DONDERDAG 2 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 SPORT VOETBAL DTOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Juniorencompetitie. Uitslagen van Zondag 1.1.: A f d e e 1 i n g A. Lisse ILeiden I 30. Afdeeling B. Lisse IIAlph. Boys I 11. Programma voor Zondag a.s.: Afdeeling B. Lisse IIS. N. A. I, 1 uur, (H. v. Velen) Allo elftallen uit de afdeelingen A en C zijn uitgespeeld, terwijl in afdeeling B nog rest de wedstrijd Lisse IIS. N. A. I, en er nog de beslissing te nemen valt be treffende den bij den stand 12 gestaak- ten wedstrijd Lisse IIV. V. L. I. De compelitioleider, P. J. A. DE VRIND. LAWNTENNIS STUDENTEN-T0URN0 0I TE N00RDWIJK. In de laatste jaren is het tournooi van do Leidsche Studenten L. T. C. bij de wed strijdspelers bijzonder in trek gekomen. Men kan het gevoegelijk het eerste tour nooi van beteekenis van het seizoen noe men, want verschillende spelers van ons tegenwoordige eerste plan nemen eraan deel. In het heeren-enkelspel zijn 42 spelers ingeschreven. De wedstrijdleiding heeft natuurlijk geplaatst en uitgezonderd, zoo als dat ten onzent bij alle wedstrijden ge bruikelijk (en noodzakelijk!) geworden is. Overeenkomstig het schema van de loting komen in de eerste helft de volgende ge plaatste spelers voor: Leembruggen, J. Knottenbelt, W. Weber en mr. Marinkelle. Dat kan dus interessante kwart- en halve eindstrijden geven, evenals in de tweede helft, waarin „Gewis", Karsten, mr. Sar- kies en Koopman geplaatst werden. In het dames-enkelspel zijn onze inter nationale speelsters alle drie onder de deelneemsters. In de eene helft treffen we mevr. Dros en raej. Belzer, die dus weer eens tegenover elkaar komen, in de andere helft krijgt mej. Rollin Couquerque mevr. Jonquiere tegenover zioh en daarna mej. Ivawilarang. In het heerendubbel, met 23 paren zeer goed bezet, zijn KarstenWeber en mr. Kan—mr. Kilian de sterkste paren in de eene helft, KnottenbeltGewis en Koop manLeembruggen in de andere helft. Het gemengd dubbelspel telt ruim 20 combinaties en hierin heeft mej. ïtollm Couqquerque ditmaal gecombineerd met Weber, voorts mej. Kerckhoff met „Geis" mej. Pelzer met Knottenbelt en mevr. Dros met Koopman. Behoudens deze open wedstrijden wordt ook nog het Leidsche Studenten kampioen schap gespeeld, heeren-enkelspel. ATHLETIEK R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Morgen avond ten huize van den Secre taris, Morsehweg 6, is er gelegenheid van half negen tot 10 uur kaarten af te halen voor het jaarfeest. De prijzen van de kaarten zijn voor leden en donateurs 10 cent, voor genoodigden 75 cent, belasting inbegrepen. Verder opgave tot deelneming aan het feestontbijt, daar er nog leden zijn, die niet een vol jaar aan de vereeniging zijn. De maanden, die nog niet betaald zijn, moeten dus worden afgerekend. Zij die al kaarten hebben behoeven niet te komen. SCHIETEN LEIDSCHE SCHIETBOND. De einduitslag van den wedstrijd van den Leidsche Schietbond luidt als volgt: Korpswedstrijd: 1. O. O. S. V. „Generaal Snijders" 214 punten; 2. „Was- senaarscho P. S. V." 209 punten; 3. „Wil lem Teil" Bodegraven 202 punten; 4. R. K. S. V. „Excelsior", 200 punten. Hoogste korpsschuttersJ. Worst 47, en P. J. v. d. Krogt. 46 punten. B e k e r w e d s t r ij d S. V. Juliana" Wassenaar 131 punten. Hoogste korpsschutter: L. de Witt 47 p. R o z e n p r ij s G. J. Yperlaan 88 rozen Personeele baan: 1. J. Keere- weer 4646; 2. J. Wagenaar 4643; 3. J. Worst 45—17; 4. Ph. v. d. Drift 45; 5. H. Schoo 4442; 6. P. J. v. d. Krogt 44; 7. A. Veelenturf 43—48; 8. H. Gobel 43—47; 9. W. Valkenburg 4345; 10. W. Derogee 4341, 11. J. J. Hoogendoorn 4339; en 12. C. van Tol 4336 punten. V r ij e baan: 1. L. de Witt 88, 29, 3 x 28; 2. B. Impelmans 88, 29 2 x 28; 3. J. Worst 88, 8 x 28 4. J. Reinders 88—2524 5. G. J. Yperlaan 8719; 6. A. Dek 87 2 x 28; 7. H. Gobel 87—28; 8. A. Veelen tnrf 87, 2 x 27 9. H. v. d. Does 87—27; 10. W. Derogee 87, 2 x 26; 11. J. Keereweer 86 2 x 28; 12. H. Schoo 8627 punten. Vaste Baan: 1. W. Valkenburg 187 169; 2. A. Dek 187—162; 3. P. J. v. d. Krogt 184; G. J. Yperlaan 182; 5. J. Noort 176; 6. A. Veelenturf 172; 7. J. Rein ders 1674439; 8. I. van Egmond 167 4535 punten. Dagprijs: le dag J. Keereweer 57; 2e dag G. J. Yperlaan 58; 3e dag L. de Witt 58; 4e dag J. Reinders 60; 5e dag J. Worst 59 6 x 28 6e dag A. Veelenturf 59 punten. Kampioen Th. G. Barthen 90 p. PAARDENSPORT DE JAARLIJKSCHE DERBY-RACE TE EPS0M. April the Fifth winnaar. Gisteren is onder zeer groot e belang stelling, die niet geringer was dan de vo rige paren, te Epsom de historische Der by-race gehouden. Hoewel het gistermorgen somber weer was, begon reeds vroeg de uittocht uit Londen naar de heuvels van Epsom. De politie had omvangrijke voorzorgsmaat regelen tot regeling van het verkeer ge nomen. Iets nieuws hierbij is het gebruik van een vliegtuig, dat draadlooze installa tie aan boord heeft en in draadlooze ver binding staat met eenige politiestations op den grond. Het vliegtuig heeft een over zicht van het geheele verkeer rondom het race-parcours en geeft- draadloos aanwij zingen en adviezen aan de politieposten op den grond, die op deze wij-ze een be langrijk hulpmiddel bij het regelen van het verkeer hebben. Reeds vroeg zijn de Koning en de Ko ningin per atuo uit het Buckingham Pa- lace naar Ep3om vertrokken. De Koninklij ke atuo is aan de bovenzijde voorzien van het Koninklijk wapen, zoodat het vliegtuig •de autao voortdurend uit de lucht kan waarnemen en tijdig kan zorgen dat het Koninklijk echtpaar door de verkeers drukte van andere voertuigen geen stag natie ondervindt. Ook de Prins van Wa les, de hertog en de hertogin van York, prins George en de hertog van Gloucester zijn bij de races aanwezig en kwamen te gen half drie in de Koninklijke loge aan. Het aantal toeschouwers was toen grootor dan in voorgaande jaren. De race. Te ruim drie uur verschijnen de 21 deel nemende paarden, na voor de Koninklijke loge te zijn voorgeleid, aan den start en het is bijna tien minuten over drie als na eenig oponthoud de race officieel is be gonnen. Een der eerste paarden die naar voren schiet is Oockpen, gevolgd door Pe ter Planet, Orwell, Portofirto en Miracle. Portofino neemt eenigen tijd de leiding, doch als de paarden voorbij den grooten heuvel zijn blijkt April the Fifth gevaarlijk te komen zetten. De favoriet Orwell zakt af en met driekwart lengte voorsprong gaat April the Fifth als eerste door de finish, gevolgd door Dastur, Miracle en Royal Dancer. Hoewel Orwell favoriet was had men April the Fifth een goede kans gegeven. Eigenaar van het paard is Mr. .Tom Walls, die tevens zijn paard zelf als trainer ver zorgde. Het werd gereden door den joc key Lane. Het als tweede aankomende paard Das tor is eigendom van den bekenden Aga Khan, en werd bereden door den jockey Beary. Miracle is eigendom van Lord Rosebery en werd bereden door den jockey H. Wragg. Wat anderen er van zeggen De belangstelling bij de politie-wedstrijden. Gebleken is, dat de jeugd bij voetbal wedstrijden op het sportterrein aan den Zoeterwoudsche Singel zich te buiten gaat aan ergerlijke baldadigheden, door het ple gen van vernielingen aan kleedlokalen, het verontreinigen van W.C .enz. Tijdens den voetbalwedstrijd L.P.S.V.6e Regi ment V A., heeft ook een deel van het pu bliek zich zeer onhebbelijk gedragen tegen over de spelers van de Leidsche Politie Sportvereeniging. Wij zouden hun, die niet sympathiseeren met de L.P.S.V., dringend willen verzoeken, de wedstrijden, uitge schreven door bovengenoemde vereeniging, niet te bezoeken. Het bestuur stelt in het geheel geen belang in dat publiek. Zij zijn hinderlijk voor de spelers en bovendien voor hun medebezoekers. Het is wel erger lijk, dat op een wijze als bovenbedoeld moet worden geschreven, doch feiten zijn feiten. Typeerend is het, dat, wanneer de werk- loozen gebruik maken van ons speelterrein, het aanwezige publiek zich correct tegen over die spelers gedraagt. Is dat soms, dat zij bang zijn, dat van gemeentewege hun de gedane toezegging zal worden ontnomen'! Wij vragen: Waarom zich dan ook niet cor rect te gedragen tijdens de wedstrijden, uitgeschreven door de L.PS.V. Laten zij, die aan deze onhebbelijkheden mank gaan, niet uit het oog verliezen, dat de leden van de Leidsche Politie Sportvereeniging voor hun genoegen de sport beoefenen en dat het Bestuur niet wenscht, dat het hun (de leden) door een deel van het publiek on dragelijk wordt gemaakt. In verband met het vorenstaande heeft het bestuur gemeend in den vervolge kin deren van het sportterrein te moeten we ren. Moge dit schrijven er toe bijdragen, dat het bestuur geen verdere maatregelen be hoeft te nemen. Eventueele ingezonden stukken, hierop betrekking hebbende, zullen door het be- bestuur onbeantwoord worden gelaten. Namens het bestuur der Leidsche Sportvereeniging, De le Secretaris, J. d e B o e r. GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART Onze vroede vaderen vergaderden op Maandagavond 11. ten Raadhuize, welke vergadering werd voorgezeten door den Burgemeester-Secretaris, den heer C. P. Blaauwhof. Aanwezig alle leden. Voorstemmer de heer J. La mens. Te omstreeks half acht werd de verga dering geopend door voorlezing van het formuliergebed. Daarna werden de notulen gelezen, die onveranderd werden vastge steld. Naar aanleiding der notulen deelde de voorzitter mede, dat het gemeenteterrein aan de Molenstraat was verhuurd. Verder, dat B. en W. in overweging hadden geno men geen trottoirs aan te leggen, daar het bouwterrein nog niet verkocht is, te meer daar voor die werkzaamheden een lee ning moet worden aangegaan, hetgeen niet in het belang der gemeente was. Den heer Roos werd medegedeeld, dat de verlichting aan den Bleiswijkscheweg vol doende was, in oogenschouw genomen dat aldaar geen bebouwde kom meer is. Betreffende het vervoer van zieken en gewonden, werd den heer Lamens geant woord dat B. en W. overleg hadden ge pleegd met de doktoren omtrent dit ver voer. B. en W. konden geen vrijheid vinden met een voorstel te komen, daar dit eigen lijk particulier initiatief moet zijn. De heer Lamens keurde de houding van B. en W. goed en is ook van meening, dat van particuliere zijde maatregelen behoo- ren te worden genomen. De heer Smits vroeg nog inlichtingen over het verhuurde gemeenteterrein, daar er zich moeilijkheden hebben voorgedaan voor hen, die naar den Rokkeveenscheweg moesten. De voorzitter antwoordde hierop, dat er goede condities zijn gemaakt. Betreffende het request van de bouwvak arbeiders deelde de voorzitter mede, dat B. en W. geen vrijmoedigheid hadden kun nen vinden adhaesie te betuigen, daar hun de betrekkelijke gegevens ontbreken. Hier na kwam. de agenda aan de orde. Medegedeeld werd de Rekening en Ver antwoording 1931 van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Hilliger&berg; jaarver slag over 1931 van Ged. Staten van Zuid- Holland; schrijven betreffende opheffing 2e kombestelling met ingang van 23 Mei jl.; schrijven dat de 2e kombestelling weder om ingevoerd zal worden, zoo de gemeente de kosten betaald, in verband met inge stuurde reclame, dat 's middags de post aan het kantoor der posterijen kon worden gehaald; goedkeuring van raadsbesluit door Ged. Staten; schrijven van den heer J. Smits betreffende opheffing steunverlee- ning, zonder dat de commissie terzake was gehoord. De heer Smits beriep zich op artikel 12 der verordeiiing, waarin was vastgesteld, dat de regeling tot September waa aange nomen. De voorzitter zeide, dat B. en W. dit op grond van art. 13 hadden gedaan, daar er geen middelen meer waren en er driemaal zooveel was uitgegeven als uitgetrokken. Na de stopzetting was er niemand meer oan steun geweest Daarbij is de werkloosheid zeer verminderd. De heer Smits begreep zeer goed als men toch niets krijgt, men niet meer terugkomt en keurde het af dat hierin met den Raad geen overleg was gepleegd. De voorzitter antwoordde, dat elke Vrij dagmorgen 11 uur door B. en W. zitting werd gehouden, alwaar werkloozen zich konden vervoegen. De heer Lamens had de houding van B. en W. niet begrepen en keurde het af, dat de Commissie niet was geraadpleegd. Door eenige leden werden nog op- en aanmerkingen gemaakt, die door den voor zitter werden beantwoord. Na voorlezing van het advies van de Gezondheidscommissie werd tot defini tieve vaststelling van het roodverbod voor kinderen beneden 14 jaar besloten. Met algemeene stemmen werd besloten een korting toe te passen van 3% op de salarissen van Burgemeester, Secretaris, Ontvanger, Wethouders en Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, naar aanlei ding van een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarvan voorlezing werd gedaan. Door B. en W. was voorgesteld geen kor ting toe te passen voor de overige ambte- IKJaad niet hoog waren vastgesteld, werd naren. Dit kon geen genade vinden in de oogen van den heer van Straalen. Spr. vond een korting van 3% belachelijk en wilde veel meer korten, daar dit de tevredenheid zou bevorderen. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Smits op, dit een vreemd standpunt te vin den; dus als de een het minder goed heeft, moet een ander het ook maar niet goed hebben. Verschillende leden voerden nog het woord hierover en nadat de voorzitter nog gezegd had, dat de salarissen door den met de stemmen van de heeren v. Straalen en Zegwaart tegen, het voorstel van B. en W. aangenomen en wordt dus voor de ove rige ambtenaren geen korting toegepast. De vergoeding ex. artikel 101 der La ger Onderwijswet 1920 over 1029 werd vast gesteld op f 10.56 per kind. Vastgesteld werden de verordeningen be treffende vergunnings- en verlofsrecht. De pensioensgrondslagen van den heer M. Reinders als ontvanger, ambtenaar ter secretarie en ambtenaar van den Burger lijken Stand, werden vastgesteld. Betreffende voorstel provincie inzake overname van den Zegwaartseheweg deed de voorzitter mededeeling over het verloop dier zaak, mede in verband met andere plannen, het wegenvraagstuk in de provin cie betreffende. Door de provincie werd voorgesteld den weg over 41/- M. te beton- neeren. B. en W. hadden besprekingen ge voerd met de betrokken autoriteiten en daarbij ook Den Hoorn en Schenkelweg te betrokken. Hiermede werd accoord gegaan. Door B. en W. werd voorgesteld op die voorwaarden tot overname te besluiten. De heer van Straalen is tegen overname, daar naar zijn meening de weg niet deugd voor het voorgesteld procédé. Ook de heer Lamens is geen voorstan der van het voorstel van B. en W. en wenscht een nauwkeurig onderzoek inge steld te zien. Met de stemmen van genoemde heeren tegen werd voorstel van B. en W. aange nomen. Een wijziging der begrooting werd vast gesteld. De heer Lamens vroeg inlichtingen over dc publicatie omtrent den verkoop van keien door de gemeente Zoetermeer. De voorzitter antwoordde hierover in ge heime vergadering zal worden gesproken. Genoemde heer Lamens vroeg verder of de circulatie der waterleiding van het uri noir op den hoek van de Dorpsstraat en Stationsstraat thans in orde was, waarop door den voorzitter bevestigend werd ge antwoord. De heer Smits wenschte inlichtingen over de toepassing van het Ambtenarenregle ment en nakoming der bepalingen van de Arbeidswet voor de gemeentewerklieden. De voorzitter antwoordde dat een en an der de aandacht had van B. en W. Na eenige minder belangrijke op- en aan merkingen werd de vergadering gesloten en gaat do Raad in geheime zitting over. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Na voorlezing van ingekomen stuk ken volgt bet voorstel van Ged. Staten tot tijdelijke korting van 3 pet. op de wedden van den burgemeester, secretaris, ontvan ger, wethouders en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De beer Edelman wil voorstellen 5 prt. korting op de wedden beneden 2000 en 10 pet. boven 2000, hetgeen hem met het oog op de huidige tijdsomstandigheden niet onbillijk voorkomt. In beel wat ge meenten wordt een boogere korting dan 3 pet. voorgesteld. De voorz. heeft ook gele zen van gemeenten, die een lagere korting willen. De meeste gemeenten vereenigen zich met de voorgestelde 3 pet. zooals Ged. Staten, die een uniforme regeling be doelen. Den beer Koning komt een korting van 3 pet. te laag voor, daar de levensstan daard z.i. toch minstens met 10 pet. is ge daald. De heer Linschoten voelt voor korting geen sympathie. Er is ook een anderen tijd geweest, toen het bij de ambtenaren ar moede was tegenover algemeene weelde aan de andere zijde. Toen was niemand met het lot der ambtenaren bewogen en hebben zij slechts met moeite sala-ris ver hooging gekregen. Nu het minder goed gaat, wil men ook direct de ambtenaren daaronder laten lijden. Spr. kan meegaan wat betreft de voor gestelde korting. Echter wat den secre taris betreft zou hij een uitzondering wil len maken omdat op diens wedde door cu mulatie reeds 50 pot. wordt bezuinigd, om nu daarop ook no? 3 pet. te gaan korten vindt spr. niet billijk. Ook wethouder Hoogendijk komt de korting te laag voor, doch het plan is met de begrooting hierop terug te komen. Weth. van Muiswinkel wil tegenover de beide voorstellen van de heeren Edelman en Linschoten het voorstel van B. en W. aanbevelen, dat meer het midden houdt. Een korting van 10 pet. zou alleen den burgemeester treffen en dat vindt spr. niet billijk. De beer Edelman wil uit sympathie voor den burgemeester zijn voorstel van 10 pet. terugnemen, doch 5 pet. handhaven. Het voorstel-Edelman, het eerst in stem ming gebracht, wordt met 3 tegen 4 stem men verworpen. Het voorstel-Linschoten wordt niet ge steund, waarna het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen wordt aangeno men. Volgt voorstel tot korting van 3 pet. op de wedden van de gemeente-veldwachters en den gemeente-werkman. De heer Linschoten kan wed meegaan wat betreft de korting op de salarissen der veldwachters, daar deze een behoorlijk loon hebben. Voor den gemeente-werkman vindt spr.- echter geen termen aanwezig. Na bespreking wordt het voorstel-Lin schoten met 6 tegen 1 st. verworpen en het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 st. aan genomen. Volgt voorstel van den heer J. J. Koning, om gedurende de zomertijd de winkelslui ting inplaats van 8 uuir op 9 uur te bepalen. Na bespreking wordt 'het voorstel van den heer Koning zonder h. st. aangenomen. Voorstel om de pachtsom der boerderij op „Buitendorp" o^er 1911 te bepalen op 500 en voor 1932, zonder boerderij, dus alleen het Land op 350. De voorz. deelt mede, dat de oorspronke lijke pachtsom 950 bedroeg, n.l. 150 voor de woning en het land berekend op 175 per H.A. Thans wordt voorgesteld 100 per H.A. B. en W. willen aan dit voorstel nog verbinden hen machtiging te verlee- nen aan het Rijk aan te vragen, de woning, die in verband met de omlegging van den Rijksweg moet worden gesloopt, nog tot Mei van het volgende jaar te laten staan voor gebruik van den tegenwoordigen pack ter, die anders in ongelegenheid komt voor de stalling van zijn vee. Wellicht dat het Rijk daarvoor huur zal vragen, maar dat kan dan verhaald worden op den pachter. Het voorstel van B. en W. om aan het Rijk aan te vragen de boerderij nog tot Mei volgend jaar te laten staan, wordt na discussie met 4 tegen 3 st .aangenomen, terwijl het voorstel t-ot pachtverlaging met alg. st. wordt aangenomen. Het verzoek van het Bestuur der Herv. School om op grond van art. 72 der L.O.- wet gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe leermiddelen wordt ingewilligd. De heer Linschoten merkt op dat een dergelijk verzoek destijds door de gemeente Nijkerk is afgewezen, maar Ged. Staten en de Kroon hebben in beroep het Schoolbe stuur in het gelijk gesteld. Na bespreking wordt het voorstel van den heer Linschoten om aan de aanvraag te voldoen, door B. en W. overgenomen en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verzoeken van de heeren Hoogendoorn en de Grauw te Alphen a. d. Rijn en den heer J. J. Koning alhier om aankoop van bouwgrond aan de Dwarsstraat op „Buiten- dorp". De voorz-. deelt mede het resultaat der onderhandelingen welke door B. en W. met de betrokken aanvragers is gevoerd. Het betreft een terrein 25 M. breedte en 21 M. diepte hetwelk is aangeboden voor do prijs van 3 per M2. De heer Koning heeft in verband met de eerste aanvraag ver klaard genoegen te willen nemen met aan koop van eep strook van 2 M. diepte over de breedte van zijn reeds aldaar gekoehten grond, zoodat zij aldaar nog 2 woningen kunnen bijbouwen. De heer Koning richt een woord van critiek op het beleid van B. en W. inzake de grondexploitatie. B. en W. hebben daaromtrent geen goed overzicht. Er zijn geen vastgestelde prijzen; men weet niet of men met winst of verlies verkoopt. Er is herhaalde malen naar het uitbreidings plan gevraagd en het laat nog op zich wachten. Het gaat heelemaal verkeerd. Toen spr. destijds voorstelde een Commis sie voor het grondbedrijf in het leven te roepen werd dit niet noodig geacht; het voorstel werd gekwalificeerd als een grij pen naar de macht Wethouder van Muiswinkel: Dit is nu niet aan de orde, het gaat over grond ver koop. De heer Koning: Als er een Commissie tot stand was gekomen zou het uitbrei dingsplan al lang in Den Haag zijn ge weest; dan zou men berekeningen gemaakt kunnen hebben voor straataanleg en de werkloozen waren gebaat geweest met pro ductieve werkverschaffing in plaats van steun. De voorz. wijst den spr. er op, dat hij geheel buiten de orde gaat en dreigt hem op die manier het woord te zullen ontne- De heer Koning merkt op, dat hij de belangen der gemeente op het oog heeft. De voorz.: Maar niet op die manier, want dan ontneem ik u het woord gedu rende de verdere behandeling van dit punt Do heer Koning: Dan zal ik er bij de rondvraag nog wel op terug bomen. Na eenige toelichting worden B. en W. gemachtigd om onder verschillende bepa lingen de grond aan de genoemde aanvra gers te verkoopen. Bespreking werkloozensteun. De Werk- loosheidscommissie stelt voor wegens de aanhoudende werkloosheid de bestaande steunregeling weder te verlengen, waartoe machtiging wordt verleend. B. en W. zijn voornemens om binnenkort met een ander ontwerp steunregeling te komen, die voor de betrokkenen wel lager zal zijn, maar waarbij de gemeente Rijkssubsidie kan krijgen, zooals ook in omliggende gemeen ten het geval is. De uitgaven worden an ders voor de gemeenteka-s te zwaar. Tijdens de rondvraag komt o.a. ter spra ke de nachtverlichting, die gewoon zal blij ven doorbranden, een woord van critiek op de grondpolitiek van B. en W. door don heer Koning, alsmede een mededeeling van den voorzitter dat het uitbreidingsplan in bewerking is; in straataanleg ziet hij in deze tijden geen financieel voordeel. Hierop volgde sluiting der vergadering. UIT DE OMGEVING LEI MUI DEN. Gevestigd: A. Smith en gezin van Sijbe karspel. H. Liebton en gezin van Uithoorn. M. M. van der Lee van 's-Gra- venhage. K. Voshart en gezin van Uit hoorn. C. C. F. van der Sijs van Weesp. L. Specher van Amsterdam. M. van Vliet van Reeuwijk. P. M. Koster van Moordrecht. Th. M. van der Meer van Alkemade. Vertrokken: P. M. van Zon en ge zin naar Noordwijkerhout. P. J. de Vos naar Bloemendaal. A. Hazeborg en ge zin naar Vlachtwedde. A. A. den Haan naar Leiden. J. Kesting naar Kamerik. C. B. Kesting naar Loenen. C. M. Kerk vliet naar Rijnzaterwoude. W. A. van Galen naar Woerden. H. Vergeer naar Heerhugowaard. L. Bouthoorn en gezin naar Oegstgeest. H. Gijzenberg naar Haarlemmermeer. C. M. Hogeboom naar Grootebroek. M. A. Kok naar Zoeter- woude. Geboren: Abraham Pieter, van L. C. van Poelgeest en J. den Hartog. Cor nells A. M., zoon van A. van der Drift en A. Chr. van der Geer. J-ohanna Th., d. van J. N. de Koning en C. Vastenhout. Klaas, z. van W. de Jong en Y. do Jong. Gehuwd: J. Horree 24 j. en M. G. Schriel 27 j.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6