UIT DE OMGEVING AGENDA MAANDAG 6 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 NATIONAAL MARIA-CONGRES. Het voorloopige programma. Wij zijn thans in staat over het groot na tionaal Maria-Congres, dat 6, 7 en 8 Augus tus te Nijmegen gehouden wordt, een uit voerig voorloopig programma te publicee- Het congres wordt vooraf gegaan door een Triduum op 4, 5 en 6 Augustus, in alle kerken van Nijmegen. Zaterdag, de eerste dag van het Con gres, wordt ingezet door een algemeene kin dercommunie in alle parochies der stad. Om 3 uur heeft de openingsvergadering plaats in de groote zaal van het Concert gebouw De Vereeniging, om 5 uur concert op het oude Valkhof en om 7 uur een Lof in alle kerken der stad. Om 8 uur vindt de eerste opvoering plaats van het Mariaspel: Die Eerste Bliscap van Maria tegelijkertijd wordt voor de Con gressisten, die het Maria-spel niet kunnen bijwonen de groote zaal van De Vereeni ging kan 1600 personen bevatten een openluchtvergadering gehouden op de Bijle- veldsingej met muziek en luidsprekers. Zondag, de tweede dag van het Congres, wordt begonnen met een algemeene H. Communie in alle kerken der stad. Om 9 uur zal Z. H. Exc. Mgr. Jansen een Pontifi cale H. Mis opdragen in de St. Canisius- kerk aan de Molenstraat. Om half 11 of 11 uur zal een H. Mis worden opgedragen in de open lucht, waarbij het volk onder lei ding van de St. Gregoriusvereeniging en de Liturgische Vereeniging de kerkelijke ge zangen zal uitvoeren. In den loop van den morgen vindt verder nog een besloten op voering plaats van het Mariaspel. Om 12 uur wordt er weer een Concert ge geven op het Valkhof. Om half twee wordt de tweede openbare opvoering gegeven van het Mariaspel „Die Eerste Bliscap" in de groote zaal van De Vereeniging. Om 4 uur vindt de plechtige Maria-Opdracht plaats, besloten met een Pontificaal Lof in de open lucht en de plechtige kroning van het Ma- ria-beeld. Om kwart over 8 wordt weer een groote algemeene vergadering gehouden in De Vereeniging, waarop als spreker zal optre den Dr. H. W. E. Moller uit Tilburg. Gedu rende den dag is er gelegenheid voor het beleggen van sectievergaderingen. Maandag, den derden dag van het Con gres. hebben in den morgen verschillende godsdienstige plechtigheden plaats voor de secties, terwijl dien ochtend tevens ver schillende religieuse en sociale vereenigin- gen sectievergaderingen zullen houden. Om 2 uur is er een derde openbare opvoe ring van het Mariaspel „Die Eerste Bli scap" Om 4 uur wordt een plechtig Lof ge houden met „Te Deum" in de dekenale kerk van St Augustinus, waarna om 5 uur in de open lucht een kinderbloemenhulde en op dracht aan Maria zal plaats hebben. De groote sluitingsvergadering wordt ge houden om 8 uur in de groote zaal van De Vereeniging. Ziehier een kort schema van de plechtig heden, die 6, 7 en 8 Augustus ter eere van Maria, de Moeder der menschen, in de ka tholieke universiteitsstad zullen plaats heb ben. Laten alle katholieken van Nederland zich opmaken om deze grootsche Maria- huldiging mede te .maken ten einde haar machtige voorspraak in te roepen in de be narde tijden, welke wjj beleven. Het is 20 jaar geleden, dat te Maastricht het vorig Nationaal Maria-Congres werd gehouden en nog leeft bij velen de herinne ring aan de heerlijke Maria-dagen, welke zij daar hebben meegemaakt. Thans is Nij megen aan de beurt om een nationale hulde te gaan brengen aan ons aller Moeder Ma ria. Laten de Nijmeegsche congresdagen het "bewijs leveren, dat de liefde voor de Moe der Gods en de Moeder der menschen Ma ria. nog diep leeft in onze harten. Op naar het Maria-Congres te Nijmegen! Het Congres-bureau Van Schaeck Ma- thonsingel 1 te Nijmegen verschaft gaarne alle gewenschte inlichtingen, terwijl aldaar ook reeds toegangskaarten kunnen worden besteld. HAVENTARIEVEN GAAN OMLAAG. Het zal Rotterdam 1.300.00 kosten. Het college van B. en W. heeft naar de „Maasbode" verneemt Zaterdagmid dag een beslissing genomen inzake de verlaging der haventarieven. Ter tafel ligt een voorstel om het havengeld voor zee vaartuigen te verlagen met één zesde. Met deze nieuwe regeling zal zeer ver worden toegemoet gekomen aan de wen- sc-hen der reedrijen. Booten, die in verhou ding tot haar tonnenmaat maar een klein kwantum goed komen lossen of laden, zul len met dit nieuwe tarief aanmerkelijk goedkooper terecht kunnen. Het ligt in de bedoeling, dat de Baad zeer spoedig in de gelegenheid zal worden gesteld om over dit voorstel een beslissing te nemen en de verlaging, waarvan de mindere opbrengst op 1.3 millioen wordt geraamd te doen ingaan op 1 September a.s. INTERN. CONFERENTIE IN ZAKE COLORADOKEVER. De Ned. delegatie. De Fransche regeering heeft het initia tief genomen tot bijeenroeping van een conferentie ter bespreking van het gevaar, dat dreigt door de verbreiding van den coloradokever en van de middelen om dat gevaar te bestrijden. Deze conferentie zal 6 Juni a.s. te Parijs bijeenkomen. De Ned. regeering zal worden vertegenwoordigd door de heeren Hooft, van het dep. van Buitenl. Zaken, ir. Bonthuis van het Dep. van Economische Zaken en Arbeid cn ir. van Poeteren, hoofd van den Ned. Planten- ziektekundigen dienst, alsmede door den land bouw consul ent to Parijs, ir, Seven- stcx. NEDERLANDERS BIJ Z. H. DEN PAUS. Men seint uit Home d.d. 4 dezer aan de „Msbd.": Z. H. de Paus ontving heden een groote groep Nederlanders onder leiding van den procruator-generaal der Kruisheeren. De H. Vader verklaarde in zijn toespraak dat hij altijd met groote vreugde de Ne derlanders in audiëntie ontvangt., daa.r Hij sedert Zijn jeugd voor de natuur en het leven van dit interessant land groote be langstelling heeft gehad. De Paus wees er verder in zijn toespraak op, dat Nederland een zeer bijzondere en glorierijke plaats onder de verschillende landen dor wereld, wat de religieuze activiteit betreft, inneemt daar het in verhouding tot zijn inwoners aantal de meeste priesterroepingen heeft terwijl Nederland, wat de Missie-actie be treft, aan de spits staat. Daarna schonk de H. Vader aan Zijn geliefde Nederland- sclie bezoekers en hun dierbaren in het Vaderland zeer gaarne Zijn zegen. Aan het einde van de audiëntie zongen de pelgrims „Aan U, o Koning der eeuwen" REGELING INVOER VAN BOTER. Verdere beperking onnoodig geacht Tegengaan van speculatieven opslag van bui- tenlandsche boter. Een groote Russische enden nog niet toegelaten. Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot regeling van den invoer van boter is het volgende ontleend: Met voldoening mocht de Minister van Economische Zaken en Arbeid constatee- ren, dat de contingenteering van boter als aanvullende maatregel op het ontwerp Crisiszuivelwet algemeen noodzakelijk werd geacht. Hij kan evenwel niet meegaan met de opvatting van die leden, die een verder gaande beperking van den invoer ge- wenscht achten. Deze verdere beperking beoogt immers niet meer zuiver en alleen aanvullend te werken op het complex aan hangige steunmaatregelen, doch in direc- ten zin steun verleenen aan den binnen- landschen zuivelprijs door inkrimping van den normalen invoer. Het motief van dezen maatregel is voorloopig uitsluitend gelegen zooals reeds in de Memorie van Toelichting ge zegd is in de verwachting, dat, hangende het ontwerp Crisiszuivelwet, tot overma- tigen invoer en peculatieven opslag van buitenlandsche boter zou worden overge gaan. Dit is ook de reden, dat deze contingen teering een provisorisch karakter draagt en de toelichting in afwachting, zoo sober gesteld bleef. Een groote Russische zending, waarop waarschijnlijk in heb Voorloopig Verslag wordt gewezen, is na de inwerkingtreding der contingenteering hier te lande ten invoer aangeboden, doch deze zending is nog niet ten invoer toegelaten en in entré- pot opgeslagen, wijl hier niet onomstoote- lijk vaststond, dat deze partij vóór het uit- aardigen van het Koninklijk besluit te goeder trouw was verzonden. Een nog hangend onderzoek betreffen de deze kwestie zal moeten uitwijzen, in hoeverre deze partij op grond der bestaan de bepalingen al dan niet moet worden toegelaten. EEN AMSTERDAMSCHE RAADS ZITTING IN 1933. Wijsneus van het „H'bld." schetst© naar aanleiding van de gramofoon-historie de socialistische raadsleden een Amsterdam- sche raadsziting in het jaar 1933 aldus: Aan de groene tafel de burgemeester dr. W. de Vlugt, naast hem de wethou ders. In de zaal: anti.-rev. leden, kath. leden, Vrijheidsbonders, communisten, chr.-hist. leden, middenstanders. Verder 19 ledige stoelen. Een voorstel van B. en W. wordt behan deld; alle fracties zeggen haar meening sommige meer dan één meening, ieder zoo als hij gebekt is. Een kruier (komt aan de deur); Meneer de voorzitter ben ik hier bij den raad te recht Voorzitter: Wie is ui Kruier: Ja ziet u, ik kom stemmen na mens de S. D. A. P.-raadsfractie. De voorzitter: Maar de heeren moeten toch zelf komen.... dat is toch geen verte genwoordigingdat is veraf-weziging. De kruier: Ja, de partij kan heusch geen 19 kruiers betalen na al die stakingen, en het partijbestuur zei, dat de heeren er toch maar zaten om stemmen uit te bren gen dat kon ik wel alleen Een A.-R. lid: Negentien zetelsen één opinie Iemand op de tribune: En géén opinie. De voorzitter (hamert): Maar dat is toch geen evenredige vertegenwoordiging.... één kruier Iemand op de tribune: Wel evenredig aan het karakter der partijen. (Hij wordt verwijderd; de zitting duurt voort). De kruier: En de heere vrage of ik pre- sentie-geld voor hen mee mag nemel Iemand verrijst aan de wethouderstafel. Het is een S. D. A. P.-wethouder, die niet weg mag blijven. In een gloeiend artikel voorgelezen uit een rood blad, verdedigt hij de houding der partij. Als alle partijen zoo deden, zou er zijn een enorme bespa ring aan tijd en licht en vuur in den raad, aan papier in de kranten.Hij stelt voor het presentiegeld uit te betalen, dat wordt nu toch ruim op andere dingen bespaard. De voorzitter: Maar zouden de S. D. A. P.-wethouders ook dan maar niet wegblij ven van het stadhuis! De- S. D. A. P.-wethouder: Wij moeten ons toch vertoonen bij branden, proeftoch ten en congressen De kruier: Nou, heere, dus 19 stemmen legenIk mot weg, anders kost 't de heeren nog een uur loon.... Hier ia 't adres van de firma as de andere frac ties ook zoo ver zijn, beveel ik me an voor hun klandizie. Voor drie partijen tegelijk is verlaagd tarief.... Nog niet! Nou adjuus. (Af.) S. D. Voorstel tot loonsverlaging. Do Soc. Democratische raadsfractie van Hoorn heeft een voorstel ingediend om een loonsverlaging van het gemeenteper- soncel in te voeren, waarin progressie is gelegen. Tot 1000 wil men geen aftrek, daarna boven de 1000 5 pet tot 10 pet. bij de hoogere tractementen. Verzocht wordt aan burgemeester, secretaris en ont vanger ook 10 pet. vrijwillig af te staan. Het college van B. en W. had voorstel len ingediend om een verlaging van pl.m. 3 pot. over de geheele linie te doen plaats hebben. Zooals men weet, is ook in het door den Gemeenteraad van Leiden op voorstel van B. en W. aangenomen voorstel een pro gressie gelegen. 't Is opvallend, dat toch niet overal de S. D. A. P. zich zonder meer verzet tegen loonsverlaging van het Overheidspersoneel. LAND- EN TUINBOUW TARWEMENGGEBOD IN FRANKRIJK. Krachtens een presidentieel decreet van 24 Mei 1932, verschenen in den „Journal officiel" van 25 Mei 1932, is het percenta ge buitenlandsche tarwe, dat in Frankrijk voor de broodbereiding en andere voe dingsmiddelen mag worden gebezigd, van 40 tot 45 pet. verhoogd. Bij decreet van 27 Mei 1932, opgenomen in het „Journal Officiel" van 28 Mei jl., is het percentage van 45 op 50 pet. gebracht. OEGSTGEEST. BEGRAFENIS OUD-GEM.-ONTVANGER LUBBE. Hedenmorgen had onder groote belang stelling de plechtige uitvaart en begrafe nis plaats van den heer G. Lubbe, oud-ont vanger dezer gemeente. Duidelijk bleek, dat de overledene, die bijna 49 jaar gemeente-ontvanger is ge weest, m alle kringen hoogachting en waardeering genoot. De plechtige gezongen H. Mis van Re quiem werd opgedragen door Pastoor de Vetten met assistentie van Kap. Dorbeck uit Leiden en Kap. Blok, resjiectievelijk als diaken en sub-diaken. Pastoor de Rooij uit Amsterdam, school vriend van den overledene, droeg aan een der zijaltaren een H. Mis op en was mede bij de begrafenis op het kerkhof aanwezig. Het zangkoor, onder leiding van Kap. Roest, voerde de kerkelijke gezangen uit. De beaarding weid verricht door Pas toor de Vetten. Onder de aanwezigen in de kerk en op het kerkhof merkte we op Burgemeester v. Gerievink, weth. Zandbergen, gem.-ontvan- ger Sommeling, oud-gem.-opz. v. d. Voet, gemeenteraadsleden, gemeente-ambtena ren, dr. Timmermans en. vele vrienden van den heer Lubbe. Oud-Burgemeester van Griethuizen had bericht gezonden wegens afwezigheid niet de begrafenisplechtigheden te kunnen bij wonen. Onder de kransen, die de lijkbaar bedekten, zagen wij er een van het Ge meentebestuur en een van het bestuur der IJsclub. WARMOND. Aangehouden. In verband met de al hier plaats gehad hebbende geweldpleging ging (stukadoorsstaking) is alsnog te Haar lem gearresteerd de aldaar wonende 36- jarige stukadoor S. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Wat deed de Subcommissie voor Ontwikkeling en Ontspanning? „Voor de Ontwikkeling der Werkloozen wordt door de daarvoor bestemde Subcom missie van het Crisis-comité bijkans niets gedaan. En toch wordt door de burgorij door geregelde bijdragen daarvoor geof ferd". Zie daar een verwijt, dat wel wordt gehoord. „In cauda venenum", zeiden de Ouden. „Het gevaarlijk venijn zit in den staart". Het-gevaarlijke zit ook hier in het laatste van de bewering. Het wekelijksch totaal cijfer van de bijdragen van de burgerij gaat toch al in dalende lijn. Als wij dergelijke opmerkingen maar laten passeeren, gaat dit binnenkort nog met sprongen naar be neden. En daarom meenen wij goed te doen met eens te laten zien, wat de Commissie ge daan heeft voor de Ontwikkeling der Werkloozen, wat zij nog meer gepoogd heeft te doen maar met bedroevende resul taten en wat voor „groote" sommen gelds, dat alles wel heeft gekost. In December 1931 werd. de Subsommissie Ontwikkeling en Ontspanning geïnstal leerd. En onmiddellijk is zij gaan beraad slagen, wat zij voor de Ontwikkeling der Werkloozen zou kunnen doen. Unaniem was de Commissie van den beginne over tuigd, dat zij bizondere zorg zou moeten besteden aan het bevorderen van ontwiir- keling in eigen vak of beroep van de Jeug dige Werkloozen. Dat deze taak moeilijk zou zijin, begreep zij. Dat daarvoor zoo wei nig belangstelling was van de zijde van de eerst belanghebbenden, viel haar tegen. Intusschen kwam met gemeentelijke sub sidie in het Leidsche Volkshuis tot stand een Cursus Practijkwerken voor werkloo- ze metaalbewerkers, bouwvakarbeiders en schilders beneden de 25 jaar. Vanzelfspre kend dat de Commissie zich van werken op dit terrein van toen af onthield. De Commissie organiseerde in Maart een cursus Electriciteitsleer, daartoe in staat gesteld door de Directie der Sted. Lichtfabrieken. De belangstelling hiervoor was zeer goed. De opzet was, dat slechts 30 cursisten zouden worden toegelaten. Er ga ven zich 50 oandidaten op. In overleg met den cursus-leider, den heer Nieboer, werd het aanta-l deelnemers tot zooveel uitge breid. Vervolgens werd door het Crisis-comité gepoogd een theoretischen cursus te geven aan metaalbewerkers en bouwvakarbei ders. Het Genootschap Mathesis stelde ©enige lokalen beschikbaar, enkele leeraren wilden hunne krachten hiervoor geven. De lesisen zouden plaats vinden in de morgen uren drie dagen per week. Eenige oproe pen werden in de plaatselijke pers gedaan. En het resultaat was zoo bedroevend, dat de cursus niet kon doorgaan. Voor werklooze kantoorbedienden orga^ niseerde de Commissie een cursus in het gebruik van moderne kantoormachines m de boekhouding. Bij eerste oproep gaven zich hiervoor 6 personen op. Dit getal werd later opgevoerd tot 11. Kosten waren aan deze lessen niet verbonden. De Commissie was een oogenbldk ont moedigd bij zoo weinig belangstelling van de werkloozen, die over tijd meer dan ge noeg te beschikken hebben en van wie fi nancieel niets werd gevraagd. Toen kwam de heer Vlieland met de aan bieding werkloozen geheel belangloos les te geven in het Engelsch. Bedoeling is, dat deze oursus iy2 a 2 jaar zal duren en klaar zal maken voor het behalen van het diplo ma Morcuriuis. Het Crisis-comité zal de handboeken bekostigen. Voor dezen cursus gaven zich 51 deelnemers op. Zoo, eindelijk weer eens een mooi resultaat. Naast cursussen ter ontwikkeling orga niseerde de Subcommissie ook eenige ont wikkelingsavonden. D®. Na-uta hield een le zing met lichtbeelden over de Kerstvertel lingen van Dickens. Ook om de mooie lan taarnplaatjes ontleend aan Engelscke il lustraties was deze bijeenkomst hoogst leer zaam. Slechts een kleine groep werkloozen toonde belangstelling; en toen het een poosje donker was verdween nog een deel. De heer Vercruysen hield een lezing met lichtbeelden over een Tocht langs den Rijn, welke lezing werd afgewisseld met Rijnlie deren. De belangstelling was miniem. De heer D. J. van der Ven, de bekende folklorist, gaf een zeer fijne illustratie ont- met explicatie en muzikale illustratie ont leend aan Valerius-liederen van het leven op en om de intusschen verdwenen Zuider zee. De firma Niemeyer te Groningen had dezen avond aangeboden. In de Stadsge hoorzaal kwamen een 600 bezoekers sa men, werkloozen met hun gezinnen. Toen na het tweede deel het licht weer aanging, was twee derden va.n het publiek verdwe nen. Wij vatten samen. Deed de daarvoor aangewezen Subsommissie bijkans niets voor de ontwikkeling der werkloozen! Zij deed veel, zij probeerde zeer veel. Zij zal nog meer doen in bespreking zijn een cursus E. H. B. O., bezoek van musea, le zingen van algemeene aard, enz. maar ©en groote belangstelling van de zijde der belanghebbenden mocht zij niet ondervin den. Maar de buitenstaander zegge nu niet, dat er bijkans niets gedaan is. En vooral betrekke hij daarbij niet de geregelde bij dragen der burgerij. Het Uitv. Comité staat op het standpunt, dat de toch niet royaal toevloeiende gel den op de eerste plaats besteed moeten worden voor het helpen in dringende ge vallen. Zoo kon de Subsommissie over slechts zeer weinig beschikken, maar voor de uitvoering van haar plannen had zij door de belanglooze medewerking van ver schillende zijden ook niet zooveel noodig. De Subcommissie zet haaT taak voort. Naast zorg voor ontspanning van- den winter regelde zij bioscoopbezoek en gaf een tweetal Concertavonden, nu spelen we kelijks een acht elftallen in onderlinge voet- Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van A. Leeuwin om vergunning tot het oprichten van een werk plaats voor het vervaardigen van meubelen in het perceel Aloëlaan No. 2, gelet op do artikelen 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek, dat genoemd ver zoek met de bijlagen op de Secretarie de zer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den lSen Juni 1932 des voormiddags te half eLf uren in het per ceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeente werken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, ten einde hun bezwa ren monderling toe te lichten. Kostelooze inenting en herinenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 15 Juni 1932 des namiddags van 2 tot 3 uur in het Elisabethshof aan de Oude Vest gelegenheid zal worden ge geven tot kostelooze inenting en her-inen ting tegen pokken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 Juni 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius* Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.-30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. balcompefcitie wil zij probeeren iets te doen voor de ontwikkeling bizonder der jeugdige werkloozen. Zij vraagt niet zoo zeer om financieele steun voor Haar werk, maar wel om de moreele. Wie kan, spore werkloozen nog eens aan hun ledigen tijd te gebruiken tot eigen ontwikkeling. En wie daartoe niet in de gelegenheid is, ont houd e zich tenminste van ondeskundige critiek, die maar schaadt. De Subcommissie Ontwikkeling en Ontspanning: Ds. J. W. GROOT ENZERINK, voorzitter W. F. LYKLEMA, penningmeester. Mej. RUTH. W. F. VAN DEN BROEK. IJ. KUYPERS. J. SLEGTENHORST. S. N. WA RING A. H. J. A. M. VAN DER VEN, secretaris. Vliegpost Ned. O.-Indië. De Directeur van het Postkantoor Lei den vestigt er de aandacht op, dat door het vroegere vertrek Donderdags van het vliegtuig naar New. O.-Indië, het tijdstip van laatste buslichting van de correspon dentie voor dit vliegtuig, bepaald is des Woensdags om 23 uur 50 minuten. Voor de lichting van de bijbussen blijft het tijdstip vastgesteld op 22 uur. Verplaatsing bij de belastingen. De volgende mutaties hebben plaats gehad: Mej. M. C. E. van de Putte, rijksklerke D.B. enz. van Leiden Insp. Ie afd. naar Leiden Insp. 3e afd. P. M. Linssen, rijksklerk D. B. enz., van Lei den Insp. 3e afd. naar Hengelo (O.) kr. J. J. v .d. Waals, tijd. rijksklerk D.B. enz, van Leiden Insp. Ie afd. naar Groningen Insp. Ie afd. T. Heeres, tijd. rijksklerk D. B. enz. van Lei den Insp. Ie afd. naar Groningen Insp. Ie aid. GRAALHUIS TE ZOETERWOUDE. Voor rekening van het R. K. Kerkbestuur van de Parochie ,.H. Joannes' Onthoof ding te Zoeterwoude—Zuid'ouurt, zal te Zoeterwoude op een terrein naast de Pas torie een „Graalwacht" gebouwd worden. Zaterdag 4 Juni 11. heeft de aanbesteding van den bouw plaats gevonden volgens de plannen van Architecten L. Ir. Jan A. van der Laan. De inschrijving hiervoor was als volgt: L. J. Bosman te Zoeter woude 11.750.—, A. van Bemnekom te Zoeterwoude 9386.25; J. J. Rodewijk te Zoeterwoude 9396.25; Erven A. Paardekooper te Zoeterwoude 8287.—%

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2