Zonnebrand PUROL SPORT EEN ZAKENMAN UIT DE OMGEVING DINSDAG 14 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURAm DERDE BLAD PAG. 10 Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doot 30. Tub* SO ct. Btj Apoth. 6 Drrxjitfro EEN INSLUIPER AANGEHOUDEN. Do politie te Utrecht heeft met de aan houding van een werkeloozen bankwerker aldaar naar aanleiding van het stelen van een fiets met aanhaagmotor, een goede vangst gedaan. De omstandigheid, dat de man in het bezit was van veel geld en ©eni ge loopera wekte, naar het „U. D." meldt, argwaan en een onderzoek leidde tot de ontdekking dat men den dader te pakken had van vele onopgehelderde insluipingen van den laatsten lijd. De man legde een vol ledige bekentenis af. Hij had de laatste maanden niet minder dan 21 insluipingen gepleegd, waarvan 13 in Utrecht. De 8 an dere verrichtte hij in De Kilt-, Zeist, Amers foort, Hilversum, Buss urn, Leersum, Zuilen en in Haarlem. Met de op hem bevonden loopers wist hij huizen, waarvan de bewo ners waren uitgegaan, soms maar voor en kele uren, binnen te komen, zonder dat het op straat de aandacht trok. Hij was natuur lijk in een ommezien binnen. Do aangehouden bankwerker bleek een inwoner van Utrecht te zijn; toen hij wer keloos werd, wilde hij toch over geld be schikken en dat bracht hem tot diefstallen door middel van insluipingen. Het geluk diende hem; hij werd nooit ontdekten waar hij binnensloop daar vond hij geld in huis. Hij strekte z'n zwerftochten uit zelfs tot Haarlem, toen hij den naasten omtrek had afgewerkt. Reeds vroeger was hij al eens in aanraking met de politie geweest voor een misdrijf dat hij buiten Utrecht pleegde. PER WATERFIETS OVER HET KANAAL. De 'heer Schilperoort, de Rotterdamsche schipper, die, gelijk wij reeds hebben ge meld', er in is geslaagd per waterfiets het Kanaal over te steken, heeft op den avond voor zijn vertrek uit Calais eeu brief ge schreven over zijn wederwaardigheden op zijn reis van Rotterdam naar Calais, aan welken brief het „Vaderland" het volgende ontleent: Woensdag ben ik, zoo schrijft hij, met een stoomschip van Rotterdam naar Duin kerken vertrokken, waar wij Donderdag morgen om 6 uur aankwamen. De Fransche douane vroeg voor mijn waterfiets een cau tie van 11 francs per kilo; de fiets weegt 100 K.G. cn ik had niet genoeg geld bij me. Na heel wat geharrewar ben ik naar den Nederlandsehen consul gegaan en die was dadelijk heel hulpvaardig. Hij heeft met de douane onderhandeld en hij is toen voor mij borg gebleven. Van Duinkerken moest ik op mijn water fiets naar Calais. Het schip had mij tus- echen de sluizen gebracht en toen ik op mijn fiets voor de sluis verscheen, wilde de sluiswachter mij niet schutten, omdat mijn waterfiets geen zeeschip is en hij de sluis alleen voor zeeschepen opent. Ook dat gaf weer heel wat moeilijkhe den, vooral ook, omdat ik geen Fransch ken. Opnieuw heb ik mij toen in verbinding gesteld met den Nederlandechen consul, die de zaak voor me in orde bracht. Maar inmiddels was het zóó laat geworden, dat, toen ik aan het einde van de een kilometer lange Buitenhaven kwam, het donker begon te worden en het tij was verloopen. Aan den havenmond stond een eenzame hut. Daar ben ik naar toe gegaan -en ik trof daareen heel gezelschap Nederland- ec-he polderjongens uit Werkendam, die daar in verband met baggerwerk werkzaam zijn. Zij namen mij liefderijk op en dien nacht logeerde ik in hun hut. Den volgen den morgen dus Vrijdag ben ik, zoo dra het tij gunstig was, gestart naar Calais, een afstand van ongeveer 20 mijl, wat een mooie training voor mij beteekende. Het was goed weer, maar er stond veel deining. Toen ik twee uur onderweg was, geraakte ik in een school bruinvisschen. Daar waren geduchte knapen bij en een oogenblikje werd ik toch wat bevreesd, want- ik zit op mijn fiets zoo heel laag op het water. Ik hield mijn pikhaakje klaar, om ale er eentje te dicht bij mocht komen, een prik te kunnen geven. Maar het liep gelukkig goed af en na zes uur peddelen kwam ik onder enorme belangstelling te Calais aan. Het zoute water had het ijzerwerk van de fiets wel vrat. aangetast, maar voorts was alles in puike conditie. Als het weer goed blijft, hoop ik morgenochtend om 7 uur (dus Zaterdag) den tocht naar Dover te onder nemen. Nu ik er voor sta, blijkt het toch wel een heele onderneming te zijn: het Kanaal is geen slootje en er staan veel krachtige stroomen. Maar als het lukt, dan zal ik, bij terugkomst in Nederland wel voor mijn eigen onderhoud kunnen zorgen cn dat. is toch heel wat beter en prettiger, dan van den steun te moeten leven Tot zoover de brief van den heer Schil peroort.. Zooals men weet ïs hij er inder daad in geslaagd het Kanaal op zijn wa terfiets over te steken. Naar uit zijn brief en uit zijn prestaties blijkt, is hij, om het nu eens populair te zeggen, een flinke vent, waar pit in rit. zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. R. K. ATHLETIEK EN SP0RTVEREEN. „R0 0D-WIT". Viering vier-jarig bestaan. Op schitterende wijze heeft Zondag de viering plaats gevonden van Rood-Wit's vierjarig bestaan. Om 9 uur verzamelden bestuur, leden en verdere genoodigden zich in de kapel ,.De Voorzienigheid" waar een H. Mis werd opgedragen door den Geest. Sportadviseur, Kap. Bangert, waar bij allen ter H. Tafel naderden. Hierna volgde het t.raditioneele feest-ontbijt even eens in De Voorzienigheid. De voorzitter heette hier allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geest.. Advi seur Kap. Bangert, den eere-voorzitter Jan Th. Witte, de heeren der R. K. Sportoen- trale, de besturen van ,,De Bataven" en „leiden" en den voorzitter van Rood-Wit's supportersclub, den heer Schrijvers Sr. met eenige supporters, mevr. Verhoef v. Ulden en den heer Ovost. Na afloop van het ontbijt nam de voorzitter, de heer P. J. Verhoef Jr. wederom het. woord en schetste in korte woorden den sterken vooruitgang van Rood-Wit in het afgeloo- pen jaar. Spr. bracht dank aan allen die zich in het afgeloopen jaar onderscheid den en noemde hier in het bijzonder den eere-voorzitter Jan Th. Witte, den oprich ter van het zoo graag gelezen clubblad „De Ster", den secretaris G. Molkenboer Jr. en J. Duindam voor hun ijverig werken voor de vereeniging. Ook betuigde hij z'n oprechten dank aan Kap. Bangert voor z'n enthousiast medeleven met „Rood Wit" Namens de leden der R. K. Sportcen- trale sprak Kap. Bangert over de aange name wijze waarop zij met Rood-Wit heb ben kennisgemaakt. Zij zullen tijd noch moeite sparen om Rood-Wit en de verdere R. K. Sportvereenigngen trachten te ver sterken en te vergrooten. De Eere-Voorzitter Jan Th. Witte kwa lificeerde de geschreven en gesproken woorden van den voorzitter, ten opzichte van de aan hem toegeschreven behaalde successen, als gedeeltelijk onjuist. Spreker beeft altijd Rood-Wit's belangen voorge staan, maar ook altijd en met pleizier de medewerking ondervonden van bestuur en leden en in het bijzonder van den te gen woordiger voorzitter Piet Verhoef. Dc heer Visser feliciteerde Rood-Wit met haar 4-jarig bestaan namen „Leiden". De heer Jansan namens „De Bataven". De heer Verhoef dankte alle sprekers voor hun gelukwenschen tot de vereeni ging gericht en hoopte ook dat dit alles in bet komende jaar tot uiting moge komen, en bracht dank aan allen voor hun te genwoordigheid en aan de Zusters van „Do Voorzienigheid" voor de prettige en aan gename wijze, waarop „Rood-Wit" dien morgen was ontvangen. Te 12 uur verzamelden zich wederom twee elftallen en ongeveer 50 supporters om per auto's den tooht naar Rijswijk te ondernemen, waar Rood-Wit's eerste senior en junior-elftal moesten spelen in de finale der seriewedstrijdeu R. K. V. C. R. W. D. I— St Michael II 4—3. Om kwart voor twee waren allen in feeststemming om de lijnen geschaard om het eerste seniorenelftal, dat inmiddels in het veld was gekomen tegen St. .Michaël II, aan te moedigen. Het was een snelle en enthousiaste strijd waarbij beide partijen elkaar niets toega ven. Na 13 minuten onderneemt de rechtsbin nen van St. Michaël een solo-aanval, waar uit wordt gescoord. Enkele minuten later maken de Duivels schitterend gelijk (ll) Dit geeft moed en vele aanvallen worden ondernomen, echter zonder resultaat. Een plotselinge aanval van St. Michaël treft doel (12). Bij Rood-Wit volgt een kleine inzinking, waarvan de tegenpartij een nuttig gebruik maakt.. Aanval op aanval wordt ondernomen en een onhoudbaar schot brengt den stand op 13. Dan wordt het toch te bar. De supporters beginnen rumoerig te worden en luide wordt de R. W. D.-ploeg aangemoedigd den achter stand te verkleinen. De Duivels zetten er alles op en nog voor de rust is de stand 33 gelijk. Na de hervatting wordt het. een span nende maar faire strijd. Beide partijen zetten er alles op, maar 1*2 minuten voor het einde slaagt R. W. D. erin de winnen de goal te scoren (43), in welken stand geen verandering meer komt. R. W. D. I komt hierdoor in het bezit van den eersten prijs, een zilveren beker. Hierna had de strijd der junioren plaats tusschen R. W. D. I—V. E. L. O. I. R. W. D. I—V. E. L. 0. I Jun. 22 (na verlenging). We hadden reeds voorspeld dat zij een zwaren tegenstand zouden ondervinden en onze kampioenen hebben een fairen tegen stand ondervonden. Na een kwartier slaagt Fr. Verhoeven er in R. W. D. de leiding te geven (10).. Nog voor rust maakt Velo gelijk (11). Na de thee hetzelfde spelletje, een mooi op gaand gelijk spel, waarbij beide partijen het net niet vonden, zoodat einde komt met 11. De wedstrijd wordt verlengd en al spoedig maakt B. van Leeuwen een schitterend doelpunt 21, hetwelk wordt gevolgd door een treffer van Velo (22). Na den wedstrijd wordt geloot.. Velo is de gelukkige en R. W. D. moet zich te vreden stellen met den tweeden prijs. Verheugd over de fraaie successen on zer voetballers kwamen allen te half zeven weer in de stad terug. De t.raditioneele onderlinge athletiek- wedstrijden, welke ieder jaar tijdens het jaarfeest plaats vinden, moesten dit jaar wegens terreinomstandigheden worden verzet naar Juli a.s. De Feestavond. Precies kwart over acht opende de voorzitter, de heer P. J. Verhoef Jr. dezen feestavond in de groote zaal van Hotel „Den Burcht". Allen heette hij hartelijk welkom, in het bijzonder den Geestelijk Adviseur Kap. H. Bangert, het eerelid Rector J. C. Groot, den eere-voorzitter Jan Th. Witte, Deken Homulle, Pastoor Beukers, Pater Bus chin an, Rector Reijnen, de heeren van de R. K. Sportcentra!© en de besturen van „St.. Peter Kanis", „Lei den" en „de Bataven". men van Pastoor Vijverberg, Kap. Gude en en Kap. Dorbeck. Alvorens werd overgegaan tot het af werken van het programma bracht spre ker dank aan allen, die hadden medege werkt dezen feestavond te organiseeren. In het bijzonder noemde hij den R. W.- secretaris G. Molkenboer, die voor het grootste gedeelte dezen feestdag heeft georganiseerd. Namens bestuur en leden wenschte. hij hem nog een langdurig ver blijf toe in het bestuur. Hierna trad op 't Veluwsch Duo, dat op buitengewoon aangename wijze de levens wijze der Veluwe-bewoners heeft vertolkt. Het muziekgezelschap „Aufgepast" zorg de voor afwisseling tijdens de rustperio den van het Duo. Na de pauze hield Kap. Bangert een rede, waarin hij bestuur, leden en aanv/a- zigen ernstig aanspoorde de R. K. Sport in Leiden steeds aan te moedigen en te steunen. De leider van Aufgepast componeerde hierna een nieuw succesnummer: „Oh, Rood-Wit a la Kovacs Lajos", hetgeen door alle aanwezigen werd medegezongen. (Of dit succes moet blijven hebben zal het volgend clubblad wel melden). Het Veluwsöh Duo trad. nog twee- maal met succes op, waarna de voorzitter het tooneelgezelschap en de muziek hartelijk dankte en de aanwezigen aanspoorde al len mede te werken Rood-Wit te verster ken en te vergrooten, opdat volgend jaar, het lustruim-jaar, de klap op de vuurpijl moge zijn. De R. K. Sportcentrale welke in de na bijheid der stad heeft beslag gelegd op schitterende terreinen en welke a. s. maand zullen worden geopend geven over vloedige gelegenheid te komen bezoeken en de voetballers en athleten van Rood- Wit aan te sporen en tot overwinning te brengen. De zaal was totaal gevuld en alles had een vlot en aangenaam verloop. Voor 12 uur waren allen, vervuld van een dosis Rood-Wit-enthousiasme voldaan huis waarts gekeer^. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DISTRICT LEIDEN. De jaarvergadering. De heeren secretarissen van aangeslo ten vereenigingen wordt medegedeeld, dat de jaarvergadering van het District Leiden £al worden gehouden op Woensdag 22 Juni in Hotel „Den Burcht", des avonds te half negen. Convocaties worden deze week verzonden. OM DEN LEIDSCHE COURANT BEKER. De uitslagen van Zondag j'l. zijn Meerburg IS. M. C. I (S.M.C. n. o.) S. N. A. I—O. V. V. I (O.V.V. n.o.) Hierdoor hebben zich Meerburg en S. N. A. in de volgende ronde geplaatst.. Het programma voor Zondag 19 Juni luidt: St. Bernardus IMeerburg I (scheidsr. M. Heuzen) s. j. c. n—S. N. A. I (scheidsr. D. Haverkorn). Aanvang der wedstrijden 3 uur. athletiek JAN ZEEGERS NIET NAAR LOS ANGELES. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de K. N. A. U. het besluit genomen om Jan Zeegers niet voor uitzending naar de Olympische Spelen te Los Angeles in aanmerking te laten komen. Naar men weet wenschte deze athleet voor eigen re kening naar Amerika te gaan, doch door bovengenoemd besluit is dit thans niet mogelijk geworden. DE UITZENDING DER NEDERLANDSCHE ATHLETEN. De voetbalwedstrijd van Donderdag a.s. Naar wij vernemen heeft de oommissie, die zich bezig houdt met de organisatie van den voetbalwedstrijd tusschen twee elftallen van oud-internationals op Don derdagavond a.s. in het Stadion, onder handeld met den K. N. V. B. om het per centage, dat van de recette aan den Bond zou moeten worden afgedragen. De Bond heeft na ampele bespreking verklaard, er mede aocoord te gaan, dat de geheele netto-opbrengst- aan de Koninklijke Ne- derlandsche Athletiek Unie ten goede zal komen en dus in zijn geheel zal dienen voor de uitzending van Nederlandsche athleten naar Los Angeles schieten Interacademiale schietwedstrijden. Donderdag a.s. zullen te Utrecht op het Fort op de Biltstraat interacademiale schietwedstrijden gehouden worden. Als deelnemers gaven zich in principe op: Leiden, Amsterdam, Delft, Groningen en Wageningen. wielrennen Leidsche Ren- en Toer. Vereen. „Swift". Zondag heeft „Swift" weer eens ge tracht propaganda te maken voor de wie lersport en haar naam weer eens naar vo ren te brengen. „Swift" heeft nl. de „Klokjesrit" laten verrijden die nu zachtjesaan haar bekend heid krijgt zoowel in als buiten de stad, en ook nu succes heeft gegeven, 's Morgens om 8.30 uur kwamen de eer ste deelnemers al reeds in het clublokaal van den heer J. van Meizen, N. Beesten markt, waar vandaan ook de start was voor deze rit. Nadat bijna alle deelnemers aanwezig waren werd er begonnen met het uitreiken van de volgnummers. Precies 10 uur was het vertrek van no. 1 en iedere daaropvolgende minuut een ander, totdat het laatst no. 39 was ver trokken. Met den heer Ravensberg, die zijn auto had disponibel gesteld, zijn wij ook eens den weg gaan verkennen. Het traject, dat vanaf het clublokaal ging langs de Vink Haagsche SchouwMeijend aalPomps ta- tionVoorbrugLeidsohendamde Vink, terug naar heb clublokaal was door de zorg van een der Bestuurders overal met kalk- pij'len aangegeven, zoodat het al vrij ge makkelijk was voor de deelnemers om den weg te vinden. In deze route waren er drie geheime controle-plaatsen, waar de deelnemers moesten afstappen voor het opnemen van den tijd, waarbij voor elke minuut van te vroeg of te laat passeeren een strafpunt werd gegeven. Toen om ongeveer 1.15 uur alle deelne mers waren aangekomen en de lijsten der controleurs aanwezig waren, had de c missie onder leiding van den heer P. P. de Jong weer volop werk om het aantal strafpunten van eiken deelnemer bij elkaar te tellen, waarna de winnaars werden be- Na vaststelling hiervan was het de heer N. Kop met 9 strafpunten, die het eerst een keus mocht maken uit de 25 uitgeloof de prijzen. De daaropvolgende waren F. Buddeboom met 12 strafpunten; 3. J. Riet hoven, 4. mej. M. v. Putten, 5. Chr. Velt- huizen, 6. Mej. M. Schotel, 7. A. Riethoven, 8. J. v. d. Kam, 9. G. Keijzer, 10 P. d. Uil, 11. J. Riethoven Adrz., 12. J. Moree, 13. Mevr. M. Schippers, 14. L. Moerman, 15. Mej. A. Vooren, 16. J. C. Kleingeld, 17. Mej. M Gressie; 18. J. Doorenbos, 19. J. Vos, 20. W. Hofman, 21. C. Paats, 22. N. Bakker, 28. A. Slingerland, 24. H. Neute- boom, 25. C. de Uil. Hiermede was deze „Klokjesrit" ten ein de en heeft „Swift" nu alreeds de belofte moeten doen eenzelfden wedstrijd op haar program te plaatsen voor het volgende jaar. HILLEG0M. Mr. J. H. Peek. De nieuwe Gemeen te-Secretaris, die Donderdag beëedigd wordt, treedt 1 Juli in functie. Als L. S. treedt op de heer J. C. Schouten, Hoofd commies ter secretarie. LISSE. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie dezer gemeente ligt ter inzage een ver zoek met bijlage van de N.V. Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Au tomaat" te 's-Gravenhage, om vergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het oprichten van een ondergrondsche benzine- en petro- leumbewaarplaats met aftapinrichtingen en het plaatsen van een kluis voor bewa ring van benzine op het perceel plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 230 kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3400. Op 27 Juni 1932, des voormiddags om 11 uur, zal ten gemeentehuize de gelegenheid zijn opengesteld tot het inbrengen van be zwaren. Roodvonk. In de week van 612 Juni 1932 is binnen deze gemeente een geval van de besmettelijke ziekte roodvonk ge constateerd. LEIMUIDEN. Kwaadwilligheid. Bij den veehouder van Tol zijn in het hooiland rechtopstaan de ijzeren pennen gevonden. De ma-aima- chine van den heer van Tol werd door deze ijzeren pennen ernstig beschadigd. Ver moed wordt dat kwaadwilligen in een er ander de hand hebben. Tegen dergelijk vandalisme valt het zeer moeilijk zich te vrijwaren. De politie stelt een onderzoek in. Werkloosheid. Op Zaterdag 4 Juni stonden ter secretarie deze gemeente nog 22 werkzoekenden ingeschreven. Slachtingen. Gedurende de maand Mei werden ter secretarie dezer gemeente aangegeven ingevolge de Vleeschkeurings- wet Nood slachting: 4 Runderen, 1 rund tot 1 jaar, 7 kalveren, 2 varkens en 1 schaap. Afgekeurd werden 1 rund, 6 kalveren, 1 varken en 1 schaap. Huisslachting, 2 var kens. Bed rijf slachting, 3 koeien, 11 varkens 4 varkens tot 50 K.G. en 3 biggen. Ingevoerd werd 135 K.G. vleesch. In totaal werd 121,50 aan keurloon ontvan gen. Gehuwd: Johannes Baars, 29 j. en Cornelia Buskermolen, 24 j N00RDWIJK. Crisis-Comité. Het plaatselijk crisis comité heeft, het toezenden van bonnen jor levensmiddelen stop gezet. Het Dag. Bestuur van genoemd cómité is van meening, dat nu verwacht kan wor den, dat de werkgelegenheid in de zomer maanden wat runner wordt, hot verstrek ken van bonnen achterwege kan bhj73ii. Gevonden voorwerpen. 1 boksbeugel, 2 zakmessen, 1 vulpenhouder, 1 herders hond, 1 huissleutel. 1 kinderkous, l paar kinderbadschoenen, 1 paar badschoenen. 1 ceintuur van een jurk, 1 zilveren halsket ting met Manabeeldje, 1 paar lage bruine kinderschoentjes en een zeefje. Inlichtin gen uitsluiterid des Woensdags en Zater dags van 12 tot 1 uur op het Politiebureau te Noordwijk-Binnen. RIJNZATERWOUDE. Geen werkloosheid meer. Zaterdag j.l. stonden ter secretarie alhier nog slechts 4 werkzoekenden in WARMOND. Auto in een sloot. Een autobestuur der, raakte al rijdende door deze gemeen te, de macht over het stuur kwijt, waar door zijn wagen in een langs den weg loo penden sloot terecht kwam. Gelukkig kwamen de inzittenden met den schrik vrij en werd de wagen nadat hulp was gehaald met vereende krachten weer op het droge gebracht. Winkelsluitingswet. Nu de verorde ning tot vaststelling van afwijkingen van het bepaalde in artikel 2 sub a en b, en ar tikel 4 eerste lid onder d en lid 3 der win kelsluitingswet voor deze gemeente in werking is getreden, meenen wij te moeten voldoen aan onze destijds gedane toezeg ging, omtrent deze verordening een nadere uitlegging te geven. Zondag en. Ie. Winkels welker debiet voor een goed deel bestaat in den verkoop van brood, banket, suikerwerken, chocola de, melk, boter en kaas, eieren, alcohol vrije dranken, fijne vleeschwaren, conser ven, fruit, sigaren, ansichtkaarten, kleine scheepsbenoodigdheden en onderdcelen, en plaatselijke souvernirs, mogen in het tijdvak van 15 April tot 15 September voor den verkoop van die artikelen geopend zijn van 9 tot 11 uur voormiddag en van 4 tot 9 uur namiddag. 2e. De slagerswinkels mogen op de Zon dagen in het sub 1 genoemde tijdvak ge durende ten hoogste vier achtereenvolgen de uren liggende tusschen 9 u. voormiddag en 8 u. namiddag geopend zijn onder voor waarde, dat van de uren gedurende welke de winkels op Zondag voor het publiek ge opend is, te allen tijde duidelijk is kennis gegeven op een geschrift of drukwerk dat tot den winkel is ge vestigd, zoodanig, dat daarvan buitenaf gemakkelijk kan worden kennis genomen. Werkdagen. Op werkdagen mogen alle winkels gedurende het tijdvak 15 Mei tot en met 15 September geopend zijn op de eerste vijf werkdagen der week dus vanaf Maandag tot en Vrijdag van voor- middags 5 tot des namiddags 10 uur en des Zaterdag* vanaf des voormiddags 5 tot des namiddags 11 uur. Geen sluiting. De winkelweb blijft geheel buiten werking, met andere woor den en is geen sluitingstijd: 2 dagen voor de Kaagweek. De Kaag- week, (5 dagen). 11 dagen na de Kaag- week. 3 dagen van het jaar waarop de Oranjefeesten zullen plaats hebben. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRISTIAAN HUYGENS (thuisr.) ver trok 12 Juni van Sabang. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (uitr.) arr. 12 Juni to Sabang. POELAU TELLO vertr. 11 Juni van Batavia naar Amsterdam. TAWALI (thuisr.) pass. 12 Juni Gibraltar KON. NED. ST00MB. MIJ. ACHILLES, Bilbao naar Malaga, pass. 13 Juni Gibraltar. AMAZONE arr. 13 Juni van Napels te ARIADNE arr. 12 Juni van Amsterdam te Hamburg. BOSKOOP (uitr.) vertr. 11 Juni van Buenaventura. BRION arr. 12 Juni van Amsterdam te Kopenhagen. HAARLEM arr. 13 Juni van Hamburg te Delfzijl. MARS (thuisr.) vertr. 13 Juni voorm. 2 uur van Havre naar Londen. KON. PAKETV. MIJ. N.-ZEELAND arr. 10 Juni van Mel bourne te Singapore. SIGLI arr. 11 Juni te Belawan. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (uitr.) vertr. 11 Juni van Lorenzo Marques. NIEUWKERK (uitr.) pass. 11 Juni Las SPRINGFONTEIN (uitr.) pass. 12 Juni Perim. H0LLAND-AMERI KA-LIJN. VOLENDAM Rotterdam-N. York, pass. 12 Juni Liza I'd. ROTTERÖAMSCHE LLOYD. BONDOWOSO vertr. 12 Juni van Rot terdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HECTOR, Japan-Rotterdam arr. 13 Juni te Singapore. IDOMENEUS vertr. 10 Juni van Yoko hama naar Rotterdam. MYRMIDON, JavaAmsterdam arr. 11 Juni te Suez. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY arr. 11 Juni van Carthagena te Londen. JONGE JOHANNA arr. 11 Juni van Genua te Palma.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10