DONDERDAG 2 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD^TPAO^ BAROMETER. "TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometersfc.: 770.6 te Janmaycn LLaagste barometerst.: 754.0 te S'tensele. Verwachting tot den avond van 3 Juni: BMBBBBM Zwakke tot matige Oostelijke tot Noor delijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk droog weer, later eenige kans op regenbuit jes. Iets koeler. Een lang gerekte rug van hoogen lucht druk strekt zich in Noord-WestZuid-Oost richting uit van de Poolzee tot den Bal kan en vormt de scheiding tusschen het gebied van lagen luchtdruk in liet Zuid- Westen en deel in het Noord-Oosten. Het laatste vormde in den na-oht ben nieuwen kern over midden-Zweden, die nog bezig is zich uit te diepen en de wind hier weer naar Noord terug zal brengen met koeler weer en wellicht weer regenbuitjes. In Noord-Zweden komt nog vorst voor. In ons land is de ochtend-temperatuur iets hooger. Echte zomerwarmte wordt echter nergens ih het waarnemingsgebied aange troffen. In Frankrijk en Oost-Duitsohland vielen nog onweersregens. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 20.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddagv 9.41 uur tot Vrijdagtnorgen 4.15 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 19 en 3 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur: 17, 12 uur 17.5 en v ir 18 gr. O. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 3 Juni voorru. 3.uur en nam. 3.25 uur. Zilveren jubileum. Het zilveren jubileum van den heer B. A. Harteveld, bibliotheekbeambteaan de Universiteitsbibliotheek is hedenmor gen in den intiemen kring van het bi bliotheekpersoneel herdacht. De jubilaris werd te 9 uur toegespro ken en gecomplimenteerd dodr den di recteur dr. F. C. Wieder, die den heer Harteveld wees op zijn vele verdiensten, hoe hij iederen dag zijn plicht deed, deed precies wat hij doen moest. Als blijk van waardeering bood spr. hem namens de bibliotheekbezoekers een enveloppe met inhoud aan. Uit naam der collega's sprak vervol gens de heer D. Knotter, amanuensis, die er op wees, dat de heer Harteveld reeds dadelijk bij zijn komst op de bi bliotheek een goeden indruk 'had ge maakt. Hij schetste hem als een harte lijk collega en wees vervolgens op zijn goede verstandhouding met het publiek. Als stoffelijk aandenken bood spr. hem een rijwiel aan. De jubilaris dankte hiervoor op harte lijke wijze, waarmede de eenvoudige plechtigheid was afgeloopen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 41S5 Ansar Harford Go. Limited, Leiden, Zoeterwoudsche- weg 7, vervaardigen van dr. de Jongh's Levertraan. Uittr. Bedrijfsl.: W. C. Mulder Leiden, d.d. 10 Oct. 1931. N. Bedrijfsl.: J. C. Kanbier, Leiden. 4639. „Avanbi", Leiden, Heerenstraat Ha, Garage. De garage „Avanti", is dd; 31 Mei 1932 opgeheven, zoodat het filiaal: Garage „Zuiderzicht", Leliestraat 116a en b. hoofdzaak is geworden. De werkloosheid. Op den leu Juni 1932 waren 2577 (v.j. 854) werkzoekenden ingeschreven bij de Arbeidsbeurs. Voor het examen machinesohrijven, af genomen door den Algeraeenen Stenogra- fenbond, slaagden: de dames P. Kloos, H. Passier, A. Schouten, O. Spruyt, P. v. Velzen, E, Verwer, M. Zirkzee en de hee- ren D. O. v. d. Blij, R. J. Feyen, A. M. v. d Krogt, J. A. Mooy, A. Pieters, D. v. d. Spree. Idem voor Steno-typen in de Ned. taal (130 lettergroepen p. min.: de dames R. den Boesterd, J. Dreef, C. Dreef, P. Hagoort, B. v. d. Reyden, O. S. Zuiderduin, W. Zuiderduin en de heer J. de Poole. Eveneens voor kantoorstenograaf in de Ned. taal (130 lettergrepen p. min.): de da mes A. de Ridder, Y. Vierssen en de hee- ren J. Hop, R. v. d. Zeeuw, allen alhier cn leerlingen der Pontschool, Steenschuur No. 14. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, handschoenen, Lipssleutel, damesceintuur, portemonnaie met inhoud, bril, kindertaschje met inhoud,etui met portretten, rozenkrans, zilveren dames-vul potlood, staalboek behangselpapier, overal, pakje tabak, rijwielbelastingplaatje, rij- wielbelastingplaatje in etui, hangslot, vul penhouder, doublé ring met steen, defect zilveren horloge, damestaschje van A. van Iterson, damestaschje van J. van den Berg, roode muts, dames-parapluie, zaag, paar- denzweep, portefeuille van J. Oosthoek, broche (graftombe), damestaschje met in houd, speld broche, paar tennisschoenen, fluit met ketting, pak damesondergoed, padvindersriem, paar gymnastiekschoenen, portretbroche, alpino-muts, zakschaartje, bruin lederen kinderregenmantel, doublé armband, autonummerplaat H 97418, blau we muts, bruin lederen kinderschoentje, manchester kinderjasje, paar gele broeks pijpen, gouden broche, zilveren broche met haar, schroefdop van een autowiel, zilveren armbandhorloge, rol singelband, gabardine regenjas, Levens verzekering-polis ten name van I. J. J. Werk, damestaschje inhouden de badgoed, pakje inh. blauw laken, bank biljet a f 10.pakje thee, damesmantel moeromslag, zandschop, damesmof, blaas- bal, kussen, uitlaatpijp, ledige damestasch, vetspuit, eenig bankpapier, zakmesje, eenig waschgoed, dictaatcahier van Chr. .M. Brand, stofjas met hamer en kam, pakje in houdende paar nieuwe bruine kinder schoentjes. Gevonden in de Electrische Tram: Para- pluie, vaandel ©n 10-rittenkaart N Z.H.T.M. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: Portemonnaie met inhoud, ledige portemonnaie, damestaschje met inhoud, kindertaschje met inhoud, ledige dames tasch, handschoen, paar handschoenen, pa- rapluie, muziekstukje. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. ACADEMIENÏEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: „De verhouding tusschen het Nederlandsche en het Ne- derlandsch-Indische privaatrecht", de 'heer J. H. Wagener, geboren te Rotter dam. Geslaagd Taalkundig doctoraal-examen Indolo gie de heer R. C. Kwantes (Amsterdam); Taalkundig candidaats-examen Indolo gie de beer L. W. C. de Bruyn (den Haag). SPORT POSTDUIVEN „Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Bovengenoemde vereeniging hield haar wedvlucht van Noyon. De duiven werden i losgelaten 8.25 uur. In concours waren 80 j vogels. De eerste vogel kwaan aan 11 u. 22 j min. 53 sec. en de laatste vogel te 12 u. 1 min. en 7 sec. De prijswinnaars waren: H. H. J. van Klaveren le, 3e, 7e, 8e, 14e en 16e prijs; C. Zwaan 2e en 11e prijs, G. van Heijne 4e, 9e, 12e en 13e prijs, P. J. van Klaveren de 5e prijs, G. A. van Ad rich em 6e prijs, A. Oudshoorn 10e prijs en H. Zand- voort de 15e prijs. RECHTZAKEN DE MOORD TE NAALDWIJK. De Haagsche Rechtbank behandelde he- i den de zaak: tegen den 22-jarigen letterzet- i ter H. B. uit Naaldwijk, die gearresteerd is wegens moord op zijn gewezen meisje, i de 16-jarige Jacoba van der Caay, aldaar, door in den avond van Zaterdag 5 Maart j j.l. nabij haar woning op korten afstand een met scherp geladen revolver op haar af te vuren, tengevolge waarvan het slachtoffer j bijna onmiddellijk overleed. Na verhoor van zeven getuigen waaron- der 2 deskundigen, eischte het O M. tegen den verdachte, die een volledige bekentenis had afgelegd, zes jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevange nis met daarna ter beschikking stelling van de Ttegeering. werkzaamheden in die beide plaatsen wei nig verschilden; dat echter zijn woning te Amsterdam in verband met haar inrichting ©n den opzet van de daarin gevoerde huishouding van veel andere beteekenis was dan zijn ge meubileerde appartementen te New-York; dat op grond hiervan ©n mede in aan merking genomen de omstandigheid dat hij jaren lang in Amsterdam had gewoond, de band van den appelant met die gemeente hechter was te achten dan die met New- York; dat dus moet worden aangenomen, dat de aangeslagene op 1 Mei van de genoemde jaren hoofdverblijf heeft behouden te Am sterdam; dat dus Gedeputeerde Staten terecht do aanslagen hebben gehandhaafd. Op dezen grond zijn de beroepen onge grond verklaard. ERNSTIGE BRAND TE L0NNEKER. Zeven schoollokalen uitgebrand. Vannacht tegen drie uur is brand ont staan in de groote nieuwe R. K. Lagere school van de Parochie voor Onze Lieve Vrouwe van Altijddurende Bijstand aan den Mekkelholtsweg onder de gemeente Lonneker. Toen de brand werd ontdekt, stond de bovenverdieping reeds in lichter laaie. De Lonneker brandweer, welke spoedig werd bijgestaan door die van j Enschede, slaagde er niet in het vuur te stuiten. Dit breidde zich met groote snelheid over de bovenverdiepingen uit. Eerst te omstreeks zeven uur vanmor gen was men het vuur meester. Zeven lokalen zijn geheel uitgebrand. Aan de school, welke veertien lokalen telde, was onlangs' een vleugel met acht lokalen bijgebouwd. Alles is verzekerd. Vermoedelijk is de brand ontstaan op de zolderverdieping, welke tot vergader zaal was ingericht. Gisteravond was daar een bijeenkomst gehouden. DE ZAANDAMSCHE SCHATGRAVERS. Vandaag is men te Zaandam begonnen door boren de grondlagen te onderzoe ken, om daarna te bepalen, waar de op gravingen zullen aanvangen. Voor het hek van de oude begraaf plaats verdrongen zich den geheelen dag tal van nieuwsgierigen, die met be langstelling de geheimzinnige verrichtin gen volgen. Madame Sylvia houdt zich nog op den achtergrond en heeft zich nog niet laten zien. „Een werkster gevraagd", en de gevolgen Men schrijft ons uit Amsterdam: Dat in dezen tijd van crisis en werk loosheid het aantal gegadigden voor een vacante betrekking grooter is dan in normale tijden, behoeft geen verwonde ring te baren. Elkeen, die omstreeks het verschijningsuur der dagbladen in de binnenstad vertoeft, kan de tientallen groepjes liefhebbers voor deze of gene betrekking zich voor de bureaux der nieuwsbladen en de kiosken zien ver dringen om toch maar het eerst op de annonces te kunnen solliciteeren. Zoo kon het dan ook hedenmorgen vroeg gebeuren, dat een lampenkappen- firma aan het Singel, welke een adver tentie in een der ochtendbladen had ge plaatst, waarin om een werkster werd gevraagd, als het ware werd bestormd door een groot aantal meisjes en vrou wen, wien deze betrekking wel toelachte. Groot was hun teleurstelling toen bleek, dat de firma reeds was voorzien, het geen bleek uit een briefje, dat op de buitendeur was aangebracht. De veront waardiging van de candidaat-schoon- maaksters bleek echter zoo sterk te zijn ze waren reeds voor dag en douw naar de bedoelde firma getrokken dat zij het kantoor binnendrongen en in scherpe bewoordingen uiting gaven aan hun gevoelens. Toen het te bar werd, liet de directeur der firma de politie waarschuwen, die het rumoerige groepje sollicitanten met een zoet lijntje wiet weg te loodsen, waarna de rust, voor zoover daarvan in dit drukke stadsge deelte kan worden gesproken, was weer- TELEGRAMMEN LAATSTE BERICHTEN HET BELASTINGBEROEP VAN DR. WILLEM MENGELBERG. Wederom ongegrond verklaard. In de heden gehouden vergadering van de afd. geschillen van bestuur van den Raad van State is voorlezing gedaan van de bij K.B. genomen beslissing op het be roep, ingesteld door mr. G. Russol te Am sterdam namens dr. W. Mengelberg, tegen de uitspraken van Gedep. Staten van N.- Holland op de bezwaarschriften tegen de aanslagen wegens hoofdverblijf opgelegd in de gemeente Amsterdam over de belasting jaren 1926/27, 1927/28 en 1928/29. Gedep. Staten hadden n.l. alle reclames van dr. Mengelberg tegen zijn aanslag in de gem. inkomstenbelasting te Amsterdam wegens hoofdverblijf aldaar, ongegrond ver klaard. Reclamant had betoogd, dat hij zijn hoofdverblijf te New-York had. Bij K.B, is thans overwogen, dat in de genoemde belastingjaren de duur vau het jaarlijksch verblijf van de aangeslagene te New-York en te Amsterdam niet belangrijk uiteenliep en de omvang en de aard zijner BRAUN WEIGERT IN DEN LANDDAG TE VERSCHIJNEN. BERLIJN, 2 Juni. (Y.D.). Na heropening van de zitting van den Pruisisohen Land dag bleek, dat de regeeringsbanken leeg waren gebleven. De voorzitter deelde me de, dat het besluit van den Landdag bij het Pruisische staatsministerie was afge geven, doch dat men geen antwoord had ontvangen. De nationaal-socialistische af gevaardigde Kube stelde voor, de zitting opnieuw een kwartier te schorsen, opdat van dr. Braun alsnog geëischt kon worden, dat hij in den Landdag zou verschijnen. Bij de tweede opening deelde de voorzit ter mede, dat Braun hem telefonisch had medegedeeld, dat hij bezig was in een brief aan den Landdag de redenen van zijn niet-verschijning uiteen te zetten, aan gezien hij eraan twijfelde, of een demissio nair kabinet nog in den Landdag geroe pen kan worden. De nationaal-socialisten stelden hierop voor, alle Pruisischo mi nisters, die deel uitmaken van do S. P. D. en van de Staatspartij, wegens schending van de Grondwet bij het S taats ge re ch tsho f aan te klagen. In den loop van de zitting, las de vice-president van den Landdag het antwoord van minister-president Braun voor. Hierin deelde hij mede, dat hij het Pruisische kabinet voor morgen had bijeengeroepen om te beslissen over de vraag, of het demissionair kabinet nog verplicht was, voor den Landdag te ver schijnen. DE HOUDING DER NAZI'S. Het eerste moet zijn: rijksdagontbinding. MüNCHEN, 2 Juni (V.D.), De nationaal- socialistische partij-correspondentie, bevat tende oficieele mededeelingen der natio- naal-socialistische partij brengt heden de volgende verklaring: Alle tot nog toe gepubliceerde berichten over den inhoud van do besprekingen van Hitler met den rijkspresident, welke be richten z.g. van nationaal-socialistische zijde zouden komen, zijn in geen enkel op zicht van de nationaal-socialistische partij afkomstig. De principioele opvatting van de partij omtrent den toestand na den val van het kabinet-Brüning is bekend en al dus tot uiting gebracht, dat een kabinet, dat het bijzondere vertrouwen heeft, in de eerste plaats de taak heeft, den rijksdag naar huis te zenden, nieuwe verkiezingen uit te schrijven en de organise tie-propa- ganda en de demonstratie-vrijheid van de tot nu toe zoo mateloos onderdrukte natio naal-socialistische beweging te herstellen en door een beroep op de natie eenheid te brengen tusschen den wjl van het volk en zijn parlementaire vertegenwoordiging. Het volbrengen van een dergelijke oven noodzakelijke als -politiek belangrijke taak als voorwaarde voor een ingrijpende eco nomische en politieke vernieuwing eischt het volgen van groote lijnen en een groote doelstelling, zooals de nationaal-socialisti sche vrijheidsbeweging deze aan het Duit- sche volk heeft gegeven en die zij langs den snolsten weg wil verwezenlijken. De publi catie van de houding der partij ten opzichte van het nieuwe kabinet en zijn maatregelen zal t-o gelegener tijd volgen. AARDSCHOKKEN OP HET EILAND EUB0IA. ATHENE 2 Juni. (V.D.) Op het eiland Euboia zijn hevige aardschokken waarge nomen. De bewoners verlieten in paniek hun huizen. Het is nog niet bekend, of de aardschokken materieele schade hebben aangericht. VIJF KINDEREN VERDRONKEN. WARSCHAU 2 Juni. (V.D.) Uit Grodno wordt gemeld, dat een bootje, waarin vier meisjes en een knaap op de Njernen in de nabijheid van Szczerbowice aan het varen waren, omsloeg, waardoor de inzittenden te water raakten. Aangezien er geen red ders in de nabijheid waren, verdronken aJie vijf kinderen. DE KABINETSFORMATIE IN DU ITSCHLAND. Freiherr Von Neurath Rijksminister voor Buitenlandsche Zaken. BERLIJN, 2 Juni. (V.D.) De te Berlijn aangekomen Duitsche ambassadeur te Lon den Freiherr Von Neurath heeft de hem aangeboden portefeuille van Rijksminister va-n Buitenlandsche Zaken aanvaard. Met Dr. Goerdeler worden de onderhan delingen over het bezetten van het Rijks ministerie van Arbeid nog voortgezet, in dien deze onderhandelingen mislukken zal Rijkskanselier Von Papen zioh tot een an der moeten wenden. Von Schwerin-Krosigk Rijksminister van Financiën. BERLIJN, 2 Juni. (V.D.) De onderhande lingen van Rijkskanselier Von Papen ovor j de bezetting van de nog vrije minisborze- I tols, zijn zoo goed als beëindigd. Graaf Von j Schwerin-Krosigk heeft definitief de por- lofeuille van financiën aanvaard. Daaren- tegen zijn do onderliandelingen met Dr. 1 Goerdeler, wien heb Rijksministerie van Ar- i beid was aangeboden, zonder resultaat ge- bleven. De Rijksminister voor Economische Zaken, Dr. Warm bold, zal voorloopig het t Ministerie van Arbeid er bij nemen. Met i Guerbner wordt nog onderhandeld over het Rijksministerie van Justitie. Indien Guerfc- i ner deze portefeuille aanvaardt, is het niou- we kabinet voltooid. Het kabinet Von Papen zou reeds heden- middag te half zes door Rijkspresident Von Hindenburg worden beëedigcl en oen half uur later in eerste kabinetszitting bijeen komen. Nog geen Rijksdagontbinding. BERLIJN, 2 Juni. (V.D.) Volgens een I Reuter bericht zou de Rijks-president' nog 1 heden in een brief aan den president van den Rijksdag Loebe het besluit tot omb- binding van den Rijksdag nemen. Dit bericht is geheel uit de lucht gegre- i pen. Tot nog too heeft noch de Rijkspresi dent, noch heb nieuwe Kabinet een dergelijk besluit genomen. Ook formeel is het Reu- terbericht onjuist aangezien het decreet lot ontbinding van den Rijksdag door den Rijkskanselier gecontrasigneerd moet wor den en overeenkomstig het gebruik niet door den Rijkspresident maar door den Rijkskanselier ter kennis van den Rijksdag wordt gebracht. Bovendien moet heb Ka binet eerst een besluit tot ontbinding vau den Rijksdag hebben genomen aangezien de Rijkspresident den Rijksdag slechts op voorstel van het Rijkskabinet ontbindt. Natuurlijk beteekent deze tegenspraak niet, dat de mogelijk is uitgesloten dat do politieke toestand zich zoodanig ontwik kelt, dat Rijksdagontbinding binnen zeer korten tijd toch het geval zou zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Juni. Groenterrveiling. per 100 stuks: andijvie 1.803.bloem kool I 9.4020.80, bloemkool II 3.40 14.40, pieterselie 0.601.40, prei 0.70 —1.80, radijs 1.00—2.10, kropsalade 0.60 3.50, selderie 0.80—1.50, wortelen 10— I 19, rabarber 0.701.50, per 100 kg.: snij- boonen 90—102, pelen 100—105, poste lein 57, spinazie 511. I GOUDA, 2 Juni. Vee. Aangevoerd in to- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 1 Geboren Wilholmina Potroneïlo, dochter van A. J. Hartwijk on A. E. van de Geijn Potronella Wilholmina, doch ter van A. J. Hartwijk en A. E. van Gcijn Pieter Petrus, zoon van N. van den Berg en A. P. van den Berg Adriana, doch ter van T. van der Zwan on A. M. H, Vuijk Nieolaas Gorardus, zoon van P. G. Huigsloot en M. J. van der Meer Petronella Gerarda, dochter van P. A. Fasel en G. Nedorhoff Willem Pieter, zoon van W. P. van dor Ent en A. M. O. van Bastelaar. Ondertrouwd: W. Ranselaar jm 23 jaar en A. C. van Tol jd 22 jaar. Getrouwd: J. B. dc Groot jm en W. F. Scheen jd C. L. van der Voort j'm. en L. C. J. Sooniius jd P. P. Smit jm en W. A. van Hartovclb jd. J. Heus jm on E. M. Holverda jd. Overleden: D. van Arnhem man Casino: Luxor: Trianon: BIOSCOPEN. Volwassenen. Volwassenen. Afgekeurd. taal 2651 stuks, waarvan 386 slacht var ken» vette 1011 cent, Londensohe 810 oent, zouters 9.510.5 oent per pond lovend met 2 pet. korting; 681 magere varkens 615 1352 biggen 24, 8 runderen 160210, 90 nuchtere kalveren 36, 117 lammeren 611, 11 bokken en geiten 215, 5 paarden 150225 per stuk. Handel matig Kaas. Aanvoer: 456 partijen, lo kwal. met rijksmerk van 2125, 2o kwal. met rijksmerk 1720. Handel matig. Boter. Aanvoer 1681 pondon. Goebo- ter 4550 en weibotor 4045 cent per pond. Handel matig. Eieren: Kippeneieren 2.10—2.75 en eendeneieren 2.252.75 per 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, 1 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 2536 cent, Marcel Rouyer 2535 cent, Had ley 5078 cent, Claudius Per- net 4070 cent, Columbia 2030 cent, Butterfly 2038 conb, Mac Keiler 2045 cent, Willi. Kordes 6088 cent, Mme Jules Bouché 4045 cent, Rosalandia 3562 ct., Florex 4570 cent., Phoobo 304-5 cent, Winnet 3547 cent, Chas. P. Kil ham 4471 cent, Edith Helen 0.701.10, Aug. Noa-ck 3041 cent, Else Poulsen 0.801.20, Glo ria MuJidi 0.00—1.20, Orange Perfection 0.601.20, Paul Grampel 0.701.20, Ellen Poiiilsen 4070 cent, Pauls Scarlet 4073 cent, Briarcliff 2026 cent, Pear son 2038 cent, Lathyrus 1015 cent, Pioenen 2027 cent, Lelies Umbellatum 28 cent, Gerbera 3867 cent, Clematis Prins Hendrik 2.70—3.90, Pryrethrum 611, papaver 2025 cent, Gladiolen 20 cent, Violieren 4063 cent, Iris 2025 cent, Rhododendron 4250 cent. TER AAR, 1 Juni. Centrale Veiling. Bloemkool 423 cent, postelein per kg. 5 8 oent, sla 0.804.80, vollen 1220 cent, j zuring per kg. 5 cent, spinazie per kist. 62 j cent, tomaten per pond 1321 cent, peu- J len per 10 pond 3.104.10, doppers 3.10, snijboonon 7.708.40, stek 4.80i 5.00, radijs 1.10, rabarber 2.30, peen 1316 cent, stampr. por kg. 1.03, Tuinb. 5.30, violen per bak 1921 cent. Rozen j per stuk 12 cent. WISS ELN OTE ER IN G EN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.82' /2 Londen 9.0!) New York 2.46U/18 Parijs 9.74 BruM») 34.50 Zwitserland 48.82'/2 Kilaan 12.671', Madrid 20.85 Oslo 45.80 Kopenhagen 49.75 Stockholm 46.75 Weenen 35.25" Praag 7.32 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. Do kleine beweging, die gisteren op de Amsterdamscho beurs to constateer» fi was, als gevolg van de skiitend-makitug der Amcrikaanscho begrooting, was heden volkomen dood goloopen. In Wall street hechtte men daaraan minder waarde, waardoor de koersen aldaar na vasto ope ning weer terug liepen. Do teleurstelling van de Amstcrdamsohe beurs uitte zich1 meer in een verdere inkrimping van He kooplust dan in belangrijk aanbod. Dit was echter reeds voldoende om de notoe- ringen bijna algemeen enkele punten te doen reageeren. De affaire was overigens van uiterst kleine afmetingen, zelfs voor Kon. Olies was do belangstelling zóó ge ring, dab van de hoek bijna niets te bespeu ren was. De noteoring liep enkele punten terug. Unilevers boden weerstand, doch desniettemin moest een klein nadeelig ver- schil worden aangetoond. Philips daalden! ongeveer 2.5 pot. Aku's liepen iets terug. Suikers ongeanimcerd. H. V. A.'s kwamen weer beneden 130 terecht en ook dc min der courante soorten verkeerden in reac tie. Rubbers gedrukt. A'dam Rubbers ver loren enkele punten. Scheepv. en Mijnw* bij zeer kleine omzetten iets lager. Ame rikanen flauwer. Op de staatsfondsenmarkt noteerde de heden ter inschrijving aange boden 5 pet. leening 99 5/8 pet. De overige Nederlandsche soorten bleven op peil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3