HET PAD LANGS DE KLIP. ZATERDAG 21 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK DOS. Als de zomer ïn het land komt, i zwermen aan alle kanten de menschelijke vliegen uit. Een zeilvlieger zweeft van Keulen naar Dortmund; do eerste Oceaan vlieger valt in zee; de tweede, een vrouw, hoopt het er beter van af te brengen; de DO X is weer gaan vliegen enz.| enz. Het is een heelen tijd geleden, dat wij iets van de DO X gehoord hebben. Op 5 November 1930 vertrok het vlieiggevaarte van Friedrichshafen en vloog langs den Rijn naar Schellingwoude, vanwaar de machine op 10 November naar Southampton over stak. Vervolgens ging de reis naar Lissa bon, waar het toestel in brand raakte en gerepareerd moest worden. Na de repara tie ging het met veel vertraging en groote tusschenpoozen naar Las PaLmas, Rio de Oro en Dakar, 's Nachts van 4 op 5 Juni 1931 werd de Oceaan overgestoken naar Fernando Noronha, vandaar naar Natal en Rio de Janeiro. Op 27 Augustus arriveerde de vliegboot in New York, waar hij sinds dien is blijven liggen. Thans zal opnieuw de Oceaan worden overgestoken en wel van Harbour Grace naar de Azoren. Een aardige trip van ongeveer 2 jaar. Wanneer men zich goed voor oogen houdt, dat het er bij de reis van de DO X geenszins om te doen was een snelheids- of ander record te vestigen, maar uitslui tend om na te gaan in hoever vliegbooten van zulke ontzaglijke afmetingen bruik baar zouden blijken voor lange-afstand- en met name Oceaan-vluchten, dan kan men vaststellen, dat het product der Dornier- Werke een bijzonder belangwekkenden tocht achter den rug heeft. Japan. Vlak na den moord op den Franschen president is het bericht gekomen van den aanslag op den Japanschen pre mier Inoekai. Betrof het in Frankrijk even wel de daad van een alleenstaand abnor maal individu, in Japan staan de zaken anders. De politieke moord op Inoekai vonmt een schakel van een heele ketén soortgelijke misdaden, welke den laatsten tijd worden bedreven door een groep terroristen, welke de werktuigen zijn van een soort fascisti sche strooming. Dat deze moord niet op zichzelf stond, werd ten overvloede bewezen door de eischen, welke het Japansche leger direct na den moord ten opzichte van de reor ganisatie der regeering stelde. Militarisme en nationalisme streven thans blijkbaar om de oppermacht in Ja pans politiek, waarbij voor krachtige ge bruikmaking van terrorisme en moord om tot het gewenscbte doel te komen, niet wordt teruggeschrokken. Voor de verdere ontwikkeling van den gang van zaken in het Verre Oosten zal het van de grootste beteekenis zijn of de extremistische nationalisten het pleit zul len winnen en Japan binnenkort onder een uitgesproken militaire dictatuur zal staan, dan wel of het gebeurde den stoot geeft tot een krachtige tegenbeweging om het tot dusver slechts van den keizer afhanke lijke militaire gezag binnen constitutio- neele perken te brengen. De toekomstige vrede in het Verre Oos ten zal in belangrijke mate afhangen van tet^ verdere verloop van de ernstige gebeur tenissen, welke geleid hebben tot den moord op den Japanschen premier, den grooten voorstander van een constitutioneele re- geeringsvorm, en waaruit blijkt, dat Japan voor een beslissende crisis staat. Liberia. Het geloof in den vrede en in de menschheid gaat er niet op voor uit, wanneer men de gebeurtenissen zoo wel in Japan als elders gadeslaat. Nog de zer dagen heeft de Volkenbondsraad ken nis genomen van een rapport over de toe standen in de negerrepubliek Liberia. De nakomelingen van de vrijgelaten sla ven, die ten getale van eenige tienduizen den meesters zijn in het land, zijn ondanks een vertoon van westersche civilisatie te- IN HET BUITENLAND genover de buitenwereld, buiten staat ge bleken, de twee en een half millioen in boorlingen waarover him het gezag is toe vertrouwd, de elementairste voordeelen dezer beschaving ten goede te laten ko men. De bemoeiingen van de regeering der negerrepubliek met het binnenland bestaan slechts in harde exploitatie, die feitelijk slavernij is en met de gruwelijkste mishan delingen gepaard gaat. Zelfs slavenhandel met verscheping van 6laven blijkt er nog voort te bestaan. Uit de primitieve bevol king wordt gehaald wat er met eenige mo gelijkheid uit te halen is, terwijl voor die bevolking geen zegeningen daartegenover staan. Een wegenstelsel ontbreekt, er be staat in het land geen kilometer spoorweg, als wij ons niet vergissen zelfs geen tele foon. Een hygiënische dienst en zelfs het bescheidens te hospitaal ontbreken even eens. Ondanks roofbouw op de menschen en op de plantaardige bronnen van rijkdom van het overdadig vruchtbare tropische land is de opbrengst betrekkelijk jammerlijk. Dit land is lid van den Volkenbond (fraai lid) en wenscht als souverein land geen inmenging van dien Bond in zijn bin- nenlandsche aangelegenheden. Nu wil het geval, dat het een leening dringend noodig heeft en deze gelegenheid zullen de mogendheden waarschijnlijk aan grijpen om eenige orde in den zwarten chaos daar te scheppen. België. Het is anders niet gemak kelijk om misstanden, als die eenmaal zijn vastgeroest, uit den weg te ruimen. Dat blijkt in België ook wat betreft de taal kwestie. Altijd door maar hetzelfde gehar rewar, het dwiDgen van de Walen om het Vlaamseh eruit te krijgen of naar zij het moeten dulden, althans zooveel mogelijk te beknibbelen en terug te dringen. De kwestie, waarom thans het kabinet- Renkin is afgetreden, ging voornamelijk over de regeling der taai-kwestie bij het lager- en middelbaar onderwijs. In Vlaan deren zouden er n.l. z.g minderheidsklassen zijn, waar in het Fransch les gegeven zou worden voor de Walen in overwegend Vlaamsche streken; maar in Wallonië zou den geen minderheidsklassen komen voor Vlaams ch-spre ken den Voor- en tegenstanders konden het niet eens worden en daarop besloot Renkin af te treden Hij is inmiddels opnieuw tot ka binetsformateur benoemd, hetgeen betee- kent, dat hij meent de crisis te kunnen op lossen door een eenvoudige reconstructie van zijn kabinet Brand. Tenslotte nog een enkel woordje over de twee gebeurtenissen wel ke ons meer dan alle politiek in spanning hebben gehouden. Dat was vooreerst de Lindbergh-affaire, welke wereldbrand nog altijd niet gebluscht is: integendeel nieuw voedsel heeft gekre gen door het bekend worden van de verra derlijke rol, welke Curtis als onderhande laar en vertrouwensman heeft gespeeld. Dat was toch wel het toppunt! Welk een stinkende poel van corruptie, verraad, be drog en grof winstbejag is hier bloot ge komen. Zelfs voor zijn vrienden is het arme slachtoffer van zijn eigen roem nog niet veilig. Wij benijden dikwijls degenen, aan wie de wereld de wierook van haar oe- wondering toezwaait, maar menig moeder zal in deze dagen haar kleine jongen vaster tegen zich aan hebben gedrukt en zich ver heugd hebben, dat haar kind maar een heel gewone jongen is. De tweede gebeurtenis was de ramp van het Fransche mailschip „Georges Philip- par", dat in den Indischen Oceaan in de buurt van Aden in brand is geraakt op zijn eerste reis naar het Verre Oosten. Er wa ren ook enkele Hollanders aan boord, die van Indië repatrieerden. Aanvankelijk meende men, dat allen gered waren, doch thans blijkt, dat twee Hollandsche kinde ren met hun gouvernante in deze drijven de hel zijn omgekomen, terwijl vader en SPORT voetbal R. K. FEDERATIE. Wedstrijd programma voor a.s. Zondag. Oefenwedstrijd. Eindhoven: District EindhovenR.K.F.- elftal. Om het kampioenschap. T. Y. B. B.—S. D. O. U. C. (2.30 uur). Eerste klasse A. ValkenburgCaesar; Sitt. BoysMar- sana; KimbriaKerkrade. Eerste klas se B. VenloS. V. B.; R. K. T. V. V.—Union. R.K.S.V. „Leiden". Morgen zal ons eerste elftal naar Lisse trekken om daar voor de nederlaagwed strijden tegen „Lisse I" den strijd aan te binden. Als wij weten dat de Bood Zwarten op Zondag 29 Mei a.s. tegen Graaf Willem zullen uitkomen, voor de wedstrijden om den zilveren „Delftsche Courantbal", dan weten wij ook dat niemand onnoodig zal wegblijven. Ook nu Leidenaren, allen aan den start! Degenen, die „Leiden" naar Delft willen vergezellen doen goed zich even op te ge ven aan het adres L. Pieterskerkkoor- steeg 17. Onze juniores, die zich vorigen Maandag tegen Teylingen zoo dapper verweerden en gelijk speelden, zullen eveneens naar de Bollenstreek gaan. Benjamins, bedenk het is nu een compe titie wedstrijd, brengt minstens een pun tje meeAlle leden worden verzocht de berichten van volgende week goed te le zen „Leiden" gaat trainen en onder des kundige leidingNadere bijzonderheden volgen. DIOC. HAABL. VOETBALBOND. Wed strijd pro gramma voor a.s. Zondag. Promotie 2e klasse. S. N. A. I—S. M. 0. I Promotie 3e klasse. Westlandia IIWilhelmus II. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Om den Leidsche Courant-beker. D. O. S. I—V. E. P. I. De Junioren-competitie. Afdeeling A. Lisse ILeiden I (2.30 uur). Afdeeling B. Lisse IIAlph. Boys I (1.45 uur). R. K. Sportvereeniging S. M. C. De laatste promotiewedstrijd moet mor gen te Stompwijk worden gespeeld, en hoe^ wel S. M. C. I eenige invallers heeft, ver wachten we dat men zich daardoor niet zal laten ontmoedigen en de zaken serieus aanpakken, al heeft S. M. C. ook niets te winnen of te verliezen. Het vertrek is be paald op 1 uur per auto van de Baan. De Junioren gaan naar A. S. C. te Zoe- terwoude en spelen te halféén, vertrek 11.30 uur. moeder het leven erbij af brachten en ra deloos' moesten toezien, dat het vuur hun toekomst roofde. Van andere honderden opvarenden is het grootste gedeelte gered, doch nog altijd staan er 'n 70-tal (andere berichten zeg gen 50) als vermist opgeschreven, waar van het hoe langer hoe waarschijnlij ker wordt, dat zij in de vlammen zijn om gekomen of in de rook gestikt. Het schip was met alle mogelijke veilig- heidsinstallaties toegerust, doch evenals bij de „Titanic" blijkt weer eens te meer, hoe weinig men vertrouwen kan, zelfs op de meest moderne techniek. Op het S. M. O.-terrein worden de se rie-wedstrijden voortgezet en spelen ach tereenvolgens te 12.30 uur: Teijlingen III tegen Lisse V, te 2 uur: Blauw Zwart I tegen N. V. C. I en te 4 uur Teijlingen II tegen N. V. 0. II. We vertrouwen dat alle ploegen zéé zullen spelen, dat hun spel een propaganda voor de voetbalsport zal zijn. Leden van S. M. C. worden er op attent gemaakt dat de Penningmeester eiken Zondag van 11.30 tot 12 uur zitting houdt en dus niemand achter behoeft te blijven met de contributie. R. K. Sportvereen. „Alph. Boys". Voor a.s. Zondag is voor de Junioren een wedstrijd vastgesteld. Zij moeten naar Lisse om de Junioren te bekampen. Gezien het belangrijke van dezen kamp zullen de Boys er ongetwijfeld alle9 op moeten zetten om hun mooie kampioenskans to behouden. Allen dus present. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Het programma voor a.s. Zondag zal waarschijnlijk al de V. V. L.-elftallen tus- sohen de lijnen brengen. Het eerste elftal zal haar kunnen moe ten toonen tegen V. V. P. te half drie op het V. V. L.-terrein. Het tweede elftal brengt een bezoek bij A. V. V. met het 2de junioren-elftal. Voor het eerste junioren-elftal is nog niet be kend. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Ten derde male ie de wedstrijd D. O. S. V. E. P. vastgesteld, en thans gaat do wedstrijd door ook. Het niet doorgaan der vorige keeren lag allerminst aan V. E. P., doch wel aan het lukraak vaststellen. We zullen dus hopen op niet al te warm weer, dan belooft het een spannende wedstrijd te worden. Aanvang 3 uur. D. O. S. ontvangt om 1 uur de Leidsohe Kolping Boys, ok deze wedstrijd zal zeker het aanzien waard zijn. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit" Het Athletiekseizoen is weer begonnen en de Rood-Witters weten, wat dat wil zeggen, allemaal zonder uitzondering moe ten zij komen trainen om daarna op de wedstrijden hun krachten te meten mot hun tegenstanders. De T. C. van de Afd. Athletiek heeft voor dit seizoen een volledig programma opgesteld, waarin voor alk wat wils is. We openen met een vaste trainings avond te beginnen op Donderdag 26 Mei des avonds om 7 uur onder leiding van den heer G. van Oerle, tevens kan er elke Zondag getraind worden onder leiding van een van de leden der T.C. Het uitgebreide program, dat wij hebben vastgesteld luidt als volgt: 5 Juni onderlinge wedstrijden op eigen terrein, welke zal bestaan uit drie drie kampen voor Senioren, 1 voor Junioren A en 1 voor Junioren B. Deze zijn als volgt verdeeld: Eenioren: Verspringen, Speerworpen en 100 meter. Junioren B: Hoogspringen, Kogelstoo- ten en 80 meter. Junioren A: Duitsche driesprong^ 60 meter en hindernisloop. Het inschrijfgeld bedraagt 50 cent voor alle seniorennummers en 25 cent voor alle juniorennummers. Sluiting der insohrijving op Woensdag 1 Juni. Vele prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld, alsook de G. P. wisselbeker welke thans in het bezit is van G. van Brussel. 19 Juni: Atletiekwedstrijden van A. C. E. Haarlem. Het programma luidt: Cracks 100 meter, 400 meter, 1500 meter discuswerpen, verspringen met aanloop, polsstokhoogspringen. Nieuwelingen 100 meter, 800 meter, 5000 meter, verspringon met aanloou, kogelslin geren en 4 maal 100 meter estafette. Inschrijfgeld 35 cent per nummer. 3 Juli Atletiekwedstrijden A. S. C. te Zoeterwoude. Het program luidt: Senioren: Schinkelloop ongeveer 3500 meter, welke het vorige jaar werd gewon nen door Th. Stijnman. 100 meter, versprin gen en «estafette 800400200100 meter. Junioren, 80 meter, verspringen en es tafette 4 maal 80 meter. Inschrijfgeld 15 cent per nummer. 10 Juli Sportdag U. D. O. Oegstgeest. Het programma luidt: Senioren: 100 meter, 1500 meter, ver springen met aanloop, hoogspringen en touwtrekken met een groep van vier per sonen. Inschrijfgeld 25 cent per nummer. Junioren: 80 meter, 1500 meter, ver springen met aanloop, en hoogspringen. Inschrijfgeld 15 cent per nummer. Verder zijn er nog geen wedstrijden be kend, behalve de 40 K. M. marseh der L. P. S. V. en de Internationalo vierdaagsche afstandmarsohen, bij welke laatste wij zeker met 7 deelnemers op de 55 K.M. zul len uitkomen. Tevens is voorloopig vastgesteld: op 3 Sept. Rood-Wit Singelloop en op 11 Sept. de kampioenschappen van Leiden. Voor de onderlinge wedstrijden schrijve men in bij W. van Noort, Doezastraat 2. Aan het eind van deze uiteenzetting kunnen wij met vreugde mededeelen dat wij wederom 10 nieuwe leden mochten in schrijven, als wij zoo doorgaan dan over schrijden wij binnen 14 dagen de 100 leden. Aanmelden nieuwe leden bij G. Molken- boer Jr. Morschweg 6, telef. 140. Voetbal. t>o laatste weken van het voetbalseizoen zullen wij benutten om deel te nemen aan seriewedstrijden. Morgen gaan onze jongens naar Rijs wijk om een drietal zware tegenstanders te ontmoeten. Het zal zeker niet meevallen maar wan neer er gespoeld wordt zooals in de afge- loopen competitie, dan twijfelen wij er niet aan of er zal zeker een prijs mee naar Leiden komen. De wedstrijden zijn als volgt: 12 uur: Oliveo 1R. W. D. 1 Jun. 4 uur: Velo 2R. D. D. 2 jun. 5 uur: Ra va 3R. W. D. 1. Het vertrek van hot eerste junioren-elf tal is 10 minuten voor elf per auto vanaf begin Witte Singel, de beide andere elf tallen vertrekken 10 minuten voor 3 per auto vanaf dezelfde plaats. Kosten 50 cent Er is nog plaats voor enkele supporters. R.K. NEDERLAND—R.K. DUITSCH- LAND. Het Duitsche Elftal. Het Duitsche elftal, dat op 5 Juni a.s. te Arnhem tegen R.K. Nederland zal spelen als vertegenwoordigend team van de Deutsche Jugend Kraft is als volgt samen gesteld Doel: Lis (Oberhausen), Achter: Patihe (Altenesen) on Reisser (Karlsruhe), Mid den: Wilbs (Mannheim), Sohopp (Essen- Borbeck) en Braun (Keulen Zollstock) Voor: Boesing (Stcrkrade), Halter (Mann- (Schaag) en Mueller (Freiburg). KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. Het zijn de laatste wedstrijden, waarin morgen om promotie of een eereplaats ge streden zal worden. Nog wel niet de al lerlaatste, maar toch in ieder geval zeer belangrijke, die in den stand van zaken scherper teokening zullen brengen. Om het kampioenschap van Nederland worden morgen twee wed strijden gespeeld nl. EnschedéVeendarn en FeijenoordP. S. V. Welnu de Rotter dammers zullen hun laatste kans niet wil len verspelen en zich dus de Eindhovenaren die in deze competitie niet zoo heel veel gepresteerd hebben, van het lijf moeten houden, waartoe zij wel bij machte zullen blijken te zijn. Alleen als Feijenoord zou verliezen van P. S. V. en Enschede met Veendam de punten zou dcclen, zou de FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 82) „Li de afgesloten kamer, waarover ik zooals ii weet, bij het onderzoek gespro ken heb. Sir Cheville wist tamelijk veel van machines af en ik nam hem mee naar die kamer om mijn model te toonen en ik gaf hem de papieren om deze op zijn ge mak te bestudeeren. Ik wist dat ze bij hem veilig waren en hij beloofde, ze den vol genden dag aan mij terug te geven." „Mag ik die kamer zien?" vroeg Wea- t/hershaw. „Etherton nam een sleutel uit zijn brand kast en wenkte Marston en den detective hem te volgen. Hij bracht ze door eenige gangen naar een veraf gelegen gedeelte van de fabriek en bleef in een witgekalkte gang stilstaan voor een met ijzer beslagen muur. „Hier is het", zei hij. „Ik heb die ka mer speciaal laten inrichten. Voordat ik er dezer dagen met Sir Cheville was, is er, behalve ik zelf, nog noodt iemand anders m geweest. U kunt echter met -genoegen alles bekijken wa-t er te zien is." Juist toen hij de sleutel in het slot wil de steken, hield Weathershaw hem terug. De detective keek om zich heen, naar de andere deuren en ramen in de gang. „Wacht u even", verzocht hij. „Ik zie, dat deze kamer in een tamelijk druk ge deelte van de fabriek' ligt. Wilt u order ge ven aan uw meesterknecht, of wie hier het opzicht heeft, om me op deze verdieping vrij rond te laten gaan. U kunt hem wel zeggen, dat ik een paar veranderingen moet opnemen." Etherton knikte en opende de deur van een zaal, waaruit het snorren der spoelen kwam. Hij wenkte een man, die daar rond liep, een jonge intelligent uitziende ke rel, met een geruite over-all aan. „Eén van mijn opzichters hier", legde Etherton uit, toen de man vlug naar hen toe kwam. „Madgwick", vervolgde hij, „deze heer kan overal op deze verdieping vrij rondloopen. Er moeten eenige veran deringen aangebracht worden. Zeg hem alles wat hij weten wil." De opzichter nam den vreemdeling scherp op en knikte en op een teeken van Weathershaw sloot Etherton de deur van de zaal en ging weer naar de gang. Hij opende de kluis en nam een bruine doek van een zwaar voorwerp, dat in het mid den stond. Weathershaw kwam binnen en keek om zich een. Er was weinig te zien behalve de kale muren, een werkbank tegen drie der wanden, waarop allerlei gereedschap lag, een matglazen raam met tralies er voor en het voorwerp in het midden. Hij nam alle9 op met één blik en wondde zich tot den fabrikant. „Mooi, meneer Etherton", zei hij. „Wilt u me nu dien sleutel geven en gaat u dan met Sir Marston naar uw kantoor terug. Ik zou hier graag op mijn gemak wat rondkijken. Het kan zijn, dat ik een heele poos noodig heb, maar ook dat ik in twin tig minuten klaar ben. Maar ik werk graag alleen Etherton gaf hem de sleutel en ging met Marston weg. Ze hoorden hem den sleutel in het slot omdraaien, toen ze in de gang liepen. „Ik ben benieuwd wat hij verwacht daar te zullen ontdekken zei Marston peinzend. „Laat hem zijn gang maar gaan", ant woordde Etherton. „Sommigen van die lui hebben een zeker instinct. Nette vent is dat, het was een goed idee van Sindal om hem er bij te halen. Is do politie nog bij jullie geweest?" „Neen." „Calvert was gisteravond twee uur bij me", vervolgde Etherton. „Hij vertelde in vertrouwen, dat Drayne geheel van streek was door de gebeurtenissen van gister morgen. Dc politie dacht, dat ze aardig in de goede richting waren, tot gistermid dag, toen ze er je moeder en mij in be trokken". Maar volgens Calvert hebben ze iets anders in hun hoofd." „Wat?", vroeg Marston. „O, dat weet ik niet, dat wou hij niet zeggen", gaf Etherton ten antwoord. Toen ze in zijn privé-kantoor terug waren, open de hij een lade van zijn schrijfbureau en haalde er een gedrukt papier uit. „Heb je dit gezien vroeg hij. „Dat is het biljet, dat de belooning, die je uit looft, vermeldt. Het is vanmorgen overal aangeplakt. Er zijn hier heel wat men schen, die die vijfduizend pond graag ver dienen." „Als ze maar iets wisten zei Marston. Hij vouwde het aanplaJc-biljet open en las het door, toen één van Etherton's on dergeschikten om het gordijn van het be diendenkantoor keek, dat leeg was, nu Pike er niet zat. „Meneer Sindal, meneer!" kondigde bij aan. Sindal stond vlak achter hem en kwam binnenstormen, blijkbaar hevig opgewon den. Hij zwaaide een papier in zijn hand. „Kijk eens 1" schreeuwde hij. „Dat is prachtig! Nog een belooning uitgeloofd! Bireh biedt vijf duizend voor heb vinden \an Sir Cheville's testament?" HOOFDSTUK XIV. Vertrouwelijk nieuws. De fabrikant keek snel op van zijn bu reau en zag zijn bezoeker verrast aan. „Birch? riep hij. „Vijf duizend? Wat, uit zijn eigen zak Sindal wierp een palier, nog nat van do drukpers, op Ebherton's vloeiblad. „O, het is makkelijk genoeg te begrij pen" zei hij sarcastisch. „Het is in het belang van Birch's cliën te die knappe Frangaise. Denkt u, dat Mile de Coulanges honderd duizend pond wil verliezen en er niets voor wil opofferen Hebt u niet gozein, dat Birch, dc kolonel en Mademoiselle zelf gisteren in den tuin van „The Grange" zaten te praten, nadat het onderzoek verdaagd was Ik zag het wel Etherton streek liet aanplakbiljet voor de tweede belooning glad en Marston stond op en las het over den schouder vari den ouderen man. Het was kort en bondig i gesteld. Vijfduizend pond voor dengeen, die het testament van wijlen Sir Cheville Stanbury zou terugvinden of inlichtingen zou kunnen verstrekken, die daartoe aan wijzing gaven. Etherton stak de handen in zijn zakken en strekte zijn lange beenen uit, toen hij deze aankondiging gelezen had. Joor wie hem kende, beteekende deze houding, dat zijn hersens aan het werk waren. „Hm," zei hij, na eenige stilte. Ik ver tel jullie en dat blijft tusschen ons dat het mij niet zou verwonderen, als hier iets geheimzinnigs achter stak? Ik heb er vannacht over nagedacht. Birch heeft die gouvernante een tijdlang het hof gemaakt. Hij was altijd in liet huis van den kolonel te vinden en speelde croquet. Ik meen mo ook te herinnoren, dat ik hem en Made moiselle eenige koeren samen heb zien wandelen." „Natuurlijk," zei Sindal lachend. „Dat heb ik Sir Marston gisteren ook al verteld. Sir Marston is in do laatste twee jaar, tot voor een maand of zes-weggeweest, anders had hij het zelf ook gezien. Inderdaad liep Birch die gouvernante na! En ik heb hem en Mademoiselle samen in de heide gezien. Ongetwijfeld was hij tot voor kor ten tijd veel met haar samen, totdat Sir Oheville op het tooncel versoheen. Toon nou, ik denk dat hij wel begreep hoe alles verder ging. Togen rijkdom en een titel is ook niet te concureercn, hé? En nu is Sir Oheville dood!" „En honderd duizend pond valt Made moiselle ten deel, als het. testament te voorschijn komt!" merkte Marston droog op. „Him (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13