DONDERDAG 19 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildfc: Hoogste barometerst.: 769.5 te Münohen. Laagste barometerst.: 754.4 te Valencia en Blacksod. achting tot den avond Mei: Zwakke tot mati ge Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Waarschijn lijk droog weer be houdens kans op on weer. Iets warmer. De depressie op den Oceaan bleef vrij wel ter plaatse liggen, terwijl ook de hoo- ge druk in 'het Zuid-Oosten van het gebied slechts zeer weinig afnam. In het Noord- Oosten echter is de barometer onder in vloed van een uit Finland komende depres sie sterk gedaald, zoodat een strook van lagen druk bezig is zich te vormen, die het Zuid-Westen met het Zuid-Oosten ver bindt. Indien de uitloopers van de Weste lijke depressie, die zich ver Zuidwaarts uitstrekt, m Zuid-Frankrijk den druk nog iets doen dalen, is een aanhouden van den wannen gemiddeld Zuidelijken luchtstroom voor onze streken waarschijnlijk en is afge zien van de kans op onweer droog weer te verwachten. Behalve te Memel, dat 20 m.M. meldt en in een paar stations van 6 m.M. viel vrijwel nergens regen van beteekenis. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags "te half drie 19.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Donderdagnamiddag 8.23 uur tot Vrijdagmorgen 3.31 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 20 Mei voorm. 2.15 uur en nam. 2.40 uur. WATERTEMPERATUUR. ZweminricUting Hooge Rijndijk: 7 uur 19.5, 12 uur 19.5 en 3 uur 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": om 7 uur: 18, 12 ur 18.5 en 3 uur 19 gr. C. DE VEILIGHEID VAN HET VERKEER. Voor de Haagsche Ktechtbank heeft hedenmorgen in hooger beroep terecht ge staan de 27-jarige H. J. J., technicus te Leiden. Bij vonnis van den kantonrechter te 's-Gravenhage was hij veroordeeld tot f 50 boete, subs. 10 dagen hechtenis, orndar. hij op den Rijksstraatweg onder Wassenaar in October 1931 de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht, doordat hij op zijn motor fiets met een groote snelheid rijdende, niet voldoende acht had geslagen op de uitge stoken richtingswijzer van een auto, die voor hem uitreed en waarvan de bestuur der de richtingswijzer zou hebben uitgesto ken ten teeken, dat. hij van richting wilde veranderen. Hierdoor was de motorrijder in botsing gekomen met de auto. Het O M. achtte de schuld van verd. niet bewezen en requireerde vrijspraak. De raadsman van verd. mr. L. Weyl te Leiden, sloot zich hierbij aan. Vonnis over 14 dagen. Het Kienverbod. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de zaak van den procureur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, tegen een arrest van dat Hof, waarbij van rechtsvervolging zijn ontslagen W. en P. J. A. te Kerkrade, voorzitter en secretaris van een kienclub aldaar. Deze club was opgericht naar aanleiding van een gemeentelijke verordening, die het kienen in het openbaar verbiedt. De dag vaarding in deze zaak was opgebouwd op grond van art. 254 W. v. St. dat ha zardspel strafbaar stelt. De rechtbank achtte de vereeniging camouflage, maar het kienen geen hazardspel en ontsloeg de verdachten van rechtsvervolging. De Hooge Raad heeft thans het ar rest vaan het Hof vernietigd en, ten principale rechtdoende, het ten laste ge legde strafbaar verklaard en verdachten veroordeeld tot 10.— boete subs. 5 da gen hechtenis. ACADF.MJENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Indisch recht de hceren C. M. F. Meijer (den Haag) en Licm Tjoen Ho (den Haag); Economisch candidaats-examen Indolo gie de heer K. E. von Bose (Voorburg). STADSNIEUWS HET VIJFDE EUCHAR. TRIDUUM VOOR ZIEKEN. Dit jaar zal het Euchar. Ziekentriduura plaats vinden op 6, 7 en 8 Juli a.s. in de St. Joseph-kerk aan den Heerensingel. Het Ziekentriduum is bedoeld voor alle zieken, die zelden of nooit ter kerke kun nen komen, dus in den gewonen zin van het woord „geen loopende zieken". Alle zieken, die aan het Triduum wen- schen deel te nemen, moeten bij aanvrage tot deelneming een bewijs van den behan- delenden geneesheer overleggen, waarop o.a. vermeld moet staan: of de(n) zieke vervoerd mag worden en hóe: hetzij met gewone auto hetzij met ziekenwagen en verdere bijzonderheden. Deze dokters-bewijzen zijn verkrijgbaar voor Leiden: bij het Secretariaat: Ha ven 36 en bij de Eorw. Zusters der Wijk verpleging; voor de Dorpen: bij den Z.Eerw. heor Pastoor of de(n) plaatselijke(n) Correspon dente). Verder is noodig een aanbeveling van den Parochiegeestelijke. Iedere zieke moet worden ingeschreveq om aan het Triduum te kunnen deelnemen: wie niet is ingeschreven, ontvangt geen toegangskaart. De inschrijving is geopend vanaf heden en sluit uiterlijk den 6en Juni a.s., uitslui tend aan de adressen: voor Leiden: Secretariaat Haven no. 36 's avonds van 79 uur; voor de Dorpen: bij de(n) plaatselij- ke(n) Correspondent(e). Aangezien het getal deelnemers(-sters) jaarlijks grooter wordt, verwacht het Co mité ditmaal weer een zeer groot aantal zieken uit Leiden en Omgeving. Tijdige" aanmerking is dus gewenscht en noodig, terwijl het verzoek van het Comité, om bij kerk-collecte of bij huisbezoek dit schoone werk v. h. Zieken-Triduum „flink" te steu nen, geen nader betoog behoeft. DE GRAAL. Men verzoekt ons mede te deelen, dat vanaf hedenavond tot en met a.s. Donderdagavond het clubgebouw van de Graal gesloten is. Vrijdag 27 Mei zijn er weer bijeenkomsten van de clubs. HET VERKEER TE LEIDEN. De spoorhavenbrug aan den Haagweg. In den Haagweg ligt over de Spoorha- ven, juist voor den overweg in de lijn Lei denWoerden, «jen brug, waarvan de breedte tusschen de leuningen 4.50 M. be draagt. De trottoirs hebben eene breedte van 0.65 M., zoodat voor het rij verkeer een breedte van 3.20 M. beschikbaar is. Deze geringe breedte is oorzaak, dat slechts verkeer in éen richting mogelijk is, met het gevolg, dat op dezen zeer druk bereden weg elk oogenblik stagnatie in het verkeer optreedt. Aangezien het in verband met het druk ke plaatselijke verkeer in hooge mate ge wenscht is, dat deze brug vervangen wordt door een brug, geschikt voor verkeer ui beide richtingen, heeft de B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, zich tot Gemeentewerken van Leiden gewend om te vernemen of reeds plannen tot ver vanging van deze brug m voorbereiding zijn. (Reeds eerder is een adres, wij meenen van den A. N. W. B. tot B. en W. dezer Gemeente gericht. Zooals echter bekend is deze brug eigendom van de Ned. Spoor wegen). De tramhalte op de Utrechtsche brug. Op de Utrechtsche brug over den Singel tusschen de Hooge Woerd en de Hooge Rijndijk alhier bevindt zich een halte van de tram voor beide richtingen. De breedte van het rijvlak bedraagt 4.30 M. waarop zich üet dubbel spoor van de trambaan bevindt, dat de geheele breedte van het rij vlak in beslag neemt. Zoodra een tram op de brug stilstaat, is zulks evenzeer noo dig voor het geheele verkeer. Aangezien er over de brug een zeer druk verkeer plaats heeft, is het zeer gewenscüt, de tramhalte te verplaatsen, bijv. naar den Hooge Rijndijk, zoodat het verkeer over de Utrechtsche brug regelmatig kan doorgaan. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland verzocht het Leidsche Gemeentebestuur tot de verplaatsing van deze tramhalte wel zijn medewerking te willen verleenen. Don Kozakken-koor „Platoff". Onder auspiciën der N.V. Int. Con certdirectie Ernst Krauss zal het be roemde Don Kozakken-koor „Platoff, di recteur N. Kostrukoff, na een zeer suc cesvolle tournee door Zuid-Amerika, Zuid en Noord-Afrika, Spanje, Frankrijk en België, volgende week een groote tour nee door ons land beginnen. Op 17 Juni zal het koor hier ter stede een concert geven. Postagentschap Morschweg. De Directeur van het Postkantoor ves tigt de aandacht van de bewoners van den Haagweg en omgeving op het Postagent schap annex telegraaf en telefoonstation aan den Morschweg, gelegen vlak tegenover de nieuwe brug, waar nagenoeg alle post zaken worden behandeld als zegelverkoop, aanneming en uitbetaling van postwissels, aanneming van girostortingen, uitbetaling van post chèques, aanneming van binnen- landsche en voor- enkele landen bestemde buitenlandsche postpakketten, aanneming van belastingbetalingen, spaarbankinlagen en terugbetalingen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 757. Coöperatieve Boe renleenbank, Noordwijk, Wiihelminastraat 27. Uitti*. Voorz. Raad v. Toez.: P. de Groot, Noordwijk, d.d. Nov. 1931. N. Lid Raad v. Toez.: J. Th. J. de Groot, Noordwijk. 5124. „Wienerhaus", Leiden, Breestraat 32, handel in parfumeriën, toiletartikelen, byouterieën. Vest. fil.Leiden, Haarlem merstraat 64, d.d. 13 Mei 1932. 4530. Pianohandel van 1793, fa. Pelten- burg, Leiden, Breestraat 109, piano's, vleu gels, radio, muziek. Bijv. uitgeoef. bedr.: Afd. fijnmeubelen en karaerbiljarts. Nieuwe inschr ij vingen. 6018. W. te Kolste, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 29, handel in rijwielen, enz., meubelen en aanv. artikelen. E.: W. te Kolste, Alphen a. d. Rijn. Woningbouwvereeniging „Ons Belang''. Giteravond hield bovengenoemde Ver eeniging in „Prediker" haar jaarvergade ring. De Voorzitter, de heer J. Gerritsen open de haar met een toepasselijk woord en deed 'n greep uit hetgeen in 't afgeloopen jaar had plaats gehad, als 't in gebruik nemen der nieuwe woningen en het bouwen van schuren aan het 4de bouwplan aan het Haagweg-kwartier. Hierna volgden enkele mededeelingen en het verslag der kascommissie, die alles in goeden staat had gevonden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden na enkele kleine op merkingen goedgekeurd. Hierna kwam het verkiezen van een se cretaris aan de orde, wegens bedanken van den tegenwoordige, den heer J. J. B. Faure Den voorzitter speet het, dat de secretaris heenging en hij bedankte hem in sympa thieke woorden voor zijn accuraat werk. Zelfs werden er uit de vergadering nog pogingen gedaan hem te behouden, doch ook dit had geen resultaat. De secretaris dankte in een kort woord allen, die het hem hadden mogelijk gemaakt, dat hij zijn taak met liefde kon vervullen. Als secretaris werd daarop gekozen de heer P. J. Schouten, Alexanderstraat 30, Deze nam met een kort woord deze benoe ming aan, evenals zijn voorganger zich in aller welwillendheid aanbevelend. De Voorz. en Penningm., resp. do hee- ren J. Gerritsen en H. Oudshoorn, werden op voorstel uit de vergadering bij accla matie herkozen. De periodiek aftredende, doch herkiesbare, bestuursleden de heeren Joh. v. d. Bosch, J. Hansen en H. v. d. Wijngaard werden allen herkozen, terwijl als nieuw bestuurder werd benoemd de heer C. Paauw. In de kascommissie werd gekozen de heer H. Fakkel. Enkele nieuwe leden wer den aangenomen en één lid geroyeerd. Na een drukke rondvraag kon de voor zitter deze zeer matig bezochte vergade ring sluiten De 52-jarige aannemer W. F. M. heeft op een bouwwerk aan de Sumatrastraat een betonnen paal op het rechteronderbeen ge kregen, waardoor dit brak. Door den E. H. D. werd de man naar het St. Elisabeth- gesticht vervoerd. De heer A. Schouten alh?er is te den Haag geslaagd voor het voorloopig di ploma B. van het machinisten-examen. UIT DE OMGEVING Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Jan Willem, z. van W. C. Lamain en A. G. Tromp. Marijke, d. van G. van Heusdon en M. H. Blanken. Ma- rinus, z. van F. J. C. B. Bckooij en M. van Mastrigt. Nicolaas Maria, d. van N. de Water en J. Verhaar. Jannetje Hendrica, d. van G. Kromhout en A. de Mooij. Gehuwd: W. van Zalingen jm. en M. A. Mooij jd. C. W. Snooker jm. en E. M. Oudshoorn jd. P. J. van der Ham jm. en M. van Tongeren jd. D. S. Lefeber jm. en L. Hogewoning jd. J. Lens jm. en M. C. C. Segaar jd. H. Zaalberg jm. en Th. S. M. van Beek jd. A. O. Zirkzee jm. en M. Mieloo jd. Overleden: C. van der Plas m. 68 j. Th. G. de Jong zn. 2 mnd LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER. CONTINGENTEERINGSWETTEN. De motie-Kortenhorst omtrent het on gedaan maken van den maatregel betref fende invoer van bovenkleeding, vallen de onder de Crisis-in voer wet, bij pakjes ter waarde van ten hoogste 40.wordt verworpen met 5226 stemmen. Het wetsontwerp regelende den in voer van schoeisel wordt aangenomen met 5623 stemmen. Dat betreffende wollen- en halfwollen stoffen wordt aangenomen met 5029 stemmen. Dat betreffende tricotgoederen wordt aangenomen met 5524 stemmen. Het gewijzigde amendement van Hel- lenberg Hubar op het wetsontwerp tot regeling van den invoer van bovenklee ding wordt verworpen met 4237 stem men. Het wetsontwerp betreffende den in voer van bovenkleeding wordt aangeno men met 4921 stemmen. BENZINE-ONTPLOFFING Hedennacht te ongeveer tien minuten vóór één heeft een benzine-ontploffing plaats gehad op het turfschip „Hoop op Reter;|, metende 55 ton en liggende aan de Diezerkade te Zwolle. Op het schip bevonden zich op het moment van de ontploffing twee personeu, n.l. de 59- jarige A Muis, eigenaar van het schip en de 56-jarige K. Sempel. Het ongeval geschiedde doordat beide per sonen bezig waren met het verwijderen van wandluizen met behulp van een benzinespuit, terwijl in de kajuit waarin zij bezig waren "een petroleumlamp brandde. De ontploffing die volgde was hevig. De geheele kajuit van het schip werd nagenoeg weggeslagen. Beide per sonen, vooral Muis .bekwamen zeer ernstige brandwonden over het geheele lichaam. Beiden zijn naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Vechtpartij te Groningen. Vannacht heeft te Groningen een vechtpartij plaats gehad, waarbij twee mannen en een vrouw zijn gewond. De dader, de 32-jarige schipper H. G. T., die de verwondingen met een mes heeft toegebracht, is gearresteerd. De oorzaak is vermoedelijk minnenijd. Eerste Plechtige H. Mis. Zondagmorgen te 10 uur zal de Weleerw. Heer Jan Groot uit deze gemeente in de St. Martinuskerk zijn eerste plechtige H. Mis aan God opdragen. De geloovigen zul len in deze dagen van voorbereiding den a.s. Neomist zeker gaarne in hun gebeden gedenken. Z0ETERMEER. Zes kinderen in de sloot. Gistermor gen was een draai over de Voorwegwate ring voor de perceelen Voorweg 150156 bezet met een zestal vacantie hebbende kinderen. De overgang, die in geen al te solide staat verkeerde, kantelde, waardoor de kinderen te water geraakten. De manu facturer v. W., die per auto kwam aange reden, stapte te water en reikte de dren kelingen over aan de hevig verschrikte mooders. Auto in de sloot. De heer L. uit Blees- wijk, die met zijn meisje en nog twee ken nissen per auto aan het toeren was, ver loor op den Broekweg het beheer over zijn stuur. Instede van den Zwaardslootschen- weg op te rijden kwam hij in do sloot te recht. Het meisje bezeerde zich aan het hoofd. Nadat de auto was gelicht en schoongemaakt, kon de reis worden voort gezet. Lijk opgehaald. Hedenmorgen werd uit de Maas te Asselt het lijk opgehaald van den 30-jarigen J. Mas sy, die verleden week Vrijdag bij het verrich ten van werkzaamheden bij de Roermondsche badinrichting in de Maas was geraakt en ver dronken. Het lijk is naar Roermond overge bracht. Brand. Hedenmorgen omstreeks half elf ohtstond brand in de boerderij van den landbouwer H. Mooren, gelegen op het Gebroek te Maasniel. Het vuur sloeg -weldra over de schuur en stal len. De drie gebouwen brandden tot den grond toe af. De inboedel ging in de vlammen verloren. Enkele landbouwwerktuigen werden door het vuur vernield, alsmede eenige rijwie len. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon:,, Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. NIEUWE GEVECHTEN TE BOMBAY BOMBAY. 19 Mei (V.D.) De gevechten te Bombay zijn opnieuw ontbrand. Er werden zes personen gedood cn 30 gewond. DE KABINETSCRISIS Renkin opnieuw formateur. BRUSSEL, 19 Mei (V.D.) Donderdagmor gen heeft de koning den afgetreden premier Renkin ontvangen. Na een gesprek van een uur verklaarde Renkin dat hij opdracht heeft ontvangen een nieuw kabinet te vormen. W] i DE DO X VERTROKKEN NEW-YORK, 19 Mei (V.D.) De Duitschc vliegboot Do X is hedenmorgen om 10 uur (G. M. T.) van Long Island naar St. Johws op Newfoundland vertrokken. Aan boord bevindt zich een uit 13 personen bestaande equipage zoomede de bekende aviatrice Anthony Strass man. Zij zal als hulp-pilote en hulp betaal meester dienst doen. Anthony Strassmann zal als eerste Europee- sche vrouw over den Atlantischen Oceaan v!;e- gen. De Do X zal via SL Johws, de Azoren, Vigo en Southampton vliegen. NEW YO»RK, 19 Mei (V.D.). Volgens do draadloozo mededecling van boord van de Do X, bevond de vliegboot zich om 14.40 (Greenwich tijd) ter hoogte van Knap Sable op Nieuw Schotland). De lucht was helder. De motoren werken goed. Uit SL Johns op Newfoundland wordt regen en mist ge meld. Verwoestende boschbrand in het district Liebenwerde. LAUCHHAMMER, 19 Mei (V.D.) Cedu- rende vier dagen heeft in de bosschen tusschen Lauchhammer en Gruenewalde (Duitschland) een geweldige brand gewoed, welke vermoede lijk is aangestoken. Ondanks de werkzaam heden van de brandweercorpsen der omliggen de gemeenten is het eerst hedenmorgen gelukt den brand te blusschen. Men schat het geteis terde gebied op een oppervlakte van 1000 mor gen. Er bestaat evenwel nog gevaar dat de brand weer zal oplaaien. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Moi. Groentenveiling. Por 100 stuks: andijvie 2.404.komkom- mors f 10—23, bloemkool I 6.8011.00, bloemkool II 1.002,40, pieterselie 1.40 2.00, proi 12.90, radijs 0.502.80, kropsalade 1.007.20, selderie 0.502.00 wortelen 1521, rabarber 0.801.40, per 100 kg.: snijboonen 8005, peulen f 5,970, postelein 58, spinazie 48, BODEGRAVEN, 18 Mei. Eierenvelling. Aanvoer 23529 stuks. Prijzen: kippeneieren *2.202.40, bruin 2.302.60 on eenden eieren f 1.802.20 per 100 stuks. GOUDA, 19 Mei. Vee. Aangevoerd totaal 2912 stuks, waarvan 393 slnchtvarkens, vette 916 cenL Londensohe 78 cent en Zouters 89 cent per pond, lovend met 2 pet. korting; 788 magere varkens 616 1304 biggon 1.603.—, 7 runderen 150— 185, 134 nuchtere kalveren 24, 305 lam meren 69, en 11 bokken en geiten 2 4 per stuk. Handel stug. Kaas. 323 partijen kaas. Prijzen: lo kwal. met rijfcgmork 1821.50 en 2o kwal. 1517, Handel matig. Botor. Aanvoer 1395 pondon. Goebo- ter 5055 cent en weiboter 4550 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 163400 partijen. Kip peneieren 2.002.75 en eendeneieren 1.752.25 por 100 stuks. Handel willig. UIT DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UDE. Personalia. De heer Th. J. M. van Steyn, die een maand geleden het diploma auto- cn motorhersteller behaalde te Lei den, behaalde thans te Utrecht het Groot- Diploma voor auto-bestuurder met 71 pun ten. De heef Van Steyn ontving zijn les sen bij F. Leichner, leeraar aan de Leid- sche Ambachtsschool. DE LINDBERGH-AFFAIRE. Nog geen vorderingen. NEW YORK, 19 Mei (V.D.). De verhoo- ren van den bemiddelaar in de Lindbergh- affaire Condon, speciaal om te onderzoe- ken waar de 50000 dollar losgeld zijn ge- I bleven, hebben tot dusver geen resultaat I opgeleverd. De politie deelt mede, dat tot dusver alleen Condon hierover is gehoord. Uit de hem voorgelegde foto's van misda digers, die als de ontvoerders van den baby in aanmerking zouden komen, heeft Con don, die bij zijn verklaringen blijft, tot dus ver geen enkelen persoon kunnen aanwij zen. Volgens telegrammen uit Mexico City heeft het zoeken naar Fleischer geen resul taat opgeleverd. De politie gelooft dat Fleischer in het binnenland ontkomen is. EEN TEKORT VAN 2.5 MILLIARD WASHINGTON. 19 Mei (VD.) - Het De partement van Financiën deelt mede, dat het deficit per 16 Mei bedroeg 2.508.700.476 dollars Verwacht wordt, dat het deficit gedurende de zes weken, welke nog moeten verloopen voordat het financieele jaar ten einde is, zal stijgen tot drie millard dollar. De stijgende uitgaven en de vermindering der ontvangs'cn zijn oorzaak van dit grootste tekort in vredes tijd in de Amerikaansche geschiedenis. WISSELNGTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.85 Londen 9.071/? New York 2.46t'„ Parii8 9.723/, lirussel 34.90 Zwitserland 43 Milaan 12.70 Madrid 20.30 Oslo 45.25 Kopenhagen 49.40 Stockholm 4(5.25 Weenen 35.25 Praag 7.32 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT Bij kalinon handel had de beurs heden een eenigs/.ins verdeeld verloop. De berich ten uit het buitenland boden weinig aanlei ding 0111 iets te ondernemen, terwijl zich ook hier te lande niets voordeed, dat de ondernemingslust van het publiek prikkel de. Het rcgeeringsvoorstel tot oprichting van een financieringsmaatschappij voor het scheepvaartbedrijf werd voor kennisgeving aangenomen. De betreffende aandeelen wa ren geheel onveranderd. Voor Kon. Olies bestond eenige vraag voor Fransche reke ning waardoor dc notcering tot boven do 120 aantrok. Philips enkele punten lager; de commentairen op het jaarverslag, die thans op grooten schaal worden geleverd, zijn minder gunstig dan do eersto indruk. Unilevers op peil. Aku's iets lager. Rubber» goed prijshoudend in verband met de lich te verbetering van den prijs van het pro duct. Suikers buiten dc attentie en zoo goed als onveranderd. Tabakken op peil, even als Mijnwaarden. Is navolging van New York golden de Amerikanen wat lager. Dc Obligatiemarkt was ook heden wederom zeer stil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3