RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN HET PAD LANGS DE KLIP. MAANDAG 30 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. IN DE TRAMRAILS GESLIPT. Door vrachtauto overreden en gedood. De 21-jarige K. N. van de Maaskade te Rotterdam is Zaterdagmiddag op de Boompjes met zijn fiets in de tramrails geraakt geslipt. Hij werd overreden door een achter hem aan rijdende vrachtauto. Met inwendige kneuzingen is de ongeluk kige door den G. G. D. naar 'het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Tijdens dit vervoer is de jongeman nog overleden. AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. - Drie gewonden. Gistermorgen heeft op den weg tusschen Borculo en Eibergen een ernstig auto-on geval plaats gehad. Een particuliere auto, bestuurd door den heer Lenkert, uit Den Haag, en waar in twee personen gezeten waren, de heer cn mevrouw Lammers, reed bij een bocht van den weg tusschen Borculo en Eibergen in een sloot. De auto, die van een drie me ter hoogen dijk in de sloot was terecht gekomen, was ernstig beschadigd. De heer cn mevrouw Lammers, de beide inzitten den, werden ernstig gewpnd en zijn naar het ziekenhuis te Eibergen vervoerd. De bestuurder de heer Lenkert, was licht ge wond zoodat overbrenging- naar een zie kenhuis niet noodzakelijk bleek te zijn. ERNSTIGE AANRIJDING. Twee personen uit een rijtuig geslingerd. Te Valkenswaard heeft de vrachtauto van den heer V. uit Eersel, het achteruit rijdende rijtuig van den heer D. uit Val kenswaard aangereden zóó, dat de zoon en de heer D. en de dienstbode achter over it het rijtuig op straat neersloegen. De zoon is met inwendige kneuzingen en gewond aan het dijbeen naar het R.K. Binnengasthuis te Eindhoven vervoerd; de dienstbode liep ernstige verwondingen op aan hand en voeten. De politie lieeft den -'ito in beslag genomen. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDDOD. Zaterdag was te Hengelo een werkman aan den Dennebosehweg bezig schilder werk aan zijn woning te verrichten. Hij stond op een ladder en had het ongelnk met de electrische geleiding in aanraking te knmen, waardoor hij van den ladder viel. Bewusteloos werd hij in huis gedra gen en spoedig daarna overleed hij. De man was gehuwd en vader. D00DELIJKE VAL Zondagmorgen is het zevenjarige doch tertje van den heer L. N. te Groningen bij het spelen uit het raam van de derde ver dieping van een huis gevallen. In het R.-K. ziekenhuis is het kind aan haar verwon dingen overleden. BOM GEVONDEN. Tg Zaandam is Zaterdag in de serre van het feestgebouw „Thalia" aan de Prins Hendrikkade, eigendom van de ge broeders IJdenberg, een bom gevonden, die voorzien was van een klok en allerlei ontplofbare en brandbare stoffen bevatte. Het gevaarlijke ding heeft de politie in beslag genomen. Aan een wraakneming wordt gedagd. GARAGE EN WOONHUIS UITGE BRAND. Drie auto's vernield. Vrijdagmiddag ontstond brand in do garage „Het Hof" van den heer Jos van Engelen te Leende. Het vuur zette in korten tijd het geheele gebouw in lichte laaie en sloeg daarna over op de aangren zende woning van den heer Van Engelen, welk huis met de garage in asch werd ge legd. De brandweer, die over uiterst pri mitief materiaal beschikte, stond tegen over de vuurzee machteloos. De inventaris van de garage alsmede drie auto's gingen verloren. Uit het woonhuis kon slechts een klein gedeelte van het mebilair in veiligheid worden gebracht. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting Verzekering dekt de schade. VECHTPARTIJ MET DRONKELIEDEN Twee gewonden. Zaterdagavond ontmoette een veld wachter te Volendam twee gebroeders, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden. De veldwachter wilde hen naar het politieposthuis brengen, doch daarbij verzetten de beide broers zich der mate, dat de politieman gebruik moest maken van zijn klewang. De eene broer liep op den veldwachter toe en stiet daarbij op den klewang, die in zijn buik drong. Daarop wilde de ande re broer den veldwachter bespringen, doch deze verweerde zich, zoodat de aan valler zware verwondingen aan beide handen opliep. Een arts te Volendam verleende de eerste hulp, doch achtte overbrenging naar 'n ziekenhuis te Purmerend noodza kelijk. Bij een der broers werd onmidde- lijk operatief ingegrepen. Ernstige burentwist. Gistermiddag werd politie te Gro ningen gewaarschuwd, dat in den Houtza- gersteeg een vechtpartij gaande was, waar bij de vechtenden gebruik maakten van bij len. Het bleek, dat het hier een buren twist betrof. De politie maakte aan het gevecht een einde. Twee strijdenden had den vrij ernstige bijlwonden aan het hoofd bekomen. Offerblok gelicht. Zaterdagmiddag heeft een 20-jarig tot heden onbekend manspersoon een offer blok gelicht in de kerk aan den Arnhem sehen weg te Apeldoorn. Met een schroe vendraaier heeft de dief het deurtje van het offerblok geopend en daarna het geld er uit genomen. Dit alles was opgemerkt door den koster, die zich verdekt had opgesteld. De dief zag echter kans zich plotseling te verwijderen. Pogingen van de politie en van den pastoor der kerk om den dief te vinden, bleven vruchteloos. DE MILITAIRE MALVERSATIE TE BREDA. De Krijgsraad heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den luitenant G. J. van D te Breda, die terecht had gestaan in verband met de gedurende een reeks van jaren ge pleegde malversaties bij de militaire ad ministratie te Breda. Hij werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, met af trek van het voorarrest en ontslag uit den dienst, zonder ontzegging der bevoegheid om bij de gewapende macht te dienen. De j eisch was één jaar en vier maanden Hierna deed de Krijgsraad uitspraak in Ide zaak tegen den wachtmeester K. A. B., die ook wegens fraude heeft terecht ge- j staan. Hij werd veroordeeld tot vijf maan- den gevangenisstraf, met een proeftijd van j drie jaar. De eisch was vijf maanden met verlaging i van rang. KANTONGERECHT TE WOERDEN Een ondeugende kapper. R. Kapper te W o e rd e n, kreeg midden in den nacht lust om auto te gaan rijden. Maar hoe moest hij aan een auto komen. Hij wist raad. Zijn oom bezat 'n auto, d.w.z die oom was reiziger voor een firma uit Amsterdam. De auto van oom stond in de garage bij v. R. te Woerden. Verd. er naar toe en zoowaar, het lukte hem de auto beet te krijgen.... en dat om bij twaalf uur in den nacht. Hij vertelde nog aan den garagehouder dat hij „oom* moest halen in Harmeien. Waar verdachte geweest is, weet niemand, maar wel weet men dat de auto gehavend is terug gekomen hetgeen „oom" heel niet goed vond. Verd. was tegen een boom gereden en de politie had hem aangehouden, omdat hij niet bevoegd was motorrijtuigen te besturen De ambtenaar vond het brutaal om zoo aan een auto te komen en dat voor e Hij eischte een geldboete van 15of 5 gen. Het vonnis luidde conform. Het zal wel een duur autoritje geweest zijn. Het z.g. „snijden" is verboden. v. d. B. te Ubach in Limburg reed met zijn auto te Harmeien in de richting Utrecht. Hij trachtte een wagen, die voor hem uit reed te passeeren, toen juist van de tegenoverge stelde richting een andere auto aan kwam rij den. Verdachte probeerde het nog, maar kon het niet zoo doen, dat geen aanrijding volgde. Getuige O. te Bodegraven verklaarde, dat verdachte zijn auto aangereden had. Hij mocht niet „snijden", maar had achter hem aan moe ten blijven rijden, totdat de weg vrij was. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie merkte op, dat dit eens uit moest zijn. Het snijden is ten strengste verboden. Er komen veel ongelukken door. Eisch 20 of 5 dagen. Vonnis conform met toewijzing civiele vorde ring ad 22. De gevaarlijke viersprong te Bodegraven. v. D. te Bodegraven, bijgestaan door mr. La Gro, advocaat aldaar, stond terecht terzake, dat hij het verkeer van rechts niet de voorrang had verleend, waardoor een aanrij ding ontstond. Een vrachtauto kwam aanrij den en verdachte reed er met zijn wagen recht tegenop. Getuige R. te Bodegraven ver klaarde, dat verdachte had moeten wachten toen hij met zijn vrachtauto rechts aan kwam rijden. Verdachte was schuldig aan 't ongeluk Getuige L. te Zwammerdam verklaarde dat verdachte had moeten wachten, maar dat ge tuige R. ook veel te hard reed op zoo'n ge vaarlijk punt. H. te Ouderkerk getuigde ook in het nadeel van verdachte. De ambtenaar vond verdachte schuldig en eischte een geldboete van 15 of 5 dagen hechtenis. Raadsman mr. La Gro vond de snelheid van getuige R., die circa 50 kilometer reed, veel te groot en dus meer schuldig aan deze aanrijding dan verdachte. Had getuige R. kalm gereden, dan was er niets gebeurd. Hij vroeg vrijspraak. De kantonrechter was een andere meening toegedaan en veroordeelde tot de milde straf van 8 of 4 dagen. Dat booze varken. Mientje N. te Bodegraven, reed op haar fiets langs de boerderij van verdachte v. S. te Bodegraven. Een groot varken kwam de weg opgeloopen, zoo maar tegen de fiets van Mientje aan, die viel en op den grond bleef liggen. Achter Mientje kwam een vriendinnetje aangereden en die reed over Mientje heen, waardoor ook deze viel. Het varken ging ge lukkig knorrend heen en de meisjes huilden. Verdachte verklaarde niet te weten of het varken van hem was. De getuigen konden het ook niet verklaren. De kantonrechter sprak daarop verdachte vrij. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 31 Mei. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoonmn- ziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.151.45 Lunchconcert door het KiRLO. trio o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.003.00 Vrouwenuurtje, a. „Een kook- en huishoudboek voor het platteland" door mevr. J. Lastotsjkin Pelsky; b. „Handwe ven" door P. Fouwels. 3.004.00 Modecursus door mevr. H. Cuppens-Geurs. 4.007.00 Het KRO-orkest oJ.v, Johan Gerritsen. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.107.30 „Een stierengevecht in Barce lona", door dr. F. de Boer. 7.458 00 Causerie. 8.008.30 Italiaansche en Spaansche lie deren. Gramofoon platen. 8.309.45 „Een lieveling van het pu- biek'', radio-hoorspel, op te voeren door Het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad Too- neel. 9.45 Vaz Dias. 10.0010.15 „De opening van den visch- tijd", bezongen door G H. Goossens. 10.1512.00 Het KRO-kunstensemble o.L v. Piet Lustenhouwer. Hilversum, 296 M. Uitsluitend A.V.R.O.-uitzendingen. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht door J. Rooyaards- Sand'berg. 11.00 Orgelconcert door W. Doortmont. Rie Dijs-Oghel, zang. 12.00 Omroeporkest o.l.v. G. Hemmes. In termezzo: „The three syncopators", accor deon en slagwerk. 2.15 B. L. M. Sekeve: Parfumerieën. 2.45 Pauze 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital door Egb. Veen. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Scholte. 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 Kovacs Lajos' orkest. 7.00 Moderne Fransche Kamermuziek o.l. v. Casper Höweler mjn.v. G. Enderlé, piano 7.30 Groningsch Programma door Mr. J. de Vrieze en Geert Teis Pzn. 8.15 AVR O-Concertgebouwconcert o.l.v. N. Treep. M.m.v. Edith Lorand, viool. O.a. Vioolconcert Nr. 4 in d kl. t., Vieuxtemps. 9.15 W. Vogt: Met de hoed rond. 9.40 Vervolg Concertgebouworkest. 0.a. Aufforderimg zum Tanz, Weber en Ouv. „Wilhelm Tell", Rossini. 10.30 Va-z Dias. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Uit het Carlton-HotelDansmuziek door John van Brück en zijn Boys. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Reg. Foort. 1.20 Leonardo Kemp's orkest. 2.25 Voor scholen. 4.50 Het Grosvenor House-Orkest o.Lv. Mee us. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Anna Thursfield zingt Schujnann- liederen. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Radio-Militair-Orkest o.l.v. Ch. Leg- gett. M.m.v. Raie da Costa. piano. 0.a. Ouv. „Kalief van Bagdad", Boieldieu en Uit „Scènes pittoresques", Massenet. 8.50 Lezing. Berichten. 9.40 BBC-orkest oJ.v. A- Boult. M.m.v. L. Kennedy, cello. 0.a. Tragische Ouver ture, Bramhs; Celloconcert in Bes, Bocche- rini en „Les Eolides", Francv. 10.5512.20 Ambrose's Blue Lyres. .,Badi o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 Cabaret. 9.05 Literair avondprogramma o.l.v. Al- bert Acremant. Ka.lundborg, 1153 M. 12.202Ü0 Concert uit Hotel Angleterre. 3.205.20 Concert o.l.v. Reesen. Mjm.v. solisten. 8.20 Vocale duetten. 8.40 'Radio-tooneel. 8.55 Piano-recital door Prof. Petri. M.m. v. Gröndahl. 0.a. Derde pianoconcert Op 37 c kl. t., Beethoven. 9.55 Vervolg concert. 0.a. Scherzo in b kl. t., Chopin. 10.3511.25 Harmonica^virtuozen Gellin en Gorgström. O-a. Pelgrimskoor uit „Tann- hauser", Wagner en Intermezzo uit „Cava- lleria rusticana'', 7 Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.508.20 Orkestconcert. 11.4012.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 1.252.50 Concert o.l.v. Wolf. 5.206.35 Concert uit Stuttgart o.l.v. 8.20 „Kantate auf den Tod Haydns" van L. Cherubini. Dirigent. Max. Albrecht. 8.50 Werag-Kamerkoor o.l.v. Zimmer- mann 9.20 „Ewige Wand er schaft" van Rud. Rieth. Rome. 441 M. 8.25 Gramofoonplaten. 9.05 Concert. 0.a. Arabische dans, 9.50 Comedie „La duchessa delle nebbie" van L. D'Ambra. Hierna vervolg concert. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.Lv. Fr. André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. Meulemans. O.a. Suite „Four ways", Coates en Fant. „Der Graf von Luxemburg'', Lehar. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Bonte Avond m.m.v. orkest o.l.v. Walpot. Radio-tooneel, Dubbelmannen- kwartet en Alb. Remes, humorist. 10.30 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 8.50 „Kleider machten Leute", hoorspel van Gen. Ohlischlaeger. 10.00 Berichten. 10.10 Derde acte van „Die Meistersinger von Nürnberg", Wagner. Dirigent: Sir Tho mas Beecham. 11.55 Berichten. Uitje aken: IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! ij k-B. W .van Graas, concierge, N cur. mr. L .Weijl, Leiden. P. W. Warmerdam, winkelier en vrachtrij der, Noordw ijkerhout; cur. mr. Tj. D. Schaper, Leiden. A. Krol, werkman. R ij n s b u r g; cur. mr. A. R. H. Schölvinck, Warmond. J. van Niekerk, koopman, Oegstgeest, cur. mr. J. O. Baron, Leiden. Opgeheven: F. Leder Jr., Leiden. Hoofd-en Kiespij? MIJNHARDTS POEDERS FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 39) HOOFDSTUK XVTI. Chantage. Indien Marston niet zoo diep in gedach ten was geweest over de jongste gebeur tenissen en niet zoo met gebogen hoofd naar Low Hall geloopen was, dan zou hij Bradwell Pike, die zooals gewoonlijk zacht als een kat kwam aansluipen, op zijn weg ontmoet hebben. Maar hoewel Marston, Pike niet zag, zag deze hem wel, en hij hoorde ook, dat Garrett Marston aanriep. En toen de baronet stil stond en zich omdraaide om naar den ouden heide-op- zichter te gaan, besloot Pike, die onver zadigbaar nieuwsgierig was, het gesprek af te luisteren. Hij trok dus zijn schoenen uit, kroop door de hooge brem-struiken, tot achter de olmen en bevond zich toen dicht bij de plek, waar Marst-on en Gar rett bij de heg stonden. Ieder woord kon hij nu hooren. De oude man en zijn nieuwe landheer spraken, zonder te vermoeden dat er een luistervink in de huurt was. En Pike's in genieus brein was hard aan het werk. Hij ■was er den geheelen morgen al over aan hot prakkizeeren geweest, hoe hij een voordeeltje zou kunnen slaan nit hetgeen hij wist van die Zwarte Klip-zaak, ©n hier wat oen geweldige bof was een nieuwe kans voor hemUit wat de oude Garret zei, bleek duidelijk, dat het te gen Birch en de Fransche juffrouw ging. En daar moest hij van profiteeren Toen het gesprek geëindigd en Marston heengegaan was, sloop Pike voorzichtig weg en liep naar huis en dacht, zooals hij in zijn geheele leven nog niet gedacht had. Zoo was hij in zijn overpeinzingen verdiept, dat hij het maal, dat zijn hospita hem bracht, eerst onaangeroerd lieten toen hij het eindelijk zag en met eten klaar was, wist hij niet eens wat hij gegeten had. maar zijn plan was voor elkaar. „Wat ik doen moet", mompelde Pike, toen hij naar het spoorboekje zocht, „dat kan geen uitstel lijden." Tot bij drieën was er geen trein naar Hallithwaite, en onder 't wachten overleg de hij alles nog eens zorgvuldig. En dien tengevolge wandelde hij heel vrijmoedig, even over drieën, het kantoor van Birch en Zoon binnen en vroeg naar den heer Hol- wordt Birch. Deze, die weinig meer van Pike af wist, dan dat hij bij het onderzoek een getuigenis had afgelegd, keek zijn be zoeker koel aan het was enkel uit nieuws gierigheid, dat hij hem een onderhoud had toegestaan. Maar Pike was één van die menschen, die door koelheid niet geïntimi deerd worden. Hij nam een stoel dicht bij het bureau van den rechtsgeleerde en knik te hem toe met een vertrouwelijkheid, die Birch het voorhoofd deed fronsen. „Middag, meneer Birch I" begon Pike hij deponeerde zijn hoed op den grond en vouwde zijn lange beenigc vingens om zijn knieën. „U kent me en*ik heb het een en ander met u te bepraten. Zijn we hier vei lig, meneer Birch?" vervolgde hij, naar de deur van het privé-kantonr kijkend. „Geen luistervinken in de buurt?" „Wat wenscht u vroeg Birch. Pike stond plotseling op, ging op. zijn teenen naar de deur en opende die zacht jes. Toen hij er zich van overtuigd had, dat die goed sloot en bedekt was met dik groen vilt, en dat er nog een deur achter was, ging weer zitten en grinnikt© tegen Birch, die nog boozer werd dan tevoren. Hij ergerde zich aan Pike's gedrag, maar hij had geen idee van wat er komen zou. „Men kan soms niet te voorzichtig zijn, meneer Birch merkte Pike op, waar met een vertrouwelijk knikje. „En wat ik u te zeggen heb, gaat niemand anders aan „•Nuvroeg Birch ijskoud. „Wat is er?" „Natuurlijk", zei Pike peinzend, „had ik wel naar de politie kunnen gaan. Het zou ze wat waard zijn, te weten wat ik weet. En ook naar meneer Sindal, hier tegen over. En ook naar den jongen Sir Marston. Maar bij nader inzien vond ik het beter, naar u te gaan. Tusschen ons gezegd en gezwegen, meneer Birch, laat het mij ijs koud, dat Sir Cheville dood is." „Wat is het doel van uw bezoek?" vroeg Birch. Hij keek zijn bezoeker scherp aan en de eigenaardige schittering in Pike's oogen viel hem op. „U hebt gedronken", viel hij plotseling nit. Pike's dunne lippen krulden verachtelijk. „Streng geheel-onthouderantwoord de hij. „Nooit in mijn leven heb ik een druppel eehad. Neen, meneer Birch, maar er is mij iets bekend, en u zou voor geen geld ter wereld willen, dat iemand dat „iets" wist Dat is alles Birch ginc rechtop zitten en staarde Pike aan Er kwam een dikke rimpel in ziin voorhoofd. Hij zei niets Pike zag bet effect van zijn laatste woorden en gine door: „U hoorde mijn getuigenis bij het onderzoek?" vroeg hij, zachter sprekend. „Wel, meneer Birch, er zijn menschen die niet alles wat ze weten, vertellen. Ik zou veel meer hebben kunnen zeggen, over u." Birch gaf nog een antwoord en Pike boog zich dichter naar hem toe. „Over uherhaalde hij. „En over dat FrangaisetjeNu, meneer Birch?" Pike zag dat zijn schot raak was. Birch schrok, de kleur trok uit zijn gezicht weg. Het bleef even stiltoen snauwde hij zijn onwelkomen bezoeker toe: „Vertel op!" Pike grijnsde en wreef zioh de lange vingers. „Goed zoo antwoordde hij, bijna vroo- lijk. „Ik houd er van, als een man de din gen onder de oogen durft te zien. Prach tig, meneer Birch, zooals ik r.ei, ik had heel wat meer kunnen vertellenU zult zich herinneren, ze vroegen mij of ik daar boven bij de Zwarte Klip nog iemand an ders had gezien behalve Etherton en me vrouw Stanbury. Ik zei van neen. Dat was een leugen, ik wilde het toen niet zeg gen. Natuurlijk zag ik nog anderen. U en mademoiselle Birch, die tot op dat oogenblik onafge broken naar zijn bezoeker had gestaard, kreunde even, keek van links naar rechts, als een dier, dat in een val zit. Maar Pike's doordringende oogen bleven op Birch ge richt. „U hebt me ook hooren zeggen, dat ik in den laatsten tijd 's nachts dikwijls op de heide ben geweest", ging hij door. „Pre cies Wel. om u de waarheid te zeggen, heb ik u en mademoiselle elkaar dikwijls zien ontmoeten. Bij het boschje van Swale. Meestal om ongeveer elf uur. U kwam vanuit het dal, zij uit de richting avn het huis van den kolonel. Liefdesaf spraakjes nietwaar, meneer Birch? Nu, van zooiets ben ik ook niet afkeerig 1 Maar was het niet jammer, dat u op dien specialen nacht, Maandagnacht, zoo dicht bij de Zwarte Klip was En op ongeveer dien bewusten tijd Het uur van den moord Begrijpt u dat, als ik iets hiervan zou loslaten, sommige menschen dadelijk zouden verklarendat u.... de moor denaar was l" Birch, wiens handen slap op de leunin gen van zijn armstoel lagen, keek nu strak naar het tapijt. Toen hief hij het gezicht op en Pike zag dat het bleeker was dan ooit. „Hebt u hierover met niemand gespro ken?" vroeg hij heesch. „Met niemand?" „Weest u maar niet bang", zei Pike met een begrijpende blik. „Zoo'n gek ben ik nietDat zou een leelijk ding voor u kun nen worden. U begrijpt wat men zou zeg gen, dat u den ouden man naar de an dere wereld geholpen had om het meisje en haar aardig legaatje te krijgen. Na tuurlijk. Nou, ik vraag u niet, of u het niet of wel deed, dat kan me geen lor sche len. Ik vertel u alleen maar, wat ik weet. Dat hoeft niet verder bekend te worden, meneer Birch. Ik kan me gerust houden aan wat ik gisteren getuigde. Om de waarheid te zeggen, ik legde er een beetje den nadruk op, wat betreft Ether- ton en mevrouw Stanbury, om de verden king van u af te schuiven. Dat moet u be denken, als we het eens worden, niet waar „Eens worden f' vroeg Birch. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10