MIJNHARDTs KINDERZALF OP WARMOND'S WILDE WATEREN WOENSDAG 8 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. geneest het huidje van Uw kindje. regeering gunstig gestemd voor alle op lossingen zelfs gedeeltelijke die, in het licht van de besprekingen te Genève en na een loyale uitwisseling van meeningen, zon der de nationale veiligheid in gevaar te brengen, verlichting der militaire Lasten zouden toestaan en die een stap zouden be- teekenen naar een progressieve, gelijktij dige en gecontroleerde ontwapening. Van nu af aan en om aan deze poging deel te nemen, zal de regeering alle mo gelijke bezuinigingen doorvoeren, welke niet met de voorzichtigheid in strijd zijn. Talrijke volkeren lijden en wij staan niet onverschillig ten opzichte van hun ellen den. De wereld is in onrust. De kalmte zal terugkceren, indien de regeeringen zich vereenigen, die als de onze een geest en een toestand van vrede willen scheppen en die met ons den oorlog beschouwen ais een misdaad buiten de wet en buiten het volkerenrecht. Motie van vertrouwen. Na deze verklaring aanhoord te hebben nam de Kamer een motie van vertrouwen aan met 390152 stemmen. ENGELAND MAC DONALD EN SIMON NAAR PARIJS. De eerste minister Mac Donald en de minister van buitenlandsche zaken Sir John Üimon, zullen, dit is althans op het oogen- blik hun plan, einde dezer week naar Pa rijs vertrekken, waar zij met den leider der Fransche regeering van gedachten zul len wisselen. Van Parijs zullen de minis ters naar Lausanne vertrekken, waar, zoo als bekend, 16 dezer de belangrijke her- stelconferentie een aanvang zal nemen. ZUID-AMERIKA KERKVERVOLGING IN CHILI? Opheffing van alle kloosterorden? De toestand in Chili wordt zeer ernstig geacht, daar het grootste gedeelte van de bevolking tegen de nieuwe regeering par tij zou hebben gekozen. Censuur wordt door de regeering scherp doorgevoerd. Uit protest tegen de oensuurmaatregelen bespreken de dagbladen de gebeurtenissen in het geheel niet. Doktoren, advocaten en hoogleeraren overwegen een proteststaking. Er wordt een wet verwacht, waardoor alle religieuze orden zullen worden ontbon den, en de kerken gesloten. Monniken eu zusters hebben in particuliere woningen hun toevlucht genomen. Verscheidene protest\ ergaderingen tegen do nieuwe regeering zijn door de politie uiteengejaagd. Generaal Puga is reeds weër afgetreden als minister van binnenlandsche zaken. Puga was van het driemanschap de meest gematigde persoonlijkheid. Hij wordt op gevolgd door Merino. De junta zal een aantal hooge functio narissen en militaire leiders vervangen. Montero, de afgezette president, heeft een toevlucht gezocht in de ambassade van Argentinië. De nieuwe machthebbers ver zochten zijn uitlevering. De regeering spreekt formeel de geruch ten tegen omtrent een ontbinding der re ligieuze congregaties. Leger en vloot hebben zich bij de junta aangesloten. JAPAN ERNSTIGE ONRUST IN JAPAN. Wegens landbouwcrisis. De dringende noodzakelijkheid om den landbouw, speciaal in de Noordelijke dis tricten van Japan, waar de toestand hope loos is en duizenden bijna van honger om komen, steun te verleenen, heeft de aan dacht van den Japanschen landdag. Het ministerie van oorlog wordt ten zeerste verontrust door het moreele effect hiervan op het leger, waarvan twee-en tachtig prooent uit de landbouwbevolking is gerecruteercL Deputaties van landbouwers uit de ge troffen districten hebben een beroep ge daan op den landdag en verzocht om een moratorium voor de schulden. De autoriteiten maken zich ernstig be zorgd over de reactionnaire organisaties, die blijkbaar van de wanhoop der boeren gebruik maken om een beweging op touw te zetten teneinde de bestaande politieke orde omver te werpen. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. TREINBOTSING IN BULGARIJE. Het dagblad „Az Est" verneemt uit So fia, dat gistermiddag de sneltrein van Warna naar Sofia bij het passeeren van het station Michalci in botsing is gekomen met een rangeerlocomotief. Vijf personen wagens werden versplinterd en de beide locomotieven vernield. Zeven reizigers liepen ernstige verwondingen op, terwijl twintig passagiers en spoorwegbeambten licht gewond werden. De dienstdoende sta tionschef is gearresteerd, daar gebleken is, dat het ongeluk aan zijn onachtzaamheid te wijten is. is 25, Tube 40 ct. Bij Uw Drogist GR00TE HOTELBRAND IN DE V. S. Acht dooden, vele vermisten. In het acht verdiepingen hooge hotel „Elegant" te Cleveland (staat Ohio), vond gisteren een hevige ontploffing plaats. De explosie werd onmiddellijk door brand gevolgd, zoodat het enorme gebouw spoe dig in lichtelaaie stond. Toen de brandweer arriveerde, bleek, dat talrijke bewoners van het hotel zich met hun handen aan de kozijnen vastklem mend, buiten de ramen hingen. Bij de po gingen hen op te vangen, werden veertien personen zóó zwaar gewond, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht. Over de oorzaak van het gebeurde tast men in het duister. Nader wordt gemeld, dat bij den brand in het acht verdiepingen hooge hotel „Ele gant" voor zoover thans vaststaat, acht personen om het leven gekomen zijn. Ver scheiden personen worden nog vermist. De dooden konden tot dusver niet geidentifi- ceerd worden. MOEDER MET HAAR VIJF DOCHTERS OMGEKOMEN. Bij brand te Bagdad. Uit Bagdad wordt gemeld: Een moeder is met haar vijf dochters waarvan de oud ste twaalf jaar was door verstikking om het leven gekomen. De vrouw was met haar kinderen naar een kelder gevlucht, toen er in haar woning brand uitbrak en het huis dreigde in te storten. De blinde vader ia aan den dood ontsnapt. De brand heeft zich uitgebreid tot drie belendende huizen. OPSTAND IN BRITSCH-INDISCHE GEVANGENIS. In de gevangenis te Fatehpoer is onder de gedetineerden een buiterij uitgebroken. De gevangenen vielen de beambten en de cipiers aan, zoodat laatsetgenoemden zich genoodzaakt zagen van de vuurwapenen gebruik te maken. Een der muiters werd doodgeschoten, terwijl vele gedetineerden werden gewond. Sommigen hunner ver- keeren in zorgwekkenden toestand. De orde is thans hersteld. Bloedige familie-veete te Trier. Tusschen twee families in de Krahnen- strasse te Trier bestond reeds geruimen tijd een veete, die gisteren tot uitbar sting kwam. Mannen en vrouwen, jongens en meisjes gingen elkaar te lijf met bijlen en stokken, vijlen en scheermessen, terwijl ook tijdens de vechtpartij eenige schoten vielen. De meeste deelnemers aan het gevecht liepen verwondingen op en zeven waren er zoo ernstig aan toe, dat zij in een zieken huis ter verpleging moesten worden opge- Een der vechtenden werd gearresteerd. De plaats van het gevecht toonde na af loop een beeld van verwoesting. Al het huisraad was vernield en zelfs geen ven ster was van de woning heel gebleven. Moedermoordenaar gearresteerd. De landarbeider Ludwig Schöss te Ber lijn, die op 3 dezer zijn moeder heeft ver moord en vervolgens aan het Fransche gezantschap het lugubere pakket toezond, is hedenochtend te Berlijn gearresteerd. Bij zijn inhechtenisneming bood hij geener lei tegenstand. Ex-koning Alfonso te Brussel. De Brusselsche correspondent van de „Msbd.' meldt: Zooals gemeld, heeft de gewezen koning van Spanje eenige dagen doorgebracht te Brussel. Zaterdagavond heeft hij, als ge woon toeschouwer, in gezelschap van zijn zoon. die te Leuven studeert en van mar kies Torrès, een voorstelling bijgewoond in het Zomerpaleis. En men zag den ge wezen koning met het publiek de liedjes meezingen. Tijdens de pauze ging de ex-koning met zijn gevolg bij den ingang van de zaal, zooals een gewoon sterveling, een sigaret rooken. Hij herkende onder de menigte een Ita- liaansch journalist, met wien hij praten bleef over de gebeurtenissen in Spanje, een Italiaansche reis, enz. Maar weinigen heb ben geweten dat op die reis het water vliegtuig, waarmee Alfonso van Ostia naar Napels vloog, bij gebrek aan benzine in zee moest neerstrijken en uren lang ge lukkig was de zee kalm bleef ronddob beren alvorens een hulpvliegtuig opdaagde. De gewezen vorst werd ook door de ge wone toeschouwers herkend, maar geen betoogingen deden zich voor. Hij verliet de zaal eenige minuten vóór het einde van de voorstelling. Maandag is Alfonso uit Brussel vertrok ken. Hij is evenwel voornemens er bin nenkort terug te keeren. Wond er-uurwerk te Messina. Voor de kathedraal van Messina wordt een uurwerk gefabriceerd, dat de Italiaan sche bladen een wonderuurwerk noemen. Bronzen figuren, die o.a. de jaargetijden verbeelden, zullen de dagen der week aankondigen. Een kraaiende haan zal den nieuwen dag begroeten, terwijl het mid daguur door een brullenden en met den staart kwispelenden leeuw wordt aange zegd. Twee vrouwenfiguren verbeelden de boerinnen die in vroeger eeuwen door haar waarschuwing de stad van een overrom peling hebben gered: zij roepen met lui der stem de uren van den dag uit. De klok zal buiten dit alles ook nog den stand der maan, de positie der sterren en het tijdstip van eb en vloed aangeven. DE SCHOONHEID DER PLASSEN. Rust en Meerrust. Er was een uitnoodiging va«n het gemeen tebestuur van Warmond, tevens het actieve bestuur van V. V. V. aldaar tot een bezoek aan Warmond en haar beroemde Kager plassen. Voor wie het niet mocht weten en dat hij zich stil houde en schame diene, dat V. V. V. niet is de naam van een voetbal- vereeniging uit Vrouwbuurtstermolen of Vetstukkenmond, maar van de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer Zaterdag waa de dag, dien het actieve gemeentebestuur voor ons de pers had uitgezocht. En de uitnoodiging was vergezeld gegaan van een programma dat aanlokkelijk ge noeg was, om er zelfs een mooien dag aan te wagen. Nu was de dag niet zoo mooi, als wij journalistieke stedelingen in onze onnoo- zelbeid wel hadden gedacht, dat hij, voor een boottocht althans, moest zijn. Er waren, zij het ook lichte, reminiscen ties aan een herfst vol wind, de hemel was niet strak en blauw en de wind woei door onze haren. Wij onnoozelen. Is de zee schooner, als zij spiegelglad voor u ligt, dan wanneer wit-geschuimde golven in voortdurende on afgebrokenheid uitrollen op het strand? Zeker niet? Maar wij simpelen bevroed den niet de schoonheid van het wilde water. Zoo togen wij dien dag naar den Haag, waar in huize Voorhout de ontvangst zou plaats hebben. In de stemmige voorzaal verzamelden zich de genoodigden, die allereerst een gast\rij onthaal kregen op echte Haagsche koffie en sigaren „specially made for Huize Voorhout The Hague". Als vertegenwoordiger van de gemeente Warmond, was daar de heer Heitlager om allen welkom te zijn. De pers was er zelfs van over de gren zen met haar vertegenwoordiger uit En geland, de Haagsche redacteur van de „Daily Mail" en Monsieur Henry Asselin, de voorzitter van de buitenlandsche pers te den Haag, die de Fransche bladen re presenteerde. Na deze hartelijke ontvangst werd de autocar bestegen, niet voordat de roan van Polygoon een prentje had gemaakt en in een mooie autooar schokten wij lichtelijk naar Warmond, Meerrust. Hier is een boerderij, die geen boerderij meer is en waar dus ook niet meer geboerd wordt. Maar wel is er nog de oude behuizinge, het uitgestrekte grastapijt, dat nu wegens ontstentenis van koeien en ander vee een schoonbegroeide vlakte is zonder de on gerechtigheden, die wel goed zijn voor het land, maar minder aangenaam voor den mensch, die het land betreedt. Onder vriendelijke parasols staan er nu tafeltjes en stoelen, er zijn schommelende rustbanken en de hooiberg, waar eens het voeder lag voor de koeien bergt nu spijs en drank voor de uitgaande mensch. Temidden dezer genietingen glijdt de blik over het water van de Leede en de verre vlakten naar de grens tusschen wol ken en land. Deze genoegens werden ons echter nog even onthouden, omdat grootere, culinaire geneugten ons stonden te wachten. Binnen in de boerderij, nog bemeubeld met oud-Hollandsche meubelen en versierd met opgezet wild en gevogelte als een be vroren dierentuin, wachtte de lunch. Aan den ingang wacht ons een kostelijk aperitief en na dezer genieting bestijgen wij Langs een. aangeschoten konijn en een wild varken ik sprak u toch van opge zette dieren de eetzaal. Indien de vroegere bewoners van deze landelijke behuizing ons de spijzen had zien smaken, die ons aan deze lunch werden voorgezet, zouden zij de exquise spijzen met wantrouwen hebben beschouwd. Wij zullen van de genietingen dezer disch geen volledig versdag geven, wellicht vermogen wij dit ook niet, maar een woord van hulde mag den samensteller van deze maaltijd niet worden onthouden, daar dit menu het werk van een kunstenaar was. Dit werd trouwens niet onder stoelen of banken gestoken en verschillende rede naars brachten hulde aan dat geniale kunstenaarschap van den heer Kemper. De burgemeester van Warmond, de edel achtbare heer A. Ketelaar, sprak aan dezen disch als gastheer een woord van welkom, de voorz. van de Ned. Vereen, voor Vreem delingenverkeer sprak, Henry Asselin sprak in de zoetvloeiende taal van zijn land; nog Anderen spraken, totdat het tijd werd voor de tocht over NED. OOST-SNDIE MOORDAANSLAG DOOR EEN INLANDER. Op den pasar te Meester-Cornelis. Aneta seint uit Batavia: Op den pasar te Meester-Cornelis wer den den Europeeschen groentenleverancier H. Muller uit Bandoeng door een inlander in verband met een betalingskwestie meer dere steken in buik, arm en hoofd toege bracht. een enkele omstander bood eenige hulp. De heer Muller strompelde 100 meter verder naar de politiesectie, waar hij ineen de Kagerplassen. Daar buiten op de Leede lag de „Lourina" op ons te wachten. Als volslagen zeerobben zien wij eerst omhoog naar de lucht. Er is een wind, die de wolken aan flarden scheurt, zoodat deze nu door de lucht zei len en fladderen als gewasschen hemden aan een drooglijn. Wij hebben wel eens gehoord van holle en bolle en ruimende wind, maar onze ken nis gaat niet zoo ver, dat wij deze verschil lende kwaliteiten kunnen onderkennen. Voor ons is er slechts wind., tout oourt. En terwijl deze om onze haren vliegt, wat niet alle deelnemers kunnen zeggen, bestijgen wij de „Lourina" die ons nu Langs Warmond's Canal Grande naar de schoone Kaag zal brengen. Het is ontegenzeggelijk wat frisch op de boot, zoodat wij ons in de jassen hullen en aldus toch boven op het dek de ons omrin gende schoonheid kunnen gadeslaan. Wat zouden de Warmonders, wier huizen liggen aan dit schoone water, niet moeten denken van het illustre gezelschap, dat hun plassen komt zien, als allen bij dezen uit tocht zich zouden verschansen in de inge wanden van deze mooie boot. Er zijn er wel, meer bezadigde stadsmen- schen, die binnen een veilige beschutting zoeken en door Caty Verbeek smalend tus- schendekpassagiers worden geheeten. Wat zal ik u vertellen van de schoon heid van dit water en dit land. Wij zien op het water, ver over de groene weiden, onderbroken door landelijke boer derijtjes en de wijzende wieken van verre molens. Wij komen aan het Zweiland om door het „Nauw van Galais" het Norremeer op te varen. Kleine bootjes met ranke, witte zeilen varen langs ons. Zij gaan als een zwerm zilvermeeuwen, hun witte zeilen spiegelend in het klare water. Dit is de blanke schoonheid van het meer, dat zich beweegt onder de koepel der wolken en zich buigt in den beukenden wind. Daar spelevaren honderden bootjes, bemand met sportieve waterratten en zeil- kundig gekleede, sportieve meiskens. Het moet heerlijk zijn rond te dobberen op dat wilde, frissche water en uit de boot te duiken in het koele meer om dan na zulk een genoten dag terug te keeren monter en wel, de longen volgeblazen met gezonde buitenlucht, de huid bruin gebrand van 6tnalende zonneschijn. Dan ben je uitgewaaid, dan ben je frisch en schoon, dan heb je eetlust als een jon gen, die den ganschen dag zijn spieren heeft gespannen, dan voel je de tinteling van het leven. Hier geen fabriekssmook of benzinegeur van al te gastvrije uitlaatpijpen. De tevre den knorrende motorbooten, die hier rond- knetteren mogen misschien al eens benzine dampen loslaten, maar dan is de wind er als de kippen bij, om ze op te nemen en ver weg te voeren, voor zij onze neus in deze landelijke schoonheid komt streelen. Zoo is het er op Norremeer en Zweiland op Spijkerboor en Kever en vele andere met riet omkranste plassen en poelen, allen even schilderachtig. Zoo is het er ook op de Kaag, waar het witte boerderijtje staat, het middenpunt van vroolijkheid en vreugde voor al deze waterratten. Wij komen daar in de nieuwe Sociëteit, een wijd koepelvormig gebouw, dat prach tig aanp>ast bij de oude huizinge en waar men binnen den stand van den wind van den zolder kan aflezen. Hier gebruiken wij in volmaakte eens gezindheid de thee. Wij bestijgen langs pri mitieve ladders de hooge starttoren, en zien uit over water en land naar de ranke scheepjes, die ook deze schoone wateren bevolken. Dan gaat de tijd dringen en noode ver laten wij deze liefelijke plek. De „Lourina" brengt ons over deze schoone wateren weer terug naar Warmond, waar „Meerrust" ons weer een verkwikking is na deze schoone reize. En terwijl wij binnen zitten te kwetteren als jonge vogels over de schoonheid van Warmond's wateren, de Kagerplassen, slaapt daar in een zware fauteuil bij de brandende haard Ct is Juni) een man, die den heelen dag zijn pla-ssen heeft bevaren en bezeild en die nu rust van den sLaap- brengenden wind temidden van dit leven dige gezelschap. Zijn deze plassen dus geen gezonde me dicijn voor hen, wien het drukkende leven slapelooze nachten brengt? Wel, te velen van ons trekken nog naar het buitenland, en begrijpen niet, hoe toeris ten van de geheele aarde zoo onwijs zijn om hun vacantie door te brengen in ons land, zoo duidelijk „ontworsteld aan de wilde baren". Ga eens naar Warmond en ge zult het begrijpen. zakte. Hij werd naar de Centr. Burg. Zie- keninrichting overgebracht. De dader is gearresteerd. De toestand van den heer Muller is re delijk. AUTO IN EEN RAVIJN GESTORT. De inzittenden verpletterd. Aneta seint uit Djockjakarta: Zaterdagmiddag is nabij de suikerfabriek Beran in de residentie Semarang een auto op een brug aan een tegenligger gehaakt, waardoor de auto dwars door de leuning in een acht meter diep ravijn stortte. Do inzittenden mej. D. Nieuwenhuys uit Ban doeng en de chauffeur werden verpletterd. Andere bladen schrijven DE CRISIS-PACHTWET AANGENOMEN. ZONDER CONTINUATIE. De Tijd schrijft: Ebels heeft zijn crisis-pachtontwerp met glans door den senaat gebracht. Hetgeen te verwachten was, aangezien er bij het meerendeel der heeren senatoren geen be zwaren bestonden tegen een tegemoetko ming aan de boeren in dezen crisistijd, nu de pacht hun heelen eigendom opeet doch alleen, bij de behandeling der Pacht wet zelf, tegen het daarin vervatte conti- nuatierecht, dat nog aangevuld en ver zwaard was door een amendement Fleskens in de Tweede Kamer. De boeren hebben het niet onder stoelen of banken gestoken, dat zij zioh maar wei nig geholpen weten met dit ontwerp. Zoo lang de pachtheer zijn pachters zonder meer kan wegsturen, wanneer zij het wagen een procedure om verlaging van de pacht aanhangig te maken, zoolang verwacht men dat er heel wat boeren zullen zijn, die zich maar liever stil houden, geen gebruik ma ken van de rechten, hun in het wetje-EbeJs gegeven, om toch vooral niet van hun hoeve te worden gezet. Hier ligt inderdaad een ernstig defect, waarvan wij de gevolgen nog moeten af wachten, hopend, dat de pessimisten geen gelijk krijgen en dat het geweten van de pachtheeren sterker zal spreken, dan zij vermoedden. Lang echter kan de toestand zoo niet blijven. Wij rekenen op 'n spoedigen terug keer van een Ontwerp-Pachtwet, waarin dan maar noodgedwongen een andere vorm vaji garantie aan de boeren wordt gegeven dan het oontinuatierecht. Er is op de ver gadering van den Partijraad op meerdere zulke mogelijkheden gewezen. Men heeft voorgesteld den pachtheer te verplichten den ontslagen pachter een schadevergoe ding te geven, gelijk aan de pachtsom over één of twee jaar. De senatoren, die het con- tinuatierecht niet wenschten te aanvaar den, wilden in ieder geval zekerheid, dat een boer, die zijn plicht doet, niet kan wor den weggestuurd. Hoe men het regelt is tenslotte het voornaamste niet. Ale men het maar regelt, en als men het maar spoe dig regelt. Daarop vertrouwen wij. LUCHTVAART ERNSTIG VLIEGONGELUK IN FRANKRIJK. Vier dooden. Een vliegtuig, met aan boord twee com missarissen van den Tour de France voor verkeersvliegtuigen en een journalist is nabij Avignon neergestort. De piloot en de drie inzittenden werden gedood. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Zoeterwoude naar de Zuiderzeewerken per rijwiel? Hoeveel K.M. Antwoord: Zoeterwoude, Leiden, Oegstgeest, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Schoten, Santpoort, Velsen, Be verwijk, Castricum, Alkmaar, Heer Hugo- waard, Spanbroek, Twisk, Medemblik. Af stand tot Medemblik, waar bet eerste drooggelegde gedeelte ligt, pl.m. 90 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leimuiden naar Hoek van Holland Hoe veel K.M. Antwoord: Leimuiden, Rijpwetering, Leiden, Wassenaar, Den Haag, Loosduinen, Monster, Hoek van Holland. Afstand pl.m. 50 K.M. Vraag: Hoeveel K.M. is de reis van Alphen naar Medemblik en hoe is de reis over Amsterdam en hoeveel K.M. Antwoord: Alphen, Alkmaar, Medem blik is pl.m. 94 K.M. De andere route is: Alphen, Leimuiden, Kudelstaart, Amstel veen, Amsterdam, Buiksloot, Purmerend, Oosthuien, langs Hoorn, Wognum, Ben- ninkbroek, Midwoud, Medemblik. Afstand jl.m. 75 K.M. Vraag: Over een voorbeeld van de lengte van den afsluitdijk der Zuiderzee. Antwoord: Wanneer de afsluitdijk 30 K.M. lang is, dan is dit, op den straat weg Leiden'Utrecht gemeten, van Lei den tot aan Barwoutswaarder, even voor Woerden. Vraag: Ik ben toeziende voogd. De kin deren, waarover ik dat ben, zijn in betrek king. De vader is weer hertrouwd. Hebben de ouders nu het recht om het loon van die kinderen weg te halen. Antwoord: Volgens de wet hebben de ouders bet recht om te eischen, dat het loon van minderjarige kinderen aan de ouders wordt voldaan. Het is twijfelachtig of zij het recht hebben, dit geld ook ze!f te gebruiken, sommigen ontkennen het, doch een uitdrukkelijk verbod daarvan geeft de wet in ieder geval niet. Vraag: Mijn dochtertje is in betrek king als dagmeisje. Zij moet opgenomen worden in het Academisch Ziekenhuis. Nu heeft haar mevrouw haar met een week opzegging ontslagen. Later kon zij mis schien terugkomen. Heeft zij buiten die week opzegging nog recht op haar loon gedurende haar ziekte? Antwoord: Neen. De dienst is haar rechtmatig opgezegd. Zij heeft dus geen recht op loon.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6