gemengde berichten uit de radio-wereld R.K. LA HET PAD LANGS DE KLIP. MAANDAG 23 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 8 ONGELUKKEN. MOTORRIJDER OP MOTORRIJDER INGEREDEN. Een doode; een zwaar gewonde. Zaterdagavond om kwart over 11 kreeg een motorrijder op de grens van Muiden en Naartien pech aan zijn motor, die hij ging repareeren. Uit de richting Naarden naderde met groote snelheid een andere motorrijder, die den gebukten man niet zag staan en met volle vaart op hom in reed, met het gevolg, dat hij over den kop sloeg en op slag dood was. De aangerede- ne bekwam zware verwondingen. De verongelukte motorrijder is vermoe delijk een zekere H. uit Hilversum. Zijn lijk is door de politie naar Muiden overge bracht. De gewonde is per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd en aldaar op genomen. FIETSRIJDER OVERREDEN. Aan de gevolgen overleden. Gisteravond reed de 30-jarige A. v. d. Velde, uit Rotterdam op zijn fiets onder Poortugaal. Toen hij op een gegeven mo ment slipte, en kwam te vallen, werd hij door een auto overreden. Hij kreeg een ernstige hoofdwonde en schedelbreuk. Tij dens het vervoer naar het Ziekenhuis te Rotterdam, is de man aan de overleden. DIENSTMEISJE MET BALCONHEK NEERGESTORT. Aan de gevolgen overleden. Zondagmorgen omstreeks half .elf is in de Ketelstraafc te Arnhem een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. Een 20-jarige diensbode uit Ulft, in be trekking bij den heer v. R„ was op het balcon van de eerste etage bezig een kleedje uit te kloppen. Plotseling begaf zioh het hekwerk, met het gevolg dat de dienstbode van -vrij aanzfenlijke hoogte met het hoofd op de straat terecht kwam. In deerniswekkenden toestand werd ze door voorbijgangers-opgenomen en vervol gens per autobrancard naar het sted. zie kenhuis vervoerd, waar zij kort na aan komst tengevolge van een schedelbreuk overleed. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag was de 25-jarige onge huwde bakker W. C. Letour, hopman bij de padvinders, in de Dommel nabij het kas teel Eckart te Eindhoven aan het baden. De hopman, die niet zwemmen kon, raakte plotseling in het.,diepere gedeelte van de rivier en verdronk. VROUW VERBRAND. Te Utrecht. Gisteren ontdekte een schilder, dat er rook kwam uit een perceel aan de Rem- brandtkade te Utrecht. Aangezien hij de rookvorming verdacht vond, stelde hij in het perceel een onderzoek in en vond op de derde verdieping de 55-jarige bewoonster met brandwonden overdekt. Het slachtof fer is naar de Emma-kliniek overgebracht, waar de vrouw in den loop van den dag is overleden. Aangezien men in het perceel overblijf selen heeft gevonden van een verbrande papiermand, wordt vermoed dat het vuur daarvan zich aan heb slachtoffer heeft medegedeeld, welks kleeren hierdoor in brand geraakten. WOONHUIS AFGEBRAND. De bewoonster naar het St Jansziekenhuis vervoerd. Zaterdagavond is het woonhuis van mej. Tiel aan den Bierweg te Laren, tot den grond toe afgobrand. Do brand werd te omstreeks half twaalf ontdekt door don caféhouder van B., die de politie waar schuwde. Inmiddels had de architect Bon net zich in hot brandende huis begeven, waar hij de bewoonster in overspannen toestand aantrof. Slechts met de grootste moeite gelukte het hêm de vrouw, wier kleeren reeds vlam hadden gevat, uit het huis te krijgen. Met drie slangen op de waterleiding gelukte het de brandweer na eenige uren het vuur meester te wor den. Van 't huis, dat met riet bedekt was, zijn alcen de muren overgebleven. De brand werd waarschijnlijk veroorzaakt door een petroleumstel op de bovenver dieping, waar mejuffrouw T. altijd kookte. Juffr. T. die eenige brandwonden had opgeloopen, werd op last van een genees heer naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. GEWELDIGE BRAND TE BROEKHUIZEN. Een complex gebouwen en houtopslagen vernield. Zaterdagnamiddag omstreeks 4 uur is brand uitgebroken in de houtzagerij met timmerfabriek van de firma H. Gerats te Broekhuizen. De brand, welke in den kel der van de zagerij moet zijn begonnen, breidde zich in een ommezien uit tot de aangrenzende timmerfabriek en de groote hoeveelheden stapels hout, raam- en deur kozijnen, welke op de fabrieksterreinen waren opgeslagen. In het kurkdroge hout vond het vuur gretig voedsel. De brand weer van Broekhuizen, die door het luiden der brandklok gewaarschuwd was, en slechts over een handpomp beschikte, kon tegen de ontzettende vuurzee niets uit richten. Burgemeester A. Hansen zag zich genoodzaakt direct om assistentie te vra gen en riep de hulp in van de brandweer van Horst en Venlo. Inmiddels had de brand zoo'n omvang aangenomen, dat de hitte op een afstand van ongeveer 200 meter ondragelijk was geworden. De marechaussee uit Aroen onder leiding van den opperwachtmeester Michielsen, zorgde voor afzetting van het terrein en trad zeer actief op. Intusschen had het vuur ook reeds het aangrenzende woonhuis en het iets verder liggende hoenderpark aangetast. Slechts enkele meubels konden uit de brandende' woning gered worden. De brandweer uit Horst, die het eerst ter plaatse kwam, leg de eenige slangen vanuit de Maas over de weilanden naar het terrein van den brand, doch op het moment, dat men water wilde geven, weigerde de motor van de brand weer. Eenige minuten later kwam ook de brandweer uit Venlo met zware motorspuit en eenige slangenwagens. In allerijl moest gepoogd worden het tegenover de fabriek liggende woonhuis, dat door de ontzetten de gloeihitte aan het branden ging, te red den, hetgeen met een paar stralen water dan ook weldra gelukte. De Venlosche brandweer, onder leiding van opperbrand- meester Struben, begon gelijktijdig met een krachtige bestrijding van het vuur. De eex9 stapel hout na de andere werd onder huize hooge vlammen door het vuur vernield. De geweldige hitte belette de brand weermannen het vuur dicht genoeg te na deren en zoo werd de geheele voorraad eenige scheepsladingen hout de hout zagerij en timmerfabriek met alle daarin aanwezige machines alsook het woonhuis, met den daarin aanwezigen inboedel, een prooi der vlammen. Ook de talrijke hoenderhokken van het hoederpark brandden geheel af. Tegen 9 uur was alles platgebrand, meldt de „Msb.", met uitzondering van eenige stapels hout waarin het vuur nog hevig woedde. Het ergste gevaar voor overslaan van den brand was toen echter, mede door den gunstigen wind, geweken. De schade, welke op ongeveer f 50.000 geraamd wordt, wordt door verzekering ge dekt. DE SMOKKELHANDEL. Weer een slachoffer. Uit Nijmegen wordt aan de „Mndmrg." gemeld De smokkelhandel blijft nog steeds slachtsoffers vragen. In den nacht van Za terdag werden eenige smokkelaars in de omgeving van Aken verrast door de kom miezen, die oogenblikkelijk op de sluikers schoten toen die op eersten aanroep niet bleven staan. Twee personen werden ge wond, waarvan er een met zijn bendeleden wist te ontsnappen. Een tweede bleef langs den weg liggen en bleek door drie schoten getroffen te zijn in het been en in het onderlijf. De jongeman was geen achttien jaar oud. ZIJN STIEFMOEDER GESTOKEN. In de Mariastraat te Tilburg heeft een dertigjarige man zijn stiefmoeder, toen hem de toegang tot de woning werd gewei gerd, met een mes een aantal steken toege bracht. De vrouw werd echter slechts licht verwond. De dader heeft zich bij de politie aangemeld. IAND- EN TUINBOUW BEPERKING KAASPRODUCTIE IN FRIESLAND. Het bestuur van den Bond van Coö peratieve Zuivelfabrieken in Friesland heeft aan de fabrieken de volgende cirr culaire gezonden: „De Friesohe coöperatieve zuivelex- portvereeniging deelde mede, dat door de gezamenlijke aangesloten fabrieken (38) thans minder dan 50 pet. van den melkaanvoer tot kaas wordt verwerkt. Van de overige bondsfabrieken hebben 24 verklaard ten hoogste 50 pet. van den melkaanvoer te verkazen, 19 fabrieken gaven te kennen zich om verschillende redenen niet te kunnen binden, terwijl 4 fabrieken nog een beslissing moeten nemen. Hieronder zijn fabrieken, die melk leveren aan den condensfabriek. In de gehouden bestuursvergadering is overwogen, om bij de regeering aan te dringen op een productieregeling. Het bestuur is echter van oordeel, dat hier toe niet moet worden overgegaan, doch dat zijn fabrieken voorloopig met pro ductiebeperking vaan kaas moeten door gaan. Het bestuur dringt er dan ook bij alle fabrieken op aan, het kaa-smaken te beperken tot ten hoogste 50 pet. van den melkaanvoer. Do noodtoestand eischt, dat vermeend direct eigenbelang opzij wordt gezet. Het bestuur heeft verder de vraag overwogen, of de ondermelk gra tis dan wel tegen vergoeding zal worden teruggegeven. Met het oog op de uit- eenloopende omstandigheden, waarin de fabrieken verkeeren en ter vermijding van directe uitbreiding van het kaas maken, zoodra de prijsverhouding tus- schen boter en kaas daartoe aanleiding geeft, acht het bestuur het gewensoht voor de ondermelk een prijs in rekening te brengen. Het bestuur adviseert dezen prijs te stellen op y« cent per liter". Programma's voor Dinsdag 24 Mei. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K.R.O.-Uibzending. 8.008.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.4511.00 Cello-retical door Emanuel Feuermann. 11.0011.30 Sonate in d. Opus 12 no. 1 van L. Boothoven. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Trio-concert o.l.v. Piet Lustenhou- wer. I.45 Koorzang-Gramofoonplaten. 2.00 Vronwenuurtje: Hot spreken van kinderen. 3.004.00 Modecursus. 4.15 Gramofoonplaten. 5.00 Orkestconcert door het K.R.O- Kunstensemble o.l.v. Piet Lusterihouwer. 7.10 Causerie: „De macht van het leven de woord", door Jan Taal. 7.45 Lezing. 8.0011.00 Orkest- en koor-concert, II.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. Uitsluiten A.V.R.O-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert Mevr. B. Ankersmit-Stra- ting (piano), Jo Toet (zang,) Egb. Veen (begel.). 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervlog concert. 12.002.1-5 Omroep kleinorkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. G. Holthaus, (zang). 2.152.45 Causerie „Apah-Mati". 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital door Greet Wortenan. 4.30 Radiokinderkoorzangles o.l.v. J. v. v. .Hamel. Dinermuziek door het ensemble Sarköz- zi. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Orgelconcert (vanuit het Kurhaus) door Pierre Palla. Zang door Albert de Booy. 7.30 Causerie over een reis naar Grie kenland. 8.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Egon Petri (piano). Pianoconcert in a. kl. t. op. 54, Schumann. 8.30 „Dolores Divine schuldig of onschul dig", radio-drama van Kenneth M. Ellis. 9.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, o.a. Ouv. Leichte Cavallerie, Suppé. 10.00 Vaz Dias. 10.1612.00 Kavocs Lajos en zijn orkest. Refrein Bob Scholte. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 11.20 Lezing. Toespraak door Admiraal Earl. Jellicoe. 12.20 Orgelconcert Reg. Foort. 1.20 Leonardo Kemps's orkest. 2.25 Voor de scholen. VOORHOUT. VAKSCHOOL VOOR LANDBOUWERS en VEEHOUDERS Huisvesting bij Eerw. Broeders 4.50 Grosvenor hause orkest oit. J- Meeus. 5.35 Kinderuur. 6.20 Beriohten. 6.50 Mozart's pianovaryitics door M. Oolo. 7.10 Fransohe causerie. 7.40 BBC.-orkeat o.l.v. A. Boult, o.a. Suite „El Amor Brujo", de Falla. 8.60 Lezing en 9.20 Berichten. 0.45 „Empire Day programma". Toe- praak van Ramsay MaoDonald. 10.50—12.00 Jack Harris' band en event, naohteggalenzang. „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12-50 Gramofoonplaten. 8.20 Cabaret. 9.05 „La vieille maman" hoorspel van John Barry. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit het Hotel Angle- terre. 3.20—5.20 Otto Fessels orkest, Por Börn (tang) en F. Jensen (piano). 8.20 Radiotooneel. Dir. Roesen. 10.05 Pianoreoital door Viktor Fisoher, 0.a. Suite „Alt China", Niemann. 10.351L.20 Moderne operettemuziek o. 1.v. Reesen, o.a. uit „Das Land des Lachelns" en „Eva" van Léhar. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.508.20 Orkestconcert o.l.v. Ladewig. 11.4012.20 Gramofoonplaten. 12.9012.40 Concert uit München. 12.40 Gramofoonplaten. 1.202.50 Concert door werklooze musi ci o.l.v. Prof A. Nowakowski. 5.206.36 Namidagconoert. 8.50 Sted. Orkest Munster o.l.v. Wolf m.m.v. E. Kaldeweier (bas-bariton) en H. Göhre (piano en oembalo). o.a. Sympho- nie No. 3. voor strijkorkest en piaon, O. Ph. E. Bach. Rome, 441 M. 8.25 Gramofoonplaten. 9.05 Nationaal Feest. Radio tooneel. 9.50 Opera 2e en 3e Acte „L'Arlesiana" van Fr. Cilea. Brussel 508 en 338 M. 508 M., ,12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.40 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. 10.3011.20 Gramofoonplaten Dansmu ziek). 338 M., 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.60 Accordeon-concert. 8.20 Zangkoor „De Syndikale Galm". Z e e s e n, 1635 M. 8.20 „Dèr Holsdiob", opera comique met muziek van Marschener. 9.10 Lezing. 9.35 Concert door het orkest van de Berlijnsche Staatsopera o.l.v. Erich Klei- ber. 10.35 Berichten en hierna tot 12.20 con cert door do Weintraubs. RECHTZAKEN DE „IRISH SWEEPSTAKE" LOTEN. De verkoop strafbaar gesteld. De Amsterdamsche kantonrechter mr. dr. A. Fontein heeft schriftelijk vonnis gewezen in de zaak van een winkelier, die de vorige week terecht heeft ge staan wegens het verkoopen van „Irish Sweepstake" loten. In deze zaak was als getuige gehoord de inspecteur van politie Clasie, die ter zake te Dublin en Liver pool een onderzoek heeft ingesteld. Het Openbaar Ministerie had oplegging van een boete van 5.gevorderd. De kantonrechter achtte bewezen, dat de verdachte zich heeft schuldig gemaakt aan het openstellen van de gelegenheid tot deelneming in een buiten het rijk in Europa aangelegde en gehouden loterij, welk feit bij de Loterijwet 1006 is straf baar gestild. Ten aanzien van de op te loggen straf overwoog mr. Fontein o.m., dat ter te rechtzitting is gebleken, dat dn loterij waarin de verdachte de deelneming heeft opengesteld, is een door de lersche over heid geregelde en onder haar toezioht gehouden loterij; dat de opbrengst van deze loterij, behalve aan do winnende deelnemers schier in haar geheel aan liefdadige doeleinden ten goede komt en eindelijk dat de verdaohte te goeder trouw heeft gehandeld en zijn strafbare gedraging heeft gestaakt, zoodra hij tot beter inzioht was gekomen. De straf werd met het oog daarop bepaald op 3.subeidiair een dag hechtenis. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 33) De twee oudere mannen wisselden een beteekenisvollen blik en Marston zag dat. „Krijgt u een idee is er iets verdachts met Biroh Sindal keek weer naar Etherton. „Och," zei hij, ,,'t Is wel heel merkwaar dig, dat Sir Oheville Stanbury op zoo'n wreed© manier aan zijn einde moest ko men, nadat hij in zijn testament bepaald had, dat hij een zeer behoorlijk bedrag na liet aan een jonge vrouw, voor wie zijn eigen zaakwaarnemer zioh blijkbaar leven dig interesseerdeZoover mij bekend is, wist alleen Birch het juiste bedrag. En nu Sir Cheville dood is, zal Birch wel zijn plaats innemenDat zou ik er uit conclu- deeren „Wat moeten we doen vroeg Marston, „Gaat u dat aan de politie vertellen „Dat zijn we nu juist niet van plan antwoordde Sindal, met een blik van ver standhouding naar den fabrikant. „Neen, Sir Marston, we zullen wat we weter. nog even voor ons houden! U moet aan nie- mands iets zegen zelfs niet aan uw moeder. Maar we zullen Weathershaw op eenige feiten wijzen. Waar is hij V' „Hij inspecteert mijn kluiskamer al leen," zei Etherton. „Waarom doet hij dat?" vroeg Sindal. „Heeft hij eenig idee „Als hij er een heeft, dan zegt hij dat toch aan niemandmerkte Marston op. „De meest gesloten kerel, dien ik ooit ge zien heb! Hij Maar op dit oogenblik schoof Weathers haw de gordijnen uiteen en kwaan opge wekt binnen, met den sleutel van de kluis 'aan zijn vinger bengelend. Hij knikte Sin dal toe en legde den sleutel voor diens neer. „Gauw gedaan merkte Etherton op. „Ja," antwoordde Weathershaw. „Som mige dingen knap men gauw op en andore niet." ,,'t Heeft zeker geen doel, als we u naar het resultaat van uw onderzoek vragen?" polste Etherton hem. „Absoluut niet, meneerIk zou 't u in geen geval vertellen," la-chte Weatershaw. „Ik vertel nooit iets zoolang het onder zoek nog niet geëindigd is." Sindal ging zitten en wees den detectie- ve een stoel. „Nu, wij zijn dan niet zoo gesloten, Weathershaw," merkte hij op. ,*Wij zullen je integendeel eenige feiten mededeelcn. Kijk dit eensging hij door, op het plakkaat wijzend, dat op Etherton's bureau lag. „Weer een geval Weathershaw las de groote, gedrukte regels zonder eenig teeken van verrassing of belangstelling. „Nog een belooning?" vroeg hij. „Ik zie, dat dit alleen is voor het terugvinden van het testament. Wel. meneer Etherton, als u dan oók nog vijfduizend pond uitlooft voor uw verloren papieren, dan is er totaal vijftien-duizend pond in de wacht te slee pen: een niet onaardig sommetje!" Sindal keek naar de anderenze merk ten allen wel dat Weathershaw niets los liet. „Uitstekend, kerel!" zei hij tot den de tective. „Verborgen gedachten en een open vizier, nietwaar? En wat ben je nu van plan om te doen?" „Is een van de heeren hier lid van de Hallithwaite club?" vroeg Weathershaw, het aanplakbiljet opzij schuivend, „ik be doel die club, waarover bij het onderzoek gesproken is?" „Wij allemaal, „verklaarde Sindal laco niek. ..Alle drie. Etherton is al jaren lang lid, ik tien jaar: Sir Marston is pas ge kozen." „Ik zou graag willen, dat iemand mo daarmee naar toe nam, dat is alles," zei Weathershaw. Sindal keek op zijn horloge. „Kom dan maar mee," verzocht hij. .,We kunnen nog net eon trein naar Hallith waite te halen. Ga met mij op de club lunchen." Weathershaw ging met Sindal weg; cn Etherton, nu alleen met Marston, glim lachte raadselachtig. „Diepgaande kerel is dat!" merkte hij op. „Ik vraag me af wat hij in mijn kluis kamer uitgevoerd heeft „Denkt u, dat hij het ons later zal ver tellen vroeg Marston. „Ongetwijfeld! Daar kun je zeker van zijn in ieder geval i3 hij daar niet gaan rondkijken zonder een of ander idee ia z'n hoofd antwoordde Etherton. Marston ging naar de deur. „Ik moet gaan," zei hij. Ik heb nog een massa te regelen, de begrafenis en zoo." „Ja," beaamde Etherton. „Wanneer zal die plaats vinden?" „Zaterdag," antwoordde Marston. „Kan ik iets voor je doen vroeg EL herton. „Laat 't me dan maar weten." Marston knikte en ging weg. Het nieuws, dat hij juist van Sindal gehoord had, verwonderde hem. Vanaf het oogen blik dat hij, Marston, bij hem was geko men, na den dood van Sir Cheville, had Birch zondeling gedaanzijn gedrag bleef mysterieus zoodra men hem begon te verdenken. Was er misschien een of an der geheim tusschen Birch en de Fran cais© wisten die t wee meer dan zo zeiden? Was de waarheid nog niet aan het licht gekomen? was er een geheim plan geweest, een Nadat hij de weverij verlaten had, liep Marston de heuvel op naar „Low Hall", met het doel Letty op te zoeken, voordat hij naar Winterfold terug ging. Halverwe ge den top, waar een paar oude hutten tegen een groep iepen 6tonden, hoorde hij zijn naam roepen en omkijkend, zag hij een van de boschwachters van zijn gestor ven oom, een man op leeftijd, Garrett go- heeten. Hij was bezig geweest in het tuin tje voor zijn huisje, had hij z'n schop neer gelegd en liep nu snel haar 't pad. Mar ston wist, dat de oude man het grootste deel van zijn leven in Sir Chcville's dienst had doorgebracht en wendde zioh dadelijk naar hem toe. „Wat is er Carrett?" vroeg hij. toen ze in de schaduw van de iepen bij elkaar etpnden. „Kan ik iets voor je doen?" Carrett, een rustig, bezadigd man, keek voorzichtig om zich heen, toen hij den nieuwen baronet naderde en likte tegen zijn pet. „Ik zou even met u willen praten, Sir Marston," begon hij op zachten toon. Ik had er eerst over gedacht gisteravond naar u toe te komen, maar ik dacht, dat u het al druk genoeg zoudt hebben cn ik wist wel, dat ik u binnenkort toch hier of daar zou zien. Ik moet u iets zeggen Sir Marston De oude man zweeg toen. „Je wilt me ieta vertellen in vertrou wen 1" zei Marston begrijpen. „Juist meneer," antwoordde Carrett haastig. „Dat is het, Sir Marston, maar het blijft tusschen u en mij, meneer. Nie mand moet er iets van af weten, tot u het tijd vindt om ermee voor den dag te ko men dat laat ik aan u over." „Heel goed, Carrett!" vorklaarde Mar ston. „Het b'ijft tusschen ons. Wat heb jo op het hart?" De oude man leude togen de hge, cn keek peinzend over de heide voor hen. „Sir Marstonhernam hij op zach'en toon. „U weet, dat ik eon van uw oom's opzichters ben geweest, jarenlang, min stens veertig jaar. Tk ben hcclemaal van streek door zijn dood, ik ben er gewoon kapot van. Vooral, nu het zoo gegaan is.. En nu zal ik u wat vertellen, meneer, er zijn nu eenmaal van die dingen die gezegd moeten worden, of je wilt of niet Het is dit, meneer er zijn een paar eigenaar dige dingen in verband met den dood van Sir Cheville, daar ben ik zeker van. Ik was gistermorgen bij het onderzoek cn ik luisterde en luisterde, maar wat ik dacht te hooren, werd verzwegen. En als de rechter het niet voor veertien dagen had uitgesteld, dan had ik misschien gespro ken, maar nu is er tijd genoeg en ik wachtte liever tot ik gelegenheid had ge had om eerst met u te praten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9