R. H. W. 1 HET PAD LANGS DE KLIP. UIT DE OMGEVING WOENSDAG 18 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. KIND VOOR MOEDERS OOGEN GEDOOD. Maandag is een vrouw uit Souburg, die een meisje van vier jaar bij zich op de fiets had, onder Domburg, vlak voor een auto bus komen te vallen. De chauffeur sto-pte onmiddellijk, doch het kind was reeds on der het voorwiel geraakt, waardoor het op slag werd gedood. De vrouw kreeg geen letsel. JONGEN DOOR TREIN GEDOOD. Gisterenmiddag tegen 4 uur is op de spoorlijn Den Haag—Rotterdam (D.P.) ter hoogte van den Fruitweg te Den Haag een doodelijk ongeluk gebeurd. De 9-jarige C. Koenen is bij het spelen daar ter plaatse door een trein gegrepen en gedood. HEIDEBRANDEN OP DE VELUWE. Zondagmiddag woedde onder Apeldoorn een heidebrand in de nabijheid van den Zwaanspreng. Ongeveer 2 H.A., toebehoo- rende aan den Rijkswaterstaat, is verbrand. Maandagmiddag om half twee had een hei debrand plaats tusschen Beekbergen en de Woeste Hoeve aan den Arnhemschen weg. De brandweer van Apeldoorn, Ugchelen, de Eendracht, Beekbergen en Loenen, alsmede de Boschbrandweer van de Heidemaat schappij kwamen ter hulp. Ongeveer 10' ïI.A. heide, opslag en waaidennen, toebe- hoorende aan de Ned. Heide Maatschappij, verbrandden. SMOKKELHANDEL EISCHT STEEDS MEER SLACHTOFFERS. Men meldt van de Geldersch-Duitsche grens aan de „Msb.'': De grensbeambten van Gelder verrasten in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een troep smokkelaars, bestaande uit meer dan tien mannen, die achter elkaar door het bosoh trokken. Toen de douaniers hen som meerden om halt te houden, stoven de smokkelaars naar alle richtingen uiteen, terwijl de beambten hun verscheidene ko gels nazonden. Dezelfde beambten ontdekten eenige uren later een nieuwen troep, die sluipend door een greppel langs de spoorlijn de^ grens poogde te passeeren. Toen de beambten hun bevalen halt te houden, maakten ze onmid dellijk rechtsomkeert, doch werden opge vangen door een deel der beambten, die zioh verdekt hadden opgesteld en hen in den rug aanvielen. Een der smokkelaars, een werkloos arbeider uit Lingsfort, werd zwaar gewond en door een passeerenden vrachtwagen naar het ziekenhuis te Gel- dern vervoerd. Men vreest voor zijn leven. HET DRAMA TE PUTBROEK. Inwijding van een gedenkteeken op het graf. Te Putbroek werd Pinksterdag onder al- gemeene deelneming der bevolking een ge denkteeken ingewijd, dat werd opgericht voor de slachtoffers van het dra-ma aldaar. De rectoraats-kapel der eerw. paters Pas- sionisten bleek te klein om de talrijke deel nemers aan deze plechtigheid te bevatten. Na een plechtig, door pater Eleutherios gecelebreerd Lof om half drie, begaf men zich naar het kerkhof, waar pater Eleuthe- rius, staande voor het gedenkteeken een korte toespraak hield. Spreker wees op het meevoelen der bevolking met het vree- selijke, dat hier gebeurd was, getuige dit monument, dat uit vrijwillige bijdragen uit Limburg tot stand kon komen, getuigen bovendien de jaargetijden, welke men stichtte voor de slachtoffers, getuigen de kruisen op de plaats der misdaad. Ook thans zijn zeer velen gekomen uit protest tegen de overtreding van Gods gebod. „Gij zult niet doodslaan". Spreker bracht dank aan allen, die bijge- FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 29) „Het is in orde", kondigde hij aan. „Weathershaw komt met den avondsnel trein van tien ur en hij heeft gelegenheid al z n tijd aan onze zaak te geven. Dat is schitterend Als hij hier is, zal ik het ge voel hebben, dat wij werkelijk iets doen. Nu ga ik zoo gauw mogelijk naar Hallith- waite terug om voor het uitloven van de belooning te zorgen." Marston nam hem terzijde. „Hoort n eens", fluisterde hij. „Ik zou ix een vertrouwelijke vraag willen doen. Gelooft u dat Birch mijn moeder en mis schien ook Etherbon verdenkt?" „Eerlijk gezegd, ja", antwoordde de ad vocaat zacht. „Ik zal u vertellen wat ik denk. Birch is, zoolang ik hem ken, altijd een buitengewoon wantrouwende kerel geweest. Ik veronderstel dat Birch arg waan koestert, dat uw moeder zich van dat testament heeft meester gemaakt en het vernietigd heeft. Denk eens aan: Als dat stuk nooit voor den dag komt, spaart het ii op uw erfenis een aardigen duit uit! Hnnderdduizen pondgeen kleinigheid! Als het niet wordt teruggevonden, is Sir Cheville zonder testament gestorven en dan krijgt u iedere penny, die hij nagela- is HET MERK voor Uw LIMONADE DOOR GEHEEL NEDERLAND VERKRIJGBAAR dragen hebben aan de totstandkoming van dit monument. Vervolgens wijdde de zeer- eerw. pater Rector het monument. De li turgische gezangen werden uitgevoerd door het koor der eerw. paters Passionisten. Omstuwd door een onafzienbare menig te begaven pater Rector en de andere pa ters zich naar den boschrand op 20 minuten afstand gelegen, waar op de plaats der mis daad een kruisberg zal verrijzen met een Oalvariegroep. Het groote kruis staat er reeds; de beelden van de Moeder van Smarten en St. Jan zullen er nog worden aangebracht. Ook hier werd de menigte door pater Eleutherius toegesproken. In grooten ge tale hebben de Limburgers hun protest doen hooren, zei spreker en hij verzocht de aanwezigen, om zich steeds te toonen als echt katholieke Limburgers en dat ook te blijven, want daarin ligt onze grootheid Spreker eindigde met den wensch, dat God Limburg voor ons Geloof moge behouden. Na de zegening van het kruis werd door de aanwezigen spontaan het „Aan U, o Ko ning der eeuwen" gezongen, waarmee de plechtigheid was afgeloopen. Ter plaatse, waar de drie slachtoffers in den grond gestopt waren en ook daar, waar Willem 'Rtoubrouks zijn graf gevonden had, waren houten kruisen geplaatst. Diep onder den indruk gingen de hon derden deelnemers aan deze droeve plech tigheid uiteen. „Msb." INBREKERS AAN HET WERK. Na den tweeden inbraak in Maison de Bonneterie aan het Rokin te Amsterdam heeft het gisteravond weer allen schijn gehad, dat opnieuw door inbrekers een be zoek aan het modemagazijn werd gebracht. Een agent van politie toch vond omstreeks 9 uur in de Blinde Katersteeg, den gang die van het Rokin langs het bewuste per ceel loopt en toegang geeft tot de kanto ren en expeditielokalen, een pak dassen met het merk van de Bonneterie. Hij maak te alarm, vermoedende, dat voor de derde maal hier inbrekers aan het werk waren. De omtrek werd door de politie afgezet. Onder leiding van den Commissaris van politie, den heer Harrebomee, en den in specteur van Oleef werd het geheele mode magazijn doorzocht, maar niets verdacht werd gevonden. Het bleek, dat de dassen, ongeveer 300 in getal afkomstig waren van een vorige inbraak en vermoedelijk als on verkoopbaar voor hen die ze meenamen, teruggebracht zijn. Inmiddels was bericht gekomen, dat in brekers bezig waren hun slag te slaan in de Bagijnenstraat, een zijstraatje van de Kalverstraat. De heer Pa-etz die in de Ba gijnenstraat 3 woont, hoorde omstreeks 11 uur, dat er geboord werd in een der deu ren van zijn woning. Hij waarschuwde de politie en deze heeft ook hier weer de om trek afgezet om daarna een nauwkeurige huiszoeking te doen. Ook hier hadden de Commissaris van politie Harrebomee en de inspecteur van politie van Cleef de leiding. Het bleek, dat er inderdaad ongewenscht bezoek was geweest, dat vermoedelijk over de daken het huis waarin de heer Paetz woont, was binnengekomen. Men schijnt de bedoeling gehad te hebben een bezoek te brengen in een zaak van galanteriën van den heer Van Pelt in de Kalverstraat. Er zijn een aantal gaten in een deur ge boord. Bij die gelegenheid zijn de heeren gestoord en hebben overhaast de vlucht genomen. Zij hebben den boor achtergela ten benevens een actetasch met werktuigen en een jas. Het onderzoek dat tot na mid dernacht duurde en het geheele complex huizen, dat zicb tusschen den Bagijnensteeg, Kalverstraat en Roozeboonsteeg omvatte, heeft de inbrekers, die dit gedeelte wan de stad de laatste weken onveilig maken, nog niet in handen van de politie gebracht. KATWIJK AAN ZEE. Knokken. Zooals met feestdagen als 2e Pinksterdag nog al eens veel in onze kustplaats gebruikelijk is, zoo waren ook Maandag verschillende hoofden door het gebruik van sterken drank verhit en op hol gebracht. Botsingen met de politie zijn dan onvermijdelijk. Ook thans zijn er veldsla gen geleverd. De agent van politie E. kreeg zelfs te doen met 7 man en moest het on derspit delven. In deze vechtpartij kreeg een der oproerlingen van de politieagent een steek met de sabel in het dikste lichaamsdeel. Met nog meer verwondingen is deze belhamel naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd. In den avond belde de eigenaar van „De Branding" de politie op, omdat het in zijn bierzaak al te „gezellig" begon te worden. De politie heeft dit terrein schoongeveegd. De agent 8. kreeg hier een klap van een der opstandigen, die weer door een andere agent nagezeten aangegrepen word en op geborgen. Het was een „frisoher fröhlicher Krieg", die voor de daders onaangename gevolgen zal hebben. KATWIJK. Arbeidsbeurs. Aan het Arbeidsbureau staan heden ingeschreven: Losse arbeiders 145, opperlieden 22, grondwerkers 77, tim merlieden 30, schilders 5, metselaars 21, kuipers 36, varensgezellen 10, broodbak kers 1, kistenmakers 1, pottenbakkers 1, autogeen-lasschers 1, ijzerwerkers 1, vis- schers 144, scheepmakers 4, mandenmakers 2, binnenschippers 8, fabrieksarbeiders 7, boerenarbeiders 1, tuinlieden 1, landarbei ders 80, chauffeurs 4, boekhouders 1. To taal 619. 1 metselaar, 1 losse arbeider, 1 dienstbode beneden 18 jaar. WASSENAAR. Nieuwe gebouw Boerenleenbank. Het nieuwe bankgebouw van de Boerenleen bank aan den Lange Kerkdam zal Vrijdag middag om half drie in gebruik worden ge nomen. De opening zal geschieden door Burgemeester Wiegman. De grilligheden der zee. Een drietal werklooze ingezetenen dezer gemeente wil de Maandag trachten een boterham te ver dienen. Zij hadden een zeilboot gehuurd en stelden liefhebbers in de gelegenheid, om van het strand af een boottochtje te onder nemen. Des middags om half 3 voer de boot voor de zooveelste maal uit. De tocht ging voorspoedig totdat men in de bocht bij Katwijk kwam. Hier stond zoo'n zware branding, dat de boot met geen macht den weg terug kon vinden. Eerst om 6 uur lukte dit en keerde schippers en schepelingen behouden op het strand weer, natuurlijk niet in bijster vroolijke stemming, maar met een ervaring van de grilligheden der zee en van de zeekust rijker. Aan het toeren. Twee minderjarige jongens uit Botterdam, aangehouden door de Haagsche politie, bleken met een aan den heer K. uit den Haag toebehoorende auto uit toeren te zijn geweest, waarna zij de auto hadden achtergelaten op den Rijks straatweg. Over den kop geslagen. In Meijendell sloeg de wielrijder H. uit Rotterdam eeni ge malen over den kop, doordat de band van het voorwiel sprong. Hij werd aan beide armen gewond en bekwam vermoe delijk een hersenschudding. Na het verlee- nen van de eerste hulp door dr. Baart de la Faille, werd de heer H. per ziekenauto van den heer Goemans overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Aanrijding. Mej. de P. uit Rotterdam, die op den Katw.weg werd aangereden door een auto van den heer de J. uit Rotterdam, bekwam een diepe vleeschwond aan het rechterbeen. Na eerste hulpverleening door dr. Janse, nam de heer de J. in diens auto mej. de P. naar haar woonplaats. Gevonden voorwerpen. Actetasch-sleu- teltje, portemonnaie, 9 sponsen, schoen, handtasch, regenjas en muts, paar hand- beschermers. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 19 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst (NORV). 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Musica Catholica (VIII) De Schola Cantorum der Witte Paters le Trier. 11.30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.15 Orkestconcert o.l.v. Marinus van 't Woud (KRO). 2.00 ITandwerkcursus (NORV). 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje (NCRV). 5.45 Zang door Mevr. J, v. d. Rtosière v. Emmerick, m.rn.v. A. v. d. Rosière, piano (NORV). 6.45 Knipcursus (NORV). 7.00 Causerie over Psychopatische Kin deren (NORV). 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert vanuit de Hooglandsche kerk" te Leiden, Chr. Oratorium vereen. „Con Amore* o.l.v. D. Smink. Jo Vincent, sopraan; Rosa Spier, harp en A. Smink, or gel. 9.45 Vaz Dias. 10.00 Ouderuurtje (NGRJV). 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. Uitsluitend A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert: A. Kruyt, piano en H. Vrind, cello. 11.00 Knipcursus kindcrklecding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoonjplatcn. 12.152.15 Concert door het Ensemble Lismonde. 2.30 Zang door C. v. Munster, a. d. vleu gel: Egb. Veen. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Radiokinderkoorzangles o.l.v. J. - Hamel. 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla. 6.30 Sportpraat-je H. Hollander. 7.00 Gramofoonplaten. 7.30 Engelsche los. 8,00 Fragmenten uit „Figaros Hoohzeit'', Mozart, m.rn.v. het Omroeporkest en solis ten (o.a, J. P. Caro, bas; W. Tvfcivelli, bas; H. Cals, sopraan Jo Immink, alt enz.) o.l.v. Albert van Raalte. 10.15 Vaz Dias. 10.3012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Uit Edinburgh Omroeporkest o.l.v. G. Dames. 12.20 Shepherd's Bush Paviljoenorkest. 1.201.50 Gramofoonplaten. 2.20 Kerkdienst. 3.05 BBC-dansorkcst o.l.v. Henry Hall. 3.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Gan- tell. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. OEGSTGEEST. Personalia. In don plaats van den heer J. v. Meurs voorheen assistent der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen alhier, welke met ingangvan 1 Mei 1932 werd overgeplaatst naar Hansweert, is per 1 Juni a.s. te dezer plaatse als zoo danig aangesteld de heer H. Brinksma, thans te Gouda. TER-AAR. Waar en hoe de voetbal rolde. Maan dag 2e Pinksterdag na de middagoefening speelde Adolf Kolping 2 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen D.O.S. 3. Na een naar ITallithwaite reed. Na zijn paard gestald te hebben, wandelde hij met den advocaat naar het station. „Ik heb al een exemplaar van het aan plakbiljet van de belooning in mijn zak", vertelde Sindal, toen zij op het perron heen en weer liepen. t,Ze worden mor genochtend nog voor het ontbijt over de heele stad en het heele district ver spreid. En verder is onze hoop gevestigd op vriend Weathershaw". Marston .was uiterst benieuwd naar den detective, van wien Sindal zoo hoog had opgegeven. Hij had het idee, dat hij iets van een soort menschelijken speur hond zou hebben; een ondoorgrondelijke, sluwe terughoudende man met een steel- sche blik in de oogen. Dus was hij hoogst verbaasd toen hij een knappen, ge- soigneerden jongeman van een jaar of dertig, op end'op een heer, uit den trein zag stappen en met uitgestoken hand en een jovialen glimlach op het gezicht, op den advocaat toekomen. „Hallo Sindal", riep hij opgewekt. ,,Hier ben ik, gezond en wel". „Dit is Sir Marston Stanbury", stelde Sindal voor. „Blij jo te zien, Weather shaw, hoe gaat het?" Gezond en wel, zooals ik al heb mee gedeeld", antwoordde de detective. Met een beleefde buiging gaf hij Marston de hand, terwijl hij hem tegelijk met een snellen blik opnam „Aangenaam met u kennis te maken, Sir Marston", vervolg de hij, „Ik hoop u van dienst te kunnen zijn". „Kom mee", verklaarde de advocaat, die de handtasch van den reiziger had 1 overgenomen. „Wij gaan naar mijn ka- 5 50 K. Long speelt Beethoven's piano sonates. 6.10 Duitsche oauserie. 6.40 Berichten. 6.50 Lezing. 7.20 Cancert. P. Henning, bariton en I. Gray, piano. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 „Some young Ideas", met muziek van V. Hely-Hutchinson, m.m.v. BBC-Thea- terorkest o.l.v. S. Robinson en Raie da Cost, piano, o.a. „Hearts are trumps", ope rette met tekst van L. du Garde Peoch. 9.50 Kerkdienst. 10.1611.20 BBO-dansorkcst o.l.v. Henry Hall. Kalundborg, 1153 M. 11.201,20 Concert uit Rest. ,,Wivex'\ 2.204,20 C. Rydahls Ensemble, m.m.v. solisten. 7.308.30 Opera-muziek o.l.v, Gründahl, m.m.v. Poul Madsen, zang. o.a. uit „Car men", Bizêt j Ballet „Aida", Verdi on uit „Eugen Oncgin", Tschaikowsky. 8.30 Saxofoonrecital E. Mortensen. 9.05 Deenscho liederen door Poul Mad- sen m.m.v. F. Jensen, piano. 9.40 lste Symphonic in c-moll, Brahms (Orkest o.l.v. Gröndahl). 10.2011.50 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", ,1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonplaten. 8.05 Radio-concert ter gelegenheid van de Opening van de Liefdadigheidsweek, o.a. Kwintet, César Franck. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gromofoonplaten. 10.4011.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Concert o.l.v. Wolf. 12.201.50 Werag-orkest o.l.v. Buschküt- ter. 1.50 Gramofoonplaten. 4.205.35 Puccini-concert (gramofoonpl.). 7.50 „Die Flucht im Kreiso'', hoorspel van H. Natonck, muziek van Gustav Kneip. 10.05 Concert en declamatjc. 10.4011.20 Avondconcert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.05 Kamermuziek, o.a. Suit voor viool en piano, L. 'Rtocoa en uit „Wilhelm Tell", Ros sini. Brussel, 508 on 338 M. 508 M.11.20 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o.l.v, Meulemans. 5.50- Gramofoonplaten. 7.20 Concert o.l.v. K. Walpot, m.m.v. Mr. Goditiabois, accordeon, o.a, Ouv. „Bandi- tenstreiche", Suppé en dansmuziek. 9.3010.20 Dansmuziek (gramofoonpl.). 338 M.11.20 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door het Omroeporkest. 5.50 Liederen door kinderkoor. 7.20 Concert door orkest m.m.v. solisten, o.a. Auv. „Egmont", Beethoven cn Sel. „Sa-mson eb Dahlila'', St. Saens. 9.3010.20 Gramofoonplaten. Z e b e n, 1635 M. 6.50 „Der Rundfunk im Volke", m.m.v. orkest o.l.v. Dr. Edm. Nick. 7.35 Boethovcn-Bruckner-Concerb door het Berlijnsch Omroeporkest o.l.v. Eugen Jochum. 9.20 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek door A. Lutter's orkest. spannende strijd gelukte het, dat de be zoekende club met een 20-overwinning uit het strijdperk kwam. Hierna werd nog een leuke wedstrijd gespeeld, n.l. een ge combineerd Adolf Kolping-elfbal Legen eon veteranen-elftal uit Roelofarondaveen, die gestoken waren in een alleraardigst cos- tuum. Menigmaal leverde deze match aller leukste verbooningen, die het publiek deden genieten. Adolf Kolping legde door de 52- overwinning beslag op de medaille. Het Junioren-elftal was haar kracht gaan meten tegen het Junioren-elftal uit R.A.Veen, Adolf Kolping-Junioren consta teerde wel zeker het groote krachtsverschil, want met flinke cijfers ging zij huiswaarts. Danig heeft zij voor de broek gehad. mers. De avondbladen al gezien?" Weathershaw toonde een dikken bun del couranten. „Alles gekocht wat er maar te koop was; aan ieder station waar mijn trein stopte", deelde hij lachend mede. „En ieder woord, dab er over vanmorgen in stond, heb ik in mij opgenomen, opge zogen kan ik bijne zeggen". Mr. Sindal, die niet getrouwd was be woonde een étage in het centrum van do stad en in zijn eetkamer stond heb sou per gereed, toen hij mot zijn beid© gas ten thuis kwam. En terwijl zij genoten van een overvloedigen cn welbereiden maaltijd, nam Marston Sindal's vriend, uit Manchester op zijn gemaak op. Neen, hij had werkelijk niets van het gewon© detective-type. Weathershaw was een kloqke, goedgebouwde, gespierde kerel, met flinke blauwe oogen, een frisch jeugdig gezicht en vlotte manieren, die den man van de wereld verrieden. Zijn uiterlijk war veel meer dat van een sportman, dan van een speurder, zooals men zich dien gmcenlijk voorstelt. Maar toen Sindal sprak en Weathershaw aan dachtig toeluisterde zag Marston in die blauwe oogen een tinteling vaan snelbe- grijpen, waaruit bleek, dat hij iemand van méér-dan-gowone schranderheid voor zich had. „Je hebt dus alle bijzonderheden over het inquest in de couranten gelezen, Weathershaw", zei do advocaat, „wat is je oordeel?" (Wordt vervolgd). ten heeft. Wanneer het stuik aanwezig is, wel, dan eischt M'lle. de Coulanges haar legaat op. Klaar als een klontje, niet waar?" Marston knikte nadenkend en Sindal keek hem vanuit zijn ooghoeken aan. Toen tikte hij hem plotseling op den arm en liet zijn stem tot een gefluister dalen. „Ik zal u eens wat zeggen, Sir Mar ston, iet? waarover ik den heelen och tend al heb -zitten denken. Er is iets, •dat u niet weet, maar ik wel, n.l. dat Halworth Birch een goed oogje had op de gouvernante van den kolonel en ik durf er geen eed op te doen, dat het van haar kant niet ook zoo was. Ik heb ze samen gezien, op de heide, zij waren veel samen tot voor eenige maanden. Toen begon uw oom met zijn attenties. Maar Sir Cheville is dood en de kust is vrijvoor Birch! Een knappe jonge vrouw, met honderd duizend pond! O zoo, Birch heeft er iets meer dan pro fessioneel belang bij, om dat testament terug te vinden „Wel-alle-menschenriep Marston uit. „Is dat werkelijk waar? weet wat ik zeg! Er zullen nog rare dingen aan het licht komen. Deksels rare dingen! Maar zeg niemand een woord van wat ik u verteld heb, geen syllabe!" „Daar kunt u van op aan", beloofde Marston. „Maar bent u van plan Wea thershaw ervan op de hoogte te stel len?" „Dat spreekt vanzelf! Ik zal hem geen enkel detail, dat voor zijn nasporingen dienstig kan zijn, onthouden.. Ik had het volgende gedacht; Sir Marston. Hij komt vanavond precies om tien uur in Halli- thwaite aan. Als we heim nu eens samen van het station gingen halen dan kun nen we met hem naar mijn kamers gaan hij blijft vannacht bij mij logeeren en we eten een stukje terwijl wij hem op de hoogte brengen. Kunt u zich daar mee vereenigen? Ja? Komt u dan tegen tienen bij mij dan gaan we met elkaar naar het station. En nu, adieu Sir Mar ston tot vanavond dan". Er stond voor het huis een auto op Sindal te wachten en nadat Marston den advocaat uitgeleide had gedaan tot aan den wagen, ging hij terug naar het groepje in de eetzaal. Het viertal daar was nog steeds in levendig gesprek over de gebeurtenissen van den morgen en mevrouw Stanbury wae weer in staat zich met haar gewone welsprekendheid te uiten. „Ik verwacht, dat de volgende episode in het drama zal zijn, dat wij beiden gearresteerd zullen worden meneer Ether- ton", verklaarde ze tenslote. „Ik ben er op voorbereid nog voor den avond ach ter slot en grendel gezet te worden ik die niet zooveel van de heele zaak af weet, als de kat. Maar u kunt er allen zeker van zijn, dat er iemand is, die wel precies weet hoe de vork in den steel zit en ik zou om duizend pond te gen een sinaasaappel durven wedden, dat hij alles gehoord heeft, wat er vanoch tend bij het inquest verhandeld is. De poppen gaan aan heb dansen.... onthoudt wat ik zeg. Er was echter nog niets gebeurd, toen Marston, na zijn moeder ingelicht te hebben over, Sindal's plannen met be trekking tot den detective, dien avond

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9