UIT DE OMGEVING H. M. PIERROT Schoorsteenklokken UIT DE RIJNSTREEK AGENDA DINSDAG 14 JUNI 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE DROGISTEN DEMONSTREEREEN. Drukbezochte vergadering in den Dierentuin. De drie drogistenbonden in Nederland hadden zooals gemeld, voor gisteren een protcstvergadcring te 's-Gravenhage uit geschreven. Voor twee uur reeds stroomde de groo- te zaal in den Dierentuin vol. Er waren vakgenooten opgekomen uit het geheele land, maar vooral natuurlijk uit de groote steden en de kleinere om Den Haag. Het plan was de vergadering te doen culmineeren in een motie. Het bestuur had deze gereedgemaakt: Aan de Tweede Kamer der Staten Generaal 's-Gravenhage. De leden van den Algemeenen Neder- landschen, van den Roomsch-Katholieken, en van den Nederlandsche Christelijken Drogistenbond, in vergadering bijeen op heden, 13 Juni 1932, in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage, ter be spreking van het aanhangig zijnde Ont werp van Wet, 'bevattende Regelen betref fende de Uitoefening van de Artsnijbe- rcidkunst. Gehoord de bezwaren geuit en de toe lichtingen gegeven door de sprekers, van oordeel dat een wet. als de onderhavige geens zins noodzakelijk is in het algemeen be lang, integendeel schade zal berokkenen aan de Volksgzondheid, doordat het ontr werp, eenmaal aangenomen, een behoor lijke distributie van goede en goedkoope geneesmiddelen onmogelijk zal maken, dat de belangen van talrijke groepen van burgers door dit Ontwerp van Wet in ern stige mate worden bedreigd, dat de geneesmiddelenvoorziening in het algemeen en in het bijzonder op het plat teland door de aanneming van het Wets ontwerp practisch onmogelijk wordt ge maakt, dat door aanneming van dit Wetsont werp niet alleen aan 7000 drogisten en hunne gezinnen hun voornaamste middel van bestaan zal worden ontnomen, maar dat met zekerheid mag worden aangeno men, dat het groote aantal werknemers in hun dienst tot werkeloosheid zal worden gedoemd, dat in schrille tegenstelling met het aan den drogist door de bestaande Wet volgens art. 1 en art. 30 gewaarborgde recht tot verkoop van geneesmiddelen, een toestand van absolute rechteloosheid wordt gescha pen, dat tegen al deze ernstige nadeelen geen enkel belang van algemeene aard kan wor den genoemd. Besluiten met klem bij de Tweede Ka mer der Staten Generaal erop aan te drin gen, het aanhangige Ontwerp van Wet, bevattende Regelen betreffende do Uit oefening van - de Artsenijbereidkunst, niet aan te nemen, en tot dat doel deze motie ter kennis van Uwe Hooge Vergadering te brengen. De voorzitter der gecombineerde vergadering, J. ZON, De secretaris, VOLKERS SWIERS. Aan een verslag dezer vergadering in het „Vad." ontleenen we het volgende: De voorzitter deelde mede, dat deze vergadering eigenlijk geen protest vergade ring is, maar een waardige demonstratie, dat de leden der bonden het met hun be sturen eens zijn. De Bonden stellen ten volle vertrouwen in de Kamerleden. Mr. van Haastert sprak over de belan gen van het platteland bij de zaak der dro gisten. Zoo kan hij de kwestie het best zien, want als secretaris van de R.-K. Ne- derl. Boeren- en Tuindersbond kende hij het ontwerp-wet. De drie landbouworganisaties hebben er al gezamenlijk tegen geprotesteerd. Wel is het platteland gebaat bij een wet telijke regeling van den verkoop van ge neesmiddelen, m^.ar de oude wet is niet zoo onbruikbaar geworden, dat men er op in hakken moet. Dit nieuwe voorstel staat echter onder de vigeur der apothekers. Maar de drogis ten moeten niet weggevaagd worden. Aan de andere zijde moet het platte land. zonder veel omslag en zonder hooge kosten, huis-, tuin- of keukengeneesmidde len kunnen koopen. Ook de apotheekhou- dende plattelandsdokters worden door dit ontwerp in hun bijtaak bemoeilijkt. De drogist zou niet meer kunnen be staan, als dit ontwerp van wet aangeno men wordt (waarop niet veel kans beslaat). De apotheekhoudende medici moeten uitsterven. Nu kunnen vele plattelandsge- neesheeren niet bestaan zonder een phar- maceutische bijtaak. Natuurlijk zal een ge- neesheer letten op die mogelijkheid, bij het kiezen van een standplaats, m. a. w. de ge- neeskundige verzorging van het platteland zal er op achteruit gaan. Aanvankelijk moesten ook de ziekenhui- zen bij den apotheker hun.inkoopen doen. Dat is nu gewijzigd. De Inspecteurs kun nen onder bepaalde voorwaarden zieken huizen vergunning geven bepaalde genees middelen van elders te betrekken. Dat geeft te veel onbepaalds. Om kort te gaan: Het Platteland, „dat al van nature is achtergesteld", verlangt en verwacht ver werping van deze wet, Mr. A. Rom Colt.hof, secretaris van het Verbond van Ned. Werkgevers, komt op tegen de beperking van den verkoop van geneesmiddelen door de Regeering, zonder dat de noodzakelijk daarvan is aange toond. Loopt de volksgezondheid onder het te genwoordige stelsel gevaar? De stukken leveren het bewijs niet. Zóó is het wetsontwerp niet aanvaard baar. De heer L. de Groot, secretaris van den Kon. Ned. Middenstandsbond, huldigt de middenstandsvrouwen, die getoond heb ben, mee te leven met de moeilijkheden •hunner huiscenooten. Natuurlijk is het plicht van clko regee ring om de Volksgezondheid te verzorgen. Dat is het algemeen belang. Nu kan onder zekere omstandigheden het algemeen belang voorrang hebben bo ven het groepsbelang. Maar geen minister mag een groepsbelang veronachtzamen. Bij dit wetsontwerp heeft de minister op dit punt gefaald. Dit ontwerp slaat op 6000 drogisten, 600 apothekers en 1200 apo theekhoudende platteland6geneesheeren. Gij allen hebt dus gelijk, dat ge uw stem tegen dit wetsontwerp hebt verheven, want het heeft alleen rekening gehouden met het belang der apothekers. Dank den Kamerleden. (Applaus). De middenstand, mits goed georgani seerd, kan toonen, dat hij gerespecteerd moet worden. (Applaus). Natuurlijk is wettelijke regeling noodig, want het komt te veel voor, dat schade- middelen verkocht worden inapothe ken, zonder dat de apotheker er bij is. (Applaus). De heer Volkers Swiers deelde mede, dat de Drogistenorganisaties herhaaldelijk om inzage van hot wetsontwerp hebben gevraagd, maar het niet kregen. De motie wordt met daverend applaus aangenomen. Hel bestuur deelde bij de aanbeveling mede, dat ongeveer 1500 drogisten aanwe zig zijn. NOOTDORP.. Aanvulling Politie-Verordening. Het is aan gebruikers of bestuurders van rij- of voertuigen of motorrijtuigen verboden, de ze, behalve wanneer zulks noodzakelijk is voor het laten voorbijgaan, van uit de te genovergestelde richting komend verkeer, in de Dorpstraat, in het gedeelte voor de Ned. Herv. Kerk tot voor de speelplaats der openbare lagere school te plaatsen, of te laten stilstaan, op de noord-westelijke helft der straat, De bepaling van het eer ste lid gekit niet voor rij- of voertuigen of motorrijtuigen, welke worden in- of uitge laden, of voor motorrijtuigen, waarin ben zine wordt afgetapt, een en ander voor niet langere duur, dan voor het in- of uit laden of het aftappen noodzakelijk is. Postkantoor. Vanaf Maandag 20 Juni a.s. zal het hulppostkantoor alhier, voor het publiek geopend zijn op werkdagen des voormiddags van 8.30 uur tot 11 uur namiddag van 23 uur en 's avonds van 5.307 uur. Des Zondags is het kantoor ge opend, voormiddag van 89 uur, uitslui tend voor telegraaf en telefoon, en voor het afhalen van correspondentie. Gymnastiekclub. Hoewel reeds gerui- men tijd geleden de gymnastiekclub, on- derafdeeling der Mariacongregatie, in wer king is, werd 1.1. Zondag de oprichtings vergadering gehouden. Wegens het warme weer, kon deze vergadering worden ge houden in de openlucht onder boomen bij het R.K. Vereenigingsgebouw. De kapelaan opende deze vergadering met gebed en gaf een duidelijke uiteenzetting van het nuttige van deze turnclub, en het verband tusschen de M. C. Spr. wees er uitdrukkelijk op, dat het godsdienstige voor het spel en oefening moesten gaan, en daarom de Congregatie oefeningen moesten worden bijgewoond, Ook de gymnastiekmeester, de heer Kroon van Leidschendam achtte lid zijn der Ma- ria-Congregatie dringend noodzakelijk, maar twijfelde er ook niet aan, of allen welke nog geen lid zijn der godsdienstige vereeniging der M. C. zullen dit spoedig worden. Nu volgde verkiezing van een voorloo- pig bestuur. Eerst werd een stemming ge houden van een bestuurlid, welke aange nomen lid moest zijn der Maria-Congre- gatie. De groote meerderheid verkreeg hierbij den heer P. de Bruin. Bij de tweede stemming, moesten twee leden gekozen worden, eveneens lid zijnde der M.C. Ge kozen werden de heeren Jac. Groenewe- gen en B. Tilburg. De derde stemming was vrij. Ook mocht worden gekozen niet- congreganisten. Gekozen werden N. de Bruin en N. v. Hagen. De kapelaan deelde mede, dat de func tie-verdeeling van het gekozen bestuur zou plaats hebben in gecombineerde ver gadering, met den Raad van Beheer der M.C.dan zou de gekozen voorzitter even eens benoemd, als Raadslid der M.C. Doordat de kapelaan verhinderd was de vergadering verder bij te wonen, werd de leiding overgenomen door meester Kroon. Deze hield nogmaals een toespraak over het noodzakelijke van het Katholieke Ver- eenigingsleven. Spr. hoopte ook op een ge animeerde samenwerking met. het geko zen bestuur. Bij de bespreking costuums stelde spr. voor geheel witte costuums zoo spoedig mogelijk te laten vervaardigen. Bijna allen gingen met dit voorstel ac- coord. Toch werd het aangehouden tot een volgende vergadering. De heer Kroon verzocht ook een naam te zoeken voor de vereeniging en deze de eerst volgende vergadering bekend te ma ken. Na eenige kleine mededeelingen ge daan te hebben, werd de vergadering ge sloten. Geslaagd. Te Amsterda-m slaagde voor het. examen onderwijzeres, Mej. Th. van Veen M.d., alhier. TER-AAR. „Kolping" handhaafde haar reputatie. Zondag speelde Adolf Kolping 1 een vriend schappelijke wedstrijd tegen Aloysius 1 uit de Kwakel. Twee vreemdelingen, die elkan der nog niet bekampt hadden. Het beloofde spannend te worden, het was dan ook zoo vooral voor de rust, toen de stand 22 was. Maar na- de rust, toen Kolping' eenmaal de leiding genomen had, werden een paar spe lers van Aolysius minder sympathiek in hun sportieve houding, zoo zelfs dat de scheidsrechter zijn plicht moest doen en 2 HORLOGEMAKER 4700 Maarsmanssteeg 14 - Tel. No. 1293 Profitèer van de enorme prijsdaling onzer Alles met schriftelijke garantie spelers van Aloysius het veld uitzond. Adolf Kolping bleef sportief en speelde een mooie partij voetbal, wat bekroond werd met een 52-overwinning, nogal met 3 invallers. Het 2e elftal bond den strijd aan tegen Aloysius 2, en wist deze na een flinke match, waarbij het enthousiasme niet ont brak, te winnen met 41. Kranig jongens. De 2e lagere elftallen n.L 3 en de Junio ren togen naar Hazerswoude. Het 3e elftal zou aanvankelijk tegen Bernardus 3 spe len, maar toen zij gearriveerd waren, bleek het grootendeels het 2e elftal, en we nemen het hen dan ook niet kwalijk, dat zij met een 100-nederlaag naar Langeraar wer den gezonden. De Junioren konden het evenmin bolwerken tegen de Junioren van Bernardus, met een 41-nederlaag werden zij teleurgesteld. Een volgende keer beter. Personalia. Te Amsterdam slaagden voor de Acte L. O. de dames M. Hoogen- boom L^ en C. v. d. Pijl Cd. WASSENAAR Pension „St Willibrordus". Het één jarig bestaan van het in prachtige omge ving te Wassenaar gelegen Pension „St. Willibrordus" werd Zondag j.l. feestelijk herdacht door een muziek-avond, voorafge gaan door een geestige toespraak van den zeereerw. heer Pastoor Tholenaar der pa rochie. Zijneerw. schetste gemeld Pension als een jonge baby met een flink hoofd, be hoorlijk liohaam, maar nog erg zwakke beentjes. Zulks op grond van het feit, dat van de reuzenflat met grooten prachttuin, waarin dat Pension 1 Juni 1931 geopend werd, de tweede verdieping al spoedig na de opening geheel bezet was, terwijl thans op de eerste verdieping reeds bijna alle kamers verhuurd zijn, doch gelijkvloers vele kamers met terras wegens den hoogeren prijs nog op huurders wachten, blijkens de ervaring ingevolge den heerschenden cri sis. Verwacht mag intusschen worden, vol gens zijneerw., dat de nog jonge baby voor spoedig zal opgroeien en weldra op stevige beenen zal komen te staan, wijl de tevre denheid der bewoners blijkt uit het feit, dat de herdenking van den eersten jaar dag plaats had op initiatief, uit de bewo ners voortgekomen, en dat één hunner de voorbereiding en leiding op zich had geno men in overleg met het bestuur en de Eerw. Moeder-Overste. Een keurig musicaal program werd daar op uitgevoerd en slaagde uitmuntend on danks de warmte. Het werd geopend met de opgewekte Serenade „Eine kleine Nacht- musik" van Mozart door de heeren violisten J. V. Ceulen en F. Moncheu te Wassenaar en den uitmuntenden pianist, den heer H. Ceulen uit Den Haag, welke dilettanten zich goed van hun taak kweten. Voorts wer den de toehoorders in verrukking gebraoht door heerlijken nachtegalenzang thans niet van de vele gevederde zangers, welke de fraaie omgeving van Wassenaar door hun gekweel nog aantrekkelijker maken doch van mejuffrouw Irma Timmerman, ge diplomeerd leerares in zang en pianospel te Leiden, wier schitterende musioale ga ven mede bleken door het ontlokken van do fraaiste melodieën aan de piano. De heer van der Donk, lid van het koor der Bosch kant-kerk in Den Haag, verheugde mede de luisteraars en wel door zijn fraai tenor geluid en uitstekende voordracht. Na een hartelijk dankwoord voor het genotene door den Zeereerw. heer Rector Spoorman klonk ten slotte de frissche Marche Mili taire van Schubert op de viool en de piano, bespeeld, door genoemde heeren Ceulen. De toehoorders waren hoogst voldaan over dezen genotvollen en op keurig musi caal peil staanden avond. Diefstal. Ten nadeele van den heer L. werd diens rijwiel ontvreemd, geplaatst na bij de R. K. kerk in Deijleroord. Ten nadeele van den heer B. is een rijwiel ontvreemd, door hem geplaatst op de binnenplaat» van de Ned. Herv. kerk ana het Plein. Aanrijding. De motorrijder L. uit Kat wijk a. Zee, met duopassagier v. T. uit Kat wijk a. d. Rijn, is op den Deijl aangereden door den auto van den heer V. uit Utrecht- De motorrijder, die aan een der beenen werd gewond, is op advies van dr. Baart de la Faille, per ziekenauto van den heer Goemans overgebracht naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden en vandaar naar diens woning. De heer V., die doorgereden was, werd op verzoek van onze politie te Utrecht aangehouden. NOORDEN. Roomsche actie. Wij kregen onder oogen het eerste en kort geleden versche nen jaarverslag van het Comité van Actie „Roomsch Noorden". En dat bij intensief en volhardend werken nog wel wat te be reiken is, leert ons dit interessant verslag. Een negental acties werden ingezet. Ten le de oprichting van ©en Genootschap van den Stillen Omgang, waarvan het succes 100 procent bedroeg. Ten 2e kwam men na heel veel moeite tot de oprichting van een R. K. boerenorganisatie, waarvoor tal van be sprekingen en vergaderingen noodig waren. Ten 3e de parochiale bibliotheek werd op nieuw gecatalogiseerd, waaraan door mid del van een circulaire bekendheid werd ge geven en waarbij getracht werd tot ver nieuwde belangstelling op to wekken, wat slechts gedeeltelijk gelukte. Ten 4e ,werd getracht Alhier ©en filmavond van den K. R. O. te organiseeren, welke pogingen ora het geldelijk risico ten slotte gestaakt moesben worden. Ten 5e verspreiding van goede lectuur, waarvoor elke maand het buitengewoon in den smaak vallend propa gandistisch blad „Goed Volk" huis aan huis wordt bezorgd, welke kosten uit giften be streden kunnen worden; alsmede werd aan de ouders van dienstplichtigen een brochure uitgereikt van Majoor Huys, inhoudend al lerlei nuttige wenken. Ten 6e „Eerbied in Gods Huis", het zorgenkindje van het Co mité, waarvoor nog niet bereikt werd de oprichting van een kerkwacht, welk doel rail echter absoluut bereiken wil. Ten 7e de actie voor het Liefdewerk „Oud Papier" heeft men moeten staken, omdat het oud papier zoo goed als waardeloos is gewor den. Ten 8e de ontvangst van Missionaris Koperdraad, wat op bescheiden, doch al thans passende wijze geschieden kon. Ten 9e de huldiging van den Eerw. heer J. Zuy- dervliet, die in Juli a.s. te Mill Hill pries ter gewijd, wordt en waarvoor een speciaal werkcomité is opgericht. Ziedaar een activiteit, waarvoor men eerbied kan hebben en welke goede ver wachtingen doet- instellen voor de toekomst. Het verslaig eindigt met een warm woord van dank en hulde voor Pastoor Borsboom, die het oomitó met woord en daad op zoo buitengewoon sympathieke wijze ter zijde «baat en wij eindigen met. een warm woord van dank en hulde voor het Comité in zijn dagelijksch bestuur, de heeren J. Mourits, voorzitter, J. G. Vroonhof, secretaris en R. Knaap, penningmeester. Het is kranig werk, wat zij praesteeren. Drankbestrijding. Gisteravond hielden Kruisverbond en Mariavereeniging een ge combineerde ledenvergadering. Na opening en notulen werd gelezen het jaarverslag van Roomsch Noorden, het geesteskind van de organisaties, een verslag, dat de indruk maakte va-n veel en nuttig werk. Besloten werd de aandaoht van Roomsch Noorden te vestigen op het feit, dat in Mei 19&4 het aanwezige kerkgebouw 50 jaren oud is en waarvoor ©en paar aardige ideeën aan de ihand werden gedaan. Uit de 16 agenda-punten memoreeren wij het volgende: Besproken werd om op 15 Augustus met een flink aantal den So- briëtasdag in Utrecht te gaan bijwonen. Met het oog op de St.. Jansnovene zal aan alle leden een prentje met gebed wotden gezonden. De offerweek bracht op ƒ4.05. Besproken werden versohillende actie-s om trent ledenwervingswedstrijd, opstellen wedstrijd, drankbestrijders-retraite te Noordwijkerhout., de jeugdbeweging, een jeugdreis in Augustus, verspreiding van propaganda-lectuur, het Maria-oongres te Nijmegen, de nieuwe drankwet enz. enz. Het was een welgeslaagde vergadering. NIEUWKOOP Meije-pad Dank zij de goede zorgen van het Gemeentebestuur is een oud stuk natuurschoon weder in zijn oude glorie her steld niet alleen, doch overtreft het deze verre Het voetpad vanaf het Zuideinde naar de Meije is grootendeels door middel van de werkverschaffing opgehoogd en ver breed en levert voor natuurliefhebbers een schitterend genot, vooral nu het struikge was is uitgeloopen en de omgeving in haar schoone riet- en waterpartijen een zeldzaam bekoorlijk aspect biedt. Vooral het smaak vol aangelegd bruggetje doet het goed, ter wijl ook het grint, dat op het pad gebraoht is, in zijn smetteloos wit een alleraardigste combinatie vormt met het weelderig groen. Thans heeft de Gemeente ook een bord laten plaatsen op den weg alhier en ook op den Meije-weg, dat zeer practisch dienst doet als wegwijzer, doch dat eveneens van een zeer goeden smaak getuigt. Het smedenbedrijf in andere richting? Ons kwam in handen een circulaire, welke het Gemeentebestuur op 10 dezer richtte aan de ongeveer 40 smedenpatroons alhier en aan hun in het bedrijf werkende zoons. De inhoud van deze circulaire is van groot belang en legt andermaal getuigenis af van de energie en het doorzettingsvermo gen, waarmede het Gemeentebestuur ook deze zaak aanpakt en leidt. Wij lazen o.a. het volgende: Op 8 dezer hield het bestuur ten ge meentehuize een conferentie met de heeren van den Rijksvoorlichtingsdienst Ingenieur Grevers uit Delft en diens assistent S. Sijts- ma uit Den Haag, met de heeren van de Ko ninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, de Se cretaris-Generaal W. Graadt van Roggen en diens adjudant J. van Wijngaarden van Rees en de Commissie uit de smeden, de heeren G. Zwart, J. Hesseling en Jac. Bon. Het bestuur is in het bezit gekomen van alle adressen van ijzerwinkeliers in het land, ruim 1700 en zal aan allen een circu laire richten om nog eens kort en krach tig op het bestaan der alhier bestaande in dustrie te wijzen onder vermelding van de artikelen, welke hier vervaardigd worden. Geleidelijk en steeds meer komt men echter tot de overtuiging, dat voor de kleinsmedenindustrie bij een zoo groot aantal bedrijven en bij de ontwikkeling van het fabriekswezen heb bestaan in de toe komst zeer moeilijk zal zijn, waarom men is gaan overhellen tot de meening, dat de smeden, in het bizonder de jongere, die hiervoor oog en gevoel hebben, geleidelijk zich moesten gaan toeleggen op het ver vaardigen van artikelen, behoorende tot het kunstsmeedwerk. Het Gemeentebestuur noodigt nu de smeden uit tot het bijwonen van een verga dering in het Patronaatsgebouw op Vrijdag a.s. des avonds 7 uur om dit idee te bespre ken. De heeren, die de conferentie op het gemeentehuis bijwoonden, zullen mede aan wezig zijn, terwijl een bekend artist op het. gebied der kunstnijverheid uit Utrecht de t eerste voorlichting zal verstrekken. Gemeenteliike Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat J. A. F. A. Speet, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Breestraat no. 11, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juni 1932. Afsluiting passage Langegrachtbrug. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de af sluiting voor alle r ij verkeer van de Langegrachtbrug, gelegen in de Korte Mare, is verlengd tot en met Zaterdag 18 Juni A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Juni 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juni a.s. waar genomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523. WOERDEN. V. E. P. De Zondag gespeelde voet balwedstrijd op het V.E.P.-terrein tusschen V.E.P. I en een soheidsrechter-elftal (van den Utrechtsohen Bond) bracht na een mooien wedstrijd een 10-overwinning voor V.E.P. Bij het voetballen. De 14-jarige W. Stolwijk is bij het voetballen in zoodanige botsing gekomen met een andere speler, dat hij zijn reohtersleuteLbeen brak. Karretje gekraakt. Pech had gisteren avond de ijscoventer v. L. alhier, toen hij, zich tehuis bevindend, zijn ijskarretje langs den weg liet. staan in de Pannebakkerijen, echter te veel naar het middeu, zoodat een voorbij rijdende „reuze"-vrachtauto met tractor het karretje kraakte. Benevens het ijs, dat verloren ging, was het wagentje io- taal vernield De bestuurder der auto schijnt geen schuld te hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN. VREUGDE OVER DE PROMOTIE De Voetbalvereen. „Alphen" viert feest Gisteravond werd door de voetbalvereen. A.V.V. Alphen op feestel. wijze herdacht haar promotie naar de 2e kl. K.N.V.B., welke feest avond werd voorafgegaan door een druk be zochte receptie, welke evenals de feestavond werd gehouden in het hotel „De Vergulde Wagen". Het recipieerende bestuur van „Al phen" dat in een der kamers van genoemd hotel de gelukwenschen in ontvangst nam, mocht zich in een groote belangstelling ver heugen, waarbij ons wel bleek, dat de voet balvereen. „Alphen" zich in den loop der ja ren een groote sympathie, zoowel van hier als elders heeft weten te verwerven. Benevens reeds een stroom van gelukwenschen in den vorm van telegrammen, briegen en bloemstuk- en, die het bestuur in ontvangst had moe ten nemen, kwamen ook tal van afgevaardig den van diverse vereenigingen persoonlijk het bestuur complimenteeren. Namens den Ned. Kon. Voetbalbond waren aanwezig de heeren Staal en de Haan resp. secretaris en be stuurslid. De heer de Haan releveerde, dat het voor het bestuur niet mogelijk is alle feestelijkhe den bij te wonen, maar we hebben voor Al phen een uitzondering gemaakt. Ten le. om dat Alphen getoond heeft een flinke vereeni ging te zijn, ten 2e .omdat ze reeds lang heeft bestaan en ten 3e. omdat zij reeds meer dere malen het kampioenschap van hun afdee- ling wisten te behalen. Het is ons een groote vreugde hier aanwezig te zijn om u namens de K.N.V.B. de belangstelling te toonen ter gelegenheid van uwe promotie naar de 2e kl. Het is Alphen helaas altijd niet naar den vleesche gegaan en uw vereeniging heeft reeds met vele moeilijkheden te kampen gehad. Persoonlijk willen wij u wel verzekeren graag een steentje bij te willen dragen om deze moeilijkheden te overkomen. Spr. besloot met den wensch, dat de sportiviteit en vriendschap bestendigd zal blijven en Alphen ook in de 2e klas haar weg zal weten te vinden en het haar goed moge gaan tot in lengte van dagen. De voorz. van Alphen, de heer G. v. d. Kolk, bracht spr. dank en het verheugde hem zeer dat Alphen steeds op den steun van den K.N.V.B. zal kunnen rekenen. Namens de redactie van Utrechtsch Dagblad bood de heer Geelkerken zijn gelukwenschen aan, on der aanbieding van een plaquette. De zustervereeniging „Alphia", vertegen woordigt door de heeren J. Zwaan en R. Pijpers, bracht bij monde van eerstgenoemde zijn gelukwenschen uit. Spr. sprak zijn vreug de er tevens overuit dat de verstandhouding, die altijd niet even goed is geweest, tusschen de beide vereenigingen den laatsten tijd be langrijk is verbeterd. Als slot bood de heer Zwaan een schitterende bloemenmand aan. Achtereenvolgens werd het bestuur nog per soonlijk gecomplimenteerd onder aanbieding van vele bloemstukken door afgevaardigden van de navolgende vereenigingeun: Gymnas- tiekvereen. „Hygiea", V.V, „Waddingxveen; Gymnastiekvereen. „Hou-Vast"; V. V. A.S.C. „Leiden: de R.K. Sportvereen. „Wilskracht": de V. V. Lugdunum, Leiden; de Leidschc Voetbalbond: V.V. „Bodegraven", V.V.A.S.C. Alphen en de Wilheminavereeniging Alphen

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2