FAILLISSEMENTEN Opent Rekening- t M L Courant UIT DE RIJNSTREEK 5T00MVAARTBERICHTP' WOENSDAG 8 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ROELOFARENDSVEEN. Brand. Voor de bweede maal binnen een tijds verloop van nog geen 12 uren werd gister nacht do brandweer gealarmeerd, ditmaal wegens een brand in een pakhuis van den heer J. H. alhier. Onmiddellijk- na de ont dekking van het vuur werd de Burgemees ter gewaarschuwd, die onmiddellijk maat regelen nam, waardoor de spuit spoedig ter plaatse was. Het pakhuis, waarin veel licht brandbaar materiaal als bloemenkis- ten en aardbeien doosjes was opgeslagen, stond bij aankomst van de spuit reeds in lichterlaaie. De spuit bleef voor op den weg opgesteld, terwijl de slangen over een groo- te afstand werden uitgerold. Te ongeveer half vier was men het vuur geheel meester en kon de spuit wederom inrukken. Omtrent den oorzaak tast men geheel in het duis ter. Gelukkig was de wind gunstig, daar anders de kans zeer groot was geweest, dat een groot complex woningen eveneens aan getast was geworden. Een groot aantal toe schouwers was, ondanks het nachtelijk uur, op den weg en op de aangrenzende erven aanwezig. Trekhonden worden uitgenoodigd. Op Vrijdag 10 Juni des namiddags 4 uur (wet telijke tijd) worden alle houders van een trekhond of trekhonden uitgenoodigd, om bovenbedoelde honden met kar en tuig op het Gemeenteplein voor het Baadhuis ter keuring aan te bieden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het koude weer blijft den kweekers gunstig. De markt wordt niet overvoerd en de prijzen kunnen zich gemak kelijk handhaven, met neiging naar boven. Er is, al is de aanvoer niet bovenmate groot, variatie genoeg. Er werd betaald per 100 voor Pyrethrums: Voght f 0.90 1.40, Marie f 0.80—1.30, Parker f 0.35—0.90, Cailleux f 1.502.10, Korenbloemen gingen per 100 voor f 0.400.75, Trolius f 0.50 f 0.70, Centaura f 0.350.60, Pioenen f 3.90 4.80, Margrieten f 0.400.75, Anemonen f 0.500.95, Lathyrus f 0.250.50, Papavers groot f 2.40—3.50, Anjera f 0.50—0.75, Bruidsanjers f 0.250.45, Leeuwenbekken f 1.802.10. Rozen per boe van 20 stuks: Rosalandia 3065 et.., Butterfly 3565 et., Hadley 5080 et., Columbia 3045 ct., Gol den Ohelia 3560 ct., Edith Helen 35 60 ct. W0UBRUGGE. Eierenveiling. De vereeniging Wou- brugeche Eierenveiling hield in het veiling gebouw haar jaarlijksche ledenvergadering. Uit de verslagen bleek, dat de vereeniging 92 leden telt en dat de omzet gedurende het aigeloopen boekjaar heeft bedragen 11.332.31. Het batig saldo met dat van vorige jaren bedroeg 127.38. Bij acclama tie werd het aftr. bestuurslid, de heer J. P. van 't Wout herkozen en in de plaats van den heer Van Straalen werd gekozen de heer Rijlaarsdam. Bij de rondvraag wezen eenige leden op het euvel, dat vuile eieren worden aangevoerd en da-t ook wel eieren worden verpakt in schimmelkisten. Het bestuur dood do toezegging, dat hierop nauwlettend zal worden gecontroleerd. Hierna volgde sluiting. Arbeidsbemiddeling. Omdat een agentschap voor arbeidsbemiddeling voor onze gemeente een nieuwe instelling is, zijn zeer vele ingezetenen niet op de hoogte omtrent de werkwijze van deze instelling. Het doel van het arbeidsbureau, gevestigd in het Raadhuis, is zoowel werkgevers aan krachben als werknemers aan een werk kring te helpen. Deze bemiddeling ge schiedt gratis en daar het een gemeente lijke instelling is, kan een ieder er gebruik van maken. Door bemiddeling van het bu reau werden reeds eenige menschen aan werk geholpen, zoowel in als buiten de ge meente. Diegenen die werkkrachten noo- dig hebben en zij die werk zoeken, kunnen zich van 9 -tot 12 en van 2 tot 4 uur ten Raadhuize melden. WASSENAAR. Gevestigd: J. N. Tekenbroek van Ned. Indië P. Q. van der Ham van Hil- legora P. T. Gevers en gezin van Tilburg E. OosterveerTookner van Den Haag E. Lesker van Leiden C. Pozzo van Den Haag C. van Doorne van Den Haag L. G. Cieselski van Duitschland M. Man tag van Den Haag J. van Oord van Benthuizen M. van der Veen van Ambt- Hardenberg B. van Meegen van Duitsoh land M. Rosier van Rotterdam KL. Knippenberg van Den Haag P. J. Bus van Oud- en Nieuw Gastel A. J. van Noord wijk en gezin van Londen H. G. Hennekam van Londen N. Oudshoorn van Rijnsburg M. Zantingh van Zuid- wolde W. P. van Ockenburg van Am sterdam E. L. M. Poppe van Duitschland T. Smitha van den Haag E. Hessel- mann van Duitschland E. Moser van Duitschland L. D. Bruyn ecl tg. van L. A. de Visser van Brussel. Vertrokken: E. Retting naar Den Haag J. G. Hendriksen naar St. Oeden- rode J. F. H. de Wit en vt. naar Den Haag A. de Bruin en vr. naar Den Haag C. Roller, naar- Den Haag Wed. W. L. Ko ud ijs naar Don Haag Wed. B. P. J. Raasvelt naar Den Haag L.,Sinon naar Katwijk Wed. F. K. Meinecke naar Amsterdam M. Drapa-1—Speta naar Weenon W. de Graaf en H. J. de Graaf naar B runs sum G. Dompeling naar Voorschoten A. van der Does naar Den Haag M. FischerHeizenröder naar Den Haag K Stifter naar Den Haag P. M. Molenaar naar Breda R. Wilfin- ger naar Den Haag Wed. C. H. Rotte veel naar Den Haag J. Moodt naar Warns veld E. Krauth naar Den Haag M. Möllers naar München B. H. Gros naar Hilversum K. Kulewei naar Did. M. A. M. Janzen naar Amsterdam J. K Kroon naar Leiden. Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout op Maandag j.l., des na middags te 7 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting wor den voorgelezen en onveranderd gearres teerd. Besloten wordt om van diverse eigena ren hunne pcrceelen, waarop de 's-Graven- damsche weg ligt tegen betaling van f 1. per eigenaar en per perceel over te nemen. De voorzitter zegt, dat alle eigenaren hier de gevraagde medewerking hebben verleend, met uitzondering der Landexploi- tatie-maatschappij Noordwijkerhout, ter wijl met een firma nog wordt onderhan deld. Op een desbetreffende vraag antwoordt de voorzitter dat de gemeente hare belan gen voldoende verzekerd had, ook al had zij niet den juridischen eigendom van den grond, doch dat de Provincie een ander standpunt inneemt en een van de voor waarden van overname is, dat de weg in eigendom der provincie wordt overgedra gen. De heer Geerlings vraagt, wie de kos ten van den grond betaalt. De voorzitter zegt, dat die kosten ten laste der Gemeen te komen, daar de grond kosteloos door de Provincie wordt overgenomen. Die kosten zijn evenwel dank zij de welwillende medewerking van belanghebbenden mi niem. Met de Landexploitatie-Maatschap- pij „Noordwijkerhout" zal een onteige ningsproces worden gevoerd. Om kosten te sparen, zal dit door de Provincie geschie den. Salarisverlaging. De heer Langeveld vraagt wie de over drachtskosten betaalt. De voorzitter ant- woordt, dat ook deze kosten van geen be- teekenis zijn, daar de akten ter secretarie worden opgemaakt. Ingekomen is een circulaire van Ged. Staten, waarbij dezen mededeelen, in ver band met de huidige omstandigheden voor nemens zijn te bepalen, dat op de wedden van burgemeester, secretarissen, ontvan gers en wethouders en op de vaste wedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand gedurende 3 jaren een tijdelijke kor ting wordt toegepast van 3voor zoover een zoodanige korting overschrijdt het be drag, dat in vergelijking met het jaar 1931 wegens nieuw of verhoogd verhaal van pensioensbijdragen moet worden betaald en met dien verstande dat op de kindertoesla gen geen korting wordt toegepast. Mocht in een gemeente met het oog op haar financieelen toestand meer korting dan bovenbedoelde noodzakelijk zijn dan stellen Ged. Staten zich voor dienovereen komstig ten aanzien van die gemeente een afzonderlijke regeling te treffen. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen aan Ged. Staten te berichten, dat met een korting van 3% accoord wordt ge gaan. B. en W. hebben in dergelijke geval len steeds de houding aangenomen zich te conformeeren aan de leiding van Ged. Sta ten, onverschillig of het in het voordeel of het nadeel is van de betrokken titularissen. De heer L. M. van Noort stelt voor om aan Ged. Staten te berichten, dat de raad gezien den zeer slechten toestand van de bloembollenteelt, tuinderij en de veehoude rij een korting van 10% gewenscht acht. De voorzitter zégt in deze aangelegen heid persoonlijk liever buiten het debat te blijven, daar hij het ongewenscht vindt, dat de burgemeester meepraat over aangele genheden, waarbij ook zijn persoonlijke be zoldiging is betrokken. De heer O. v. d. Klauw zegt zich met het voorstel van den heer L. M. van Noort niet te kunnen vereenigen. Spreker vraagt aan den voorzitter of de Rbad in deze aangele genheid kan beslissen, dan wel slechts ad vies geven. De voorzitter zegt, dat de Raad in deze slechts heeft te adviseeren. Ged. Staten zullen ten slotte doen wat zij redelijk en billijk vinden. Geen 3% korting maar 10%. Het voorstel van den heer L. M. van Noort wordt in stemming gebracht en aan genomen met 8 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren L. M. van Noort, E. Oostdam Hzn., N. H. de Klerk, J. W. van Parera, J. Geerlings, Jhr. J. H. Ge vers, W. Th. Langeveld en J. Passchier. Tegen stemden de heeren G'. v. d. Klauw, Th. v. Gijlswijk, J. v. d. Berg-Verdegaal en de beide wethouders. Overeenkomstig het advies der gezond heidscommissie zetelende te Katwijk, wordt onbewoonbaar verklaard de woning Haven straat No. 3. Het vergunningsrecht. Vastgesteld wordt een verordening rege lende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein en een regelende het verlofsrecht voor den verkoop van zwak alcoholischen drank in het klein. Het vergunningsrecht wordt gébracht op tien gulden voor elke vijftig gulden huur waarde of gedeelte daarvan, welke de lo- caliteit, in verband met den omvang van het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt, kan geacht worden te bezitten met dien verstande dat het recht niet lager dan f 40 zij. De voorzitter zegt, dat door de wet het minimum vergunningsrecht van f 25.op f 40.is gebracht, dat is dus 60% hooger. Het is billijk, dat zij die een goed mar- cheerendo zaak hebben ook een evenredig hooger vergunningsrecht betalen, daarom is het bedrag van zes gulden clat de vroe gere verordening inhield, gebracht op f 10 VAN NOORDWIJKERHOUT per vijftig gulden huurwaarde, dat is ook ongeveer 60% hooger. De heer Geerlings vindt een minimum vergunningsrecht van f 40.voor de kleine café's veel te hoog. De voorzitter is dit met den heer Geerlings eens, er zijn hem zelfs elders gevallen bekend, dat de netto verdiensten, die een vergunning oplevert, niet meer bedraagt dan het vergunnings recht, doch de wet schrijft een minimum van f 40.gebiedend voor. Het verlofsrecht wordt bepaald op f 25. voor alle verloven voor den verkoop van zwak^alcoholischen drank in het klein, zoo als door de wet wordt verlangd. P. v. d. Drift te Warmond wil het visch- recht pachten in de Schippersvaart en in de Maandagsche watering voor 5 jaren voor f 20.per jaar. De heer van Parera vreest schade aan de eigendommen gelegen langs de Maandag sche watering. De voorzitter kan dit niet inzien. Van der Drift heeft hier steeds gepacht en nimmer heeft hij iemand overlast aangedaan. De heer van den Berg Verdegaal gelooft dat het beter is voor het luttele bedrag dat wordt geboden, de Watering niet te verpachten. De voorzitter zegt te zullen zorg dragen, dat in de overeenkomst waarborgen worden opgenomen om overlast te voorkomen. Daarop kon de Raad met het betrekkelijk voorstel van B. en W. accoord gaan. Ministerieele bezwaren. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft bezwaren tegen de door den Raad ex art. 9 der Winkelsluitingswet ont worpen verordening. De Minister wil er wel mede accoord gaan dat in het tijdvak van 21 Maart tot en met 31 Mei van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. bloemen worden ver kocht en winkels zijn geopend als fruitwin kels en snoepwinkels, doch verder wenscht de Minister niet te gaan. Besloten wordt gedeeltelijk aan de wen- schen van den Minister tegemoet te komen, doch met klem er bij den Minister op aan te dringen, dat ook gedurende het badsei zoen de openstelling van fruit-, snoep- en sigarenwinkels wordt getolereerd. De heer Parera vestigt er de aandacht op, dat kapperszaken te Noordwijk op werkdagen na 8 uur mogen geopend zijn. Het gevolg is dat de mensehen in den zo mer 's avonds naar Noordwijk gaan om zich daar te laten bedienen. De voorzitter zegt met de opmerkingen van den heer Parera rekening te zullen houden en in overleg met de ter plaatse gevestigde kapperszaken een bepaling te zullen redigeeren, waarbij met hunne wen- schen rekening wordt gehouden De heer de Klerk stelt aan den voor zitter enkele vragen omtrent de toepas sing der winkelsluitingswet en maakt voorts de opmerking, dat algeheele winkel sluiting op Zondag het beste was. De voorzitter zegt omtrent de toepassing dér winkelsluitingswet thans niet te kun nen disputeeren. Wat de opmerking van den heer de Klerk aangaat, dat hij het veel beter vindt als alle winkels Zondags ge sloten zijn, noodigt de voorzitter den heer de Klerk uit een daartoe strekkend voor stel in te dienen De heer de Klerk zegt, dat al moge dit zijn meening zijn, hij toch geen aanleiding vindt om een dergelijk voorstel in te die nen. De voorzitter is van oordeel, dat de raadsleden hier overeenkomstig hun eigen overtuiging hebben te spreken en te han delen en niet als zaakwaarnemers van an deren. De door B. en W. voorgedragen verorde ning wordt hierna vastgesteld, behoudens wijziging wat betreft de kapperszaken. De heer Passchier verzocht aauteekening, dat hij tegen de verordening is, daar hij zich met het open zijn van winkels op Zondag niet kan vereenigen. In de begrooting, dienst 1931 en dienst 1932, worden enkele veranderingen aange bracht. Bij de rondvraag vraagt de heer L. M. van Noort om strengere toepassing van de overtreding der maximum snelheid der auto's. De voorzitter zegt, dat het met die over tredingen nog al los loopt. De heer de Klerk zegt, dat hij de woor den van den heer L. M. van Noort onder schrijft. 't Is meer dan bar zooals door de dagsavonds als Dorpstraat wordt gereden, speciaal als 's Zondagsavonds de kerk uitgaat. De voorzitter zegt, dat op den Langevel- der weg meer ongelukken gebeuren als in de Dorpstraat. Een maximumsnelheid van 20 K.M. is niet te handhaven. Spreker zal overwegen om de politie opdracht te geven om nu en dan controle uit te oefenen om hen te bekeuren, die deze snelheid belang rijk overschrijden. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. Surséance van betaling:' Verzocht: door de firma N. C. van der Zalm en Zenen, Bloembollenkweekster te Noordwijkerhout en de firmanten W. A. F. van der Zalm, Noordwijkerhout, C. A. van der Zalm, Noordwijk, Th. A. van der Zalm, Noordwijkerhout. Verhoor: Maan dag 27 Juni 1932 voorm. 11 uur, Gerechts gebouw Den Haag. Bewindvoerder. Mr. H. F. A. Donders, Leiden. Uitgesproken: N.V. E. W. Klijberg Pernot's Stoom- schoenfabriek „Hollandia", W a a 1 w ij k. Cur. Mr. Emma Lion, Den Bosch. X >v rei. >6i Vg ■■I1III HW IUil 1*11 4528 ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De raad komt Maandag a.s. des namiddags te 7 uur in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt als volgt: 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging der precarioverordening. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot heffing van keur en slachtloonen. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de steunregeling voor onvrijwillig werk- loozen. 4. Voorstel van B. en W. tot voteering van gelden voor werkloozen- en armenzorg en in verband daarmede tot verhooging van de tarieven voor gas, water en electriciteit. 5. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van medewerking voor den aankoop van schoolbanken voor de R. K. school te Aarlanderveen, krachtens art. 72 der Lager- Onderwijswet 1920. 6. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van medewerking tot de herstelling van de aan particulieren in eigendom be- hoorende Nieuwstraat en tot onderhand- schen aankoop van die straat van de tegen woordige eigenaren. 7. Voorstel van B. en W. tot verhuring van het gedeelte van het pand Raadhuis straat 118, hetwelk niet in gebruik is voor het landbouwhuisonderwijs aan de Zuid- Hollandsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. 8. Voorstel van B. en W. tot het in vas ten dienst aanstellen als gemeentewerkman met ingang van 12 Juli 1932 van A. de Graaf, thans tijdelijk als zoodanig werk zaam. 9. Wijziging van de gemeentebegrooting 1931. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Zaal'bergstraat, aan Mej. P. Meijer. Ongeluk ken. Gistermorgen had de heer J. van R. het ongeluk een neervallend blok eener hijsohstelling op zijn hand te krijgen, waardoor drie zijner vingers Wer den verpletterd. Nadat dr. M. de eerste heelkundige hulp had verleend, werd de patient ter verdere verpleging naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Op de fabriek der firma Bos en Zn. raakte onze plaatsgenoot L. van H. met zijn vingers onder een pers bekneld, waar door dit lichaamsdeel ernstig werd ver minkt. Dr. v. N. verleende heelkundige hulp. Op hol. In wijk Hoorn, raakte gister middag, het paard bespannen voor de kaasbrik van den landbouwer B. van Z. op hol. Nabij de woning zijns meester geko men zijnde, wilde het dier het erf op rennen, doch kwam, in plaats daarvan, met de brik en zijn besturder in de voor het huis gelegen sloot terecht. Met een nat pak en de schrik kwam deze laatste vrij, terwijl ook het paard behouden op het droge werd gebracht. Concert. De muziekvereeniging „Arti et Religione", gaf gisteravond in de mu ziektent aan de Stationsstraat, onder veel belangstelling, het eerste goed geslaagde volksconcert in dit seizoen. LEIDERDORP. De Post. Met ingang van 13 Juni 1932 wordt de 2e kombestelling van den post opgeheven; er zullen vanaf dien datum 2 bestellingen per dag worden uitgevoerd. KOUDEKERK. Te water. Terwijl gisterenmiddag de landbouwer T. D. alhier, zijn met paard bespannen hooihark even liet staan bij de smederij van L. Slingerland in den Hondsdijk, liep het dier achteruit met ge volg, dat het heel gespan in de langs den weg gelegen sloot terecht kwam. Met vereende krachten en groote moeit© wist men het gespan op het droge te bren gen. Als een wonder bleek toen, dat het dier, dat zoodanig was af ge tobt, dat het eenigen tijd van vermoeidheid op den wal bleef liggen, van de hooimaohine geen verwondingen had bekomen. Het geval liep dus voor den betrokken veehouder nog mee. Z0ETERW0UDE. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de maand Mei werden bij het correspond ent- schap der arbeidsbemiddeling alhier 139 aanvragen van werkzoekenden ingeschre ven. Door bemiddeling van den agent wer den 35 personen geplaatst bij de gemeen telijke werkverschaffing, terwijl 23 aanvra gen werden geboekt. Op het einde der maand stonden nog 81 personen als werk zoekend ingeschreven. Einde April be droeg het aantal 72. Overname weg door de Provincie. Naar we vernemen hebben de Prov. Sta ten besloten den weg LeidenZoeterwou- deStompwijk tot Zoetermeer op te ne men in het provinciaal wegenplan, zoodat binnen afzienbaren tijd het onderhoud daarvan aan de provincie zal overgaan. NIEUWKOOP. Werkvoorziening. Het Gemeentebe stuur richtte een circulaire aan alle vee houders in de Gemeente, waarbij oa. m. ge vraagd wordt, dat men den noodigen ar beid voor grasmaaien en hooibouw zooveel mogelijk laat verrichten door menschen en hiervoor geen machines bezigt. Ziekenauto. Door den autoverhuurder C. de Graaf alhier, is een auto ingericht speciaal voor het vervoer van zieken. De auto is voorzien van een veerende bran card, verbandtrommel e. d. Het geheel ziet er practisch uit en we zullen hopen, dat den ondernemer, die hiermede in een dringende behoefte voorziet, zijn initiatief beloond mag zien. Schouw. Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop en Noorden zullen op Maandag 20 Juni a.s. de eerste algemeene vaartschouw drijven in den Polder. Aan deze schouw zijn onderworpen de vaarten, de daarover gelegen bruggen en planken en de daarin gelegen land- hoofden. Tegelijk zal een algemeene inspectie ge houden worden over de kunstwerken van den Polder. Gevestigd: G. Bosman, boeren knecht uit Waddinxveen H. Verweij en gezin, boerenarbeider, uit Zegveld L. J. Kalshoven, slagersknecht uit Schoonhoven A. Vierhout en gezin, chauffeur, uit Nunspeet P. J. de Rijk, dienstbode, uit Deventer M. Oudshoorn, zonder beroep uit Vinkeveen W. de Beer, zonder be roep, uit 's-Gravenhage A. M. Baanstra en eohtgenoote, zonder beroep, uit Frane- ker J. M. van den Haak, dienstbode, uit Leiden C. C. M. Wa'hlen, boeren- dienstbode, uit Nieuwer-Amstel Th. P. de Wit, zonder beroep, uit Zegveld B. Vork, boerendienstbode uit Zevenhoven. V e r t r o k ke n A. C. Brussaard, amb tenaar ter secretarie, naar Oosterhesselen P. Winters, boerendienstbode, naar Mij drecht H. Schouten, veehouder, naar Ter Aar C. H. Sanders, zonder beroep naaf Oudewater P. van Velzen, vee houder, naar Mijdrecht A. A. Voorend, dienstbode, naar Zevenhoven G. W. Nieuwenhuizen, dienstbode, naar Ter Aar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TABIAN (uitr.) pass. 6 Juni Perim. KON H0LL. LL0YD. OAP NOR TE (uitr.) arr. 5 Juni te Lis sabon. RIJNLAND (Öhuisr.) vertr. 6 Juni van Rosario naar Las Palmas. KON. NED. ST00MB. MIJ. ACHILLES, AmsterdamBilbao pass. 6 Juni Ouessant. CER.ES vertr. 6 Juni van Piraeus naar Nauplia. FAUNA vertr. 6 Juni van Valencia naar Malaga. GANYMED'ES arr. 7 Juni van Oonstan- fcinopel te Rourgas. HEBE arr. 7 Juni van Amsterdam te Kopenhagen. LUNA arr. 6 Juni te New York. ORANJE NASSAU arr. 6 Juni te New York. ORPHEUS vertr. 6 Juni van Oran naar Oporto. RHEA arr. 7 Juni van Amsterdam te Aarh'us. STELLA, Algiers naar Amsterdam, pass. 6 Juni Gibraltar. THESEUS arr. 5 Juni van Kopenhagen te Gdynia. TITUS, Rotterdam-Vigo pass. 6 Juni Ouessant. VUT. C ANUS vertr. 6 Juni van Malaga naar Motril. KON. PAKETV. MIJ. SIGLI vertr. 6 Juni van Rangoon naar Sumatra. TASMAN arr. 6 Juni van Batavia te Port Natal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIEUWKERK (uitr.) pass. 6 Juni te Dungeness. ROTTERDAMSCHE LL0YD. DEMPO (uitr.) vertr. 7 Juni van P. Said. KOTA AGOENG (uitr.) pass. 7 Juni Sagres. KOTA TJANDI (thuisr.) vertr. 7 Juni van Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANCHISES arr. 6 Juni van Rotterdam te Hamburg. DIOMED, Japan-Rotterdam, arr. 6 Juni te Shanghai. EUMAUS, RotterdamJapan, vertr. 7 Juni van Singapore. MYRMIDON, Java-Amsterdam, pass. 6 Juni Perim.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10