WAALS MAANDAG 23 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HAARLEMMERSTRAAT 130-136 HEEREN OVERHEMDEN Tan prima wit piqué, in alle maten, waarde f2.10 Dinsdag 133 ZIJDEN SHANTUNG, naturel kleur, 90 cM, breed, waarde ^jïörjïl^n)JJi^^ Dinsdag 0.24 1^- WAALS GOEDKOOPERE DINSDAG-PRIJZEN DAMES PYAMA's, zonder mouwen, in uni, waarde f 1.75, Dinsdagf 1.40 DAMES ONDERJURKEN, van prima charmeuse zijde, m. ronde hals, laddervrijvan f 1.95 v. 1.60 Wafel Badhanddoeken, 60x120 cM.,zware kwal.kleurechte blok- randen, waarde 0.59, Dinsd. 0.35 BAD WOL, knotten van 100 gram, moderne tinten, waörde f 0.59 Dinsdag f 0.47 HUISHOUDSCHAREN, prima staal, fabrikaat Richard Herder, waarde f 0.69 Dinsdag f 0.47 JAP. KOP EN SCHOTELS, in div. décors, waarde 6 stuks voor f0.69 Dinsdag f 0.48 REDUCTIE-BONI 14 DLG. KEUKENSTEL, prima aardewerk, gewone prijs 4.75, j tegen den extra prijs van f f3.50 4135 DE TOESTAND VAN LANDBOUW EN EN VEEHOUDERIJ. En de handel met Duitschland. OPÈN BRIEF AAN MINISTER VERSCHUUR. Zooals Zaterdag gemeld, heeft het comité van Economisch Verweer een telegram ge zonden aan den minister van Eoonomische Zaken en Landbouw, inzake den export naar Duitschland, waarop minister Ver schuur heeft geantwoord: „Telegram heden ontvangen. Uw toon is zoo grol', dat samenspreking welke m.i. nut kon hebben, onmogelijk wordt. Daar u persoonlijk van de activiteit der regee ring bijzonderheden kent, is mij uw hou ding onbegrijpelijk. Een verantwoordelijk heid, waarvan u gewaagt, zou medebren gen de samenwerking met de regeering niet door uw wijze van optreden onmo gelijk te maken". Dr. Posthuma (de voorzitter van genoemd Comité) heeft daarop den volgenden Open Brief aan Minister Verschuur gezonden: „Uit het ochtendblad van het „Vader land" van hedenmorgen (Zaterdag) mocht ik vernemen, dat het telegram van het Co mité voor Economisch Verweer, gisteren aan U toegezonden, door een telegram Uwerzijds aan mijn adres is beantwoord. Ik moet Uwe Excellentie tot mijn leed wezen mededeelen, dat op heden Zaterdag morgen half negen, dit telegram nog niot in mijn bezit is. Misschien moet Uwe Ex cellentie hieruit afleiden, dat zelfs bij de expeditie ten Departemonte moeilijkheden bestaan, waarvan Uwe Excedlentie min of meer het slachtoffer wordt. Op zichzelf was het mij aangenaam te vernemen, dat er een antwoord aan het Comité voor Economisch Verweer was ge zonden, al was dat antwoord dan ook niet het door dit Comité verwachte. Ter beantwoording van Uw telegram heb ik de eer, U mede te deelen, dat ik Uwé1 meening dat mijn toon (bedoeld wordt ze ker de toon van het telegram van het Co mité voor Economisch Verweer) zoo grof is, niet kan deelen. Wanneer Uwe Excellentie de vergadering van het Comité voor Econo misch Verweer van gistermorgen had kun nen bijwonen, dan had Zij kunnen ervaren, dab de behandeling van de zijde der Regee ring eenige leden van het Comité voor Eco nomisch Verweer dusdanig griefde, dat zij bet bijltje er bij hadden willen neerleggen. Was dit gebeurd, dan had dit in werkelijk heid niet anders beteekend dan bet opzeg gen van het vertrouwen aan de Regeering door den geheelen georganiseerden land bouw. Mcdo met mijn medewerking is men daartoe niet gekomen, doch werd op voor stel van een der leden besloten, als nog te trachten, antwoord van de Regeering te verkrijgen en U het gisteren bekend ge maakte telegram te zenden, echter onder één voorwaarde, dat aan de Regeering zoo grof mogelijk zou worden voorgehouden, dat de vertegenwoordigers van den georga niseerden landbouw zich niet kunnen laten welgevallen, te worden behandeld als tot nu toe door de Regeering is geschied. Wat Uwe Excellentie nu speciaal in den toon van het telegram grof vindt, kan ik na tuurlijk niet beoordeelen, maar van meer belang is, dat ook nu, op 21 Mei 1932, de georganiseerde landbouw op haar vraag van 29 Februari 1932 aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid nog géén antwoord heeft ontvangen. En hiermede kom ik aan het tweede deel van Uw telegram, namelijk waar U mij zegt, dat ik persoonlijk van activiteit der Regeering bijzonderheden ken. Ja, Excel lentie, die ken ik. En ik heb dan ook Dins dag jd. (17 Mei 1932) in de vergadering van de Commissie voor do Herziening van de Handelsverdragen (vergun mij op dit oogenblik de vrijmoedigheid om uit dit ver gadering iets mede te deelen) in den breo- de de Regeering in gebreke gesteld, juist terzake van het gebrek aan activiteit. Het doet mij intusschen leed, U in deze geen illusie te kunnen laten: de activiteit der Regeering is in deze meer dan beneden nul. U versta mij goed: Nooit is door het Co mité voor Economisch Verweer, noch door een of andere organisatie of college, die of dat ik de eer heb voor te zitten, een po ging gewaagd om aan de Regeering een zekere gedragslijn te willen voorschrijven. Overal waar ik voorzit, is door mij steeds betoogd dat, waar slechts de Regeering de verantwoordelijkheid kan dragen, wij ook aan de Regeering moeten overlaten te han delen en met onze critiek op dit handolen zeer voorzichtig moeten zijn en tientallen, om niet te zeggen honderdtallen getuigen, ook uit Uw eigen kring en van Departe- ments-ambtenaren, zou ik kunnen oproe pen om te bewijzen, dat deze houding altijd mijn houding geweest is. Maar Excellentie, wat wij 29 Februari 1932 aan de Regeering vroegen is: Toon ons wat Go wilt. Als het Comité voor Eco nomisch Verweer naar aanleiding van zijn brief van 29 Februari, waarin het de mede werking der Regeering verzocht, ten ant woord had gekregen: Wij donken er niot aan, dat wat Gij wilt, willen wij niet, dan zou ik de eerste geweest zijn om op grond van voornoemde houding in het Comité voor Economisch Verweer te betoogen: De Regeering draagt de verantwoorde lijkheid en dus moeten wij haar overlaten te doen Wat zij meent te moeten doen. Het Comité kreeg echter géén antwoord en dit is het grievende. En toen het Comité ten einde raad den steun zocht van de ge organiseerde industrie, heeft het van zijn meening getuigd in een Manifest, de Re geering aangeboden op 27 April 1932, en ook daarop is tot op heden, 21 Mei 1932, nog geen enkel woord van de Regeering vernomen. U zegt in Uw -telegram aan mij, dat de toon van het telegram zoo grof is, dat sa menspreking onmogelijk wordt. Och, Ex cellentie, als Ge een gewoon mensch waart, zou ik het anders zeggen, maar nu zal ik natuurlijk meer differentie toonen en U heel vriendelijk en bescheiden vragen, of dit nu wel het antwoord is voor een Minis ter aan het Comité voor Economisch Ver weer, nadat hij sinds 29 Februari niets van zich heeft laten hooren en nadat het Ka binet in zijn geheel op het Manifest van 27 April ook nog met geen enkel woord heeft gereageerd". EEN CIRCULAIRE VAN HET DUITSCHE CONSULAAT-GENERAAL. Hoe ernstig de situatie op het oogenblik is, blijkt o.m. uit een circulaire, die de Duitsche Consul-Generaal te Amsterdam aan alle vertegenwoordigers van Duitsche firma's hier te lande heeft toegezonden. Het stuk herinnert aan de bedreiging met boycot van Duitsche industrie-artike len, die eenigen tijd geleden door de gezag hebbende vertegenwoordigers van Land bouw en Industrie alhier is uitgesproken en stelt dan, met het oog op de goede han delsbetrekkingen tusschen beide landen, een serie vragen aan de vertegenwoordigers van Duitsche huizen hier to lande, betref fende gevolgen, welke een dergelijke actie zou hebben en de eventueele afweermaat- regelen die zouden kunnen getroffen wor den. Onder die vragen zijn de volgende: Hoe beoordeelt gij in 't algemeen de stemming in Nederland tegenover een der- gelijken boycott? Welke landen zijn voor uw branche de grootste concurrenten? Zijn er Nederlandsche fabrieken, die bij een boycot in de plaats van de Duitsche fabrieken zouden kunnen leveren en, zoo ja, in welken omvang? Welke zijn die fabrie ken? Kunnen buitenlandsche fabrieken dat doen? Welke fabrieken in welke landen? Zijn er van uw artikel voorraden in Ne derland gevormd of wordt er slechts gere geld ingevoerd-, naarmate er behoefte be staat, zonder dat het tot de vorming van voorraden komt? Hoeveel percent zijn de Duitsche prij zen thans hooger of lager dan de Neder landsche en de buitenlandsche? Zal een boycot van Duitsche artikelen den prijs van de Nederlandsche en de bui tenlandsche producten doen stijgen en het loven daardoor duurder maken? Hoe worden eventueele tegenmaatrege len beoordeeld? a) Duitsche tegenboycot op agrarisch ge bied 1 b) Meer propaganda voor Duitsche arti kelen c) Een campagne onder het Nederland sche publiek en in 't bizonder onder de lan delijke bevolking tot nadere opheldering omtrent de financieele situatie van Duitschland? d) Andere mogelijke maatregelen van verweer? Bestaat hot gevaar, dat de Nederland sche koopers zich tengevolge van een boycot blijvend van de Duitsche artikelen afwen den en aan de producten van andere Lan den gewend raken? NATIONAAL MARIA-C0NGRE^ Uitslag prijsvraag reclame-blijet. De uitslag van de prijsvraag voor het re clamebiljet van het in Nijmegen te houden Nationaal Maria-Congres is als volgt: le prijs W. Heynen te Venlo, 2e prijs Albert Meertens te Nijmegen. Er waren 51 ont werpen ingekomen. Naar het ontwerp van den eerst-bekroonde zal een affiche wor den gedrukt, dat over enkele weken in heel het land de belangstelling voor het Maria- Congres zal vragen. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Besluiten van de R. K. Werkgevers- vereeniging opgeschort. In tegenstelling met een bericht in ons nummer van Vrijdag, waarin de momenteele toestand der onderhandelingen niet gehéél juist was gegeven, meldt men ons nu: „Een nieuwe conferentie tusschen het be stuur der Vereeniging van R. K. Werkge vers in de textielnijverheid en de besturen Ier drie textielarbeidersbonden St. Lamber- tus, De Eendracht en Unitas is Woensdag gehouden. De werkgeversvereeniging had oorspron kelijk voorgesteld de loonen over de ge- heele linie met 10 procent te verlagen. La ter werd deze verlaging teruggebracht tot 5 pOt., maar daarnaast had de algemeene ledenvergadering der werkgevers het be sluit genomen, de christelijke feestdagen en vacantiedagen alleen aan de gehuwden en kostwinners uit te betalen. De minimum- loonen zouden met 10 pCt. worden vermin derd. De arbeidersorganisaties verklaarden deze loonsverlaging niet te kunnen aanvaar den, aangezien nog pas een loonsverlaging was toegepast. Naar aanleiding van de bespreking ont vingen de arbeidersorganisaties een schrij ven, waarin werd medegedeeld, dat de be sluiten van de algemeeen ledenvergadering eenige weken zouden worden opgeschort in afwachting van nadere besprekingen". R. K. METAALBEWERKERSBOND. Bondsvergadering te Utrecht. In de groote zaal van het Jaarbeursge bouw te Utrecht hield de Ned. R. K. Me- taalbewerkersbond zijn tweedaagsohe alge meene bondsvergadering, welke vergadering Zaterdagmorgen om 11 uur geopend werd. De voorzitter, de heer IJ. Schaaper uit Krommenie, sprak in den aanvang een in leidend woord, waaraan hij deed vooraf gaan een hartelijk welkom en meer in het bijzonder tot de oud-voorzitters van den Bond, de heeren de Bruin en Kuyper, den voorzitter van den Duitschen C'hristelijken Metaalbewerkersbond, den heer Wijber, den voorzitter en hoofdbestuurders van den Belgischen idem, de heeren Valijn en Mo- reau, de vertegenwoordiging van den Ne- derlandschen Christelijken Metaalbewer- kersbond en den heer v. Tongeren, finan cieel adviseur. Vervolgens weidde de voor zitter uit over den algemeenen economi- schen toestand. Tevens werden door hem belicht de gebeurtenissen, die in de laatste twee jaar in het leven van den Bond plaats gevonden hebben en wekte naar aanleiding hiervan de leden op in deze moeilijke tij den het hart warm en het hoofd koel te houden, maar tevens, waar strijd noodig is, als een man op te staan voor het behoud of de verovering der rechten. Waar ook de crisis zich over de wereld gelden doet, niet in dezen BondDe groei hiervan heeft zich sinds de vorige Bondsvergadering regelma tig en krachtig doorgezet. Op 1 April 1930 bedroeg het ledental 14.189, terwijl het op 1 April 1931 gestegen was tot 16.8S0. Op 1 April 1932 was het cijfer bereikt van 20 989. Het aantal aspiranWeden van den Bond is thans 922. Nadat de notulen der Bondsvergadering 1930 waren goedgekeurd en eenige mede- deelingen waren gedaan, werden aan de orde gesteld de algemeene beschouwingen betreffende leiding en tactiek; Over dit punt werd door eenige afge vaardigden het woord gevoerd. Uit het verslag van de controle-commis sie bleek, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in de beste orde zijn bevonden. De verkiezing van een lid der controle commissie wegens aftreden van een lid uit Hengelo, had tot resultaat, dat de heer J. Grasso uit de afdeeling Utrecht in deze commissie werd gekozen. Hierna werd de bijeenkomst tot des mid dags half drie verdaagd. Op de middagvergadering sprak de zeer- eerw. heer Pater mr. dr Beaufort O.F.M. over „De sociaal maatschappelijke verhou dingen". RFCHT7AKEN Sassenheim contra Voorhout! De gemeente Sassenheim had van de ge meente Voorhout een bedrag van f 2388.54 gevorderd als haar nog toekomend restant van de uitkeering welke Voorhout haar krachtens art. 140, le lid j'unct. art. tot de L.O.-wet schuldig was wegens het bezoe ken in de jaren 1922, 1923 en 1924 van bij zondere scholen te Sassenheim door kin deren uit Voorhout. De Haagsehe Rechtbank had de gemeen te Sassenheim niet ontvankelijk verklaard in deze vordering, welk vonnis thans in hooger beroep door het Gerechtshof is be vestigd. Wat anderen er van zeggen Een studie over onverdraagzaamheid. Geadhte Redactie. In verband met de opname van het artikel: „Een studie over onverdraag zaamheid", in uw blad van 20 Mei j.l., wilde iik gaarne even het navolgende op merken. In uw onderschrift schrijft u o.a.: „....Maar men moet ze zeker niet bij voorkeur zoeken of het sterkst in aan tal veronderstellen bij degenen, die aan de overzijde van het socialisme staan..." In kan me met deze regelen volkomen vereenigen. Niet echter met het feit dat ze den indruk vestigen alsof ik van een dergelijk standpunt zou uitgaan. Het be hoeft geen betoog, dat vooral voor een onderzoek, als dit, objectiviteit een eer ste vereischte is, en dat bevooroordeeld heid verre moet blijven. Ik meende o.a. aan deze objectiviteit te voldoen, door mijn gegevens bij alle richtingen te zoe ken, zoowel kerkelijke als niet-kerkelijke. Zoo stelde ik mij reeds eenigen tijd ge leden met Christelijke en R. K. zijde in verbinding. Dat ik voor gegevens van Socialistische zijde de zeer welwillende medewerking van „Het Volk" verkreeg, welwillend vooral, daar ik geen partij genoot of abonné ben sluit dus zoo als- boren blijkt geenszins in, dat ik mij uitsluitend tot genoemde richting wendde. Bovendien wordt dit nog bewe zen door het feit, dat een soortgelijken oproep van mij, reeds in Maart in het weekblad „Vrij Nederland" is versohe nen. Het eenigste punt waarover ik dus blijkbaar met u van opvatting verschil, is het laatstgenoemde. Op grond van een door mij ingesteld objectief onderzoek, meende ik dit punt grootendeels onder mijn studie te mogen doen vallen. Ik er ken dus dat er gevallen zijn waar van onverdraagzaamheid niet kan worden gesproken. Hopend met een en ander verkeerde begrippen te hebben rechtgezet, teeken ik hoogachtend S. BUTS. P.S. Indien er abonné's zijn, die mij gegevens kunnen doen toekomen, inzake mijn onderzoek, dan betuig ik hun bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Naschrift van de redactie: Doordat wij bedoeld verzoek om ge gevens alléén in het „Volk" hebben ge zien, meenden wij, dat de heer B. alléén daar medewerking zocht voor zijn studie over onverdraagzaamheid. Wij nemen er gaarne nota van, dat wij ons daarin hebben vergist. De inzender zegt zich „met Christe lijke en R. K. zijde" in verbinding te hebben gesteld. Met wat voor een zijde? Met de Protestantsch-Christelijke en Ka tholieke pers? Wij kunnen ons eohter voorstellen, dat men tegenover de aangekondigde studie erg sceptisch staat! Terecht constateert de inzender dat objectiviteit een eerste vereischte is; maar voor objectiviteit is noodig: Eerstens, dat de samensteller van de studie zelf objectief is in zijn begrip van onverdraagzaamheid, 't Is al een ge mis, dat hij niet begint bij zijn enquete met een definitie te geven van onver draagzaamheid. En twijfel, ernstige twij fel aan zijn objectiviteit wekt de beer B. door de voorbeelden van onverdraagzaam heid, die hij zelf in zijn verzoek om in lichtingen noemt, zooals „Tegengaan en belemmeren van gemengde huwelijken", èn andere. Door bovenstaand schrijven heeft hij wij mogen 't eerlijk erkennen! die twijfel bij ons geenszins opgeheven. Vervolgens is voor een objectief onderzoek noodig, dat de' gegevens juist zijn. En juiste gegevens zijn in deze al heel moeilijk. In b.v. twee uiterlijk de zelfde gevallen, ontslag van een katholiek door een andersdenkende, kan in het oene onverdraagzaamheid de drijfveer zijn en in het andere heclemaal niet. Om zulke gevallen onder dit opzicht naar waarheid te kunnen beoordeelen, zijn vereisciht zeer betrouwbare gegevens van verschillende zijden. De heer S. Buys veroorlove ons de op merking, dat zijn, naar wij graag veron derstellen, goed bedoeld pogen om een objectieve studie te geven een ern stig gevaar bedreigt, dat het mislukt, ter wijl zoo'n mislukking wellicht niet be vorderlijk zal zijn voor de verdraagzaam heid! UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. Pastoor Thus. In den toestand van den pastoor is, naar gisteren onder de H. Missen werd mede gedeeld, eenige verbetering ingetreden. LEIDSCHENDAM. Postbestellingen. Met ingang van Maandag 23 Mei a.s. zal het aantal post bestellingen te Leidschendam op werkda gen van 3 op 2 worden gebracht, zoodoen de zal de 2e bestelling, welke te pl.m. 2 uur des namiddags aanvangt, komen te verval len. Diefstal. Wegens diefstal van een kof fer kleedingstukken ten nadeele van B. te Voorburg heeft de politie gearresteerd B. uit de Tedingerstraat. De kleedingstukken zijn te zijnen huize in beslag genomen. Ongeluk. Het tuinderskneohtje P. Paardekooper is door een terugvallend ijzer van een kasraam ernstig aan den rug ver wond. Na door dr. Reyers te zijn behan deld, is hij naar de ouderlijke woning ver voerd. LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". Onze R. K. Harmonievereeniging „Adolf Kolping", directeur de heer G. Dik te Leiden, zal Zondag 29 Mei a.s. deelnemen aan het con cours, uitgeschreven door den R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Z.-H., in de Doelen te Delft. Zij zal uitkomen in de Eerste Afdeeling met de Fantasie „Pas torale" van Th. Flessing in vijf deelen. Alle deelnemende vereenigingen mogen alleen het verplichte nummer maken. Wij vertrou wen, dat „Adolf Kolping" onder haar be kwame leiding wederom schitterend uit den strijd zal komen, alhoewel deze strijd zwaar zal zijn, daar niet minder dan 6 ver eenigingen in de Eerste Afdeeling uitko men. Op voorschrift van den Bond moet een vereeniging driemaal een eerste prijs behaald hebben voor men een Afdeeling hooger gaat. Als er soms muziekliefhebbers zijn, welke dit concours willen bijwonen, moet men zich spoedig bij het bestuur op geven om van de goedkoope reisgelegenheid te profiteeren! AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Maandag „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag. R. K. Ver. van Hotel- en Res- taurantpersoneel „St. Antonius", R. K. Volksbond, 12 uur midder nacht. Woensdag, Oprichtingsvergadering Prop. Club R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, Zita-gebouw Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. VOORHOUT. Hanze. Vrijdagavond vergaderde -do R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze", afdeeling Voorhout, in café Boerhaave al hier. De voorzitter, de heer B. Schuite, opende de vergadering met den chr. groet en heette de aanwezige leden welkom, in het bijzonder de heer Mol uit Amsterdam, die hedenavond zal spreken over de win kelsluitingswet. Nadat de secretaris, de heer A. Heerings, de notulen der vorige vergadering had ge lezen, welke onveranderd werden vastge steld, las de voorzitter het eenige ingeko men stuk voor n.l., de agenda en de voor stellen van het Hoofdbestuur en de ver schillende afdeelingsbesturen voor de op 25 Mei a.s. te houden vergadering van den Centralen Raad. Bij het punt uitbreiding van het Hoofd bestuur met 2 leden, besloot de vergadering als candidaat hiervoor te stellen den heer F. C. J. van der Eerden, voorzitter van de afdeeling Lisse. De afgevaardigden voor deze vergadering werd voor de verkiezing van de 2 leden van het Hoofdbestuur een bindend mandaat medegegeven t.w. voor de heeren F. C. J. van der Eerden uit Lisse en Vlaar uit Purmerend. Bij de mededeelingen vroeg de voorzit ter den leden om vragen en te behandelen zaken schriftelijk in te dienen* opdat de bestuursleden deze kunnen behandelen overeenkomstig de wensohen der leden en dit vlugger kunnen afwerken. Vervolgens deelde de voorzitter nog mede, dat de winkeliers, die voor collectie ven inkoop iets gevoelden zich konden wen den tot den heer de Klerk te Noordwijker- hout, waarmede Voorhout in deze zal trach ten saanen te werken. Hierna verleende de voorzitter het woord aan den heer Mol uit Amsterdam, ter be handeling van de winkelsluitingswet. De heer Mol had voor zijne duidelijke uiteen zetting op het einde van zijn causerie een warm applaus in ontvangst te nemen, waar na hij gelegenheid gaf tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd ge maakt en welke hij tot aller genoegen op- loste. Vervolgen» werd er een bespreking ge- houden omtrent het aangaan van een con tract met den uitgever van de „St. Bartho- lomeusklok", een parochiaal blad, voor re clamedoeleinden. Deze besprekingen leidden tot geen re sultaat, aangezien men niet kon komen aan de gestelde hoeveelheid ruimte tot het plaatsen van advertenties voor reclame doeleinden, zoodat dit geen doorgang zal hebben. De besprekingen bij den rondvraag had den tot resultaat, dat men het er algemeen over eens was, dat op de naleving van win kelsluitingswet streng toezicht moest wor den uitgeoefend, hetgeen vanwege de Han ze verzocht zal worden aan de plaatselijke overheid. Hierop sloot de voorzitter deze druk bezochte vergadering met den chr. groet. N00RDWIJKERH0UT. R. K. N. V. C. Gistermiddag speelde R.KN.V.C. III tegen S.M.C. III uit War mond en St. Bavo I tegen S.J.C, II een vriendschappelijken wedstrijd op het ter- ren van N.V.C. Om 1 uur roept scheidsrechter P. v. Duin R.K.NVC. III en S.M.C'. III in het veld. De eerste aanval is voor S.M.C. III en de rechtsbuiten schiet keurig in. 10 voor S.M.C. III. Dan een aanval voor N.V.C. III, maar deze strand op buitenspel. Daarna krijgt S.M.C. III een strafschop te nemen, maar zeer vriendschappelijk rolt de bal langzaam in keepers handen. Weer zien we een mooie doorbraak van S.M.C. III en de linksbuiten chiet no. 2 in de touwen. Hier na breekt de rust aan. Na de rust is S.M.C. III stukken beter en sterker wat naar verhouding niet in doelpunten wordt omgezet. Uit een corner op het doel van R K.N.V.C, III wordt no. 3 in het net gedeponeerd. Nu zien we nog een mooie aanval van 'RIK.N.V.C., maar het juiste schot faalt en met dezen stand komt het ©inde van deze zoo prettig gespeeldcn wedstrijd. De leiding was in goede handen. Hierop volgt St. Bavo I tegen S.J.C. II. Precies 3 uur klinkt het beginsignaal en beide ploegen werpen zich in den strijd. De partijen wegen goed tegen elkander op. Het spel verplaatst zich snel van verdedi ging tot verdediging. Bij een mooien aan val van S.J.C. wordt dan ook het eerste doelpunt gemaakt. 10 voor S.J.C. II. Weer

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2