MAANDAG 13 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Juni 1032, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, lnetituut te De Bildfc: Hoogste barometerst.: 770.9 te Lerwick. Laagste barometerst.: 759.1 te Ingö. Verwachting tot den avond van 14 Juni: Het gebied van lioogen druk, dat Za terdagochtend over het Oostzeegebied lag en voor onze streken wind uit Ooste lijke richtingen deed verwachten, is in be- teekenis toegenomen, doch daarbij heeft het zich Oostwaarts verplaatst, terwijl uit het NoordWesten snel een nieuwe drule st ijging naderde, waardoor een nieuw ge bied van hoogen druk ontstond, dat hun ten Westen van de Noorsche kust ligt en zioh verder Oostwaarts schijnt te ontwik kelen, waarbij in onze 'streken opnieuw meest Noord-Oostelijke wind, is te wachten Tusschen de beide genoemde gebieden van hoogen druk, bewoog zich de depressieuit- looper, die Zaterdagochtend ten Zuid- Westen van IJsland, Zondag over het Noordzeegebied lag en vanochtend sterk afgenomen, in het Noorden van Scandi navië is terug te vinden. Ofschoon bij de groote temperatuurverschillen tusschen zee en land en de snelle veranderingen in windrichting,, die bij deze drukveranderin gen optraden sterke storingen in het weer niet uitgesloten waren, Bleven deze naar het schijnt tot plaatselijk onweer en kort stondige wind verheffingen beperkt. Van de hoofdstations in ons land had alleen Maastricht een lichte onweersregen. Voor morgen is weer warm weer te verwachten, met de daaraan in dezen tijd van het jaar vrijwel steeds verbonden kans op plaatse lijke onweersbuitjes. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 21.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 9.43 uur tot Dinsdagmorgen 4.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21, 12 uur 22 en 3 uur 22 gr. C. Zweminriohting „De Zijl", te 7 uur 19, 12 uur 20 en 3 uur 20 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 14 Juni voorin. 11.25 uur cn nam. 11.50 uur. stukken nog niet ingeruild hebben, dit als nog zullen kunnen doen. 12. Waarom is van het oorspronkelijke plan afgeweken, waarbij obligatiehouders uitsluitend in het bezit konden koraon van rendabele bezittingen, indien zij tevens oen evenredig aandeel onrendabele goederen overnamen. 13. Is het juist, dat op 12 Mei j.l. door bemiddeling van den wethouder van Lei den, den heer Splinter drie perceelen te Leiden tot een totaal van 18.000.o.in. ingeruild zijn tegen 4000.6 pet. obliga ties; was dit de eerste transactie, die door inruil van obligaties plaats had en werd genoemde wethouder hierdoor niet bijzon der bevoorreoht. Indien deze transactie inderdaad afge sloten is, had dan niet eerst met de overi ge obligatie-houders der 6 pet. leening over eenstemming moeben worden bereikt. Deze zijn, voor zoover bekend, tot geen enkel acooord toegetreden. 14. Zal door den aannemer Voordauw te Zwammerdam een vordering worden in gediend tot een bedrag van circa 20.000. wegens het niet uitvoeren van een bouw plan aan den Lagen Morschweg. Deze vordering zal de totale bezittingen met een gelijk bedrag verminderen. 15. Wil de trustee den heer J. J. de Oler verzoeken zijn bewering toe te lichten, dat door Directie en Commissarissen geen on toelaatbare handelingen zij gepleegd en waarom de Directeur thans in voorloopig arrest is gesteld. N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. Jaarlijksche vergadering van aandeelhouders. In de hednmorgen onder voorzitterschap van den heer N. C. F. van Ginkel gehouden algemeene vergadering van aandeelhou ders der N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij, waren vertegenwoordigd 441 aan- deelen, uitbrengende 441 stemmen. Aan het door den wnd. directeur, don heer C. J. van Spall, uitgebracht verslag over 1931, is het volgende ontleend: In het afgeloopen jaar werden te Kat wijk aan den Rijn uit het duinreservoir op gepompt 2.552.816 M.3 duinwater, tegen 2.482.393 M.3 over 1930, of 70.423 M.3 meer. Gemiddeld werden por etmaal opge pompt 6994 M.3. tegen 6801 M.3 over 1930. Uitvoerig worden de vernieuwingen en uitbreidingen in den loop van 1931 ver meld. Ter uitbreiding van het aantal lang zame zandfilters, werd een filter gebouwd te Katwijk aan den Rijn, met een opper vlakte van 2.000 M.2, waarvan de bodem in gewapend beton en de wanden en kanalen in waterdichte klinkers werden uitge voerd. Op den betonvloer werden op afstanden van 0.80 M. ribben van beton gestort, waarover werd aangebracht een vloer van gewapend geperforeerde betonplaten ter dikte van 0.06 M. Op dezen tegelvloer werd het filterma- teriaal gestort, bestaande uit: drie lagen grind ieder ter hoogte van Ó.15 M., met een korrelgrootte van resp. 20 X 30 m.M., 10 X 20 m.M. en 5 X 10 m.M., vervolgens het Maas- en duinzand resp. ter dikte van 0.15 M. en 1 M. De ontgraving van den bouwput ge schiedde als werkverruiming op verzoek van de gemeente Leiden, door werklooze arbeiders, onder leiding van don Dienst voor Sociale Zaken te Leiden. Met dit grondwerk werd begonnen op 19 Januari en geëindigd op 22 April d.a.v. Na openbare aanbesteding werd het be ton- en metselwerk uitgevoerd door de firma gebrs. J. en F. Slingerland te Kat wijk aan den Rijn; met dit gedeelte werd in begin Juni een aanvang gemaakt. Tevens werd besloten op eenigen af stand van den watertoren te Katwijk aan den Rijn een nieuwe beambtewoning te laten bouwen en de oude woning te be stemmen voor kantoor en bergruimte. Na onderhandsche aanbesteding werd deze woning gebouwd door de firma K. Haas noot en Zn. te Katwijk aan den Rijn. De N.V. Amsterdamsche Ballast Maat schappij, aanneemster voor het te maken kanaal in Groot- en Klein Berkbeide ge meente Wassenaar, ter lengte van 1670 M., is einde Maart 1931 hiermede geheel ge reed gekomen. Het pompstation, dat het water uit het kanaal overpompt naar een bestaande betonnen transportleiding, kwam eveneens omstreeks dat tijdstip in dienst. Door dezelfde aanneemster werd de erf pachtst rook aan de Oostzijde van de draineerleiding geëgaliseerd. Na onderhandsche aanbesteding werd aan de firma N. Hoogendoorn te Giessen- dam opgedragen, in het westelijk talud van het Kanaal 18 stuks boringen te ma ken en het stellen van 150 m.M. koperen filters met 175 m.M. gegalvaniseerde stijg- huizen. De putten werden geplaatst op onder- lingen afstand van pl.m. 90 m.M.: de daar in gestelde filters, ter lengte van 10 M., reiken met den onderkant tot een diepte, varieerende van 33 M. A. P. tot 42 M. A. P. Zonder vooruit te loopen op het voor nemen tot verder uitbreiding van den wa- tervang, kwam het gewenscht voor reeds thans over te gaan tot het verlengen van kanaal I met 160 M., onder gelijk profiel, door den in stand gelaten strook duin- grond van 170 M. lengte. Deze kanaalverdieping past zoowel in het plan ter verdieping der bestaande ka nalen, als in dat voor het leggen van een draineerleiding. Bovendien bood het kanaalgedeelte ge legenheid, reeds thans 2 Mammouthpom- pen bij te plaatsen, waardoor een onafge broken puntenserie zal zijn verkregen van den watertoren af tot aan het Wassenaar- sche Slag. Het grondwerk werd op verzoek van de gemeente Leiden uitgevoerd door den Dienst van Sociale Zaken, om workloozen te werk te stellen. Met inachtneming der bepaling van art. 5 der concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot eon totaal van 5.089 1/2 M. Hiervan overgenomen door do gemeente Oegstgeest 706 M. en door de gemeente Valkenburg (Z.-H.) 517 M. Uitbreiding van het net der Maatschappij 3.866 1/2 M. Lengte van het buizennet op 1 Januari 1931: 1022761/2 M., zoodat do geheele leng te van het buizennet der Maatschappij op 31 December 1931 bedroeg 106143 M. Het buizennet in de omliggende ge meenten, eigendom dier gemeenten, be draagt: te-Katwijk 24600 M., te Valkenburg (Z.-H.) 517 M., te Rijnsburg 55321/2 M., te Oegstgeest 14756 M., totaal 4505 1/2 M. Totaal van het verzorgingsgebied 151548 1/2 M. Van 18 Augustus22 October worden met de hydrophone-toestellen de leidingen van 6608 perceelen met 7870 closets onder zocht. In deze 6G08 perceelen weidden aange troffen 421 lekke voorwerpen 6.37 pet. Er werden 5 overtredingen geconstateerd. Gesloten werden 272 abonnements- en 219 metercontracten. Vervallen zijn 82 abonnements- en 34 metercontracten, Het water werd het geheele jaar geregeld aan gevoerd en onderzocht, door ir. A. M. van Deventer. Zijn oordeel was, zeer goed drinkwater, voor zoover dit langs schei kundigen weg is uit te maken. Bacteriologisch werd het water gere geld onderzocht aan het Chemisch- en Bacteriologisch Laboratorium van dr. W. G. N. van der Sleen te Haarlem. Volgens het verslag van dit laborato rium was het kiemgehalte van het water geregeld zeer laag, ook kwalitatief bacte riologisch was de hoedanigheid van het water zeer gunstig. De 3409 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangewezen van 1.173.068 M.3, zoodat gerekend naar het totaal ver bruik van 2.552.816 M.3, door de abonne menten moet gebruikt zijn 1.379.748 M.3, waaronder echter het water voor spuien, brandblussching en lekkage begrepen is. Van de geplaatse watermeters in 1/3 ge deelte vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw juist gecontroleerde meters. Over de naar het oordeel van contrac tanten „te hooge aanwijzing" kwamen dit jaar drie klachten in, doch de meters ble ken bij onderzoek nauwkeurig aan te wij zen. Het waterverbruik der eenige nog in ge bruik zijnde standpijp bedroeg 48 M.3, of een vermindering van 21 M.3 tegen het vorige jaar. Het saldo der exploitatierekening in 1931 bedraagt 370.744.90 1/2, zoodat na af schrijving op de rekening „Eigendommen" en reserveering voor extra afschrijving, een bedrag van 221.805.92 1/2 ter verdeeling overblijft, waardoor aan aandeelhouders een dividend van 15 pet. (evenals het vori ge jaar) en aan de gemeente Leiden 90.306.53 kan worden uitgekeerd. De balans, reeds goedgekeurd door B. en AV. van Leiden, werd aangenomen. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Opbrengst Woensdag-collecte. De Woensdag j.l. gehouden crisis-oollecto heeft 749.17 opgebracht. FEESTAVOND JEUGDCONGREGATIES ST. JOZEFPAROCHIE. Gisteravond werd in Concordia een feest avond gehouden ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Jongens- en Meisjes- Congregaties in de St. Jozefparochie In zijn openingswoord verwelkomde de Directeur, Kap. Dorbeck, de aanwezigen en deelde een cn ander mede uit de geschiede nis der Congregaties, waaruit bleek, dat na een moeilijk begin een heerlijke opbloei is gevolgd. Spreker bracht hulde aan het ini tiatief van zijn voorganger, Kap Busch. Voor de pauze werden door de meisjes uitgevoerd achtereenvolgens „De geleende Koekepan", van Hendrika van Tussen broek en „Avondcantate" van Gatharina van Rennes, beide onder leiding van Mej. J. Kortmann. De als immer voortreffelijke re gie van Mej. Kortmann verzekerde een keu rige uitvoering. Terecht vertolkte Kap. Dor beck den dank van alle aanwezigen door bloemen aan te bieden aan Mej Kortmann en de accompagnatrice Mej. Wesselink. Te vens hield Pastoor Vijverberg een toe spraak, waarin hij zijn groote vreugde uit sprak over den bloei van het Congregatie leven en vervolgens meedeelde, dat door de ijverige bemoeiing van eenige Congrcganis- ten een vaandelfonds was opgericht, dat volgens een overzichtige berekening een vijfhonderd gulden per jaar kan opbrengen. Dit was voor Kap. Dorbeck een volkomen verrassing, waarover in de zaal groote vreugde ^ontstond! Hij sprak een welge meend dankwoord. Na. de pauze voerden eenige leden der Jongens-Congregatie een tweeactertje ten tooneele, genaamd „Zoo'n Lekke Band"'. Het grappige, vaak zelfs kostelijke spel der spelers deed de toeschouwers herhaaldelijk in hartelijk lachen uitbarsten. Gedurende den geheelen avond trok de voortreffelijke grimeering van den heer Th ooien. zeer de aandacht. Muzikale opluistering werd uitstekend verzorgd door het welbekende Trio van den heer J. Gordijn. Het was een zeer succesvolle avond. Bezoek van Groningsche studenten. Onder leiding van prof. mr. Vrij, hoog- lceraar in het Strafrecht, brachten Vrij dagmiddag een aantal dames en heeren studenten van de Groningsche Universiteit een bezoek aan het Rijksasyl voor Psjcho- pathen. Het gezelschap werd verwelkomd door den geneesheer-directeur dr. Soholtens, die in een rede een overzicht gaf van do be doeling der psychopathenwettcn en van de verpleging in het asyl. Vervolgens had een rondgang plaats door het gebouw en ten slotte werden op hot laboratorium door dr. Wicrsma verschillen de wetenschappelijke proeven gedemon streerd. Het gezelschap, zeer tevreden cn erken telijk over het bezoek, vertrok per auto naar den Haag oui vandaar huiswaarts te gaan. Akte examen L. 0. Aan de Chr. Kweekschool zijn geslaagd van de derde groep mej. J. II. Werkman, Leiden en de heeren W. D J. v. Beyeren, Woubrugge, H. Bool, Hazerswoude, J. E. Brddeveld Leiden, A. v. Loon, Lisse. Afge wezen 1 candidaat. Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht". Gisteravond werd. in den theetuin „Oud- Hortuszicht" door de Harmonie-kapel „Werkmans Wilskracht" een tuinconcert gehouden, dat mede dank zij het schitte rende weer uitnemend is geslaagd. Een keu rig programma werd afgewerkt. Voor Stenografie „Groote" zijn geslaagd de jongedame T. Raaphorst en voor Machi- ncschrijvon de jonge dames J. v. Kins, A. v. Kins, W. Castelein en L. Blom, ailc leer lingen der St. Jozefschool v. d. Werffstraat. De heer J. H. Beckers, alhier tot, arts gepromoveerd, is bestemd tot reserve-offi cier van gezondheid 2e kl. bij den genees kundigen dienst der landmacht. Zaterdag slaagdon voor den Ned. R. K. Bond „St. Genesius" voor stenografie „Groote", Ensje Warnecke en Anny Atto- veld, voor machineschrijven M. van Roo- den, leerlingen der Zrs. Mariaschool, Haar lemmerstraat. Gisternacht heeft in de omgeving van het Havenplein een vechtpartij plaats gehad, waar bij W. G. door zekereD L. met een mes in het rechterbeen werd gestoken. Na in het politie posthuis te zijn verbonden werd G. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Tegen L. is proces-verbaal opgemaakt. De brug over de Vliet De brug over de Vliet alhier, ter hoogte van den Witte Singel is zeer smal, ligt scheef in den weg en is bovendwien zoo hoog, dat men het verkeer aan de andere zijde niet kan waarnemen, zoodat ter plaatse ernstige verkeersbezwaren ontstaan kunnen. De A.N-W. B. en de K.N.A.C. hebben aan B. en W. van hier ter plaatse, verzocht verbetering van den bestaanden toestand te willen bevorderen. Het Residentie-ofkcst". In onze mededeeling betreffende „Het Resi dentie-orkest" in het seizoen 19321933 werd abusievelijk vermeld: Myra Hess (zang). Dit moet natuurlijk zijn: Myra Hess (piano). Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Leiden waar schuwt tegen Willem Treur, geboren te Lei den, 20 November 1906, wonende Groenoord- straat no. 3 alhier, zich ook noemende Van der Zanden of Van Leeuwen, die zich voor agent van politie uitgeeft, terwijl hij in werke lijkheid tot geen enkel politiecorps in verband staat. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, aankondigende de betaalbaarstelling van een coupon der pet. obligatieleening v, Lemvog. Gistermorgen te half vijf ontstond een be gin van brand op een der kamers van een commensaal in perceel Boommarkt 4A, be woond door mej. F. B. Een der commen saals was laat thuis gekomen en had in bed een sigaret liggen rooken. Het bed was daar door in brand geraakt. De politie, die spoedig ter plaatse was, bluschte het vuur met enkele emmers water en wierp den brandenden boel uit het raam. De brandweer, die met een mo torspuit aanwezig was, behoefde geeo dienst te doen. Gistermiddag heeft voor den aanvang van den wedstrijd L.F.C,The Rising Hope op het terrein aan den Haagweg een ongeval plaats gehad. De keeper van de R'damsche club, P. J. J. T.. kreeg een harden bal zoodanig te gen de linkerhand, dat de wijsvinger brak. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. Op de Haarlemmerstraat is een rijwiel on- beheer gevonden. Inlichtingen bij de politie. LAATSTE BERICHTEN DRIE JONGEMANNEN VERDRONKEN. Verlokt door het prachtig zomerweer be gaf zich Zondagavond een zestal jongeman nen, wonend te Dantumawoude, uit roeien op het Zwememrkanaal. Bij de hooge brug onder Zwaag Westeinde schijnen zij te om streeks half tien vanuit hun bootje met steentjes naar op den wal zittende henge laars tc hebben gegooid mot het gevolg, dat het bootje kantolde en het zestal inzitten den in de diepte verdween. De 19-jarige hulpbesteller Feitse Zuide- ma werd gered doordat men hem vanaf den wal een hengel kon toereiken. Do 18- jarige Romke Wybenga, die zwemmen kon, werd zóódanig door den 18-jarigen Dirk Bosgraaf omklemd, dat beiden verdronken. De 18-jarige Freerk van Mekeren en de 18-jarige Fye Kaspersma wisten zich met veel moeite te redden. De laatste bad veel water binnen gekregen en was hedenmor gen nog onder doktersbehandeling. Bij den 18-jarigen veehouder Douwe Wiegersma, bij wien men aanvankelijk nog teekenen van leven meende te bespeuren ia tot één uur 's nachts,door de doktoren van der Sluis en Olyslager kunstmatige ademhaling toe gepast, echter zonder resultaat. Dc drie lijken werden door een passecrende motor boot overgenomen en Later door een auto naar de ouderlijke woningen vervoerd. Tot diep ia den nacht waren vele dor pelingen nog op de been om-het ongeval le beepreken. AGENT MISHANDELD. In den afgeloopen nacht is in een straat te Haarlem een agent van politie door een chauffeur ernstig mishandeld. Deze chauf feur zat mot een minderjarig meisje in een auto, welke aan den kant van den weg was geplaatst. Het viel een agent van politie op, dat de beide nummerborden van do auto een verschillend nummer droogen. Toen de agent den bestuurder hierover wil de onderhouden, is waarschijnlijk twist ont staan. De agent werd althans eenigen tijd later in bewusteloozen toestand op straat gevonden. Hij werd naar het St. Elisaboth- gasthuis overgebracht, waar een hersen schudding benevens een 5-tal hoofdwonden werden geconstateerd. Nog denzelfden nacht is do vermoedelij ke dader van deze mishandeling, de 22-ja- rige chauffeur S. uit Haarlem, van zijn bed gelioht en naar het politicbureau overge bracht. Ook het minderjarige meisje is aan gehouden. De toestand van den agent is niet zonder gevaar. Een verhoor kon hein niet worden afgenomen. Agent bij vechtpartij gewond. Men meldt ons uit 's-Gravenhage In den afgeloopen nacht omstreeks half één werd de hulp der politie ingeroepen voor een huiselijk krakeel, dat zich afspeel de in een perceel aan de Jan Stccnstraat. De 25-jarige grondwerker P. van D., die onder drankinvloed verkeerde, bedreigde zijn vrouw en hield zich verder bezig met de vernieling van het huisraad. Toen twee agenten van politie ter plaafc- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willie, z. v. W. Sloos en G. Rarendee. Hendrik, z. v. P. Verver en L. Bernard Bram, z. v. J. I Planjer en M. B. Hoving. Pieter, z. v. P. Brohm en N. van Wienngeu. Ondertrouwd: E. Sinteur jm 19 j. en P. Westdorp jd 18 j. W. A. Oudshoorn jm 26 j. en A. H. Vcldhuijzen jd 26 j. L. Kerlie jm 24 j en M. O Pelt jd 27 j. A. M. van Bruggen jm 23 j en W. O. 'Ho- zier jd 22 j. I. van Weerlee jm 18 j. cn L. Kooien jd 19 j. .T. C. Leucring jm 26 j. cn A. Neutoboom jd 31 j.. L. A don Ouden jm 29 j. en J. Smittenaar jd 22 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. se verschenen werden ook zij door den woseteling bedreigd, zoodat een van de beide politiemannen zich genoodzaakt /Ag zijn revolver voor den dag te halen. JSr ont stond een worsteling, tijdens welke de re volver van genoemden agent, den 34-ja.ri- gen H N. M. uit do Oltmanstraat, afging, waarbij deze zelf word getroffen. De agent, die een schotwond aan het rechterdijbeen bleek to hebben bekomen, is tor verpleging naar het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. De grondwer^pr is terzake bedreiging in politiebewaring go- steld. Brand te Mijdrecht. Gieteravond ontstoifd brand in het dub bele woonhuis van de gebroeders Van S. te Mijdrecht. Het achterhuis brandde geheel uit en het voorhuis kreeg aanzienlijke brand- en waterschade. De brand is ont staan door een onvoldoende beschermd gas- foruis. De schade, die 3 k 4000 gulden be draagt wordt door verzekering gedekt. Een verbod voor motorwedstrijden. Men meldt ons uit 's-Gra ven ha ge Naar wij vernemen overweegt de burge meester naar aanleiding van het gebeurde bij de motorwedstrijden op Houtrust Zon dag j.l., waarbij eenige personen werden gewond, en mede in verband met ongeval len welke zich daar vroeger met motqrwed- strijden wel hebben voorgedaan, het hou den van dergelijke wedstrijden op genoemd terrein tc verbieden, daar dit blijkbaar niot geschikt is voor motorrennen. De onderhandelingen over uitvoer naar Frankrijk. Oud-Minister dr, Pogthuma, die, zooals men weet, op verzoek van den Minister van Economische Zaken en Arbeid, to Parijs onderhandelingen hooft gevoerd in zijn kwaliteit van voorzitter van clo oommissio van den uitvoer naar Frankrijk van zuivel- on melkproducten, is Zaterdagavond weer in Den Haag teruggekeerd. TELEGRAMMEN BOTSING MET DE POLITIE. Drie dooden, acht gewonden. BUENOS AIRES, 13 Juni. (V.D.) Tus schen de stakers in de suikerindustrie van Tucuman en de politie is het tot een hei- tige botsing gekomen. Drie personen wer den gedood, en acht gewond. Een stuk straat gestolen. WARSCHAU, 12 Juni. (V.D.) Van een straatweg in do nabijheid van Warschau is in den afgeloopen nacht een deel van het plaveisel gestolen. De dieven hebben het plaveisel dat bestond uit houten blok jes losgewerkt, op een wagen geladen cn meegenomen. Zij zijn er in geslaagd onge stoord tc ontkomen. Dit is trouwena niet het eerste geval, dat in Warschau dergelijke merkwaardige dief stallen plaats vinden. Er zijn reeds geval len voorgekomen, waarbij geheelo houten bruggen, zelfs rail» van een voorstadstram spoorloos verdwenen zijn. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 13 Juni. Vee. Ter vee markt waren lieden aangevoerd: 481 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7480 cent, 2e kwal. 6268 cent, 3e kwal. 4056 cent, mindere sooren 2835 cent oni 13 stieren 4555 cent per kg. slachlge- wicht; 108 melk- en kalfkoeien 175.Ö per stuk 270; 182 vetlc kalveren lc kwal. 40 50 cent, 2e kwal. 30—30 cent. en 3e kwal. 2029 cent per kg. lovend gewicht; 101 nuchtere kalveren per stuk f 4o7; 17 schapen 1418 per stuk; 43 lammeren! 101-5 per stuk; 900 varkens, vleesoh- varkens, wegende van 90110 kg. 36—38 cent, zware 33—35 eent cn vette 30Ö32 cent per kg. slacht gewicht; 41 paarden 80—» 130 por stuk, 6 wagons geslachte runderen! uit Denemarken. Overzicht: Runderen met normale aanvoer, stugge handel en prijs houdend, vette kalveren normale aanvoer, slechte handel cn prijshoudend. Varkens flinke aanvoer, willige handel, prijzen! hooger. ROTTERDAM, 13 Juni. Vee. AanvoorS 616 koeien en ossen, 383 vette kalveren, 176 schapen of lammeren, 1789 varkens. Prijzen per half kg.: koeien 17.5—22, 30—- 32 en 35Ö37 cent., ossen 1921, 2931 eni 3435 cent, vette kalveren 2529, trf'i 37.5 en 47.550 cent, schapen binnenl. 16 21 cent, schapen per stuk 1014, zuig lammoren 1014.5 cent per stuk. varkens 13, 14 en 15 ct., zouters 1516 ct. per kg.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3