VRIJDAG 3 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE De raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering ten raad- huize bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester v. Wijnbergen. Aan de orde kwam weer het punt straat verlichting. Van het Electriciteitsbedrijf was een uitvoerig schrijven binnen geko men, waarin de onkosten geraamd werden. De heer Segers achtte de tijden te slecht om thans een dure straatverlichting te la ten maken. Andere punten vragen veel meer belangstelling. De heer Noor land betreurde het achter wege blijven van een prae-advies in deze kwestie. De burgemeester merkte op, dat het prae-advies achterwege is gebleven, omdat men het standpunt van B. en W. u>t de vo rige vergadering kent. Er ie hier een voor- deeligo transactie te doen, voor weinig geld. Later zou de verlichtings-verbetering, die toch niet lang achterwege kan blijven, veel en veel meer kosten. Wethouder Tromp zou toch liever thans willen wachten en het geld er voor bewa ren. De heer Segers achtte het stroom v-er- 'oruik een blijvende handicap, een veel te groote last zou op de gemeentekas gaan drukken. Wethouder Warmerdam merkte op, dat bekend is, dat de gemeente Lisse het siechtst verlicht is. Nu is er een prachtige gelegenheid door middel van het Electrici- leitbedrijf en de Tram-Maatschappij. De iumigheid mag de wijsheid niet bedriegen. Er is hier sprake van een streekbeiang, als Lisse het voorstel zal aaunemen zal Sassenheim het ook moeten doen, andere vindt spreker het voorstel onaanvaard baar. Met 10 tegen 1 stem werd het voor stel om tot giroote paal-verlichting aan de trammasten over te gaan aangenomen. Wat Sassenheim doet blijft daarbij buiten ge ding. 50 Opcenten. B. en W. schrijven aan den Raad: De stijging der uitgaven ter bestrijding van de werkloosheid in deze gemeente ge durende de laatste weken, alsmede het verloop van de particuliere tewerkstelling in dit voorjaar overtrefefn de meest pessi mistische verwachtingen. Verwacht liad mogen worden, dat de werkloosheid in de verschenen weken ge leidelijk was afgenomen. Het tegendeel is echter het geval. Wekelijks neemt het aan tal volwaardige arbeidskrachten aan de Arbeidsbeurs toe, waartegenover jonge, halve krachten werk vinden. Bovendien is de vraag naar arbeidskrachten van buiten de gemeente groot. Lettende op deze omstandigheden, heeft ons College ernstig overwogen, of het mo gelijk zou zijn, zonder meerdere dekkings middelen dan de geraamde, de uitgaven, ter bestrijding van de werkloosheid te kun nen blijven financieren. Waar voor optimisme, ten opzicnte van de afname van de werkloosheid gedurende dit jaar geen reden is en verwacht moet worden ,dat van Overheidswege nog ab normaal veel gevraagd zal worden, mee- nen wij niet verantwoord te zijn, indien wij niet dc te verwachten uitgaven geen reke ning houden. Op de Gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1932 is voor steunverleening en werkverschaffing nog een bedrag van on geveer 23.000 beschikbaar. Gedurende de eerste vijf maanden van dit jaar is aan 6teunverleening en werkverschaffing uitge keerd een bedrag van ongeveer ƒ59.000. Nog resten een dertigtal weken. Uitgaan- do van de uitkeeringen over de verschenen 5 maanden, ramen wij de te verwachten uit gaven alsnog op 6 weken van 1000 per week (rooi- en planttijd). 14 weken van 2500 per week en 10 weken van 3000, totaal 71.000. Beschikbaar is een bedrag van 23.000, zoodat te dekken valt een bedrag van 48.000. Aangezien nog geen opcenten op de Ge- meentefondsbelasting werden geheven, be hoort deze bron van inkomsten het eerst te worden aangeboord. Wij stellen ons voor, voor de behandeling van de Gemeentebegrooting over het dienstjaar 1933, eene gewijzigde belasting heffing te overwegen, in afwachting waar van wij de eer hebben Uwen Baad voor tc stellen, ten behoeve van het dienstjaar 1932/1933 te heffen, waartoe wij u nevens gaande verordeningen ter vast6telling aan bieden. WARMOND. Rijkspostspaarbank. Aan het Post kantoor alhier werd gedurende de maand een bedrag ingelegd van 4396.01 terwijl werd terugbetaald een bedrag van 5200.84 Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3841. Radio. De houders van radio (geen distributie) hebben van den Directeur van het Postkantoor een kaart ter invulling thuis gekregen. Het blijkt dat velen deze kaart niet invullen en retourneeren het geen volgens de telegraafwet verplichtend is. Een ieder wordt in zijn eigen belang aangeraden bedoelde kaart alsnog in te vullen mede in verband met een alge- ïaeene controle die begin Juli alhier zal praats vinden. Teekenen des tijds. Uit bezuinigings oogpunt zal met ingang van 8 Juni a.s. het postkantoor op werkdagen slechts geopend zijn van 9—12.30, van 13.30—16 uur en van 1819 uur. De telefoon blijft voor de aan geslotenen geopend van 821 uur. Journalisten bezoek. Zaterdag a.s. zullen een 25-tal journalisten, zoowel van binnenlandsche als buitenlandsche bladen een bezoek brengen aan deze gemeente. GEMEENTERAAD VAN LISSE De heer Segers zou de werkgevers nog eens per circulaire willen verzoeken, bij het geven van werk Lissenaren te prefe- reeren. Dit i« in het voordeel van hun eigen portemonnaie. Het voorstel wordt met a'lgemeene stem men aangenomen. Vastgesteld wordt een algemeene salaris- verordening voor het gemeente-personeeL, weinig afwijkende van de bestaande rege ling. Verlaging loonen en wedden gemeentepersoneel. B. en W. schrijven aan den Raad: De slechte economische toestand in het algemeen, doch van de gemeente in het bijzonder, maakt het noodzakelijk, om de wedden en loonen van het personeel, in dienst dezer gemeente te verlagen. Het komt ons onvruchtbaar voor aan de hand van indexcijfers of anderszins uitvoe rig te betoogen, dat een verlaging gerecht vaardigd is. Een dergelijke beschouwing zou voor- en tegenstanders ontmoeten en heendraaien om het feit, dat de geweldi ge verlaging van het welvaartspeil in de wereld het voor alle rangen en standen noodzakelijk maakt zich daaraan aan te passen, wil de economische ontwrichting niet nog sterker d-oorwerken en een her- stol in den weg staan. Door de Commissie voor Sociale aange legenheden zijn de Organisaties van Over heidspersoneel, voor zoover de werklieden en ambtenaren dezer gemeente daarbij zijn aangesloten, over eene verlaging vaoi de loonen en wedden gehoord en wordt ons al-s gemeenschappelijk resultaat geadvi seerd, daarop eene verlaging van 6 pet. toe te passen, ingaande 1 Juli 1932. Niet dan noode, konden genoemde Or ganisaties zich met deze belangrijke verla ging vereenigen, doch de toezegging, dat, behoudens zeer onvoorziene omstandighe den, de loonen en wedden van het gemeen te-personeel bij de behandeling van de Ge meentebegrooting voor het dienstjaar 1933 niet wederom een punt van bespreking zou den zijn, deed hen daartoe besluiten. Na rijp beraad wil ook ons College zich met dit advies vereenigen en stellen wij Uwen Raad voor met ingang van 1 Juli 1932 op de loonen en wedden van het per soneel dezer gemeente eene korting toe te passen van 6 pet-, waartoe wij U het bij gaande ontwerp-besluit tor vaststelling aanbieden. De lieer Noorland stelde voor de ecbaal van den 2en en 3en ambtenaar ter secre tarie met 100 te verhoogen. De heer Schrama steunde dit voorstel. Wethouder Warmerdam merkte op, dat deze ambtenaren door de nieuwe regeling op het maximum komen te staan en na af trek van de 6 pet. hetzelfde salaris als thans blijven genieten. Na deze toelichting trok de heer Schrama zijn ondersteuning terug, zoodat het voorstel niet in behandeling kwam. De heer Noorland was erkentelijk voor de wijze waarop B. en W. het voorstel tot de 6 pet. verlaging aanhangig hebben ge maakt. Toch zal spreker tegenstemmen, omdat hij meent, dat in de rijke tijden geen evenredige opslag werd gegeven. De sala rissen zijn allen aan den lagen kant, men moet de crisis niet uitbuiten en crisis-winst willen maken. Salarisverlaging is thans een „hobby". Spreker stelde voor de eerste duizend gulden te verlagen met 3 pet., al les daarboven met 6 pet. De heer Pijnacker hoopte, dat de' kor ting tijdelijk zal zijn, maar ze moet thans worden ingevoerd. De voorzitter wees er op, dat het dagen zijn van „er op of er onder". Toch kan spre ker zich het voorstel-Noorlaaid wel inden ken. Op de begrooting van 1933 zullen de salarissen geen punt van bespreking uit maken, tenzij de tijden abnormaal verslech teren, tenzij er iets „wereldschokkends" zou gebeuren. Het voorstol-Noorland werd niet onder steund. Het voorstel van B. en W. werd daarna z. h. s. aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de Mi nister de bijdrage in de uurloonen der werkverschaffing van 35 op 32 ct. heeft verlaagd. Na rondvraag ging de raad in geheime zitting. De heer Segers wenschte aan het eind van de vergadering den voorzitter geluk met zijn benoeming als lid van don Raad Toezicht der Raiffeise-nbank te Utrecht. De burgemeester dankte voor deze vriende lijkheid. Zij zijn dien dag de gasten van het ge meentebestuur terwijl voor deze gelegen heid een uitgebreid programma is samen gesteld. TER AAR. Geboren Petrus, zoon van H. Ba derv. d. Hoorn Margje, dochter van J. C. van LeeuwenTurkenburg. Getrouwd: W. Esveld 24 jaar en N. H. v. d. Ster 24 jaar. Gevestigd P. K. Baas uit Woerden C. W. Nieuwenhuizen van Nieuwkoop M. C. Jansen van Rijnisaterwoude. Vertrokken: E. Ubink naar Aals meer S. v. d. Weijden naar Westzaan M. Verlaan naar Alfen. W0UBRUGGE. Getrouwd: S. C. van der Hulst jm 26 jaar en C. A. van Leeuwen jd 23 jaar J. van den Hoofdakker jm 27 jaar en A. M. de Boer jd 26 jaar. Overleden Willem Roos 14 jaar en L. H. W. Bosch weduwe van Katten- busoh 80 jaar. Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester, die te ongeveer 7 uur de vergade ring opent. Alle leden zijn aanwezig. De secretaris leest de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden goed gekeurd, waarna de voorzitter mededee- ling doet van diverse ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen, waaronder een schrijven van den Min. van Arbeid enz. dat, naar aanleiding van het adres van den Raad van Zoeterwoude, geen aanleiding wordt gevonden om op de bouw vakarbeiders dezelfde crisisregelingen toe te passen als op sommige andere categoriën van arbeiders. Naar aanleiding van een verzoek van H. T. wordt deze ontslagen van de pacht gras gewas, terwijl besloten wordt hem de ge storte waarborgsom terug te betalen. Op een verzoek van J. van A. om ontheffing van hondenbelasting wordt afwijzend be schikt, evenals op een verzoek van J. van M. om ojitheffing van schoolgeld. Aan J. G. wordt ontheffing van schoolgeld ver leend. over het 4e kwartaal 1931 en aan G. O. wordt een toeslag in de huishuur toe gekend van 1 per week, gedurende 3 maanden. Ten aanzien van een verzoek van J. Bin nendijk, drogist alhier om te willen bevor deren dat zijn winkel gedurende den slui tingstijd volgens de Winkelsluitingswet ge opend mag zijn voor den verkoop van ver- bandartikelen en geneesmiddelen, wordt, conform het voorstel van B. en W., beslo ten aan de Kroon te verzoeken bedoelde afwijking van de Winkelsluitingswet toe te staan. De heer de Graaf zegt-, dat aan den Rijn dijk 's Zondags een kruidenierswinkel den geheelen dag geopend is, waarop wordt medegedeeld, dat dit in strijd is met de wet. Eervol ontslagen en weer aan gesteld. In behandeling komt dan een voorstel van B. en W. om de gemeentebegrooting kingen van God. Staten, De raad ka-n zich 1932 te wijzigen in verband met de opmer- daarmede vereenigen behoudens ten aan zien van een te ramen wachtgeld voor den eervol ontslagen bode Br. B. en W. stellen voor om een bedrag van 40.62 aan wacht geld over 1932 te ramen, aangezien Ged. Staten onders dit bedrag op de begrooting zullen brengen, waar het betreft een ver plichte uitgave. De heer Me ij dam merkt op, dat B. en W. met hebben uitgevoerd hetgeen de Raad bij de behandeling van de begrooting besloot, n.l. om een wachtgeldregeling voor te stellen op grond van art. 36 van het Amb tenarenreglement. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. den post van de begrooting hebben geschrapt, omdat de Raad de be trekking van bode heeft opgeheven en geen wachtgeld volgens het desbetreffend art. van 'het ambtenarenreglement vaststelde. De heer Meijdam blijft er bij, dat B. en W. een andere regeling moeten voorstellen en wil daarom de behandeling van het betref fende volgnummer der begrooting aanhou den. De voorzitter dringt aan dat de kwes tie thans wordt afgehandeld. De heer Noordiinan wil den heer B. weer benoe men, doch thans als hulp-bode, op het oude salaris van 50.De heer Meijdam stelt voor 10.te bepalen, terwijl de heer We&sel voor 25.is, waa-rop de voorzit ter namens B. en W. voorstelt om den heer B. weer als bode te benoemen ingaande 1 Januari 1932, op een salaris van 25. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Het voorstel van den dag. In behandeling komt dan het voorstel van B. en W. om 10 pet. salariskorting toe te passen op alle ambtenaren van hoog tot laag voor den tijd van 1 jaar, ingaande 1 Juni 1932, met dien verstande, dat de kor ting op de wedden van burgemeester enz. zal geschieden van de verhoogde wedden, waarop deze titularissen sinds 1931 recht hebben. Verder merkt het college op, dat het in de bedoeling ligt de korting voor den gemeente-veldwachter van der V. en dien gemeente-bode S. toe te passen op de met 8J4 pet. wegens verhaal van pensioens bijdrage, verminderde wedden. Overgelegd worden de ontvangen adviezen van de R. K. Politiebond „St. Michaël", de Algemeene R. K. Ambtenaarsvereeniging, den Chr. Bond van Politiepersoneel in Nederland en den Ned. Bond van Gemt, Ambt., waar uit blijkt, dat deze organisaties er bezwaar tegen maken dat bun gevoelen pas is inge wonnen nadat er een principebesluit tot salariskorting van 10 pet. was genomen. Voorts wordt voorgesteld een korting in te voeren naar draagkracht, terwijl una niem een korting van 10 pet. te ingrijpend wordt geacht. Principieel hebben de orga nisaties voorts bezwaar tegen het aange voerde motief dat die .korting moet dienen als dekkingsmiddel voor werkloozensteun. De heer Meijda-m merkt op, dat in de be kende circulaire van Ged. St. wordt gespro ken van een tijdelijke korting van 3 pet. en dat, wanneer een grootere korting wordt voorgesteld het voorstel gemotiveerd moet zijn. Die motiveering mist spr. De heer Noordman zegt, dat de voorgestelde kor ting op de jaarwedden van burgemeester enz. gebaseerd is op het in de vorige ver gadering behandelde voorstel betreffende korting op de jaarwedden der lagere amb tenaren. Over de kwestie van het al of niet gemotiveerd moeten zij van het door B. en W. gedane voorstel ontspon zich dan een geanimeerde discussie, die gesloten wordt met de mededeeling van den voorzitter, dat hij als minderheid van het college een korting voorstond van 5 pet., doch dat hij j zich natuurlijk neer moet leggen bij het be sluit der meerderheid. Debat ever loonsverlaging. Vervolgens zegt de heer Meijdam, dat hij alles volhoudt hetgeen hij in de vorige iraadsvergadering ton aanzien der sala riskorting heeft gezegd. Bovendien is hij daarin nog versterkt geworden door het antwoord der organisaties. Spr. constateert dat het twlvies der organisaties gewoon op zij is gelegdgeen enkel argument wordt ontzenuwd, waardoor het door B. en W. in genomen standpunt verzwakt wordt. Spr. vestigt er de aandacht op, dat een offer door de ambtenaren gepresenteerd niet wordt aanvaard, ook niet door personen die zich op sociaal gebied bewegen en die zelf door overleg tot overeenstemming trachten te komen. „Draconisch noemt de R. K. Ambt. Bond den genomen maatregel", ai- dus de heer Meijdam, hetgeen beteekent in bloed geschreven en dat beweren de geestverwanten. Zoo iets kan men niet naast zich neer leggen en ook Volksbonders moeten dat voelen. Een genoegen heeft het hem gedaan, dat de onbillijkheid is weg genomen ton aanzien van den veldwachter en den bode. Spr. stelt vervolgens voor, omdat hij van meenmg is dat Ged. Staten een korting van 3 pet. zullen toepassen, ook voor de lagere een zelfde korting toe te passen en die tegelijk met die van de hoo- gere ambtenaren in werking te doen treden. De heer Noordma-n noemt het woord dra conisch nog al scherp uitgedrukt en had dan ook verwacht dat scherp omschreven zou worden waar de middelen dan vandaan gehaald moeten worden. Een korting van 10 pet. is niet draconisch, want dat beteekent nog geen salarisverlaging als men bedenkt dat de levensstandaard 18 pet. goedkooper is geworden. Overigens is die korting slechts een gedeelte van de aangewezen dekkingsmïddelen, want er zijn nog 7 ge noemd en er staat trouwens geen andere "weg meer open. De heer Bergers bestrijdt de meening van den heer Noordman als zou de levensstan daard 18 pet. goedkooper zijn geworden, want huren, belasting, watorgelden, enz. zijn niet verlaagd, maa-r wel levensmidde len, maar wat maken die uit op het totaal der uitgaven. Spr. kan zich geheel vereeni gen met hetgeen door den Chr. Politiebond wordt opgemerkt, dat er geen verband mag gezocht worden tusscben de gemeente- financiën en de salarissen der'ambtenaren en dat een kleine categorie van personen moet betalen voor de geheele gemeente. Hij stelt voor 10 pet. te korten van alle sa larissen beneden de 1000.omdat zulks bijbetrekkingen zijn en verder 10 pet. van alle andere jaar-wedden, na aftrek van 600, waarmede bereikt wordt dat de lagere amb tenaren ongeveer 5 pet. en de hoogere 8^ pet. zullen moeten betalen, terwijl de kor ting zal ingaan op den zelfden dag, waarop ook de korting zal aanvangen op de sala rissen der hoogere ambtenaren, wier wed den door Ged. Staten geregeld wordt. De heer van Leeuwen zegt, dat de kor ting voor Zoeterwoude, in vergelijking met andere plaatsen slechts 1 ys pet. beteekent, omdat hier premievrij pensioen genoten wordt en elders 8J4 pet. wordt verhaald. De heer Meijdam zegt, dat die redenee- ring kant noch wal raakt, want er is geen een gemeente in heel Nederland aan te wijzen waar men naast de bestaande 8ys pet. pensioenskorting nog eens 10 pet. gaat korten. Waar voorts pensioen verhaald wordt zijn de grondsalarissen hooger. De heer Paardekooper zegt, dat de vo rige raadsvergadering gesproken is dat de ambtenaren bereid zijn een offer te bren gen van 5 pet. Waar wordt toegegeven, dat de levensstandaard met 5 pet, is gedaald beteekenen die eerste 5 pet. geen offer meer, wel echter de volgende 5 pet., doch die mogen de ambtenaren dan ook gerust geven gelet op het feit dat zoovelen een offer moeben brengen. 10 pet. korting op alle salarissen. Na nog eenige discussie stellen B. en W. voor 10 pet. te korten voor den tijd van een jaar, ingaande 1 Juni 1932, op alle jaar wedden, daarbij de verwachting uibspre- kendien, dat, wanneer door Ged. Staten voor de hoogere ambtenaren de korting op een later tijdstip dan 1 Juni zal ingaan, bedoelde ambtenaren vrijwillig 10 pet. zui len storten in de gemeentekas vanaf laatst genoemden datum tot aan het in werking treden van het besluit. Dit voorstel als zijn de heb verststrekkend wordt dan in stem ming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de beide wet houders, A. van Bennekom, H. van der Krogt, A. Paardekooper en C. van Haas- tregt. Tegen: Bergers, de Graaf, Me-jdam, Wessel en Tijssen. Vervolgens wordt met algemeene stem men vastgesteld een verordening regelen de de eischen van benoembaarheid en be zoldiging der veldwachters, zooals deze, behoudens naar aanleiding van opmerkin gen der organisaties aangebrachte onder geschikte wijzigingen, in de vorige raads vergadering in concept werd vastgesteid. De rijkssteunregeling zooals deze door den Minister wordt voorgesteld wordt door den Raad aanvaard en de verordening dienovereenkomstig gewijzigd, hetgeen be- teekend dat per gezinslid niet 0.60 maar 0.50, boven de 2 en tot een maximum van 6 personen, zal worden uitgekeerd. Deze regeling wordt mede van toepassing ver klaard op de niet onder de rijksregeling vallende werkloozen. Vastgesteld wordt een verordening tot hef fing van belasting op honden, waarvoor voortaan een tarief zal gelden van 5. voor luxe honden; ƒ3.voor waakhonden en 1.voor bedrijfshonden. De betref fende invorderingsverordening wordt, be houdens een kleine redactiewijziging, even eens vastgesteld als in concept aangebo den. Hiermede is de agenda ton einde en komt de rondvraag aan de beurt. De voorzitter doet eerst mededeeling dat de aanbeste ding van het grind tot gevolg heeft gehad, dat het grind geleverd zal worden 1. per M3. beneden de- raming en gegund ia aan Versloot uit Bodegraven. Vervolgens zegt de voorzitter dat de motorbrandspuit thans gereed is en geprobeerd kan worden. Na eenige bespreking wordt besloten zulks op Maandag a.s. te doen. De electrische tram naar Zoeterwoude. Tenslotte zegt de voorzitter, dat hij sinds 1921 met de Directie der N. Z. H. T. M. onderhandeld heeft over de doortrek king van de electrische tram te Leiden tot aan het gesticht „de Goede Herder" on der Zoeterwoude aan den Rijndijk, doch dat dde onderhandelingen indertijd zijn af gestuit op het feit, dab de bijdrage die de belanghebbende gemeenten zouden moe ten betalen in de kosten te groot waren. Thans echter is er een nieuw plan waarbij de gemeenten geen kosten hebben te dra gen, doch nu is er een andere moeilijkheid nJ., dat het Rijk zich tegen de doortrek king van de lijn zal verzetten op grond van het feit, dat door de weggebruikers ongaarne tramsporen in een weg worden gezien. De directie is echter van meoning, dat de bezwaren, die de aanwezigheid van tramsporen geeft, alleen dan den doorslag geven tot het niet toe laten van tramspo ren, indien niet voordeelen van voldoend belang daar tegen over staan. Dit belang is hier wel aanwezig en wel in de groote verbetering van het openbare verkeer tus- schen Zoeterwoude en Leiden, terwijl bo vendien de aaneengesloten bebouwing aan het snelverkeer ter plaatse beperking op legt, waardoor de aanwezigheid van tram sporen niet meer als een groot bezwaar kan worden aanvaard. De voorzitter is de meening toegedaan, dat er namens den Raad een verzoek aan don Minister van Waterstaat moet gericht worden om de doortrekking van de stadstram te be vorderen. De heer de Graaf voegt daar aan toe het verzoek te doen uitgaan van Zoeterwoude en Leiderdorp samen, omdat laatstgenoemde gemeente ook belang er bij heeft. Do voorzitter zegt, dat verzocht kan worden aan Leiderdorp om adhaesie te be tuigen. Aldus wordt dan besloten. Op een vraag van den heer Wessel ant woordt de voorzitter, dat de ontruimings termijn van de woning op het Watertje nog niet verstreken is en dat hij voor den j.l. gehouden optocht met muziek toestemming heeft verleend. De heer Wessel heeft be zwaar tegen het houden van een optocht op Zondag omdat de Zondag als Zondag ge vierd moet worden. De voorzitter zegt in deze met den heer Wessel van meening te verschillen, alleen geeft hij geen toe stemming tijdens den duur van godsdienst oefeningen. De heer de Graaf vraagt inlichtingen omtrent de instructie van den gemeente- opzichter waarop de voorzitter toezegt een onderzoek te zullen instellen. Hierna slui ting. WASSENAAR. Aanrijding. Op den hoek Rijksstraat wegv. d. Ondermeulenlaan had een aan rijding plaats tusschen een auto bestuurd door Mevr. S. alhier en een auto bestuurd door den heer I. uit Amsterdam. Op dezelfde plaats en ongeveer terzelf der tijd reed een onbekend gebleven auto bestuurder een andere auto aan. De aan rijder ging er met achterlating van een afgereden bump or vandoor. Werkloozen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt deze week 295 (vorige week 278). Gevonden voorwerpen: gouden ringetje, hondje, twee houders met losse kruitpa- tronen, sleuteltje, heerenrijwiel, dames- taschje met inhoud, potlood met zilveren dop, kinderportem. m. iirh. Gevestigd: J. N. Tekenbroek van Ned. O.-Indië P. Q. van der Ham van Hillegom P. T. Gevers en gezin van Tilburg E. OosterveerTockner van Den Haag, E. Lesker van Leiden C. Pozzo van Den Haag C. van Doorne van Den Haag L. G. Cieselski van Duitschland M. Montag van Den Haag J. can Ooord uit Benthuizen M. van der Veen van Ambt Hardenberg B. van Meegen van Duitschland M. Rosier van Rotterdam E. L. Knippenberg van Den Haag P. J. Bus van Oud- en Nieuw- Gastel A. J. van Noordwijk en gezin van Londen H. G. Hennekam van Lon den N. Oudshoorn van Rijnsburg M. Zantingh van Zuidwolde W. P. Ocken- burg van Amsterdam 7. L. Poppe van' Duitschland T. Smit-ha van Den Haag E. Hesselman van Duitschland E. Moser van Duitschland L. D. Bruyn en echtg. van L. A. de Visser van Brussel. Vertrokken: E. Ret-ting naar Den Haag J. G. Hendriksen naar St. Oeden rode J. F. H. de Wit en vr. naar Den Haag A. de Bruin en vr. naar Den Haag C. Koller naar Den Haag Wed. W. L. Koudijs naar Den Haag Wed. B. P. J. Raasvelt naar Den Haag L. Sinon naar Katwijk Wed. F. K. Meinecke naar Amsterdam M. DrapalSpeta naar Weenen W. de Graaf en H. J. de Graaf naar Brunssum G. Dompeling naar Voorschoten A. van der Does naar Den Haag M. FischerHeizenröder naar Den Haag E. Stifter naar Den Haag P. M. Molenaar naar Breda R. Wilfinger naar Den Haag Wed. C. H. Rotteveel naar Den Haag J. Moedt naar Warns- veld (Gr.) E. Kraut-h naar Den Haag M. Möllers naar München B. H. Gros naar Hilversum K. Kulewei naar Duitsch land M. A. M. Janzen naar Amsterdam J. E. Kroon naar Leiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10