HOE ENGELAND DENKT OVER HET KABINET VON PAPEN SPAART UW GELD UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 10 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 De conferentie te Londen Gemis aan tact LONDEN, 6 Juni 1932. In Engeland wordt tha-ns nog weinig commentaar uitgeoefend op de opzienba rende gebeurtenissen in Duitschland. Som mige groote bladen hebben zich zelfs geheel onthouden van het uitspreken eener mee ning. De invloedrijke „Daily Telegraph", die Zaterdag een hoofdartikel publiceerde on der den titel „Een kabinet van generaals en jonkers", gaf evenmin als eenig ander blad blijk van ingenomenheid met wat zich afspeelt te Berlijn, waar de machtsverhou dingen te zeer gaan gelijken op die welke vóór de republikeinsche omwenteling be stonden, dan dat de Engelsche democratie een loflied er op zou gaan zingen. Maar wat tot nu toe de beoordeelaars in dit land vermeden hebben, is het toekennen van een internationale beteekenis aan hetgeen in de Duitsche republiek gebeurt. Indien de weinige commentaren onvriendelijk zijn, dan komt dit niet doordat de beoordeelaars geneigd zijn den veranderden toestand in Duitschland te beschouwen als een onmid dellijk gevaar voor Europa, en in het bij zonder voor Engeland, maar doordat zij hem schadelijk achten voor Duitschland zelf. Een der weinige opmerkingen in de pers, welke onmiddellijk betrekking had den op Duitschlands internationale positie, kwam in bovengenoemd artikel van de „Daily Telegraph" voor. „In ieder geval is het duidelijk", 9chreef het blad, „dat Duitschland deze maand te Lausanne ver tegenwoordigd zal zijn door een regeering, die zelfs niet in de verste verte beweren kan in Duitschlands naam te spreken". Opgemerkt dient te worden, dat de val van dr. Brüning te Londen geen ongunsti- gen indruk gemaakt had. In politieke krin gen had men wel-is-waar zich van een oor deel onthouden, maar aan de beurs waren Dinsdag Duitsche leeningen scherp opgeloo- pen. Wij gelooven, dat indien president \on Hindenburg een man tot rijkskanselier be noemd had, wiens antecedenten in de oogen van Engels chen en Amerikanen minder compromitteerend waren geweest dan die van kapitein von Papen, Londen den loop der gebeurtenissen te Berlijn niet zoo heel ongunstig beoordeeld zou hebben. Sympathie voor het jongste optreden van von Hindenburg en voor de „baronnen", die de regeering in handen gekregen hebben, bestaat hier niet; vooral de liberale poli tici en dagbladen, die zoo vriendschappelijk stonden ten opzichte van het democrati sche Duitschland, zijn hevig teleurgesteld, Zoolang evenwel de veranderingen te Ber lijn den internationalen toestand niet on gunstig beïnvloeden, beschouwt men ze in Engeland als een „zuiver-Duitsche" aan gelegenheid, waarin men belang kan stel len zonder er noodzakelijkerwijs ook be lang bij te hebben. De a^. conferentie te Londen. Men kan dan ook niet beweren, dat in politieke kringen de aandacht in de eerste plaats geconcentreerd geweest is op het geen in Duitschland voorviel, ofschoon blij kens vage berichten uit Lossiemouth mr. MacDonald aanvankelijk er door verontrust schijnt te zijn geweest. Het waren even wel vooral de Vereenigde Staten, welke de vorige week het middelpunt der be langstelling vormden. Het feit, dat het evenwicht van het Amerikaansche budget thans verzekerd is, heeft meer dan iets anders er toe bijgedragen de Londensche Beurs in de tweede helft der week te stimu- leeren, en een niet minder goeden indruk heeft Amerika's bereidwilligheid gemaakt om deel te nemen aan een internationale conferentie voor prijzen-stabilisatie. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van mr. MacDonald, en het is zeer goed moge lijk, dat deze inderdaad gehoopt bad, hier door Amerika toch nog naar Lausanne te lokken, om daar deel te nemen aan 't twee de of economische deel der conferentie. Zoo dit de toeleg van den Britschen pre mier geweest mocht zijn, dan is deze mis lukt, doordat men te Washington onmid dellijk te kennen gaf dat de prijzen-confe- rentie een geheel onafhankelijke moest zijn. De Amerikanen stelden voor, dat zij te Londen gehouden zou worden, iets wat de Britsche regeering niet aangenaam was, aangezien zij, met Genève, Lausanne en Ottawa in het vooruitzicht, weinig tijd heeft voor het voorbereiden van bovendien nog een Londensche conferentie. Aan den anderen kant is mr. MacDonald niet geheel ongevoelig voor de voordeelen die het heb ben kan wanneer hij of mr. Baldwin als „gastheer" de leiding over de conferentie heeft. Zeker is het dat, ofschoon hij het aan genaam gevonden zou hebben, indien Ame rika naar Lausanne gegaan was, dit voor hem tooh slechts bijkomstige beteekenis had. Een conferentie, gelijk door hem voor gesteld, was voor Engeland de logische kon- eekwentie van de gebeurtenissen der laat ste acht maanden. De nationale regeering heeft het financieel evenwicht des lands hersteld; zij overweegt thans de maatrege len die noodig zijn om dit even-wicht te handhaven. Zij heeft verder door een ta rievenpolitiek de 'handelsbalans gunstiger gemaakt dan zij ooit sinds den oorlog ge weest is. Dit nu was voor Engeland het meest-nood zakelijke. De binnen] andsche financieele en commercieele crisis, welke bestond geheel onafhankelijk van de „we reldcrisis", moest eerst overwonnen wor den. Dit is gebeurd. Er bestaat geen gevaar meer dat Engeland aan zijn eigen moeilijk heden te gronde zal gaan. Maar het gaat, evenals ieder ander land, gebukt onder de internationale moeilijkheden. Zoolang de nationale regeering het eigen huis nog niet op orde gebracht had, was het voor haar te vroeg de internationale crisis ter hand te nemen. Thans is het o ogenblik hiertoe aangebroken en mr. MacDonald heeft het aangegrepen. In financieele en economische middens heeft men zijn initiatief toegejuicht; daar entegen heeft het onder politici geen on verdeelde instemming gevonden. Het wordt zelfs met wantrouwen bejegend door de imperialisten", die alles gezet hebben op de Economische Rijksconierentie te Otta wa. Hun „idéé fixe" is dat Engeland zich om het niet-Brit>ache deel der wereld in het geheel niet te bekommeren heeft, indien te Ottawa tusschen de leden der Common wealth de grondslagen gelegd worden voor handelsovereenkomsten volgens het prefe- rentieele stelsel. In een wereld-prijzen- oonierentie zien zij een „aanslag" op Otta wa, en de organen van het economische imperialisme, „Daily Express" en „Evening Standard" vooraan, hebben een felle cam pagne tegen de Londensche conferentie (gelijk men haar thans reeds noemt) ge opend. Hun gedachtengang is ongeveer ais volgt: „Indien de regeering „gelooft" in Ottawa, dan is, van Engelsch standpunt bezien, een wereld-prijzen-conferentie on- noodig. Als zulk een conferentie voert tot internationale overeenkomsten, dan wor den de Britsche Rijkslanden in hun onder ling verkeer door die overeenkomsten be lemmerd". Dit is niet zonder een kern van waarheid. Maar heeft ook het Britsche Gemeenebest, zelfs indien het een economische eenheid werd (wat het thans niet is) geen belang bij een herstel der wereldmarktprijzen en der algemeene welvaart? Slechte smaak van de B. B. C. In Engeland bestaat slechts één Radio omroeporganisatie, de B(ritish) Broad casting) C(orporatiou), die een soort monopolie geniet, waartegenover natuurlijk zekere verplichtingen staan, zoowel van commercieelen als van moreelen aard. De B. B. C. moet zich buiten en boven de politiek houden, den grooten erkenden ker ken, dus de Katholieke en de Angli- caansche dezelfde faciliteiten verleenen, en alles vermijden wat e>en eenzijdig-pro- pagandistisch karakter zou kunnen dragen. Deze taak is niet gemakkelijk, en niet steeds blijken de leiders te beschikken over den takt, die vereischt wordt om haar uit te voeren. Zoo zijn zij er vaak van be schuldigd geworden een „zwak" voor Rus land te hebben, voorstanders van vrijhan del te bevoorrechten, en over het algemeen over te hellen tot de meer „geavanceerde" richtingen in de politiek. Deze beschuldi gingen zijn ongegrond, ofschoon erkend moet worden dat gebrek aan takt meer dan eens oorzaak geweest is, dat de schijn tegen de B. B. C.-leiders was. Zoo is thans aanmerkelijke verontwaar diging verwekt, doordat de B. B. C. Za terdagavond den gewezen Zeppelin-com mandant, kapt.-luit. Breithaupt, heeft ia- ten vertellen van de raids, welke hij gedu rende den oorlog op Londen uitgevoerd heeft. Een parlementslid, mr. Pat Hannon, zal naar aanleiding hiervan zelfs een vraag stellen aan de regeering. Er is geen reden de beteekenis van zulk een incident op te blazen, maar ongetwijfeld hebben wij hier te dien met een merkwaardig gebrek aan takt en goeden smaak. In weinig lan den is de stemming jegens Duitschland vriendschappelijker dan hier. De Engel- scben verstaan de kunst het verleden te „begraven". Maar evenals in andere lan den zijn hier vele duizenden mensohen die, o.a. door Zeppelin-raids, onherstelbare ver liezen geleden hebben. Terwille van vrede en toenadering wordt hierover niet meor gesproken. Zonder eenige noodzaak zouden anders opnieuw bittere gevoelens opge wekt worden. Maar zelfs van een Engelscb publiek wordt te veel gevergd, wanneer een Zeppelin-commandant in de gelegen heid gesteld wordt te vertellen hoe hij Lon den bombardeerde. Te Langenberg zou men zeker niet op het denkbeeld komen een Engelachman uit te noodigen een voor dracht te houden over de „hongerblok- en koopt slechts daar, waar het goed en HET GOEDKOOPSTE IS. Shantonetl, de mooiste kwatit zijden Linnen, in alle kleuren voorhandenO Zijden Linnen met moderne moezen Zijden Linnen, bij aparte fantasie dessins Zijd6M Linnen, Brodi en ajoor alle kleuren Q DE FEESTELIJK VERSIERDE MOLEN die 40 jaar lang door den heer J. B. Borst te Hoogmade als molenaar bediend werd. HOOGMADE. Harmonievereeniging. -- De R.-K Har- monievereeniging „Heerlijkheid Hoog made", hield gisteravond een ledenverga dering in de zaal van café Hillebrand. De eerste secr., de heer Joh. J. van Goozen, opende de vergadering met den chr. groet, heette de leden van harte welkom en deelde mede, wat de reden van deze vergadering is. De voorzitter, de heer P. Zwetsloot Bzn., heeft wegens ziekte bedankt, zoodat een bestuursverkiezing moet worden ge houden. De waarn. voorz. brengt de heer Zwetsloot dank voor al hetgeen hij als voorzitter voor de vereeniging gedaan heeft. Daarna werd overgegaan tot stem men. Gekozen werd als voorzitter de heer Joh. J. Goozen. Daar er door deze verkie zing weer een vacature was, werd hierna met groote meerderheid van stemmen ge kozen de heer Th. Pouw, zoodat het be stuur nu is samengesteld als volgt: Joh. J. van Goozen, voorz., J. L. van Goozen, secr., F. Otte 2e secr., Th. Pouw le penn. en J. v. d. Ploeg 2e penn. Daarna deelde de voorz. mede, dat de serenade, die ge bracht had moeten worden bij J. B. Borst bij zijn 40-jarig jubileum als molenaar, we gens bijzondere omstandigheden jammer genoeg niet plaats kon hebben. Voorts werd besloten om een drietal oefenmar- schen te houde^n bij een waarvan op een nader te bepalen datum gecollecteerd zal worden. Daar de financiën van dien aard zijn, dat de nieuwe penningm. op den bo dem van de kas kijkt, hoopt en vertrouwt het bestuur op milde bijdragen. Daarna werd medegedeeld, dater nog enkele in strumenten liggen te wachten op nieuwe leden. Niets meer aan de orde zijnde volgde sluiting met den chr. groet. TER-AAR. Centrale Veiling. In het Patronaats- gebouw werd een ledenvergadering gehou den van de Coöp. Centrale Tuinbouwvei lingsver. „Ter-Aar en Omstreken" G.A. Ruim half negen opent de voorz., de heer Joh. Rekelhof, de vergadering, roept allen een hartelijk welkom toe, en uit den wensch, dat de discussies zakelijk en kort zullen zijn. De secr., de heer M. van Harten, leest de notulen van de vorige vergadering, welke na eenige opmerkingen worden vastgesteld De verdere leiding van de vergadering geeft de voorz. over aan den heer Lemkes. In verband met het vorig besluit, geno men in de vergadering aangaande post Proceskosten, kan de voorz. meedeelen, dat deze kwestie tot een bevredigende oplos sing is gebracht. De directeur, de heer Post, heeft de ba lans en verlies- en winstrekening weer, gecontroleerd en in orde bevonden door de Accountantsdienst van het Centraal Bu reau. Een kleine verschuiving van enkele posten heeft plaats gehad, waardoor het winstcijfer een weinig gereduceerd wordt. Dit werd door de vergadering goedgekeurd. Verder werd er geruimen tijd gediscus sieerd over het perceel wat de vereen, heeft aangekocht, maar nog niet over be schikken kan, zooals zij het wenscht. Om de zaak tot een goede oplossing te bren gen, werd een Commissie benoemd uit de leden, die trachten zal deze kwestie op te VALKENBURG. Keurloonen, Op een verzoek door de Slagers vereeniging „Katwijk Omstreken" waarbij de slagers hier ter plaatse zijn aan gesloten, aan het Gemeentebestuur om ver laging der Keurloonen, is goedgunstig be schikt. N00RDWIJK. Verkoop. Gisteren had in hotel „Centraal" onder notaris J. Wage- maker de verkooping plaats van het woon- en winkelhuis aan de Hoofdstraat te Noordwijk a. Zee groot 29 c.A. Het pand was bij opbod ingezet op 10.000 en bij afslag afgemijnd op 3000 door den ma kelaar N. v. d. Loo, voor den heer L. P. 1 Koelewijn, welke kooper werd voor ƒ13000. DE RELLETJES TE BOSKOOP. De Donderdag ging, dank zij de voor zorgsmaatregelen en het verbod tot sa menscholing met' meor dan drie personen, kalm voorbij. In verband met het gebeurde van Woens dag, trachtten eenige honderden uit Gouda met borden, waarop vermeld: „Groote Pro testvergadering te Boskoop tegen honger en onzen gevallen kameraad" Boskoop te bereiken. Deze borden echter werden in beslag genomen. Later werd een vergadering gehouden in de Doelen te Gouda.. Nog eenige honderden uit Rotterdam trachten eveneens over Waddinxveen Bos koop binnen te dringen, dooh werden ver moedelijk verrast door eon open auto met gewapende marechaussees uit Den Haag, welke eveneens op weg naar Boskoop waren ter versterking der politiemacht. La tor trachtte men te Waddinxveen nog eens door te breken, doch ook deze po ging werd wederom verijdeld. Verder bleef het rustig, behoudens vele nieuwsgierigen voor het raadhuis, die telkens door 'de politie tot doorloopen ge maand werden. De afd. Gouda van de Comm. Partij heeft gisteravond te Gouda vergaderd en een protestmotie aangenomen tegon het optreden van de politie, waarin geëischt wordt pensionneering van weduwe en kin deren van den getroffen arbeider, enz. en wordt opgeroepen tot massalo te- ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Aan de agenda van de Gemeenteraadsvergadering op Maandag a. s. is nog het volgende voorstel toege voegd van de heeren den Uijl en Koelewijn luidend: „Ondergeteekenden, O. den Uijl en P. J. Koelewijn, leden van uwen Raad; van meening, dat den steun, welke in deze gemeente aan valide werklooze ar beiders wordt verstrekt, onvoldoende is, om in het noodzakelijke levensonderhoud te voorzien. Dat het, zoowel voor de betrokkenen, als voor de gemeenschap van groot belang is, dat hierin beter dan tot dusverre wor de voorzien; Stellen uwen Raad voor de gronduitkec- ring welke thans 9.en 10.bedraagt respect, op 11 en 12 te brengen. de kindertoeslag van 0.75 of 1.te stellen. De normen voor kostgangers genoemd, naar evenredigheid te verhoogen. Hiertoe de desbetreffende artikelen in de steunregeling te wijzigen. Ons rekenschap gevende, dat tegenover deze verhoogde uitgave voor de gemeente nieuwe en meerdere inkomsten behooren te worden gesteld, meenen zij u eveneens te moeten voorstellen; De opcenten geheven op de gemeente fondsbelasting van 60 op 80 te brengen. Voor de gemeentekas zal dit een meerdere inkomst beteekenen van plus minus 22000. De meerdere uitgaven welke een gevolg zullen zijn der verhoogde steunuitkeering zal gesteld kunnen worden tot einde De cember op 17000. Alhoewel wij ons niet ontveinzen, dat ook hieraan niet geringe moeilijkheden zullen zijn verbonden, gelooven wij toch de voorkeur te moeten geven aan een directe De Post. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Alphen aan den Rijn maakt bekend, dat met in gang van 20 Juni a.s. de opstellingsuren voor 'het puibliek van het hoofdkantoor en de hulpkantoren zijn gewijzigd en gere geld als volgt: Alphen aan den Rijn 8 15.30, 1719.30 uur; Aarlanderveen, Nieuw koop, Noorden en Ter-Aar 8.3011.uur, 1415.30 en 1819 uur; Oudshoorn 8.30 11, 1415.30 en 1819 uur. (Zaterdags: 8.3011 uur; 1415 uur). Nieuwveen 912, 1415 en 1819 uur. De huishurervkwestie. Naar wij ver nemen is in de gehouden vergadering van huiseigenaren besloten te komen tot op richting van een vereeniging van ver huurders. Bovendien werden enkele hee ren aangewezen die het vertegenwoordigers van de afd. van den Ohr. Besturenbond en R. K. Volksbond een commissie zullen vor men om te trachten te komen tot verlaging van huishuur o.a. voor de werkloozen. Geboren Gerrit, zoon van Jan van Spijkeren en Antonia Hop Simon, zoon van Simon Kuiper en Jansje Verwoerd Krijntje, dochter van Dirk Groeneveld en Egje W. Kranenburg Harm Jan, zoon van Evert Prins en Alida H. J. Berlijn Hendrika Olazina, dochter van Jan R. de Bruin en Johanna N. Ravensborg Aar tje, dochter van Marinus Ketel en Aartje Bogaards Pietert.je, dochter van Willem Morgenraad en Willemijntje van Assclt. Overleden Raampje Aleida Marga- rebha van Donk, oud 9 maanden Mag- dalena Petronella van Dam, echtgenoote van Gerrit Turkenburg, oud 33 jaar Gerrit Roze boom, oud 15 maanden. Gehuwd Johannes Cornells van dot Pijl, oud 24 jaar en Maria Adriana Ver- hage, oud 23 jaar. Gevestigd Neeltje R. de Jong van Nieuwveen Lucie Mulder van Loosdui nen F. Aarts en gezin van Waddinxveen D. Verzaal van Ter-Aar J. L de Leeuw van Maaatricht E. J. van Beuee- kom van Ned. Oost Indië Cornelia G- van den Berg, van Ter-Aar M. L. van' der Tol van Woerden Baartje O. L. J. den Bleker van Oegstgeost J. Bontebal van Woubrngge Cornelia B. van Harten van Hiliigersberg. V ertrokken Cornefia Honout naar Ter-Aar H. Bauer en gezin naar Woer den Cornelia W. M. Zwetsloot naar Amsterdam Johanna A. M. Godefrooij naar Breukelen Nijenrode N. Griffioen naar Tien'hoven N. van Vliet en gezin naar Abcoude Baambrugge Jacoba E. Sohrama naar Haarlem J. M. Ivalshoven en gezin naar Amsterdam J. Biesma en gezin naar Franeker II. de Bniijn en gezin naar Amsterdam L. Schouten oa gezin naar Bodegraven II. W. Schadee naar Nieuwveen Th. J. Montijn naar 's-Gravenhage. BOSKOOP. Ouderavond. Woensdag werd door het Plaatselijk Comité voor Katla. Soc. Actie een ouderavond gehouden, waarop als spre ker optrad de weleerw. pater Peters O.F.M. uit het klooster te Woerden. De Dames- Zangvereeniging der Mar ia-Congregatie, onder leiding van den heer J. v. d. Bosch te Gouda, verleende haar medewerking. De heer Vermeulen, voorzitter van den K.S.A., opende te 8 uur deze bijeenkomst met een welkomstwoord, waarna staande het „Roomsche Blijdschap'' werd gezongen. De dames zongen hierna „Zomeravond" en „Meiklokjes" beide nummers van II. van Tussenbroek. Pater Peters kreeg hierna het woord. De spreker had als onderwerp gekozen „Het groote vraagstuk van alle tijden", namelijk de opvoeding der kinderen en de plichten der ouders. In een zeer dui delijke en mooie uiteenzetting betoogde spreker, dat het 't streven der ouders moet zijn, de door God aan hen toevertrouwde kinderen te bewaren en te behoeden voor de gevaren dezer wereld. Na het eerste gedeelte van de rede was er een pauze, waaronder een viertal liede ren werden gegeven. Na het dankwoord van den voorzitter gaven do dames nog eenige zangnummers, waarna de bijeenkomst werd gesloten. NIEUWKOOP. Wees voorzichtig. Gisteren had het 10-jarig zoontje van den heer F. H. het ongeluk zijn vingers te knellen tusschen een oude fiets met het gevolg, dat hij zich op advies van dr. Koert naar het zieken huis te Leiden moest begeven, daar hij een stuk van zijn vinger moest missen. Wegwijzer. Door de gemeente is aan het Meijenpad een bord geplaatst, dat den weg aangeeft naar Woorden, Meije Zeg veld en Bodegraven on tevens aangeeft dat het pad voor rijtuigen en vee verbo den is. Deze aanwijzing zal vooral voor vreemdelingen een verbetering zijn, daar nu velen den weg moesten vragen naar do schoone Niouwkoopsche plassen langs het mooi aangelegen wandel- en fietspad. NIEUWVEEN. Brielsche bedevaart. Aan de bedevaart naar Brielle is door vijf en twintig pa rochianen deelgenomen. Dat het aantal 'bedevaartgangers dit jaar zoo groot is, is voornamelijk te danken aan een onbeken den milden gever, die op de reiskosten f 2 reductie per persoon mogelijk maakte, gever heil. Geboren: Marinus Petrus, i. v. J. v. Eyk en Al. Steijn. Petrus Joan., z. v. P. A. de Haan en A. C. Voorn. Maria Gijs- bertra, d. v. P. J. Wijfje en M. Plasmeijcr. Overleden: Aafje v. d. Wal, 68 j. Hermanus Weener, 78 j. Sjoerd Hars, 71 i. Vertrokken: L. J. Kooy naar Am sterdam; Joh. Bakker naar Amsterdam; M. E. de Klerk naar Delft; P. Kok en gez. naar Uithoorn; A. A. Booden naar Amers foort; N. K. do Jong naar Alphen aan den Rijn; N. H. Kooijstra naar Winterswijk. Gevestigd: H. C. Straathof van Voorhout; Al v. d. Leer, van 's-Graven hage; A. H. Kampert van Amsterdam; A. Andrea van Blocmendaal; H. J. Minheur van Bergen op Zoom; W. C. Roest en gez. van Ter-Aar; Mar. de Vries van Ammers- tol; S. Hennevanger, van Rotterdam; H. Bijl van Geersvlict; A. W, Becker van Am sterdam; G. de Jong en echtg. van Uit hoorn; M. H. de Vries van Aalsmeer; P. Bes van Westzaan; C. Plomp en gez. van Mijdrecht; M. van Tuinen van Avereest; M. van Klink van Vlaardinger Ambacht. Z0ETERW0UDE. Geboren: Johanna Frederika, d. v. C. Ooijendijk en J. F. Vlasveld. Anna Maria, d. v. M. A. Elderhorst en C. A. de Groot. Cornelia Olazina Maria, d. v. J. A. de Groot, en C. M. Belt. Bertus Lau- rentous Maria, z. v. L. J. Bosman en J. M. v. d. Akker. Pietor Adrianus, z. v. L. v. Haastrecht en C. K v. d. Zwaan - Adria nus Cornell's, z. v. W. Turk en W. J. Aker boom. Johana Oatharina, d. v. J. liüet- kerk en J. 0, den Houter. Willem Jaco bus, z. v. C. Rijlaarsdam en R. IJmkef. Gehuwd: J. v. Klink en S. P. Groen. A. 0. v. Vliet en P. E. Berg.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5