HET PAD LANGS DE KLIP. UIT DE OMGEVING WOENSDAG 8 JUNI 193i DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN. Een jongen gedood. Gistermiddag is te Hoogeveen de 16-ja- rige J. Hazenberg door een vrachtauto aangereden. De jongen kreeg de wielen over het lichaam en was op slag dood. NOODLOTTIGE AUTO-BOTSING. Voetganger op het trottoir gegrepen en gedood. Gistermiddag heeft te Goes een nood lottig ongeluk plaats gehad. Tengevolge van een botsing tusschen twee automobie len, reed een der wagens het trottoir op, waar juist zekere G. uit Kra-bbendijke pas seerde. De man werd door den auto gegre pen en een eindweegs medegesleurd tot de chauffeur den wagen tot stilstand wist te brengen. Zeer ernstig gewond werd de on gelukkige opgenomen en naar het Katho liek iekenhuis vervoerd. Daar is hij kort na aankomst overleden. W1ELRIJDSTER GEVALLEN. Onder een vrachtauto geraakt en gedood. Te Zaandam had gisteren een wielrijd- ster, de 21-jarige juffrouw Aagje Stad, van Koog aan de Zaan, die op weg was naar haar woning, het ongeluk in de Westzijde, ter hoogste van het Ameland, te vallen, op het oogenblik dat van tegenovergestel- den kant een autobus van de Maatschap pij „Zaanland" naderde. De chauffeur, wien geen schuld treft, deed alle moeite om het ongelijk te voor komen, doch kon niet verhinderen, dat de zware wagen over haar lichaam ging, ten gevolge waarvan het meisje enkele oogen- blikken later overleed. VAN HET SMOKKELFRONT. HET LEGER DER SMOKKELAARS BREIDT ZICH STEEDS UIT. Grensparasieten verdienen fortuinen. Het smokkelen langs de Nederlandsch- .Duitsche grenzen is hclaatste jaar, mede door de tijdsomstandigheden, zeer sterk toegenomen. En zonder tegenspraak kan hier dan ook beweerd worden, dat het le ger der smokkelaars, in beweging is ge bracht door de werkloosheid. Bevoegde autoriteiten schatten hét aan tal smokkelaars op 250.000. Hiertegenover staan een paar duizend grensbeambten. Niet alleen de zucht om geld te verdienen, maar vooral de nooden, de ellende in dui zenden families aan de grens, welke vroe ger in de thans stil gelegde industrieën een fatsoenlijk stuk brood verdienden, brengt het smokkelaarsleger dagelijks in beweging naar de grens. De smokkelaars worden niet alleen gerecruteerd uit de grensbevolking, maar ook uit de groot steden en de industrie-oentra. De smokkelarij per auto is verminderd. Dit valt algemeen te constateeren. Opmer kelijk is, dat den laatsten tijd de smokke larij weer door sterke benden wordt uit geoefend: soms 20 a 30 personen groot. Langs de grenswegen ziet men herhaalde lijk bosjes smokkelaars, die volgens hun meening, het psychologisch moment af wachten om hun slag te slaan. De smokkelaars handelen, als zijzelf niet bij kas zijn om smokkelwaar te koopen, in opdracht van derden, en brengen de smok kelwaar op een bepaalde plaats, in het ach terland bijeen. Hier wordt dan een gunsti- FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 47) „Ze hebben elkaar Maandagnacht ont moet", bevestigde Marrows. „Ze zijn in de buurt van de Zwarte Klip gezien om onge veer half twaalf; iets eerder zijn ze gesig naleerd bij het boschje van Swales." „Dat is dus waar?" vroeg Getherfield. „Ongetwijfeldbeaamde Marrows. „Een ernstige toestandverklaarde de oude heer. „Een heel ernstige toestand „Begrijpt meneer Barwick het nu goed vroeg Marrows, met een vragenden blik naar den kolonel. „Het is inderdaad eten ernstige toestand, zooals u zegt, meneer Getherfield! Gaat u maar eens na en bedenk dan, wat een jury daarvan zou zeggen? Hier zijn twee menschen, een man en een vrouw, die elkaar sinds eenigen tijd 's nachts heel laat ontmoeten, in het ge heim. Het ligt dus voor de hand, dat ze van elkaar houden. De jonge vrouw zal zich verloven met een ouden heer, die een testament maakt en haar honderd duizend pond nalaat ingeval hij sterft voor het huwelijk tot stand is gekomen. Haar min naar maakt dat testament op. Wie zal er van profiteeren als de oude heer wer kelijk voor het huwelijk sterft? Het meisje krijgt dan haar honderd uizend pond en de minnaar haar en het geld! Kom, gé gelegenheid afgewacht om de contra bande in auto's verder Duitschland in te voeren. Gebruikt worden auto's die 'n flin ke snelheid kunnen ontwikkelen. Menig maal wordt tusschen de beambten en den autobestuurder, die een flinke lading in den wagen heeft, een strijd op leven en dood gevoerd. In de drie eerste maanden van dit jaar werden in het Akensehe dis trict in beslag genomen 21 auto's, 15 mo torrijwielen en 250 rijwielen. Een der droevigste teekenen van den tijd is het smokkelen in het klein met le vensmiddelen, voornamelijk brood. Dag aan dag ziet men processies van menschen die met brood, suiker of meel beladen van de grens komen. Met voorliefde worden kinderen over de grens gestuurd, om in- koopen te doen. Zij slenteren soms uren lang langs de grens en wachten een gun stige gelegenheid af, om ongezien zich te verwijderen. De grensbeambte komt dan in den pijnlijken toestand tusschen mensche- lijk gevoel en dienstplicht. De broodsmok kelarij heeft ongekende afmetingen aan genomen. Een funeste invloed wordt op de moraliteit der kinderen door dat halve da gen van huis zijn, uitgeoefend. Maar daar trekken, helaaszooveel ouders zich niets van aan. Degenen, die bij het smokkelen de beste ken maken, zijn de bezitters van de z.g. inkoopoentrales, de grensparasieten, die suiker en koffie met wagons verhandelen. Zij verdienen een fortuin, zonder de min ste risico's. Het houten keetje werd ver vangen door een solied pand met garage, want om zaken te leiden, rijdt de eigenaar in een luxe-auto. Die smokkelketen ver rezen als paddestoelen uit den grond. Tus schen die „middenstanders" bestaat meer haat dan vriendschap. De onderlinge con- curentie is zeer groot. „Msbd." GENTLE MAN-DIEF GEARRESTEERD. Een berucht internationaal oplichter te Venlo in de val geloopen. De in het Int. Politeblad gesignaleer de K. H. Grossmann, geboortig uit Dene marken is Maandagnacht te Venlo in de val geloopen. Het mocht den inspecteur van politie, den heer G. Eissens aldaar gelukken, den bekenden juweelendief-oplichter en chèque- vervalscher aan het postkantoor te arres teeren. Gr. die veel omgang had met per sonen uit adellijke kringen vooral Russi sche, verbleef steeds in de beste hotels en maakte zich te Berlijn, Hamburg, Pa rijs, Brussel en in meerdere plaatsen in Amerika aan juweelendiefstallen en op lichting schuldig. In April j.l. heeft hij zich te Rotterdam aan chèque-vervalsching schuldig gemaakt, waarvoor hij door de politie aldaar werd gezocht. De aangehoudene, die vloeiend Fransch, Duitsch, Engelsch, Deensch en Spaansch spreekt is 30 jaar oud. Hij reisde meestal onder den naam graaf H. L. Fr. von Gers- dorf. Vanuit Venlo werd hij gistermiddag naar Rotterdam overgebracht in verband met de daar gepleegde chèque-verval sching. In zijn bezit werden gevonden eenige brieven, meerdere chèques en schuldbeken tenissen ten lasgte van andere personen over groote bedragen. Nader vernemen de „Msbd.": Deze aanhouding is geschied op verzoek van de Rotterdamsche recherche, die den man zocht in verband met een oplichting van 200, gepleegd ten nadeele van een hier gevestigde bankinstelling. Op 29 April j.l. had G. bij deze bank instelling een chèque ter waarde van $340 ter verzilvering aangeboden. Deze chèque stond ten name van het Amerikaansche Ministerie van Financiën. D ebank be taalde Gr. 200 als voorschot uit. De rest zou hij krijgen als de chèque, die ter incas so gezonden werd, verzilverd was. In het begin van Mei kwam er echter bericht, dat de chèque vervalscht was. De bank deed daarvan onmiddellijk aangifte bij de politie, die er ten slotte in slaagde de verblijfplaats van den oplichter te ont dekken. De man is op transport naar Rotterdam gesteld. kom, met het bewijs, waarvan ik u ver telde, zoudt u dan ook niet gelooven, dat deze twee in eeneh....?" „Een ernstig parket zijn!" vulde Ge therfield aan.- „Barwick De kolonel, die verpletterd scheen door deze wonderbaarlijke mededeelingen, wendde zich tot zijn ouden vriend met een treurigen vragenden blik. „Wanneer", vroeg Getherfield, „denk je dat die jonge vrouw terugkomt?" „Ik weet het werkelijk niet!" zei de ko lonel. „En mijn vrouw ook nietZe is, zoo als ik u zei, weggegaan nadat ze het tele gram van Birch gekregen had." „Heeft u het telegram gelezen, meneer?" vroeg Calvert. „Neen", antwoordde de kolonel. „Ze vertelde het me alleen maar. Getherfield barstte hij plotseling uit, „er moet een vreeselijke afschuwelijke vergissing ge maakt zijnDeze mannen beschuldigen, practisch gesproken, baar en Birch van moord. Moord vanuit mijn huis Onmo gelijk „Wat bent u van plan te doen?" vroeg Getherfield, zich tot Marrows wendend. „Als ze hier niet gauw terugkomt, me neer, dan zal ik haar en Birch moeten zoe ken", zei deze. „Ik dacht, ze hier te vinden, maar ik wil u wel vertellen, dat het me niet zou verwonderen, als ze gevlucht wa ren, heelemaal niet." Toen het donker geworden was, was m'lle de Coulanges nog niet weer ge keerd. Marrows en Calvert besloten maar weer naar Hallithwate terug te gaan. Even buiten Lithersdale kwam een andere, open auto, langzaam de steile weg oprij den. Er in zaten, in ernstig gesprek ge wikkeld, m'lle. de Coulanges en Birch. GRAANFABRIEK TE MAASSLUIS AFGEBRAND. Groote voorraad graan voor het vuur gretig voedsel. Dinsdagvond ongeveer 8 uur ie brand uitgebroken in de fabriek van den graan handelaar Verploegh, staande aan de Ha ven te Maassluis. Daar pas een nieuwe voorraad mais was gelost, vonden de vlam men daarin gretig voedseL Spoedig stond de fabriek, hetwelk een complex van drie gebouwen beslaat, in lichter laaie. De brandweer van Maassluis, weldra versterkt door de motorspuiten uit Delft, Maasland en Vlaardingen, trachtte de be lendende perceelen te behouden. Nader vernemen wij de volgende bijzon derheden: Omstreeks acht uur Dinsdagavond be merkte een voorbijganger, dab rookwolken uit de fabrieken van den Graanhandel A. V. Verploeg aan de Haringskade te Maas sluis kwamen. Hij waarschuwde de btandweer en de politie, waarna de brandweer spoedig met volledig materieel ter plaats was. De brand, die in de benedenverdieping van de fabriek was uitgebroken, breidde zich uit, zoodat in korten tijd het geheel© pand. dat vier verdiepingen boog en ruim twintig meter was, in volle vlam stond. Zware rookwolken en hoog-opschietende vlammen maakten dat de brand tot in ver ren omtrek waarneembaar was en al spoe dig was het dan ook zwart van de men schen, die zich in hoofdzaak aan de over zijde van de Haringkade en op in de ha ven liggende schepen opstelden. De politie zette het terrein af. De brand nam zulk een dreigend aanzien, ook voor de omliggende perceelen* dat de burge meester, de heer Dommisse, toestond om de hulp in te roepen van de Delftsche poli- tie-brandweer, de brandweer uit Vlaardin gen, die uit Maasland, benevens van een drijvende spuit van den internationalen sleepdienst L. Smit en Co. te Maassluis. Met twaalf stralen werd het vuur be streden. Het geheel© pand brandde uit. De schade, die zeer groot is, kan nog niet worden geraamd, doch zal vermoedelijk doot verzekering worden gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Omstreeks half elf was men het vuur meester. De brandweer uit Delft en Maas land behoefde geen hulp te verleenen. HET GEHEIM VAN DE WOONSCHUIT. Clandestiene distilleerderij ontdekt. Het was de politie te Ulrum sinds gerui- men tijd bekend, dat in de omgeving een geheime distilleerderij moest gevestigd> zijn. Hoe zij echter ook speurde, langen tijd was alles vergeefsch. Ten slotte kreeg men een spoor in handen, dat leidde in de richting van eenige woonschepen en na een verder onderzoek, dat in alle stilte ge schiedde. had men voldoende aanwijzin gen om het woonschip van zekeren R. aan een nadere inspectie te onderwerpen. Veldwachters en belastingambtenaren van Lens en Ulrum deden er een inval en inderdaad troffen zij er de gezochte in stallatie aan. Alles was, naar de „Msbd." meldt, in volle werking, zoodat den bewo ner weinig anders overbleef, dan een vol ledige bekentenis af te leggen. Het toestel is in beslag genomen. Tegen R. is proces verbaal opgemaakt. LISSE. Bollenveiling. Gisteravond had in de R. K. Volksbond de verkooping plaats van Bloembollen ten bate dor R. K. kerk, Ar men, Vinoentius- en Elisabethver. Voor deze verkooping bestond veel animo, doch de kooplust was flauw te noemen. De vei ling bracht in totaal op 3724.— als volgt: Kerk 1555.Armen ƒ1136.St. Vin- eentius- en St. Elisabeth ver. 1033.Het geheel stond onder Directie van de heeren HOOFDSTUK XXI. De gemaskerde mannen. Toen Bradwell Pike het kantoor van Holworth Birch uitging met duizend pond in zijn zak, liet hij zijn slachtoffer in een oceaan van twijfel en onzekerheid achter. Nu Birch wist, dat Pike het geheim tus schen hem en m'lle de Coulanges kende, was zijn eerste opwelling hem tot stilzwij gen te dwingen met geld. Maar toen Pike weg was, vroeg hij zich af. of dat wel een goede zet van hem was geweest. Pike was een gewiekste, doortrapte schurk en hij zou zich nooit veilig voelen, zoolang Pike in Engeland was. Hij had geen rust meer en liep naar buiten in de richting van het bureau van den scheeps-agent. Pike had gezegd, dat hij daarheen zou gaan. Bij diens kantoor zag hij Murgatroyd rondslenteren; even later, dat de detec tive Pike volgde naar het restaurant daarna, dat Pike aangehouden werd toen hij naar buiten kwam en meegenomen werd naar het politie-bureau. Birch werd koud van angst. Hij ging niet naar zijn kantoor terug, maar naar een hulp-postkantoor in e>en ander stadsgedeelte. Vandaar telegra feerde hij aan m'lle de Coulanges: „Moet je dadelijk spreken. Kom onmid dellijk bij me in het Old Marquis Hotel". Hij onderteekende het telegram niet; hij wist, dat de geadresseerde dadelijk zou begrijpen, wie de afzender was. En toen ging hij naar het Old Marquis Hotel, een ouderwetseh logement, waar men hem goed kende en bestelde, voor over een uur, een diner voor twee personen in een aparte kamer. In dat uur overdacht hij ieder de tail van de zaak, die hem betrof en de UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 9 Juni Huizen, 1875 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.Q011.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Cello-recital door K. F. Borgers. M.m. v. E. Hidde Nyland (piano). 6.45 Knipcursus. 7.00 Declamatie door A. Langeler. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Prot. Chr. Reclasseeringsvereeniging (toespraken). 9.00 A capella uilvoering in de Domkerk te Utrecht door de C.O.V. o.l.v. Anth. v. d. Horst 10.30 Vaz Dias. Hierna tot 11.30 Gramofoon- Hilversum, 296 M. Uitsl. AVRO-uitzending 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Pianorecital Egb. Veen m.m.v. Boris Lensky (viool). 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Gramofoonpl. 12.002.15 AVRO-klein-orkest o.l.v. N. Treep m.m.v. Van Dijk's Volendammers (ac cordeon). 2.30 Kookpraatje. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 AVRO-Kamer-orkest o.l.v. G. Hemmes en Gramofoonpl. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg orkestconcert. 7.30 H. J. Peppink: Vacantietochten per 8.00 Causerie door Paul F. Sanders. 8.15 AVRO-concert door het Concertgebouw orkest o.l.v. Oscar Strauss. M. m. v. Irène Eisinger (sopraan) en Willi DomgrafFasz- baender (bas). Werken van O. Straus. O.a. uit „Der tapfere Soldat"; Rumd um die Liebe"; ,.Ein Walzertraum". In de pauze: W. Vogt: Geen liefdadigheid naar vermogen. 10.30 Vaz Dias. 10.4512.00 Kovacs Lajos' orkest. Bob Scholte (refreinzang). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Concert uit Edinburgh o.l.v. G. Daines. 1.202.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v. H. Fryer. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Iersche Kerkdienst. 4.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Cantell. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital V. Hely-Hulchinson. L. Onderwater. M. Beelen en P. Warmer dam Cz. Dank werd gebracht aan allen, die er toe medegewerkt hadden, deze vei ling te doen slagen. Voornamelijk aan No taris van Pelt, die geheel belangloos deze veiling administreerde. SASSENHEIM. Geslaagd. Do beer J. van Hulzen, vo lontair ter Secretarie alhier en wonende te Katwijk aan Zee, is, met vrijstelling van het mondeling gedeelte, geslaagd voor hot voorbereidend examen Gemeente-admi nistratie. De heer Van Hulzen is opgeleid door den heer W. Los, gemeente-secretaris alhier. Voorwaar een keurige prestatio. Voetbalwedstrijd. Morgenavond, aan vangende om 8 uur, wordt op het terrein van Sporthoff een medaillcwedstrijd ge speeld tusschen Ter Leede I en het elftal van het personeel van de Brockwaybus Maatschappij, om de medaille, door ter Leede beschikbaar gesteld. vrouw, die hij verwachtte, en toen zij kwam juist toen het diner opgediend werd, was zijn gezicht verwrongen van angst. „Is er iets niet in den haak?" vroeg m'lle de Coulanges. „Je ziet er zoo angstig uit „Vraag of het een wonder is", mompelde Birch. Hij had een flesch champagne be steld, vulde haar glas en het zijne en dronk het in één teug leeg. „Zélic ons geheim is ontdekt M'lle de Coulanges scheen niet zoo erg verwonderd. Ze nam een slokje wijn en schudde even het hoofd. „O", zei ze, met een lichten zucht. „Ik heb altijd wel gezegd, dat we veel risico liepen. Maar wie heeft het ontdekt 7" „Die vervloekte secretaris van Ether- ton I" bromde Birch. „Ze moesten dien vent ophangen en vierendeelen Ik gaf er wat voor, als ik handigheid en hersens genoeg had, om hem voor die Zwarte Klip-zaak te laten opdraaien! Maar ik heb geen fanta sie genoeg! Jij kunt ook niet iets beden ken iets, dat werkelijk goed is?" „Ik begrijp het nog niet erg goed", ant- woordde m'lle de Coulanges, die rustig haar diner verwerkte. „Hoeveel weet die man „Je hebt hem bij hot onderzoek booren zeggen, dat hij de gewoonte had, 's nachts op de heide te wandelen", begon Birch. „Nu, hij heeft ons gezien Meer dan eens. Én het ergste is, dat hij ons Maandag nacht bij de Zwarte Klip zag. En we we ten wat we weten Maar zooals die vent de dingen zou kunnen voorstellen, loopen we gevaar. Om kort te zijn, men zou ons kunnen verdenken." M'lle de Coulanges gaf nog geen tecke- nen van angst. 7.10 Duitsche causerie. 7.45 cn 7.50 Lezingen. 8.20 „Songs from the shows" m.m.v. solis ten, koor en theaterorkest o.l.v. L. Woodgale. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Debussy-concert m.m.v. A. Thursfield (sopraan) en Fr. Mannheimer (piano). O.a. L'Isle joyeuse (piano) en Fêtes galantes (zang) 10.50 Kerkdienst. 11.05—12.20 BBC Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 12.2012.25 Beeldzending. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 8.20 Opera „La Tosca" van Puccini. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.205.20 L. Preil's orkest m.m.v. H. Lund Christiansen (piano). 8.20 Opera-muziek o.l.v. Gröndahl m.m.v. M. Flor (zang). O.a. uit „Cavelleria rusticana", Mascagni en „Troubadour". Verdi. 9.40 Hobo-recital door W. Wolsing m.m.v. F. Jensen (piano). 10.1011.20 Concert o.l.v. Gröndahl. M.m.v. Solisten (viool, cello, piano). Langenberg, 473 M. 7.25—8.20 Kurconcert. 12.201.10 Concert. I.202.50 Concert od.v. Wolf. 5.206.35 Concert uit Frankfurt. 8.20 „De vroolijke vrouwtjes van Windsor", operette van Nicolai. II.0512.20 Populair avondconcert. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert m.m.v. het Roma-kwarlet. O.a. Kwartel in d. kl. t. Schubert (Der Tod und das Madchen) en uit „Rigoetla", Verdi. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. („Der Barbier v. Sevilla, Rossini). 5.20 Concert o.l.v. André. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. Meulemans. M.m.v. Bai- wir (altviool). O.a. Sonate op. 11, nr. 4 Hin- demith. 9.20 Russische Muziek o.l.v. Meulemans. Oa. Caprice Espagnol, Rimsky-Korsakow, 10.3011.20 Dansmuziek (Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Zang door A. Neirynck. 5.20 Vlaamsche muziek o.l.v. Meulemans. 7.05 Gemengd programma (zang cn gramo foonpl.). 8.20 Uitz. uil „Wave-Notre-Dame" m.m.v. koor (400 dames) cn Gramofoonpl.). O.a. Ouv. „Coriolanus", Beethoven en „Czardas", Monti. 10.3011.20 Fragm. uit „La Traviata", Ver di (Gramofoonpl.). Ze es en, 1635 M. 8.45 Orkestconcert, o.l.v. H. A. Winter m.m.v Fr. Jokl (sopraan) cn A. Schön (piano). 9.30 „Urwald", hoorspel van F. Hoerschel- 10.30 Berichten cn hierna tot 12.20 Concert uit Heilsberg o.l.v. W. RichterReichhelm. NOORDWIJKERHOUT. Arbeidsbemiddeling. Bij den corres pondent der Arbeidsbemiddeling alhier staan als werkzoekende ingeschreven: 103 landarbeiders, 1 opperman, 3 timmerlieden, 1 machinebankwerker. Loop der bevolking. Het. aantal inwo ners bedroeg per 30 April 3705 mannen en 2847 vrouwen, totaal 6552. De vermeerde ring door geboorte bedraagt 12 mannen en 5 vrouwen, door vestiging 29 mannen en 24 vrouwen, totale vermeerdering: 41 man nen en 29 vrouwen. De vermindering be draagt door overlijden: 5 mannen en 2 vrouwen, door vertrek: 17 mannen cn 22 vrouwen, totale vermindering: 22 mannen en 24 vrouwen. Verschil tusschen de ver meerdering en vermindering 19 mannen en 5 vrouwen. Het aantal inwoners per 31 Mei bedraagt dus 3724 mannen 2852 vrou wen, totaal 6576 zielen. „Die Pike zou dan even goed verdacht kunnen worden", zei ze nadenkend. „Hij was daar ook hij zegt het zelf. Maar het vermiste testament?" Birch uitte een kreet. „Goeie genaderiep hij. „Dat had ik heelemaal vergetenDat andere heeft mo zoo in beslag genomen, dat ik totaal niet meer er aan gedacht heb. Het testament is gevonden Nu kwam er meer leven in m'lle de Cou langes. Haar oogen schitterden, haar blos werd dieper. „Gevondenherhaalde ze. „Wanneer waar?" „Vanmiddag is het gevonden in het lo ketje op de ciub, waarin de oude heer het zelf had weggelegd", zei Birch. „Ja, dat is gelukkig in orde." „Heb jij het?" Birch's gezicht verstrakte en er kwam een nijdige uitdrukking in zijn oogen. „Neen!" antwoordde hij. „Die nap van een jongen, Marston heeft het. Klak het voor mijn neus doodkalm in zijn zak. Maar het is veilig. Hij zal de bepalingen van het testament moeten uitvoeren." „En mijn legaat?" vroeg m'lle do Coulanges. „Dat....?" „Is ook in orde", zei Birch. Mita...." „Wat?" vroeg ze angstig. „Mits we er niet van beschuldigd wor den, Sir Chcville over die rotsen te heb ben gegooid", gaf Birch ten antwoord. Hij boog zich over de tafel heen en fluisterde. „In dat geval zijn er moeilijkheden." „Al ten minste hot tegendeel niet bewe zen wordt", sprak m'lle de Coulanges hem tegen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9