HET PAD LANGS DE KLIP. VRIJDAG 3 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. VROUW TE WADDINXVEEN IN BRAND. Ook haar kleinkind gewond. Terwijl mej. v. d. Krans in de Emma- straat te Waddinxveen eenige bezigheden in de keuken verrichtte, speelde haar klein kind met een flesch benzine. Zij wilde het kind de flesch ontnemen, waarbij echter de kurk er af viel en een gedeelte van den in houd der flesch in het, in de nabijheid staande petroleumstel terecht kwam, meldt de „Tel." Bij haar pogingen om de vlammen te dooven, hield de vrouw de flesch nog in de hand, waarop deze in aanraking kwam met de vlammen en sprong. De nog in de flesch aanwezige benzine stroomde over de kleeren van de vrouw waardoor deze vlam vatten. Gillend rende de vrouw het huis uit waarop ijlings toegeschoten buren het slachtoffer in dekens wikkelden en de vlammen doofden. De ontboden genees heer constateerde, dat de vrouw brand wonden over het geheele lichaam had op- geloopen en oordeelde overbrenging naar de Wijkverpleging te Gouda noodzakelijk. Het kind had slechts lichte brandwonden gekregen, welke door den dokter verbon den werden. De toestand van de vrouw is zeer zorgwekkend. BOTSING TUSSCHEN AUTO'S BIJ MILLINGEN. Ongeval bij landstorm-oefening. Gisteravond omstreeks halfacht had tus- schen Nieuw Millingen en den Dassenberg nabij Apeldoorn op den nieuwen Betonweg •en ernstige botsing plaats tusschen een militairen en een particulieren auto, waarbij een tweetal personen ernstig ge wond werden, namelijk mevr. Bijl uit Den Haag die o.a. een sleutelbeen brak en ser geant Monshouwer uit Rotterdam, die eveneens een sleutelbeenbreuk bekwam. De beide auto's werden geheel vernield. Het ongeval heeft zich, naar de „Tel." meldt, als volgt toegedragen: Een militaire auto van Ket Vrijwillige Landstormcorps Motordienst „Zuid-Hol land" waarvan de manschappen gestation- neerd zijn te Harskamp voor een drie- daagsche oefening, kreeg op den Dassen berg motorpech en bleef onder den berg staan. Een andere militaire auto kwam hem achterop, reed hem een 200-tal meters voorbij en keerde toen terug, om zich bij eerstgenoemden wagen te voegen ten ein de dezen nadere instructies te geven. Blijkbaar was de bedoeling van den be stuurder om voor den stilstaanden auto te gaan staan. Bij het zwenken werd deze echter in de flank gegrepen door een par ticulieren wagen komende uit de richting Apeldoorn, waarin gezeten was de familie Bijl, bestaande uit zeven personen, afkom stig uit Den Haag. Door de botsing vloog de militaire auto tegen den berm hetgeen eveneens het geval was met den particu lieren auto. Beide auto's werden vrijwel geheel vernield. Van alle zijden kwam al spoedig hulp opdagen, o.a de motorbrigade van de po litie te Apeldoorn, onder leiding van den hoofdinspecteur J. Helder. Het mag een wonder genoemd worden, dat er geen doo- den te betreuren zijn, gezien de totaal ver nielde wagens. De beide hierboven ge noemde gewonden werden naar Apeldoorn overgebracht doch de gewonde sergeant Monshouwer uit Rotterdam werd later per militaire ziekenauto uit «Ede naar het militair hospitaal te Utrecht vervoerd. De andere inzittenden van den particulieren auto bleken minder ernstig gewond en werden ter plaatse verbonden. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. HET LEVENDE LIJK. Een geheimzinnig geval. De politie van het Bureau Raampoort te Amsterdam werd gisteren door een ambte naar van het Bevolkingsregister opgebeld met het verzoek om inlichtingen in een zeer eigenaardig geval. Op het bureau van het bevolkingsregis ter was op dat oogenblik een dame, die om papieren verzocht, welke zij nóodig had in een komende procedure. Zooals gebrui kelijk, werden de registers nageslagen en daar ontdekte de ambtenaar tot zijn groo- te verbazing, dat de dame, die voor hem stond, officieel stond afgeschreven als overleden, (verdronken in Januari 1932). De bevestiging van de politie was hier bij aangeteekend. De juffrouw kon echter bewijzen, dat zij werkelijk degene was, die geboekt stond als „overleden". De politie was natuurlijk door deze mededeeling eveneens verrast en ook aan het bureau werden de registers nageslagen. Uit deze aanteeke^ingen bleek, dat in Januari 1932 uit een aer grachten in de sectie van het bureau Raampoort, het lijk van een vrouw van middelbaren leeftijd was opgehaald. Het lijk werd door een man erkend als dat van zijn echtgenoote en enkele andere getuigen bevestigden dit. Alles had verder een gewoon verloop en aan het Bevol kingsbureau werd de officieele aangifte van overlijden gedaan. De politie heeft dadelijk het onderzoek ter hand genomen en den man opgespoord, die het lijk van zijn vrouw herkend zou hebben. Deze verklaarde nu, zich dan zeker vergist te moeten hebben, want het lijk had reeds lang in het water gelegen. De.andere getuigen zullen eveneens wor den opgespoord. Vast is komen te staan, dat de echtelie den reeds langen tijd van elkander geschei den woonden, waar de vrouw zich in dezen tijd bevond, kon niet worden vastgesteld. Ook staat de politie nog voor de vraag, van welke vrouw het lijk was, dat opge haald en begraven is. LEVENDE AUTO-MASCOTTE. Een dame vóór op den bumper. De Stichtenaren hebben genoten van een niet alledaagsch schouwspeleen levende vrouwelijke mascotte vóór op den bumper van een auto, welke zich in tempo midden door het drukke stadsverkeer een weg baande, aldus lezen we in de „Tel." Het begin van het geval speelde zich op de Neude af, welke van wege kabelleg ging door het electriciteitsbedrijf hier en daar momenteel niet die vrijheid van be weging laat, welke de automobilisten zich nu eenmaal graag zien toebedacht. Toen nu een hier passeerend autobestuurder eenigszins in de knel begon te geraken, be rekende hij, dat een gedeelte trottoir dit maal wel als rijweg dienst kon doen en in minder dan geen tijd laveerde de per sonenauto over het trottoir. Hier onder vond hij echter heftig protest van een dame en een heer, die zeer terecht het trottoir de veiligste plaats voor voetgan gers achtten en er dan ook niet aan dach ten den autobestuurder doorgang te ver- leenen. De dame nam een voor de vrouwe lijke sekse kloek besluit en zette zich op den vóórbumper van den auto neer. De autobestuurder toonde zich over deze plotselinge aanwinst van de levende, vrou welijke mascotte in het minst niet ver baasd en met hetzelfde tempo vervolgde hij zijn weg door de drukke stad met de protesteerende dame vóór op den bumper, Ten slotte kwam de ontknooping op het Janskerkhof, waar de automobilist de hem vrijwillig vergezellende dame voor de keus stelde met hem mee te rijden op den bum per naar Zeist of terug te keeren naar den heer, dien zij op de Neude verlaten had. Toen besloot de „mascotte" maar terug te gaan. De politie had intusschen tegen den autobestuuprder proces-verbaal opgemaakt. DOOR EEN ONVEILIG SIGNAAL GEREDEN. Locomotief verspert een overweg. Woensdag avond omstreeks half elf is te Delft op het emplacement der Ned. Spoorwegen de machinist van een goede rentrein door een onveilig signaal gere den. Daarvan was het gevolg, dat de ma chine bij den overweg in den Abtswoud- schen weg door het stootblok reed en dwars over den weg kwam te staan. Het verkeer over de hoofdsporen kon onge hinderd doorgaan, doch de boeren uit Ke- thel en Vlaardinger Ambacht, die giste ren naar de veemarkt in Delft moesten, werden leelijk gedupeerd. Zij konden deze markt eerst bereiken na een omweg van enkele uren. Het spoorwegpersoneel is den gehcelen dag bezig geweest om de machine uit het zand te halen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. HET WEER IN MEI. Blijkens het voorloopig overzicht van het K. N. M. I. over he weer in Mei was ge middeld over de vijf hoofdstations de ochtendtemperatuur een halven graad bo ven normaal. Zij was in de eerste dekado anderhalven graad beneden, in de tweede drie graden boven en in de derde een hal ven graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 21sten en 25sten, resp. acht graden boven en drie-en- een halven graad beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was een halven graad beneden; het gemiddelde minimum één graad boven normaal. Het aantal dagen met een minimum tempera tuur beneden het vriespunt was te Do Bilt twee, tegen een half normaal, dat met een maximum boven 25 graden be droeg vier, tegen drie normaal. De neerslag was zeer onregelmatig verdeeld. In het Noord en Noord-Oosten viel 10 tot 140 pet. meer dan de normale hoeveelheid, in Zuid-Holland, Utrecht, Gelderalnd en Zee land was de neerslag 10 tot 30 pet. boven normaal, in Noord-Brabant 5 tot 15 pet er beneden en in Zuid-Limburg ongeveer 40 pet. beneden normaal. Te De Bilt werden 140 uren zonneschijn waargenomen tegen 201 normaal. UIT DE OMGEVING LISSE. Gunning. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben de verbou wing van het magazijn en de werkplaats van de gemeentelijke Gasfabriek, waarvan op 25 Mei jl., de aanbesteding is gehou den, opgedragen aan Gebr. Randsdorp, laagste inschrijvers, voor een bedrag van 1385.—. Verloting. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben aan het Be stuur van het R. K. Patronaat vergunning verleend tot het organiseeren van eene verloting ten bate van het Patronaat. Geboren Eke, zoon van E. S ta ten^, en van G. Runia Albertus Adrianus Wil helmus, zoon van W. Zuiderduin en van P. J. Roerade PetronelPi Adriana Ma ria, dochter van P. G. van der Laan en van J. M. van Schoten Margrieta Pie- ternella, dochter van J. van der Laan en van G. Verhagen. Ondertrouwd Johannes Casper van Voorst, 25 jaar met Maria Reijerkerk 24 jaar, beiden te Lisse Pieter de Leeuw 26 jaar met Anna Catharina Dubbis, 24 jaar, beiden te Lisse. Getrouwd Klaas Klomp te Alke made met Margaretha- Geertruida de Vos te Lisse. Overleden Anna Weijers, 64 jaar wed. van C. Lemmers Cornelis Nieu- wenhuis 29 jaar. Gevestigd: J. A. Bakker uit Haar lemmermeer E. C. Devilée uit Hillegom UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 4 Juni. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.-uitzending). 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Orkestconcert o. 1. v. Piet Lusten- houwer. 11.30 Godsd. Halfuurte door Pastoor Perquin. 12.151.45 Sextetconcert o. L v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Zwemcursus door S. Borsten. 4.30 Gramofoonplaten. 5.30 Esperantonieuwe. 5.45 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.40 Gramofoonplaten. 7.10 Lezing over Melk en Bacteriën door dr. Max Jansen. 7.45 Causerie. 8.00 Orkestconcert o. 1. van Marinus van 't Woud. 9.15 Vaz Dias. 9.30 Orkestconcert (vervolg). 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. Uitsl. VARA-uitzending 170.00 vm. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Drukker. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven. M. m. v. Trio Drukker. 12.001.45 V. A. R. A.-Septet o. 1. van Is Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 Inst. voor Arb. Ontwikkeling. 2.30 Fluit-recital Joh. Feitkamp. M. m. van P. Tiggers (piano). 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Prof. Dr. J. G. Sleeswijk: Genees kundige Sportkeuring. 3.45 „The Hollandia Three" (accordeon) 4.00 M. Sluyser: Joden in nood. 4.20 Vervolg accordeon. 4.30 Voor de kinderen. Koor „De Rood borstjes" o. 1. v. Leida Hulsoher m. m. v. Jo Kickhefer (piano). 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Beoefening der Huismuziek o. 1. v. P. Tiggers. M. m. v. Marie Polak en Bram Bleekrode (2e violen). 6.30 Actueel Allerlei door het N. V. V. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Bonte Avond m. m. v. V. A. R. A.- orkest o. 1. v. H. de Groot; V. A. R. A.- tooneel o. 1. v. W. van Cappellen; Mia Do- rel (zang); Joh. Jong (orgel); A. Rooden- burg (viool); Daaf Wins (piann); Teun de Klepperman; Lou Bandy (conferencier); Opzet en verbindende test van H. van Gorcum. ca. 11.00 Vaz Dias, Voetbalnieuws en V. A. R. A.-Varia. 12.sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Verjaardag van Z. M. de Koning. (Troepenparade te Londen). Verslag door Maj. J. B. S. BourneMay. 12.20 Lezing. 12.35 Northen Studio-orkest o. L v. J. Bridge. 1.05 Orgel-coincert Reg. New. 1.502.50 Commodore Grand-orkest o. 1. v. J. Muscant. 3.50 Fred. Hartley's kwintet m. m. van Fred Lake (tenor). J. C. van Dijk uit Warmond M. G. J. Verhaar uit Utrecht J. Bakker uit Sas- senheim S. M. van Schoonderwoerd den Bezemer uit Haarlemmermeer L. Woudstra en gezin uit Haarlemmermeer B. J. van der Eerden uit Leiden. Vertrokken: A. C. Wassenaar naar Warmond J. W. Vermeulen naar Maas sluis M. de Graaf naar Velp M. C. Slobbe naar Voorschoten M. G. de Vos 5.05 Orgelooncert Reg. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Lezing. 7.05 Zang door Rita Mackay (sopraan). 7.25 Actueele causerie. 7.50 Leslie Bridgewater's Harpkwintet. Oa. Hindoelied, Rimsky-Korsakow. 8.20 Vaudeville. M. m. v. Henry Hall's BBC-Dansorkost en Alfredo en zijn Vaga bond-Orchestra. 9.20 Berichten en lezing. I.10 BBC-orkest o. 1. v. Warwick Braitlh- waite. Russisch programma. O.a. Polowet- zer Tanze, Borodin. 10.5512.20 Ambrose en zijn Band. (Dansmuziek). „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-tooneel „La Vio drolo". 9.50 Bela Rex en zijn Weensch orkest. O.a. Léhar-Potpourri en „Das Lied ist au8", Stolz. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Hotel Angleterre 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Orkest- en solistencencert, o. 1. v. Reesen. 8.20 Internationale Arbeidersliederen en gedichten m. m. van Fischer (piano). 9.05 Concert o. 1. v. Gröndahl. O.a. Frag menten „Der Bettelstudent", Millöcker. 1 0.05 Zang door I. S. Hermann m. m. v. V. Fischer (piano). 10.40 Concert o. 1. v. Gröndahl. O.a. Per petuum mobile, Strausz. II.0512.35 Dansmuziek o. 1. v. Kai J ulian. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Orkestconcert. 12.20—=-1.10 Concert door werklooze mu sici oa. L v. A. Eberhard. 1.202.50 Concert o. 1. v. Wolf. 2.553.45 Gramofoonplaten. 5.206.35 Vesperconcert. 8.20 Vroolijke avond. 10.4012.20 Dansmuziek o. 1. v. Wolf. 12.201.20 Gramofoonplaten. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Melodrama „I Puritani" van V. Bellini. Brussel, 508 en 338 M. 508 meter: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o. 1. v. Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o. 1. v. Kumps. M. m. van Mej. Strulens (zang). O-a. Symphonie in g (XVI), Haydn. 9.05 RadioHorkest. O.a. Strausz-Pot- Potpourri, Weber. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Trioconscert. 5.20 Concert o. L v. Kmps. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Knokkelbeen", operette in actes van Caspeele met muziek van E. Hullc- broeck. Koor en orkest o. 1. v. Walpot. (In de pauze: Radio-tooneel). 10.50 Dansmuziek. (Gramofoonplaten). Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Gevarieerd Avondprogramma. O-a. Solisten- en orkestconcort o. 1. v. Ed. Künneke. 10.40 Berichten en hierna tot 12.50 Dans muziek door Otto Kermbach en zijn orkest Refreinzang: Alex. Flcszburg. naar Leiden M. Bol naar Hillegom H. Slagter en gezin naar Haarlemmermeer. KATWIJK. Patronaatsfeest. Het feest dor Patro naatsleden, aanvankelijk bepaald op a.s. Zondag, is wegens lichte ongesteldheid van den Z.E. Heer Pastoor uitgesteld tot 19 Juni a.s. FEUILLETON. Uit het Engeisch van J. S. FLETCHER. 43) Pike antwoordde niet zijn hersens zonnen op een manier waarop hij kon ont snappen. „Nóg eigenaardiger, om er van door te gaan met niets dan de kleeren die u aan heeftmerkte de commissaris op. „Legt u me dit eens uit! Ik hoor, dat u vanmid dag op het kantoor van meneer Birch was. Waarom „Hoe weet u, dat ik geen zaken met hem te doen had?" vroeg Pike. „Dat weet ik nietmaar ik verzoek u mij daarvan een bhoorlijke reden op te geven", antwoordde de commissaris. „Alles welbeschouwd, is uw handelwijze zeer ver dacht. U bent al begonnen met mij een leugen te vertellen door te zeggen, dat u bij het verdaagde onderzoek tegenwoordig zoudt zijn, terwijl u zeer goed weet, dat u, als uw plannen slagen, reeds in Amerika bent, als de zaak vóór komt. Daar ben ik niet tevreden mee en ik ben ook niet tevreden met uw getuigenis bij het onder zoek. Weet u, dat ik het in mijn macht heb u hier te houden?" „Zult u dat doen?" vroeg Pike. „U zult noch dit land, noch deze plaats verlaten, tot ik een bevredigend ant woord van u gekregen hebt", antwoordde de commissaris. „Dat is duidelijk genoeg Als u nog inlichtingen te geven hebt, die u tot nu toe vóór u hebt gehouden, dan kunt u beter alles dadelijk zeggen Pike had wel eens heldere oogenblikken Zoo ook nu en plotseling richtte hij zich tot zijn ondervrager. „Heel goed riep hij uit. „Ik zal u alles vertellen, dan is het gebeurd HOOFDSTUK XIX. Inlichtingen uit de eerste hand. Gedurende de paar laatste minuten had Pike bliksemsnel nagedacht. Hij besefte, dat hij in handen van de politie was en dat hij daaruit alleen kon ontsnappen door een meesterlijke diplomaten-zet. Hij be sefte ook, dat er een zondebok moest wor den gevonden, en dat dit noch mevrouw Stanbury noch Lucas Etherton zou kun nen zijn. Het was ontegenzeggelijk het beste, Birch in de arena te werpen om tot het laatste beentje te worden opgege ten. En met Birch, de kleine Fran^aise dat was een noodzakelijk gevolg daarvan. Vlug en vindingrijk van geest als hij was, scheen hem dat het beste wat hij doen kon. Hij nam een heel onschuldige en zelfs zeer vertrouwelijke houding aan, toen hij zich tot den commissaris richtte: „Het zit zóó," begon hij. „Bij het onder zoek vertelde ik niet alles wat ik wist op geen stukken na De redenen daarvoor zal ik u dadelijk uitleggen. Maar één daar van kan ik alvast zeggen: er was een vrouw, een jonge vrouw zelfs, in het spel en daarom heb ikwel, ik ben een fat soenlijke vent en ik wilde dat de waarheid aan het licht kwam door iemand anders dan door mij." Niemand antwoordde of maakte een op merking op deze verklaring en Pike, die besefte dat zijn ondervrager slechts fei ten wenschte, begon zijn verhaal. „U hoorde mij bij het onderzoek zeg gen, dat ik aan slapeloosheid leed en op aanraden van den dokter lange wandelin gen maakte", vervolgde hij. „Nu, natuur lijk ben ik dikwijls op de heide geweest, op alle uren van den nacht, van tien tot één. En sinds eenigen tijd weet ik iets, wat ik aan niemand verteld heb. Tot deze week heb ik daar trouwens ook niet zoo veel over nagedacht, maar sinds het ge beurde op Maandagavond krijgt alles een heel .ander aspect. Het is iets over Birch, den advocaat." Pike zweeg op dat oogenblik, om zijn mededeelingen den noodigen indruk t laten maken. Maar de gezichten om hem heen bleven kalm en onbewogen en de commis saris beduide hem, daor te gaan. „Over Birch", herhaalde Pike. „En over dat Frangaisetje van den kolonel. Het is een feit, dat die twee van elkaar houden. Dit voorjaar heb ik ze dikwijls 's avonds heel laat samen gezien. De eerste maal dat ik ze snapte, is eenige weken geleden. Ik zat op een avond, ongeveer elf uur, bij het boschje van Swales, dat op de heuvels bij Lithersdale ligt, toen ik iemand uit do richting van den Dalweg hoorde komen. Het bleek Birch te zijn. Hij „Hoe kon u zien dat hij het was, op dat uur van den avond vroeg Calvert, die Pike nauwletend gadesloeg. „Ik herkende hem direct," antwoordde Pike. De lucht was helder en de maan was in het laatste kwartier. Ik zag wie het was, duidelijk genoeg hij was een meter of vier va*n me af, maar hij had er geen idee van, dat er iemand in de buurt was, want ik zat in de schaduw. En even daarna kwam mile, de Coulanges om den hoek van het boschje, uit de richting van het huis van den kolonel dat ligt daar juist bene den. Ik herkende haar ook dadelijk. Ik zag ze naar elkaar toe gaan en hoorde ze samen fluisteren: toen liepen ze samen de heide op." „Daarna heb ik dat tweetal daa.r dik wijls gezien op dezelfde uren", zei hij. „Soms was ik dioht bij hen, soms zag ik ze in de verte. Natuurlijk snapte ik het wel ze vrijden in het geheim en blijkbaar sloop mademoiselle weg, als bij den kolo nel alles sliep en kwam dan naar de heide om Birch stilletjes te ontmoeten. En „Een oogenblikje", viel Calvert hem in de rede. Hij keek naar den commissaris. „Als wat hij zegt, waar is", merkte hij op, „dan is het wel heel eigenaardig, als dat niet bevestigd kan worden. De heide is wel eenzaam, maar Sir Cheville had toch op zichters. Als die twee daar 's nachts in de buurt waren Pike viel hem met een lach in de rede. „U bent een beetje voorbarig, meneer Calvert", hernam hij. „Ik ben nog niet klaar met mijn verhaal. Ik weet iemand, ^lie Birch en mil. de Coulanges daar ge zien heeft en zoover ik weet, zal hij ze wel meer dan eens gezien hebben." „Wie is dat?" vroeg Calvert. „Een oude man, een zekere Garrett", antwoordde Pike prompt. „Woont in een van die huisjes tusschen de Oude Weverij en de schaapskooi. Hij was jarenlang heide opzichter bij Sir Cheville." „Hoe weet u, dat hij hen zag?" vroeg de commissaris. „Omdat ik zag, dat hij ze zag!" ver klaarde Pike triomfantelijk. „Op een avond, niet zoo heel lang geleden, toen ik op de heide was, bij dat boschje, wnarvan ik vertelde het was een heldere maan nacht zag ik Garrett uit het boschje komen en over de berm kijken. Die twee kwamen er juist aan en ik weet, dat hij ze zag, want hij verschool zich onder een paar struiken en keek naar ze. Gaat u het hem maar vragen!" besloot Pike zelfver zekerd. „U zult zien, dat het waar is Do vier luisteraars wisselden blikken. Pike's verhaal en do openhartige en on schuldige manier, waarop hij het. vertelde, maakten blijkbaar indruk. En I'iko zag, dat hij succes had en besloot z.ijn uiterste best voor zichzelf te doen. „Nu, wat Maandagvond betreft", ging hij voort en tot zijn voldoening z,ag hij ge spannen belangstelling in de vier paar strenge oogen. „Wat ik bij het onderzoek vertelde was waar: ik zag bn Etherton, èn mevrouw Stanbury, op dat uur en op die plek. Maar ik zag nog anderen: Birch en dat FranQaisotje." „Dien avond vroeg Calvert. „Dien zelfden avond Vroeger dan ik do anderen zag. Ik denk dat het iets over half twaalf was. Ze liepen langs me heen ze gingen in de richting van de Zwarte Klip. Ze spraken heel zachtjes en liepen ge armd: ze zagen me niet, net zoo min als Etherton en mevrouw Stanbury. Ze gingen geheel in elkaar op, dat. kan ik u wel zeg gen En wat ik toen deed, dat raadt u niet." „Wat dan?" vroeg de commissaris. (Wordt vervolgd}.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9