Advertentiën WOENSDAG 18 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.9 te München. Laagste barometerst.: 754.2 te Valencia. Verwachting tot tien avond van 19 Mei: Zwakke tot mati ge Westelijke tot Zuidelijke wind. Meest licht tot half bewolkt. Weinig of ge<fii regen. Iets warmer. De beide gebieden van hoogen druk, die gisteren in het Noord-Oosten en Zuid-Oos ten van het gebied lagen, hebben zich vereenigd, waarbij het eerstgenoemde Oost waarts aftrok, terwijl zich over Zuid-Oost- Duitsehland een kern ontwikkelde, die nog toeneemt. Ook over het Noordzee-gebicd en op IJsland steeg de barometer, terwijl liet iets verder Oostwaarts doordringen van de Oceaan-depressie den druk op Ier land deed afnemen waardoor over de Bvit- sche eilanden een krachtige Zuidelijke tot Zuid-Oostelijke wind ging waaien. Welke koers de depressie in het Westen zal volgen is nog onzeker. De afkoeling drong sinds gisteren tot over Duitschland door. doch in ons land is als gevolg van de opklaring de temperatuur weer stijgende en het laat zich aanzien, dat deze stijging nog wel zal aanhouden. Alleen in Ierland en in het Noorden van Zweden viel hier en daar zware regen. luchttemperatuur! Temperatuur des middags te half drie 20.9 gr. C. licht op voor fietsers e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.21 uur tot Donderdagmorgen 3.32 uur. hoog water Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 19 Mei voorm. 1.25 uur en nam. 1.50 uur. watertemperatuur. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 19 en 3 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": om 7 uur: 16.5, 12 uur 17.5 en 3 uur 18.5 gr. C. de voor chirurgie en orthopaedie, hadt gij een dertiental jaren van voorberei ding achter den rug, die voorbeeldig mag worden genoemd. De bekendheid die uw bekwaamheid in korten tijd verwierf, was zonder weerga. Van alle kanten stroomden talrijke patiënten u toe. In welke mate gij de liefde en het vertrou wen van uw omgeving hadt gewonnen, blijkt mogelijk hot best daaruit, dat, toen gij na 9 jaren Groningen verliet, uw verbandmeester met zijn vrouw en 10 kinderen, metaalbewerkers en schoenma kers met hun gezin u naar dit voor hen verre en onbekende land op uw woord en wenk volgden. Dit vertrek naar Lei den is voor do orthopaedie in Neder- geheele hoeveelheid zooileder zal het be drijf eenigen tijd stagnatie ondervinden. Dc oorzaak is tot nu toe onbekend; do schade wordt door verzekering gedekt. AUTOBUSDIENST LEIDEN—UTRECHT. Voor den Raad van State, afdeeling ge schillen van bestuur, is hedenmorgen be handeld het beroep, ingesteld door do N.V. Lcidsche Au to boxen garage tegen de wei gering van vergunning voor het onderhou den van oen autobusdienst Leiden Utrecht. Rapporteur was staatsraad Koo ien. De heer D. A. Smits, directeur van ge- i i A,CUC1 noemde vennootschap, voerde aan, dat af- land van de grootste beteekenis geweest. doende voorziening in de vcrkeersbehoet- ten door den spoorweg niet mogelijk is, DR. J. W. P. FRANSEN. Een wijd en zijd geacht en bemind in gezetene, dr. J. W. P. Fransen, een der directeuren van de Anna Kliniek ie gis termiddag op een uiterst sympathieko wijze gehuldigd door de doktoren, het personeel, dc patiënten en oud-patiënten dier inrichting. In een der bovenzalen had men zich vereenigd, om dezen doc tor, aan wicn zoo talloos velen geduren de 25 jaren hun genezing te danken hebben, een bewijs te brengen van hun hoogachting en liefde. Vele bloemstukken waren opgesteld rond de zitplaatsen, waarop dr. Fransen en zijn familie tegen half vijf plaats namen. Dr. Murk Jansen, de vertrouwde mede werker van den jubilaris sprak hem al lereerst toe in zijn functie van voorzit ter van het Huldigingscomité en schet ste zijn loopbaan vanaf het behalen van zijn artsdiploma. Reeds toen, nog geen 21 jaar oud, had hij reeds twee jaren als assistent der ontleedkunde achter den rug. Op aanbeveling van prof. Bolk werd dr. Fransen assistent in de heelkundige afdeeling van prof. Rotans. Vervolgens maakte hij een reis als scheepsarts naar Ned. Oost-Indië. Bij zijn terugkeer werd hij prosector der anatomi te Leiden on der professoraat van prof. Langelaan, als hoedanig de jubilaris van 19071915 werkzaam was. Daarna werd hij als ge mobiliseerd militair arts gedetacheerd in de heelkundige afdeeling van het Haagsche Ziekenhuis. In 1918 schreef hij een practische hand leiding, getiteld: „Eerste heelkundige be handeling van Oorlogsgewonden", een handleiding die nog heden gebruikt wordt bij de opleiding van de reserve- officieren van gezondheid, en hetzelfde jaar schreef hij ook een dissertatie, een proeve van practische anatomie over de pathogenese der varices (het ontstaan der spataderen) waarmee hij als disser tatie den titel van doctor in do genees kunde cum laude verwierf. En hoezeer deze laatste bijdrage tot de anatomie gewaardeerd werd, bleek uit de toe spraak van den promotor, die het we gens de groote geestesgaven van dr. Fransen betreurde dat hij aan de ont leedkunde was ontvallen, en die zeide dat de oogen der geneeskundige wereld steeds vol verwachting op hem zouden gevestigd blijven. En spr. vervolgde: Toen gij eindelijk in Sept. 1920, na nog een jaar werkzaam te zijn geweest in de orthopaedie, u in Gronnigen vestig- Hoe zou de Vcreeniging voor Misvorm den zonder uw nuttige wenken de Anna- Kliniek zoo doelmatig hebben kunnen bouwen en inrichten? Hoe zou zonder uw schier onuitputtelijke werkki'acht die Kliniek bestuurd; hoe ook zonder uw praktische wenken en uw vaardige hand de omvangrijke arbeid verricht kunnen worden? De Universiteits-polikliniek voor orthopaedie toonde onmiddellijk den i weerslag op de bekwaamheid uwer lei ding doordien in twee jaar tijds de ge middelde toevloed der patiënten schier verdubbelde. Uit naam van het bestuur der Vereeniging voor Misvormden zeg ik u dank voor al wat gij in 't belang van de Vereeniging en haar Kliniek in deze ruim 2 y. jaar reeds hebt gedaan. Uit naam van uw vrienden en vereer ders betuig ik u hun bewondering voor den ijver, de toewijding, de trouw waar mede gij deze 25 jaar hebt gewerkt in het belang van de lijdenden, aan wier welzijn uw leven gewijd blijkt. Wij heb- ben behoefte gevoeld, aan dezen dag een zichtbaar teeken van onze gehechtheid aan u, van onze hoogachting voor u, te j verbinden. Wij zijn ons bewust dat de j grootte van dit teeken in geen verhou- ding staat tot de mate van uw sten; maar wij verzoeken min te willen aanvaarden. (Hierbij over handigde spr. den jubilaris een gouden horloge met inscriptie). Moge het u gegeven worden een twee de kwart eeuw op de u eigen wijze met uw voortreffelijken arbeid te vullen, tot heil van de lichamelijk gebrekkigen en tot bloei van de wetenschap der ortho- j paedie. in welker dienst gij uw groote gaven hebt gesteld. Dr. Van Assen, voorzitter der Ned. Orthopaedieche Vereeniging, sprak hier op een kort persoonlijk en een officieel woord. De heer Groen uit Groningen huldigde den jubilaris namens de oud-patiënten, haalde persoonlijke herinneringen op en schetste den jubileerenden doctor op ontroerende wijze als zijn „levensredder", terwijl diens echtgenoote als bewijs van dankbaarheid een fraai bloembouquet aan mevrouw Fransen overhandigde. Hierop sprak dr. Fransen een dank woord, waarmede de plechtigheid was beëindigd. Literair-economische afd. H. B. S. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is bepaald, dat eene literair-economische afdeeling (A-afdeeling) is verbonden aan de Gemeentelijke H. B. S. en aan de Christelijke H. B. S. alhier. wegens het bestaan van enkel spoor op een deel van den weg. Het is den onderneming cr niet om to doen, to bestaan ten kosto der reeds bestaande ondernemingen, want zij wil vervoer verboden op werkdagen of op werkdagen en Zondagen op verschillen de onderdeelen van de route aanvaarden. De heer C. de Jager, gemachtigde van de M.O.D.A., die een autobusdiensl heeft te Alphen a. d. Rijn, en van den heer Van Bunningen, autobusondernemer, te Bode graven, van een dienst GoudaAlphen, deelde mede, dat met de spoorwegen wordt onderhandeld over verbetering van de aan sluitingen van spoor en bus, en betoogde, dat op deze wijze voldoende kan worden voorzien m alle verkeersbehoetten, zonder dat vergunning voor een nieuwen dienst aan de aanvraagster wordt verleend. Ook de heer Peters, autobus-ondernemer, verzocht met zijn belangen rekening te houden. De Koninklijke beslissing volgt later. EMIR FAISAL TE AMSTERDAM. Emir Faisal bracht heden een bezoek aan de Ned. Handel Mij. te Amsterdam. verdien- j De Emir werd ontvangen door de directie, het niette- TELEGRAMMEN Eerste luitenant J. van Waning, van het 6e regiment-veldartillerie alhier, wordt van 1 Juli tot 15 September gede tacheerd in de legerplaats bij Oldebroek en is bestemd tot commandant van het Doelen-detachement. De heer A. Stok, alhier tot arts be vorderd, en de heer J. J. H. G. Delissen, te Utrecht tot arts bevorderr, zijn be stemd tot reserve-officier van gezond heid 2e kl. bij den geneeskundigen dienst der landmacht. Naar men ons mededeelt is, evenals in andere groote plaatsen van ons land ge schiedt, de bekende witte wandelstok als herkenningsteeken voor blinden ingevoerd. Het publiek wordt vriendelijk verzocht de dragers van dezen witten wandelstok bij het oversteken van drukke wegen de be hulpzame hand te bieden. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is de 62- jarige J H., wonende in de Spilsteeg, bij het oversteken van de Hoogewoerd aange reden door een vrachtauto. De man brak het linkerdijbeen en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde letter F. mejuffrouw W. J. van den Broek (W a s s e n a a r). LAATSTE BERICHTEN FABRIEKSBRAND TE TILBURG. Hedennacht omstreeks twee uur werd brand ontdekt in de fabriek van de N.V. van Arendonk's schoen- en lederfabriek aan de Nieuwstraat te Tilburg. De brand woed- I de op den droogzolder van de zoolleder- looierij. Aanvankelijk liet de brand zich niet ernstig aanzien, doch het vuur scheen reeds lang gesmeuld te hebben, want plotseling sloegen de vlammen over een lengte van circa 25 Meter uit. Met elf stralen tastte de brandweer de vuurzee aan. Ze slaagde erin den brand te* beperken tot den droog zolder van de leerlooierij, die totaal uit brandde. Door het verloren gaan van de EEN NIEUWE PAUSELIJKE ENCYCLIEK. „De liefde van Christus dringt ons". VATICAANTAD, 18 Mei (V.D.) Heden wordt een nieuwe Encycliek" gepu bliceerd van Z.H. Paus Pius XI, die be gint met de woorden „De liefde van Chris tus dringt ons." In deze Encycliek wijst de Paus met va derlijke voldoening op den grooten kring van hen. die van alle zijden gevolg hebben gegeven aan zijn oproep van 2 October van het vorige jaar voor den heiligen Kruistocht door helpende liefde. Daarna merkt do heilige Vader met diepe smart op, dat het kwaad, waardoor de menschheid gedrukt wordt, nog bij overal voortdurend toeneemt. Hij vraagt naar de oorzaak van de, verwarring en ziet haar in de zucht naar aardsche goe deren, die door de heidensohe dichters met de woorden „vervloekte honger naar gold" wordt aangeduid. Intussohen maken do partijen, die stre ven naar omverwerping van het bestaan de, gebruik van de algemeene ellende en ontvouwen steeds sehaamteloozer de ba nieren der goddeloosheid en van den haat tegen eiken godsdienst. Zij trachten daar bij, niet zonder succes, den strijd tegen God te verbinden met den strijd om bet dagelijksch brood. Zij werken met alle middelen hun duivclsdoel te verwezenlij ken. Vroeger waren de goddeloozen enke len in de groote menigte, thans daarente gen vormen zij in verscheidene landen een vaat aaneengesloten en goed geordend le ger, dat met de hulp van geheime organi saties van dag tot dag groeit en steeds overmoediger wordt, als kon het met zijn godslasteringen de wonderbare harmonie tot zwijgen brengen, in welke de schepping den roem van den Schepper bezingt. Bij het aanschouwen van dit droeve, doch steeds niet te zwart geschilderd beeid vindt de heilige Vader kracht in de ge dachte aan de onfeilbare goddelijke be loften van den eindelijken triumf van God en de Kerk en in de gedachte aan den troostvolien tijd van het werken van de kracht van den Heiligen Geest, welke thans een wonderlijke diepte van het Christelijke leven en van de Katholieke actie beleeft. Desondanks dringt de Paus aan krachtig op te komen voor de met voeten getreden rechten van God en de heiligste gevoelens van het menschelijk hart, dat God zoo bit ter noodig heeft. Ook thans geldt het de menschheid voor het schrikkelijk strafge richt van God te bewaren. Zoo bezweert dan ook de Heilige Vader alle volken toch af te laten van de vernederende zelfzucht en alle krachten in één front te vereenigen tegen do vijanden van God en van de Menschheid, en in zulk een bondgenoot schap alle harten en krachten samen te brengen van allen, die zich er op beroe men christen te zijn. Hieraan mogen ook allen medewerken, die nog aan God gc- looven en Hem aanbidden, want het ge vaar bedreigt alles, den grondslag van elke orde en van elke autoriteit, namelijk het geloof in God. In het bewustzijn dat tegenover zulke in grijpende wantoestanden menschenkracht niet voldoende is, wijst de Paus op .do bei de bovennatuurlijke middelen, welke de Goddelijke Meester heeft aangewezen, toen Hij sprak: „Dit kwaad wordt slechts door gebed en vasten verdreven". Het laatste gedeelte van dc Pauselijke Encycliek bevat bepaalde aanwijzingen en vaderlijke vermaningen. Het feest van het H. Hart is voor de geheele Kerk een dag van heilige zoen- en smeekoffers. De geest van het gebed en der verzoening moge gaan in alle geloovigen en krachtig voortduren tijdens het Octaaf. Dc H. Vader geeft vervolgens eenige vet- maningen en aanwijzingen voor gebeden en andere vrome oefeningen gedurende het octaaf. Zoo zal dit octaaf voor de geheele Christelijke wereld een octaaf der verzoe ning zijn. De gegoeden mogen zich in den geest der Christelijke ontzegging in hun gewoonten, ook wanneer zij bescheiden lo ven, oen weinig beperken en liever den ar men de vrucht van dit offer ten goede la ten komen, want ook do aalmoes is een uitstekend middel om voldoening to geven aan de goddelijke Gerechtigheid. DE BRAND AAN BOORD VAN DE „GEORGES PHI LI PPART". Ongeveer honderd slachtoffers? PARIJS, 18 Mei. (V.D.). Volgens de tot dusver over den brand aan boord van het- Franscho stoomschip „Georges Philippart" hier ontvangen berichten, schijnt bevestigd to worden, dat ongeveer honderd passa giers om het leven zijn gekomen. Het zou den voornamelijk passagiers eersto klasso ijn, die zich niet tijdig in veiligheid kon den brengen doordat zij door het vuur worden verrast. Bovendien zou een aantal passagiers in de eerste opwinding in zee gesprongen zijn en op deze wijze om het leven zijn gekomen. Bij de reederij te Marseille verzekert men echter, dat behalve de drie bekende Engelsche en Russische schepen nog an dere stoomschepen aan het reddingswork hebben deelgenomen. Er zijn veel meer passagiers door andere schepen overgeno men, dan men tot dusver wist. Men neemt thans met vrij groot*, zeker heid aan, dat de brand door kortsluiting in een eerste klasse hut ontstaan is. Vol gens mededeelingen van overlevenden zou de brand reeds Zondagavond zijn uitgebro ken, hoewel eerst Maandag alarm ge maakt werd. Tot zoolang had m«n ver geefs getracht den toestand meester te worden. PARIJS. 18 Mei. (V.D.). Uit Marseille wordt gemeld dat de lijst van geiedden van de „Georges Philippart1' hedenmorgen 676 namen bevat. De nationaliteit van alle geredden staat nog niet vast. DE MOORD OP DE BABY VAN LINDBERGH. Harry Fleischer gearresteerd? NEW YORK, 13 Mei (V.D.) Volgens tot dusver nog niet bevestigde berichten uit Monterrey in Mexico, zou aldaar Harry Fleischer zijn gearresteerd. Zij zou hebben bekend to hebben deelgenomen aan do ont voering van de baby van Lindbergh. Ook zij zou hebben meegedeeld, dat het kind bij de poging het te ontvoeren, van den ladder is gevallen en daardoor ge dood. Do autoriteiten in Monterrey weigeren eenige inlichting over dit hardnekkige ge rucht te geven. Het te Monterrey verschij nende blad „El Sol'' meldt echter, dat do arrestatie absoluut hooft plaats gehad en voegt eraan toe, dat do Mexicaanscho autoriteiten slechts op ©en aanwijzing uit Washington wachten Zooals bekend, werd uit New York ge meld, dat de politie aldaar Maandagavond een zekeren Frank Parrych wegens het verlaten van zijn vrouw en kinderen heeft gearresteerd, die zou hebben vorklaard betrokken te zijn geweest bij de ontvoering van de baby van Lindbergh. Deze zou hier bij hebben meegedeeld, dat het kind was doodgevallen. Of hierbij van verwarring van berichten sprake is, zal moeten worden afgewacht. DE TOESTAND IN BOMBAY. Tot dusver 88 dooden. BOMBAY, 18 Mei. (V.D.). De toestand in Bombay is iets kalmer geworden, nadat Dinsdag alle beschikbare regeeringstroc- pen, politiebeambten en pantscrwagcnaf- deelingen voor het herstel der orde waren te hulp geroepen en met alle kracht togen de strijdende Mohammedanen en Hindoes was opgetreden. Dinsdag werden 24 personen gedood en 230 gewond. Het totale aantal dooden is hiermede tot 88 gestegen. Vijf ca tachtig huizen zijn afgebrand en vierhonderd vijf en dertig winkels zijn totaal leeggeplun derd. De straten'van Bombay zijn geheel uitgestorven. Men ziet alleen nog troepen en politieagenten. AANKLACHT TEGEN POLEN. Bij het Permanente Hof voor Internationale Justitie. GENèVE 18 Mei. (V.D.) De Duitsche re geering heeft iu de sinds vele jaren bij den Raad van den Volkenbond aanhangige klacht van fort Pless tegen de Poolsche re geering een beslissende stap genomen. De Duitsche vertegenwoordiger bij den Raad van den Volkenbond graaf Welczek, heett den secretaris-generaal van den Volken bond medegedeeld, dat do Duitsche regee ring bij het Permanente Hof voor Interna tionale Justitie te den Haag een aanklacht tegen Polen heeft ingediend. De Duitsche regecring gaat hierbij uit van de overwe ging, dat volgens de tot dusver opgedane ervaringen, verdere protesten bij don Raad van den Volkenbond tegen de voortdurende onderdrukkingsniaatrcgclen der Poolsche regeering tegen de Duitsche minderhedon in Opper-Silezië doelloos zijn. De Poolsche regeering heeft tot dusver reeds 17 procosseu van dezelfde strekking bij het Permanente Hof van Internationale Justitie verloren. Burgerlijke Stand LEIDEN. Gebtrcn: Jo/.cf Maria z. van P. J. Nicuwestecg en M. Th. P. H. Bruijnen Petronella d. van J. Lepelaar en II. Niebocr Lena Johanna d. van J. P. W. Zadelaar en L. Wetselaar Cornelis Nicolaas z. van N. J. Bousic en M. J. van Iterson Dirk Johannes z. van D. J. de Laaf on G. van den Broek Hcn- drika d. van II. Mooten en A. van Rosse Aric z. van A. Zandvliet en H. C. Lens Anno z. van R. de Boer en A. Post Maarino z. van II. M. P. Schel ling en E. Abdala Jnhanno Cornelia d. van Th. van der Weqden en .F,. M. van Leeuwen Johanna Margarctha d. van J. van Diest en J. van der Znnde Aafje Cornelia d. van J. van Delft en D. C. van tlellc Ma rijt je d. van J. van Duin en A. do Heus Elisaabeth d. van S. Slappendel en M. J. Zonneveld Pe- trus z. van Th. van Klink en P. van Gerven Pieter z. van T. Platteel en A. Sinteur Anthonia d. van T. Bave- laar en J. Sinteur Cornelis Albert z. van J. R. Bronk en M. Smies Anna Maria d. van G. .T. van der Ploeg en M. C. A. Koster Gerarda d. van G. Zwa nenburg en P. J. do Bolster Jan z. van P. Slingerland en F. Dubbelnar Cornelis Hendrikus z. van S. II. Munnik en E. van Kijk. Overleden: F. J. A. van Vliet z. 16 rand. W. van DijkWolters vr. 81 j. J. Pander m. 81 j. H. Jonker, m. 86 j. J. P. Letsehert wedn. 83 j. C. II. M. Machen, ongeh. vr. 73 j. L. A. Oinverkerk zn. 5 j. M. Nenghvan der Plas vr. 46 j. A. Duk, m. 63 j. M. Crama wedn. 84 j. E. van Duuren Franken vr. 74 j. J. VijlbrieP wedn. 90 j. E. van Zurkvan der Mijle vr. 61 j. slachtgowicht. 5 wagons geslachte runderoa uit Denemarken. Overzicht: vette talve ren groote aanvoer, handol willig, prijzen laag. Varice s ko:'r aanvoer, -opende handel, prijzen iets lager. WOERDEN, 18 Mei. Kaas. Aanvoer 271 partijen, met rijksmerk lo kwal. 17.20, met rijksmerk 2e kwal. 14.16. Handel matig. WISSELNOTEERTNOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.85 Londen 9.01 '/n New York 2.4fi7/10 Parijs 9.72^/4 34.571' Zwitserland 48.25 Milaan 12.70 Madrid 20.10 Oslo 45.10 Kopenhagen 49.40 Stockholm 46. Weenen 35.25 Praag 7.31 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT Van handel was heden op dc Amster- damsche beurs niets te bespeuren. In gocn enkel fonds was iets te doen en zelfs in Kon. Olies ging nagenoeg niets om. Dn algemeene stemming was weliswaar niet slecht, doch door het gebrek aan handel kwam <1 it. niet in do koersen tot uitdruk king. De iets vastere stemming in Wall- street en de iets beter luidende berichten van de New Yorkschc Olie-conferentie maakten een goeden indruk, doch prikkel den do kooplust hoegenaamd niet. Zelfs de beroepshandel hield zich op den ach tergrond, waardoor de affaire ook in Kon. Olies verliep. De noteering handhaafde zich op plin. 3 pet. boven het slot van gis teren. Tndiiistricelen iets vaster. Phflip-j en Aku's stelden zich hooger, terwijl Uni levers zich weer boven den pari-koers stelden. Suikers bijna volkomen veronacht zaamd. II. V. A.'s iets lager. Rubbers bui ten de attentie en aan den gedrukten kant Scheepv., Mijnw. en Tabakken absoluut zonder affaire. Amerikanen prijshoudend, doch eveneens uitermate stil. Do obligatie- markt was prijshoudend. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 18 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 349 vette kalveren le kwal. 4656 cent, 2o kwal. 3-144 cent, en 3o kwal. 2230 cent per kg. levend gewicht; 70 nuchtere kalveren ƒ2.50 per stuk 5.50, 730 varkens, vleeschvar- kens van 90110 kg. 2526 cent, zware 23 25 cent en vette 2223 cent per kg. Heden overleed in „Huize Duinzicht", na voorzien to zijn van de II.II. Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde Moeder ENGELINA HEEMSKERK Wed van Ö0DEFBIDU8 van leeuwen, in den ouderdom van 87 jaren. e. v. d voort— Veutkoa at,. P. II. v. d. VOORT. M. v. d. GEEST— v. lnt wn. a. P. V. D. geest. chr. y. leeuwen. A. M. v. leeuwen- wahmkkdam. J. e. v. n. geest v. Lkbuwkx. J. w. y. d. geest. Oegstgoest, 18 Mei 1932.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3