Communisten voor den rechter SPORT ST00MVAARTBERICHTEN Schoonheidsontwaken. UIT DE OMGEVING DONDERDAG 9 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Verdediger mr. Simon de Jong: „Tk ge loof, dat getuigen precies verteld hebben wat zij weten. Ik doe U overigens opmer ken, dat de verdachten volkomen bereid zijn, de hoffelijkheid jegens 't O. M. in acht te nemen, doch dat zij met groot ver trouwen aan den Officier overlaten, het bewijs in deze zaak te leveren(Hilari teit). Drukker en leerling-drukker kregen ver volgens, zulks op verzoek van mr. de Jong, verlof om naar hun werk te gaan, ten einde in het verschijnen van de „Tri bune" op heden geen stagnatie te bren gen. Pastoor Uyttewaal getuigt. Pastoor A. S. Uyttewaal, uit Amers foort, die hierna gehoord werd, verklaar de wegens het tegen hem gerichte artikel in „De Tribune" een klacht bij den Offi cier te hebben ingediend. Van de in het artikel geuite beschuldiging is niets waar. Op een vraag van den verdediger, mr. Van 't Hoff Stolk, antwoordde getuige, dat hij op den dag der publicatie het arti kel niet gelezen heeft. Ik heb geen abon nement op „De Tribune" en het artikel is me niet toegezonden; ik ben er door „De Tijd" opmerkzaam op gemaakt, aldus deze getuige. Mr. P. J. Witteman, advocaat en procu reur, die vervolgens gehoord werd. ver klaarde de klacht voor den pastoor te heb ben opgesteld. Get. heeft herhaaldelijk op vervolging aangedrongen, mede in ver band met een uitlating van den Minister van Justitie, die in de Tweede Kamer heeft gezegd, dat „De Tribune" geenszins straffeloos is. Eenige getuigen, die bij „De Tribune" werkzaam zijn, of werkzaam geweest, zijn deden eveneens mededeelingen betreffende den internen gang van zaken bij dit blad, er daarbij op wijzende dat er in het bedrijf een uitnemende orde heerscht. Men komt niet on eikaars afdeelingen. In dit verband wees verd. K. er op, dat hieruit is te verklaren, dat de zetters niet precies weten waar de copie vandaan komt. Op een vraag van den President ant woordde verd. K., dat hem gezegd is of hij kon mededeelen, wie de persoon geweest is, die het artikel betreffende de 7000 had opgegeven. Verd. heeft toen geant woord dat hij dit niet wist en ditzelfde antwoord geldt ook wat betreft de onder schriften onder de afbeeldingen van het Belgisch Koninklijk echtpaar en van Z.H. den Paus. Verd. heeft de uitgeefster van „De Tribune" genoemd, dat is de Commu nistische Partij. Het wetsartikel is toch zoo dat de drukker van rechtsvervolging moet worden ontslagen als hij den uitgever opgeeft. Pres.: „Is de Communistische Partij rechtspersoon 1" Verd.: „Dat kunt u beter aan mijn ver dediger vragen." Mr. Simon de Jong: „De Koninklijke be williging heeft zij niet!" (Vroolijkheid). Na- het verhoor van inspecteur van poli tie ontstond vervolgens tusschen de ge tuige en de verdedigers een discussie over het speciale optreden van get. tijdens het gebeurde te Rotterdam op 15 December 1931, waaruit eerstgenoemd en naar voren trachtten te brengen, dat dit optreden pro- voceerend is geweest. Ook verd. Kuyper wilde het feit. dat verd. zijn paard zig-zag door een groep deroonstreerende menschen had gestuurd, als een provoceerend op treden kwalificeeren. Verd. zou gaarne willen weten of deze politieman ook, in dien bij met een ander soort, demonstran ten te doen heeft, zich op dezelfde wijze gedraagt. Getuige: Het gold hier een verboden optocht en als anderen verboden optoch ten houden, zou ik daar óók tegen optre den. Raadsman mr. De Jong bracht vervol gens nog het feit ter sprake, dat de poli- tie-inspecteur door. een kogel in den rug is getroffen. PI. wilde constateeren, dat de in het lichaam van getuige gevonden ko gel van het kaliber 635 was. welk kaliber ook bij de politie wordt gebruikt. Te 12 uur 20 werd de verdere behande ling geschorst tot Zaterdagochtend. Dan zullen verschillende getuigen a décharge worden gehoord VOETBAL Alphen-Clubnieuws. Alphen is tweede klasser geworden.Is het wonder, dat het A. V. V. Clubnieuws in feestgewaad is verschenen ter gelegen heid van dit bijzondere feit? Het uit zestien pagina's bestaande num mer ziet er uitstekend uit. Van alle kan ten bijdragen, portretten en spelers, foto's van den beslissingswedstrijd.... Wat wil men nog meer. En nu. Alphen, vooruit! Er is nog meer te bereiken. WATERPOLO A. Z. C. I—S. Z. C. I 3—5. Gisteravond werd in Alphens zwembad onder groote belangstelling bovengenoem de wedstrijd gespeeld. Als om 8.15 uur de wedstrijd een aanvang neemt verschijnen beide zeventallen volledig. Al direct blijkt dat de Schiedammers door hun beter sa menspel iets sterker zijn. De eerste aan val komt dan ook van de bezoekers. Doel man Endens verwerkt den bal corner, die onbenut blijft. S. Z. C. blijft aanvallen, doch Eidens laat zich voorloopig niet passeeren. Na eenig heen en weer spelen, krijgt de linksvoor van S. Z. C. den bal vrij, waar van hij een dankbaar gebruik maakt (0l) Aan de andere zijde denken we A. Z. C. door P. van Leeuwen te zien gel ijlemaken, maar de Schiedamsche doelman denkt er anders over. Even later is het de rechts voor der bezoekers, die achtereenvolgens den stand op 03 brengt. Eindelijk heeft A. Z. C. het genoegen, door den midvoor den achterstand te verkleinen (13), daar na is het rusten. Na de rust verkleint A. Z. O. door Thim al dadelijk den achterstand nog meer (23) De Schiedammers krijgen daarna een pe nalty te nemen, waaruit zij den voorsprong weer vergrooten (24). A. Z. C. heeft pech wanneer een paar fraaie schoten van Thim beter lot hadden verdiend. Even voor het einde brengt S. Z. C. den stand op 25, waarna Jongeleen daarna den bal weer vrij krijgt en 35 maakt, waarmede het einde komt. A. Z. C. II—DE GOUWE I 4—1. In dezen wedstrijd bleef A. Z. C. de meerdere en wist dit dan ook door een 41 overwinning aan te toonen. De eerste aan val komt van de Gouwe, het schot gaat evenwel naast. Als daarna C. Verruit den bal vrij krijgt, weet hij de kans te benut ten (10). De bezoekers laten zich even min onbetuigd en maken uit een strafsohot gelijk (11). De A. Z. C.-voorhoede zwemt snel op, de bal wordt naar Bonte geplaatst, die keurig scoort (21). Daarna komt de rust. Na de rust maakt Verruit er spoedig 31 van. A. Z. C. blijft iets sterker, aan de andere zijde verknoeien de bezoekers nog al eens een kans door over te schieten. Een mooie aanval van A. Z. C. wordt na een snel solo-tochtje van Bonte met een fraai doelpunt van A. Z. C. besloten (4l). Spoedig komt daarna het einde. OM DEN TELEGRAAFBEKER. Njord klopt Laga. Gisteravond vond te Amsterdam de jaariijksche roeiwedstrijd plaats om den Telegraafbeker. Hiervoor hadden slechts j twee ploegen ingeschreven, zoodat direct de finale verroeid werd. Aangezien de pers niet in de gelegenheid gesteld werd de race te volgen volstaan wij met den uitslag: 1. Njord (Leiden) tijd 16 min. 51 sec., 2. Laga (Delft) 1 lengte. Baan van 't Kalfje tot Clubgebouw De Hoop. BELEEDIGINGEN IN DE „TRIBUNE" Z.H. de Paus. de koning van België, een pastoor en twee ministers gesmaad De Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft gisteren de behandeling aangevangen van een drietal strafzaken, over den afloop waarvan in bepaalde krin gen veel belangstelling bestaat. Het be treft hier de gerechtelijke vervolging van drie leden der Communistische Partij Hol land, resp. te negen uur, te half elf en te half twaalf gedagvaard, ter zake van ze kere publicaties in het orgaan van ge noemde partij, het dagblad „De Tribune". De eerste verdachte is de 31-jarige C. K. wien in de eerste plaats is ten laste ge legd dat hij als directeur van de N.V. Boek- en Kunstdrukkerij „Atalanta", door welke N.V. op 17 Februari 1931 het te Am sterdam en elders in Nederland in eenige honderen exemplaren verspreide dagblad de „Tribune" werd gedrukt, in 't blad op ge noemden dag aldus heeft afgedrukt of doen afdrukken, getiteld: „Om een erfenis van 7000 gulden', waarin opzettelijk de eer en goede naam van Antonius Sebastianus Uyttewaal, pastoor te Apeldoorn, werden aangerand door tenlastelegging van be paalde feiten, met het kennelijk doel daar aan ruchtbaarheid te geven, waardoor al thans opzettelijk de eer en goede naam van dezen pasoor in het openbaar bij ge schrifte werden aangerand. In de dagvaarding volgt dan de ge- heele inhoud van het artikel in kwestie. In krasse termen wordt genoemde pastoor daarin beschuldigd, dat hij een in het R.-K. gesticht voor Ouden van Dagen te Apeldoorn opgenomen oude vrouw op haar sterfbed zou hebben gedwongen tot het afstaan van haar huis en stukje grond aan de kerk, zulks ten koste van haar kin deren. De dagvaarding zegt dan verder, dat verdachte een en ander heeft gedaan, ter wijl de persoon of de personen, op wiens of wier last het artikel gedrukt, is, noch bekend was of waren, noch op de aanma ning, nadat tot het instellen van een ge rechtelijk vooronderzoek is overgegaan, bekend gemaakt is of zijn. Beleediging van den Paus. In de tweede plaats is verdachte ten laste gelegd, dat hij te Amsterdam in het d.d. 11 Februari van dit jaar verschenen nummer van „De Tribune" heeft afgdrukt of doen afdrukken: a. een afbeelding van den Koning van België, zijnde regeerend vorst en hoofd van den met het Koninkrijk der Nederlanden bevrienden staat België, onder welke af beelding (betrekking hebbend op 't be zoek van het Belgisch Koninklijk echt paar aan een mijn te Charleroi, waar 14 mijnwerkers door een gasontploffing om het leven kwam) o.m. stond afgedrukt, opzettelijk beleedigend voor dien Koning: „Hunne Majesteiten plengden de voorge schreven krokodillentranen en keerden huiswaarts met de blijmoedige overtuiging dat de winstmakerij door het verrekken van 14 proleten in het minst niet was ge stoord." b. een afbeelding van Z.H. Paus Pius XI, hoofd van den met het Koninkrijk der Nederlanden bevrienden Kerkelijken Staat, waaronder opzettelijk een beleeding voor Z.H. stond. „Z.H. Paus Pius XI, bij de gratie Gods oorlogsophitser tegen de Sovjet-Unie en de Chineesche Sovjets. Tegen de Japansche moordpartijen in China heeft hij niets in te brongen, maar hij beveelt, dat de ge- loovigen zullen bidden voor de vernietiging van het communisme in China. Straks zal hij hen bevelen voor dat doel ook de wa pens te hanteeren, zooals hij thans reeds de wapens van de imperialistische troepen in China zegent". Ook hier wijst de dagvaarding er weer op, dat verdachte een en ander heeft ge daan zonder dat de persoon of personen, op wiens of wier last die beleedigende on derschriften met. afbeeldingen zijn ge drukt, noch bekend was of waren, noch op de eerste aanmaning, nadat tot het instel len van een gerechtelijk voor-onderzoek is overgegaan, bekend gemaakt is of zijn. Ten derde wordt verdachte er van be schuldigd, dat hij het nummer der „Tri bune", waarin vermelde afbeelingen met onderschriften voorkwamen, heeft ver spreid of doen verspreiden. Smaadschrift. De tweede verdachte is de 35-jarige Rot- terdamsche civiel-ingenieur T. A. S„ wien primair smaadschrift ten laste is gelegd. Hij zou n.l. op 16 December 1931 te Am sterdam opzettelijk de eer en goeden naam van den inspecteur van politie der gemeen te Rotterdam, Kors. Fred. v. d. Wilt, ter zake van de op 15 December 1931 te Rot terdam door dezen inspecteur verrichtte, rechtmatige uitoefening zijner bediening, hebben aangerand door het publiceeren of doen publiceeren in „De Tribune" van 16 December 1931 va-n een vooral door ver dachte gelezen artikel, dat betrekking had op een te Rotterdam plaats gehad hebbende demonstratie van werkloozen en waarin o.m. geschreven was: „Bij de Hugo de Grootstraat vielen eenige politie-ruiters, aangevoerd door in specteur v. d. Wilt, op rustig loopende ar beiders aan. Vooral de inspecteur zelf, die zig-zag zijn paard door de menschen stuur de, provoceerde tot maatregelen van af weer. Plotseling stortte de politie-ruiter van zijn paard en bleef gewond liggen. Het paard sloeg op hol. Toen was het doel van de politie bereikt en van alle kanten kwam de hakbrigade los." Subsidiair is dezen verdachte voor dit feit beleediging van den inspecteur ten las te gelegd, in het openbaar bij geschrifte ge pleegd en meer subsidair uitlokking van het primair ten laste gelegde feit door het stuk ter publicatie aan de drukkerij van het blad door te geven. Beleediging van Ministers. De derde verdachte is de 33-jarige Am sterdamsche advocaat mr. A. S. de L., wien primair ten laste is gelegd, dat hij op 12 Dec. 1931 te Amsterdam opzettelijk de eer en goeden naam van Jhr. Mr. F. Bee- laerts van Blokland, Minister van Buiten- landsche Zaken en van S. de Graaf, Mi nister van Koloniën, terzake van hunne bij de behandeling der Staats begrooting in do Tweede Kamer der Staten-Generaal als Ministers gehouden redevoeringen heeft aangerand door opzettelijk in „De Tri bune" van 12 December 1931 te publicee ren of te doen publiceeren een door hem (verdachte) vooraf gelezen artikel, geti teld: „De Ministers op leugens betrapt. Vragen van p.g. Wijnkoop over de reis van den Franschen Minister van Koloniën naar Indonesië". In dit artikel volgen dan de zinsneden: „Onze lezers zullen zich herinneren hoe de groote burgerlijke pers indertijd de be zoeken van den Franschen Minister van Koloniën Reynaud aan Indonesië begeleid heeft met artikelen over de noodzakelijk heid van „samenwerking" van Frankrijk en Nederland tegen de nationale bewegingen in het Oosten en tegen het communisme. De Ministers van Buitenlandsche Zaken en van Koloniën hebben inlangs bij de be handeling van de begrooting in de Tweede Kamer te kennen gegeven, dat hier slechts sprake was van „beleefdheidsbezoeken". Zij ontkenden uitdrukkelijk alle andere poli tieke beteekenis en logeh dus op buiten gewoon openlijke wijze. Zij waren blijkbaar te laf om voor hun reactionaire politiek uit te komen." Subsidiair is verdachte ten laste ge legd, dat, hij behulpzaam is geweest bij of gelegenheid heeft verschaft tot het ple- gen van het hierboven ten laste gelegde feit, dopr een ander, onbekend gebleven persoon, door opzettelijk dit artikel naar de drukkerij door te geven ter opname en publicatie in „De Tribune"e welke opname en publicatie dan ook zijn gevolgd. In elk van de drie zaken was een groot aantal getuigen gedagvaard. De verdachte O. K., met wiens zaak het eerst werd begonnen, verklaarde op een vraag van president mr. Huysinga, dat hij geen directeur van „Atalanta" meer is, hij is thans typograaf. Nadat het O. M. mr. van Dullemen, do dagvaarding in haar geheel had voorgele zen, verklaarde verd. op deze beschuldi gingen niets te zeggen te hebben. Het ar tikel inzake de 7000 had hij destijds naar hij verklaarde niet gelezeneerst in de instructie had hij er kennis van ge nomen. Hetzelfde geldt voor de afbeel dingen en onderschriften. Verd. gaf toe, wel te weten dat de „Tribune" op de druk kerij van „Atalanta" gedrukt wordt, maar hij kon zich niet herinneren of juist die bladen, waarvan in de dagvaarding wordt gesproken, daar gedrukt zijn. Op verzoek van een der verdedigers, mr. Simon de Jong, die met mr. P. van 't Hoff Stolk de verdediging van alle drie verdachten op zich genomen heeft, besloot de Rechtbank hierna deze zaak met die van de beide andere verdachten te voe gen, zoodat ook de civiel-ingenieur F. A. Struik, die thans te Amsterdam woont, en de Amsterdamsche advocaat mr. A. S. de Leeuw in de bank der verdachten plaats namen, waarna het O. M. ook de tegen hen uitgebrachte dagvaardingen voordroeg. Verd. Struik verklaarde het artikel, op het optreden der Rotterdamsche politie be trekking hebbend, als vrijwillige medewer ker aan het blad te hebben persklaar ge maakt en naar de drukkerij te hebben doorgegeven. Hij achtte dit zijn plicht te genover de arbeiders. Vooral nu de crisis zich in den laatsten tijd ernstig verscherpt heeft en de bourgeoisie met middelen van geweld tegen de arbeiders en in het bij zonder tegen de werklooze arbeiders op treedt, acht verd. het zijn plicht, het juiste licht te doen vallen cp het optreden der politie, opdat de arbeiders weten zullen, dat zij zich tegen geweldmethoden, die tegen hen gericht zijn, moeten verzetten. Verd. mr. de Leeuw verklaarde eveneens medewerker van „De Tribune" te zijn. Het artikel betreffende de ministers had hij gelezen en het' aan de drukkerij van „Atalanta" doorgegeven, met de bedoe ling dat het opgenomen en gepubliceerd zou worden. Een rotatie-drukker, die hierna- gehoord werd, deed eenige mededeelingen over den internen gang van zaken bij de drukkerij. Getuige kreeg wel eens opdrachten van verd. Kuyper, maar hij gaf verd. Kuyper ook wel eens opdrachten. Get. herinnert zich niet of hij op de dagen, waarop de ge wraakte artikelen in „De Tribune" voor kwamen, een opdracht tot het drukken van een stuk van verd. Kuyper heeft ge kregen. Op vragen van den president en van 'den Officier deelde verd. Kuyper mede, dat hij de eerste exemplaren van „De Tri bune", die van de pers kwamen, nakeek. Hij deed dit echter alleen om te constatee ren of de krant technisch goed was, do tekst interesseerde hem op dat moment niet. Een leerling-rotatie-drukker, die vervol gens gehoord werd, verklaarde ongeveer in gelijken geest als de vorige getuige, het geen de president deed opmerken, dat hij niet begrijpt waarom er zooveel geheim zinnigheid betracht moet worden over de wijze, waarop „De Tribune" tot stand komt. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRISTTAAN HUYGENS. vertr. 8 Juni van Batavia naar Amsterdam. POELAU LAUT (uit-r.) pass. 7 Juni te Gibraltar. POELAU ROEBIAH (thuisr.) pass. 7 Juni Perim. TALISSE (uitr.) vertr. 8 Juni van Bom bay. KON. H0LL. LL0YD. CAP NORTE (uitr.) arr. 7 Juni te Las Palmas. KON. NED. ST00MB. MIJ. DEUOALON vertr. 6 Juni van Kingston (Ja) naar Santiago. FAUNA arr. 8 Juni van Valencia te Malaga. JASON (uitr.) arr. 6 Juni te Antofagasta KON. PAKETV MIJ. N. HOLLAND arr. 6 Juni van Singapore te Sydney. TASMAN vertr. 7 Juni van Port Natal naar Mauritius. ROTTERDAMSCHE LL0YD. DEMPO (uitr.) pass. 7 Juni Suez. KOTA PINANG (thuisr.) vertr. 6 Juni van Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DEMODOCUS arr. 6 Juni van Amster dam tae Liverpool. HECTOR. Japan-Rotterdam, arr. 7 Juni te Hongkong. LAERTES, Java-Amsterdam, vertr. 7 Juni van Singapore. MENTOR, JapanRotterdam, arr. 6 Juni te Dairen. ATHLETIEK DE STADION-WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Omtrent de deelneming aan de Inter nationale Athletiek Wedstrijden op Zon dag a.s. in het Stadion te Amsterdam wor den ons nog de volgende bijzonderheden gemeld: Tsjechoslowakije wordt vertegen woordigd door Engel (100 meter), Knenicky (800 meter) en dr. Diozdas (1500 meter), allen nationaal kampioen op genoemde af standen. Denemarken zendt Markersen op de 1500 meter en Anders Axelsen (10.000 meter) beiden eveneens kampioen van Denemar ken. België zal vertegenwoordigd zijn door de volgende athleten: Brouwer, .Leemans, Burg (100 meter), Binet (110 meter hor den), Verhaert en Roulent (400 meter), L'Hoste (800 meter), Geeraert en van Rumst (1500 meter), Maréchal (10.000 me ter), Noël (polshoog), Linsen, van der Steen en Versohaeren (marathon). De beide Duitschers, die aan den Mara thonloop zullen deelnemen zijn de Berlij- nors Hempel en Geisslerj, Zonder uitzondering zullen voorts de beste Nederlandsche athleten uitkomen. Wij noemen o. a. Berger, v. d. Berge, Benz van Welsenes, W. Kaan, A. v. d. Zee, Beintema, Nieuwland, J. Zeegers, Geurts, Bijlstra, Dop, H. de Boer, Sierhuis, J. Blankers, H. de Keyzer, Prins, Baars, Steineman. Oamoree, van Genne, Oorschot en de reeds bij de estafetteploegen ge noemde dames, benevens mej. Gisolf, in totaal 135 deelnemers, van wie 54 buiten landers. Zooals de milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelijksch gebruik van „Zjj"-Crême een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. 4542 R. K. Athletiek-vereen. „De Bataven". Aa. Vrijdagavond om half acht verza melden alle „Bataven" tippelaars zich aan het gymn. lokaal Pieterskerkhof voor het houden van een t-rainingsmarsch over een afstand van 25 km. Als leider treedt op den heer W. van Dijk. De afstandloopers welke uitkomen op den Schenkelloop verzamelden zich om 8 uur bij de klok Doezastraat om zich te Zoeterwoude te trainen. Onder leiding van den héér J. Dubbelaar. Medegedeeld wordt, dat de trainings- avonden van Maandag, verzet zijn op Woensdagavond. Om precies 8 uur zal de heer v. Oerle op het terrein aanwezig zijn. Alle Bataven worden aangeraden in hun eigen belang om precies 8 uur op het ten- rein te zijn. Voorloopig trainen „de Bata ven" nog op het „Kolping Boys "-terrein, Nieuwe Vaart. POSTDUIVEN Leidsche Postduivenclub. Uitslag liefdadigheidswedvluoht, gehou den vanaf Pt. St. Maxence door de Leid sche Postduivenclub, ten bate van de be strijding der Tuberculose. Eerste 25 prijs winnaars: 1. Dorsman en Verburg, Dén Haag; 2. A. P. van Vliet, Den Haag; 3 en 4 A. W. Krol, Leiden; 5. D. van Driesum, Leiden; 6. A. K. Krol, Leiden; 7. D. van Driesum, Leiden; 8. A. Smink, Den Haag; 9. en 10 J. Rakhorst, Noordwijk; 11. Jhr. G. Stoop, Alphen; 12. J. Jacobs, Delft; 13. Lemaitre, Den Haag; 14. J. Vis, Voorburg 15. H. Windmeijer, Delft; 16. H. Re ij, Den Haag; 17. L. van Tongeren, Delft; 18. J. Suik, idem 19. A. W. Krol, Leiden; 20. Diederix, Wassenaar; 21. Florussen, idem 22. J. Rakhorst, Noordwijk; 23. A. W. Krol Leiden; 24. J. v. d. Berg, Noordwijk; 25. A. W. Krol, Leiden. SASSENHEIM. P. Ie Grand Sr. f AlhieT is gisternacht plotseling in den ouderdom van ruim 79 jaar overleden do heer P. Ie Grand Sr., oud-schoolopziener in het arrondissement Dordrecht. Sinds 1929 was de overledene alhier woonachtig en genoot door zijn beminnelijkheid de algemeene hoogachting. Voor dr. P. Ie Grand Jr. is het weel een droevig thuisko men, nu hij terugkomende van zijn vacan- tiereis uit Zwitserland zijn vader niet meer in dit leven heeft mogen terugzien. Het auto-ongeluk. Van de heeren v. Z. wien het auto-onge val te Zwolle is overkomen blijft de heer H. v. Z. met een dijbeenbreuk voorloopig nog in het Ziekenhuis te Zwolle onder verpleging. De genezing zal waarschijnlijk geruimen tijd in beslag nemen. De mede- inzittende de heer B. opkooper bij de Fa- v. Z. die eveneens werd opgenomen met inwendige kneuzingen zal waarschijnlijk spoedig het Ziekenhuis kunnen verlaten. Trekhondenkeuring. Morgenochtend om half tien zal voor het Gemeentehuis een algemeene keuring van trekhonden en hondenkarren worden gehouden. De hon den moeten volledig uitgerust ter keuring worden gebracht. Houders van trekhon den worden er opmerkzaam op gemaakt, dat wegblijven van deze keuring doorha^ ling van de vergunning tengevolge zal heb ben. Gevonden voorwerpen. Een tabakzak een jongensvoetbalschoen, een grijze da meshandschoen, een blauwe ceintuur, een reserve autowiel, een dameshandsohoen, een bruine portemonnaie met belasting- merk, een fietssleutel, een wit doekje, een huissleutel, een reserve autoband (Good Year), een wit wallen kindertruitje, een zilveren rozenkrans in étui. Verloren voorwerpen, Een kinder- taschje, een reserve autoband met velg, een zilveren rozenkrans in étui, een zilve ren rammelaar, een wit beenen kerkboek je, een portemonnaie met 10.een over hemd, oen bruin lederen actetasCh niet inhoud. Geboren Andreas Hendricus Jozef, zoon van H. L. v. d. Horst en G. Haver Petrus Johannes, zoon van G. L. Zant- voort en J. Langeveld Gerardus Nico- laas Jeroen, zoon van J. L. J. van Nobe- lcn en M. Warmerdam Herman Jean, zoon van H. M. Geerts en A. Verspagen Hubertus Johannes, zoon van N. v. d. Zwaan en J. S. Verbeek Geertruida, dochter van C. v. d. Heiden en S. C. Ben schop Paulus Cornelis Hendricus, zoon van P. C. Roelandse en A. van Elk. Getrouwd: L. Moolenaar 28 jaar en G. E. Posthumus, 26 jaar. Gevestigd Mej. D. van Maanen, Hein Baderstraat 27, van Venendaal Mej. A. Bloemendaal, Oude Poststraat 10, van Leiderdorp Mej. I. E. Mietske, Hoekstraat 17, van 's-Gravenhage Oh. Fr. Beerhorst, Zandslootkade 15 van Den Haag Mej. M. E. E. van der Kamp), geb. v. d. Voort. Rusbhofflaan 51 van Voor hout Mej. M. C. van Kesteren, Teijlin- gerlaan 39, van Warmond. Vertrokken Mej. G. E. Posthumus van Bijdorpstraat 3 naar Lisse Mej. E. Zablocki, van Hoofdstraat 338 naar Dar- teln (D.).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6