HET PAD LANGS DE KLIP. WILT U IETS WETEN? DONDERDAG 2 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Kind aan de gevolgen gestorven. Maandag j.l. werd een jongetje op de dr. Schaepmanlaan te Arnhem, toen het den weg wilde oversteken, door een motorrij der aangereden, waardoor het een wonde aan het hoofd bekwam. Een ontboden geneesheer achtte opname in het ziekenhuis echter niet noodzakelijk. De toestand van het kind verergerde gis teren evenwel dermate, dat het naar het gemeenteziekenhuis moest worden overge bracht. Daar is het na eenigen tijd overle den. Den motorrijder treft geen schuld, daar het ventje plotseling zonder op het ver keer te letten, overstak. UIT HET SLAAPKAMERRAAM GESPRONGEN. En verdronken. Een 72-jarige weduwe uit Malden, die te 's-Hertogenbosch bij familie vertoefde, is gisternacht in overspannen toestand uit het raam van haar slaapkamer gesprongen en in dc Binnendieze verdronken. Gister morgen is haar lijk opgehaald. Van een treeplank gevallen. Op het stations-emplacement te Winsum (Gr.) is de 14-jarige scholier N. B. uit Wehe door een schok van een trein van de tree plank gevallen, waarop hij zich bevond. De jongeman is met een schedel fractuur en gebroken pols naar het Diaconessenhuis te Groningen vervoerd. Gisterenavond be stond voor hem geen direct levensgevaar. GEMASKERDE INBREKERS. Drie mannen dringen een huis binnen en trachten de be woonsters onschadelijk te maken. In den nacht van Dinsdag op Woensdag drongen in het dorpje Lith a. d. Maas om streeks 2 uur drie mannen, die zich zwarte doeken voor het gelaat hadden gebonden, het café van de vier gezusters Van Eldik binnen. Zij verschaften zich toegang tot de woning door het uitsnijden van een ruit en verbreking van eenige grendels. De man nen hebben daarop de benedenvertrekken doorzocht en aJles overhoop gehaald. Het geld «uit dc toonbanklade alsmede een kistje met geld uit een kast, een partij sigaren en eenige flesschen drank maakten zij buit. Vervolgens begaven zij zich naar het slaap vertrek van de zusters, daar zij vermoed den, hetgeen inderdaad het geval was dat zich een groote geldsom in de bedstede zou bevinden. Zij grepen de drie vrouwen, die zich daar ter ruste hadden gelegd, bij de keel en trachtten haar in de kussens te verstikken. De vierde zuster haalt hulp. De vierde zuster, die in een naastgele gen vertrek sliep, was inmiddels door het gerucht ontwaakt en zag kans ongemerkt do woning te verlaten. Zij begaf zich naar een buurman, den bierbrouwer Van Mourik, die zich half geklee-d en gewapend met een jachtgeweer naar de plaats van den over val spoedde. De inbrekers hadden echter reeds onraad bemerkt en zich uit de voeten gemaakt met medeneming van den buit, dien zij in de benedenvertrekken hadden bemachtigd. Het geld op de slaapkamer viel niet in hun handen. Bij de worsteling liepen de drie zusters betrekkelijk geringe verwondingen op. Er is tot nu toe nog geen spoor van de diaders ontdekt. „Hbld." FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 42) ..Hm't Is een vreemd gevalzei Cal vert. „Jammer, dat we de vinger-afdruk ken op de mouwen van zijn jas niet hebben kunnen zienDat was totaal onmogelijk. Maar de man, die hem gegrepen heeft, moet. buitengewoon sterke spieren gehad hebbenbuitengewoon sterk naar wat doktoren verklaarden Onwillekeurig kon Letty een uitroep niet bedwingen. Haar vader en de inspec teur wendden zich naar haar, met een ver wonderd vragenden blik in .hun oogen. „Wat is er, kind vroeg Etherton. „Ie je iets opgevallen?" „Ja, maar ik geloof niet, dat ik het moet zeggen", antwoordde Letty. „Ik her innerde me plotseling iets." „Als het iets met de zaak te maken heeft, juffrouw Etherton...." begon Cal vert. „Vooruit!" beval Etherton. „Niets ach ter houden." „Wel," zei Letty aarzelend. „Ik dacht er aan, dat Bradwell Pike zulke buiten gewoon sterke vingers heeftEn zijn dui men Onlangs ontmoette ik hem aan den kant van den weg, hij herstelde een gat in zijn fietsband. Ik keek er naar, hoe hij de band weer opzette. Hij heeft van die ban- DE RAMP VAN DE „GEORGES PHILIPPAR". ONDERHOUD MET EEN DER GEREDDEN, MEVR. J. MARISSEN. Gistermorgen is met de Nederland-Ex pres te Utrecht aangekomen, mevr. J. Ma- rissen, een der schipbreukelingen van het Fransche stoomschip „Georges Philippar', dat in den nacht van 15 op 16 Mei j.l. in den Golf van Aden is gezonken. Met groote bereidwilligheid stond mevr. Marissen ons een vraaggesprek toe over deze groote ramp. Zij vertelde ons, dat zij 's nachts om on geveer twee uur wakker geworden was, door den rook en door leven op het dek. Zij was toen naar boven gesneld en had ge zien, hoe het dek al in vlammen stond. Er bleef maar nauwelijks tijd over om haar kindje te redden en met veel moeite slaag de zij er in, geholpen door den hofmeester, het eerste klasse dek te bereiken, vanwaar de meeste reddingsbooten werden neerge laten. Er was daar niet de minste orde. in de eerste plaats had men verzuimd met de passagiers van tevoren oefeningen te hou den, zoodat niemand wist, bij welke sloep hij hoorde en ook was het juist gebruik van de reddingsgordels aan de meesten on bekend. Daarbij kwam, dat het grootste deel van de bemanning bezig was met het blusschingswerk, zoodat het toezicht op de ontscheping onvoldoende was. Ieder tracht te op eigen houtje in de booten te komen. Ik zelf, zoo vertelde mevr. Marissen, kreeg een plaats in de zesde sloep, die berekend was op ongeveer 70 menschen, maar waar in er wel meer dan 100 zaten. Wij waren nog in ons nachtgoed, met bloote voeten en zaten op elkaar gepakt als haringen in een ton. Alleen het kundig navigeeren van de vier matrozen in onze boot, heeft ongeluk ken voorkomen. Zes uren hebben wij zoo op zee rondgedreven. Na eenigen tijd is nog een dame, die van schrik krankzinnig geworden was, uit onze boot in zee ge sprongen. Wij hebben haar niet meer kun nen redden. Later werd het licht en konden wij de andere booten zien. De zee was niet erg kalm. Er stond nogal wat wiud en de meeste meaischen waren zeeziek, zoo erg, dat er betrekkelijk weinig geklaagd werd over de brandwonden, die bijna allen had den opgeloopen. Na zes uren zijn de schipbreukelingen van mijn sloep opgenomen door de Russi sche boot „Sovjet Akaineft", maar ver scheidene andere sloepen hebben wel tien uren rondgedreven, voor de menschen over genomen konden worden door een groote boot. Op de Russische boot was ook een Fran sche dame met haar dochter, die zoo ern stige brandwonden hadden opgeloopen, dat zij tegen den volgenden morgen stierven. Haar lijken werden overboord gezet. Ln de sloep was noch eten, noch drin ken, noch medische hulp, en op de „Sovjet Akaineft" had men natuurlijk ook niet ge rekend op vierhonderd menschen meer, doch de Russen hebben voor de schipbreu kelingen gedaan wat ze konden. Hierna is mevrouw Marissen op de „André Lebon" van de Fransche Maatschappij, waartoe ook do „Georges Philippar" behoorde, gekomen, en naar Djiboeti gegaan. De ziekenhuizen waren hier en ook in Aden overvol met ge wonden. De verdere geredden werden gast vrij opgenomen door families in de stad. Vol lof was mevrouw Marissen over alles, wat de Nederlandsche consul in Aden voor de slachtoffers van de ramp had gedaan, ook later op de „Marnix van St. Aldegonde" hebben de passagiers al hun krachten inge spannen om de gevolgen van het ongeluk voor de slachtoffers zooveel mogelijk te verzachten. Zij zamelden geld en kleeren in. Over de oorzaak van den brand kon me vrouw Marissen, die met ziekenverlof naar Nederla-nd kwam, weinig mededeelen. Wel schijnt het dat de brand eerst om onge veer twaalf uur ontdekt is, doch de kapi tein had gemeend, dat men het vuur nog meester kon worden en had te Laat alarm doen maken. Daardoor zijn velen in hun hutten verbrand en trouwens het alarm is zoo zacht geweest, dat de meesten, waar onder mevrouw Marissen zelf, er niets van hebben gehoord. Tenslotte vertelde zij nog, dat op de „Marnix van St. Aldegonde" twee uur, na dat zij daar was opgenomen, reeds een sloepen-oefening heeft plaats gehad. Dat dit niet gebeurd is op de „Georges Philip par" achtte zij een zeer ernstig verzuim. NOODLOTTIGE TWIST TE VENLO. Jonge man ernstig gewond. Dinsdagavond omstreeks negen uur beeft op den Sint Urbanusweg te Venlo een ern stige vechtpartij plaats gehad. Reeds gerui- men tijd bestond een familietwist tusschen den 50-jarigen J. van T., wonende aan de Jodenstraat en zijn 22-jarigen schoonzoon, die in een noodwoning in Genoy woont. Toen de beide mannen elkaar ontmoetten, laaide de oude veete weer op. Van T. haal de een mes te voorschijn en bracht zijn schoonzoon een steek in de linkerzijde toe, waardoor een long werd geraakt. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse. De politie hield den dader aan en stelde hem in arrest. Een geneesheer verbond het slachtoffer, dat niet mocht worden ver voerd, ter plaatse waarna hij naar de na bijgelegen ouderlijke woning werd ge bracht. De toestand van den jongeman is hoogst ernstig. BEWAAKTE OVERWEG GEOPEND. Trein stopt op eenige meters afstand. Opnieuw is een onregelmatigheid met een overweg ter kennis van de politie te Adam gebracht. Dit vond gistermorgen plaats om ruim 9 uur bij een der overwe gen van het Muiderpoortstation. De over- wegboomen waren gesloten geweest voor een trein. Nadat deze gepasseerd was, wer den de boomen onmiddellijk opgehaald. Het publiek bevond zich reeds op de baan, toen plotseling een trein, welke op weg was in de richting van het station W. P. naderde Uit een seinhuis werd toen een roode vlag getoond. Of de machinist deze bespeurde, of dat hij de menschen op den ongesloten overweg zag, is niet bekend. In elk geval sloot hij den stoom af en remde sterk. Op eenige meters afstand van de voorbijgangers stopte de trem. De politie stelt een onderzoek in. „Tel." NIEUWE RELLETJES TE VLAARDINGEN. Verbod van samenscholing afgekondigd. Gistermorgen was het Vlaardingen op de markt, in de omgeving van het stempello kaal, weer vrij druk en rumoerig. Tegen half elf trok een aantal demonstranten de oude brug over naar de Eendrachtsbraat maar de woning van het raadslid J. Bagehus, waar weer allerlei minder vriendelijke uit drukkingen oan zijn adres werden geuit. Gemeentepolitie en militaire politie wa ren spoedig ter plaatse; zij hebben de Een- drachtstraat en den Schiedamschen weg in de richting MarktJ op de bekende manier schoon geveegd. De burgemeester heeft gisteren een ver bod van samenscholing afgekondigd voor drie of meer personen. De militaire politie blijft voorloopig nog in Vlaardingen. De schat van Zaandam. Daar verwacht wordt dat de schatopgra- vingen op de oude begraafplaats aan de Sa- vornm Lohmanstraat te Zaandam vandaag worden hervat, is men gisteren reeds begon nen materiaal op het terrein aan te voeren. De arbeider Sipma, die ook twee jaar ge leden als voorman optrad, is ook nu weer op dien post gesteld. Naas-t hem zijn voor loopig vier werkloozen in dienst genomen. Het werk staat onder leiding van de gebrs. Wilhelm en Walter Henning en den zoon van Madame Sylvia, graaf Fritz Beck. Ma dame zelf wordt heden verwacht. Om geen last te hebben van het grond werk zuilen ijzeren cylinders in den grond gebracht worden die op elkaar geplaatst worden. Het voornemen bestaat, op groote diepte te boren. De belangstelling voor de schatgraverij te Zaandam is weer levendig geworden. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 3 Juni. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 Morgenconcert. 10.0011.30 Gra-mofoonmuziek. 11.3012.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Lunchconcert door het KRO- kwintet. 2.003.20 Solisten-concert. 3.204.00 „Die Fledermaus", verkorte operette in drie akten. 4.005.00 Vervolg Solistencomcert. 5.005.15 Voordracht „Zwitsersch toeris me". 5.156.40 Het KRO-kunstensemble o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 6.407.00 Land- en tuinbouw halfuurtje door Th. Arts. 7.007.10 Gra-mofoonmuziek. 7.107.30 „Het leven in de oude Egypti sche Maatschappij", lezing door dr. v. d. Hoeven Leonard. 7.458.00 Gramofoonmuziek. 8.0011.00 Het KRO-orkest o. L v. Johan Gerritsen. 11.0012.00 Elck wat wils. Gramofoon- platen. Hilversum, 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door K. Bakker. 10.30 Vervolg Septetconcert. 11.00 Voordracht. 11.1512.00 Septetconcert. 12.00 AVRO-Klem-orkost o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00 Voor de scholen. H. Hollander; Zo mersport v. d. jeugd. 2.30 AVRO-Kamer-orkest o. 1. v. G. Hem mes en Gramofoonpl. 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o. L v. H. de Groot en Gramofoonpl. 6.40 Orgelspel door Joh. Jong. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 Vervolg orkestconcert. 8.00 Mr. T. G. de Jongh: Kinderwetten en kinderrechtspraak. 8.30 Piano-recital Jaap Callenbach. Oa. 3 sonates van Scarlatti. 9.00 Causerie door ds. F. J. de Holl. 9.30 Vervolg Piano-recital. Oa. Werken van Chopin en Liszt. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie d-oor Albert van Dal- sum. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonpl. (VARA). D a v e n t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten, 11.05 Lezing. 12.20 Emanuel Starkey en zijn orkest. 1.05 Orgelconcert G. H. Trevor. 1.50 Gramofoonpl. 2.45 Voor scholen. 3.50 Concert v. d. scholen. BBC-orkest o. 1. v. V. Hely-Hutchinson m. m. v. M. Ham lin (sopraan). Vraag; Wat is de kortste weg van Alphen naar Medemblik over Alkmaar; wat is de mooiste weg over Alkmaar en wat is de kortste en mooiste weg zonder bepaling van Alkmaar? Antwoord Hier is maar één ant woord mogelijk. De mooiste weg leidt via Alkmaar en is als voLgt: Alphen, Rijnsa- terwoude, Leimuiden, Nieuw Vennep, Ben- nebroek, Heemstede, Haarlem, Schoten, Velzen, Beverwijk, Castric-um, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Heer Hugowaard, Sijbe- karspel, Benningbroek, Midwoud, Medem- blik. 4.35 Studio-orkest o. 1. v. G. Daines. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Anne Thursfield zingt Schumann^- liederen. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 „The pride of the regiment" of „Cas hiered for His Country", spel met muziek van W. Leigh. Solisten, koor en orkest o. 1. v. L. Woodigate. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Elsa Karen (piano) vertolkt De bussy. 10.15 Derde acte van Wagner's „Götter- dammerung" (Vanuit de Royal Opera) a L v. Sir Thomas Beecham. 11.4012.20 Savoy Hotel Orpheans. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. L v. Henri Defosse. O.a. Ouv. Coriolanus, Beethoven en uit „Die Meistersinger", Wagner. Kalnndborg, 1153 M. 1.052.20 Concert uit est. „Wivex". 3.205.20 Concert o. 1. v. L. Gröndahl. 8.30 Finsche muziek o. 1. v. Gröndahl. Oa Valse triste, Sibelius. 9.00 „Heikkiog Lakkala", hoorspel van O. Schrayh. 9.30 Kamermuziek (piano, viool, cello). 10.201.20 Feestuitzending van de Kopen- haagische Roeiclub. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Orkestconcert. 12.20 Concert uit Frankfurt. 1.20 Concert o. L v. Wolf. 2.50 Gramofonopl. 5.206.35 Concert o. 1. v. Wolf. 8.20 Werag-orkest o. L v. Kühn. O .a. Car men-ballet, Bizet en fragm. „Der Zigeuner baron", Strauss. 10.4012.20 Avondconcert. Rome, 441 M. 8.10 Gramofoonpl. 9.05 Gevarieerd concert m. m. v. orkest, tenor en sopraan. O.a. Aufforderung zum Ta-nz, Weber. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Trioconcert (viool, cello, piano). 1.20 Gramofoonpl. 5.20 WagnercoDcert o. L v. Meulema-ns. O-a. Rienzi-Ouverture. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Concert o. 1. v. Fr. André. On. Es- pana-wa-ls, Waldteufe] en Hong. Rhapsodie, Liszt. 10.30 Vervolg concert. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. Meulemans. On. Wer ken van Deboeck en Marcel Poot. 10.30 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Populaire muziek uit Zwaben door koor en Boerenkapel o. 1. v. Emil Kalm. 8.50 „Tagllich Gift", vroolijk uurtje m. m. v. solisten en orkest. 9.55 Stuttgartsche Philharmonisch orkest o. 1. v. E. Kahn. 10.40 Be-richten hierna werken van Strausz door orkest o. 1. v. A. Kurtz. Vraag Wat is de route van Wasse naar naar Leeuwen en hoeveel K.M.? Antwoord. Wassenaar, Leiden, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Woer den, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culem- borg, Buurmalsen, Geldermalsen, Tiel, Wa- mel, Leeuwen. Afstand 100 km. Vraag: Welke is de beste weg van Sassenheim naar Brunssum? Hoeveel km.? Antwoord Sassenheim, Leiden, Woerden, Utrecht, Culemborg, Den Bosch, Helmond, Nederweert, Baexem, Roermond. Linne, Susteren, Sittard, Merkelbach, Brunssum. Afstand 220 km. aan en boog zich plotseling voorover naar zijn bezoeker. „Dat zal een beetje lastig voor u zijn, als u Zaterdag naar New-York vertrekt, nietwaar?" vroeg hij. Pike sprong op. Hij keek eerst naar de deur, toen naar de gezichten, die scherp op hem letten. „Wat bedoelt Uvroeg hij. „Wat is.. V' „Kom, kom, gaat u weer zittenzei de commissaris. „We weten wel iets meer dan u denkt, meneer Pike we houden u in de gaten sinds het onderzoek. U bent een te waardevol getuige, dan dat wij u kun nen toestaan de Atlantische Oceaan of de Stille Oceaan over te wippen. U hebt van middag passage naar Amerika genomen we weten het allemaalWaarom hebt u dat gedaan?" Pike's gewoonlijke bleeke wangen wer den nog bleeker en de zweetdruppels ston den op zijn voorhoofd. Hij keek van den een naar den ander en z-ijn lippen tril den. Hij was razend woedend als een gevangen beest. „Dat is mijn zaaksnauwde hij. „Dat gaat niemand anders aan „Kom," hernam de commissaris. „U kunt toch gerust en paar gewone vragen beantwoorden? Waarom gaat u zoo over haast naar Amerika?" „Waarom zou ik niet, als ik dat wil?" vroeg Pike. „Ik ben niet meer bij Ether ton. Waarom mag ik niet naar Amerika gaan? Dit is een vrij land, zou ik zeg gen „Dat hangt er van af", antwoordde de commissaris laconiek. „Maar 't lijkt me toch wel eigenaardig, dat uop deze ma nier wilt vertrekken. Waar is uw bagage?" (Wordt vervolgd). den met staaldraad en ik weet, dat zelfs de knechts in de rijwielherstelplaats van Walbank die banden niet zeonder klem men weer kunnen opzetten. Maar Pike deed het met z'n vingers en duimen zoo gemakkelijk als wat!" „Zij heeft gelijkzei Etherton. „De kerel heeft spieren als van staal. Ik heb op mijn kantoor eens gezien, dat een stuk hand-gesmeed ijzer omboog, alsof 't een stukje bordpapier was." Alle drie keken elkaar aan en Calvert stond op. „Soms ziet men op een eigenaardige ma nier licht", merkte hij veelbeteekenend op. „Ik geloof, dat we moeten zien gewaar to worden wat Pike dien nacht bij de Zwarte Klip uitvoerde „Er zijn nog veel meer dingen, die we moeten weten", voegde Etherton hem toe. „Niet alleen wat Pike betreft." Calvert fietste terug naar Hallithwaite, naar het hoofdkwartier der politie van het graafschap. Hij ging naar den commissaris en vertelde hem van zijn gesprek met Etherton. De commissaris luisterde^ zwij gend en knikte toen begrijpend. „Zoozei hij. „Het testament is te recht. Vroeg in den middag is het gevon den in het loketje van Sir Cheville op de club. Sindal, de advocaat, is juist met Sir Marston hier geweest om me dat te vertellen", en toen deelde hij Calvert do bijzonderheden mede. „We hadden een zeer vertouwelijk ge sprek", vervolgde hij. „Sindal gelooft, dat het testament met opzet in dat loketje verborgen was, Calvert, na den moord, misschien een dag daarop". „Ja", meende Calvert. „Dat is wel mo gelijk." „Het staat bij mij vast", ging de com missaris door, „dat Sindal Birch verdenkt Hij wilde niet veel zeggen, maar hij bleef volhouden, dat niemand dan Birch kon weten, dat Sir Cheville het testament dien nacht in zijn zak had. Maar waarom zou Birch Op dat oogenblik -opende Murgatroyd de deur. Toen hij den commissaris en den in specteur zag, kwam hij binnen. „Hoort u eenszei hij, met een veelbe- teekenden blik van den een naar den an der. „Die Pike Die is van plan er van door te gaan naar Amerika. Het zit zooen hij vertelde Pike's bezoek aan den scheepsagent. „Wat zullen we doen?" eindigde hij. „Waar is hij op het oogenblik?" vroeg de commissaris. „In het Watson Restaurant, hij eet een biefstuk", antwoordde Murgatroyd. „Hij is daar nog wel even mee bezig maar over een half uur gaat er een sneltrein naar Liverpool." „Neem Hanson mee, vang Pike bij de deur op en vraag hem even op het bureau *tc komen." zei de commissaris. „Zeg hem, dat we nog iets van hem willen weten. Maar wees voorzichtig zoodat hij geen argwaan krijgt." Niettegenstaande zijn zelfvertrouwen schrok Pike toch, toen hij de beide detec tives herkende. Maar hij beheerschte zich dadelijk en zijn stem klonk rustig, toen hij van den een naar den ander keek en op Murgatroyd's verzoek antwoordde: „Ik heb anders niet veel tijd op 't oogenblik", zei hij. „Ik heb een afspraak. Wat is er?" „De commissaris wil u nog enkele din gen vragen", antwoordde Murgatroyd „want er zijn weer een paar dingen be kend geworden, waar hij uw meening over hooren -wil. Gaat u maar mee naar het bureau, meneer Pike daar kunnen we rustig praten." Pike zag geen gevaar voor zichzelf en hij volgde de beide mannen door een zij straat naar het hoofdbureau, waar de commissaris en de inspecteur hem wacht ten. Zelfs toen vermoedde hij nog niets en hij knikte hen koel-vertrouwelijk toe. „O, meneer Pike", begon de commissaris terloops. „Juist gaat u zitten." Hij wees naar een stoel, dicht bij zijn eigen bureau en Pike ging zitten, nog niets vermoedend. Maar als hij goed had opgelet, dan zou hij gezien hebben, dat de beide detectives tusschen hem en de ka merdeur hadden post gevat. „Nog iets gehoord omtrent die moord zaak, meneer Pike V' vroeg de commis- Pike keek naar Murgatroyd en wees op hem. „Hij zei, dat U inlichtingen gekregen had", antwoordde hij, met nadruk op het persoonlijke voornaamwoord. „Ja zeker," verklaarde de commissaris. „Maar u, hebt u nog niet iets te vertel len Pike verwaardigde zich, vertrouwelijk te glimlachen. „Ik geloof, dat men eigenlijk niets mag zeggen, tot de zaak opnieuw in behande ling komt", zei hij. „Zult u daar aanwezig zijn?" vroeg de commissaris. „Dat zal wel moeten, denk ik", zei Pike. De commissarii keek zijn drie helpers

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10