VRIJDAG 20 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. raadselachtige brievenschrijver. Predikant in hooger beroep voor het Amster damsche Gerechtshot „Ik ben onschuldig" Voor het Amsterdamsche Gerechtshof heeft gisteren in hooger beroep terecht gestaan de predikant ds. E. R. uit Winterswijk, die op 9 Februari door de Rechtbank te Utrecht we gens het schrijven van anonieme brieven en briefkaarten met beleedigenden inhoud, o.m. aan Jhr. W. A. Ortt, directeur van de stichting „Zandbergen' te Amersfoort, is veroordeeld tot gevangenisstraL van één maand, conform den eisch van het O.M. Verdachte bleef voor de Rechtbank ontken nen, op eenige wijze betrokken te zijn bij het schrijven van anonieme brieven welke reeds gedurende eenige jaren aan verschillende per sonen direct of indirect bij genoemd gesticht betrokken, zijn gericht. Voor de Rechtbank waren de vier schrift kundigen eenstemmig van oordeel, dat verd. de schrijver var de brieven was, gezien de overeenstemming in het schrift. Na zijn veroordeeling heeft de predikant niet stil gezeten om in hooger beroep zijn onschuld te kunnen bewijzen. Daarom heeft hij zich, in overleg met den burgemeester van Winters wijk, ongeveer een maand geleden gedurende elf dagen, laten „interneeren" bij 'n tuinier te Meppel. Verdachte stond onder strenge bewa king en tóch werden anonieme brieven en brief kaarten te Amersfoort en elders ontvangen. Voor het Hof, dat gepresideerd» werd door mr. Jolles, terwijl het O.M. werd waargenomen door den procureur-generaal, mr. Bauduin, hield verdachte met klem zijn onschuld vol. Aanvankelijk had hij zoo verklaart verd. op de vragen van den president niet in hooger beroep willen gaan, omdat hij de cel zijn beste alibi vond. Dan toch, aldus verd. zou bewezen zijn, dat ik onschuldig was, daar de anonieme brievenregen dan tóch zou doorgaan Onder eede, voor den hoogsten rechter heb ik vanaf den preekstoel van mijn onschuld ge tuigd. Mijn gemeenteleden en vrienden hebben mij overgehaald, in hooger beroep te gaan. Wanneer verd. in opgewonden bewoordingen het rechtbank-onderzoek ter sprake brengt en het requisitoir van den Officier van Justitie allerdwaast noemt, valt de procureur-generaal, mr. Bauduin verdachte in de rede: „U hebt eerbied te toonen voor het O. M., ik zeg ook niet van u, dat u allerdwaast optreedt". Verdachte breekt zijn verklaring af met de woorden: „Ik ben onschuldig, daar is alles mee gezegd". Getuigenverhoor. Hierop wordt aangevangen met het hooren van de getuigen. Jhr. Ortt, directeur van „Zandbergen", doet uitvoerige mededeelingen over de vele door hem ontvangen brieven en briefkaarten, waar van de inhoud hoogst beleedigend is. Hij kent ds. R. niet, doch hij had, door uitingen van an deren, achterdocht opgevat tegen ds. R. en hij acht het in ieder geval vaststaand, dat er tus- schen den anoniemen schrijver en verdachte een nauwe betrekking bestaat. Het oordeel van ds. R. over de stichting „Zandbergen" stemt merkwaardig overeen met dat van anonymus. Pres.: „Krijgt u nog steeds brieven?" Get. Ortt: „Nog steeds! De inhoud wordt steeds grover en schunniger. Ook toen ds. R. geinterneerd was kreeg ik brieven". Pres.: „Dat is een typisch verschijnsel bij strafzaken als deze". (Tot verd.): „Hebt u iets tegen het gesticht „Zandbergen"? Verdachte: „Neen, nietsl Ik ken „Zandber gen" niet! Ik weet alleen, dat in mijn vorige gemeente, Hoogland, een paar jongens van het gesticht waren ondergebracht, die de schrik van het dorp waren. Als ik inderdaad klach ten tegen „Zandbergen" had, waren er voor mij wel andere wegen". Pres.: „Ik heb hier een brief, door U aan een journalist geschreven. U schrijft daarin, dat er op „Zandbergen" verkeerde dingen ge beuren, doch dat u geen verdere inlichtingen wilt geven, omdat u in een zure en vunzige taart niet wilt happen!" „U moet hier niet staan liegen!" Verd.: „Ik lieg niet!" Pres.: „U ging eenmaal in de veertien da gen naar Hoogland vanuit Winterswijk, om uw verloofde te bezoeken; het is wel merk waardig, dat die brieven óók ééns in de veer tien dagen verschenen". Verd.: „Dat wist ik niet". In het kort behandelde de president nu de verschillende brieven. Verd. ontkent iedere re latie met de ontvangers van de brieven. Pres.: „U hebt schrijfproeven af moeten leg gen en de overeenkomst tusschen uw schrift en dat van den anonymus is groot!" Verdachte geeft hiervan een ietwat zonder linge verklaring. Hij beweert, dat hij het schrift van de beleedigende briefkaarten n a moest schrijven. Pres.: „Dat kan onmogelijk waar zijn". Verd.: „Ik sta niet te liegen. Ik ben mis schien bitter, maar vergeet u niet, dat ik twee jaar lang ben vervolgd". Pres.: „Ja, maar ook uw vingerafdruk is op een der brieven gevonden". Verd.: „Dat wordt gezegd, ja!" Pres.: „Ten derde worden in de schrifturen dingen aangeroerd, die u bekend kunnen zijn!" Verd.: „En toch heb ik ze niet geschreven. Ik weet er niets van". Als volgende getuige wordt gehoord de Com missaris van Politie te Amersfoort, die mede deelt, hoe het onderzoek is gevoerd. De president deelt nu mede, dat mevr. S. een anonieme briefkaart had gekregen, zij had 't adres uitgeradeerd en de kaart naar ds. R. gestuurd. Eenige dagen later kreeg mevr. S. wéér een briefkaart, doch nu is 't adres met speldeprikken gemaakt. Verd.: „Hoe is 't mogelijk!" Pres.: ,,'t Is wel héél merkwaardig". Vingerafdrukken. De scheikundige dr. Van Ledden Hulse bosch verklaart, dat hij de overtuiging heeft, dat de gevonden vingerafdruk volkomen iden tiek is met die van den linker modelvinger van ds. R. Verdachte kan zich niet verklaren, hoe deze vingerafdruk op de briefkaart is terecht geko men. Hij denkt, dat een ander een papier, waarop hij begnonen was te schrijven, en weg gegooid heeft, verder heeft gebruikt als brief papier. Dr. J. Schrijver, arts te Amsterdam, had in 1929 een karakterschets gegeven van den schrijver van de anonieme brieven en briefkaar ten. Naar de meening van den schriftkundige is de schrijver iemand, die zich goed kan ver mommen en gemakkelijk verschillende rollen kan spelen. Hij is een fantast en zeer emotio neel, terwijl hij innerlijk verscheurd is. De deskundige verklaart nog, dat hij bij een ken nismaking met den vermoedelijken dader, een groot deel van zijn conclusies bevestigd vond. Deskundige meent, dat verdachte de brie ven, die ontvangen werden in het tijdperk, dat De r. was „geinterneerd", vooruit heeft ge schreven. Vervolgens wordt dr. Hesselink als deskun dige voorgeroepen. Ook hij heeft een onder zoek naar den vingerafdruk en het schrift in- gesteld en is tot dezelfde conclusie gekomen als dr. Schrijver. Vervolgens wordt uitvoerig stilgestaan bij het feit, dat ook tijdens het verblijf van verd. in Duitschland, waarheen hij in 1931 zijn hu welijksreis maakte, anonieme beleedigende brieven werden ontvangen. Verdachte had aan de(n) anonieme(n) brief schrijver (s) per advertentie verzocht, geduren de den tijd, dat hij in het buitenland was, be- - richten uit de Winterwijksche Courant over te schrijven en te zenden aan een ambtgenoot van verdachte te Winterswijk. De schrijver was hierop ingegaan en het schrift was hetzelfde als dat van de anonieme brieven. Verdachte kan deze berichten niet uit het plaatselijk blad hebben overgeschreven, daar hij in Duitschland Na de pauze werd het getuigenverhoor voort gezet. De schriftkundige v. d. Laan was in zijn rapport tot de conclusie gekomen, dat de r. vele schrifttypen tot zijn beschikking heeft en een groote schrijfvaardigheid bezit. Pres.: Er zijn brieven en briefkaarten waar van verd. beweert, dat hij ze niet geschreven kan hebben op dat tijdstip. Als dit vast komt te staan, blijft u dan toch bij uw oordeel, dat al de schrifturen van verd. afkomstig zijn? Deskundige: Ja, absoluut, niemand anders kan ze geschreven hebben. Naar aanleiding van het grafologisch onder zoek door desk. ingesteld, merkt raadsheer mr. Jorissen op, dat op verschillende punten de schrijfproeven van ds. r. en de anonieme brie ven afwijkingen vertoonen, het maakt den in druk dat de brieven door twee menschen, waarvan het schrift veel overeenkomst ver toont zijn geschreven. Wanneer uitkomt, dat er twee briefschrijvers zijn, zouden de conclu sies van de schriftkundigen zéér worden ver zwakt, omdat zij van meening zijn, dat alle brieven door ds. r. zijn geschreven. Deskundige: Het zou niet onmogelijk zijn, dat iemand is aangeleerd dergelijke briefkaar ten te schrijven, dat zou dan ook verklaren, dat de briefschrijverij doorgaat als de r. in het buitenland is, of „geinterneerd" is. De vierde deskundige, de heer Frima, direc teur van de politieschool te Hilversum, acht het uitgesloten, dat een ander dan verd. de bewuste brieven heeft geschreven. Mr. Hijmans, advocaat te Arnhem, was door de verdediging verzocht een schriftkundig rap port uit te brengen, doch ook hij was tot de conclusie gekomen, dat ds. R. de brieven had geschreven. De mogelijkheid van een kunstma tige nabootsing, zoodat twee menschen bij de briefschrijverij zouden zijn betrokken, acht deze deskundige echter niet uitgesloten. De kantoorhouder der posterijen te Hoog land heeft in 1929 een tiental gemerkte brief kaarten verkocht aan een tuinman aldaar. Van deze kaarten zijn er zes of zeven anoniem ver zonden. Pres. (tot verd.): „Kent u dien tuinman?" Verd.: „Ja, hij werkte soms bij mij in den tuin". Pres.: „Kocht die tuinman die kaarten Verd.: „Neen". Pres.: „Wat doet zoo'n eenvoudige tuinman met tien briefkaarten?" Verdachte merkt voorts op, dat er meerdere personen in Hoogland briefkaarten hadden ge kocht. Er zijn er dus veel meer dan tien ge merkt uitgegeven. Na een discussie hierover wijst de president er op, dat personen, die ruzie met verd. krij gen, kort daarna anonieme brieven van be leedigenden inhoud krijgen en toen verd. naar Winterswijk verhuisde werden de brieven daar rondgezonden. Verdachte blijft ontkennen. Opgewonden betuigt verd. zijn absolute on schuld. Hij acht het zeer begrijpelijk, dat de brievenstroom doorgaat, omdat de werkelijke schrijver wil bewijzen, dat ds. r. onschuldig is. De tuinman uit Hoogland wordt nu gehoord. Hierop deelt de procureur-generaal mede, dat mevrouw mr. Belifante, advocate te Am sterdam, hem zoo juist heeft medegedeeld, dat ook zij vroeger te maken heeft gehad met een anoniemen briefschrijverij, waarin dr. r. een hoofdrol hefet gespeeld. Het O.M. verzoekt alsnog mevr. mr. Belifante als getuige te hoo ren, welk verzoek door het Hof wordt inge willigd. Getuige, mr. Belifante, verklaart, dat een harer cliënten anonieme brieven ontving, zij, get. verdacht dr. r. van het schrijven hiervan, daar zij diens schrift ter vergelijking had. Op krasse wijze schreef zij verdachte en.... de brieven met een valschen naam geteekend ble ven verder uit. Verdachte geeft toe, de drie brieven, waar van in dit nieuwe geval sprake is, te hebben geschreven, hij ontkende echter de valsche na men eronder te hebben gezet. Pres.: „Maar die drie brieven hebt u toch geschreven". Verd.: „Het waren drie concepten". Pres.: „Ja, maar ze zijn met verdraaide hand geschreven, zoodat ze door drie verschil lende personen leken te zijn geschreven". Een onderwijzer-journalist uit Amersfoort vertelt, dat hij ook drie anonieme briefkaar ten heeft ontvangen. Hij had zijn naam en adres geradeerd en er retour ds. r. te Winters wijk opgezet. Verd. had toen een klacht tegen getuige ingediend, hoewel uit den inhoud niet was op te maken, dat het schrijven aan hem, get., was gericht. Verd.: Toch heb ik uit den inhoud afgeleid, dat de briefkaarten oorspronkelijk aan getuige gericht waren. Een weduwe, woonachtig te Hoogland, ver klaard, dat naar haar meening ds. R. de schrij ver van de briefkaarten was. In een vloed van woorden en hevig gesticuleerd zet de 68-jarige getuige haar meening uiteen, betoogend, dat ds. R. ontoerekenbaar is, zij noemt verd. een onvolwaardig mensch. „Op de preekstoel", zoo roept zij uit, „ge looft hij zelf, dat hij waarheid spreekt, aan den voet van den kansel wacht de duivel hem op, om hem rond te leiden. Vervolgens treedt de burgemeester van Win terswijk, de heer J. A. R. Bosma, voor het getuigenhekje, om a décharge te getuigen. Get. verklaart, dat hij op zeer goeden voet met verd. staat. In Winterswijk is men algemeen van meening, dat ds. R. onschuldig is. Als mensch heeft get. verd. willen helpen en o.a. door de politie een onderzoek naar den inhoud van den koffer doen instellen door den inspec teur van politie, toen verd. zich liet ,i,nter- De oud-veldwachter en de tuinman verkla ren, dat zij ds. R. van 24 Februari3 Maart nauwkeurig hebben bewaakt. Hij is slechts bui ten geweest in het bijzijn vari deze getuigen. Ds. J. W. Roobol, predikant te Winterswijk, is de laatste getuige a décharge. Gedurende de interneering had dr. Roobol verschillende briefkaarten ontvangen in het handschrift van den schrijver van de beleedigende briefkaar ten, met mededeeling van gebeurtenissen, die verd. niet kon weten. Getuige heeft er geen idee van, wie de werkelijke schrijver is, ds. R. acht hij er niet toe in staat. Na dit omvangrijk getuigenverhoor gaat het Hof te zes uur in Raadkamer. Na heropening deelt de president mede, dat hedenochtend te tien uur de zitting zou worden hervat. Na het uitvoerig getuigenverhoor was heden het woord aan het O. M., waargenomen door den procureur-generaal mr. Bauduin, die het tenlaste gelegde bewezen achtte. Hij vroeg vernietiging van het vonnis der rechtbank te Utrecht en, opnieuw rechtdoende, verdachte's veroordeeling tot een gevangenis straf van één maand. Kindermoord. De rechtbank te Assen veroordeelde heden de 29-jarige gescheiden vrouw Aagje Hunne man, thans gedetineerd, wegens het dooden van haar pas geboren kindje tot 1 jaar gevan- genistraf. De eisch van het O. M. luidde 2 jaar gevangenisstraf. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Inbraak. In afgeloopen naoht werd tijdens afwezigheid der bewoners ingebro ken ten huize van C. K. aan d9 Hoofd straat. De dieven hebben in huis alles na^ gesnuffeld en uit een kaat een bedrag aan geld ontvreemd. BODEGRAVEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente, staan heden als werkloos ingeschreven: 1 stoker, 27 losse werklie den, l£ timmerlieden, 1 bankwerker, 10 land arbeiders, 5 fabrieksarbeiders, 4 chauffeurs 7 sohippers, 5 grondwerkers, 8 pakhuis knechts, 6 opperlieden, 2 houtbewerkers, 1 betonwerker, 1 ohauffeur-monteur, 1 tuin der, 2 schilders, 1 metselaar en 1 electri- cien. Gevonden voorwerpen: 1 Psalmboekje, 1 paar zwarte gymschoenen. Verloren voor werpen: 1 zilveren heerenhorloge, 1 hee renregen jae, 1 dames tasch met inhoud. Geboren Maria Elisabeth dochter van G. J. T.vaalfhoven en van G. H. van Vliet. Overleden Willem van Dam, 59 jaar gehuwd met M. den Boer Nicolaas de Korte 48 paar gehuwd met M. de Vos. Gtroi' -v dF .van Duureb, 30 jaar en M. Verheid, 30 jaar. Gevestigd G. Stolwijk monteur van Wormerveer A. Scheer aas. Apoth. van Meppel A. van Vliet, landarbeider en gezin van Barwoutswaarder. Vertrokken: N. van Eijk, zonder beroep, naar Reeuwijk B. Edelman, boomkweeker, naar Amstelveen. NOORDEN. Gouden echtpaar. Heden vierde het echtpaar G. van Rossenberg en C. Zijer- veld onder veel belangsteling zijn gouden huwelijksfeest. Verkooping. Door Notaris Van der Heijden, uit Mijdrecht werd heden publiek verkocht het huis met veestalling en eenig land van B. Kalshoven. Eigenaresse werd de eerste hypotheek- houdster de Coöperatieve Boerenleenbank ter plaVse^voor ongeveer 3000. HAZERW0UDE. Burgerwacht. Woensdagavond werd in het gymnastieklokaal van de R.K. school op het Dorp de jaarvergadering ge houden van onze Burgerwacht. De op komst was heel goed ook van de Rijndijk waren velen tegenwoordig. De vergadering bracht alleen de gewo ne dingen zooals: verslag, notulen enz. hieruit bleek o.a. dat het batig saldo met 20.nu niet bepaald hoog te noemen was. Rij de rondvraag werd door enkele leden gevraagd om meer oefengclcgenheid met scherp en onderricht in geweer-behan deling. Dc commandant doet daarbij me dedeeling, dat spoedig op de schietbanen te Katwijk zal worden geoefend, waarbij ook aan het laatste aandacht zal worden gewijd. Hierna werd overgegAn t«t prijsuitrei king over de gehouden ^rie wedstrijden. De Burgemeester reikte met een toepas selijk woord aan de winnaars hun prijzen uit. Daarna werd een korpawedstrijd gehou den tusschen een vijftal van het Dorp en een vijftal van de Rijndijk. Voor het eerst was daaraan een wisselbeker verbonden, uitgeloofd door de firma H. J. Bonda te Rotterdam fabrikant van „Provimi". Ver moedelijk werkte de wisselbeker nadeelig op de zenuwen der schutters althans het resultaat was maar matig. De afd. Rijn dijk won met 2*26 punten de prijs, terwijl het Dorp 224 punten behaalden. De voor zitter reikte aan de leider van de afd. Rijndijk de beker uit en sprak het ver trouwen uit dat het Dorp volgend jaar de beker niet voor zoo'n koopje zal laten gaan. In de daarna gehouden personeele wedstrijd om medailles werden deze ge wonnen door Theo Verkley met 49 p., J. Brinks, W. Hoogendoorn en Wessels met 48 p. en Dirk de Boer met 47 punten. Hierna werd de goedgeslaagde bijeen komst gesloten. WOERDEN. Dr. P. C. Verkerk t Alhier is op 68-jarigen leeftijd over leden dr. P. Verkerk, welke, in aan zien bij alle inwoners, zijn doktersprak tijk bijna 40 jaar in Woerden heeft ver vuld. Nog niet zoo heel lang had de overledene zich uit de praktijk terugge trokken. Verdienstelijk heeft hij zich ook voor de sociale gemeenschap ge maakt door het lidmaatschap van ver schillende vereenigingen. Geruimen tijd was hij ook lid der Gemeenteraad. Ver meld mag ook worden dat hij geheel be langeloos geneeskundige hulp verleende aan het klooster en het Pensionaat der Eerw. Zusters. Crisis-comité. Ingevolge het besluit van het crisis-comité Woerden, afdeeling van het N. O. C., heeft de oommissie voor onderzoek op haar vergadering van 11 Mei jl. een lijst samengesteld van 113 gezinnen die in aanmerking kwamen voor het ont vangen van een Pinkstergave. Zaterdag 14 Mei heeft genoemde oommissie aan haar opdracht gevolg gegeven en een be drag van 295.aan de werkloozen in onze gemeente uitbetaald. Bovendien kreeg de commissie van een inwoner van deze gemeente een partij rookworst, welke te gelijkertijd kon worden uitgedeeld. Gaarne brengt de Commissie een woord van har- telijken dank aan dezen geacht en gever. Tevens is het de commissie een genoe gen te kunnen mededeelen dat het batig saldo door de voetbal vereenigingen W. V. V. en V. E. P., die op Hemelvaartsdag resp. 2en Pinksterdag eenige wedstrijden organiseerden, te zamen bedroeg 122. Gaarne brengt zij ook dezen vereenigingen hartelijk dank. Naar aanleiding van de circulaires be treffende bruikbaar gedragen kleeding, mooht reeds een flinke partij in ontvangst genomen worden. Gezien de groote moei- lijkheden voor de commissie om deze klee ding te distribueeren, vond zij een vijftal dames bereid haar in dit werk te steunen, door deze dames zal in verscheidene ge zinnen een onderzoek naar de behoeften worden ingesteld en daarna tot uitdeeling over te gaan. Behalve de giften in geld, welke het somité reeds ontvangen heeft en de perio diek toegezegde bedragen, welke hetzij per week hetzij per maand worden geind, mocht de oommissie beschikken over verscheide ne giften in natura. Spek en vleesohwaren werden afgestaan door de firma's Izaaks, Emaus, v. Keste- ren, K. Ultee, R. Ultee, W. Ultee, en B. N. den Heeten. Brood door de firma's Bosch en Van Rooijen. Kruidenierswaren door de fa. Veerman. Brandstoffen door de fa de Koning en Gottenbosöh. Schoenwerk door de fa. van Meizen. Manufacturen door de firma's Graven, de Mol en N.V. „Nederland" v.h. D. Enges. Dat de commissie van deze goederen dankbaar gebruik maakt en reeds vele gezinnen mocht steunen kan hij deze fir ma's wel verzekeren, Zij hoopt daarmede door te mogen gaan en moge het een aan sporing zijn voor velen om ook in dezen vorm steun te verleenen. De nood dringt de oommissie steeds weer een beroep te doen op hen waar de crisisnood niet of nog niet in die mate drukt als in zoovele gezinnen in onze ge meente waar veel ontbeerd wordt. Steunt met blijmoedigheid! Baldadigheid. De heer D., directeur der Melkfabriek alhier en wonend aan de Pannebakkerijen, heeft aangifte bij de politie gedaan dat hij reeds ver schillende malen des morgens eenige ruiten stuk vond, terwijl de steenen in de kamer lagen. Des avonds of de® nachts moet dit gebeurd zijn. De politie stelt een onderzoek in naar de mogelijke daders. Liefdadigheidsuitvoering. Woensdag avond had de aangekondigde liefdadig heidsuitvoering plaats ten bale van de R. K. Armen door de R. K. Zangver- eeniging „Zanglust" en het Kinderkoor „Zingende Jeugd". Ofschoon niet overvol was de zaal toch zeer goed bezet. De eenigszins late tijd en vlak na Pinkste ren, benevens de crisis, zullen wel hun invloed hebben doen gelden. Toch kon men van een flink succes spreken. Voor de aanwezigen is het in ieder geval een zeer gezellige avond geworden. De altijd keurige vertolking der liederen, ge waarborgd niet het minst door do lei ding over de beide koren van den heer S. P. Onneweer, bracht do luisterende schare in de goede stemming. En zeer to loven is, dat er ook immer een num mertje is waarbij de aanwezigen worden verzocht mee te zingen. Het refrein van „De Verkeersagent" werd nu een succes voor allen, door-lhct gezamenlijk zingen. Het dameskoor had als hoofdnummer op het program: Een bruiloft in don Riddertijd, een cantate door M. Vlet ter. Deze cantate, verdeeld in 4 deelen vond haar hoogtepunt in hot slot: do Feestavond. Het bleek uit deze mooie weergave, dat er grondig was gerepe teerd. In een woord: het was af! We moeten hierbij vermelden, dat op ver dienstelijke wijze do sopraanpartij werd vervuld door mej. Bella Peters, de ba riton-solo door do heer B. v. Kuyk. De begeleiding op piano en viool was ten volle toevertrouwd aan mej. Kitty Bie- rens (piano) en de heer C. v. d. Vring (viool). Van de overige door het Dameskoor gegeven nummers vielen bij het publiek bijzonder in den smaak o.a. het heer lijke lied: „Ruim Baan" van O. van Ren- nes en „De Twee Jagers" van H. Blatt- maoher. Het Kinderkoor, begeleid door de pia niste mej. Annie Ruys, had eveneens oen zeer mooi programma. Do heldere kin derstemmen bekoorden niet minder $lan die der lieftallige dames. Wut ook heel goed tot uiting kwam, was, dat de kin deren begrepen, wat ze zongen. Duidelijk bleek dit bij de liedjes: Zomermorgen, Bruidsvaart in do sneeuw, Hooitijd. Een bijzonder applaus kreeg het „Kikker land" van A. v. Dijk. Het slot was het door het begeesterde publiek meegezongen: De Verkeers agent, hetwelk ook een waardig slot was! Het besloot een avond van genot, zoo wel voor de zangeressen en zangertjos als voor het publiek. We kunnen gerust zeggen: gaarne weer tot een volgende keer! Nieten. 32 63 72 80 133 151 268 298 301 428 456 565 577 596 627 630 751 767 773 800 820 867 916 022 942 973 1020 1023 1032 1055 1155 1157 1178 1180 1333 1356 1439 1481 1494 1554 1560 1613 1670 1723 1737 1844 1849 1905 1964 1977 2097 2148 2211 2213 2223 2253 2322 2407 2443 2467 2484 2500 2535 2541 2590 2609 2616 2664 2699 2701 2778 2840 2848 2856 2896 2937 2959 2961 3005 3006 3067 3104 3190 3227 3334 3583 3625 3643 3686 3700 3883 3887 4026 4032 4044 4046 4048 4068 4086 4302 4308 4389 4393 4419 4461 4462 4472 4518 4526 4586 4745 4752 4767 4769 4809 4817 4847 4898 5029 5079 5136 5139 5147 5191 6199 6222 5272 5298 5342 5371 6412 5441 5459 5482 5487 5498 5555 5665 5714 5722 5727 5745 5789 5870 5909 6015 6119 6152 6258 6283 6394 6402 648Ü 6488 6529 6536 6553 6586 6621 6704 6726 6757 6776 6807 6913 7132 7147 7150 7167 7174 7181 7183 7271 7342 7359 7407 7455 7501 7544 7585 7655 7659 7669 7G33 7688 7794 7820 7828 7872 7929 7935 7943 8024 8031 8081 8108 8231 8253 8284 8289 8298 8375 8454 8478 8558 8685 8689 8705 8741 8786 8788 8817 8818 8978 8982 8988 9095 9125 9134 9243 9265 9280 9348 9410 9503 9514 9569 9572 9575 9615 9727 9751 9770 9814 9825 9826 9889 9901 10039 10067 10142 10144 10230 10249 10258 10301 10312 10323 10442 10451 10521 10543 10580 10591 10599 10618 10643 10748 10750 10754 10822 10855 10870 10879 10939 10949 11039 11108 11201 11203 11220 11283 11558 11601 11607 11651 11666 11670 11703 11749 11809 11972 12106 12183 12210 12214 12224 12356 12377 12520 12546 12558 12578 12640 12727 12783 12839 12855 12892 12950 12953 12970 12972 13018 13085 13100 13120 13249 13264 13272 13285 13295 13301 13414 13433 13601 13674 13691 13701 13726 13734 13762 13771 13779 13805 13914 13958 14012 14053 14059 14122 14175 14180 14203 14290 14334 14410 14416 14518 14538 14656 14670 14707 14768 14787 14801 14879 14885 15138 15179 15212 15321 15327 15349 15365 15390 15449 15456 15531 15538 15555 15633 15656 15732 15740 15753 15945 15969 16012 16095 16147 16161 16208 16250 10274 16288 16301 16342 16400 16430 16498 16506 16537 16658 16667 16728 16817 16981 17011 17092 17104 17112 17131 17178 17191 17204 17234 17273 17274 17294 17330 17388 17485 17523 17628 17629 17692 17724 17726 17770 17797 17841 17860 17868 17983 18004 18033 18055 18059 18886 18146 18166 18183 18224 18262 18275 18281 18317 18321 18342 18377 18402 18417 18423 18433 18545 18671 18679 18685 18688 18795 18810 18814 18856 18857 18910 18923 18932 19024 19078 19154 19232 19239 19243 19335 19367 19421 19463 19495 19514 19532 19602 19632 19641 19661 19698 19704 19723 19765 19797 19799 19956 19971 200 il 20034 20037 20110 20119 20135 20197 20215 20222 20389 20428 20434 20455 20552 20565 20621 20622 20643 20667 20789 20804 20820 20974 Verbeteringen: 5e Klasse. 3e Lhst: 2629, 580Ü 18508 en 18518 m.z. met. 70.— 459e STAATSLOTERIJ Niet Officieel. Trekking van Vr(Jdag 20 Mei 1932. 5e Klasse, 4e Lijst. Hooge Prijzen. 1351, 2824, 8036, 14408, 18008, 20219, 20619 ïopo. 11278, 17122 400. 349. 9791, 14871 ƒ200. 2230, 4881, 5009. 5741, 8214, 9260, 9301, i3197, 145dx, 18296 ƒ100. Prijzen van ƒ70. 2 181 234 271 354 726 799 1291 1342 1348 1423 1510 1531 1556 1585 1632 1653 1760 1789 2030 2067 2194 2324 2581 2646 2832 2872 3072 3125 3153 3213 3330 3422 3435 3499 3o73 3716 3788 3810 3886 3888 3921 4097 4206 4421 4440 4480 4776 4802 4829 4978 6006 5142 5375 5502 5664 5885 5911 5913 6060 6150 6204 6334 6305 6434 6447 6479 6482 6544 6616 6777 6847 6894 7010 7073 7462 7733 7734 7873 7921 8239 8249 8359 8361 8381 8811 89G4 9079 0084 9173 9319 9570 9824 10015 10064 10206 10484 10488 10495 10551 11366 11415 11635 11782 12170 12175 12217 12262 12344 12421 12816 12852 13091 13153 13253 13617 13621 13673 13855 14068 14071 14139 14368 14437 14544 14615 14693 14708 14786 14847 14852 14933 15023 15114 15128 15332 15367 15461 15523 15574 15671 15768 15980 16077 16203 16345 16367 16449 16453 16723 16751 16818 16932 17065 17098 17139 17286 17370 17471 17510 18122 18163 18411 18657 18718 18891 18964 18999 19C21 19990 20153 20160 20180 20206 20287 20356 20361 20575 20684 20733 20760 20771

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7