MAANDAG 23 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. morgen van 23 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Laagste barometerst.: 747.0 te Skudesnar. Hoogste barometerst.: 767.1 te Janmayen Verwachting tot den avond van 24 Mei: Zwakke tot mati ge Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk re genbuien, weinig verandering in tem peratuur. Do depressie heeft zich op de Noordzee verdiept en trok daarna Noord-Oost\vaarts de hooge drukkingen in Noord-West en Zuid-West hebben zich bijna vereenigd, zoodat de koude luchtstroom uit het Noord-Oosten zich over Engeland, Frank rijk, ons land en een groot deel van Duitsohland uitbreidde en daar overal re genachtig weer heersoht. Alleen Oost- Duitschland heeft nog temperaturen bo ven normaal met groote kans op onweer. In Scandinavië is de temperatuur tot ver onder normaal gedaald. Hernosand heeft een sneeuwstorm, in Denemarken stormt het uit Zuid-West. Bij de verplaatsing van het depressiegebied en de Zuid-Westelij ke hooge drukking naar het Oosten is voor de eerste dagen nog koel weer met afne mende regenkans te waohten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags^ te half drie 14.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: Van Maandagnamiddag 9.28 uur tot Dinsdagmorgen 4.27 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 24 Mei voorm. 6.30 uur en nam. 6.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 18 en 3 uur 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur: 17, 12 uur 17 en 3 uur 17 gr. C. zien we eenige aanvallen van S.J.C. II, maar deze stranden op buitenspel. Hierna volgt een zeer snelle aanval van St. Bavo, een voorzet van links en de gelijkmaker ligt in de touwen (11). Met dezen stand is het theedrinken geblazen. Na de thee krijgt St. Bavo de wind mede, S.J.C. II is van opstelling veranderd, wat zeker een verbetering was. Bij een aanval van S.J.C. II is het een gewirwar van spe lers voor St. Bavo's doel, de toegeloopen linksbuiten van S.J.O. II schiet den bal via een S.J.C.-speler, die terecht buitenspel stond, in het doel. De scheidsrechter 'ont gaat flit en wijst naar het midden. 21 voor S.J.C. II. Steeds meer en meer komt S.J.O. II in den aanval en zij worden dan ook sterker. Him plaatsen is veel beter dan van St. Bavo en al spoedig is het 31 en kort daarna 41 voor S.J.C. II. Toch zien we nog een mooie aanval van St. Bavo, de linksbuiten zet schitterend voor doel en v. d. Stel schiet onhoudbaar no. 2 in het net Vervolgens nog een snelle aanval van S.J.O. II en de stand is 52 voor S.J.C. II. St. Bavo gaat grootendeels verdedigen en zoo kwam onveranderd het einde van de zen zeer vriendschappelijk gespeelden wed strijd met een overwinning van 52 voor S.J.C. II. De scheidsrechter had het bij zonder gemakkelijk. STADSNIEUWS Hedenmiddag omstreeks kwart over 1 reed de heer T. uit Warmond met zijn auto op de Breestraat in de richting Noord einde, toen ter hoogte van de firma de Vries en Stevens een omstreeks 16-jarig meisje met haar rijwiel naderde. Juist op het oogenblik dat zij elkaar zouden passee- ren, raakte het meisje de macht over haar stuur kwijt en reed tegen de auto op, met het gevolg, dat zij een leelijke smak maak te. De autobestuurder stopte onmiddellijk en reed daarbij tegen een auto van de firma de Vries en Stevens, waardoor beide auto's licht aan de spatborden werden be schadigd. Het. rijwiel van het meisje werd totaal vernield. Zij werd door een der omstanders binnengedragen in de speel goedwinkel van den heer K. De geneesk. dienst was spoedig ter plaatse en heeft het meisje, dat eenige fracturen bleek opgeloopen te hebben, naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Er is weer een fiets gevonden; do eige naar kan zich bij de politie aanmelden. „DE KUNST OM DE KUNST". Expositie van werken. Zaterdagmiddag om 3 uur is in het ge bouw Pieterskorkgracht 9, in de zaal van „Ars Aemula" de tentoonstelling geopend van werken, vervaardigd door de leden der vereeniging „De Kunst om de Kunst''. Tegen dat uur verzamelden zich vele leden en genoodigden in de zaal, die voor deze bescheiden expositie keurig was in gericht. De voorzitter der vereenigine de heer D. G. Ubbels heette alle aanwezigen van harte welkom, van wie het spr. genoegen deed, dat zij naar deze. expositie gekomen waren, omdat dit een bewijs was, dat do vorige tentoonstelling was ingeslagen. Spr. hoopte daarom dat ook deze tentoonstelling een goed onthaal zou vinden. Zij is niet groot maar waard gezien te worden. Hierna bracht spr. dank aan het bestuur van Ars Aemula voor het beschikbaar stel len van deze zaal met het verzoek dezen dank aan het bestuur over te brengen. Spr. uitte zijn vreugde over deze samenwerking, daar beide vereenigingen toch de kunst in Leiden trachten te bevorderen. Voorts bracht spr. dank aan allen, die werken voor deze expositie inzonden, aan degenen die zorgden voor de smaakvolle zaalaankleeding en tenslotte aan alle aan wezigen. Hierna verklaarde spr. de ten toonstelling voor geopend. Een bespreking gevend van wat deze ex positie biedt, dienen wij te erkennen, dat in het schilderwerk, vooral in stillevens en portretten, zeer goede resultaten zijn ver kregen. Zoo valt direct op de aquarel van Pavord Smits -„Oud Vrouwtje" dat in kleur en toon verbazend goed getroffen is evenals het zelfportret van C. v. d. Windt, dat aan een lachende kop van Jan Steen of Frans Hals doet denken, maar qua techniek 17e eeuwsch 'K'embrandtiek is. Goed getroffen lijken ons ook de olieverfportretten van den Secretaris der Vereeniging, den heer M. J. v. Doorn en het damesportret van J. Irish, hoewel dit laatste wel iets te sterk gestyleerd is. Bij de stillevens valt op te merken dat de bloemen en het fruit over het algemeen zeer goed zijn, al zijn er enkele, die wat te scherp van kleur zijn, zooals no. 47, ter wijl het tulpenveldje ons wat rudimentair lijkt, wat slordig. Zeer goed zijn de kievitseieren van den voorzitter, den heer Ubbels, de schelvis- schen in rondaarden pan van Schreuder en de beido stillevens van C. M. van Sillevoldt, de oude kamer en de vruchten met wijn op wit tafellaken. De expositie van een zeer onvoldoende zelfs elementaire studie kunnen wij minder apprecieeren. Noemen wij voorts nog bet landschap van A. J. van Driesten, dat beter is dan zijn „Namiddag" en het stilleven van L. Verkoren, met oude kan en glas, dat don ker van toon, zeer aantrekkelijk is, alsook „Doode Kat'' dat opvalt door de zeer goede weergave der donkere partij. Van Mej. Nederburg, leerares aan de H.B.tS. voor meisjes, treffen we op deze tentoonstelling een uitgebreide collectie gekleurde teekeningen van vruchten, plan ten, bloemen en bladeren, een levenswerk, dat dubbele waarde heeft, n.l. als teeken voorbeeld en als illustratie der lessen in natuurlijke historie. Deze collectie, die knap is van techniek, is een kostbare verzame ling. Ook deze tentoonstellnig van „De Kunst om de Kunst" brengt dus naast dilettan tenwerk, verschillende zeer goed geslaagde werken, welke alleen reeds een bezoek aan deze expositie ten volle zouden rechtvaar digen. R. K. Gem. Zangvereeriiging „Pulchri Studio". Naar aanleiding van het behaalde suc ces op het Nationaal concours te 's Gra- venhage, heeft bovengenoemde vereeniging haar directeur, den heer Th. van Niekerk, een huldigingsavond aangeboden. Door twee bestuursleden werd de directeur met zijn ecktgenoote per auto afgehaald, en na een heerlijk autotochtje naar het repetitie lokaal gebracht, waar hij onder een drie werf hoera door den Weleerw. heer Kape laan Kramer, bestuur en leden werd ont vangen. Allereerst we^rd hij bij monde van don voorzitter, den heer Wisse, met eenige hartelijke woorden toegesproken. Ook de heer v. d. Veer schetste de aangename ver standhouding tusschen bestuur en leden, en bood den directeur namens de vereeniging een souvenir aan. Door den heer H. Kinjet werd aan mevr. Niekerk eén fraaie bloemenmand aangebo den. Hij bracht tevens in goed gekozen woorden dank aan mevrouw Niekerk voor de steeds ondervonden gastvrijheid voor de extra repetitiën ten haren huize. Nu kwam er een verrassing. Door den voorzitter werd n.l. aan de leden medege deeld, dat de directeur een schrijven had ontvangen van den componist, die zijn volle tevredenheid te kennen gaf over dc uitvoe ring van zijn werk „De Wilgen". Dit schrij ven is voor den directeur vooral, maar ook voor het koor een bijzonder voorrecht. Nu kwam het kardinale punt van den avond. Kapelaan Kramer nam het wooid en schetste in treffende woorddn de sympa- thio voor directeur en koor, en gaf eenige nuttige wenken omtrent de'n zang, maar wees er ook op, dat er tevens een echio roomscho geest in de vereeniging heerscht, hetgeen steeds het streven van „Pulchri Studio" is. De directeur bedankte, onder den indruk van het gesprokene, alle sprekers. Hiermede was de huldiging beëindigd, en bleef men nog een poosje gezellig bijeen, en werden er eenige zeer mooie liedjes door den heer G. Krekelaar gezongen tot genot van allen; daarna nog ecu gezellig dansje, waarbij de heer P. de la Rivière voor de muziek zorgde. R. K. Propagandaclub „St. Petrus". Vorige week had de jaarvergaderiug plaats van bovengenoemde club. De op komst was bevredigend. De voorziter, de heer J. A. van Oijen, opende met gebed en riep allen een hartelijk welkom toe. In het kort liet spr. do werkzaamheden van hot afgoloopen jaar de revuo passeoren en sprak zijn voldoening uit over de behaal de successen en bracht dank aan allen, die hieraan hadden medegewerkt. Do notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Hierna kreeg de secr., de heer H. Ph. Raaphorst, gelegenheid zijn jaarverslag uit te brengen. De maanden Febr., Maart en April stonden in het teeken van propagan da, waarin medewerking werd verleend door 15 afgevaardigden der diverse vakver- eenigingen met het succes, dat 47 nieuwe leden voor vak- en standsorganisatie wer den aangeworven. Hierna word een propaganda-vergadering gehouden, waarin de heer dc Bruin, voor zitter van het R. K. Werkliedenverbond, het woord voerde en de propagandisten aanspoorde het werk in „St. Petrus" voort te zetten, daar dit een prachtig slot zou vormen van de gevoerde tijdelijke actie. Op Dinsdag 19 Mei werd in een gehouden vergadering, na een opwekkend betoog van den heer Angenent, de club versterkt met 11 leden. Momenteel bestaat de club uit 19 leden en twee afgevaardigden uit het Volksbondbestuur. Er werden 15 bestuurs- en 5 ledenvergaderingen gehouden. Er werd deelgenomen aan de Rerum Novarum-her- denking op 14 Juni te Noordwijkerhout en in September te Utrecht. Op 28 November werd een propaganda-circulaire saamge- steld met het doel onze eigen R. K. arbei ders aan te sporen tot krachtig medeleven met hun vak- en standsorganisatie en op duidelijke wijze een overzicht gegeven van het zegenrijke, nuttige en aangename, dat de Volksbond en het R. K. Werkliedenver bond hun leden bieden. Er werden twee Kerstfeestavonden georganiseerd, waaraan door 300 kinderen der Bondsleden werd deelggenomen. Op initiatief der club kwamen 2 nieuwe afdeelingen tot stand en wel van R. K. Ver- zekeringspersoneel en R. K. geëmployeer den in het Hotel- en Café-bedrijf. In totaal werden 70 nieuwe leden gewonnen en 5 abonné's voor de Volkskrant aangeworven. Hierna bracht de penningmeester, de heer B. Goddijn, het financieel verslag uit. Beide functionarissen hadden een bijzon der woord van dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. Tot kasnazieners wor den benoemd de heeren Steenbergen en Ha- braken. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden de aftredenden herkozen, die hun dank betuigden voor het in hen gestel de vertrouwen. Vervolgens werden wederom propaganda- circulaires uitgereikt, die aan de bestemde adressen zullen worden gezonden, waarna huisbezoek zal volgen. Bij de rondvraag voerden verschillende sprekers het woord en bepleitten krachtige propaganda onder zekere groepen en open den nieuwe gezichtspunten over in de toe komst op to richten afdeelingen. Do voor zitter zegde toe dit op de bestuursvergade ring te zullen behandelen. Aan het slot der vergadering dankte de voorzitter alle pro pagandisten voor hun krachtige medewer king, in 't bijzonder werd dank gebracht aan den geestelijk Adviseur Rector Reijnen, die in verband met de oprichting der nieu we afdeeling van Hotel- en Café-ge- employeerden twee nachtvergaderingen had medegemaakt en krachtig tot de totstand koming hiervan had medegewerkt. Hierna sluiting met den christelijken groet. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2792. B. Brussel, Lei den, OoBtdwarskracht 23, tapperij en slij terij. De volmacht van J. M. de Ru, is in getrokken. (dd. 1 Mei 1932). 115. Nederlandsohe Asphaltfabriek voor het Loodgieters- en Fittersbedrijf. Alphen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 4, Overl. Comm.: J. C. Gehnink, Heem stede en J. van der Woude, Groningen. 1155. De Leidsche Courant-, Leiden, Papengracht 3234. drukkerij. N. Comm.: J. F. X. Sanders, Leiden. Nieuwe inschrijving: 6019. L. v. d. Geest, Zoeterwoude, Watertje D 19. Brood-, beschuit- en banketbakkerij. E.: L. van der Geest, Zoeterwoude. De Indologenverceniging (Ver. van Indol. studenten) zal 2 October a.s. haar 30-jarig bestaan herdenken. Dit zesde lustrum zal op feestelijke wijze worden gevierd. Van het orgaan zal een feest nummer verschijnen. Een lustrum-commis sie is bereids benoemd. Het 9-jarige meisje A. v. S. is gister avond in het ouderlijk huis, aan de Daard- gracht, terwijl zij op een stoel speelde, om laag gevallen. Het kind brak het rechter- sleutelbeen en liep oen liohte hersen schudding op. Op den Stationsweg is Zaterdagavond P. A. W., terwijl hij daar fietste, door de stadstram aangereden. Hij werd eenige meters door de baanschuiver van de trairi meegesleurd. Wonderlijk genoeg kreeg hij slechts enkelo liohte verwondingen aan het hoofd. Zaterdag is de zweminrichting aan de Zijl bezocht door niet minder dan 2355 zwemmers, een record getal voor het be gin van hot seizoen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: C. L. v. d. Voort jm 21 jaar cn L. C. J. Soonius jd 23 jaar J. Heus jm 24 jaar Cn E. M. Holverda jd. 22 jaar A. van Berkel jm 45 jaar en G. Laman jd 44 jaar. Geboren: Albertus Adrianus. zoon van A. Schenk cn A. H. W. van Cleef Elisabeth Martha Maria, dochter van J. M. A. van Haastcren en M. C. Pieterse. Overleden: B. Zeilstra wodn. 86 jaar on M. van DorpSlok wodo. 72 jaar. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP M. Splintert Alhier overleed Zaterdag een oud-ingeze tene van Leiderdorp, de heer M. Splinter, oud 89 jaar,. Hij werd aangesteld als gemeente- opzichter dezer gemeente 1 Januari 1888 en eervol ontslagen op 1 Jan. 1923. ZOETERWOUDE. Een Graalhuis. Aan de heeren van dor Laan te Leiden is opgedragen het bouwen van oen Graal huis in de Zuidbuurt alhier. Bedoeld Graal huis zal komen te staan in den tuin van de pastorie. LAATSTE BERICHTEN VIER BOERDERIJEN AFGEBRAND. Hedenmorgen brandde op de 'Rtecfl te Heze een 4-tal boerderijen, eigendom van den landbouwer G. v. d. Palen, mej. H. Ja cobs en de wed. Ceelen, tot den grond toe af. De brand ontstond in de schuur van den landbouwer v. d. Palon. De vlammen sloegen over naar de bijbehoorendo boer derij. Ook do boerderij van mej. Jacobs word door heb vuur aangetast, ovenals een derde leegstaande boerderij. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat ook de boerderij van de wed. Ceelen aan de overzijde van den weg mede een prooi der vlammen werd. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Van de inboedel kon niets meer in veiligheid worden gebracht, terwijl in de boerderij van den landbouwer van der Palen varkens en een kalf verbrandden en in die van mej. Jacobs 6 varkens en een kalf. De brandweer uit Heeze kon tegen <}e vuurzee weinig uitrichten. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. DOOR TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond even voor tien uur is op den Nieuwen Duinweg te 's-Gravcnhage bij den ingang van de Indische tentoonstelling, een wielrijder door een motorwogen van lijn 14 gegrepen en gedood. Het zwaar ver minkte stoffelijk overschot is naar het Go- meentelijk Ziekenhuis aau den Zuidwal overgebracht, alwaar het Zaterdagnacht door familieleden is herkend als dat van den 52-jarigen loodgieter A J. B. uit do Willem Beukelszoonstraat aldaar. De aanvankelijke indruk is, dat den tram bestuurder geenerlei schuld treft. TELEGRAMMEN Twee slachtoffers van de overstroomingen in Engeland. LONDEN 23 Mei. (V.D.) Do schade dio de overstroomingen in dc Noordelijke en centraal gelegen graafsohappen van Enge land hebben aangericht, is voel grooter dan men aanvankelijk geloofd had, en wordt op meer dan een half millioen pond sterling geschat. Op verschillende plaatsen heeft het voortig uur lang ononderbroken gere gend cn naar berekening van den nieteo- rologischen dienst zou alleen op do opper vlakte van de Thames dertig millioen ton water gevallen zijn. Voor zoover bclccud is hebben de overstroomingen tot nog too twee slachtoffers geëischt. Zij konden zich niet tijdig voor het opgestuwde water in veiligheid brengen. Te Derby overstroomden zestig winkels en duizend woonhuizen. Dc bewoners kon den zich redden door naar do zolderver diepingen te vluchten. Het verkeer stond geheel stil en in den afgoloopen nacht was de stad geheel in duister gehuld, aangezien de gas- cn electriciteitsvoorziening door het water gestoord was. Ook de moeste tele foonverbindingen waren verbroken. Do kerkdiensten konden goen doorgang vinden. Ook in tal van andere plaatsen zat men zonder gas en electriciteit. De landbouw heeft het zwaarst geleden en vele koeien, schapen en kippen zijn in het water omge komen. Ook het spoorwegverkeer is op vele plaatsen onmogelijk geworden, doordat de dijken onderspocld zijn. De bevolking van Rugby is zonder drinkwater. Zuid-Afrika handhaaft den gouden standaard. KAAPSTAD 23 Mei. (V.D.) Dc commis sie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar do vraag of in Zuid-Afrika do gouden standaard moet worden gehandliaafd, is met een meerderheid van één stem tot de conclusio gokomon, dat Zuid-Afrika den gouden standaard dient te handhaven in het belang van de stabiliteit van het eco nomisch leven in het algemeen cn van Zuid-Afrika als goud-exporteercnd land in het bijzonder. De commissie die destijds werd ingesteld in verband met do actie tegen den gouden standaard, heeft hot beleid dor regeering volledig goedgekeurd. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Voor volwassenen. Aanslag op de V.B.-commissie in Mandsjoerije? CHARBIN 23 Mei. (V.D.) Volgens nog onbevestigde geruohten zou gedurende de reis van de Mandsjoorijsche Volkenbonds- commiasie van Charbin naar Mookden en wel op de Zuidelijke lijn van den Chinoe- schen Oostorspoorweg nabij hot station Sansjach do trein van do commissie bescho ten zijn. Volgens andoro geruchton zouden Chinecsche opstandelingen do spoorlijn tus- achen Tsjangtsoen en Sansjach hebben ver nield. Hoewel do raad van beheer van den Chineeschen Oosterspoorweg deze berich ten tegenspreekt, worden zij door ©enige Mandsjoerijsche bladen als juist gepubli ceerd. Do kranten voegen eraan toe, dab door het ingrijpen dor Japanscho militai- ro autoriteiten do Volkenbondscommissie behouden te Tsjangtsoen ia aangekomen. Aanslag op een Engelschen vice-consul. LONDEN 23 Mei. (V.D.) Do Engelscho vice-consul te Nanking, die zich naar heb binnenland had begeven om mot ©en ban dietenbende te onderhandelen over do in vrijheidstelling van den zendeling Fergu son, i» ernstig gewond, doordat door ban dieten op hem geschoten werd. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 23 Mei. Vee. Aange voerd: 454 koeien en ossen, 401 vette kal veren, 2101 varkens, 131 schapen op lam meren. Prijzen per half kg.: koeien 17.5— 22.6, 28.531.6 en 3536 cent, ossen 17.5— 20, 27.530 en 3335 cent, stieren 151 17.5, 2022.5 en 2526 cent, vette kalve ren 24—27.5, 37.6—43.5 en 60—62.5 eo.nt, schapen 1621 cent, schapen 1015 en zuiglammoren II16 per «tuk, varkens 8, 8.5 en 9.5 cont. Overzicht: Dè aanvoer van koeien en oasen was minder dan ge woonlijk, mot langzamen hnndel en de- Zelfde prijzen als jongstleden Dinsdng. Een beste koe gjng 1 cent boven noteoring. Ossen tamelijk aangevoerdook hier wa ren dezelfde prijzen besteed. Stieren door iets beteren aanvoer genoteerd; de han del was flauw. De topprijzen van jl. Dins dag konden moeilijk gehandhaafd blijven. De aanvoer van vette kalveren was weer ruim, mot matigen hnndel. De prijzen wa ren over het geheel lager. Een prima kalf ging tot 2.5 cent boven noteering. Scha pen en lammeren met nnbeduidenden aanvoer en zoo goed al* geen handel. Do prijzen bleven stationnair. De aanvoer van varkens was weer zeer groot. De han del was zeer slecht. Doordat, de marlet overvoerd was liepen de prijzen weder te rug. Zouters met matigen aanvoer, luiert handel en lagere prijzen. AMSTERDAM, 23 Mei. Vee. Ter ver markt waren heden aangevoerd 423 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 7278 cent, 2do Inval. 60—(16 cent, 3o kw. 4064 cent, mindere soort 2831 per kg. slachtgewieht, 40 stieren 4060, 82 melk- en knlfkoeien 176200 per stuk; 214 vette kalveren le kwal. 40.1.52 cent, 2o kwal. 34—42 en 3o kwal. 2132 cent per kg. levend gewicht; 121 nuchtere kalveren 2.506.por stuk; 30 schapen 1416 per stpk, 162 lammeren 812 per stuk, 1100 vleeschvarkens, wegende van 93—110 kg. 2627 cent, zwnro 2426 cent, vette 22—24 cent per kg. slachtgewieht. 38 paarden 63—100 por stuk, 0 wagons ge slachte runderen uit, Denemarken. Over zicht: Runderon met korte aanvoer, do in zet mot hooge, stijgende prijzen, geen han del en lator bij zakkende handel de prij zen iets beter. Vette kalveren met flinko aanvoer, slepende handel on lage prijzen. Varkens met groote aanvoer, stugge han del en de prijzen zakkende. W1SSELNOTEERTNOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.65 Londen 9.071 New York 2.46% Parijs o,74 BroMel 34.uo Zwitserland 48.32l/<j Milaan 12.71 Madrid 20.15 Oslo 45.50 Kopenhagen 49.50 Stockholm 46.50 Weenen 35.25 Praag 7.31 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT Do nieuwe week had op de Amsterdam- sche beurs goen uitbreiding der affaire gebracht. De stemming was daarbij eerder aan den gedrulcten kant, zoodat dn markt een bepaald lusteloozen indruk maakte. Do ontwikkeling der politieke situatie in verschillende landen en het uitblijven van eenige aanwijzing dat in de economische situatie een verbetering zal intreden, remt do ondernemingslust van het, publiek. Daarbij waren de biiitenlandsche beurzen hodon ongeanimeerd, hetgeen vooral van invloed wan op de koersbeweging van Kon. Olie, die ruim 3 pet. verloren. Do be- riohten omtrent de besprekingen op de New Yorksche Petroleum conferentie droe gen er evenmin toe bij de tendenz voor Oliewaarden te vorbcteron. H. V. A.'s ge drukt, de noteoringon liepen een tweetal pets. terug. Rubbers veronachtzaamd, Am sterdam Rubbers daalden beneden 33. Mijnw. en Tabakken zeer stil; en onver anderd. Unielevcr» weinig veranderd. Phi lips en Aku's gedrukt. Sohecpv. hadden een beperkte markt. Ned. Soheepv. Unies iets lager. Amerikanen stil. Duitpohe obli gaties gedrukt. Nod. Obligaties op poiL

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3