Vreest geen Examen MAANDAG 13 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 MOTORSPORT grasbaanraces op houtrust Verscheidene ongelukken. Onder zeer groote belangstelling en begun stigd door fraai zomerweer vonden gisteren op Houtrust motorraces plaats, welke georga niseerd werden door de Nederlandscbe Ren sport Club, Er werd in alle afdeelingen zeer lel gekampt om de eerste plaats. Er werd zeer snel gereden, waarbij soms zelfs de voor zichtigheid uit het oog verloren werd, met het gevolg dat enkele ernstige ongelukkige hebben plaats gehad. De snelheidsduivel v. d. Pluim heeft de snelste baanrondes gemaakt. Hij slaagde er zelfs eenmaal in de 750 M. in 32 4/5 sec. te rijden. De bekende rijder Rijkens behaalde een ,,open doekje" door het feit, dat hij na in een der bochten geslipt en gevallen te zijn, toch zijn race uitreed. Van ernstiger aard was het ongeval dat veroorzaakt werd door een botsing tusschen de renners van Latum en Vermeulen. In de eerste bocht, di rect na de start, toen alle renners nog op een kluwen zaten, kwamen zij met elkaar in' bot sing, met het gevolg, dat Van Latum de -lucht ingeslingerd werd. Wonder boven wonder kwam hij er ongedeerd af. Zijn motor even wel reed met geweldige snelheid door en botste tegen de balustrade, die versplinterd werd en reed vervolgens tegen drie toeschou wers. Het eerst werd de heer v. d. Lans ge troffen, die een eind weggeslingerd werd en bewusteloos bleef liggen. Voorts werden nog de heeren Jacques Coppens en Binda getrof fen. Van der Lans was er het ergst aan toe. De dokter constateerde dat enkele ribben ge broken waren en dat vermoedelijk zijn lever gekwetst is. Hij is onmiddellijk naar het Roo- de Kruis Ziekenhuis overgebracht, evenals Binda, die vermoedelijk een der beenen ge broken heeft. Coppens kreeg een wonde boven den linkerknie, terwijl eenige ribben ge kneusd waren. In den voorlaatsten wedstrijd had opnieuw een ernstig ongeluk plaats. In een der bochten slipte de renner H. Vermeulen dezelfde die reeds eerder in botsing was geweest en stortte tegen den grond, waar hij bewusteloos bleef liggen. Door een dokter werd vermoede lijke hersenschudding geconstateerd en onmid dellijke overbrenging naar het Roode Kruis Ziekenhuis gelast. Voorts hadden nog eenige valpartijen van kleinen aard plaats. Het is jammer, dat deze valpartijen hebben plaats gehad. Zij wierpen een schaduw op dit motor festijn, met een programma, zooals slechts zelden geboden wordt. De resultaten waren als volgt: Nieuwelingen klasse 350 cM3.: 1. W. Rijn- ders (Den Haag; Juniores 250cM3.: 1. A. Pol dervaart (Den Haag); nieuwelingenklasse 600 cM3.: 1. P. de Vries (Amsterdam); Juniores 500 cM3.: 1. C. Knorreck (Amsterdam); Se niores: P. Oosterbaan (Den Haag) 300 cM3. Seniores 500 cM3: 1. A. v. d. Pluim (Rotter dam). Langebaan race Seniores 350 cM3.: 1. P Oosterbaan (Den Haag), id. Seniores 500 cM3.: 1. A. v. d. Pluim (Rotterdam). LUCHTVAART VLIEGTUIG NEERGESTORT. 2 Dooden. Op het vliegveld „Hermans-hoofd" te In- terburg, is Ziond-ag een vliegdeinonstratie gegeven waarbij een noodlottig ongeval heeft plaats gehad. Na het einde van het program werd een parachutedaling met een pop vertoond. Hierbij geraakte het vlieg tuig aan het rollen, zoodat het van een hoogte van 400 M. neerstortte. De machine boorde zich ongeveer 1Y, M. diep den grond in. Beide inzittenden vonden don dood. HAUSNER DOOR EEN TANKBOOT OPGEPIKT. Een heele week op den Oceaan rond gedreven. Stanley Hausner, de Poolsche oceaan vlieger, die den derden Juni in New Jersey was opgestegen voor een vlucht over den oceaan, met Warschau als onmiddellijk doel, doch van wien sindsdien niets meer was gehoord,' is levend door de Engelscüe tankboot .„Circe Shell" van de Shell Cie. opgepikt. Volgens een draadloos bericht, door de tankboot uitgezonden en door de „Leviathan" doorgeseind, werd de vlieger Zaterdagavond tien uur op 42.41 gr. W.L. en20.04 N.Br. Ontdekt, circa 1000 K.M. van de Fransche kust. Hausner deelde mede, dat hij reeds den nacht, nadat hij opgestegen was, wegens benzinegebrek gedwongen was geweest te dalen. Hij heeft dus de geheele week op den oceaan rondgedreven en al dien tijd geleefd van wat sandwiohes en het water uit zijn radiator. Hij was dan ook volkomen uitgeput en niet in staat een aaneengeslo ten verhaal te doen van zijn.zoo ongelukkig verloopen tocht. Hij is echter niet gewond en door de goede verzorging, die hij aan boord van de „Circe Shell" geniet, reeds weer een beetje op verhaal gekomen. De „Circe Shell" kon wegens de duister nis het vliegtuig niet bergen en zette der halve haar reis naar New Orleans voort, waar de boot den 27sten Juni hoopt aan te komen. Onmiddellijk na zijn ontdekking vroeg de uitgeputte vlieger zijn vrouw telegrafisch van zijn redding te verwittigen, aan welk verzoek de „Circe Shell" heeft voldaan. Het door de „Leviathan" doorgezonden tele gram luidt als volgt: „Vlieger Hausner is van zijn Bellanca-eendekker No. 7085 ge red". Het toestel moest, zooals gezegd, worden achtergelaten en dreef verder op den stroom naar het Zuid-Oosten met een snel heid van ongeveer een knoop per uur. Haus ner heeft aan eventueel passeerende sche pen het verzoek gericht, het toestel te wil len bergen, daar het nog in goede condi- tie is. «Tel." DE ZEPPELIN-DAG. Prins Hendrik vaart mee. Naar wij vernemen heeft Z. K. H. Prins Hendrik besloten aan de uitnoodiging van de Rotterdamsche Aero Club om een der tochten van het luchtschip „Graf Zeppelin" op 18 Juni a.s. mee te maken, gevolg te geven. De Prins heeft de z.g. Rondvaart verko zen, dus de tocht van het vliegveld Twente over Hamburg, de Westfriesche eilandea, Wadden-eilanden, nieuwe afsluitdijk, Zui derzee, dwars over Noord-Holland, Noord zee, richting Kanaal, Oostkust van Enge land, Zeeuwsche kust en via Hoek van Hol land naar RotterdamWaalhaven. De Prins zal vergezeld zijn van den heer H. J. Schmidt, Kolonel-titulair van het In dische leger als waarnemend adjudant. De uitnoodiging van de Rotterdamsche Aero Club tot het meemaken van deze Rondvaart is eveneens aangenomen door mr. P. J. Reijmer, Minister van Water staat, mr. dr. L. N. Deckers, Minister van Defensie (vergezeld van diens adjudant) en door den heer E. Th. de Veer, Directeur van den Luchtvaartdienst. BUITENLAND DUITSCHLAND VON PAPEN OVER DE TAAK VAN ZIJN KABINET. Andere richting ingeslagen. Rijkskanselier von Papen heeft in de plenaire ziting van den Duitschen Land bouwraad een rede gehouden, waarin hij er in de eerste plaats op wees, dat het bij de vorming van het nieuwe kabinet ging om eèn principeel nieuwe richting in de lei ding van den staat, die zich, aldus spr., zooals vanzelf spreekt binnen het kader der rijksgrondwet zal voltrekken. De situatie, waarin het Duiteche volk zich thans zoowel in geestelijk als in ma terieel opzicht bevindt, vereischt dat het regeeringsbeleid wordt bevrijd van de boeien der partijpolitiek. Bijna op ieder gebied is de toestand wanhopig, hetgeen niet de schuld der vorige regeering is. Het particuliere bedrijfsleven is in een tot dus ver onbekenden omvang vernietigd. Het herstel der economische, financieele en politieke orde vereischt van- alle lagen der bevolking zware offers, die niet moge lijk zullen zijn, wanneer men er niet in slaagt het geheele Duitsche volk het ééne gemeenschappelijke doel te doen beseffen. Herovering der binnen- en buitenlandsche vrijheid, bestaansmogelijkheid voor land en volk Doel der regeering zal derhalve zijn te komen tot een nieuwe, uniforme wilsvor ming van het Duitsche volk. De regeering is van oordeel, dat de nieuwe Rijksdag een ondubbelzinnige meerderheid ten gunste van de politiek der geestelijke en economi sche saneering op christelijke en sociale basis zal dienen te bezittel). Het is on juist de nieuwe regeering te verwijten, dat zij onsociaal zou zijn. Onze opvatting is, dat men heeft verzuimd de sociale wetge ving aan te passen aan de econmische mo gelijkheden, die een zóó verarmd en in economisch opzicht geruineerd land nog bezit. SPANJE ALFONSO'S VERMOGEN. Door den staat onteigend. Naar Havas uit Madrid verneemt, heeft de ministerraad een verordening goedge keurd, tot uitvoering va"n het besluit dor Cortes tot onteigening van het vermogen van den gewezen koning. De staat wordt door dit besluit eigenaar van het vermogen, met inbegrip van de de posito's op banken en waarde-papieren. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. TR EINDER Al LLEM ENT IN WESTFALEN. Een doode en 45 gewonden. Op het traject tusschen Unna en Bonen is gisternamiddag bij Hamm een personen trein ontspoord, waarbij alle wagons kan telden en van den dijk stortten; alleen de locomotief bleef op de rails staan. Van de passagiers werd een Duitsche dame gedood, terwijl vier personen zwaar en 41 licht ge wond werden. De gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Het verkeer in beide richtingen is gestremd. ONDERGRONDSCHE TREINBOTSING TE LONDEN. Aan het Hammerssmithstation te Londen zijn gisteravond twee ondergrondsche trei nen met elkaar in botsing gekomen, waar door enkele wagons uit de rails liepen en twee wagons in elkaar werden gedrukt. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. Het was de eerste ondergrondsche trein botsing te Londen sedert twintig jaar. ERNSTIG ONGEVAL MET AUTO DER DUITSCHE RIJKSWEER. Vier dooden. Op de Hofer Strasse bij Schleiz is in den nacht van Zaterdag op Zondag tegen een uur 's morgens een auto van de rijksweer waarin zich acht personen bevonden, bij een scherpe bocht van den weg tegen een boom gereden en in het water langs den weg gevallen. De bestuurder, een gehuwd lid van de rijksweer, was op slag dood. Vier zwaar gewonden werden naar het zieken huis te Schleiz overgebracht, waar gister morgen drie hunner aan hun wonden zijn overleden. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. 4660 Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. VIOLET SHARPE WAS ONSCHULDIG. ZELFMOORD UIT ANGST. Slachtoffer van Amerikaansche politioneels methodes? Naar uit New York wordt gemeld, is ko men vast te staan, dat Violet Sharpe on schuldig is en niets heeft uit te staan met de ontvoering of den moord op baby LincU bergh. Hen te late erkenning. Zooals men weet heeft het meisje Vrijdag zelfmoord ge pleegd. Dit nieuwe tragische geval heeft sterk de aandacht gevestigd van de openbare meening in Amerika op bepaalde metho den van onderzoek van de politie. In de omgeving van Lindbergh en ook in de wo ning van mevr. Morrow, Lindbergh's schoonmoeder, verklaart men, dat zelfs bij onschuldigen deze methoden vaak gruwelij ke gevolgen hebben. Mevrouw Morrow ver klaart aan ieder, die het hooren wil, dat het meisje buitengewoon veel van haar kleinkind hield en er zeker geen oogenbiik aan zou hebben gedacht de baby kwaad te doen. Het meisje moet door doodelijken angst tot haar daad zijn gekomen. De beschuldi ging van de politie berustte op twee fei ten: ten eerste, dat het meisje op den avond van de ontvoering met een jongen man uit wandelen was geweest; ten twee de, dat zij geld op een bank had gedepo neerd, kort nadat dr. Condon de 50.000 dol lar losgeld aan de ontvoerders had betaald. De eerste maal van haar ondervraging gaf het meisje scherpe antwoorden, waar schijnlijk onder den indruk, dat men als on schuldig moét worden beschouwd tot het tegendeel is bewezen. Een tweede verhoor leverde geen betere resultaten op. Toen het lijkje van het kind werd gevonden, was het meisje buitengewoon zenuwachtig, veron derstellende, dat zij van de misdaad werd verdacht. Een derde verhoor volgde, doch een vierde was te veel. Thans is de politie tot de conclusie gekomen, dat het op de bank gedeponeerde geld volkomen eerlijk was verdiend en dat de jonge man, met wien het meisje was uitgegaan, wel Erne van zijn voornaam heette, maar niet de be wuste chauffeur Erne Brinkert is, de chauf feur, wiene auto zoogenaamd door dr. Con don werd herkend als die van den man, wien hij de 50.000 dollar had overhandigd. De ouders Sharpe wonen in Beenham, een dorpje in de buurt van Reading. Zij war ren diep geschokt door het telegram, dat hen van den plotselingen dood van hun dochter op de hoogte bracht. Juffrouw Sharpe vertelde aan een ver slaggever van de „Sunday Express", dat haar beide dochters Violet en Emily naar Amerika waren getrokken, om daar een broodwinning te zoeken. Zij kregen daar beiden spoedig een betrekking. Toen zij een jaar in de Vereenigde Staten was, was Vio let in dienst bij mevrouw Morrow, do schoonmoeder van Lindbergh. In dezen dienst bleef zij tot haar dood. Haar zuster Emily had in dien tijd een heele reeks diensten. Zij had wat geld overgespaard en was daarmee naar haar vaderland terugge keerd om haar 23sten verjaardag met haar ouders in Beenham te vieren. Violet schreef dikwijls naar huis, vertel de haar moeder, en het waren altijd vroo- lijke brieven. Zij scheen geen gebrek aan geld te hebben. Violet sprak in haar brie ven maar ééns over de roof van den kleinen Lindbergh. Zij schreef toen, dat zij hoopte, dat het kind maar gauw zou worden ge vonden. De politie had haar „op een afschu welijke manier" ondervraagd. Ik ben er absoluut zeker van, getuigde de moeder, dat Violet onschuldig was. Zij was een zacht, vriendelijk meisje. Emily Sharpe, door verslaggevers onder vraagt, heeft het volgende verklaard: Ik weet absoluut niets van de ontvoering van den kleinen Carles. Mijn zuster kan er evenmin iets van geweten hebben. Mijn zuster zou tegen de politie gezegd hebben, dat wij allebei den eersten Maart een autotocht hebben gemaakt. Maar dien dag ben ik niet het huis uit geweest bij de familie, bij" wie ik toen in dienst was. Als Violet het anders heeft ver telt, dan wist ze op dat oogenbiik niet, wat ze zei. Twee maanden lang heeft de politie haar telkens ondervraagd en ik geloof wer kelijk haast, dat de detectives haar half gek hebben gemaakt. Den verkeerde te pakken. De in verband met de affaire-Lindbergh gearresteerde Ernie Brinkert blijft tijdens het ononderbroken verhoor zijn onschuld hardnekkig volhouden. Condon, die met hem geconfronteerd werd, kon hem niet er kennen als een der personen, waarmede hij in verband met het losgeld onderhandeld heeft. Nasporingen hebben echter uitgewe zen, dat Brinkert kort voor zijn arrestatie een ga rage rekening in Ncw-Rocherlo met bankbiljetten heeft betaald. Veronderste'd werd, dat de serienummers van deze bank biljetten zouden overeenstemmen met die. van de biljetten, die Lindbergh indertijd als losgeld heeft betaald. Dit is evenwel onjuist gebleken. Een ver hoor, dat onofgebroken 15 uur geduurd heeft, heeft niets bezwarends aan het licht gebracht. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gouden Jubileum. Zaterdag was het 50 jaar geleden, dat de bloemistarbeider Corn, v. d. Aardweg in dienst trad bij de firma J. Witteman en Co. alhier. Die dag is uiterst feestelijk gevierd. Des morgens werd eerst een H. Mis opgedragen voor do over leden echtgenoote van den Jubilaris, waar na een H. Mis van dankbaarheid. Vanzelf sprekend naderde de feesteling met zijn kinderen hieronder ter H. Tafel. Na deze kerkelijke viering in de St. Jo- sephkerk werd Van den Aardweg met zijn kinderen en het personeel ontvangen ten huize van zijn Patroon, den heer S, J. Wit teman, waar begonnen werd met een fees telijk ontbijt voor allen. Daar kwamen ook Pastoor van Leeuwen en zijn beide Kape laans den Gouden Jubilaris complimentee ren. Voordat de eerewijn werd rondgediend sprak de werkgever een hartelijk woord van felicitatie, van dankbaarheid en waardee ring. Hij stelde den goudenn Jubilaris, die als jongeman van 11 jaar bij wijlen zijn va der in dienst trad als een voorbeeld van trouwe plichtsbetrachting en hoopte, dat Van den Aardweg nog vele jaren aan de zaak mocht, verbonden blijven. Klein begon nen is de Jubilaris thans de leider van 15 man personeel. Als bewijs van sympathie bood 8pr. hem een enveloppe met inhoud aan. Namens het personeel voerde de heer Chr. Boot het woord en roemde de trouwe kameraadschap van Van den Aardweg. Spr. bood een fraaien leunstoel aan als blij vend souvenir. De gouden Jubilaris zeer onder den in druk dankte voor zooveel vriendschap. Hij meent niets anders dan zijn plicht ge daan te hebben en acht zooveel bewijzen van waardeering niet verdiend. Spr. dankt, in de eerste plaats zijn patroon, dien hij van kind af heeft zien opgroeien, gedenkt diens brave ouders, die thans tot- een beter leven zijn ingegaan en hoopt door Gods goedheid nog lang op dezelfde aangename wijze voor de firma te blijven werken. Ook zijn kameraden dankt hij hartelijk voor hun vriendschap. Als waardeering door de Regeering werd den eenvoudigen gouden Jubilaris de Orde van Oranje Nassau in zilver toegekend, welke mededeeling met luid applaus werd begroet. Hierna werd het feest ten huize van den Jubilaris aan de Havenstraat voortgezet., terwijl het geheele personeel verder vrijaf werd gegeven. Hier werden fraaie bloemstukken be zorgd, de post bracht legio schriftelijke fe licitaties, terwijl velen persoonlijk kwamen gel u k wen schen. Te 6 uur bracht de R, K. Harmonie „Cre- sendo" een serenade ,waarbjj ook de Pa troon met zijn echtgenoote en zusters tegenwoordig waren. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Donderdag 16 Juni 1932, namiddag kwart voor 2. De te behandelen punten zijn de volgen de: 1. Beëediging van den benoemden ge meente-secretaris Mr J H. Peek; 2. Vast stelling der notulen van de vergadering van 26 Mei 1932; 3. Ingekomen stukken; 4. Re kening en verantwoording van de Gezond heidscommissie over 1931; 5. Begrooting idem over 1932; 6. Advies van de Waterlei dingcommissie tot verlenging van het tijde lijk dienstverband van Harm Hollander, schrijver in tijdelijken dienst van het water bedrijf met één jaar, ingaande 2 Juni 1932; 7. Reclames Straatbelasting, dienst 1932; 8. Reclames Hondenbelasting, dienst 1932; 9. Voorstellen ter uitvoering van de Ar- beidsbemiddelingswet 1930; 10. Wijziging van de Algemeene Politieverordening; 11. Voorstel tot verhaal van pensioenbijdragen op het personeel in dienst dezer gemeente; 12. Voorstel tot verhooging van de opcen ten op de hoofdsom van de Gemeentefonds en de Vermogensbelasting; 13. Mededeelin- gen. Geboren: Cornelis Johan, z. v. C. v. d. Kolk en J. Uittenbogaard. Ondertrouwd: M. M. van Putten en J. J. Appelman; C. H. van der Lans en M. Opstal; J. R. van Bakel en A. M. Warmer dam. ZILK. Voor de Ouden van Dagen. Donderdag a.s. zal in samenwerking met Noordwijker- hout ook vanuit de Zilk worden deelgeno men aan de autotocht voor Ouden van Da gen. Het comité te Zilk heeft reeds van 13 autobezitters toezegging voor de auto's ge kregen, terwijl 40 „oudjes" zullen mede- gaan. Wie voor dit Sympathieke doel in natuxa of geld nog iets wenschen bij te dra gen wenden zich ten spoedigste tot het co mité, bestaande uit de hoeren P. J. War merdam, J. Geerlings, P. Bekkers en J. R. v. Lierop. Een en ander wordt dankbaar aanvaard. SASSENHEIM. Ter-aarde-besteling P. Ie Grand Sr. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk over schot van den heer P. Ie Grand Sr., in le ven oud-schoolopziener te Dordrecht, be graven in het familiegraf aan het Groene Kerkje te Oegstgeest. Het woord werd ge voerd door ds. Kuiper, Ger. predikant al hier. Dr. Ie Grand, oudste zoon van do overledene, dankte voor de belangstelling. Hondenkeuring. Op de gehouden hon denkeuring zijn alle 8 honden goedge keurd. Dat. het gebruik van trekhonden elk jaar mindert, blijkt uit het feit, dat verle den jaar nog 18 honden ter keuring waren aangeboden. OEGSTGEEST. Sport De voetballers, welke thans nog onder de naam van O. V. V. spelen kunnen niet als zelfstandige Katho lieke vereeniging worden beschouwd. Het is namelijk de bedoeling de voetbalclub O.V.V. onder te brengen bij de St. Jos.- Gezellenvereeniging. Wat dus verder en kele voetballers ondernemen, staat buiten verantwoordelijkheid van den geest. adv. seur. Woensdagavond te 8 uur wordt, in „St. Willibrod" een vergadering belegd, op welke bijeenkomst ieder, die zich voor sport interesseert, wordt uitgonoodigd. STOMPWIJK. R.-K. S. V. „S.N.A." Onder een temperatuur, die nu niet be paald geschikt was voor voetbal, is de af- geloopen Zondag een succesdag voor S. N. A. geworden. Om één uur kwamen do veteranen in het veld tegen de D.V.H.-ve- teranen uit Rotterdam. Nadat de rust met 20 voor S.N.A. was ingegaan, kwam hot einde met een 62 overwinning voor de S.N.A.-oudjes. Het bleek, dat verschillen de Rpelers het nog lang niet verleerd waren en heusch nog wel bruikbare krachten wa ren, wat wij hun dan ook in overweging geven. Zij hebben een prachtige beker ge wonnen waarmee wij hen van harte felici- teeren. Hierna kwam S.N.A I in het veld tegen A.V.V. I. In een temperatuur die beter voor water-polo geschikt was is deze wedstrijd gespeeld. A.V.V. is het meest aanvallend en hun aanvallen zijn uiterst gevaarlijk. Als na tien minuten een 8. N. A.-back niet op de keeper terugspeelt, wordt hem dit noodlotig. Hij raakt het le der kwijt, een voorzet volgt en het is 1—0 voor A.V.V. S.N.A. is hierdoor geheel de kluts kwijt en A.V.V. tracht hiervan gebruik te maken, wat inderdaad gelukt, want zij zijn spoedig in de meerderheid wat zij in een doelpunt uitdrukken. S.N.A. ziet dat het zoo verkeerd gaat en zij pak ken eens extra aan. De vlugge rechtsbui ten gaat er eens vandoor, geeft, voor, krijgt hem terug en schiet keihard in (2l). Di rect hierna hetzelfde spelletje. Weer rent de rechtsbuiten langs de lijn, schiet in. De A.V.V.-keeper vangt niet vast en de rechts binnen heeft maar voor het inkoppen (22). Met deze stand wordt gedraaid. Na de rust gaat A. V. V. uit een heel ander vaatje tappen en S.N.A. blijkt niet tegen hen opgewassen. Hun aanvallen zijn uiterst gevaarlijk. De A.V.V.-rechtsbuiten geeft keurig voor en de midvoor schiet in eens in 23. Een keurig doelpunt. Dan wil S. N. A. het spel forceeren, wat hun dank zij de leiding van scheidsrechter Zom niet gelukt. Even voor het einde glipt do A.V. V.-linksbuiten door de S.N.A.-verdediging heen en maakt op fraaie wijze 42, met welke stand het einde komt. A.V.V. heeft verdiend gewonnen en stelde zich in het bezit van de fraaie beker. Voor de wed strijd had A.V.V. de aardige attentie om S.N.A. bloemen aan te biedon, S.N.A. te huldigen met het behaalde kampioenschap wat. door S.N.A. op zeer hooge prijs ge steld werd. Voor de „L. Crt."-beker plaat ste S.N.A. zich in de volgende ronde we gens niet opkomen van O.V.V. Alles bij elkaar werd het een mooie dag met een goede recette, zoodat het beoogde doel bereikt werd. Wat anderen er van zeggen Voorhout, 9 Juni 1932. Is de Moderne Landarbeidersbond neutraal?. Geachte Redactie, Alhoewel U den heeren van der Lubbe, Geluk en Ouwchand al van antwoord ge diend heb, wil ik toch nog even op hun verweer terug komen. Genoemde heeren hebben mijn schrijven met onzin betiteld; deze uitdrukking is misschien overeenkomstig de neutraliteits- opvattingen van den Modernen Landar- beidersbon'd, doch ik vind dergelijke uit drukkingen ongepast en in dit geval mis plaatst. Wanneer ik overtuigd was, dat ik dingen moest Raan schrijven en zeggen, die meer zin hadden, dus niet de kans belie pen gekwalificeerd te worden als opzin, zou ik, gezien het verweer van genoemde heeren, toch zeker niet bij hen in de loer gaan. Ik zou kunnen gaan aantoonen, dat ge noemde organisatie in het geheel niet neu traal is, doch het lust mij niet, in dit ge val te polemiseeren. Mot beleefden dank voor do plaatsing. J. H. VAN DER VOET. Sta daar niet als een idioot te gapen, maar help mij dat beest weer in de kiat stoppen!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9