HET PAD LANGS DE KLIP. DONDERDAG 9 JUNI 1932 I Andere bladen schrijven KUNSTZIJ. Winstgevend Bedrijf. De T ij d schrijft: Uit het verslag van de Algerneene Kunst zijde Unie (A.K.U.) dat eergisteren en gis teren in de verschillende bladen werd be handeld, blij'kt, dat deze bedrijven in 1931 hun heele productie hebben verkocht, hun voorraden dus niet zagen toenemen en een saldo-winst maakten van ruim twee mil- lioen. Het wereldverbruik van kunstzij blijkt (in ruim 10 jaar tijds) tot ruim 200 millioen K.G. te zijn gestegen. In 1931 was het zooals wij uit andere bronnen vernamen aanmerkelijk grooter dan in het vooraf gaande jaar. De kunstzij floreert dus nog altijd, ter wijl volgens de Duitsche statistiek van de landbouw, boschbouw en visscherij-bedrijven er slechts twee dividend uitkeerden, terwijl de metaal- en machine-industrie verliezen lijden, terwijl de textielindustrie zich nog maar voor 15 pet. bedruipen kan en de kle dingindustrie nog maar voor 12 pet. De kunstzij floreert. En eveneens de bios copen en de sigarettenfabrieken. Dat is géén gezonde toestand. Hij is irra tioneel en wijst op een „Umwertung aller Werte" bij den verbruiker. MINISTER RUYS. „Warme liefde voor onze plattelands bevolking". In het orgaan van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond onder redactie van het Eerste Kamerlid Prof. Mr. Diepen horst en het Tweede Kamerlid Dr. van den Heuvel lezen wij in een hoofdartikel: „Bij de Ministerwisseling aan de afd. Land bouw" het volgende: „Op le Mei is de afd. Landbouw overge gaan van het Departement van Binnenl. Zaken en evenals dit voorheen het geval was, vereenigd met Handel en Nijverheid. Van Minister 'Kluys moeten we dus nu als Minister van Landbouw afscheid nemeip We .willen wel zeggen dat dit ons leed doet. Natuurlijk heeft ook deze bewindsman ons niet gegeven wat wij gaarne zouden willen en nog minder wat velen verwacht ten. Ook wij hebben onze critiek op den afge treden Minister van Landbouw. Gaarne hadden wij bij hem wel eens meer spoed en doortastendheid gezien. Nimmer hebben we echter daarbij over het hoofd gezien, dat een Regeering veel minder kan dan wen- schelijk is en dat Minister Ruys bovendien in veel wat hij wel wilde doen, in zijn ka binet een paar sterk tegenwerkende krach ten had. Bij het afscheid nemen van Minister Ruys leggen we aan alle ongemotiveerde en ook gemotiveerde critiek het zwijgen op en er kennen met dankbaarheid, dat hij vervuld was van warme liefde voor onze platte landsbevolking en haar grooter recht op steun dan andere groepen op grond van al lerlei omstandigheden, volmondig erkende. Met name zijn wij erkentelijk voor de waarde welke hij toekende aan de organi satie van den landbouw. Nooit deed hij iets zonder de organisa tie's te kennen. Meende hij soms niet zoover te kunnen gaan als de organisaties, nooit ging hij in andere richting. Hij erkende, dat boven de wijsheid van den ambtenaar uitgaat de kennis van de leiders van het bedrijfsleven. Eveneens zijn wij hem zeer dankbaar voor de erkenning van het goed recht van het Christelijk landbouw-onderwijs. Dat deed hij niet alleen thans, nu de or ganisatie welke als voertuig voor het Chris telijk landbouw-onderwijs dienst, de Chr. Boeren- en Tuindersbond beteekenende om vang heeft, maar ook toen wij nog verdwij nend klein waren erkende hij ons als ge lijkgerechtigde en kregen wij ongeveer een GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. De motorrijder op slag gedood. De 'heer 'Rteus uit Enkhuizen, die gister morgen 6 uur per motorfiets naar de Wie- ringermeer zou gaan, reed te Onderdijk met volle vaart tegen de auto van den heer Koning uit Medemblik. De heer Reus was op slag dood. Hem is nog door pastoor van Santé van Onderdijk het H. Oliesel toege diend. De motorrijder aan de beko men verwondingen overleden. Dinsdagavond heeft op den Rijksweg te Susteren een aanrijding plaats gehad tus- schen een motor en luxe auto. De motor werd bestuurd door J. E., die een proefrit maakte. E. werd over den weg geslingerd en liep een zware hoofdwonde op. Hij werd naar het ziekenhuis te Sittard overge bracht, waar hij gistermorgen aan de beko men verwondingen is overleden. Het slachtoffer was 30 jaar, ongehuwd en woonachtig te Susteren. TWEE KINDEREN UIT EEN RAAM GEVALLEN. Slechts lichte kwetsuren bekomen. Tijdens afwezigheid der ouders zijn Dins dagmiddag twee kinderen resp. 10 en 12 jaar oud in de Korte Vliestraat te Utrecht uit een 4 M. hoog lichtraam gevallen. Het geval wekte nogal wat consternatie. Ge lukkig bleken de kinderen er goed te zijn afgekomen, daar beiden slechts lichte kwetsuren hadden bekomen. AUTO-ONGELUK. Een persoon levensgevaarlijk gewond. Ln den afgeloopen nacht tegen één uur is een particuliere auto op den hoek van de de Clercqstraat en de Nassaukade te Am sterdam met groote snelheid tegen een Witte Band-taxi opgebotst, aan welken wagen hij den voorrang had behooren te verleenen. De inzittende van den Witten Band-wagen is in levensgevaarlijken toe stand naar het Wilhelmina-gasthuis ver voerd. De chauffeur van den aangereden wagen klaagde over inwendige pijnen en is eveneens naar het gasthuis overgebracht. De bestuurder van de particuliere auto is met achterlatging van den wagen, onmid dellijk gevlucht. De Witte Band-auto is to taal verwoest. HET HOOFD VERPLETTERD. Buiten een auto gestoken. Te Opmeer bij Hoorn reed gisteren een tweepersoons open auto geheel rechts van den weg. Een der inzittenden, de 18-jarige K. van Hoogwoud stak het hoofd buiten het portier, waardoor hij in aanraking kwam met een paal van de electrische ge leiding. De ongelukkige was op slag dood. derde van de scholen voor lager landbouw onderwijs. We zwijgen nu nog van de steunmaatre gelen voor den landbouw, die weliswaar deels eerder en royaler hadden moeten ko men, maar die toch in sommige groepen beteekenende verlichting brachten in den bangen nood. Vooral de Tarwewet zal blijven een mo nument voor Minister Ruys. Met leedwezen zien wij Minister Ruys Landbouw overgeven". DE LEIDSCHE COURANT AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 29-jarige chauffeur v. d. W. te Breda, die tengevolge eener aanrijding ernstig verwond werd, is aan de gevolgen daarvan in het Diaconessenhuis overleden. Het 5-jarig meisje van D. G. te St. Willibrord, dat Zondag j.l. door een auto werd aangereden en vervoerd naar het zie kenhuis te Etten, is aan de bekomen ver wondingen overleden. MISLUKTE DE VIEZENS MOKKEL- HANDEL. Tusschen Dusseldorf en Rotterdam. Korten tijd geleden kwamen op het hoofdpostkantoor te Dusseldorf twee brie ven als onbestelbaar uit Rotterdam terug, meldt de „N. Rott. Crt." De geadresseerden bleken n.l. niet te vinden. Merkwaardig genoeg bleek echter ook het adres van den afzender niet te bestaan. Nadat de voor geschreven termijn verstreken was, werden de brieven geopend ten einde eventueel uit den inhoud naam en adres van den afzender te kunnen nagaan. Men kan zich de verbazing van den postambtenaar voorstellen, toen uit deze couverten te voorschijn kwamen twee brie ven in geheimschrift en 9500 mark in bank papier. Het toeval heeft hier vermoedelijk de politie op het spoor gebracht van een smokkelhandel in deviezen van grooten omvang. Te meer zou dit het geval zijn, daar 9500 rijksmark juist de som van 5000 Nederlandsche guldens vertegenwoordigen. De politie te Dusseldorf stelde vast, dat het hier een overtreding van de devie- zenverordening betreft en het geld werd dientengevolge verbeurd verklaard. Van de briefschrijvers heeft men tot dusver ech ter nog geen spoor kunnen ontdekken. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: de Handelsvennootschap onder de Tirma Wilden en Asseveld Bros, Sassen- h e i m, bloembollenkweekers en de ven- nooten S. Esseveld, Breezand, J. M. Esse- veld, Sassenheim, H. van der Wilden, Sas senheim, J. v. d. Wilden, Sassenheim. R.c. Mr. A. B Bommezijn. Cur.: Mr. C. J. Goudsmit, Leiden. C. de Vink, bloembollenkweeker, Kat w ij k a/d R ij n. Cur.Mr. E. J. Gelder man, Leiden. S. F. A. E. M. Louwerens, koopman, Leiden, en handelaar in vleeschwaren. Cur.. Mr. W. Hugenholtz, Leiden. H. A. Hulsebosch, koopman in bloem bollen, Heemstede. Cur.: Mr. F. M. Ha- gemeijer, Haarlem. A. A. Brand, aannemet, R ij p w e t e- r i n g. Cur.Mevr. Mr. van Taalingen Dols, Haarlem. P Lommerse Fzn., bloembollenhandelaar en kweeker, H i 11 e g o m. Cur.Mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. L. van Kuyk, vroeger rijwielhandelaar, thans kweeke»sknecht, Haarlemmer meer. Cur.Mr. B. E. van Tijn, Haarlem. A. G. van Huet, vroeger winkelier in schrijfbehoeften, H i 11 e g o m, thans te Haarlem, kantoorbediende. Cur.: Mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. S. Rumping, bloembollenkweeker, Wijk aan Duin. Cur.Mr. C. Blankevoort, Haarlem. J. B. Voorpostel, timmerman en verte genwoordiger, Aalsmeer. Cur.Mr. C. Blankevoort, Haarlem. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Vrijdag 10 Juni Huizen, 1875 M. Algem. programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonpl. 12.152.00 Concert. G. Starsbourg (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Concert door het Haagsche Trio. H. v. Calsteren (viool), B. Oskam (cello) en A. Ro denhuis (piano). 5.00 Gramofoonpl. 5.30 Voor amateur-fotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7.45 M, K. W. Gerisch: De Main. 8.00 Uitzending vanuit het Paedologisch in stituut te Amsterdam. C.a. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Trio W. Drukker. 10.00 Morgenwijding VPRO. Voordracht door Minny Erfmann. 10.30 Trio W. Drukker. 11.00 Voor de Vrouw. 11.15 Trio W. Drukker. 12.00 Omroeporkest o.I.v. N. Treep en Gra mofoonpl. 2.00 Voor de scholen. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Franz Osenegg en zijn orkest uit Café- restaurant „Atlanta", Rotterdam. 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o.I.v. H. de Groot en Gra mofoonpl. 6.45 Dr. J. S. Bartstra: Imperialisme en Volkenbond. 7.05 Vervolg concert. M.m.v. Aldo Tamagni. (lste tenor van de Opera te Milaan). 8.00 Causerie „De misdeelde jeugd van de zen tijd". 8.30 Gramofoonpl. lste Symphonie c. kl. t., Brahms. 9.00 Religieuze Causerie door ds. F. J. de Holl. 9.30 Kwintet in b kl. t. Brahms. (Gramof.pl.) 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Albert van Dalsum. 10.45 Gramofoonpl. 11.00—12.00 Gramofoonpl. (VARA). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Em. Starkey en zijn orkest. 1.05 Orgelconcert door J. W. Sowerbutts. 1.50 Het open golfkampioenschap (Repor tage). 2.05 Gramofoonl. 2.45 Voor de scholen. 4.35 Concert uit Edinburgh o.I.v. G. Daines. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. WILT U IETS WETEN? Vraag: Mej. A. K. te L. inzake wei gering van e>en getuigschrift. Antwoord: Uw vroegere mevrouw is verplicht op uw verlangen een getuigschrift te geven. Wanneer zij dat niet doet, kunt u haar om schadevergoeding aanspreken, wanneer u door het ontbreken van een ge tuigschrift schade mocht ondervinden. Wij raden u in dat geval echter aan. u met een bewijs van onvermogen te wenden tot. het Bureau van Consultatie (de z.g. Advo- catenkamer) gebouw van den Hoogen Raad, Plein 2, te den Haag. U kunt daar Woens- dagavonds 8 uur terecht. V raag: Mijn zoon is 26 Maart 17 jaar geweest. Wordt er nu 17 Juni a.s. ook al TWEEDE BLAD PAG. 8 6.50 Pianorecital door V. Hely-Hutchinson. 7.10, 7.30 en 7.50 Causerie. 8.20 BBC-orkest o.I.v. Edw. Clark. O.a Ouv. Rosamunde, Schubert, Turksche marsch, Mo- 9.20 Berichten en lezing. 9.35 Verslag Open Golfkampioenschap. 9.45 Berichten. 10.05 „Miscellany", hoorspel van C. Denis Freeman. 11.0512.20 Dansmuziek door de Savoy Ho tel Orpheans. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-tooneel. „Poêmes et Prose" van Baudelaire m.m.v. André Bacqué. Kalundborg, 1153 M. 12.201.55 Concert uit Rest. „Wivex". 3.205.20 Radio-Blaasorkest o.I.v. Joh. An dersen. 8.30 Concert door het Schierbeck Vocaal- Terzet. 8.50 „William Fox", Wallstreet-tragedie van J B. Becher. 9.35 Concert, F. Henriques (viool) en F. Jensen (piano). Sonate Op. 96 in G gr, t., Beethoven. 10.35 Gramofoonpl. (Spaansche muziek). 11.0512.50 Dansmuziek o.I.v. Heinz Jaath. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Hersfeld. 12.201.00 Concert uit Frankfurt. I.20—2.50 Concert o.I.v. Wolf. 2.50 Gramofoonpl. 5.206.35 Werag-orkest o.I.v. Kühn. Kamer koor o.I.v. Zimmermann, H. Jolles (piano) en H. Wocke (bariton). 9.2010.50 Kamermuziek. II.0012.20 Concert vanuit een café. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert door Politieorkest o.I.v. A. Mar chesini. O.a. uit „Peer Gynt", Grieg. 9.50 „L'Inevitable tortue", comedie van Fr. de Croisset. /0.35 Vervolg concert. O.a. Italia-rhapso- die, Casella. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.I.v. K. Walpot. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.I.v. J. Kumps. M.m.v. Mevr. Chr. Berlo (zang). O.a. Ouv. Phèdre, Masse net; Petite Suite, Debussy en Sylvia-ballet, Dé- 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Trioconcert. 5.20 Concert o.I.v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concer to.l.v. Fr. André. O.a. Ouv. Orpheus i. d. Onderwereld", Offenbach en Pudding-Potp., Morena. 10.3011.20 Het Tearoom-orkest. O.a. Fant. „Véronique", Messager. Z e e s e n, 1635 M. 8.35 Operette „Leichte Kavallerie" van K. Costa. Muziek van Fr. v. Suppé. 9.35 Edwin Fischer's Kamer-orkest speelt. 10.35 Lezing en berichten. Hierna tot 12.50 Dansmuziek door Oscar Joost en zijn orkest. voor hem geloot voor de dienstplicht of het volgende jaar pa-s? Antwoord: Uw zoon wordt ingeschre ven voor de lichting 1935, voor welke lich ting de loting het volgend jaar'plaats vindt. Vraag: Onder letter D. inzake be rekening personeele en inkomstenbelasting. Antwoord Het bedrag van uw per soneele belasting kunnen wij moeilijk be- oordeelen, daar dit afhankelijk is niet al leen van de huurwaarde van uw huis, maar ook van de geschatte waarde van uw meu bilair, alsmede van andere dingen, die mo gelijk in uw bezit zijn. Uw inkomstenbelasting zal na kinderaf trek (zijn uw kinderen allen minderjarig?) niet meer dan ongeveer 3.50 bedragen, wanneer het door u opgegeven bedrag in derdaad uw eenigste inkomsten vormt. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. 8. FLETCHER. 48) „In dit land gaat de rechtspraak voor het grootste gedeelte af op wat men noemt: getuigen-bewijs', merkte Birch op. „En ik moet zeggen, Zélie, dat er veel te gen jou en mij aan te voeren is. We heb ben elkaar in het geheim ontmoet, bij nacht; we waren dicht bij de plek, waar de oude man vermoord werd als het moord is geweest; het was voor ons een groot voordeel, als hij zou sterven, voordat hij met jou zou trouwen. Ik ben bang, dat een trage, stomme, dikhuidige Engelsche jury ons zoii veroordeelen „Maar die Pike vroeg m'lle de Cou- langes. „Wat weet hij? En hoe weet jij dat?" „Dat zal ik je zeggen", antwoordde Birch. Hij gaf haar een uitgebreid verslag van de gebeurtenissen van dien middag en wat hij gedaan had met Pike. En hij merkte, dat zij met groeiende ontstem ming luisterde. „Mijn vriendzei ze ernstig. „Je hebt heel dom gehandeld jij, een advocaat! 1 Ik sta pafJulie mannen zijn toch niet meer dan kinderenToen die kerel zijn plannen ontvouwde, had je de politie moe- ten roepen. Dan had je meteen kunnen I aantoonen, dat je niets te vreezen hebt.." I „Niets te vreezen?" riep Birch. „Toe zeg!" „Er was niets, wat i k niet had kunnen uitleggen", viel m'lle. de Coulanges hem in de rede. „Als je dat aan mij had overgela ten, dan had i k het wel in orde kunnen brengen Begrijp je niet, dat je omdat je je door dien vent geld en zooveel geld hebt laten afzetten, aan de politie de meest gegronde redenen hebt gegeven om je verdenken? Zij zullen zeggen: „Als hij dien vent omkocht tot zwijgen, dan was dat ook wel noodigO, wat zeldzaam dom van je Want nu is Pike in handen van de politie, zooals je zeer terecht veronder stelt. En niets zal hem weerhouden voor zijn eigen vrijheid te zorgen. Je hebt ons er leelijk in geholpen, mijn vriendje „Wat moest ik anders doen bromde Birch". Ik moest hem op dat oogenblik den mond snoeren en dat kon alleen met geld. En ik ben er zeker van, dat hij linea recta naar New-York verdwijnt." „Ahzei m'lle de Coulanges, haar slanke vingers opheffend. „Je hebt niet genoeg doorgedacht! Je'had er even mee moeten wachten en m ij moeten raad plegen. En laat me nu even denken." Hoe diep m'lle de Coulanges ook scheen na te denken, het scheen niet van invloed op haar eetlust; ze at en dronk rustig door en nam met smaak haar deel van de champagne. Niet voordat de koffie en de likeur voor haar stonden en ze een siga ret rookte, wendde ze zich weer tot Birch. „Luister", begon ze zakelijk. „We kun nen maar één ding doen als Pike zijn woord breekt aan jou en ons beschuldigt. We moeten eerlijk alles opbiechten. Als men ons samen om uitleg vraagt, laat mij dien dan geven. Dat zal beslist beter voor ons zijn. Er steekt geen kwaad in, dat we dien nacht samen kwamen om afscheid tt, nemenen ook niet, dat we elkaar al jaren lang hebben liefgehadO, laat dat maar aan mij over, mijn vriend, ik weet best, hoe ik ze onder den indruk moet brengenEn bovendien, voegde ze er aan toe, zich nog dieper naar hem toebuigend, „is er nog dat andere geheim, dat we niet zouden vertellen, omdat dan het onze ontdekt werd Nu moeten we het vertellen, en daarmee hebben we een vaste troef in handen „Wat jij op de heide zag, toen je van me wegging?" vroeg Birch. „Ik wou, dat we dat bij het onderzoek gezegd hadden. Maar we hebben het nu als reserve. En mis schien heeft die Pike niet alles aan de po litie gezegd .hoewel ik gezien heb, dat hij met één van die lui naar het bureau «ing" „Laten we nu afspreken, wat we beiden zullen zeggen, indien we afzonderlijk on dervraagd worden", zei m'lle de Coulan ges. „Het zou niet goed zijn, als ik het an ders vertelde dan jij. We moeten voorbe reid zijn, luister nu Toen ze van Old Marquis weggingen, naar Lithersdale, hadden ze in zoover een plan-de-campagne opgesteld, dat ze zich rustiger voelden. En Birch merkte voor de twintigste maal op, dat er geen reden voor angst was, toen de auto van den commis saris juist den hoek van de dorpsstraat om kwam en stopte. „Politie", mompelde Birch, toen Mar rows en Calvert uitstegen en naar zijn auto kwamen. „Wees voorzichtigHebt u me noodig, Marrows vroeg hij zoo on verschillig als hem mogelijk was. „Ik heb een heelen tijd bij kolonel Barwick gewacht, meneer Birch, op u m'lle de Coulanges', antwoordde Marrows. „Brengt u mademoiselle thuis? Dan gaan we met u terug. Ik moet u een paar vra gen stellen dat is alles." De beide auto's reden door 't dorp naar het huis van den kolonel. Het rijtuigje van den heer Getherfield reed juist voor hij en de kolonel stonden op de stoep. Deze voelde zich allesbehalve op zijn gemak, toen hij de politie met de anderen zag te rugkomen. „Beste Getherfield", verzocht hij. „Blijf nog even hier ik ben bang voor wat we nu te hooren zullen krijgen. Ik neem ze allen mee naar mijn studeerkamer. Kom De zes menschen in de studeerkamer ke ken elkaar vragend aan. Birch sprak het eerst. „Wat is er Marrows?" vroeg hij. „Wat wilde u mij vragen?" De commissaris keek naar den kolonel en Getherfield. De kolonel was bij den schoorsteen gaan staan: een beeld van stille wanhoop. Getherfield, de vrederech ter die in een stoel bij hem zat, was onaan doenlijk. Marrows wendde zich tot den ad vocaat. „Meneer Birch", zei hij ernstig. „Ik was vanavond al vroeg hier, in de verwachting u te vinden ik wilde u en m'lle de Cou langes beiden spreken. Daar u er niet was, voelde ik mij gedwongne, om aan den ko lonel en meneer Getherfield de reden van mijn komst mede te deelen. De zaak is deze, meneer Birch vanmiddag heb ik van twee absoluut onafhankelijke getui gen gehoord, dat u en mademoiselle el kaar in den laatsten tijd dikwijls laat in den nacht op de heide hebben ontmoet, en dat u ook samen daar bent geweest op Maandagnacht, ongeveer op den tijd, dat Sir Cheville Stanbury bij de Zwarte Klip den dood vond. Alles overwegende, zou ik gaarne willen weten...." „Wat we daarop te zeggen hebben?" viel Birch hem in de rede. „Ik vermoed dat die schurk van een Pike één va-n uw bronnen is?" „Ik heb er geen bezwaar tegen, dat toe te geven", verklaarde Marrows. „Ja-, Pike, wien u een zeker bedrag hebt betaald voor zijn stilzwijgen." „U hebt er niet het minste idee van, waarom ik hem een zekere som betaalde", antwoordde Birch koel. „Hij kan wel zeg gen, dat ik hem geld gaf voor zijn stilzwij gen, maar dat bewijst nog niet, dat ik het werkelijk deedWie heeft- u verder inge licht „Dat vertel ik u niet", zei Marrows be slist. „Ik geef u graag toe, dat Pike een verdacht getuige is maar de ander is dat niet. Zijn bewijs is absoluut betrouwbaar en geheel onafhankelijk van dat van Pike, meneer Birch." Plotseling deed m'lle de Coulanges een stap naar voren. Haar stem was zeer zacht en smeekend en zij keek met een bede om hulp in haar oogen naar de beide politie ambtenaren. „Maar wie heeft dan gezegd, dat we het zouden ontkennen, als men ons daar van beschuldigt?' vroeg ze. „Het is geen schande, elkaar lief te hebben, heeren En wij," ze keerde zich tot Birch, die naar haar keek en zich afwendde, „we hebben., zooveel van elkaar gehouden, vanaf dat we samen kinderen waren. Indien we el kaar al ontmoetten, zooals we gedaan hebben, dan was dat misschien wel min of meer ongewoon, en onvoorzichtig, maar dat ging niemand aan, behalve ons zelf. En toen we Maandaganacht bij elkaar kwa men, toen was dat om voor altijd af scheid te nemen!" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8