SPORT WILT U IETS WETEN? VRIJDAG 20 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 EEN VERHUIZING MET HINDERNISSEN. Met charges dor politie, opgebroken straten en kopspijkertjes. Een bewoner van de Beverstraat te Rot terdam, de straat aan den Linker-Maa®- oever, waar verleden jaar zomer tijdens de huurstakingen ernstige relletjes voor kwamen, wilde met zijn gezin naar IJssel- monde verhuizen, maar bij deze verhuizing is het hem zoo moeilijk gemaakt, dat eerst de vierde poging om den inboedel over te brengen welke poging in den nacht ge waagd werd is gelukt, meldt het „Vad." De man, die verhuizen wilde, is arbeider van de firma Piet Smit, en behoort tot de werkwilligen. In Beverstraat en omtrek wonen een aantal stakers en met hen sym pathiseerenden, die het den werkwillige hoogst onaangenaam maakten, zoodat hij besloot te verhuizen. Hij huurde een woning in IJsselmonde en Woensdagmorgen om 5 uur zou de inboedel door een verhuizer worden overgebracht. Stakers en anderen, die op de hand van de stakers zijn, hadden er evenwel de lucht van gekregen en beslo ten de verhuizing onmogelijk te maken. Toen op den afgesproken tijd een verhuis wagen voor de woning in de Beverstraat verscheen, kwamen er eenige mannen, die den verhuizer mededeelden, dat zij met een onderkruiper te doen hadden; voorts vroe gen zij den verhuizers hoeveel het trans port hen zou opbrengen. Het genoemde be drag werd daarop uitbetaald, onder voor waarde, dat de verhuiswagen leeg vertrok. Dit geschiedde. De werkwillige heeft daar op een afspraak met een andere verhuison- derneming gemaakt, zoodat in den loop van den morgen een tweede verhuiswagen in de Beverstraat verscheen. Ook nu echter be taalden de stakers het bedrag, dat de ver huizing zou hebben opgebracht en opnieuw vertrok de verhuiswagen leeg. De politie werd er nu van in kennis ge steld, die zich 'smiddags, toen voor de derde maal een verhuiswagen, weer van een an dere onderneming, besteld was, naar de straat begaf om eventueele wanordelijkhe den tegen te gaan. De politie behoefde evenwel niet in te grijpen, daar er geen wanordelijkheden plaats vonden. Alleen wer den ook nu de verhuizers door de stakers ingelicht, dat zij bij een werkwillige waren besteldde verhuizers verklaarden zich so lidair, zoodat zij met een leegen_wagen weer weggingen. In overleg met de politie is toen door den werkwillige en een vierde verhuisonderne- ming een plan beraamd om 's nachts te gaan verhuizen. Dit plan werd angstvallig geheim gehouden. Maar niettemin hadden de stakers met hun aanhang er iets van vernomen of er een vermoeden van gehad. Het viel de politie dan ook op, dat de men- schen in verschillende woningen maar niet naar bed gingen en dat er zich in de straat een groot aantal menschen bevonden. Om drie uur in den nacht ging de politie er toe over om de Beverstraat voor een groot deel af te zetten. Om vier uur verscheen de ver- liuisauto in de straat. De menigte nam nu een dreigende houding aan, zoodat de po litie een charge moest uitvoeren. Een groot aantal bewoners van de hui zen in het afgezette deel der straat bleef nu door de geopende vensters en vanaf de daken de politie en de' verhuizers uitjouwen Daarop heeft de politie bevel gegeven de ramen te sluiten en daken te verlaten. Hier aan werd vrij spoedig gevolg gegeven. Al leen op een plat dak bevonden zich een tiental personen, die aan het bevel geen ge volg wilde geven en die door bleven gaan met schreeuwen. Ter waarschuwing heeft de politie toen een revolverschot in de lucht gelost, waarop de menschen het dak verlieten. Toen kon er toe worden overge gaan om den verhuisboedel in de vracht auto te laden. Dit geschiedde zonder ver dere incidenten. Nieuwe moeilijkheden deden zich echter voor, toen de geladen verhuisauto den tocht naar IJsselmonde ging aanvangen. Voorbij de afzetting in de Beverstraat bleek de rijstraat over de geheele breedte te zijn opengebroken, zoodat de auto moest keeren en via een omweg, de richting naar IJsselmonde moest opzoeken. Vrijwel over al waar de verhuisauto langs kwam bleek de straat bedekt te zijn met spijkers, prik keldraad en stukken karton, waarin spijkers waren geslagen. De auto wist deze hinder nis echter zonder ongelukken te passeeren. Onder geleide van een aantal agenten werd de reis naar IJsselmonde voortgezet. De Varkenoordsche Blindenweg, dien men langs wilde gaan, bleek ook over de geheele breedte te zijn opgebroken, zoodat opnieuw een omweg moest worden genomen om IJs selmonde te bereiken. De opgebroken straten zijn gistermorgen in de vroegte weer hersteld door werklie den van Gemeentewerken. DE ONGEWENSCHTE VREEMDELINGEN TE UTRECHT. Communistisch tooneelgezelschap over de grens gezet. Omtrent de arrestatie van een gezel schap Duitsche communisten te Utrecht, meldt het „U. D." nog het volgende: Op last van den hoofdcommissaris van politie, den heer Schuitemaker, zijn gis teravond 22 jeugdige Duitschers aangehou den, die hier in Utrecht een voorstelling dachten te geven voor een oommunistischen lering in het N.V. Huis. Deze aanhouding geschiedde op grond van de omstandigheid, dat de Duitschers werden beschouwd als ongewenschte vreemdelingen; zij zijn door de Utrechtsche politie per auto over de grens gebracht. Nader vernamen wij, dat. tot het gezel schap jeugdige Duitschers drie vrouwelijke leden behoorden. Zij maakten mot hun twee-en-twintigen deel uit van een tooneel- club, die den naam draagt van „Die blauen Bluscn" cn voornamelijk opvoeringen geeft voor communistische vereenigingen. Het gezelschap was gisteren per autobus uit Rotterdam naar Utrecht gekomen, op een afspraak, om des avonds op te treden voor een z.g. besloten kring van communisten, die bijeen zouden komen in het N.V. Huis aan de Oude Gracht. Van regeeringswege moet een opdracht gegeven zijn om aan deze Duitschers het verder verblijf in ons land te ontzeggen en aan deze opdracht werd gisteravond gevolg gegeven. De le den der Duitsche tooneelclub waren pas in het N.V. Huis aangekomen, toen hun op last van den hoofdcommissaris werd aangezegd, dat zij werden aangehouden als ongewenschte vreemdelingen en als ar restanten werden beschouwd. Het gezelschap werd hierna per auto overgebracht naar het politiebureau aan de Tolsteeg, waar zij den hoofdcommissa ris werden voorgeleid. De leden van het gezelschap verzetten zich niet tegen hun aanhouding. Nadat zij ondervraagd waren, werd het gezelschap verdeeld over het po litiebureau aan de Tolsteeg en het hoofd bureau van politie aan het Paardenveld, waa* den Duitschers nachtlogies werd verleend. Hedenochtend vroeg zijn zij met twee autobussen van den gemeentelijken tramdienst naar Zevenaar gebracht onder polibie-geleide, om daar over de grens to worden gezet. De Duitschers vertoefden blijkbaar reeds enkele dagen in ons land, dat zij op kunne passen-waren binnengekomen. Hun verblijf bij ons te lande moet intusschen reden heb ben opgeleverd, om dat verblijf niet langer te gedoogen. ROEIEN LAWNTENNIS Het 50-jarig bestaan der Utrechtsche Stud. Sportver. „Sphaerinda". Het bestuur van den Ned. Lawntennis- Bond heeft aan „Sphaerinda" ter gelegen heid van haar tiende lustrum een zilveren vaas aangeboden. Daar, zooals bekend de heer W. Karsten houder is van den wissel beker, uitgeloofd door den Senatus Vete- ranorum voor het Heeren enkelspel, heeft het bestuur van sphaerinda", zeer er kentelijk voor deze geste van den Neder- landsohen Lawntennisbond besloten deze vaas uit te loven als wisselprijs voor het Dames-enkelspel. MOTORSPORT HET WERELDSNELHEIDSRECORD. De Engelsohe motorrenner Kaye Don, die met de nieuwe motorboot „Miss Eng land III" gisteren op het Gardameer in Italië een proefvlucht maakte, bereikte een snelheid van honderd mijl per uur. Kaye Don verklaarde, buitengewoon voldaan te zijn over de inrichting van de boot en dat hij de volgende week bij de race om de d'Annunzio trophee op het Gardameer zal trachten het wereldrecord van 111 mijl per uur, dat op naam staat van den Ameri kaan Garwood, te verbeteren. WIELRENNEN VAN DE STADIONBAAN. Na den zomerschen dag waren gisteren avond duizenden wielersportliefhebbers op getrokken naar het Olympisch Stadion, waar de openingswedstrijden van dit sei zoen werden gehouden. Om precies aoht uur werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs (in totaal 13 I ritten) telkens over 1 km.: I Eerste rit: 1. Cornelisse, 2. Sabbé, 3. j Jansen; tweede rit: 1. D. van Dijk, 2. J. Looyen, 3. Bosman; derde rit: 1. K. v. d. Veen, 2. De Bruin, 3. Wals; vierde rit: 1. B. van Dijk, 2. Ooms, 3. J. de Rijk; vijfde rit: 1. v. d. Linden, 2. Homma, 3. Groot; zesde rit: 1. Pelser, 2. v. Wijk, 3. B. Leene; zevende rit: 1. J. v. Egmond, 2. A. Loozer, 3. P. Leenen. Herkansingsrittenle rit: 1. Sabbé, 2e rit: 1. B. Leenen. Halve beslissingen: le rit: 1. v. d. Lin den; 2e rit: 1. B. Leene; 3e rit: 1. J. van Egmond. Beslissing: 1. Van Egmond; 2. t. d. Linden; 3. B. Leene. Wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders, te verrijden in drie ritten, telkens over 25 km. (50 ronden) met pun tentelling. Eerste rit: 1. v. d. Wulp. Tijd 19 min. 16 sec. (baanrecord 18.34.8); 2. Linart (50 m.); 3. Sohlebaum (110 m.); 4. Grassin (450 m.); 5. Benoit (875 m.); 6. Leddy (1600); 7. De Graaf motorpech. Tweede rit: 1. Schlebaum. Tijd 19 min. 32.8 sec.; 2. v. d. Wulp (80 m.); 3. Benoit ("350 m.); 4. Grassin (360 m.); 5. De Graaf (650 m.); 6. Linart (700 L Leddy (1250 m.). Derde rit: 1. Grassin, 20 min. S sec.; 2. Linart (10 m.); 3. Sohlebaum (20 m.); 4. v. d. Wulp (40 m.); 5. Benoit (400 m.); 6. Led dy (425 m.); 7. De Graaf (1800 m.). Totaal uitslag: 1. van der Wulp (7 pnt.); 2. Sohlebaum (7 pnt.); 3. Grassin (9 pnt.); 4. Linart (10 pnt.); 5. Benoit (13 pnt.); 6. Leddy (19 pnt.); 7. De Graaf (19 pnt.). Wedstrijd met motorgangmaking voor B-stayers: 20 km.: 1. Domhof, 2. Korf, 3. v. d. Valk, 4. Bouquet. Rit wegens regen niet uitgereden. DE HOLLANDIA- WEDSTRIJDEN. EEN AVONDPROGRAMMA ALS INZET. De voorwedstrijden. Gisteravond is, wel op bijzonder kalme wijze, het Hollandia-roeifeest op den Oude Rijn te Alphen begonnen. Waaraan die mindere drukte te wijten? Ongetwijfeld zul len de tijdsomstandigheden ook hier haar invloed wel doen gelden, doch we meenen I veeleer, dat het vrijwel onbeduidende pro- i gramma met slechts een vijftal wedstrijd- nummers hier wel de grootste faotor ge- j weest zal zijn, waardoor menigeen den dag I van Vrijdag zal hebben willen afwachten, j Waarom trouwens zoo laat werd begon- nen, hetgeen ook heden Vrijdag het geval is, blijft ons nog altijd een raadsel. Er - moest gisteravond hard gewerkt worden om vóór donker gereed te komen en ook heden zal dit het geval zijn. Een beetje meer tijdsruimte dan tusschen 1.20S uur voor niet minder dan 28 races ware zeker welkom geweest. I Velen zal het verheugen, dat het beken- I de muziekgezelschap van Duitsche musici j weer zijn plaats onder het bekende zeildoek heeft ingenomen, om na het einde van een race de winnende ploeg met het clublied te begroeten, als valt het nog al erg op, dat I verscheidene vereenigingen geen clublied I schijnen te bezitten. I Eén ding ziet men op dit Hollandia- i festijn niet: de persauto, waarvan niet al leen de pers, maar vele coaches en suppor ters steeds dankbaar gebruik maakten. De pers wordt nu door Hollandia zelf bediend door middel van communiqué's. Dat zulks vrij eenzijdig werkt zal niemand willen ont kennen. Wij kunnen deze maatregel dan ook verre van toejuichen, al staat daar dan ook tegenover, dat we in Hotel 's Mole naars bij Bram Griethuizen een aardig zitje hebben gevonden, waar we tenminste nog iets van de wedstrijden, n.l. de finish, kun nen zien. Te vijf minuten over half zeven viel het eerste startschot. Dat was voor de eerste heat van do Jonge Sciff A. Hierin kwamen uit Nautilus (IRL de Vries) en Laak (J. H. Oos terhuis). Beide sciffeurs gaan goed weg en blijven voorloopig gelijk. De Vries komt op 800 M. een halve lengte voor en loopt daar na nog meer uit. Even sturen beide roeiers slecht, maar invloed op het eindresultaat heeft dit niet. De uitslag werd: 1. Nautilus in 8 min. 41 3/5 sec.; 2. Laak in 8 min. 42 1/5 sec. In de tweede heat ging de strijd tus schen Amstel (B. H, Gosselaar Beerta) en Njord (J. J. Vriezendorp). De Leidenaar start heel goed £n neemt vrijwel onmidde- lijk de leiding, zoodat hij op 500 M. reeds een lengte voor is. Er zit weinig spanning in deze race, wijl Vriezendorp onbetwist de sterkste is. Op 1500 M. probeert Gosselaar Beerta door 'n aardigen spurt wel in te loopen, maar Vriezendorp geeft hem geen kans, waarna- hij tenslotte onbedreigd wint. Uitslag: 1. Njord in 9 min. 4 4/5 sec. Oude Sciff. De eerste heat ging tus schen Laak (H. J. Mulder) en Spaarne (P. Timmermans). Aanvankelijk is de Spaarne- sciffeur goed voor, zelfs een lengte, maar de Laakman weet weer gelijk te komen. Toch geeft Timmermans zich niet gewon nen en hij wint tenslotte op fraaie wijze. Uitslag: 1. Spaarne in 8 min. 43 sec.; 2. Laak in 8 min. 48 1/5 sec. De tweede heat in dit nummer tusschen Arsa (B. J. Boerma) en Leythe (Ir. S. W. J. Westendorp) ging niet door wegens ziekte van laatstgenoemde Hierdoor komt Boer- ma heden in de semi-finale. Overnaadscihe Sciff Begin- I n e 1 i n g e n. In de eerste heat versche- j nen aan de start Arsa (F. N. J. R. Ooms) i en Hoop (C. Limperg), doch de start werd een mislukkig, wijl de Arsa-roeier waar- schijnlijk voor het eerst op een wedstrijd j uitkwam en het. commando van afvaart niet j begreep. Hij bleef dan ook liggen, zoodat opnieuw gestart moest worden. In het roeien zelf deed Ooms het beter. I Hij begon echter ook hier slecht, want op 500 M. sloeg hij met den bakboordriem tegen een der piketten, waardoor hij moest laten loopen en achter geraakte. Op 800 M. was Limperg twee lengten voorgekomen, doch hij stuurde verbazend slecht, waar door hij zijn baan onnoodig verlengde. Op de helft der baan was het verschil tot één lengte teruggebracht. Daarna begon Ooms goed in te loopen, terwijl Limperg geen uit- J uithoudingsvermogen meer heeft en achter geraakt. Ooms won daardoor nog onbe dreigd. Uitslag: 1. Arsa in 9 min. 12 sec.; 2. Hoop in 9 min. 16 sec. In de tweede heat bonden Amstel (P. W. H. v. Blijenburgh) en Laak (S. J. Uitterdijk) den strijd tegen elkaar aan. Aanvankelijk geleek het een onbelangrijke strijd te zullen worden wijl laatstgenoemde ondanks hij den minst voordeeligen boei had, op 800 M. reeds twee lengten voorsprong had. Op het midden der baan tot 400 M. voor het einde was het dan ook een onbelangrijke strijd, maar daarna kwam v. Blijenburgh geweldig opzetten om gelijk te komen, de leiding te nemen en tenslotte fraai te winnen. Uitslag: 1. Amstel in 9 min. 3 4/5 sec.; 2. Laak. Hierna werd begonnen met het nummer Overnaadsche Vier Beginne lingen. Voor dit nummer hadden niet minder dan tien ploegen ingeschreven. Aan vankelijk had men de Cadetten laten ver vallen, waardoor men drie races van drie ploegen te zien zou krijgen, doch zij hand haafden hun inschrijving zoodat de eerste heat gesplitst moest worden. Het was in tusschen al half acht geworden, zoodat de avond begon te vallen en voordat de vier de heat afgeloopen was, begon het reeds aardig te schemeren. Om op tijd terug te komen met de autobus hoorden we geen GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT (Ver volg). De huren der woningbouw- vereeniging. Na de uiteenzetting van het standpunt van B. en W. stelde de heer Nijssen voor deze aangelegenheid te behandelen in co mité-generaal, welk voorstel door de heeren Spierenburg en Jansze werd ondersteund. De voorzitter ontraadde dit voorstel ten zeerste, omdat het van belang is dat deze aangelegenheid in het openbaar wordt be sproken. Wethouder van der Laan zegt, dat B. en W. hun gevoelen hierover kenbaar heb ben gemaakt en ook hij acht het beter, dat het publiek kennis van deze zaak 'krijgt. Men behoeft wel niet voor het publiek te spreken, doch het is wel eens raadzaam, dat dit geschiedt. Overeenkomstig het reglement van orde gaat men over het voorstel van den heer Nijssen beraadslagen in comité-generaal. Na ongeveer 5 minuten wordt de verga dering wederom geopend, waarna de heer Nijssen zegt wel eens gehoord te hebben, dat men niet meer dan 1/6 van zijn inko men mag verwonen. De buren van de wo- ningbouwvereeniging zijn voor de inkomens van de huurders te hoog. Hoe moet men dit probleem evenwel oplossen zonder de financieele positie der woningbouwvereeni- ging en die van de gemeente hierin te be trekken of om de minst mogelijke nadee- lige financieele gevolgen te hebben. Spre ker zal zijn houding aan de hand der be sprekingen bepalen. De heer Spierenburg heeft van de theorie door den heer Nijssen geopperd meer ge hoord en ziet er geen andere mogelijkheid in dan huurverlaging ofschoon dit een fi nancieel nadeel van de gemeente zal te weeg brengen. De heer van der Voet heeft het gefrap peerd, dat B. en W. in hun prae-advies een aanhaling hebben gedaan uit het rapport van de staatscommissie-Vliegen betreffen de huurverlaging enz. Hiermede kan spre ker zich niet vereenigen, omdat dit rapport geen rekening heeft kunnen houden niet de huidige crisis. Spreker wenscht geen huur verlaging, doch alleen wil hij de menschen, die in de onmogelijkheid zijn om te vol doen aan hun verplichtingen om de ge heele huur te beialen een reductie van de huur geven. De theorie, verkondigd door den heer Nijssen, is niet geheel en al door te voeren. Men moet rekening houden met de inkomens van de huurders. Verschillen de huurders zullen gemakkelijk aan hun verplichtingen kunnen voldoen, terwijl andere daarentegen met moeite en soms niet geheel en al hieraan kunnen voldoen. De heer de Groot spreekt zich uit voor een goede huurverlaging omdat het z.i. een onmogelijkheid i9 om met een inkomen van 21.een wekelijksch© huur te betalen van 4.tot 5.Bovendien zijn er nog huurders die het met een minder inkomen moeten doen zooa-ls de werkloozen, die dan slechts gemiddeld de helft van het genoemd inkomen hebben. De heer Vester gevoelt eveneens wel iets voor een huurverlaging, dooh wanneer men hiertoe overgaat moet men voor alle bewoners de huur verlagen en geen uitzon deringen gaan maken. Hij ziet hierin even wel, zooals B. en W. terecht in hun advies hebben laten uitkomen, een financieele strop voor de gemeente. De voorzitter zegt, dat de heer Van der Voet een zinsnede van het advies van B. en W. heeft aangevallen, doch dat dit ge heel ten onrechte is geschied. Hiermede toonde dit ooilege alleen aan dat men re kening heeft te houden met de exploitatie van den woningbouw in het algemeen. De huren in deze gemeente zijn niet abnormaal hoog, zooals in het genoemd rapport-Vlie gen wordt aangehaald, welke .woningen over het algemeen gebouwd zijn in de dure oorlogsjaren. Integendeel zij zijn hier mid delmatig en zeer zeker niet te duur voor de geriefelijke huizen van onze woning- bouwvereeniging. Ofschoon de bewoners van de huizen momenteel deze huur mis schien volgens hun inkomen niet kunnen opbrengen mag men toch niet uit het oog verliezen, dat de exploitatiekosten moeten worden gedekt, waarvan het gevolg is,'dat de huren niet kunnen worden verlaagd. Indien deze huizen privé-bezit waren zou den zij zeker een hoogere huurprijs moeten opbrengen. Het voorstel van B. en W. acht spreker het meest aannemelijke en het doeltreffendste. De heer Spierenburg vindt het billijker een algemeene verlaging dan enkele perso nen te verlagen in huurprijs. De heer Van der Voet betoogt, dat er uitkomst moet worden gezocht voor de menschen, die werkelijk in de onmogelijk heid zijn deze huren te betalen. Spreker is er voor om wanbetalers en niet-willige huurders zoo straf mogelijk aan te pak ken, zooals in het voorstel van B. en W. is voorgesteld. Wethouder van der Laan zpgt, dat het gemakkelijk zeggen is, zooals de heer de Groot heeft gezegd, om voor een goede huurverlaging te zijn, doch hiermede is de woningbouwvereeniging noch de gemeente gered. Men moet de woningbouwvereeni ging bezien van de commercieele zijde en geheel beschouwen als eene gewone zaak. Het eenige verschil is evenwel, dat de wo ningbouwvereeniging geen winst behoeft te maken en ook niet maakt en dat de be- heersdaden dezer zaak door het bestuur geheel belangeloos worden gedaan, hetgeen in dezen tijd een zwaar en verantwoordelijk werk is, waarvoor de leden van dat be stuur alle lof toekomt. Het voorstel van B. en W. beoogt het helpen van de woning bouwvereeniging in deze moeilijkheden. Dit college zegt handhaving der huren en degenen die huurschuld hebben zoo sterk mogelijk aanpakken. Indien evenwel bij zondere omstandigheden zich voordoen en men werkelijk overtuigd is van de on macht tot betalen der huur kan de ver- eeniging in overleg met B. en W. toestaan dat tijdelijk een reductie wordt verleend, hetgeen niet beteekent verlaging van huur. Immers zoodra deze personen het normale loon verdienen moeten zij de volle huur prijs wederom betalen, hetgeen niet het geval zal zijn bij huurverlaging. Hiermede verkrijgt men een zoo klein mogelijke fi nancieel nadeel en de grootst mogelijke exploitatiedekking. Nadat nog hierover eenigen tijd was ge discussieerd bracht de voorzitter het voor stel van B. en W. in stemming, welk voor stel werd aangenomen met 7 stemmen voor 2 tegen, die van de heeren de Groot en Spierenburg. Het lid van der Voet, voor zitter van de Woningbouwvereeniging ver liet tijden® de stemming de zaal. Rondvraag. Bij de rondvraag wenschte d© heer van der Geer namens den raad, oudste raads lid in jaren, den voorzitter geluk met zijn herbenoeming tot Burgemeester dezer ge meente. De voorzitter dankte den heer van der Geer voor zijn gelukwensch namens den Raad tot hem gesproken. De heer Witteman informeerde naar een ingekomen schrijven betreffende de tarie ven van de waterleiding en zou dit schrij ven gaarne thans behandeld zien. •De voorzitter zegt, dat het door den heer Witteman bedoeld schrijven eerst heden morgen is ingekomen en dat hij voorstelt om dit eerst ter fine van advies in handen van B. en W. te stellen, waartoe zonder hoofdelijke stemming werd besloten. De heer Vester vroeg of het contract met de lichtfabrieken van Leiden bijna ten ein de was en of de mogelijkheid niet bestond om voor de levering van electriciteit en ga® billijker tarieven konden worden bedongen, aangezien deze tarieven nogal hoog ziju. De voorzitter zegt, dat het contract met Leiden nog ongeveer 13 jaar loopt. De mo gelijkheid goedkoopere tarieven te verkrij gen is reeds in studie genomen door de ge zamenlijke gemeenten die van Leiden gas en electriciteit betrekken, hetgeen spreker veel doelmatiger acht dan dit afzonderlijk te doen. Geen feestelijkheden in dezen tijd. De heer Nijssen vroeg, of er reeds ver gunning was gevraagd om dit jaar weder om Oranjefeesten te houden. Spreker ver zoekt den voorzitter hiervoor, gezien de tijdsomstandigheden, geen vergunning te verleenen. De voorzitter zegt, dat er nog geen ver gunning is gevraagd en verwacht, dat de feesten toch niet door de Oranjecommissie zullen worden georganiseerd. Met den wensch van den heer Nijssen zal hij reke ning houden. De heer van der Voet informeert, of de steunverleening in deze gemeente evenals in Hillegom ook met 15 Juni a.s. stop gezet zal worden. De voorzitter zegt, dat dit gemeenschap pelijk is overeengekomen tusschen de ge meenten in de bloembollenstreek, doch dat hiervoor eerst nog een vergadering zal worden gehouden. Vervolgens vraagt de heer Van der Voet, of het' niet wenschelijk is om ook het orga- niseeren van balavonden door de jongelui te beperken met het oog op de slechte tij den, evenals het Oranjefeest. De heer Spierenburg onderschrijft dit. De voorzitter zegt hierover zijn meening te hebben en dat hij het sluitingsuur reeds vroeger heeft gesteld dan waarvoor verlof was gevraagd. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De publieke tribune was geheel bezet. tijden opnoemen en volstaan we met de volgorde van aankomst. Deze was: le heat: 1. Cadetten; 2. Hoop. 2e heat: 1. Triton; 2. Viking. 3e heat: 1. Amstel; 2. Laga; 3. Willem III. 4e heat: 1. Nereus; 2. Spaarne; 3. Argo. V raag: Hoe kan men een vetvlek ver wijderen uit een leeren tasch? Antwoord: Verwijder de vetvlek met benzine of tetra. Wrijf de taseh daarna met schoen-crême in de juiste kleur. V raag: Hoe verwijdert men bloedvlek ken uit een wollen costuum? Antwoord: Spoel het kleedingstuk plaatselijk met koud water. Verdwijnt de vlek op deze wijze niet, gebruik dan lauw warm pekelwater of maak een taaie pap \an tarwestijfsel en water en leg die op de vlek. Laat de pap drogen en klop ze a-f. Bij oude vlekken moet men dit eenige ma len herhalen. Vraag: Hoe moet ik uit een bruine leeren motorjekker vlekken en kalen plek ken verwijderen? Antwoord: Verwijder de vlekken met benzine of tetra. Wrijf de kale plekken stevig in met bruine schoen-crême. Gebruik hiervoor een borsteltje. Wrijf daarna uit en om afgeven te voorkomen kan desnoods nagewreven worden met witte schoen- crême.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10