KOUSEN DE TOEKOMST VAN OOSTENRIJK UIT DE OMGEVING NED. OOST-INDIE VRIJDAG 20 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 TRANSFERMORATORIUM? Mr. Zimmerman, Oostenrijks gewezen dwarskijker, voor een paar dagen naar het heet voor particuliere zaken in Weenen, verklaarde tegenover een journalist, dat hij blijft gelooven aan Oostenrijks toe komst, ondanks dat Oostenrijks financieel- economischen toestand er vandaag nog slechter aan toe is dan toentoen was Oostenrijk arm, maar de anderen waren rijk; nu is Oostenrijk ook arm, maar de anderen zijn t ook. Daar zit 'm de groote moeilijkheid. Er bestaat beslist een goede wil bij de aan sprakelijke mogendheden, zelfs een zekere -welwillendheid tegenover Oostenrijk, een sympathie geboren uit een welgemeend eigenbelang, dat Oostenrijks geographisoh politisch, commercicel-economisoh gewicht niet onderschat. Dat er een alimentatie-plicht bestaat tegenover het bastaard-Oostenrijk, wordt niet ontkend, maar hoe dien plicht te ver vullen? Aan vaderlijke vermaningen geen gebrek en, zoo wonder het klinkt, het iet wat lichtzinnige kind luistert naar die vermaningen en past ze zelfs hier en daar toe. Toch gedijt het niet. Vermaningen al leen doen schijnbaar niet gedijen. Er zal iets op gevonden moeten worden. Het kind is uit de kleeren gegroeid. De vlegeljaren zijn voorbij. En dat geldt ook van de an dere bastaard-kind eren van de oude Oos- tenrijksche-Hongaarsche monarchie en omgeving. De idee uit al die bastaarden, door een radikale saneering, één legitiem gezin te vormen (Donau-federatie) was wel aardig, maar slaagde niet en kon niet sla gen. Er zit dus niets anders op den voor hands nog den alimentatieplicht vervullen en voor een zelfstandig bestaan zorg te dragen. Dat wordt overigens ook wel ingezien. Maar hoe Aan een Donau-federatie is in afzienlba- ren tijd niet te denken, dat staat bij mij vast en dat heb ik ook al voor weken ge schreven. De Oostenrijksch-Hongaarsche brok stukken, gedeeltelijk zelfs met heterogene elementen vergroeid, kunnen niet, weer kunstmatig aan elkaar gelijmd, één orga nisch geheel vormen zóó als dat in de oude monarchie bestond. Oostenrijk, het eenig mogelijke politiek-cultureele middelpunt van een dergelijken statenbond, zou ge doemd zijn tot een bufferstaat tusschen Duitschland en de Donaustaten. Een nieuw Elzas-Lotharingen. Jammer voor Frank rijk! Vooral als de nieuw-geboren Donau- federatie één munstandaard had inge voerd, natuurlijk op goudlbasis Aansluiting aan Duitschland? Evenmin aan te denken. Dat weten zelfs de hard nekkigste verdedigers. Den laatsten tijd hoort men maar weinig over aansluiting, toch leeft hier onder aansluitingsvrienden de hoop weer op en wel tengevolge van het spel achter de schermen, dat de Kleine Entente schijnt te spelen. Er valt een ze kere onafhankelijk waar te nemen in de Kleine Entente, al is 't dan ook niet open baar. De leiband is bij slot van rekening voor kinderen. Zoolang er leven is, is er hoop, zegt de dokter, maar als hij dat zegt, ziet het er gewoonlijk troosteloos genoeg uit. Voorloopig zeker ook voor de aanslui tingsvrienden. Het blijft er bij: Oostenrijk moet, politiek onafhankelijk èn van de successiestaten èn van Duitschland, op eigen voeten kunnen staan. De binnenlandsche politieke crisis, de regeéringscrisis van het oogenblik bij aankomst van dezen brief misschien al op gelost is lang niet zoo gevaarlijk, ook niet zoo interessant als de bladen schrij ven en velen gelooven. Zooals momenteel de verhoudingen hier zijn, is (was) het vrij wel belangloos, of deze of die regeering aan het roer komt (kwam). Ook de jongste Oostenrijksche regeering is een compro- misregeering, geen radicale oplossing. "We blijven bij een Chronisch vergelijk. De ex treme elementen, niet alleen de socialis ten, ook de Nazi's on wat met hen sym pathiseert, drongen, naar aanleiding van den uitslag der laatste landdagverkiezin gen, op ontbinding en uitschrijving van nieuwe verkiezingen vóór afloop der pe riode. Oostenrijksche oplossing: ontbin ding en nieuwe verkiezingen aangenomen, maar.... eerst in den herfst door te voe ren Do economische crisis ten gevolge van de deflatie is zeker acuut genoeg, maar dat is geen specifiek Oostenrijksch ver schijnsel. Ook niet uitsluitend Oosten rijksch is de directe financieele crisis. Oostenrijk staat voor zware verplichtin gen tegenover het buitenland: rente en amortisatie. De vervaldag dreigt. Prak tisch heet dat: de noodige millioenen in Oostenrijksche munt, dus in schilling, bij elkaar zien te krijgen. Dat is natuurlijk moeilijk genoeg, daar hier zoow#I el ders juist tengevolge van de economf«ehe crisis minder aan belastinggeld binnen komt. Moeilijk doch niet onmogelijk. Oos tenrijk kan en- wil, wat dit betreft al zijn verplichtingen vervullen. Wat dit betreft d.i. wat betreft de verplichte stortingen in schilling. Daarmee is het echter niet gedaan. Al de buitenlandsohe schulden moeten in buitenlandsohe munt, in goud of devisen, betaald worden. Woher nehmen und nicht stehlen, zegt de Weener. De goud- en devisenstand der Oostenrijksche Nationale Bank bedraagt ongeveer 213 millioen. In die 213 millioen zitten 190 mil- lioen aan crediet van de B. I. B. en van de Bank van Engeland, En de vervaldag dreigt. Dezer dagen is voor rond 100 mil lioen te betalen in goud of devisen. Twee mogelijkheden. Ofwel nieuw cre diet, begrijpelijkerwijze hoofdzakelijk van de schuldeisehers zelf, wat praktisch be- teekent, dat zij zichzelf van het linker in het rechter vestjeszakje betalen voor loopig. Niet waarschijnlijk, ofschoon er wel instanties zijn die daartoe geneigd zijn. f Ofwel Oostenrijk stelt de te betalen rente- en aflossingsquota's in schilling ter beschikking, transfereert ze echter niet in devisen, daar dit vanwege de passieve handelsbalans onmogelijk is. Over die sohillingbedragen kunnen de schuld- eischers beschikken en bestaat de wensch, dat dezen daarover beschikken in den vorm van Oostenrijksche waren. Het on derblijven van den omzet van de eene munt in de andere noemt men den laat sten tijd met een tec-hnisch-financieel leenwoord transfermoratorium. Wat een moratorium is, weet vandaag iedereen. Nu dit is een moratorium ten opzichte van het omzetten van ééne munt in de andere. Voor het eerst werd dit mooie woord ge bruikt in het z.g.n. Dawesplan. In Grie kenland, Hongarije en eenige Zuid-Ameri- kaansche Staten bestaan reeds dergelijke transfermoratoria. Het probleem der Oostenrijksche schul den staat weer op het program van den Volken-bondsraad op 18 Mei te houden. De nieuwe regeering kan 'beslist niet meer doen dan de oude: zijn nood klagen. Zooals men verneemt, gaan nu reeds stem- men op voor een dergelijk transfermora^ toriuim wel te verstaan met uitschakeling van de groote Oostenrijksche volkenbond- leenïng. De heeren zijn huiverig de voor deze leening garandeerende landen, waar onder Holland, op te roepen. De toestand der Nationale Bank dwingt tot uiterst gewichtige besluiten. LISSE. Collecte. B. en W. dezer gemeente hebben aan de Nederlandsche Vereeni- ging van Oud-Strijders der Zee- en Land macht uit Ned. Indië „Het Vaderland Getrourw" te Rotterdam vergunning ver leend tot het ihouden eener collecte in de maand Juli a.s. ten bate dier ver- eeniging. Geboren: Simon Petrus z. van P. Ph. Zonneveld en A. Duivenvoorden Agatha d. vaan L. P. van der Vlugt en A. M. Langeveld Margaretha Huber- tha d. van A. Boot en M. Oosthoek. Ondertrouwd: Klaas Klomp 34 j., te Alkemade, en Margaretha Geertruida de Vos 34 j. Gevestigd: C. van Diermen nit Soest P. E. Dames uit Noordwijk J. Vonk uit Sassenheim G. de Nier en gezin uit Warmond C. Tillema uit Stedum. Vertrokken: J. van Werven naar Apeldoorn C. A. G. Zoetemelk naar Alkemade. TER AAR. Geboren: Jacobus Cornells z. van A. Vork en C. Fransen Geertje Jo- 8ina- d. van P. Vis en v. d. Willik Leo- nardus Cornelis z. van J. P. v. d. Laan en v. d. Laan Johanna Maria There- sia d. van J. M. C. v. d. Meer Mar- rigjo Adriana Johanna d. van J. W. F. óe Bruijn en Stigter Gerrit Jan z. van A. G. Vis en Bosveld Jacob z. van Joh. Verboom en Vriesman Cor nelia Johanna d. van A. C. Hoogeveen en Akerboom Martha. Ma-ria Cornelia d. van M. v. d. Jagt en van ToL Ondertrouwd: W. Esveld 24 j. en N. H. v. d. Ster 24 j. Gehuwd: C. Borst 25 j. en A. A. Mank 23 j. Overleden: A. B. Volgering 62 j., wedr. van E. van Meetoren. Gevestigd: J. C. Wesselman van Alkemade H. Schouten van Nieuw koop. Vertrokken: C. M. Hoogeveen naar Alphen a. d. Bijn W. C. Roest naar Nieuwveen A. de Kleer naar Aalsmeer. WASSENAAR. Een „ambts-ongeluk". -— De wielrijder V. uit Oegstgeest werd op den Rijksstraat weg nabij -het Viaduct aangereden door een auto, bestuurd door Mevr. K. uit Den Haag. Het voorwiel van het rijwiel werd stukgereden. Mevr. K. verklaarde zich be reid de schade te vergoeden. Even na deze aanrijding passeerde dr. de H. in diens auto, die omziende of hij wellicht hulp kon verleenen, de auto van den heer de G. uit Den Haag aanreed. In dit laatste geval vindt onderlinge regeling der schade plaats. Gevestigd: H. Sohidt- uit Voor schoten M. Crama uit Leiden A. E. M. La-mmerma-nn uit Duitschland C. C. Wander uit den Haag G. J. C. Vrouwes uit Amsterdam H. Dam en gezin uit Wildervank J. van den Bosch en gezin uit Den Haag F. Spruij- tenburg en gezin uit Berlijn A. A. Gratama geb. Bos uit Rotterdam A. J. Hartman en vr. uit Den Haag W. A. Hardnok uit Groningen H. Brui- nings en vr. uit Hillegersberg J. van Adrichem uit Mitweida C. E. E. Lely uit. Bloemenda-al C. M. Zwetsloot uit AIkema.de R. Hochstöger crib Amers- UITSLUITEND gegarandeerde kwaliteiten. ,045 ALLE KLEUREN. 2WF" ALLE GENRES Prima laddervrije «<- Zijden Kousen flTl Slechts per paar 1Ü Moderne a jour Kousen Extra voordeelig Ski en Strandsokjes 1 De nieuwste kleuren 62 ct., GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE foort B. Abrahamson uit Amsterdam. Vertrokken: A. Kinnast naar Rec klinghausen A. Nagtegaal Jr. naar Scheveningen J. DompelingHuisman naar Katwijk aan Zee J. C. J. Kos ter naar den Hug M. Schuring naar Duitschland Th. Kokshoorn naar den Haag H. Beilstra naar Leiden J. A. v. d. Brink naar Delft E. Klein naar Duitschland D. Vijlbrief naar den Haag Mevr. M. E. Hamel naar Lei den P. Stek naar idem A. Schoff naar Oostenrijk J. M. Pijnacker Hor dijk naar Leiden R. H. M. Verspijck naar Frankrijk Mr. L. Doker en gezin naar den Haag C. F. vaan Zuijlen naar Groningen G. Bos naar den Haag F. J. M. Moelands naar den Haag M. Camffermann naar den Haag A. F. Bauer naar den Haag H. Commijs naar den Haag E. Rogalski naar Duitschland W. H. J. M. Simons en gezin naar Ned. Indië J. H. Schmitz naar den Haag W. J. D. Vroom naar 's-Hertogenbosoh M. Kohl naar den Haag A. Hermans en gezin naar den Haag I. Gieselberg naar den Haag E. C. Wielenga naar den Haag O. de Krieger naar Utrecht C. F. E. Let- tinck naar Leerdam. NOORDWIJK. Uitslag verkooping. Op de gisteren gehouden verkooping in Hotel „Het Hof van Holland", onder Notaris A. B. ter Haar, zijn de perceelen als volgt gegund: Perceel 1 t/m 4 het Burgerwoon'huis, Bol lenschuur en bouwgrond samen groot 31.90 A. ingezet op 12600.— verkocht voor 15838.aan C. P. Hoogeveen. Perceel 5. Bouwterrein aan het Sluispad groot 9.86 A., ingezet op 1100.—, verkocht voor 1400.aan W. P. de Vreede. Perceel 6 en 7 Bollenland achter voor gaand perceel groot 4S.82 A., ingezet op 3150.niet afgemijnd, kooper G. Boo gaards perceel 8, achter voorgaand per ceel groot 39 A., ingezet op 2.300.ver kocht voor 2318.aan P. van Schie perceel 9, Bollenland ten N.O. van dén Beeklaan groat 25.55 A., ingezet op 2500 verkocht voor 2675.aan C. v. d. Wiel. Perceel 10 achter voorgaand perceel groot 39.35 A., ingezet op 2400.verkocht voor 2416.aan P. J. de Groot; -perceel 11, 14, 15, 16 en 17 achter voorgaand perceel, groot 2.51.64 H.A., ingezet op 17700. verkocht voor 18523.aan N. Maibus perceel 12 en 13 achter voorgaande per ceelen groot 1.24 H.A., ingezet op 6700. verkocht voor 6740.aan J". C. Janson. N00RDWIJKERH0UT. Examen Krankzinnigenverpleging. Door de examencommissie van de R.K. Gestichtsartsen-vereeniging werden de overgangsexamens afgenomen in het ge neeskundig gesticht „Sancta Maria" te Noordwijk. De uitslag der examens luidt: Eerste overgangsexamen 12 candidaten. Geslaagd: W. J. Deutz, M. A. C. Golücke, L. J. C. Hogerheide, M. H. J. Houben, A. M. de Koning, A. M. Weurs, W. van Mun ster, E. J. OÏyerhoek, C. J. Schrander, A. W. de Vries, F. H. A. de Vries. Tweede overgangsexamen 10 candidaten. Geslaagd: Eerw. Zuster Gertrudis, J. M. M. As-ztalos, E. Frerichs, A. Nannings, M. M. H. Rouwendaal, A. M. Stam, A. A. N. van de Zand, C. M. van der Zwet. DE VERWOESTING IN DE MINAHASSA. Aneta seint uit Menado, dd. 19 Mei: Dinsdag j l. zijn hier de rivieren de Pa- laus en de Poela in de omgeving van de hoofdplaats 'Elatahan onverwachts aan het bandjirren gegaan. Omtrent de aardbevingsramp kan nog gemeld worden dat te Ratatotok het strand op verschillende plaatsen is gespleten en dat uit de openingen water opspoot. Een gedeelte van een klappertuin is verzakt en op de plaats van dezen t-uin spoelt thans de zee. In de negorij Boejat Bolangmon- gondou vertoont de bodem overal scheu ringen, waaruit op verschillende plaatsen warme bronnen opborrelen. Dinsdagnacht, om twee uur werd een vuurgloed waargenomen boven den krater van de Soepoetan. Woensdagochtend ora half zeven werd wederom een lichte aard schok gevoeld. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag ten 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle loden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Aan de orde de agenda: lo. Vaststelling van een verordening re gelende de eischen van benoeming en de bezoldiging van de gemeente-veldwachters. De voorzitter deelt mede, dat ingevolge schrijven van tien heer Commissaris der Koningin in deze provincie de gemeentebe sturen dienen over te gaan, zulks ter vol doening aan artikel 125 der Ambtenaren wet, tot vaststelling van een verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters in deze gemeente. De thans in ontwerp aan geboden verordening is ongeveer gelijklui dend aan de verordening vastgesteld bij raadsbesluit va-n 11 Augustus 1920 regelen de de jaarwedden van de veldwachters. Het betreft dus hier in hoofdzaak een admi nistratieve maatregel. B. en W. stellen den Raad voor tot onveranderde vaststelling te besluiten. De heer Pennings stelt voor alvorens de goedkeuring op deze verordening aan te vragen eerst over te gaan tot verlaging van de rijwiel- en kleedingtoelagen met 20 pet. De voorzitter merkt op, dat dit voor stel niet in behandeling kan worden ge nomen, omdat de commissie voor georga niseerd overleg hierover dient te worden gehoord. Bij de behandeling van de be grooting voor het volgend dienstjaar is bet nog tijd genoeg deze aangelegenheid na der onder de oogen te zien. De voorzitter vraagt vervolgens of de leden artikelsgewijzo behandeling van de ontwerp-ver ordening wens-chen. Daar nie mand zulks wenscht wordt de verordening z. h. s. aangenomen. 2o. Vaststelling van een verordening re geleinde het heffen van verguiuiiugs- en lofsrecht im verband met de bepalingen van de nieuwe drankwet. De voorzitter doet voorlezing van net prae-advies van Burgemeester en Wetliou- ders, waaruit'blijkt, dat de nieuwe drank wet vaai 26 November 1931 Stbl. No. 176 tot gevolg heeft, dat de oude 'verordening, waarbij het vergunningsrecht wordt gere geld, in deze gemeente is komen te verval len. B. en W. stellen den Raad voor het bedrag voor alke 50.huurwaarde of ge deelte daarvan te brengen op 7.50, ten einde de vergunninghouders niet al te zwaar te treffen. Tegen het bepalen van een nog lager bedrag meent het ooilege bezwaar te moeten maken en wel om reden, dat dan het verschil tusschen een klein en een groot bedrijf in verband met het mini mum-vergunningsrecht van 40.dan zoo gering is, dat een klein bedrijf dan naar evenredigheid van zijn omzet te zwaar te genover een grooter bedrijf wordt belast. De heer Los vraagt of bij een nieuwe ver gunning de 100.slechts voor één keer wordt geheven. Do voorzitter antwoordt hierop bevestigend. De heer Heemskerk vraagt of in de oude verordening ook de helft van het recht aan het Rijk wordt af gedragen. De voorzitter antwoordt, dat al leen de helft aan het Rijk wordt afgedra gen voor het verlofsrecht A en voor het te heffen recht bij een hotelvergunning. De heer Vorweij vraagt wat de motieven van B. en W. zijn geweest om het grondbe- drag terug te brengen. De voorzitter merkt op, dat in de wet bepaald is, dat het recht voor eene vergunning niet minder bedraagt dan 5.en niet meer dan 12.50 voor elk© 50.huurwaarde of gedeelte diaar- B. en W. zijn van meeniig, dat nu het minimum vergunningsrecht van ƒ25.is gebracht op ƒ40.een verlaging van het recht van 10.in de oude verordening billijk is, in verband met het feit, dat de bedrijven mede door de tijdsomstandighe den veel minder zijn geworden. Niettegen staande deze verlaging bedraagt het ver gunningsrecht toch nog meer dan bij de vo rige verordening. Zonder h. s. worden hierna de verorde ningen, regelende het vergunnings- verlofs- en hotelrecht vastgesteld. 3o. Wijziging van de gemeentebegroo- ting, dienstjaar 1931 en 1932. Na toelichting van den voorzitter wordt de begrootings- wijziging onveranderd vastgesteld. 4o. Ingekomen stukken: a. een schrijven van heeren Ged. Staten betreffende korting op de jaarwedden van den Burgemeester, Secretaris, Ontvanger, Wethouders en Ambtenaren van den Bur gert. Stand, B. en W. brengen jiaar aanleiding hier van prae-advies uit en deelen den Baad mede, dat bij raadsbesluit van 27 April jd. op de wedden van genoemde titularissen met uitzondering van de wedden van de wethouders reeds een korting is toegepast van 3 pet. Op de wedden van de wethou ders werd bij raads besluit van 14/19 Oc tober 1931 reeds een korting toegepast van 5 pet. B. en W. zijn van meening dat voor het toepassen van een nog hoogere korting geen grond aanwezig is. De mededeeling van G. S., dat bij een minder gunstigen finan- tieelen toestand nog meer korting zal kun nen worden toegepast dan 3 pet. achten B. en W. geen «teekhoudend argument. Juist in een gemeente, waar tengevolge van den zeer gunstigen finantieelen toestand dc belastingen laag zijn, is er meer redon voor een hoogere korting, omdat do ambtena ren in zoo'n gemeente voor minder las ten komen te staan. Zij stellen den Raad dan ook voor aan Ged. Staten te berichten, dat zij een hoogere korting dan 3 pet. voorloopig nog niet wenschen. De heer Verweij wijst op de korte toelich ting door den voorzitter gegeven. Spr. be ziet deze circulaire toch nog uit een. arv- der oogpunt* De vraag rijst: moet de 3 pet. korting gehandhaafd blijven, ja of neer- De circulaire was reeds onderweg toen het be sluit van don Raad in de vorige vergadering werd genomen, zoodat het verband met het genomen besluit en deze circulaire niet te leggen ia. De voorzitter merkt op, dat hij onlang» nog heeft geïnformeerd of van Ged. Staten een schrijven omtrent korting te verwachten was. Öp zijn vraag kon men hem geen po sitief antwoord geven. In do meeste pro vincies van het Rijk is de rijkskorting toe gepast geworden. De heer Bontje meent uit de ciroulairo te moeten opmaken, dat do Raad zich thans kan uitspreken of de toegekende korting ad 3 pet. voldoende is of dat nog een hoo gere korting moet wordren toegepast. De heer Clemens is er voor de korting te be palen op 5 pet. De keer Rotteveel vraagt of het niet gevaarlijk i» zich te binden aan den termijn van drie jaren. Spr. acht doze termijn in verband met de tijdsomstandig heden te lang. De heer Verweij merkt op, dat men deze termijn van 3 jaren moet bezien om de pil wolke noodwendig aan de salarisverlaging vastzit wat te verzilveren. De heer IIoo genboom is het volkomen eens met het prae-advies van B. en W. Spr. vindt het schrijven van Ged. Staten eigenaardig ge steld en vraagt of het niet mogelijk is aan Ged. Stalen te berichten, dat de Raad. de noodzakelijkheid van verlaging wel inziet, doch nog wil wachten tot bij de behande ling van de bogrooting. Do voorzitter merkt op, dal do Raad ten allen tijde liet recht heeft een voorstel tot verlaging van wedden te doen. Hel is aau Ged. Staten, of doze het voorstel willon overnemen tor goedkeuring aan de Kroon. De heer Heemskerk wijst op don finan tieelen toestand van de gemeente. Verschil lende gemeenten in Noord-Holland zijn overgegaan tot verlaging van do wedden met percentages van 5 tot 15 pet. De voor zitter vraagt don heer Heemskerk of hij ook weet of deze weddekortingen zijn goed gekeurd. De heor Heemskerk kan hierop geen positief antwoord geven. De heer Rietbroek voelt veel voor het ar gument van don finantieelen toestand van de gemeente. Meerdere leden zijn het er over eens, dat do finantieol© toestand van een gemeente geen doorslag moet geven aan de verlaging. Spr. wijst er verder op, dat de hoofdambtenaren hier een zeer ver antwoordelijke taak te vervullen hebben. Zij werken geregeld tot laat in den avond. Een paar procenten verlaging kan voor do gemeente wel eens een nadeel opleveren. De heer Verweij heeft reeds eerder ge zegd, dat hij geen salarisdebat wenscht. Hij kan echter met het gesprokene door den heer Rietbroek niet geheel meegaan, hoewel het best kan gebeuren, dat hij ge lijk heeft. Spr. beziet de salarisverlaging geheel anders. Een serieus onderzoek zal echter dienen vooraf Ie gaaji alvorens tefc een verlaging te komen over de geheele linie, want anders zal de eer meer gedu peerd worden dan de ander. Hij acht dan ook deze vergadering niet geschikt om do salarissen te bespreken. Hierna wordt z. h. s. besloten aan Ged. Staten te berichten, dat de Baad met do reeds genomen korting voorloopig genoe gen kan nemen. Bij do voor lozing van het Kon. Besluit, dat de Burgemeester wederom voor den tijd van zes jaren is benoemd richt do heer Bontje, als oudste van de grootste raads fractie, het woord tot don Burgemeester. Spr. wenscht den Burgemeester namens alle leden geluk met deze herbenoeming, daarbij don wensch uitsprekende, dat do Burgemeester nog jaren lang voor de ge meente gespaard zal blijven en dat zoor binnenkort een gunstiger tijdperk zal mo gen aanbreken. De voorzitter dankt den heor Bontje voor zijn waardeerende woorden. Het valt, aldus spr., niet mee om het roer in dezen crisis tijd recht te houden en daarom doet spr. een ernstig beroep op de medewerking van den Raad, daarbij dankzeggend voor don steun in de afgeloopen 12 jaren ontvangen. Spr. aanvaardt weer met volle ambitie zijn taak en hoopt onder den onmisbaren zegen van God veel tot heil van de gemeente tot stand te brengen. Steun werkloozen. In bespreking wordt gebracht do steun voor do werkloozen. De Minister van Bin- nenlandsche Zaken heeft de steunregeling goedgekeurd tot 21 Mei a.s. Het aantal werkloozen is echter van dien aard dat de gemeente do werkloozen nog niet aan bun lot kan overlaten. Hoewol do fiuantieeie toestand verlenging feitelijk niet gedoogt, wordt besloten te trachten de steunregeling nog verlengd te krijgen tot 15 Juni. Na diend atum wordt do regeling onherroepe lijk stopgezet. De werkloozen zullen dus naar werkgelegenheid hebben uit te zien. In de bedragen van de steunregeling komt eveneens ingaande 21 Mei e.k. de volgende wijziging: De steun voor de uitgetrokenen als be doeld in artikel 6 wordt van 10.terug gebracht op 8.50 en voor de reglementair nog niet rechthebbenden, dubbel-uitgetrok- kenen en ongeorganiseerden van 9.op 7.De georganiseerde arbeiders niet vallende onder de land- en tuinbouw ont vangen van af 21 Mei 8.50 per week cn de ongeorganiseerden 7.De gezinstoe lagen blijven onveranderd. Na de gebruike lijke rondvraag sluit de voorzitter de ver gadering.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13