WOENSDAG 8 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ïd den morgen, van 8 Juni 1982, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.5 te' Scilly. Laagste barometerst-: 752.5 te Karlstadt. Verwachting tot den avond van 9 Juni: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind meest gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, iets warmer. Ofschoon de drukstijging op IJsland nog «enigen tijd heeft aangehouden schijnt daaraan nu een einde te zijn gekomen, terwijl de depressie op den Oceaan nader kwam. Het is nu wel waarschijnlijk ge worden, dat deze depressie haar weg ver der Oostwaarts zal nemen, zoodat in onze streken de wind, die aanvankelijk nog Noord-West of West is, naar Zuid-West zal terugloopen. In.de eerste kilometer bo ven den grond is sinds gisteren een stij ging van temperatuur ingetreden, die aan het oppervlak pijn. 2 graden bedraagt en boven Soesterberg op 100 M hoogte on geveer 5 graden. Ofschoon bij deze lucht- drukverdeeling normaler wijze enkele re genbuien niet onwaarschijnlijk zouden zijn is het bij de nog bestaande temperatuur omkeering op 2 a 2.5 km. de vraag, of zij zich kunnen ontwikkelen en de te ver wachten veranderingen maken de kansen op regenval van beteekenis gering. Zware regen (12 m.M.) viel alleen in Sarna (Zwe den). Verder had geen der.stations meer dan 4 m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 13.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.46 uur tot Donderdagmorgen 4.11 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 18 en 3 uur 18.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 16, 12 uur 16.5 en 3 uur 17 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 9 Juni voorm. 6.45 uur en nam. 7.10 uur. heer Beets: „vaan" als naam voor een ze kere hoeveelheid bier; de heer Knuttel: lo. Cornelis Tamesz van Jisp; 2o. „kous" in persoonsnamen en oude verbindingen. Aan het vervolgens uitgebrachte verslag I der Comm. voor Schoone Letteren, onfclee- nen wij dat deze tweemaal vergaderde. Zij j had dit jaar voor het eerst advies uit te brengen omtrent de toekenning van den „Mei-prijs". Het bleek onuitvoerbaar de j iinkerhand niet te doen weten wat de rech- j ter deed, met andeer woorden: bij de ge- j dachtenwisseling omtrent den C. W. van der Hoogt-prijs niet tevens te denken aan den Mei-prijs en omgekeerd. De moeilijkhe- j den waarin de Commissie geraakte bij baar besprekingen van den Mei-prijs, werden door den stichter met een slag uit den weg I geruimd, toen hij voorstelde den prijs dit i keer te deelen. Met algemeene stemmen heeft de Com missie per slot haar adviezen bij het be stuur kunnen indienen. Blijkens het verslag der Commissie voor Geschied- en Oudheidkunde hebben in de gehouden bijeenkomsten de volgende leden de achter hun namen staande onderwerpen behandeld: prof. De Blécourt over een bio- graphie van Talleyrand; over den druk ker Jean Carpentier, te Leiden; prof. Van Blom over de kolonisatie uit Holland tus- schen Hamburg en Staden a. d. Elbe in de twaalfde eeuw; de heer Bijleveld over Jhr. Von Siebold; over de geschiedenis van Oostfriesche geslachten; prof. Bijvanck over inscripties op eenige stee nen gevon den bij opgravingen op het Utrechtsche Domplein; over miniaturen in missalen te Kuilenburg en te Parijs; over het Psalto- rium van Utrecht en zijn illustratie; prof. Colentyrander over een Arkelsche kroniek; over een gevelsteen te Saint-Germain; over een onderzoek naar de beteekenis der immigratie uit Zuid-Nederland, tijdens het Twaalfjarig Bestand, voor Amsterdams welvaart; prof. Eekhof over eenige docu menten betrefefnde Bobinson; mr. Focke- ma Andreae over het oude baljuwschap Rijnlandover een handschrift met oor konden betreffend het land van Stijn; over den invloed van het klooster Stijn op de ontwikkeling van het waterschap; over den tijd va nontstaan van Amsterdam; prof. Huizingt over de verhouding tusschen het Rijksmuseum van Oudheden té Leiden en de Universiteit in de jaren 1818 en vol gende; over de tegenwoordige verhouding van fransche en duitsche cultuur, wcer- suiegeld in eenige uitingen over Goethe in een fransel: tijdschrift en een fransck dagblad; prof. Knappert over de conflic ten op St. Eustatius tuschen den Schout bij-Nacht van Bylandt en den Commandeur de Graeff; prof. Krom over een incident in een vergadering te Leiden in 1848 en prof. Meijers over het wezen van het burg- graafschap hier te lande en in Vlaanderen. Bekendmaking leden. Hierna volgde de bekendmaking van den uitslag der stemming over de gewono eu buitenlandsche loden. Benoemd worden tot gewone leden: W. J. M. A. Asselbergs, Amsterdam; prof. dr. L. G. M. Baas Becking, Leiden; Franz de Backer; C. Bakker; prof. mr. J. M. van Bemmelen, Leiden; dr. Menno ter Braak; inr. P. E. Briët, Leiden; dr. R. Broersma; mr. W. A. C. van Dam; dr. O. Dambre; Johan Fabricius; ir. L. J. M. Feber; dr. G. Gosses; jhr. mr. D. P. M. Graswinckel; dr. J. van Ham; dr. F. W. T. Hunger; dr. G. Kalff Jr.; mr. H. W. J. Keuls; dr. Paul de Keyser; Lou Lichtveld; B. A. Meule- man; dr. J. W. Meijer Rouneft; dr. Leonie van Nierop; jhr. E. O. M. van Nispen tot Sevenaer; mr. P. A. Pijnacker Hordijk, Leiden; prof. dr. J. Rahder, Leiden; dr. G. Ras; L. J. O. J. van Ravesteyn; Her man Salomonson; mr. J. Slagter, Leiden; J. Slauerhoff; prof. dr. A. J. de Sopper, Leiden; B. Spoelstra; J. M. SzekelyLu- lofs; prof. mr. B. H. Teklers; Balthasar Verhagen; Prosper Verheyden; mr. A. T. Vos; Theun de Vries; Victor E. van Vries land. Tot buitengewone leden werden be noemd: dr. Magnus Olsen te Oslo; dr. Os kar Walzel te Bonn, en dr. Erik Wellander te Up sa la, f-re-fegam Bekroonde werken. Vervolgens geschiedde de bekendmaking van het werk, dat het bestuur der Maat schappij op advies van de Commissie voor Schoone Letteren, bekroond heeft met den jaarlijks uitgeloofden prijs van aanmoedi ging „C. W. van der Hoogtprijs" genaamd, groot 1000. Deze prijs werd toegekend aan Johan Fabricius voor diens werk: Comedianten trokken voorbij. Hierna werd me-dedeeling gedaan van de wijze, waarop het bestuur, op advies van de Commissie voor Schoone Letteren, den jaarlijks uitgeloofden prijs van 1000 be steed heeft. Deze prijs, de Mei-prijs werd voor de eene helft toegekend aan Theun de Vries voor diens werk „Rembrandt" en voor de andere helft aan Siegfried van Prooy voor diens werk: „Een man van aanzien". Andere voorstellen. Aangenomen werd het voorstel om uit de renten van het Vaste Fonds 500 be schikbaar te stellen ter completeering van een door vier leden der Maatschappij ge schonken bedrag van 1000 tot 15000, als benoodigd voor de door mej. dr. H. A. J. Ruys bewerkte uitgave van het vierde of laatste deel (19211929) van Petit's Reper torium van Bijdragen betreffende de Ge schiedenis des Vaderland, alsmede heo voorstel om uit de renten van het Vaste Fonds een subsidie toe te kennen van 300, over de drie eerstvolgende jaren verdeeid, aan de Redactie van de „Nomina Geogra- phica Neerlandica" en verder het voorstel, om uit de renten van het Vaste Fonds 250 beschikbaar te stellen, te verdeelen over vijf jaren voor tien abonnementen op de „V ondelkroniek". Voordracht. Hierna heeft dr. Emm. do Bomrn, ge meente-archivaris van Antwerpen, een voordracht gehouden over Vlaamscbe V olkskunst. Verkiezingen. Hierna hadden de verkiezingen plaats. In de plaats van mej. F. de Meyier en prof. L. Knappert, beiden niet Herkiesbaar, werden benoemd tot bestuurslid der Maat schappij mej. dr. C. Serrurier en prof. mr. D. van Blom; tot lid van de Commissie voor Taal- en Letterkunde werd in de va- cature-dr. R. van der Meulen gekozen di. A. Zijderveld, herkozen werd dr. J. A. N. Knuttel. In de Commissie voor Geschied- en Oud heidkunde werden de aftredende leden prof. dr. A. Eekhof en prof. dr. L. Knappert herkozen. In de Commissie voor Schoone Letteren werd in de vacature van mr. J. C. Bloem voorzien door de benoeming van den heer Dirk Coster; dr. J. W. F. Werumeus Buning werd als lid herkozen. Hierna werd de vergadering gesloten, waarna ^men zich vereenigde aan een ge- meenschappelijken maaltijd in Den Burcht. Akte examen L.0. Aan de Chr. Kweekschool zijn voor de lste groep geëxamineerd 6 candidaten. Ge slaagd de dames M. v. d. Baan, Leiden; J. M. Dekker, Assen; J. M. Donkers, Leiden; J. Haantjes, Voorhout; M. H. Matze, Lei den en Z. G. Pothuis, Leiden. De Lemvog. Naar ons wordt medegedeeld, is de di recteur van de Lemvog, de heer Van Zijp, gisteren door de Justitie te 's-Gravenhage gehoord en voor het nader onderzoek in do Lemvog-zaak voorloopig in arrest gesteld. Wij achten ons verplicht, aan dit bericht toe te voegen, dat men hieruit niet mag concludeeren tot eenige schuld bij den be trokkene Misschien dat enkelen deze toevoeging onzerzijds weer verkeerd uitleggenmaar wij meenen aan onzen plicht te kort te schieten, indien wij deze opmerking zou den verzwijgen. Z0MERZ0RG ZAL WORDEN HERBOUWD. De plannen reeds in teekening. Café-restaurant „Zomerzorg" zal uit zijn assche verrijzen. Wc schreven reeds onmid dellijk na den brand, dat het aan den heer Batenburg niet zou liggen, indien zulks niet zou geschieden. Veel toch, ja alles hing af van hetgeen de Ned. Spoorwegen dachten te doen. Ter geruststelling van het Zomerzorg- minnend publiek zij hier medegedeeld, dat de plannen voor een hernieuwd Zomerzorg reeds op papier staan. De heer Batenburg heeft er ons reeds een en ander van medegedeeld en in groote trekken willen we den nieuwbouw van „Zomerzorg" hier even uitstippelen. De heer Batenburg deelde ons in de eerste plaats mede, dat deze herbouw mo gelijk is géworden dank zij do coulante houding van de directie der Nod. Spoor wegen. Het geheel krijgt een frontbreedte van 90 Meter in haak-vorm, d w.z. 45. M. aan den Stationsweg en 45 M. aan den kant van den spoorweg. De hoofdingang komt onder een toren op den hoek te liggen. Achter den hoofdingang komt natuurlijk eerst weer het café. plaats biedend voor 400 personen. Dit café zal zoo getrouw mo gelijk oen copie zijn van het oude gezellige zitje: een serre, een leestafel, muziek-ver- hooging, buffet en verdere café-ruimte. Dit wordt gedaan, opdat ieder zich weer spoe- die op zijn oude plaats zal gevoelen. Het restaurant voor 100 personen komt weer rechts van het café eveneens met een aparte ingang aan den kant van Zomerlust. Achter het restaurant worden een groene en een rose-zaal gemaakt, waarin alles, niet alleen de drapeering, maar ook de ser viezen in dezelfde kleur wordt gehouden. Elk dezer zalen biedt ruimte voor 70 per- Achter het café wordt de biljartzaal met 8 biljarts gebouwd. Daarachter ligt de gang met entree voor de tooneelzaal, die van de modernste installaties zal worden voorzien. Deze zaal, die tevens uit een eigen buffet zal worden bediend, zal plaats bieden voor 500 personen. Geheel aan den achterkant van het ge bouwen-complex komt de ingang voor het personeel. Daar wordt tevens de huishoude lijke afdeeling ondergebracht, w.o. natuur lijk een moderne keuken, alles met frigi- daire installatie Op de bovenverdieping komen aan den Stationsweg vier vergaderzalen elk voor 40 personen, die tot één zaal vereenigd kunnen worden. Aan den anderen kant komen ver der kleinere vergaderzalen en salons, elk voor 20 personen. Een daktuin in de omgeving van den t-o- ren, die den hoofdingang zal besluiten, waarborgt een gezellig zitje. Als het maar mooi weer wordt! Beneden komen er tevens vier kegelba nen, zoodat alles wat in een café-restaurant vereenigd kan zijn, hier te vinden is. Het geheel zal plaats bieden voor 2400 personen. Achter de gebouwen komt een groot parkeerterrein, waarbij het éénrichtingver- keer zal kunnen worden toegepast. Aan beide kanten komt een flink terras, dat plaats zal bieden voor 350 personen. De heer Batenburg is ervan overtuigd, dat er met de medewerking van de desbe treffende autoriteiten, zeer spoedig met den bouw zal kunnen worden begonnen. Wan neer dit gelukt hoopt lyj omstreeks half September nagenoeg gereed te zijn. We memoreeren nog, dat het geheel on der leiding staat van den architect Hama ker, die reeds 45 café-restaurants bouwde, met medewerking van de architecten Pon sen en Lohman. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 888. Leidsche Coöp. Keuken. Leiden, Rembrandtstraat 27. Koks- bedrijf. Uittr. Bestuursl.Mr. H. W. J. A. Averbeck, Leiden. 2181. Gebrs van der Sluys, Koudekerk, Hoogewaard B 91, melkhandel. Overl. M. E.Mej. T. van der Sluys, dd. 17 Mrt 1932. Het aandeel van de mede-eigenaren is ge wijzigd. Opheffing. 5087. A. van der Spree, Leiden, Genestetstraat 90. Kruidenierswin kel. In de heden gehouden bijeenkomst van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk is benoemd tot kerkelijk hoogleeraar aan de Universiteit alhier, als opvolger van prof. dr. van Nes, dr. F. W. A. Korff, Ned. Herv. predikant te Heemstede. Aan den nieuwen hoogleeraar is opgedragen onder wijs te geven in het Kerkrecht, Ohr. ze- dekunde, Chr. Zending en Dogmatiek. Mijsen, Leiden; Moerman, IJssclmondo; Mevr. Prinsen, DevoterChr. Rietkerken, Leiden; Fa. Sooter^er, Brielle; A. J. van Strien, Haag; P. Schecle, Scheveningen; M. Waterham, Zwolle; Mej. J. Wiegel, Haag; J. de Wierd, Leiden; F. Wijntje, Rotterdam; W. v. d- Zanden, Leiden. Briefkaarten Binnenland": Mej. K. Brands, Haarlem; Mej. A. M. Hoe kendijk, Leidon; Mej. D. Meynen, A'dam; D. L. do Jong, Urtecht; D. Kalkhovcu, j A'dam; A. v. d. Minne, Scheveningen; N. Post, R. Redel, Gardoren; G. do la Rie, Middelburg of Goes; J. Rusting, Haar lem; F. M. v. d. Stcylen, Haarlem; Faiu. Scholté, R'daniE. v. d. Voort v. Zijl», Am sterdam; K. Westerman, Haarlem. Brieven Buitenland: Mevr. W. Goedhart, Halle. Briefkaarten Buitenland.: W. Hesse, Elberfeld; W. Jahlin?, Rrahn; M. Struch, II Deutschland; K. F. Schwartz, Paris. 2 Briefkaarten zonder adres. LAATSTE BERICHTEN TE PLETTER GESLAGEN. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is te Den Bosch een ernstig ongeval gebeurd, Do 41-jarige C. Bouman, afkomstig uit Stel wij-, kersluis bij Gouda, was nabij Den Bosch op een vrachtauto geklommen, die geladen was met manden biggen en op weg was naar de Bossche Veemarkt De wagen was zóó hoog geladen, dat de man, die boven op do manden zat, met zijn hoofd in aan raking kwam met dwarsliggers van het via duct der Nederlandsche Spoorwegen nabij do markt. Dc chauffeur, die niet wist, dat de man op den wagen zat, reed gewoon door en werd op de markt er opmerkzaam opgemaakt dat- er bloed van zijn wagen liep. Bij onderzoek bleek, dat B. boven op de manden met een ernstig verminkt hoofd lag. Per politiebrancard is de ongelukkige in stervenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Willemsparkweg te Amsterdam is gisteravond een jonge dame door de tram overreden. Met moeite word zij on der den wagen vandaan gehaald. Dezo jongedame, mejuffrouw N. uit Den Haag, logeerde bij familie in de Vondclstrant. Eenige uren na haar opneming in het zie kenhuis is zij aan de zware verwondingen bezweken. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Twee gewonden. Gisteravond half twaalf heeft op den Rijksweg te Soesterberg oen ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een student uit Utrecht roed met vrij groote vaart in zijn auto met mej. Hamman uit Utrecht als passagier op een aan den rechterkant van j den weg stilstaande auto. De botsing was j hevig. Mej. Ledeboer, die juist uit do stil- j staande auto stapte, werd door dit voer- tuig, dat door den schok tegen een boom I sloeg, tegen den grond geworpen on vrij ernstig gewond. Ook mej. Hamman kreeg tengevolge van de botsing vrij ernstige ver- j wondingen. Do beide bestuurders bloven ongedeerd. De gewonde dames zijn naar het ziekenhuis te Amersfoort overge bracht. Het overzicht van do vervoersopbrengsten der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. gedurende Mei 1932/1931 (ongecontroleerd) luidt als volgt. Scheveningen-Lciden-Katwijk/Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden) 137.663 per dagkm. 108.84; Leiden-Heenistede 10.562 per dagkm 14.20; Amsterdam-Zand voort 123.933 per dagkm. 142.78; Stadslijnen Haarlem 64.778 j per dagkm. 113.57. Totaal 1931 379.989 per i dagkm. 114.03. Bij Kon. besluit is aan den res. Ie luit. J. Maaskamp, van het 4e reg. inf. op verzoek, eervol ontslag verleend. Postkantoor te Leiden Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzender» onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Mei 1932. Brieven Binnenland: J. van den Berg Haag; B. Bonnet, Oegstgeest; 1 Fa briek, Hilversum; Hooigracht 5a, Amster dam; J. Kramers, Amsterdam; Meeloen- 1 trale, aHag; J. Meyer, Noordwijk-B.; L. TELEGRAMMEN HET HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN KEURT HET GARNER-PLAN GOED. Nederlaag voor president Hoover. WASHINGTON, 8 Juni. (V. D.). Hob j Huis van afgevaardigden heeft het voor- i stol van President Hoover om ten behoeve J van de steunverleening een bedrag van j 1.5 milliard dollar toe te staan voor het z.g. reconstructiefonds, welk voorstel door den Republikeinschen afgevaardigde Haw- ley werd verdedigd, verworpen met 218 tegen 183 stemmen. Daarentegen nam hot Huis, ondanks de i ropublikeinscho oppositie, het door Prcsi- j dent Hoover fel bestreden voorstel van den speaker Garner aan, om 2.300000.000 dollar beschikbaar te stellen, ter bestrij ding van de werkloosheid en ter voorzie ning in den daardoor ontstanen nood. Dit voorstel werd aangenomen met 216 tegen 182 stemmen. Honderd millioen dollar zullen van dit bedrag beschikbaar worden gesteld voor het reconstructiefonds, ter verleoning van steun aan in nood verkeerende financieel© instellingen, om de mogelijkheid te Bchop- pen tot het verstrekken van leeningen enz Hot grootste gedeelte zal worden aange wend voor de uitvoering van productieve openbare werken, waardoor men een groot aantal werkloozen te werk hoopt t© stel len, terwijl een ander gedeelte bestemd is voor het bevorderen van den woningbouw, waardoor men eveneens de werkloosheid in de bouwbedrijven hoopt te bestrijden. Algemeen wordt het aannemen van het plan-Garner beschouwd als een ernstige nederlaag voor President Hoover. HEVIGE AARDBEVING BIJ LISSABON. LONDEN. 8 Juni (V.D.). Dó ongeveer 100 K.M. van Lissabon verwijderde stad Be- na vente, is gisteren door oen krachtige aardbeving geteisterd. De aardbeving ver oorzaakte oen paniek onder de bevolking en de aangerichte schade zou, naar verluidt, aanzienlijk zijn. DE NIEUWE VLUCHT NAAR DE STRATOSFEER VAN PROF. PICCARD. BRUSSEL, 8 Juni (V.D.). Prof. Piccard heeft thans definitief besloten dat hij voor zijn nieuwe vlucht met een speciaal inge richte ballon naar de stratosfeer, te Zurich zal starten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna Hielkje, d. v. A. D. Bouma en G. Voetbcrg. Jannetje Su- zanna Petronella, d. v. J. J. W. v. Went en P. J. Rietbergen. Catharina, d v. J. W. Hartman en J. J. Bakker. lzaak, z. v. J, van Roijen cn S. de Vink. Overleden: D Zirkzec, wedn. 71 j. G, J. van Trigt, m. 29 j. G. ten Wolde, dr. 20 j. B. C'hnudron, ongeil, va 49 j. N. Hainerling, ongch. vr. 80 j. T. B. Wis man, dr. 2 wk. OVERSTROOMINGEN IN DEN KAUKASUS. MOSKOU, 8 Juni (V.DOfficieel wordt medegedeeld, dat tengevolge van den hoo- gen waterstand van oonigo rivieren vijf districten in den Russischon Trans-Kauka- sus zijn overstroomd. Een groot aantal ka- toenvolden staat onder water en tiendui zend boeren uit do collectieve landbouw bedrijven uit dit gebied, zijn dakloos. Do Trans-Kaukasischo Sovjet heeft 200.000 roebel beschikbaar gesteld als eerste hulp voor do noodlijdende boeren, terwijl tor- stond een hulp-orguiisatie is ingesteld om do bevolking van lovcnsuiiddclon to voor zien. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 8 Juni. Vee. Tor vee markt waren heden aangevoerd: 372 vette kalveorn, le kw. 4050 ct., 2e kw. 3039 ct., 2o kw. 2029 ct. per K.G. levend ge wicht; 46 nuchtere kalveren 36.per stuk; 696 varkens, Vlceschvarken», wegendo van 90110 K.G. 3032 ct., Zware varkens 2729 ct.., Vette varkens 24—20 ct. per K.G. slachtgewicht. Tevens werden aangovoerd 7 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Vette kalveren mot groote aanvoer, stuggo handel en de prijzen Lager. Varkens met geringe aanvoer, vlotte markt cn hoo- gere prijzen. WOERDEN, 8 Juni. Kaas. Aanvoer 523 partijen kaas. Met R.M. lo kw. 26 31.met R.K. 2e kw. ƒ2320. Handel ma tig. LEIDSCHENDAM, 7 Juni. Groentenvci- ling. Eng. komkommers lo soort 9.10— 11.20, 2e soort 6.808.40, 3c soort 3.50 4.90, wankl. 4—6, stek 0.40—1.80, gele komkommers lo soort 8.509.60, 2e soort 5.30—6.90, 3e soort 2.00—3.00, stek 50— 80 cent, kropsla 0.?01.80, peen 10.50 16.80, bloemkool lo soort 12.6019.60, 2o soort 6.5011.90, uitschot 2.003.50, tomaten (mid.) 16.1017.90, gr. rondo 16—17, 2e soort 15.60—16.80, 3e soort 8.50—10.40, rijp 16—18, andijvie 2.50— 7.andijvie per 1^. 1216 cent, spinazie 18—34 cent, postelein 2.804.90. snijboo- B0SK00P, 7 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 2039 cent, Marcel Royer 25—40 cent, Iladley 5080 cent, Claudius Pornct 5077 cent, Columbia 18—30 rent. Butter fly 2546 cent, Mae Kellr-r 3045 rent, Willi. Kordes 4061 cent-, Mme. Jules Bou- ché 61 cent, Rosalandia 3551 cent, Florex 50—88 cent, Phoebo 30—16 cent, Dandy 5285 cent, Ohaa. P. Kilham 5081 cent Edith Helen 4590 cent, Aug. Noack 42 cent, Else Poulsen 0.801.30, Gloria Mundi 5090 cent. Orange Perfection 0.801.10, Paul Grampel f 0.601.00, Paul's Scarlet 2332 cent, Ellen Poulsen 3064 cent, Briarcliff 2035 cent, W. E. Chaplin 5083 cent, Lathyrus 1016 cent-, Pioenen 3092 cent. Lelie rogaio 90 cent, Gerbera 68 cent, Olematis Durandii 60 cent, Clematis Prins Hendrik f 3.004 00, Clematis Louseoniana 1.70, Pyrthrum 4— 12 cent, Violieren 4460 cent, Rhododen dron 41 cent, Papnver 1526 cent, Eieren 30 cent per 10 stuks. W1SSELNOTF.ERTNG EN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.57i/2 Londen New York Parijs Brussel O.Ofil/j 2.466/4 9.74 34.45 Zwitserland 48.271/j Milaan 12.68'* Madrid 20.35 Oslo 45.25 Kopenhagen 49.50 Stockholm 46.75 Weenen 35.25 Praag 7.32 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. Bij gebrek aan stimuleerendc factoren richtte do stemming op de Amstcrdamsch© effectenbeurs zich geheel naar Wallstreet, waar gisteren dc noteeringen weer bijna algemeen lager kwamen te liggen. Ook ter beurzo van Amsterdam voltrok zich oen reactie, die zich uitstrekte tot bijna allo afdeolingen. De handel bleef van uiterst kleine afmetingen. Ook »n Kon. Olies ging maar weinig om. De notceringen bewogen I zich binnen zeer nauwe grenzen on onder het peil van 'gisteren. Do Amerikaansche Olicwaarden verkeerden eveneens in roac- tie. Aku's lagen wat vaster op aanknopen van één zijde. liet hoogste peil bleef niet geheel en al behouden. Philips en Unilevers waren flauwer. Suikers gedrukt ondanks het vaste slot op de New Yorksche produc- tcninarkt. H.VA.'s liepen oen fractie terug. Rubbers hadden een zeer beperkte markt op nagenoeg ongewijzigd© prijzen. Tabak ken nauwelijks prijshoudend op plm. hot laagste niveau van gisteren. Mijnw. bijna geheel verwaarloosd. Scheepv. liepen bijna algemeen achteruit. Amerikanen in navol- i ging van Wallstreet flauwer. Dc Obligatic- I markt was prijshoudend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3