R.H.W. 5 UIT DE OMGEVING Vreemde cheques Y. IR en bankpapier UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 15 JUNI 1932 JE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 is HET MERK voor Uw LIMONADE DOOR GEHEEL NEOERLAND VE KR GBAAR FABRIEKSBRAND TE UTRECHT. Op den Jutphaaschen weg te Utrecht brak gisteren brand uit in de kapokfa- briek „Vianen". Daar de vlammen boven het dak uitsloegen werd dadelijk „uit- slaando brand" gealarmeerd en met groot materiaal uitgerukt. 't Bleek evenwel niet zoo ernstig te zijn, als het zich liet aanzien. Alleen het dak had ernstig vlam gevat, maar kon voor de helft nog gered worden met behulp van een straal op de motorspuit. Een op geslagen hoeveelheid kapok kreeg veel waterschade. De oorzaak is onbekend. DE SMOKKELARIJ AAN DE OOSTGRENS. De cijfers over Mei in het district Dusseldorf. De verhouding tusschen smokke laars en douaniers nog meer toegespitst. De smokkelarij in het Nederlandsch- Duitsche grensgebied duurt nog immer in onverminderde mate voort. Hot terrein van de operaties verplaatst zicb van tijd tot tijd al naar mate de Duibsche douaneauto riteiten strengere maatregelen in een be paalde streek nemen. Was tot voor eeni- gen tijd liet grensgebied van Zuid-Gelder land en Noord-Limburg een der brandpun ten van den smokkelhandel; toen daar een stelselmatige klopjacht op de smokkelaars gemaakt werd en ïr.ea ar in geslaagd was een groote bende Nsdsrlandsohe en Duit- sche smokkelaam onschadelijk te maken, luwde het wat «si ^rerd meer in midden- en Zuid-Limbvwtf 5*>opereerd. Niettemin in het district Dussel dorf, gren.uwsdo aan Zuid-Gelderland en Woord-Lwnvhvsig, zooals uit de zoo juist ge- publicecwixie cijfers over de maand Mei blijkt. Nog heel wat gesmokkeld, aldus le zen ws in het „HblcL". In die maand toch mWNk* in dit district 1350 smokkelaars ge- «sswteerd, terwijl in beslag genomen wor sen 6000 kg. tabak, 3000 kg. koffie, 125000 i:garen en 215000 sigaretten. Voorts maak ten de douanebeambten 160 rijwielen en ti'iii vrachtauto's buit. De verhouding tusschen de douaniers en de smokkelaars is den laatsten tijd nog Ewr toegepibst. Geregeld komen botsin- jfan tusschen de douanebeambten en ben- -"i-ea smokkelaars voor. Van de zijde der 7C»f>iVrche douane vernamen wij, dat cLezer bij Zuid-Limburg een vuurgevecht hiïoffe plaats gehad tussohen een smokke- la>«i>1*nde ter sterkte van niet minder dan 400 p>vin en een sterke afdeeling douane beambten. Met korte onderbrekingen duur de het gevecht urenlang en telkens weer tracküie de bende door het douanecordon lieen t® breken. De strijd verplaatste zich over «sa grooten afstand en eerst nadat de óowaiebeambten aanzienlijke verster kingen hadden gekregen, mocht het geluk ken de «êeade deels over de Nederlandsche, voor de rfeök over de Belgische grens terug te drijwyn öïi te verstrooien. Een jocgeaaan uit Elten, die in de omge ving va Ai Evenaar de grens gepasseerd was, werd <w>or eenige kommiezen achter volgde Hij viüflhtte in de richting van Em merik en ftesst hij in deze stad dreigde te ontsnappen worden eenige schoten in zijn richting afg-ïrvm.rd. Met zware verwondin gen werd hv het ziekenhuis ter verple ging opgenomen. Er wordt wol eens geklaagd, dat de douanebeambte zoo vlug met hun vuur wapenen zijn. ?den verzekerde ons, dat zij daartoe door hti optreden van de smokke laars gedwongen worden. Heb komt bij her haling voor, dat 'ooiituurders van auto's, die smokkelwaar kij zicb hebben, zich niet ontzien om de douanebeambten aan te rij den. In de bebouwde kom van Kleef werd dezer dagen een douanebeambte omver ge reden. De man werd zoo zwaar gewond, dat hij in levensgevaarlijken toestand in een der ziekenhuizen werd opgenomen. Ook de vroolijke noot ontbreekt intus- schen in het smokkelbedrijf niet. Onze zegs man, die uit hoofde vs*i zijn functie een groot gebied langs de grens geregeld be zoekt, vertelde dat eenigen tijd geleden de aandacht gevallen was op een fanfarekorps in een Duitsch grensplaatsje, dat een merk waardige voorliefde vertoonde voor mars oefeningen. Op een voor de muzikanten kwaden dag werden zij door de beambten gevisiteerd en zoowel uit de muziekinstru menten als tusschen de kleeding van de mannen werd een groote partij smokkel waar te voorschijn gebracht. Er worden nu geen matschoefeningen meer gehouden. BEORIEGELIJKE BANKBREUK. Directrice van een modehuis gearresteerd. De politie te Den Haag heeft gearres teerd mevr. W., directrice van de zich se dert een tweetal maanden in staat van fail- lissment bevindende N.V. Modehuis Con- ture Wachtel, Noordeinde 140a, aldaar. Mej. F., die zich door bemiddeling van een familielid reeds vóór het faillissement fi- n anti eel in de zaak geïnteresseerd had, was in overleg getreden met den purator in het faillissement om den geheelen goederen voorraad over te nemen, teneinde dan de zaak voor eigen rekening voort te zetten en aldus te voorkomen, dat haar vroeger daarin gestoken geld geheel verloren zou gaan. Mevrouw W. zou dan bij haar als as sistente in dienst treden. Voordat dit alles echter zijn beslag had gekregen, heeft Mevr. W. getracht de win kelgoederen aan het faillissement te ont trekken door een paar groote verhuisauto's aan te laten rukken en daarmee de goede ren in den nacht naar een alleen aan haar bekende opslagplaats te laten overbrengen. Een der buren vond de nachtelijke verhuis- partij wel wat verdacht, weshalve de poli tie werd gewaarschuwd. Een tweetal inspecteurs kwamen en na men nu den geheelen inboedel in beslag, terwijl mevr. W. in arrest werd gesteld. Na verhoor werd zij echter voorloopig weer op vrije voeten gelaten. Intusschen blijven de goederen waaron der reeds door cliënten bestelde costuums, op het hoofdbureau van politie in bewaring. Hierdoor zijn verschillende dames leelijk gedupeerd o.a. een dame uit Baarn, die op haar bruidsjapon zit te wachten. JEUGDIGE BERLIJNSCHE ZWERVERS. Te Rotterdam aangehouden. De chef van het bureau van de Kinder politie te Amsterdam, kreeg gisteren van de politie te Berlijn het verzoek twee jon gens te willen opsporen, die vermoedelijk naar Nederland waren uitgeweken. Het waren een 15-jarige en een 18-jarige scho lier uit Berlijn, die op clandestiene wijze over de Nederlandsche grens waren geko men. Gistermorgen is de politie er in geslaagd de beide jongens op te sporen en wel te Botterdam. Zij waren van plan als scheepsjongens dienst te nemen op een of ander schip en de wijde wereld in te trek ken. De beide jongens, die van goeden huize zijn, vertelden via Maastricht in ons land te zijn gekomen. De 15-jarige was spoedig weer onder do hoede van de ouderlijke macht, want zijn vader vertoef de juist voor zaken te Amsterdam en is onmiddellijk doorgereisd naar Rotterdam, waar hij gistermiddag zijn weggeloopen zoontje weer in ontvangst heeft genomen. De vader van den 18-jarigen jongen, die intusschen van de opsporing in kennis is gesteld, komt heden naar Botterdam. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Een nieuw operatie-terrein. Bij het voortgezette schatgraverswerk is men dezer dagen gestuit op eenige graven, welke aan de gemeentelijke autoriteiten niet bekend waren. Daar in de graaf-con- cessie staat, dat niet mag worden gegra ven op plaatsen waar vroeger begraven is, zijn door het gemeentebestuur maatregelen genomen, dat met de noodige piëteit wordt doorgewerkt. Inmiddels is de tunnel nog niet blootgelegd en - het feit, dat op nieuw een zending boormatoriaal voor madame Sylvia en haar staf is gearri veerd, wijst er op, dat de expeditie niet zeker er van is, den schat in den tunnel te vinden. Intusschen is madame met twee harer helpers dezer dagen naar Oostzaan ge reisd, om experimenten te nemen op de terreinen, waar vroeger het. huis heeft gestaan van den zeeroover Claes Compaan den man, over wiens beruchte tochten en daarbij vergaarde schatten zeer fantasti sche verhalen in omloop zijn. Met instru menten is het geheele terrein afgezocht en naar de „Msbd." verneemt met positieve resultaten. Ook op andere plaatsen in de gemeente Oostzaan werd met den polari- sa-tor geëxperimenteerd. Ook Oostzaan zal dan de sensatie van het schatgraven gaan beleven N00RDWIJKERH0U7. Werkloosheid. Bij den Agent der Ar beidsbemiddeling alhier staan als werk zoekenden ingeschreven: 103 landarbeiders 1 opperman, 3 timmerlieden, en 1 machine bankwerker, in totaal dus 108 werkloozen. Examen Krankzinnigenverpleging. Door de examencommissie van de B. K. Gestichtsartsen-vereeniging werden de overgangs-examens afgenomen in het St. Bavogesticht te Noordwijkerhout. De uitslag der examens luidt: eerste overgangsexamen 8 candidaten. Geslaagd: (6 gesl.) N. Broers, J. Gregoor, A. Heijink (Br. Ericus), L. Toth, A. L. Versantvoort (Br. Lidanus), J. W. B. Winnemuller. Tweede overgangsexamen 4 candidaten. Geslaagd: (4 gesl.) S. P. Duin, M. H. Martens (Br. Eumachius); G. P. Okkerse, H. L. C. Persoon. Op 7 Juni werd het Staatsdiploma voor Krankzinnigenverpleging uitgereikt aan Zuster C. de Pree (uit Amsterdam), W. Klaverwijden, A. Metten, L. Peeters, C. In der Bieden, T. Sikking, A. Veldhoven. TER-AAR. Geboren Martina Johanna, dochter van M. A. Stigter en M. de Wit Louise, dochter van P. Langhoutde Leeuw. Gevestigd: G. E. Wansinok van Amsterdam. Vertrokken J. C. van Zanten n^ar Halfweg C. C. Camp fens naar Leiden P. C. S'loos naar Leiden J. G. van 't Hoofd, naar Haarlemmermeer C. G. v. d. Berg naar Alphen aan den Rijn C. J. Koeleman naar Leimuiden J. M. Eg berts naar Nieuwveen. WASSENAAR. Aanrijding. Het 7 jarig zoontje van den heer K., werd op den hoek Langstraat aangereden door de wieljrijdster G. De jon gen bekwam een lichte hersenschudding. Dr. Janse verleende de eerste hulp. Proces verbaal is opgemaakt. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter: Burgemeester A. J. v. Gerre- vink. Secretaris: R. 'Rteitsma. Het nieuwe raadslid, de heer Kuiken, legt in de handen van den voorzitter de voor de wet vereischte eeden af, neemt zit ting en wordt door den voorzitter geluk gc- wenscht. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het bestuur der Oegstgeester Zwemvereeniging „Poelmeer" om aan de vereeniging het voor uitbreiding benoodigd 'bouwkapitaal te verschaffen. Voorgesteld wordt heb verzoek aan B. en W. om prae-advies te zenden. Aangenomen. Benoeming van een wethouder. Aan de R. K. Staatspartij wordt de wethouderszetel ont nomen I Aan de orde is daarna de benoeming van een webhouder. Ie stemming: Kortmann 5, van Egmond 3, den Ouden 1, Bakker 3, blanco 1. 2e stemming: Kortmann 5, van Egmond 4, Bakker 3, blanco 1. Herstemming: Kortmann 4, van Egmond 5, blanco 2. De heeren v. Egmond en Kort mann stemden niet mede. De heer Van Eg mond is dus beno^pid. De heer Van Egmond zeidö, niet te ont veinzen dat hij, nu de Raad dit wenscht, in een moeilijken tijd de functie van wet houder moet aanvaarden. Spreker drukt zijn spijt uit, dat hij onder deze omstan digheden de plaats van den heer Rüben kamp moet innemen. De heer Rübenkamp is een man van buitengewone beteekenis voor onze gemeente geweest en spr. dankt hem voor het vele dat hij voor Oegstgeest heeft gedaan. De heer Paardekooper betreurt ten zeer ste, dat gebroken is met een oude traditie en den Katholieken is onthouden waarop zij meenen recht te hebben. Na de C.H. be- hooren de Katholieken tot de grootste par tij. Spreker meent, dat deze uitslag niet in het belang is voor de rust in de gemeente. Toen in September van het vorige jaar de nieuwe wethouders moesten benoemd worden, zijn de C.H. en de R. K. Raads fractie als zijnde de twee groote partijen, tot overeenstemming gekomen over het be zetten der wethouderszetels. Nu de Kath. wethouder heeft bedankt zou het on. toch van zelfsprekend zijn ge weest, dat de yaceerende zetel wederom door een persoon van diezelfde partij, de R. K. Staatspartij, zou worden bezet. De Katholieke wethouder werd toen ge kozen niet alleen met de stemmen der •R'. K. en C. ,H. leden doch ook met die de^ A. R. leden, overtuigd als men was dat den R. K. een wethouderszetel toekwam. Twee niet-katholieke Raadsleden hebben blijk- baar ook nu naar de overtuiging gehan deld en met de Kath. meegestemd. De salarissen voor burge meester enz. Punt 5. Advies van B. en W. inzake het schrijven van Ged. Staten over de verla ging van de salarissen van burgemeester, secretaris, ontvanger, wethouder-s en amb tenaren van den Burg. Stand. In dit advies deelen B. en W. mede dat het olleen op uitdrukkelijk verlangen van den Raad wordt uitgebracht. Zij stellen den Raad voor Ged. in overweging te ge ven voor deze gemeente op de genoemde jaarwedden een korting toe te passen van 3%. B. en W. doen dit niet omdat zij mee nen deze jaarwedden van Burgemeester en Secretaris zelfs in verband met de huidige omstandigheden te hoog zijn. Integendeel meent men dat zij in verhouding tot de doedanigheid en de hoeveelheid van de in deze gemeente te presteeren arbeid veel te laag zijn en volstrekt onvoldoende om bij den in Oegstgeest bestaanden levensstan daard, met een eenigszins talrijk gezin, in de positie die deze ambten nu eenmaal voorschrijven, ook slechts in uiterste so berheid te leven. De algemeene aandrang tot het verlagen van de jaarwedden der ambtenaren van regeeringswege en ook bij het publiek, is echter zoo sterk, dat B. en W. zich tegen deze verlaging allerminst zullen verzetten. Na opmerking van do heeren Bakker en Mr. Sprey wordt dit voorstel verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Een voorstel-Bakker om de regeling aan Ged. Staten over te laten wordt met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Geen salarisverlaging voor het gemeentepersoneel. Punt 6. Advies van B. en \V. betreffende een eventueele verlaging van salarissen van het personeel in gemeentedienst. In het zeer uitvoerige advies doen B. en W. mededeeling dat zij in deze aangelegen heid hebben gehoord de organisaties der ambtenaren. Bij deze bespreking hebben al deze organisaties zich tegenover de verla ging in deze gemeente op afwijzend stand punt gesteld omdat le. De jaarwedden zijn eer aan den lagen dan aan den hoogen kant; 2e. aan de ambtenaren in dienst van de gemeente worden in verband met den aard der gemeente hooge eischen gesteld; 3e. de financieele toestand der gemeente eischt geen verlaging der jaarwedden. B. en W. stellen dan ook den Raad voor thans niet. tot de verlaging der jaarwedden van de ambtenaren over te gaan. Natuurlijk blijft de Raad steeds bevoegd bij iedere begrooting deze aangelegenheid nader onder de oogen te zien. Volledig heidshalve merken B. en W. nog op, dat zij van meening zijn, dat, mocht de Raad on danks het advies een salarisverlaging van VAN OEGSTGEEST 3% noodig achten, deze verlaging over de geheele linie behoort te worden toegepast en voorts aan de door Ged. Staten voorge stelde regeling moet aansluiten en dus gel dig zijn voor den tijd van drie jaren. De heer Uitenboogaard drukt zijn ver wondering uit dat B. en W. met geen voor stellen komen om tot verlaging over te gaan en wijst er op dat de levensstandaard is verlaagd. De heer Kortmann heeft op een vorige vergadering gezegd, dat alléén dan tot ver laging kon worden overgegaan wanneer men beschikte over de meest uitgebreide gegevens. In totaal zou slechts 1300 gulden worden bezuinigd; daarbij komt dan nog dat de loonen hier geenszins aan den hoo gen kant zijn. Spr. is tegen de verlaging der loonen en zal dus voor het voorstel van B. en W. stemmen. De heer v. Breda sluit zich aan bij de woorden van den heer Kortmann. Weth. Zandbergen stelt zich op het standpunt, dat we voor dit jaar niet tot verlagjng moeen overgaan. De heer Bakker betoogt, dat, gezien de situatie in de gemeente, verlaging nog niet noodig is en kan zich met het idee van weth. Zandbergen vereenigen. De heer den Ouden spreekt ongeveer in 'gelijken geest, doch deelt niet de meening van den heer Zandbergen. De heer Paardekooper zegt, dat alleen wanneer blijkt dat heb noodig is tot verla ging moet worden overgegaan. De heer Kruizinga sluit zich aan bij het betoog van den heer Kortmann. Er is geen reden tot verlaging aanwezig. Dr. Simon Thomas spreekt zich uit voor verlaging. Het voorstel van B. en W. om niet tot verlaging over te gaan wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen, die van de hee ren Mr. Sprey, Dr. Simon Thomas en Uiten- loogaard. Punt 7. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een nieuwe verordening tot wijziging van de gemeenschappelijke rege ling inzake schoolartsendienst. Aangeno men. Punt 8. Voorstel B. en W. tot vaststelling van een nieuwe verordening, houdende ver bod tot het verleenen va-n een Vergunning in bepaalde gedeelten der gemeente over eenkomstig verzoek Ged. Staten. Aangeno men. Punt 9. Vaststelling besmettelijke ziekte- verordening naar aanleiding van eenige opmerkingen van den geneeskundig inspec teur van de Volksgezondheid. Zonder be spreking aangenomen. Punt 10. Advies van B. en W. op het be zwaarschrift van F. H. Swaak tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht. B. en W. meenen, dat de huurwaarde, ge letop de verbouwing en de stijging van het debiet, terecht, is verhoogd en stellen voor het bezwaarschrift af te wijzen. Aangeno men. Punt 11. Advies van B. en W. op verzoek A. Kooloos tot aankoop grond van de ge meente aan den Hoogen Morschweg. B. en W. adviseeren niet tot den verkoop over te gaan, te meer omdat aan den Hoo gen Morschweg elders grond genoeg is te verkrijgen. Na een opmerking van de hee ren Bakker en van Egmond wordt het advies van B. en W. aangenomen met de toezegging e.a. nog nader eens te bezien. Punt 12. Rekening burgerlijk armbestuur 1931. Ontvangsten f 9051.331/.; uitgaven f 8804.131/.; saldo f 247.20. Goedgekeurd. Punt 13. Begrooting Burgerlijk armbe stuur 1933 is f 9305. Aangenomen. Punt 14. Begrooting 1933 H. Geest arm bestuur. Ontvangsten f 1305.13; uitgaven f 1305.13. Aangenomen. Punt 15. Rekening H. Geert armbestuur 1931. Ontvangsten f 1192.33; uitgaven f 289.70. Saldo f 902.63. Goedgekeurd. Punt 16. Voorstel B. en W. tot vaststel ling van verordeningen als bedoeld in arti kel 31, 2e lid der wet op de woonwagen en woonschepen 1918 Tot ligplaats van woonschepen wordt Haarlemmertrekvaart aangewezen. Het te betalen recht wordt gesteld op 50 cent voor elke week of gedeelte daarvan en de ter mijn, waarbinnen het recht niet mag wor den geheven, op 14 dagen. Goedgekeurd. Punt 17. Goedgekeurd wordt het voor stel van B. en W. om ter verbreeding van den Rijnsburgerweg eenige strookjes grond te koopen a f 2 per M2. Eenige comptabiliteits besluiten worden zonder commentair genomen. Rondvraag. De heer Kruizinga zegt in een vorige vergadering den heer heer Paardekooper te hebben toegevoegd, dat hij niet de volle waarheid heeft gezegd betreffende den ver koop van gronden aan de bouwmaatschap pij in Den Haag. Bij onderzoek is gebleken, dat spreker deze woorden ten onrechte heeft gezegd en hij trekt die beschuldiging dan ook in. Verder informeert de heer Kruizinga naar het adres van den heer v. Leeuwen. Dit adres zal, nu het college van B. en W. wederom compleet is, spoedig worden be handeld. De heer Kuiken dankt den voorzitter voor de woorden, gesproken bij zijn instal latie en hoopt mede zijn beste kracht te geven in het belang der gemeente. De heer Kortmann informeert hoe het staat met de Radio-distributie. De voorzitter antwoordt, dat wederom plannen bij den gem.-opzicbter zijn. De heer den Ouden vestigt de aandacht op het riool in den tuin van de houten hui zen a. d. Terweeweg (De Barak), waarvan geen goeden toestand verkeert en waarvan de omwonende hinder ondervinden. Betwist wordt of de gemeente of de eigenaar de rioolen moet herstellen. Dit zal worden on derzocht. Hierna sluiting. 4705 N00RDWIJK. Amsterdamsche Processie naar de Reliquien van den H. Jeroen. Dinsdag hield de Vereeniging „St. Je roen" te Amsterdam haar 41e bedevaart naar de reliquien van den H. Jeroen te Noordwijk. De naam, die aan deze bedevaart gege ven was „Crisisbedevaart" gaf aan, de bij zondere intentie van dezen pelgrimstocht. Voor de deelnemers werd des morgens te 6 uur een H. Mis opgedragen te Am sterdam in de H. Willibrordus (Amsteldijk) Thomas van Aquino (Rijnstraat) en de Vredeskerk, te Haarlem in de St. Bavo- kerk, te Beverwijk in de kerk van de H. Agatha en te Halfweg. De reis werd met een extra electrische trein vanuit de di verse plaatsen ondernomen tot Leiden en vandaar met extra trams naar Noordwijk. In processie werd daarop onder klok- kegelui en met begeleiding van het Noord- wij'ksche fanfarecorps Excelsior naar de bedevaartskerk getrokken, alwaar de pel grims na offering van de processiekaars werden welkom geheeten door den Z. E. Pastoor van Rooij, Directeur der Vereeni- ging. De Plechtige H. Mis voor de levende en overledene leden der Vereeniging en voor alle pelgrims werd opgedragen, door den hoogeerw. heer J. M. Lucassen, Deken en Pastoor te Beverwijk, daarbij geassisteerd door de eerw. heeren Kap. Polder en Pan ter Schuurman. In het priesterkoor had den versohi'llende Geestelijken plaats ge nomen. Onder de H. Mis werd de predikatie gehouden door den weleerw. heer St. H. Linthorst, Kap. der St. Willibrordus (bui ten de Veste te Amsterdam) over de cri sis en de oorzaken daarvan. Na de Hoog mis werd de processie gehouden met de reliquien in den tuin van de pastorie. Tij dens deze processie werden door Pater Schuurman de crisisgebeden gebeden. De kerk was zeer mooi versierd en door vele pelgrims werd bij de reliquien een kaars ontstoken. Te ongeveer half één waren de morgen pleohtigheden afgeloopen en werd geparl- seerd tot half drie. Intusschen hadden de pelgrims gelegenheid den inwendigen mensch te voorzien. Te half drie kwamen de pelgrims weder om in de Sb. Jeroenskerk bijeen en werd: van daaruit in processie met vaandels en bruidjes in processie getrokken naar het martelveld op de buitenplaats „Calorama" alwaar een predikatie werd gehouden door den zeereerw. heer H. A. Bots, po-stoor te Halfweg en gebeden werd voor de ver schillende opgegeven intenties en speciaal voor oplossing van de crisis. Na terugkeer in de kerk werd in den tuin van de pae- taorie de plechtige processie gehouden met het H. Sacrament. Met de Lofzang „Te Deum" en het Tantum ergo werden de pleohtigheden besloten. Te ongeveer kwart voor zes vertrokken, de bedevaartgangers wederom naar huis. Het aantal deelnemers bedroeg ongeveer 400. Het bestuur verheugde er zich over, dat het aantal deelnemers uit Haarlem niet onbelangrijk was toegenomen. Het aantal bruidjes was weer zeer groot en er waren méér vaandels te zien dan anders, wat medewerkte om den luister te vergrooten. De pelgrimstocht werd door mooi weer begunstigd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ontvreemd. Door een bewoner uit de Emmalaan werd bij de pplitie aangifte ge daan, dat tijdens zijn afwezigheid uit de muntgasmeter in zijn woning een bedrag van pl.m. acht gulden is ontvreemd. BOSKOOP. Brand. Gisterenmorgen is brand ont staan in de keuken ten huize van mej. T. Hardijzer aan de Boot-straat. De brand ont stond doordat een oliestel kwam te vallen. De keuken stond direct in lichter laaien. Door het krachtig optreden van de brand weer kon men beletten, dab het vuur zich aan de aangrenzende vertrekken mededeel de. Zij kon echter niet verhinderen, dat de keuken totaal uitbrandde, en de achter kamer brand- en waterschade opliep. Ver zekering dekt de schade. Gunning. Naar wij vernemen is het bouwen van een drietal winkelhuizen aan de Burg. Colijnstr. alhier gegund aan den op 2 na laagsten inschrijver J. Loef, Bos koop, voor de som van 28.806. Architect J. H. Osnabrugge alhier. Ontruiming. Door de provincie is de bewoners van de nog niet ontruimde per- ceelen aan de Voorkade en Dorpstraat aan zegging gedaan, dat uiterlijk 15 Aug. e.k. de perceelen moeten worden verlaten. Dit in verband met de verbreeding der Gouwe. NOORDEN. Posterijen. Met ingang van 20 Juni zal het hulppostkantoor alhier voor den post en telegraafdienst alsmede voor celgesprek- ken, geopend zijn op werkdagen van 8.30 11 en van 14—15.30, 18—19 uur. Zondag alleen voor telegraaf en telefoon van 8—9 uur. Eveneens zal vanaf dien datum des middags geen briefpostverzending meer plaats hebben, dan alleen te 6 uur 45 en 17 uur.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6