Lederhandel A.VERH00G MAANDAG 6 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Eindstrijden van Zaterdag. Zaterdagmiddag werden op den Am stel de roeiwedstrijden van de Koninklijke" voortgezet. Het weer was niet zoo gunstig als den vorigen dag. Dit nam echter niet weg, dat de belangstelling van de zijde van het publiek grooter was dan tot nu toe het geval was. Voor dezen middag stonden op het pro gramma eendge eindstrijden en jeugdroeien. Jonge v i e r e n In dit nummer ver schenen aan den ptart Arsa, Njord en Tri ton. De Leidenaren startten zeer goed. Tri ton roeit rustig en blijft geregeld achter. Arsa komt in het geheel niet in aanmer king. Bij het clubhuis van Nereus begin nen de Utrechtenaren beter werk te too- nen. Bij Poseidon begint Triton in te loo- pen. Het resultaat is: 1. Njord (Leiden) 7 min. 46 sec.; 2. Tri ton (Utrecht) 1.5 lengte aehter, 3. Arsa (Amsterdam). Oude Vieren: Hier werd het een mooie strijd tussehen Nereus en Njord. Beide ploegen startten zeer goed. Bij de Berlagebrug heeft Nereus een halve lengte voorsprong. Bij het clubhuis van laatstge noemde vereeniging liggen beide ploegen gelijk. Het wordt een spannende race. Bij de Amstelbrug zijn de Leidenaren een halve lengte voor. De Amsterdammers gaan nu spurten en bij het clubhuis van Amstel liggen de beide ploegen weer gelijk Na een prachtige eindspurt gaat Nereus met een kwart meter als eerste door de finish. 1. Nereus (Blom, Bartlema, James, de Wit en Halie) tijd: 7 min. 29 sec.; 2. Njord (van Panhuis, James, Houwert, Werdmul- ler en stuurman d'Artdllac Brill) 7 min. 29.2 seconde. Overnaadsche Vieren: Hier ging de eindstrijd tussehen Amstel en Argo ®a Triton. Met een derde lengte verschil gaan de Amsterdammers in den tijd van 7 min. 45 see. als eerste door de finis'h. Tweede werd Argo in 7 min. 47 sec.; derde Triton (Utrecht). Jonge Acht: Dit nummer brengt Argo (Wageningen), Njord (Leiden) en Laga (Delft) aan den start. De roeiers moesten lang wachten alvo rens gestart bon worden daar de baan niet vrij was. Argo start met een geweldig snel tem po. Njord en Laga roeien rustig en loepen nit. Bij de Amstelbrug hebben de- Delfte- naren een kleinen voorsprong. Njord tracht bij te spurten, doch tevergeefs. Met een halve lengte winnen de Delftena-ren in den tijd van 6 min. 48.6 sec., 2. Njord, 3. Argo. Het avondprogramma van Zaterdag ver meldde een vijftal voorwedstrijden van Jonge Vier B en Jonge Aoht A. Jonge Vier B: De le heat ging tus sehen Hoop, Cadetten en Nereus. Met een halve lengte winnen de Cadetten na een fraaie eindspurt in 7 min. 55 sec. De tweede heat brengt Laga (Delft), Njord (Leiden) en Triton (Utrecht) aan den start. Na den start liggen de Utrechte naren iets voor, gevolgd door Njord en Laga. Dit blijft zoo tot de Berlagebrug. De Utrechtenaren sturen niet al te best. De Delftenaren zakken iets af doch bij het clubhuis van Nereus zijn ze weer inge- loopen. De Utrechtenaren roeien bijzon der goed en zijn bij de Amstelbrug een halve lengte vóór. De Leidenaren zijn er geheel uit. Bij het clubhuis van Amstel gaan de Delftenaren spurten en passeeren met een gering verschil in den tijd van 7 min. 41.8 sec. als eersten de finish. 2. Tri ton, 3. Njord» De derde heat ging tussehen Nereus en Willem III. Uitslag: 1. Nereus 7 min. 50 sec.; 2. Willem III. Jonge Acht A: De eerste heat in dit nummer bracht een spannende race tussehen Nereus en Triton. Met een taf- lengteverschil winnen de Amsterdam mers in 7 min. 18 sec. De tijd van Triton was 7 min. 18.2 sec. De laatste race van dezen avond was de tweede heat in hetzelfde nummers tus sehen Njord en Cadetten. Het afgaan van de Cadetten is zuiver en gelijkopgaand. Bij de Berlagebrug zijn de Cadetten iets vóór, dooh de Leidenaren blijven goed bij. Bij Nereus ligt Njord stuurboord in het vuile bakboord-water van de Cadetten. De Leidenaren verliezen hierdoor terrein. Bij Poseidon zijn zij reeds afgezakt. Bij de Amstelbrug slaan de Cadetten nog met een tempo van 32. De Leidenaren zijn blijkbaar vermoeid en slaan zeer onrustig Met ruim twee lengten winnen de Cadet ten. 1. Cadetten 7 min. 21.8 sec., 2. Njord 7 min. 30 sec. De laatste dag. Gistermiddag werd op den Amstel het roeifestijn van de „Koninklijke" besloten met enkele eind wedstrijd en. Oude Twee: Begonnen werd met den eindstrijd in bovenvermeld nummer tus sehen Willem III en De Laak. Met ruim twee lengsten winnen de Hagenaars. 1. De Laak (Den Haag) 8 min. 16.4 sec., 2. Willem III. Jonge Vier B: Hiervoor verschenen aan de start Nereus, Laga en Cadetten. Het eindresultaat is als volgt: 1. Laga (Delft) 7 min. 38 sec. 2. Cadetten (Breda) 3/4 lengte aehter. 3. Nereus. Overnaadsche twee: Hier ging de eindstrijd tussehen Amstel, Poseidon en Nereus. Uitslag 1. Amstel 9 min, 4.4 sec., 2. Poseidon (eenige lengten). 3. Nereus (ver achter). Hierna vond stijlroeien en stijl-snelroeien voor dames plaats. De resultaten hiervan waren als volgt: Stijlroeien seniores: 1. De Laak (Den Haag), 2. Argo, 3. De Hoop. Stijlroeien juniores: 1. Willem III. 2 Het Spaarne. Stijl-snelroeien: 1. De Vliet (zoowel in stijl- als in snelroeien beter). 2. Nereus. Oude Acht: In dit nummer ging de strijd tussehen Njord (Leiden) en Laga (Delft). Beide ploegen starten met een hoog tempo. De Leidenaars slaan in de eerste minuut 38, de Delftenaren 39. Bij de Berlagebrug liggen beide ploegen vrij wel gelijk. De Leidenaren zijn iets voor. Het baantempo bedroeg ongeveer 34 a 35. Bij het clubhuis van Nereus is Njord 1/2 lengte voor. Het lichaamswerk van de Leidenaren is zeer goed. Bij de Amstelbrug verhoogen de Delftenaren het tempo aan merkelijk en loopen zij uit. Bij het club huis van Amstel spurt Njord bij. Het wordt nu een spannende boord-aan-boord eindspurt. Met een taflengte verschil win nen de Delftenaren. 1. Laga (Delft) 6 min. 55 sec„ 2. Njord (Leiden). Jonge Twee B: Dit nummer bracht Triton (Utrecht) en de Laak (Den Haag) aan den start. Uitslag 1. De Laak (Den Haag) 9 min. 16.4 sec., 2. Triton (Utrecht). Jonge Acht A: De laatste race van dezen middag, tevens slot van deze wedstrijden was die in bovengenoemd num mer tussehen Cadetten, Nereus en Triton. Uitslag: 1. Cadetten 7 min. 23 sec., 2. Nereus (taflengte), 3. Triton (ver achter). Hiermede behoorden ook deze wedstrij den weder tot het verleden. GYMNASTIEK LEIDSCHE GYMNASTIEK- EM SCHERMVEREENIGING „EXCELSIOR". Zaterdagavond heeft de Leidsche Gym nastiek- en Schermvereeniging „Excelsior" in de groote zaal van „Concordia" een feestavond gehouden ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan, dat Vrijdag te vo ren werd herdacht. Vele leden, oud-leden en zuster-vereeni- gingen waren dezen avond tegenwoordig, waarvoor een gevarieerd programma was samengesteld. Buim een half uur over tijd, (waarom kan er toch niet op het aangegeven uur begonnen worden 1) nadat „Aufgepast" reeds verschillende nummers, om het wachten te korten, ten gehoore had ge bracht, opende ten slotte de voorzitter, de heer A. Galjaard, de feestelijke bijeenkomst met een woord van welkom. Vooraf had de opmarsch der leden plaats gehad. De voorzitter verwelkomde hierbij spe ciaal den eere-voorzitter, den beer Ant. Metz, wien hij dank bracht voor al het geen hij voor „Excelsior" gedaan had te vens verdere steun vragend, en voorts de afgevaardigden van zustervereenigingen, oud-leden, donateurs en donatrices. Spr. wil geen uitvoerig relaas geven van al het geen er in die 30-jaren is geschied, maar herinnert er alleen aan, dat de vereeni ging lid is geworden van het Kon. Ned. Gymn. Verbond en dat nu sindsdien heel wat meer medailles aan het vaandel prij ken. Er is een tijd geweest, aldus spr., dat er 168 leden en aspirant-leden waren. Die tijd is voorbij en spr. wekt de ouders op, hun kinderen naar de vereeniging te stu ren. Spr. hoopt en vertouwt, dat de leden van „Excelsior" zóoals voorheen, nuttige leden zullen worden in de maatschappij en brengt ten slotte hulde aan den leider, den heer N. de l'Ecluse, die met hart en ziel en op de juiste wijze de leden weet te lei den. Met een verwijzing naar het pro gramma en den wensch van een prettigen avond besloot de voorzitter zijn toespraak. Nadat „Aufgepast" weer een nummer ten beste had gégeven werden vier num mers van het gymnastiekprogramma te zien gegeven. Reeds bij het eerste nummer, de vrije oefeningen der leden, viel een zeer goede kennis van den leider te constateeren. Wat hij de oudste leden hier liet doen viel in vorm en tempo zeer te loven en de en kele, die de zeer ingewikkelde, maar zeer mooie oefeningen soms even niet kon vol gen, kan dit bij deze oefeningen wel ver geven worden, al is het beter zoo iemand in de achterste gelederen te plaatsen. Zooals gezegd waren de vlugge oefe ningen op zichzelf iets bijzonders en de moeilijke vorm alleen gepaard aan een zeer vlug tempo gaf een enkele onregelma tigheid. In houding en correctheid kon men ech ter den goedèn leidèr herkennen. Het nummer brug door de aspiranten muntte uit door beheersching, de factor, die brugwerk zoo mooi maakt. De oefenin gen, die den leider voordeed, werden door de leden en aspiranten keurig en correct uitgevoerd, zoodat de leden der jury, de heeren Ant. Metz en J. Nievaart wel een lastige taak hadden. Met vrije oefeningen voor de aspiranten en brug voor de leden werden deze keurig uitgevoerde onderlinge wedstrijdnum mers uitgevoerd. Na beoordeeling der jury was de uitslag als volgt: Adspiranten A: 1. C. Oudshoorn 35 p., 2. J. Jansen 32.5 p. Adsp. B., le groep: 1. R. Wielinga 15.5 p., 2. C. Schrijver 15 p., 2. M. Galjaard 15 p. Idem 2e groep: 1. M. Keereweer 14 p.; 1. N. Siera 14 p., 2. A. Weijling 12.5 p. Leden 3e graad: 1. J. v. d. Meij 29.5 p., 2. J. Nieboer 27 p. Idem 2e graad: 1. Mulder 29, 2. Santing 25 punten. Idem le graad: 1. J. Donner 33 p., 2. D. de l'Ecluse 26.5 p. Hierna werd de avond aangenaam ge vuld door de leden van het gezelschap „Aufgepast", die naast muziek en dans aardige liedjes gaven en nog een vroolijke klucht opvoerden. Tijdens de pauze was er gelegenheid om in de bovenzaal het bestuur te complimen teeren, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Met een bal werd de feestelijke avond besloten. LAWN-TENNIS DE STUDENTENWEDSTRIJDEN TE N00RDWIJK. Van Stapele kampioen. Zaterdag zijn de wedstrijden te Noord- wijk voortgezet en gisteren beëindigd. Het studentenkampioensohap werd ge wonnen door Van Stapele, die in een feilen eindstrijd Van Dompseler in drie sets wist te slaan. In het dames-enkelspel won mej. Roll in Oouquerque in den eindstrijd van mevr. Dros-Canters, Karsten won van Knotten belt. De uitslagen van Zaterdag luiden: Heeren-enkelspel eerste rondo: Ir. F. Algïe wint van mr. H. Kilian w. o.; R. v. d. Wel wint van E. Nielsen w.o. Tweede ronde: Algie sl. Van Hees 64 06 75; Teschmaoher sl. van Stapele 64, 97; Nelwan sl. De Koster 62, 60; Tjoa slaat v. d. Wel 62, 75; Hol lander slaat Ernst 75 62; Zweerts sl. Broekhuysen 62 60. Derde ronde: Algie wint van Leembrug gen w. o.: Knottenbelt slaat Teschmaoher 36 7—5 63; Weber sl. Nelwan 8—6 26 75; Marinkelle sl. Tjoa 61 75; Hollan der sl. „Gewis" 86 63; Karsten sl. mr. J. M. Kan 61 62; Sarlries sl. Nieuwen- huys 63 64, Zweerts w.o. Vierde ronde: Knottenbelt sl. Algie 61, 60; Sarkies sl. Zweerts 62 63; Kar sten sl. Hollander 62 60; Weber slaat Marinkelle 57, 62 63. Dames-enkelspel tweede ronde: mej. L. van Lindonck slaat mej. de Jong 75 46 75; mej. Stroink slaat mej. N. van Lindonck 75 16 62; mej. A. Korckhof sl. mej. Leeksma 60 61. Derde ronde: mevr. Dros sl. mej. Moo- lenburgh 60 62; mej. Belzer slaat mej. L. van Lindonck 62 60; mej. Kawilarang sl. mej. Stroink 61 61, mej. Rollin Couquerque sl. mej. Kerkhof 61 63. Halve eindstrijd: mej. Oouquerque sl. mej. Kaliwarang 60 60; mevr. Dros sl. mej. Belzer 62, 64. Heeren-dubbelsoel. eerste ronde: Towns- end en Nelwan sl. De Leon en Vos 60 60; Muntz en Herweyer slaat Stolk en Westerman 62 61; v. Dompseler en Boekhuysen sl. Breukelman en Teschma- cher 3—6 8—6 7—5. Tweede ronde: De Koster en Ha velaar w. o.; Zweerts en Ter Haar sl. Sarlries en Schut 63 79 62; Tierie en Tjoa sl. Warnars en Bevnes 8—1 63; Townsend en Nelwan sl. Muntz en Herweyer 62 63; Maaldrink en Horn w.o.; v. Dompse ler en Broekhuysen sl. v. Stapele en Scbreuder 62 46 64. Derde ronde: v. Panhuys en Wisselink sl. Maaldrink en Horn 61 62; Townsend en Nelwan sl. Zweerts en Ter Haar 61 75. Vierde ronde: v. Panhuys en Wisse link w. o. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. Joncquière en Sarkies sl. mevr. Ernst en Warnars 61 60; mej. Leeksma en J. M. Kan slaat mevr. Muntz en Muntz 60 64; mej. Stroink en Wisseling sl. mej. Moolenburgh en v. d. Wel 64 62. Tweede ronde: mej. Couquerque en We ber slaat mej. De Jong en Marinkelle 64 6—2. 1 Dames-dubbelspel, eerste i-onde: mej. Boekwijt en mej. T. Stroink sl. mevr. N. v. Lindonck en mej. v. Lindonck 16 63 6—3. Halve eindstrijd: mevr. Dros en mej. Belzer sl. mevr. Jonquiere en mej. Kawila rang 119 63. Heeren-enkelspel, kampioenschap Leid sche L. T. O., halve eindstrijd: v. Domp seler sl. Textor 61 63. De uitslagen van Zondag luiden: Heerenenkelspel, kampioensohap der Leidsche Studenten L. T. V„ eindstrijd: G. W. van Stapele sl. F. van Dompseler 4_6 64 6—2; Heeren enkelspel, halve eindstrijd, sl. W. F. Weber 1—6 9—7 6—3; W. J. Kar sten el. E. L. Sarlries 63 16 63. Eindstrijd: W. J. Karsten slaat J. Knot tenbelt 64 119. Daimes-enkelspel, eindstrijd: mej. M. Rollin Couquerque sl. mevr. DrosCan tors 6—0 7—5. Dame8dubbeispel, halve eindstrijd: mej. M. Rollin Couquerque en mej. A. van ICerckhoff slaat mej. J. Boekwijt en mej. T. Stroink 62 61; mevr. M. DrosCan- tess en mej. Kawilarang 119 63. re en mej. Kawilarang 119 63. Eindstrijd: mej. M. Rollin Couquerque en mej. A. van Kerckhoff sl. mevr. B. Dros —Canters en mej. E. Belzer 75 61. Heerendubbelspel, 5e ronde: Karsten en Weber sl. De Koster en Havelaar 64 60; Nelwan en Townsend w.o.; „Gewis en Knottenbelt sl. Tjoa en Tierie 62 61 Halve eindstrijd: Karsten en Weber sl. Nelwan en Townsend 62 46 64, Ge wis en Knottenbelt sl. Van Panhuys en Wisseling 60 61. Eindstrijd: Karsten en Weber sl. „Ge wis" en Knottenbelt 62 75. Gemengd dubbelspel 2e ronde: mevr. Joncquière en Sarkies sl. mej. A. v. Kerck hoff en „Gewis" 64 86; mej. E. Belzer en Knottenbelt sl. mej. Leeksma en Kan 63 86; mevr. DrosCanters en Tesch maoher sl. mej. Stroink en Wisseling 60 0—3. Halve eindstrijd; mej. Rollin Oouquerque en Weber slaan mevr. Joncquiëre en Sarkies 62 61; mej. Belzer en Knotten belt sl. mevr. Dros-Canters en Teschma oher 7—5 12—10. Eindstrijd: mej. Rollin Couquerque en Weber sl. mej. Beltzer en Knottenbelt 66 5—7 6—2. Wedstrijden te Alphen aan den Rijn. De Lawntennisclub „T. E. A. N." te Alphen aan den Rijn speelde Zaterdagmid dag een wedstrijd tegen de Bodegraafsc'ne tennisclub. De uitslagen waren als volgt: Gemengd dubbelspel: Mej. R. v. Dam HAARLEMMERSTR. 57, t/o- City GOEDKOOPE AANBIEDING LEDEREN F0T0TASSCHEN (alle maten) f 1.15 ACTETASSCHEN f 1.00 STUURTASSCHEN. f 1.25 MOTOR-BEENPIJPEN (waterdicht), p. p. f3.50 OLIEGOEDEREN. RUBBER KNIELAARZEN p. p. .16.50 4501 C. Kooy slaat mej. v. IngonT. v. d. Bos 61 36 63; mej. S. NoordhoekP. v. Dam slaat mej. B. v. d. BoomC. van In- gen 36 64 62. Heeren dubbelspel: L. van Dam—H. v. Beek slaat Ph. RoestA. v. d. Boon 64 61; B. BatelaanW. Batelaan slaat L. SchoutenC. van Ingen 46 61 86. Heeren Enkelspel: H. v. d. Boom slaat L. van Dam 97; Ph. Roost slaat T. van Beek 6—3 4—6 6—3. Dames: mej. N. Boonmej. B. v. d. Boom 5—7 6—4 6—3. De totaaluitslag was 52 in het voor deel voor de Bodograafsche tennisclub. ATHLETIEK MEJ. SCHUURMAN VERBETERT EEN WERELDRECORD. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND De uitslagen luiden: 1 e klasse. A.C.C.R. en W. Gewonnen door R. en W. met 48 runs op de le innings. R. en W. 114. A.C.C. 66. H.C.C, II—P.W. Gewonnen door H.C.C. II met innings en 7 runs. H.C.C. II 180. P.W. 91 en 82. Overgangsklasse V.R.A. IIH.C.C. III. Gewonnen door V. R.A. II met 24 runs op de le innings. Quick (N.)Ajax (L.). Gewonnen door Quick (N.) met 9 runs op de le innings. R.C.H.—R. en W. II. Gewonnen door R.C. H. met 51 runs op de le innings. KampongH.B.C. Gewonnen door H.B.C. met 8 runs (nog 4 wickets in handen). 3 e k I a s s e A. Excelsior II—H.C.C. IV. Gewonnen door Excelsior II met 9 wickets. H.D.V.S. Ill—V.J.C. I. Gewonnen door V. U.C, met 86 runs. H.C.C. IL.C.C I. Gewonnen door L.C.C. met 84 runs op dc le innings. Quick (H.)H.D.V.S. IV. Gewonnen door uick met 44 runs. Overzicht A.C.C. heeft het gisteren tegen R. cn W. niet kunnen bolwerken. In een wedstrijd, waarin geen hooge totalen gescoord werden, gingen de Haarlemmers met do overwinning strijken, P.W. zette de competitie al zeer slecht in, door met innings te verliezen van H.C.C. II. H.C.C. II scoorde 180 runs, cn P.W. 91 cn 82. In de overgangsklasse verloor Ajax met slechts 9 runs van Quick, in een wedstrijd, waarin de bowlers geregeld de overhand had. den. Ajax scoorde slechts 57 runs, vooral door het goede bowlen van de Nijmegenaar Fiege (711). Quick bracht er met het bat weinig meer van terecht, door 68 te maken. F. v. d. Mey en S. de Jongh hadden voor dit lage to taal gezorgd door resp. 5—33 en 431 te bow len. In deze klassen vielen voorts regelmatige overwinningen te noteeren van V.R.A. II, R.C. H. en H.B.C. L.C.C. behaalde in 3 A de tweede overwin ning, nu op H.C.C. V in den Haag. Wel hebben de Leidenaars de competitie goed ingezetI De Leidsche aanval zorgde voor een laag totaal der Hagenaars (63), waarna L.C.C. 147 runs bijeen klapte. De wedstrijd Ajax IIQuick II ging niet door. KORFBAI NEDERLANDSÖHE KORFBALBOND. POSTDUIVEN „Leidsche Postduivenclub". Uitslag Compiègne, duiven los 10.30. 15 1321, J. Vliegenthart, 24814, A Krol, 3615, J. Raaphorst, 111 C, Bosman, 9 10 Th. Werter, 1218 D. v, Driesum, 16. N. Bemelman, 17, Jhr. G. Stoop, 19. F, de Haas 20. dr. V. Leesberg. Eerste duif 15426, laatste 153732, Het kampioenschap korte afstand is gewonnen door A. Krol. „De Gevleugelde Vrienden" f Wassenaar Gisteren hielde de postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" een wedvlucht met oude duiven vanuit Pont St. Maxence (Fr.) De duiven werden in vrijheid gesteld te 10 uur 30 min. met Noordenwind en bewolkte lucht. De eerste duif bereikte het hok te 6 u. 12 m. 15 s., de laatste prijswinnende vogel te 6 u. 53 m. 15 sec. De uitslag was: 1, 7, 8, 9 en 12 C. Versteeg Jr. 2. J. H. Groeneveld, 3, 5. 6 en 11. J. P. Brederode. 4 en 10 K. I. Waasdorp. DE NATIONALE WEDSTRIJDEN TE HAARLEM! Nieuw Nederlandsch record speerwerpen voor Visser De gisteren door de H.A.V. „Haarlem" ge organiseerde nationale athletiekwedstrijden, welke als selectie dienden voor het internatio naal athletiekconcours, dat Zondag a.s. in het Olympische Stadion gehouden zal worden, zijn uitstekend geslaagd. Ondanks den wind hebben de loopnummers goede resultaten opgeleverd. Vooral was dat het geval bij de 100 Meter hardloopen voor dames, waarin mej. Schuurman erin geslaagd is het wereldrecord te verbeteren. In haar serie en in de beslissing liep zij den afstand in 11.9 sec. (oude recordtijd: 12 sec.). Bij dat nummer bleek, dat zij ver boven haar tegen standsters uitstak, welke één of meer secon den later aankwamen. Het nummer 100 meter voor heeren was voor Chr. Berger, die in de beslissing zijn concurrent en clubgenoot van den Berge klop te. Jansen van „Vlug en Lenig" leverde daar bij goed partij. Een Nederlandsch record verbeterde de Haarlemmer S. J. C. Visser in het nummer speerwerpen. Hij bracht het record, staande op naam van J. Knol van 54.17 meter op 55.14 meter. De andere loopnummers hadden een nor maal verloop. Voor de verdere prestaties verwijzen we naar onderstaande uitslagen: 100 Meter hardloopen heeren: beslissing: 1. Chr. Berger 10.7 sec. 2 M. v. d. Berge 10.9 sec. 3. K. F. Jansen 10.9 sec. 100 meter hardloopen dames. Beslissing: 1. Mej. T. Schuurman, U.D.L., 11.9 sec. 2. Mej. £>u Mée 12.9 sec, 3. Mej. Dalmolen 13.1 sec. 400 meter hardloopen. Beslissing: 1, Geurts 51 sec. 2. M. Oostermeyer 52,3 sec. 3. J, Prins 52.5 sec. 110 meter hordenloop. Beslissing: W. Kaan 15.7 sec, 2. Karman 16.9 sec. 3. Carrière. 1500 meter: 1. J. Buis, Haarlem, 4 min. 20.9 sec. 2. A. N. v. d. Boore 4 min. 25 sec. 3. H. Plieger 4 min. 27 sec. Hoogspringen met aanloop, dames: 1. Mej. L. Gilsolf, Hygiëa 1.5 meter, 2. Mej. T. Koop- mans, Brunhilde, Groningen 1.50 meter. 3. Mej, H. Leeksma, Hygiëa 1.50 meter. Hinkstapsprong: 1. W. Peters, P.E.C. 15.10 meter. 2. Lamorée, „Hou Vast", 14.10 meter. 3. J. Blankers, A.V. 1923, 14.33,5 meter. Vèrspringen met aanloop: 1. G. Lamorée, „Hou Vast" 6.91 meter. 2. Jac. Boot, D.F.C. 6.86 meter. 3. A van Welsenes, Haarlem 6.75 meter. Speerwerpen: 1. S. J. C. Visser, Haarlem 55.14 meter. 2. J. Knol, A.P.G.S. 51.50 meter. 3. H. de Keyser, A.V. 1923, 49.50 meter. Polsstokhoogspringen: 1. L. M. Oorschot, Brederodes, 3.70 meter. 2, H. de Keyzer, A.V. 1923, 3.60 meter. 3. D. van Genne 3.50 meter. 10 K.M. hardloopen: 1. N. Baars Steineman, Pro Patria 33 min. 12 sec. 2. W. Ja Bakker 34 min. 12 sec. 3. J. Toorenenburg, A.V.A.C. 35 min. 8 sec. 800 meter hardloopen: 1. J. Dop, „Vlug en Lenig" 2 min. 0.2 sec. 2. P. Nieuwland, Hellas 2 min. 4.6 sec. 3. W. S. F. Kok, „Trekvogels" 2 min. 5 sec. 4 x 100 meter estafette dames: 1. Gemengde ploeg 51.6 sec, 2. A. D. A. 53.8 sec. 4 x 100 meter estafette heeren: 1. Haarlem 44.1 sec. 2. A.V. 1923 45 sec. 3. Blauw-Wit. CRICKET DEETOS KAMPIOEN. Door een nieuwe overwinning op Koog Zaandijk, thans mot 32, hooft Deotoe gis teren in een uitstekend gespoelden wed strijd voor do vierde maal beslaag golegd op het kampioenschap van Nederland. WATERPOLO Waterpolodag van U.Z.C. De nationale polodag van de Utr. Zwera- club, die geldt als de officieuze opening van het waterpolo seizoen, heeft gisteren in de geheel gemoderniseerde zweminrichting aan den Vossegatschendijk te Utrecht plaats gehad De deelname van de zeventallen was zeer tal - rijk. en de publieke belangstelling overtrof de verwachting. De finale's van de afdeelingen 1, 2 cn 3 en 4 worden gespeeld bij gelegen heid van de nationale wedstrijden, die door U.Z.C. op 17 Juli worden gehoudea. De uitslagen waren als volgt: Afdeeling I: U.Z.C. IMaasI 22 (U.Z.C, wint bij loting): Zian I—D.J.K. I 5—1; G.Z.C. I-H.P.C. I 0- 5, Y I—H.P.C. 1—2; U.Z.C. I—Zian I 3—0. Finale: H.P.C.U.Z.C. op 17 Juli, Afdeeling II. Zwemlust IHaarlem I 16; A.Z. I—D.W.R. I 3—2 (na verl.); S.Z.C. I- Otter I 50; Nereus I—Star I 31; A.Z. cn P.C. I—H.V.G.B. I 0—1; H.Z. en P.C. I-R.Z. C. I 4—0; Haarlem I—H.V.G.B. I 4—0; H.Z. en P.C.—Nereus 4—0; H.Z. en P.C.—A.Z. 2- 1. Finale: H.Z. en P.C.Haarlem op 17 Juli. Afdeeling Ia. U.Z.C. II—Zian II 0-2; Y II D.P.K. II 3—4; G.Z.C. II—L.Z.C. II 1—0. D.J.K. II—G.Z.C. II 5—0; Zian II—D.J.K. II 5—2. Afdeeling III: TritonGorcum 17; Bran denburgZijl I 14; GroningenGorcum 6 2. Finale: Zijl IGroningen I op 17 Juli. Afdeeling 3a.: Zwemlust IIGorcum II 1— 0 Zijl IIStar II 21; Zwemlust IIZijl II 0—5. De successen van „De Zijl". Gisteren trok „De Zijl" met twee zevental len naar Utrecht om aan den waterpolodag, georganiseerd door U.Z.C., deel te nemen. Beide zeventallen wisten op hun tegenstanders resp. Brandenburg I (dc Bildt), Star II (Urt.) de overwinning te behalen, t.w. met 41 en 21. Doordat „De Zijl" I voor de eerste ron de was vrijgeloot, komt zij door deze over winning in de finale, waarvoor zij 17 Juli a.s, in Utrecht den strijd tegen Groningen I moet aanbinden. Door de minimale watertempera tuur van 16o. gaf Zwemlust II (Utrecht) de finale gewonen, hierdoor aan „De Zijl II" den eersten prijs in haar afdeeling latende. Wedstrijden van „De Zijl". Morgenavond 8.15 uur speelt De Zijl IG. Z.C. I en II com. een polo-wedstrijd in de zweminrichting „De Zijl". As. Woensdagavond 8 uur speelt in de zweminrichting a. d. Hooge Rijndijk L.Z.C. IV De Zijl II een polo-wedstrijd, A.s. Donderdagavond 8.15 uur speelt De Zijl III—L.Z.C. V in de zweminrichting Dc Zijl een polo-wedstrijd. De competitie Woensdagavond 8 uur zal de competitie voor de Alphensche Zwemclub A.Z.C. worden ingezet met de navolgende waterpolo-wed- strijden: A.Z.C. I (Alphen)S.Z.C. (Schiedam comp. 2e kl. N.Z.B. A.Z.C. IIde Gouwe I Waddingsveen le kl. G.Z.B.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7