver band met de komst van de Zeppelin geslo ten. De Navigatieberichten van de Zeppelin. Door de zorg van den Luchtvaartdienst ran het departement van Waterstaat zal »p Vrijdag 17 dezer op het vliegveld Twen- "►e een Transportabel radiostation worden ►pgesteld. Dit station zal Zaterdag-morgen te circa uur voorm. worden bezet en zenden en intvangen op een golflengte van 900 me ier. Het vermogen van dit station is circa i!0 Watt. Zoolang de afstand van het luchtschip lot dit station te groot is, om rechtstreeks werbinding te onderhouden, zal het station PHA (Schiphol) als tusschenstation op treden. Dit laatste station is dag en nacht ?»ezet. Tijdens de vlucht boven Nederland en 'i oh eenigen tijd na het vertrek van de Zep- r élin van Rotterdam zal het luchtvaart- 5- bation PHR (Waalhaven) worden bezet Dit laatste station zal waarschijnlijk voor de verbinding met de Zeppelin zenden op een golflengte van 870 meter. Het Departement van Waterstaat ver zoekt de Luftschiffbau Zeppelin er uitdruk kelijk op te wijzen, dat het verzenden van particuliere telegrammen boven Neder land sch grondgebied, ook via het station Scheveningen-Haven, verboden is. De Raad kwam gisteren tegen drie uur bijeen. Aanwezig waren alle leden. De voor zitter opende op gebruikelijke wijze de ver gadering. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Een schrijven van het ministerie van Biiinenlandsche zaken, dat het verzoek in zake „maximum aantal verloven", waarbij om verlaging van dit aantal was gevraagd, eerst in 1935 tót de Koningin kan worden gericht. Bericht van kasopname „Bedrijven" door het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederl Gemeenten. Bericht van goedkeuring van beslissing inzake machtiging van B. en W. tot verkoop van het brandspuithuisje voor afbraak. Goedkeuring besluit van den Raad inzake art. 248 der Gemeentewet. Van het Ministerie van Arbeid, Handel en Nijverheid een antwoord op 't schrijven van het gemeentebestuur over de uitvoering van de winkelsluitingswet, waarin voor Woerden een later sluitingsuur was ge vraagd; er worden door het Ministerie geen termen aanwezig geacht aan dit ver zoek gehoor te geven. Rekeningen grondbedrijf 1929, 1930 en 1931. Deze worden op voorstel van B. en W. voorloopig vastgesteld. Verbetering toestand brug Westdam. Besloten werd een bedrag van 300 gul den beschikbaar te stellen voor trottoir banden bij de brug aan de Westdam. De heer van Doorn merkt op, dat op de desbetreffende teekening trottoirbanden langs het huis van v. d. Kolm ontbreken, terwijl deze voor betrekkelijk geringe kos ten aangebracht zouden kunnen worden, aangezien de noodige trottoirbanden toch aanwezig zijn. Dit laatste zal nog onder oogen gezien worden. Adres inzake verlaging pacht. Op het verzoek van den heer R. Bosma inzake restitutie en vermindering van pacht voor het door hem gehuurde teelland werd af wijzend beschikt. De heer Snel merkte naar aanleiding hiervan op, dat een verlaging z.i. billijk zou zijn, aangezien B. niet fortuinlijk met dit land is geweest. De heer Smit wees er op, dat de heer B. deze grond destijds zelf heeft opgedreven en dat ook de pachten der aangrenzende perceelen dan verlaagd zouden moeten worden. Benoeming onderwijzer. Alvorens tot stemming over te gaan merkte de voorz. op, dat de benoeming geschiedt onder voor behoud van keuring der te benoemen on derwijzer. De heer v. d. Bosch wees er op, dat de onderwijzer Böke slechts kort in Woerden is geweest en dat een benoeming altijd kos ten met zich meebrengt, reden waarom er wel iets voor zou zijn, indien er op werd gewezen, dat de te benoemen onderwijzer minstens bijvoorbeeld een jaar in zijn func tie zou moeten blijven. Do heer Kalsbeek meende echter, dat men moeilijk een dergelijke bindende be paling kan maken. Bij stemming uit het opgemaakte drietal C. Westerduin, volontair te Rijswijk; O. Verdoald., tijdelijk onderwijzer te Nieuw- poort en P. Langewisch, volontair te Hil versum werd C. Westerduin met 12 van 13 stemmen gekozen, terwijl C. Verdoold één stem kreeg. Uitdiepen gracht bij Nassaukade en gas fabriek. Besloten werd het noodige crediet te geven voor het uitdiepen van een ge deelte van de gracht bij de gasfabriek en de Nassaukade, waarbij getracht zal wor den het werk door Woerdensche personen te Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaats- massage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.). 4706 Alleen bij Apoth. en Drogisten VAN WOERDEN doen aannemen tegen oen prijs van één gul den per M3.; mocht dit niet gelukken, dan zal het werk worden opgedragen aan van den Berg te Barwoutswaarder, die heeft aangeboden het werk voor bovengenoemd bedrag uit te voeren. Vergoeding aannemer Emmakade. Daar het werk door den hoogen waterstand zeer bemoeilijkt is geweest, wilden B. en W. aan den aannemer een vergoeding toekennen van 175 gulden. De heer de Kruif is van meening, dat een dergelijke vergoeding overbodig is, daar een aannemer toch altijd risico op zich moet nemen. De heer Zon merkt op, dat de aannemer het werk gedurende de hooge waterstand had kunnen laten liggen, waardoor de schip pers bemoeilijkt zouden worden. Daarom is het zeer zeker billijk hem hierin tot het genoemd bedrag tegemoet te komen. De heer de Kruif kan zich na deze verklaringen met het voorstel ver eenigen. Waterlevering aan de „Elf Gemeenten" voor de Houdijk. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten water te leveren aan de „Elf Gemeenten" tot voorziening van de perceelen in den Houdijk onder de ge meente Ka me rik tegen een minimum te ga randeeren jaarlijksche afname van 1000 M3 tegen 10 cent per M3. Tevens zal een bedrag van 1015 gulden beschikbaar worden gesteld voor het aan leggen van een toevoerleiding in den Voor- dijk-Geestdorp. Verordening agentschap arbeidsbemid deling. Daar krachtens art. 15 der arbeids- bemiddelingswet 1930 een verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling moet worden vastgesteld wordt daartoe het aangeboden concept aangenomen. Rekening Gezondheidscommissie 1931. Goedkeuring werd gehecht aa-; de Reke ning en Verantwoording van de Onkosten en Uitgaven over het kalenderjaar 1931 van de gezondheidscommissie te Bodegra ven. De Rekening van het Burgerlijk Armbe stuur werd over 1931 in ontvangsten vast gesteld op 12.427.29 J4, in uitgaven op 11.957.55, zoodat het batig saldo 469.74 H bedraagt. Voorstel beperking subsidies. Daar onder de huidige tijdsomstandigheden zooveel mo gelijk op de uitgaven bezuinigd moet wor den, zullen de subsidies, waartoe reeds voor 1932 werd besloten als maxima beschouwd worden, opdat de uitbetaling geheel of ge deeltelijk achterwege zal kunnen blijven, wanneer een financieel tekort en de strikte nood^kelijkheid daarvan niet aangetoond kunnen worden. Wijziging verordening keurloonen. Als wijziging werd de volgende aanvulling van art. 2 aangenomen: Voor een partij van meer dan vijf varkens van minder dan 50 K.G. geslacht gewicht zal het keurloon 60 cent per va-rken bedragen: Daar deze verlagiüg door de tijdelijke slechte toestanden wordt vastgesteld zou de heer Snel liever van een reductie spre ken, daar bij betere economische toestan den het hoogere keurloon ook gemakkelijk betaald kan worden. Reclames schoolgelden en hondenbelas ting. Op de ingekomen reclames van A. v. d. Graat® en F. J. Teunissen inzake aan slag hondenbelasting werd. afwijzend be schikt. Verder zullen aan G. de Vor en A. Groo- tendorst restituties toegestaan worden, daar zij over een vorig jaar in verband met te hooge aanslag in inkomstenbelasting e.a. reden te veel aan schoolgeld hebben be taald. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 53) „Gaat je niet an!" snauwde Madgwick hem toe. „Maar je zou d'r jaloersch van worre, da's zeker. En ik heb 't gekregen en jij en die spion en alle pelisie in de we reld, jullie kunnen d'r geen van allen an- kommeEn nou za'k je zegge, hoe ik an die papiere gekomme ben. Die Maandagmid dag most ik naar 't privé-kantoor van Etherton ik ging door het bedienden kantoor d'r was niemand binne. Maar ik hoorde stemmen in de kamer van Ether- ton, dus ik luisterde effies en ik hoorde hem prate met den ouden Sir Cheville. En wat een bof Etherton praatte met den ouden heer over zijn machine en hij zei dat-ie 'm alles er van zou vertelle. Toen gong ik zachies weg en ik verborg me waar ik ze de kluis in en uit kan zien gaan en effe daarna kwame ze d'r an en ze ware d'r een poos en toen ze d'r uitkwame stak Sir Sheville net een pak papiere in zijn bin nenzak. En toen wist ik wat gebeure moest'. Madgwick keek min of meer triomfante lijk naar de belangstellende gezichten om zich heen. „D'r was niks gemakkelijker vervolgde hij. „Ik hoorde Sir Cheville zegge, dat-ie naar Hallithwaite dien avond ging en dat de papieren veilig in z'n zak ware tot hij ze thuis kon leze. Nou, ik kende z'n ge woonte ik wist dat-ie met den laatsten trein zou thuiskomme en over de hei zou wandele. En ik wist, waar .d-ie makkelik opgewacht kon worre en we 'm z'n papiere konden afneme, zoodat niemand d'r achter zou komme, wie 't gedaan had. Maar ik most hulp hebben en ik betaalde dien jan kende hond er voor en goed ook hij heit nou vijfhonderd pond in z'n zak! iWe gingen om half twaalf de hei op en we wachtten hem aan dezen kant van de Zwarte Klip op, achter een stuk ouwe muur en toen-ie d'r an kwam, pakte ik 'm van voren bij z'n armen beet en Stones nam de papiere uit z'n zak. Hij vocht en schopte maar 't was in een oogenblik ge beurd en toen lieten we 'm an z'n lot over. We gingen dalik weg en gave de papiere af alles wat d'r was, 't testament en de rest en toen maakte ik de zaak van mijn belooning in orde en ik zeg je dat dat alles is wat Stones en ik wete; We wete d'r niks van, hoe de ouwe man over de Zwarte Klip is komme te valle toen we met 'm klaar waren, gingen we weg en lie ten 'm daar. Geen van twee hebben we iets anders gedaan dan 'hm die papiere afneme da's de zuiver waarheid „Ik heb hem met geen vinger aange raakt stotterde de medeplichtige. „Alleen maar de papiere uit z'n zak genome, toen Madgwick 'm vasthield „En da's allesverklaarde Madgwick. „En nu", zei Marrows. „De man, achter de schermen! Wie was dat?" Madgwick keek hem aan met een lèe- lijken glimlach op z'n gezicht. „Ja", zei hij. „Dat zal ik nou vertellen en Jullie zult er van opkijken. Het was Sir John Arncliffe HOOFDSTUK XXIV. Een laat bezoek. Madgwick had dien naam uitgesproken met het pathos van een acteur. Voor We- athershaw beteekende die naam niets, maar hij merkte direct, dat deze voor de overigen van meer gewicht was, dan hij op 't oogenblik kon begrijpen. Allen waren geschrokken en ze keken, alsof er een bom op tafel was gevallen. Een vreemde stilte viel in de kamer die verbroken werd door een diepe zucht van de hospita en een driftige uitroep van Sindal. „Onzin zei hij. Madgwick keek veelbeteekend naar den advocaat. „Nou, of het waar is antwoordde hij. „Je zei 't zienDa's de man achter de schermen hij en geen ander Weathershaw stootte den commissaris aan. yWie is dat?" vroeg hij. rGrootste fabrikant hier in 't district voorzitter van onze kamer van Koop handel 'n heele Piet," mompelde Mar rows. „En een cliënt van Sindal." „En ik zeg dat het onzin is absoluut onzinriep Sindal die zeer ontdaan was. „Die kerel liegt! om zichzelf te redden." „Daar lijkt 't wel op, met jellie allemaal om me heen, niewaar?" zei Madgwick sar castisch. Wa 'k je zge is waar. Sir John was de man, die me d'r toe bracht, en die me betaaldeDaar ken je niet tegen op, zou 'k geloove „Heb je daar bewijs van, Madgwick?" vroeg Marrows. „Bewijs? jawel, bewijs genoeg wat dat betreft!" antwoordde Marrows. „Ik ken 't van achtere en van voore bewijze „Wanneer heeft hij je betaald?" UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 16 Juni. Huizen, 1875 M. 8.009.16 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Harmoniumbespeling door Egb. A. Vos. 6.45 Knipcursus. 7.00 Causerie door J. J. Delfos. 7.45 Ned. Ohr. Persbureau. 8.00 Tambours- en Pijperscorps „Jubal" o. 1. v. C. J. Schotel. 9.00 Causerie door A. de Vries. 9.30 Concert. J. Stotyn (hobo), J. Blazer (cello) en Mevr. C. Severens (piano). Oa. Concert c ld. t. Rameau. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15. Gramofoonplaten. 10.30 Concert Mej. J. C. v. Riemsdijk (piano), mevr. M. Rolloos (sopraan) en Egb. Veen (vleugel). 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 A. V. R. O.-Kleinorkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. P. C. Brederode (zang) en E. Veen (piano). 2.30 mr. D. S. Jessurun Cardozo: De vrouw van het recht. 3.00 Hagsche Componisten. L. Kruithof v. Diggelen (zang), L. Goossens (cello) en R. Ie Cocq (piano). 4.00 Ziekenuur. 5.00 A. V. R. O.-Kamer-orkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramofoonplaten. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 „Sangverein der Prager Le'hrerinnen" o. 1. v. Metod Vymetal. 7.30 H. Levy: Vacantietochten per auto door ons land. 8.00 Beethovenconcert. Concertgebouw orkest o. 1. v. Dr. W. Mengelberg, 1ste, 2de en 5de Symphonic. In de pauze: Het Don Kozakken-ko or. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Dansmuziek uit het Kurhaus te Soheveningen. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Studio-orkest Edinburgh o. 1. v. G. Da-ine s. 1.202.20 Shepherd's Bush Paviljoen orkest. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.25 BBC-Dansorkest o. I. Henry Hall. 5.35 Kinderuur. 6.50 Bach's orgelkor.Va-Ivoorspelen door Dr. G. Al cock. De aangeboden concept-wijzigingen no. 5 en 6 in de begroeting van 1931 werden vastgesteld, terwijl uari tevens evenals an dere jaren machtiging kan worden verstrekt vóór Juli nog wijzigingen aan te brengen. Verbetering Utrechtsche Straatweg. Na langdurige discussies, waarbij o.a. de heer Sonnevelt zich, gezien de slechte eco nomische toestanden, tegen zoo hooge uit gaven verklaart, werd besloten de Utrecht- sche Straatweg over een gedeelte van on geveer 600 Meter van trottoirbanden te voorzien, aangezien de positie voor voet gangers ver van schitterend is en men nu, daar van Rijkswege de straatweg verbeterd zal worden voor een bedrag van ongeveer 7000 gulden de gewenschte verbeteringen zal kunnen aanbrengen, waarvan een groot deel geput kan worden uit het overschot „Vandaag om twaalf uur „Waar en hoe?" „Ik trof 'm in Hallithaite waar gaat je niet an en hij betaalde me met bank papier, zooals ik bepaald had." „Heb je daarvan bij je?" „Een paar, niet zooveel," antwoordde Madgwick. Hij wees op Stones, die kreu nend zijn lot beklaagde. „Hij heeft meer bij zich. Bewijs JawelEn nou dat je 't weet, ken 't me niet schele om meer over Arncliffe te vertellen en wat d'r met hem gebeurtH ij was de baas van 't spul en i k most 't opknappe. En zooas 'k zei, heb ik me geld veilig verborge geeft niet hoe lang 'k er op mot wachten. En jellie kenne mijn en Stones niet veel doen. We hebben niks te make met den dood van den ouden man we hebben 'm opge wacht en z'n papiere weggenome, dat 's waar, maar meer ook niks. 't Is niks as een aanranding of roof of zooiets, op z'n argst. En jellie motte Arncliffe tegelijk met ons in de kast stoppen. Leelijke spionbarst te hij plotseling uit tegen Weathershaw, „as jij je neus d'r niet in had gestoke, zou d'r geen haan naar gekraaid hebbe. Jij heb 't gedaan en as ik ooit de kans krijg, zal ik 't je betaald zetten pas maar 's op Marrows wendde zich tot een van de agenten. „Ga vlug naaT het dorp en breng de twee veldwachters hier", zei hij. „En laat ook die auto's voor komen, Calvertging hij voort. „Neem deze kerels en hun boel tje mee naar de stad, als je versterking gekregen hebt één in elke auto. Wat de rest betreft Hij wenkte Weathershaw om dicht bij hem te komen staan. „Ik geloof wat die kerel verteld heeft!" 7.10 Duitsche causerie. 8.20 Vanuit de Canterbury Cathedral: BBC-orkest o. 1. v. A. Boult. O.a. Uit „Par sifal", Wagner en 1ste symphonie c kl. t. Brahms. 9.45 Berichten en lezing. 10.20 Voordracht door A. J. Alan. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 Dansmuziek door het BBC- Dansorkest o. 1. x. Henry Hall. „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 Uitzending van het programma der Comédie Fran$aise. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert vanuit een Restau rant. 3.205.20 Concert o. 1. v. Gröndah'l. 8.20 Russische Muziek o. 1. v. Reesen m. m. v. L. RantzauMeijer (zang), en F. Jensen (piano). O. a. Ouv. „Romeo et Juliette", Tsohaikowsky. 9.20 Zang en declamatie. 9.50 Moderne Operettemuziek; o. 1. v. Reesen. 0.a. Uit „Oh Kay' Gershwin. 9.50 Kamermuziek (4 violen, 2 viola's en 2 offlli). Octet voor strijkinstrumenten, op. 25 MeadiolesoihnBartKoldy. 11.2512.50 Dansnmviei. Laafonbsrg, 473 M. 7.258.20 Cosesart uit Frankfurt. 12.201.10 C-oncert uit MünChen. 1.202.50 Concert o. 1. v. Wolf. M. m. K. Rost (bariton) en E. Grape (piano). 2.50 Gramofoonplaten. 5.206.35 Operettemuziek o. 1. v. Wolf. 8.20 „Europa singt". 9.20 „Michael Reinhold Lenz", hoorspel van F. P. Buch. 10.5512.20 Werag-orkest o. 1. v. Buschr kötter m. m. v. Hilde Sander (piano). O. a. Indiaansche fantasie (piano-orkest), Busoni en 4de Symphonie d kl. t. Schumann. Rome, 441 M. 8.25 Gramofoonplaten. 9.05 Gevarieerd concert (Citherkwartot- sopraan en piano). 0.a. uit „Carmen" van G. Bizet. Brussel, 508 en 338 M. 508 meter: zzz 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert oa. 1. v. J. Kumps. 6.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.00 Religieuze muziek. 1.50 Zang door Albert Joris. 5.20 Keterbey-concert o. 1. v. K. Walpot. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Russische muziek o. 1. v. Jean Kumps 9.15 Vervolg concert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Brahms-liederen en Liebeslieder- walzer m. m. v. solisten. O.a. Mia Pel ten- burg (sopraan). 9.20 „Die Böttoherstrasze in Bremen", reportage. 10.40 Lezing en Berichten. Hierna tot 12.20 Avondoonc-ert uit Stuttgart. van het uitgetrokken bedrag voor „Trot toirbanden Pannenbakkerijen", terwijl voor de rest het batig saldo van 1931 aangespro ken kan worden. Tenslotte werd behandeld een schrijven van den directeur der bedrijven betreffen de benoodigde bijwerken in verband met de werken ter verbetering der Ontijzerings- installatie. De kosten hiervan zullen onge veer 1700 gulden bedragen. De beer de With had graag de betref fende stukken nog even willen inzien. De heer van Doorn merkt op, dat bij de begrooting deze post al eenigszins in be ginsel is goedgekeurd, terwijl hij verder de noodzakelijkheid van deze installatie naar voren brengt, zoodat tenslotte tot boven staande werd besloten. Nadat de beer Snel nog een vraag heeft gesteld betreffende verbetering Steenkui- len is deze vergadering geëindigd. fluisterde hij. „Alles is me nu duidelijk. We wachten tot ze weg zijn en dan zullen we beginnen met den man, die ze er toe aandreef." Tien minuten daarna, toen de gevange nen weg waren, ging Marrows met zijn in gekrompen gezelschap de hut uit. Terwijl ze binnen waren, was de maan over de heide opgekomen en in het licht kon men zien, hoe ernstig het gezicht van den com missaris stond, toen hij tot de anderen sprak „Pat is een leelijke geschiedeniszei hij zacht. „De leelijkste, die ik heb mee gemaakt, vana-f dat ik hier kwam en ik ben hier nu 30 jaa-r. Sir John Arncliffe „Och, kletspraat, Marrowsriep Sindal boos. „Ik geloof er geen woord vanDie kerel heeft alles verzonnen. Het is belache lijk en Marrows legde de hand op den arm van den rechtsgeleerde. „Meneer Sindal", zei hij overtuigend, „zooiets kan iemand niet verzinnen die kerel heeft dat niet allemaal uit zijn duim gezogen. Hij wist, dat 't spel uit was en na tuurlijk schuift hij nu de schuld op den aanstoker. Ik geloof ieder woord, dat Madgwick gezegd heeft. Luister nu eens, meneer Sindal", zei hij, toen de advocaat teekenen van ongeduld gaf, „sommige men- schen hebben een tamelijk goed herinne ringsvermogen. En het is niet voor 't eerst, dat ik hoor, dat Sir John Arncliffe probeert om zijn voordeel te doen met het hersenwerk van een anderIndien ik me niet vergis, hebt u dat ook wjel eens ge hoord, meneer Sindal denkt u maar eens na De zaak met dien armen jongen Wil son, een paar jaar geleden „Niets dan praatjes", hield Sindal vol. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8