MAANDAG 23 MEI 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 pioenschap der afdeeling werd behaald, nl. in de jaren 1924—1925, 1925—1926, en 19281929 mooht het nimmer gelukken in de promotie als no. 1 te eindigen. De pro motiewedstrijden bleken steeds een strui kelblok. Een „zonnige jeugd" heeft Alphen niet gekend. Integendeel zullen weinig vereeni- gingen met zooveel moeilijkheden en te genwerking te kampen hebben gehad. Was reeds het vereenigingsleven in 1914 als gevolg der mobilisatie zeer moei lijk, in dat jaar kwam het gemeentebestuur op de gedachte een voetbalverbod uit te vaardigen. Dit beteekende voor de ver- eeniging dat jaar een strijd vol acties on der den toen energieken voorzitter den heer Joh. v. Zwieten en voorwaar met sohitterend resultaat. Na verschillende protestvergaderingen o. a. onder leiding van het dagelijks oh bestuur van den G. V. B., de heeren Larsen en Hardeman (protesten in de bladen enz.) volgde ten slotte vrijspraak voor het Kantongerecht te Alphen. Later zijn deze beslissingen in een ander stadium gekomen door een be slissing van. den Hoogen Raad. Nauwelijtk was deze onaangename kwes tie achter den rug of een nieuwe ramp trof de vereeniging. Op een Zondagmorgen on geveer in het najaar van 1916 werd de tribune, de trots der vereeniging door een geweldige orkaan totaal vernield. Ook nu weer was „Holland in last" maar men ging niet bij de pakken neerzitten. Een beroep werd gedaan op de milddadigheid der inwoners, evenzoo op de zustervereeni- gingen enz., en weer spoedig kon het pu bliek „onder dak" gebracht worden. De daarop volgende jaren waren gewoon, zoo als in alle vereenigingen, een komen en gaan van leden, spelers en bestuursleden, met succes en minder succes deelnemen aan de voetbalcompetities enz. Toch was ook 1929 een bijzonder jaar. In de eerste plaats besliste toen het N. V. B.-bestuur, dat Alphen behoorde tot het gebied van den L. V. B., m.a. kreeg op Alphen een nieuw „Tehuis" wat betreft de lagere elf tallen. Tevens dient nog vermeld, dat nog steeds weer de voetbaltegenwerking door de plaatselijke overheid do voetbalsport blijft bedreigen. Sedert de laatste jaren worden de wedstrijden gerantsoeneerd door het gemeentebestuur. Eerst wa>s dit aantal zoodanig, dat er niet al te veel last van ondervonden werd. Maar over het ge heel is het rantsoen nog al eens schamel. Ondanks dit alles heeft de vereeniging zich dank zij de energieke leiding ook van het tegenwoordig bestuur zich steeds serieus weten te handhaven en de vereeniging is kerngezond, het ledenaantal blijft steeds vooruitgaan, terwijl de publieke belang stelling zeer groot is. Gedurende al de jaren van haar bestaan heeft „Alphen" blijk gegeven, dat het fundament hecht en sterk is en zij een stootje hebben kan, wat nu ook weer bijzonder tijdons deze laatste competitie is gebleken met thans als slot.... gisteren zoo'n roemrijk suc ces. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Overzicht. Nog slechts één wedstrijd en de be slissing om het kampioenschap is nog niet gevallen, 't Blijft een intereseante strijd tusschen de "Westelijke kampioenen. Feijenoord speelde gisteren een praoh- tigen wedstrijd tegen P. R. V., dat met 6—0 verpletterd werd in Rotterdam, ter wijl Veendam haar laatsten wedstrijd verloor in Enschede. Het wachten is nu op het resultaat: AjaxEnschede op 5 Juni (want a.s. Zondag wordt Neder- lan dTs j e dh o- SI o waki j e ges peeld). De stand i? nu: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feijenoord 8 5 2 1 28—11 12 Ajax 7 5 1 1 28—10 11 Enschede 7 3 3 1 17—12 9 P. 8. V. 8 1 2 5 10—22 4 Veendam 8 1 7 735 2 De beslissingswedstrijd tusschen Alphen. en Zandvoort bracht een welverwaohte overwinning voor de Rijnbewoners. Met 51 bleven zij de baas. Voor bijzonder heden zie men verslag en geschiedenis van Alphen. In het Oosten verloor Z. A. C. den laatsten wedstrijd der promotie-competi tie, doch dit was van geen belang meer. In het Zuiden is, zooals wij reeds meld den, de promotie-competitie weer opge rakeld wijl Helmond overspelen gevraagd heeft van den wedstrijd Juliana.Hel mond, die door de Brabanders met 32 verloren was. Juliana heeft n.l. in ge noemde wedstrijd een ongerechtigd spe ler doen meespelen. Het eerste klasse schap van Middelburg, hoewel reeds ge vierd, is nog zoo zeker niet, want de stand zou nu zoo zijn, dat Helmond nog bovenaan kan komen. Men zie slechts den stand: Middelburg 6 4—2 1615 8 De Valk 6 3 12 10—7 7 Helmond 5 3 11 12—8 7 Juliana 5 1 4 715 2 De uitslagen. Om het Kampioenschap. EnschedeVeendam 31; Feijenoord P. S. V. 6—0. AFDEELING I. Promotie 3de klasse. ZandvoortAlphen 15; De Spartaan O. V. V. O. 3—1. AFDEELING II. Promotie 3de klasse. B. M. T.Vriendenschaar 11. AFDEELING III. Promotie 2de klasse. Z. A. C.Quick 12. 0m den N. V. B.-beker. (6 e rond eX F. V. C.West Frisia 05; Eindho venK. F. C. 12; StormvogelsL. O. N. G. A. 21A. G. O. V. V.Excelsior 31; PalemigD. W. S. 15; D. F. C. Vitesse 62. FEYEN00RD— PHILIPS 6—0. De Rotterdamsche club heeft in haar laatsten wedstrijd weer eens laten zien tot welk een peil zij het voetbalspel kan op voeren. Ditmaal had Feyenoord vermoede lijk wel de sterkste samenstelling voor haar elftal gekozen, waardoor er veel meer uitging van de voorhoede. Wat deze groo- te overwinning vooral zoo fraai maakt is, dat zij werd behaald op 'n elftal, dat zich tot het laatst toe hardnekkig verweerde, dat steeds door snelle open aanvallen trachtte de kansen te doen keeren, maar dat tenslotte overspeeld werd- In de eer ste helft zou niemand hebben durven voor spellen, dat Feyenoord met dergelijke cij fers zou gaan winnen. Wel was de thuis club iets sterker geweest, doch productief kon men de voorhoede niet noemen. Het zou blijken, dat dit de schuld was van de middenlinie, die in de eerste helft te ver achter bleef, sterk verdedigde, doch te veel veld liet tusschen den aanval en den middenmoot. Tegen de zeer hard werken de middenlinie van Philips, geholpen door een paar stevige en trapvaste achterspe lers had de Feyenoord voorhoede het zeer moeilijk. Wat Feyenoord na de rust presteerde was van een gaafheid zooals men dat maar zelden in ons land ziet, eigenlijk wa ren er toen 11 uitblinkers, die voetbalden, maar speciale vermelding verdiende toch in die periode spil Bas Paauwe en de rechtsbinnen Duynhouwer, die drie fraaie doelpunten scorde. De eenige Philipsman die zich tegen dit technisch prachtige spel handhaafde was de linksmidden Paulissen maar ook hij werd nog herhaaldelijk door de Pauwe's voor onoplosbare moeilijkhe den gesteld. Doch doeltreffender nog was van Run's verweer Hij beef de stoere, trapvaste en snelle achterspeler, die nog heel wat onheil voorkwam. De volgende elftallen kwamen tegen el kaar uit, ten aanschouwe van 15000 toe schouwers. Feyenoord. Doel: van Male. Achter: Bul en van Dijke. Midden: Pauwe sr., Pauwe jr., en van Oowen. Voor: Hendriks, Duin houwer, Barendregt, van Heel en Burg. Philips. Dool: Boumans. Achter: Van Run en Lanegger. Midden: Van Eerd, Hermens en Paulissen. Voor: L. Ommen, Hunting, van Zeyl, v. d. Broek en Dijkers. De sterke wind .staat dwars over het veld, zoodat het winnen van den toss van Heel geen voordeel biedt aan Feyenoord zon is er niet. Feyenoord begint goed, Bou mans moet in actie komen bij een scher pen voorzet van Burg en daarna voor een schuiver van Duynhouwer. Maar Philips antwoordt met twee minuten even gevaar lijke aanvallen, een ver schot van v. d. Broek stopt van Male goed en bij een scherpen voorzet van links loopt hij zoo tij dig uit, dat hij juist den bal voor van Zeyl's voeten kan wegslaan. Barendregt is zeer actief op de midden- voorplaats, fraai neemt hij even den bal mee, na een hooge verre trap van J. Paau- I we om direct een schuiver te lossen. Bou mans heeft er geen moeite mee. Het Feyenoord-spel is listiger dan dat der gasten en bijna voortdurend is de thuisclub wat in de meerderheid. Als van j Ooyen eens Diet goed wegwerkt lost Hun ting een prachtig schot van verren af stand, dat van Male mooi vangt. En dade- I lijk is de bal al weer aan den anderen kant, B. Paauwe plaats uitstekend naar Burg, die naar doel oploopt maar in het zijnet schiet. Een beetje kort aangeven I van Van Dijke aan van Ooyen geeft de snelle Philipsaanvallers een kansje, de I voorzet van rechts wordt door Paauwe sr. over de lijn gewerkt, maar de eerste Phi- lipshoekschop vliegt achter. Een scherpe open aanval van Feyenoord schijnt succes te zullen brengen, prachtig geeft Barendregt naar den vrijstaanden Burg die direct scherper voorzet, Duin- houwer is echter wat te langzaam gestart zoodat Boumans eerder bij den bal is. Na 25 minuten maakt Feyenoord het eerste doelpunt, Barendregt vangt weer eens heel mooi den bal uit de lucht op om hem onmiddellijk door te zenden naar Burg, die voorzet. Barendregt wil dien voorzet verwerken, komt in botsing met den doel man, die valt en blijft liggen. De bal komt bij Duinhouwer, die echter niet kan sco ren, maar de bal wordt niet weggewerkt, en Burg, toestormend schiet tusschen vele spelers door in het leege doel, daar nog altijd Boumans voor zijn heiligdom op den grond ligt. Er moet nog een paar minuten worden gestopt voor Boumans weer opge knapt is. Feyenoord is thans stellig de sterkste, spil Paauwe i6 in deze periode zeer op dreef, mooi geeft hij zijn voorhoe de den bal aan en als Boumans niet zoo snel zich naar een laag sohot, precies op een hoekje gemikt, van Van Heel, had ge worpen zou de voorsprong van Feyenoord vergroot zijn. Vijf minuten voor de rust wordt van Male op de proef gesteld bij een kogel van Hunting van verren af stand, doch dadelijk daarop snort er al weer een schot van Barendregt angstig dicht langs Philips doel. De laatste minuten voor de rust zijn voor Philips. Bij een voorzet van Dijkers loopt van Male uit, hij valt echter, Paauwe sr. redt. Dan is van Zeyl doorgebroken, een schuiver, van Male laat zich vallen en 6tompt weg. Van Dijke verlaat even het veld, maar van Heel is gaan verdedigen. Daar breekt v. d. Broek door tot de doellijn, dan plaatst hij achterwaarts voor doel, Hermens schiet, maar van Male grabbelt den bal van de lijn. Fyenoord behoudt moeizaam zijn kleinen voorsprong. Tweede helft. Na den aftrap dringt Philips tot in het doelgebied van Feyenoord door, maar van Dijke redt. En direct is de Feyenoordaan- val in actie. Duinhouwer geeft door naar Barendregt, die soherp naar voren naar Hendriks plaatst, wiens snelheid hem in staat stelt voor de doellijn te achterhalen. Een fraaie voorzet volgt, Boumans stompt weg, van Heel vangt op en trapt het leder langs den doelman. (2—0). Na tien minu ten is het weer Hendriks, die verrast door knap werk waarbij in laatste instantie Lanegger mooi passeert, en dan scherp voorzet. Burg loopt den bal in het net (30). Twee minuten later is van Oyen, die prachtig opbrengt, naar het binnentrio, plaatst, Duinhouwer breekt door en maakt roet een schitterend schot het vierde doel- pnut (40). De Feyenoord middenlinie ontwikkelt haar beste spel, zij beheerscht alles, omdat zij nu minder terugtrekt en veel dichter achter de voorhoede opereert. Twintig minuten duurt het Feyenoord of fensief, dan laat Philips een paar goede open aanvallen zien, die Bul op dreef brengen, zoodat er voor van Male weinig valt te doen. Weer is het een mooie com binatie tusschen de gebr. Paauwe, die den grondslag legt voor hot vijfde doelpunt. Van Heel geeft een throughpass aan Duin houwer, die even doorloopt en met een schuiver in een hoekje Boumans passeert. Wel stopt den doelman den bal gedeelte lijk, doch het leder passeerde de lijn (50). In het laatste kwartier gaat het wat kalmer aan, het hooge tempo heeft de meeste spelers vermoeid, maar Feyenoord blijft door haar fraaie techniek verreweg de sterkste. Na ver opdrijven door van Heel krijgt Barendregt een through-pass, van den binnenkant van den lat ketst het schot, waarna de bal wordt weggewerkt. Even voor tijd na een scnerpen hoek schop van Hendriks, stompt Boumans het leder weg, Duinhouwer vangt hem op en schiet in een hoekje (60). ENSCHEDE,—VEENDAM 3—1. Een onbelangrijke wedstrijd. De laatste kampioenswedstrijd welke te Enschedé is gespeeld, is een vrijwel onbe duidende ontmoeting geworden. Voor de rust kon het er nog eenigszins mee door, maar in de tweede helft was de wedstrijd het aankijken nauwelijks waard. Veendam heeft te Enschedé een sterk verdedigend spel laten zien. De Noordelijke kampioenen weerden zich wat zij konden, maar hun spel bleef toch vrij ver beneden datgenen wat men van een kampioenselftal zou kunnen verwachten. Enschedé heeft door het stug verdedigen en het steeds op den bal zitten der Veendammers groote moeite gehad om te winnen. Een penalty heeft feitelijk de beslissing gebracht. Veendam had Timmer Sr. speciaal opgedragen om den Enschede- schen rechtsbuiten te bewaken, welke taak hij op een zeer in het oog vallende wijze verrichtte. Toen Nagels na de rust doorbrak en Tim mer Sr. den Enschede-er in den rug be werkte, kostte dat Veendam een penalty, waarmede vrijwel de beslissing viel. De beste speler van Veendam was keeper RoosBies. Enschedé was wel een klasse beter, maar door het te korte spel van de voorhoede en het zeer slechte schieten, speciaal van den centervoor Plas, gelukte het niet het groote overwicht in doelpunten uit te drukken. Ongeveer 5000 toeschou wers bij EnschedéAjax waren er 20 000 toeschouwers woonden den zeer slecht gespeelden wedstrijd bij. NEDERLAND—TSJECH0 SLOWAKIJE. Het Nederlandsch elftal. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag a.s. in het Olympisch Stadion te Amster dam tegen Tsjecho Slowakije uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen (H. F. C.) aan voerder. Achter: Weber (A. D. O.) en Van Run (P. S. V.) Midden: Pauwe Sr. (Feijenoord), An- deries-sen (Ajax) en van Heel (Feijenoord) Voor:- Wels (Unitas),, Adam (H. V. V.), Lagendaal (Xerxes), Volkers- (Ajax) en van Nellen (D. H. C.). Reserves: van Male (Feijenoord), Le lieveld (V. U. C.), Pauwe Jr. (Feijen oord), van Ooyen (Feijenoord), Bonsema (Velocitas, Gt.) en Smit (R. C. H.). Dr. Bauwens leidt. Naar wij vernemen zal de wedstrijd Ne derland—Tsjeoho Slowakije, welke Zondag a.s. in het Olympisoh Stadion te Amster dam gehouden wordt, geleid worden door den Duitschen scheidsrechter dr. Bauwens INDISCHE HULDE AAN HET NED. ELFTAL. Bandoengsche luisteraars, die de pres taties van het Nederlandsche elftal ge volgd hebben, besloten een repatrieerend landgenoot op te dragen het Ned. Elftal een hulde te brengen. Deze huldiging zal Zondag a.s. geschieden voordat de Neder landers den strijd aanvangen tegen de i Tsjechen. NEDERL. B. ELFTAL—CHELSEA. Het Nederlandsche B.-elftal, dat Woensdagavond a.s. om 7 uur op het Spartaterrein te Rotterdam tegen de En- gelsche profclub Ohelsea uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Veenendaal (Naaldwijk). Achtervan Stokken (D. W. S.) en Nagels (Eneehede). Midden: Pelicaan (L.O.N.G.A.), Veld kamp Sr. (Enschede) en van Ooyen (Feijenoord). Voor: Nagels (Enschede), Spaandonck (Neptunus), Verkerk (R. C. H.), Smit (R. C. H.) en Mulders (Ajax). Protest Hoek van Holland afgewezen. De protestcommissie van den Neder- landsöhen Voetbalbond heeft Zaterdag avond het protest van de vereeniging „Hoek van Holland" naar aanleiding van den op 1 Mei gespeelden wedstrijd Hoek van HollandSteeds Hooger afgewezen, zoodat Steeds Hooger thans officieel tweede klaseer blijft. BELGIE—WEST DUITSCHLAND 0-5. De wedstrijd BelgiëWest Duitsch- land te Brussel eindigde in een groote overwinning van West Duitschland. Eind uitslag 50. TSJECHO SLOWAKIJE— OOSTENRIJK 1—1. De interlandwedstrijd Tsjecho Slowakije Oostenrijk werd gisteren te Praag voor 30.000 toeschouwers gespeeld en ein digde in een ll gelijk spel. Dit resul taat was reeds in de eerste helft bereikt. L. V. V. „LU G DU NU M". Viering van het 121/2-jarig bestaan. Na A. S. O. en L. F. O. heeft ook de Leidsche Voetbalvereemging Lugdunum haar feest gehad. Wel niet de viering van een langdurig 40-jarig of 25-jarig bestaan, maar de feestelijke, zij het bescheiden herdenking van 121/2 jaar. Zaterdagmiddag recipieerde het Lug- dunumbestuur in Concordia waar vele vereenigingen en particulieren hun ge- lukwenschen kwamen brengen, terwijl een groot aantal bloemstukken en telegram men de festiviteit luister bijzette. Des avond werd in de tot in de hoeken bezette concertzaal van „Concordia" een feestavond gegeven, waaraan medewei'k- ten de Leidsche Dillettantencclub, de hu morist de heer C. Spaanderman en het muzietkgezelsohap „The Populair Jazz". De voorz., de heer J. van Well, opende dezen feestelijken avond met een woord van welkom aan de aanwezigen, vooral tot de afgevaardigden der zusterverenigin gen, de L. V. B. e.a. Spr. hoopt dat allen een prettigen avond zullen hebben en geeft dan het woord aan den voorz. der feest commissie, den heer N. A. Blöthe, die na een woord van welkom de gesohiedenis van Lugdunum memoreerde. Velen zullen misschien denken, dat Lugdunum langer bestaat dan 121/2 jaar, Lugdunum be- stonds weliswaar reeds voor den oorlog, maar de mobilisatie ontroofde Lugdunum zooveel leden, dat de vereeniging ten slotte in 1918 moest worden opgeheven. In 1919 werd een nieuw Lugdunum op gericht en in het seizoen 19211922 kwam Lugdunum in de N. V. B., waar zij het zelfde jaar kampioen 3e klasse werd. In 19221923 promoveerde Lugdunum naar de 2e klasse, waar zij slechts 1 jaar bleef. Nog eens werd Lugdunum kampioen, maar de promotie bleef uit. In de volgende jaren werd met wis selend Bucces gevoetbald, waarbij spr. nog memoreerde de crisis in de vereeniging, ontstaan door de oppositie, welke crisis de vereeniging eveneens doorstond. Dit seizoen eindigde Lugdunum op de tweede plaats. Spr. herinnerde dan aan het ongeval, dat Mom trof in. den wedstrijd tegen Soheveningen, waardoor deze 26 weken in het Ziekenhuis moest verblij ven. Spr. brengt hem dank en spreekt de hoop ujt, dat hij weer spoedig de groen witte kleuren zal kunne verdedigen, welke woorden door een luid applaus werden bekrachtigd. Tenslotte richtte spr. zich tot de da mes met de opwekking Lugdunum te steu nen door donatrice te worden, terwijl hij een ernstig woord sprak tot de leden en de hoop uitsprak, dat deze avond zou bij dragen tot de bloei van Lugdunum. Vooraf en na deze speeches had „The Populair Jazz" zich reeds laten hooren. Hierna werd een tweetal aardige tableaux vertoond, voorstellende de oprichting en het 12 1/2 jaar van Lugdunum, welke met de voetbal-emblemen en de gewonnen be kers en andere prijzen, belicht door Ben- gaalsch vuur een aardig effect hadden. De heer H. Dool zong hierbij eenige toe passelijke teksten. Hierna huldigde de heer Blöthe den heer Questroo voor diens vele werk voor Lugdunum en bood hem als dank een sigarenkoker aan, waarvoor de heer Questroo hartelijk dank zegde. Voorts bracht de heer Blöthe dank aan het bestuur en aan de elftallen en tevens aan den terreinknecht, Koen Mooij, wien een portemonnaie werd aangeboden. Hierna werd het feestprogramma voort gezet met het optreden van den heer C. Spaanderman, die natuurlijk vooral met zijn „Voetbalmatch" zeer veel succes oogstte. De Leidsche Dillettantenclub voerde hierna met groot succes op de klucht „Hij is onschuldig" en een blijspel in één be drijf „De muzikale huisknecht", waarna eeu bal onder leiding van den heer Plant- feber den welgeslaagden feestavond be sloot. R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Oefenwedstrijd. EindhovenR. K. F.-elftal 07. Om het Kampioenschap. T. Y. B. B.—S. D. O. U. C. 3—2. Eerste klasse A. ValkenburgCaesar 11; Sitt. Boys Marsana 74; KimbriaKerkrade 21. Eerste klasse B. Venlo—S. V. B. 1—2; R. K. T. V. V.— Union 46. R. K. S. V. LEIDEN. Met een aantal invallers trok ons eerste elftal naar Lisse 'en heeft, zooals te voor zien was, tegen de oude rivalen niet veel uitgericht. Een zoo groote nederlaag was echter niet noodig geweest. Volgende maal beter Rood Zwarten! Zooals bekend gaan de Leidenaren volgende week naar de stad der Leeuwen en spelen op het D. H. L.-terrein tegen Graaf Willem. Nog enkele plaatsen zijn in onze reis wagen vacant, men zij er echter vlug bij! De juniores gingen tengevolge van het slechte weer niet naar het Centrum der Bollencultuur. Degenen, die nog gelden van de steun- bonnen-verkoop onder hun berusting heb ben worden verzocht zoo spoedig moge lijk, zeker nog deze week, af te rekenen. Zet er eens een beetje stoom achter lui! LISSE I—LEIDEN I 9—1. Het is Lisse in een keurig gespeelden wedstrijd mogen gelukken Leiden er met niet minder dan 91 onder te houden. In al de jaren, dat deze twee olubs tegenover elkaar in het veld traden, is zoo'n uit slag nog niet voorgekomen. Dat dit elftal van Leiden met zulke groote cijfers zou verliezen, had niemand kunnen denkeil en dit pleit temeer voor het goede voorhoe- despel van Lisse, dat er sinds de laatste weken goed op vooruitgaat. Over den wedstrijd het volgende. Als scheidsrechter Bezu de elftallen in het veld blaast, heeft Leiden 2 invallers en Lisse een gewijzigde opstelling. Leiden trapt voor den wind af en neemt geruimen tijd het spel in handen, wat niet weg neemt, dat er van gevaar geen moment sprake is. Gevaar dreigt juist aan den an deren kant ,als na 20 minuten spelen de rechtsbinnen een voorzet van rechts benut en Lisse de leiding bezorgt. Leiden is niet ontmoedigd en reeds denken we de linksbinnen te zien scoren, doch Mens verwerkt het mooie sohot naar behooren. De bal belandt bij de Lisse voorhoede, de linksbinnen talmt geen seconde en de lei ding is vergroot (20). Kort hierna is het rusten. Na de thee is Leiden het eerst in den aanval, doch dit duurt maar een oogenblik. Weldra weten de halfs van Lisse het spel te verplaatsen en dringt Lisse, gesteund door den wind, Leiden geheel op eigen helft terug. Lisse zorgt er steeds voor het spel open te houden en daardoor is het hun mogelijk de score zoo hoog op te voeren. Als het spel wederom tien minuten oud is opent de rechtsbinnen de score, welke regelmatig ongeveer om de 5 minu ten wordt vergroot. De rechtsbinnen maakt 3, de linksbinnen 3 en de linksbuiten 1 doelpunt. Vooral de laatste goal bracht de lachspieren van het publiek in werking, daar de linksbinnen alles was gepasseerd, keeper incluis, en heeL bedaard stap voets de bal tegen de achterplank in het doel legde. Toch verdient Leiden een pluim voor haar moedig volhouden met belooning, dat zij toch tenslotte de eer nog wist te redden. Alzoo einde 91 voor Lisse. Scheidsrechter Bezu leidde als ge woonlijk correct. R. K. Sportvereeniging Teijlingen. Het 2e en 3e elftal die hadden inge schreven voor de seriewedstrijden, uitge schreven door de K. K. S. V. „S. M. C.", te Warmond, wisten Zondag beiden een overwinning te behalen, resp. op N. V. C. II en Lisse V met 50 en 42, zoodat beide elftallen om den lsten en 2den prijs. Deze week worden de Junioren van di verse vereenigingen in het Leidsohe Dis trict uitgenoodigd voor de te houden Ne derlaagwedstrijden, uitgeschreven door bovengenoemde vereeniging. Wij verzoe ken de vereenigingen, welke een uitnoodi- ging ontvangen spoedig een goedgunstig antwoord geven, daar het doel is om a.s. Zondag 29 Mei te beginnen. Het secreta riaat der afd. Junioren is in 't vervolg Tijloosstraat no. 18, Sa-ssenheim. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. OM DEN LEIDSCHE COURANT BEKER. D. 0. S. I—V. E. P. I 1—0. Slechts op het nippertje af kon D. O. S. zich handhaven, want uit een straf schop doelpuntte Bosman onhoudbaar, wat tevens de ©enigste goal van den hee- len wedstrijd was. V. E. P. profiteerde het eerst van den sterken wind, die van doel tot doel stond. D. O. S. pakte echter flink aan en meermalen bedreigen zij het V. E. P.-doel, doch doelpunten blijven uit. Bij een V. E. P.-aanval kan de Koning nog ten koste van een corner redden. Deze en al de volgende leveren echter niets op. D. O. S. probeert het nog eens, doch de mooie aanval strandt op buitenspel, een paar volgende ondergaan hetzelfde lot. Ook V. E. P.'s voorhoede staat steeds bui tenspel. Van goed spel is thans geen sprake meer, bij de onnoodige veelvuldige onder brekingen en met blanken stand wordt gedraaid. Daarna even vinnig mooi spel van beide zijden, doch toen D. O. S. uit een strafschop de leiding nam, was het mooie spel weer uit. Wel wordt er hard gewerkt en V. E. P. bestookt het D. O. S.- doel, dooh alles gaat over of naast en on veranderd komt het einde.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6