UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 18 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te Onderwerpen ter behandeling: 1. Vast stelling van een verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de gemeente-veldwach ters.' 2. Vaststelling van een verordening regelende het heffen van vergunning- en verlofrecht, in verband met de bepalin gen van de nieuwe drankwet. 3. Wijzi ging van de gemeente-begrooting, dienst jaar 1931 en 1932. 4. Ingekomen stukken en mededeelingen. Geboren: Wilhelmus Cornelis z. Aan A. E. de Jong en J. M. van Klink Cornelia Gcertruida Maria d. van C. van Klink en M. A. de Jong Hilda Ge- ra rda d. van Th. C. van der Maat en B. G. A. van den Berg. Overleden: Wilhelmina Willebror- dina Klijn 64 j., echtg. van N. Doeswijk Pieter Gortzak 68 j., wedn. van C. de Prie. LISSE. St. Gregc..'<us. Onze fl. K. Gemeng- do Zangverbeniging „St. Gregoriue", di recteur de heer W. Mizee te Leiden, be haalde op het op 2en Pinksterdag ge houden zangeoncours te Weesp in de Eere-afdeeling de eerste prijs met 345 punten. Bovendien verwierf de directeur de heer W. Mizee in de eerste Eere-af deeling een directeursprijs. Zeer zeker voor „St. Gregoriufl" en haar bekwamen directeur een schitterend ■ucces! Onzerzijds proficiat! NOORDWIJKERHOUT. R. K. Landarbeidersbond „St. Deus De ri it". Op 29 Sept. a.s. zal het 12 V3 jaar geleden zijn, dat de heer Joh. v. d. Voet als voorzitter, en in April a.s. '33, de heer H. v. d. Voet als penningmeester van bo vengenoemde organisatie in functie traden. Thans is een een jubileum-comité gevormd, bestaande uit de navolgende personen: Kapelaan J. Dekker, Geestelijk Adviseur en penningmeester, J. v. d. Burg, voorzitter, H. Looyesteyn, seer, en P. Koelewijn, C. v. •Noort, C'. v. d. Berg, A. Hoogenduin, leden. De bedoeling is deze data niet ongemerkt voorbij te laten gaan, daar beide jubilaris sen zich voor deze organisatie zeer ver dienstelijk hebben gemaakt. Het comité twijfelt er dan ook niet aan, dat alle le den, zoover dat in hun vermogen ligt, het comité te zullen steunen en linu volle mede werking geven. N00RDW1JK. Aangereden. Het dochtertje van M. alhier, werd bij het onverwacht overste ken van de straat door een passeerende auto aangereden en bekwam daardoor een dijbeenbreuk. Het kind is per zie kenauto naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Dr. Niekerk ver leende de eerste hulp. Mishandeling. Do heer V. uit Leiden -wilde bij zijn uitstapje naar het Noord- •wijksche strand ook paardje rijden en huurde daartoe het paard van den paar- denverhuurder M. alhier. Daar echter •bleek, dat. de ruiter niet geheel nuchter was en het paard mishandelde, som meerde de paardenverhuurder den ruiter af te stijgen. Dit stond V. echter niet aa en hij gaf M. 'n zoodanigen slag, dat hij een bloedende wonde in het gelaat opliep. M. wist echter den dronken man te overmannen en vast te houden tot de politie hem inrekende en procesverbaal tegen hem opmaakte wegens mishande ling. Bloemendiefstal. De heeren de B. en van W. alhier, deden bij de politie aangifte dat door onbevoegden van hun land, gelegen resp. bij de golfbanen en aan den St. Jeroensweg een groote hoe- Terlhcid tulpen werden afgesneden. De politie stelt een onderzoek in. Gevonden voorwerpen. Paar glacé handschoenen sliklap van een rijwiel rijwiel belastingmerk roode rozen krans portemonnaie met inhoud paar nieuwe beige kinderkousjes por temonnaie met inhoud zwarte man telceintuur bankbiljet van 10. damesmantel verm. zilveren hangertje kinderportemonnaie met inhoud ring met 3 sleutels rijwielbelasting- merk in etui. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags endes Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk-Binnen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met de Pinksterdagen is er een opgewekten handel geweest en dank zij het mooie weer is er door menig een een aardig duitje verdiend. De vroege tulpen zijn op. Van de late tulpen en Dar- winnen zijn er nog voldoende, doch veel is er bij dat de gevolgen van het slechte weer van onlangs nog vertoont. Wat van goede kwaliteit is kan gemakkelijk boo- pers vinden tegen goede prijzen. Betaald werd voor tulpen per dozijn: William Pitt 1217 ct„ Pride of Haarlem 1216 ct, Bar- ligon 1625 ct., Witte Zwaan 1013 ct., Proff. Rauwenhoff 1724 ct., Farnsombe Zanders 1825 ct., Anemonen 1.102. per 100, Lathirus 0.600.90, Mar*grieten 0.25—0.40. WARMOND. Concours. De Christelijke Gemengde Zangveveeniging „Excelsior", directeur de heer G. de Wolf uit Leiden, behaal de op het nationaal concours te De Bilt een eersten prijs- in de eerste afdeeling met 316 punten. Hanze. In Hotel de stad Rome had een algemeene vergadering plaats van de Hanze afdeeling Warmond, onder voor zitterschap van den heer F. Slager. Als eenigste punt op de agenda stond ver meld: „Causerie te houden door den heer Sytsma, Directeur van het Accountants bureau „Nationaal Accountantsbureau te Leeuwarden", met als onderwerp: Hoe vul ik mijn belasting in". Het behoeft voorzeker geen verwonderirng te wekken, dat zeer velen ter vergadering waren gekomen, want de invulling van het aangifte-biljet voor de belasting is voor velen een groote puzzle.. Het zou ons te ver voeren een volledig overzicht van de gehouden causerie te geven, maar wij zijn er van overtuigd dat voor de aan wezigen vele moeilijkheden voor de in vulling van het biljet zijn opgelost. Bij het vragen stellen, na afloop der causerie bleek duidelijk, hoe allen zich voor deze van het bestuur van de Hanze een zeer aangelegenheid interesseerden en het is goede daad geweest dezen avond te or- ganiseeren. Na afloop der causerie had de heer Sytsma dan ook een woord van hartelijken dank van den voorzitter in ontvangst te nemen, voor zijn leerzame doch vooral duidelijke uiteenzetting van dit zeer lastige vraagstuk, waarbij de aanwezigen zich volkomen aansloten. Bollenveiling. Ondanks de slechte tijden heeft de plaats gehad hebbende bollenveiling ten dienste van de R. K. kerk de somma opgebracht van ruim 2000.—. Geboren: Petronella T-heodora d. van J. van Winsen en G. G. Hoek Arie z. van J. Vreeken en C. A. van Beieren Anna Antonia Maria d. van A. J. Haverkort en C. M. F. v. d. Voort Theodora Cornelia Maria d. van A. P. C. Papot en M. M. Scha venmaker Harm z. van H. Kattenberg en W. Vro lijk Leonardus Cornelis z. van Q. On derwater en M. Th. v. d. Berg Corne lia Martha Maria d. van P. Koppers en E. van Rooden Petronella Herma d. van F. P. Vergeer en A. M. de Haas Petrus Godefridus z. van J. van Leeuwen en J. M. v. d. Geest. Gehuwd: Cornelis Bakker jm. 29 j. en P. Plasmeyer jd. 28 j. j. Th. v. Winsen 26 j. en Th. A. Beugelsdijk jd. 21 j. W. J. Verney jm. 24 j. en A. M. van Schie jd. 21 j. J. A. Jorna jm. 26 j. en M. J. W. van Egmond jd. 23 j. Overleden: L. P. de Haas 80 j., wedn. van A. M. Doeswijk M. J. Spie- gelenberg 62 j., echtg. van G. H. Tijssen Maria Steenvoorden 60 j., echtg. van C. J. Wassenaar. UITHOORN. Middenstandsbond. Jaarvergadering van den R. K. Middenstandsbond in het Aartsbisdom Utrecht afd. Uithoorn, in café J. Verhoek „'t Rechthuis". Aanwe zig waren 19 van de 33 leden. De voor zitter opent een half uur na gestelden tijd met een krachtige inleiding en een propagandistisch woord. De notulen en 't jaarverslag van den secretaris vinden veel bijval, 't Jaarver slag releveert nog eens de dagen van de „Winkelweek". De penningmeester heeft een batig saldo van 61.47. Hierna wor den de vergadering een versnapering en sigaren geoffreerd. Van den Chr. Geheelonthouders-bond was een schrijven ingekomen, waarin deze adhaesiebetuiging vroeg aan zijn schrij ven, dat gericht zou worden aan den Raad om dit jaar geen kermis te houden of althans geen alcoholhoudende dranken, te laten schenken. De voorzitter was het wel eens met het schrijven. Daar even wel de gemeente staat aan den rand van den financieelen afgrond en de ker mis 2500 in 't laadje brengt en tevens, omdat vele vreemden in die dagen Uit hoorn bezoeken, die ook niet met een leege beurs hier heen komen maar mis schien wel terugkeeren, was hij er niet voor er aan adhaesie te betuigen. Aldus werd besloten. Nu wordt een moeilijke kwestie inge leid door den geest, adviseur kap. Spelt- ihuis, n.l. samenwerking met de Uithoorn- sche Winkelweekvereeniging. De winkelweek is uitgegaan van de Hanze. De Uithoornsche winkeliers, die samen met de Hanze deelnamen aan de winkelweek hebben nu een vereeniging gevormd. Nu neemt de W. V. over wat de Hanze opgezet heeft. Vele winkeliers zullen nu wel lid worden van de W. V. omdat lidmaatschap verplichtend is voor deelname aan de winkelweek maar niet van de Middenstandsorgani satie. Volgens Bisschoppelijk besluit mag een R. K. geen lid zijn van neutrale bon den. De geest. adv. raadt aan wel samen te werken "et de W. V., evenwel moet het zoo zijn, dat men niet apart behoeft lid te zijn van de W. V. Besprekingen hierover met de beide besturen zijn op nihil uitgeloopeh. De eerw. spreker wenschte weder zoo'n on derhoud. Twee bestuureloden der "W. V. zeggen em dit onderhoud toe, ofschoon zij meenen, dat men toch geen kans van slagen heeft. Na ampele discussies hier over wordt de beraadslaging hierover afgewacht. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren Conijn en Hollander herkozen. Voor de controlecommissie worden ge kozen de heeren Vink, Brom en v. Vliet. Na nogmaals gesproken te hebben over de afschaffing der kermis voor dit jaar werd de vergadering ipet den ohr. groet gesloten. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Vrijdag j.I. hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering in het gemeente huis. Te 7 uur opende de voorzitter, de heer P. A. Colijn, burgemeester, de vergadering en deelde mede, dat als eerste door loting voor stemming en rondvraag was aangewe zen de heer W. C. van Kleef. Verder dat wethouder van Gelderen met kennisgeving afwezig is. Alvorens tot verdere behandeling der agenda over te gaan, feliciteerde de voor zitter namens den Raad den heer P. Loef Azn. ter gelegenheid van zijn gouden huwe lijksfeest. De heer Loef dankte spreker voor zijn vriendelijke woorden. De notulen der vorige vergadering van 18 Maart 1932 werden onveranderd goedge keurd. Bij de ingekomen stukken adviseerden B. en W. de ander a tot en met j vermel den, voor kennisgeving aan te nemen, het welk geen bezwaar opleverde. k. een schrijven d.d. 14 Maart '32 van B. en W. van Oostellingwerf, houdende ver zoek om adhaesie te betuigen aan een be sluit van den Raad dier gemeente, waarbij de Regeering wordt uitgenoodigd den meest mogelijke spoed bij het invoeren van maatregelen, tot steunverleening aan den land- en tuinbouw te betrachten. Waar bij dit verzoek zelfs de middelen niet zijn opgenoemd, welke er toe kunnen leiden tot het beoogde doel te geraken'is geen enkel succes van een dergelijk besluit te verwachten. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Noest meende, dat het college aan Oostellingwerf had moeten vragen, wel ke maatregelen zij dacht te nemen. S-pr. verzocht terugname van het stuk, en vroeg welke resultaten reeds bereikt waren. Het benoemen van een commissie zou aan te raden zijn. De voorzitter antwoordt hierop, dat het college er geen heij in zag, adhaesie te betuigen aan een adres, waarvan toch niets kan worden verwacht. De heer Noest verlangt stemming over dit vraagstuk. Hij werd ondersteund door den heer L. 't Hart. Het verzoek werd met 102 st. afgewezen. De huren der woningen. m. Een schrijven d.d. 19 April '32 van het bestuur der woningbouw vereen. „Onze Wo ning" houdende verzoek om tot verlaging der woninghouden te besluiten. Ook van de bouwvereen. „St. Joseph" werd een der gelijk schrijven ontvangen. B. en W. acht ten echter de tijd nog niet gekomen het vraagstuk der huurverlaging onder de oogen te zien. De heer de Ruyter dringt echter tot spoed aan, daar ook hij de huren voor dezen tijd te hoog vindt. Volgens spr. zou het aanbeveling verdienen, uit te zien naar middelen om de belangen der woningbouw- vereenögingen te concentreeren, b.v. door één architect, aannemer, enz. voor de drie bouwvereenigingen aan te wijzen. Ook de heer Brand dringt tot spoed aan en acht het verkeerd, ook de huren te ver lagen van die bewoners, die wel in staat zijn aan hun financieels huurverplichting te voldoen. Een vergadering van de bouw vereen. met den Raad, zou op z'n plaats zijn. De voorzitter deelde mede, dat voor October een beslissing zou worden geno men. 5. Aanbieding van het beredeneerd ver slag der volkshuisvesting over 1931. 6. Voorstel tot vaststelling van het ko hier van de hondenbelasting voor het jaar 1932. Z. h. st. goedgekeurd. 7. Voorstel tot vaststelling van een pen- soensgronds lag. Zonder discussie of h. st. goedgekeurd. 8. Voorstel tot het verlengen van leidin gen van gas en waterleiding in de Valken burgerlaan. Met eenige discussie z. h. st. aangenomen. 9. Voorstel tot vasttselling van een ver ordening op de heffing en invordering van een vergunningsrecht. Zonder discussie of h. st. goedgekeurd. 10. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing en invoerdering van een verlofsrecbt. Zonder discussie of h. st. goedgekeurd. Verbreeding Reyerskoop. Als punt 11 werd aan de orde gesteld het voorstel tot het verbreeden van den Reyerskoopschen weg vanaf perceel 225 (kantoor Fa. P. van Nes Azn.) tot aan den Middelburgschen weg, uit te voeren in werkverschaffing. De heer van Kleef vindt, dat een bedrag van 10.000 in dezen tijd een groote uit gave is. Hieraan moest niet begonnen wor den. De grootste kosten zijn echter de schoeiingen. In totaal zal 9500 voor loo- nen worden besteed. Hiervan zal het Rijk 4500 vergoeden, terwijl de rest van het bedrag ad 3000 toch ten koste van de ge meente komen. Dit bedrag zou volgens spreker beter voor steunverleening in aan merking komen. Men zou dan een bedrag van 11.500 in kas houden. Spr. kan zich met het voorstel van B. en W. niet vor eenigen. De heer L. van 't Hart spijt het, dat de boomen gerooid moeten worden. Boskoop zou op die manier aan schoonheid verlie zen. Wat betreft de lage loonen kan de heer van 't Hart zich daarmede niet ver eenigen. Een uurloon van 0.35 is te wei nig. De heer Boekraad spreekt zijn teleurstel ling uit, dat hij geen specificatie van het benoodigde materiaal heeft aangetroffen. Dan vraagt spr. welke zekerheid de wed. v. d. Stam kan geven betreffende de afras tering. Een groot bezwaar levert echter het feit op, dat de post van ƒ4500 wordt afgeboekt op het vernieuwingsfonds der bedrijven. Het is niet de bedoeling in de eerste plaats daaraan te komen. Er zijn nog andere middelen genoeg. Deze post zal moeten worden afgeboekt op den gewonen dienst. De heer Loef vindt een trottoir van 2% Meter te breed. Dit zou aan het rijverkeer niet ten goede komen. Volgens den heer Brand zou het beter zijn indien de eigenaars ook aan den aan leg van het trottoir bijdragen. Ook zou het een groot voordeel zijn, wanneer de hekjes voor de perceelen tegenover de Tuinstraat werden opgeruimd. De heer Noest vindt dat dit wea-k tot stand zal worden gebracht ten koste van de lage loonen en zal zich wel wachten voor dergelijke voorstellen te stemmen. De verbreeding i6 volgens den heer de Ruyter noodig. Men moet niet uit het oog verliezen, dat gedurende den tijd van een half jaar een 20-tal arbeiders werk zal vin den. Ook in het belang der Rijksbijdrage is het aan te bevelen nu tot uitvoering van dit werk over te gaan. Wanneer men langer hiermede wacht, of althans dit voorstel over 3 of 4 jaar zal worden voorgelegd, zal de bijdrage van het Rijk misschien gemist worden. Evenals de heer Loef, vindt de heer Abbenbroek de trottoirbreedte van Meter te veel. De heer v. d. Wolf kiest werkverschaffing boven steunverleening. Spr. stelt de vraag of B. en W. zich in verbinding wil stellen met de eigenaars van het slootje tusschen de panden van de fa. v. d. Stam en den heer Blom, om ook dit te doen verdwijnen. De heer Mesman is geen tegenstander van werkverruiming, maar spreekt z'n vrees uit, dat, wanneer de crisis nog langeren tijd zal aanhouden, misschien geen objecten voor werkverschaffing meer zullen worden gevonden. Spr. stelt voor dit werk in ge deelten uit te voeren,telkens wanneer men acht tot verdere verbreeding van den weg te moeten overgaan, opnieuw den Raad een voorstel te doen en met cijfers in te lichten. De heer v. d. Staak juicht het toe, dat wederom getracht i6 een object te vinden voor werkverschaffing. Men kan zich voor stellen, dat men liever werkt, dan te leven van ondersteuning. Een uurloon van 0.35 is echter niet hoog te noemen. Bij de 3000 welke de heer van Kleef zich had voorge steld te moeten besteden voor uitkeering, zal het echter niet blijven. Dit bedrag zal wel hooger worden. Maar ondanks alles zal er armoede geleden worden. Men kan zich indenken, dat een weekloon van 13 tot 15 niet voldoende is om van te leven, en wanneer dan nog gemiddeld 4 moet wor de betaald voor huur? De 35 ct. uurloon zal, volgens spr., desnoods op een of andere manier moeten worden aangevuld, om zoo doende tot een weekloon te komen waar van men kan bestaan. Op de uiteenzetting van den heer van Kleef antwoordt de voorzitter, dat het de gemeente aan materiaal 5000 kost, terwijl een bedrag van 4750 aan arbeidsloon zal worden besteed. Wanneer niet voor objec ten wordt gezorgd, zal zeer zeker een ver arming in deze gemeente intreden. Het is een groot verschil of men ƒ17 kan verdie nen door te werken a 35 ct. per uur, als 13 door steun te ontvangen. Het is zoo als de heer de Ruyter terecht opmerkte, dat ongeveer 20 personen gedurende meer dan 26 weken kunnen worden tewerk ge steld. Wat betreft de boomen, meent de voorzitter, dat deze toch wel zullen dood gaan. Dan is heb de bedoeling op het trot toir nieuwe boomen te planten. Dit, met het feit dat de buizen van gas en waterleiding in het trottoir zullen worden gelegd, ver klaart de breedte van 2% Meter van dit trottoir, wat de heer Abbenbroek nog al veel vondt. Er blijft dan nog een weg- breedte over van 5 Meter. Dit is voor het verkeer over deze weg voldoende. Als ant woord op de vraag van den heer Boekraad, deelt spr. mede, dat het voorstel te spoedig was ingediend om een specificatie bij in te dienen, daar de begrooting hiervan nog niet klaar was. Betreffende de bijdragen van het trottoir door de eigenaars der aan grenzende panden, zullen dezen per M2. door hen moeten worden betaald. Wanneer het college niet het belang der arbeiders op het oog had., zou het met dit voorstel bij den Raad niet zijn aangekomen. Bij de uitvoering van dit werk zal worden begon nen bij de sloot der fa. v. d. Stam en ver der waar de minste kosten zijn, dus eerst de gemakkelijke stukken. Spr. acht het be ter dit werk in zijn geheel af te maken en niet, zooals de heer Mesman voorstelde, in gedeelten. Een groot voordeel is het ook, dat de dempingsgrond. aanwezig is, zoodat deze niet gekocht behoefde te wor den, waartoe men toch niet zou zijn over- De heer van Kleef acht het beter het voorstel van den heer Mesman nader te bespreken. De heer Meeman geeft nogmaals in over weging het werk in twee étappen uit te voeren. De heer Brand kan zich hier ech ter niet mee vereenigen. De heer Abben broek vindt het beter de uithaalplaatsen direct bij den aanleg van het trottoir aan te brengen. De heer Noest blijft op het zelf de standpunt staan, n.l. dat 35 ct. uurloon te weinig is. De voorzitter merkt op, dat het loon evenveel is als bij particulieren. Wanneer men een gemiddeld, weekloon van 21 neemt, betaald door particulieren en men deelt dit door het aanbal werkuren, komt meu ook tot 35 ct. De heer Mesman zal zich neerleggen bij het besluit van B. en W. wat hem in het algemeen belang het beste acht. Het voorstel wordt hierna in stemming ge bracht en met 102 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Noest en van 't Hart. Punt 12 werd hierna aan de orde ge bracht. Een voorstel in verband met de wet van 18 Maart 1932 (St.bl. 104). Ingevolge art. 1 dezer wet van 18 Maart 1932 (St.bl. no. 104) wordt- de uitkee ring krachtens art. 3, onder b, der finan- cieele verhoudingswet 1929 (St.bl. no. 388) uit de gemeentefonds aan iedere gemeente te doen, verminderd met 3 pet. van het be. drag der door of vanwege het gemeentebe- stuur vastgestelde wedden en loonen over 1931 van het in vasten dienst der gemeente zijnde personeel. Het Kortingswetje. Alvorens over te gaan tot het bespreken welke maatregelen in verband met deze wet moeten worden genomen, stelde de voorzitter de vraag of Boskoop aan deze wet ontkomen moet. De heer Noest meent, dat er wel aan te - ontkomen is, door het geheele voorstel in te trekken en af te wachten hoe het in de toekomst hiermee zal gaan. Volgens den heer v. d. Staak is er geen I ontkomen aan. De heer Loef sluit zich aan bij hetgeen B. en W. gezegd hebben en meent, dat de loonschalen niet veranderd moeten worden. Hij doet een voorstel om ja een korting van 3 pet. toe te passen. De heer Brand stelt zich op hetzelfde stand punt en legt zich neer bij de minderheid van het college om een korting van 3 pet. over de geheele linie te geraken. De heer van Kleef vindt het eigenaardig, dat B. en W. op dit punt van meening verschillen. Hij stelt een herziening van de salarisregeling voor. De heer Noest voelt er niets voor om verlaging in te voeren en zal tegen iedere verlaging stemmen. Wanneer de loo nen omlaag gaan, zal het ook met de koopkracht gedaan wezen, en de toestand, nog slechter worden. Ook de heer de Ruy ter is voor salarisherziening. De heer v. d. Staak meent, dat het voorstel van 3 pet. aanvaard moet worden, en geen nieuwe re geling te maken vóór de nieuwe begrooting. De heer Guldemond, wethouder, zegt, dat 12 jaar geleden de loonen niet zoo gering waren. Deze varieerden van 2730. welke dan nog een premie inhielden voor pensioen en kindertoeslag. Deze loonen konden teen nog oploopen tot 35. Spr. wijst tevens op de minder prettige verhou ding tusschen de geschoolden en onge schoolden, die een veel minder salaris ge nieten als de geschoolden of half-geschool- den. De voorzitter zegt, dat een samenstelling van een commissie ad hoe, tot herziening der loonen geheel in de lijn van het col lege is. De heer Loef blijft bij zijn voorstel om 3 pet. van de salarissen af te trekken. De heer van Kleef kan zich hiermede vereeni gen, terwijl de heer Noest tegen iedere ver laging is. Het voorstel van de minderheid van het college, dus 3 pet. over de geheele linie, wordt in stemming gebracht en verworpen. De heer Brand doet een voorstel om een korting van 2 y3 pet. toe te passen en deze zoo noodig bot 3 pet. op te voeren. Allereerst werd hierna gestemd over het voorstel van den heer Loef. Hierbij staak ten de stemmen. Aangezien dien avond een beslissing moest worden genomen, werd de vergade ring gesloten en door B. en W. een War- tier later een nieuwe vergadering belegd. De nieuwe vergadering. Te half twaalf opende de voorzitter deze nieuwe vergadering en legde de verdere afhandeling der agenda den raad voor. Allereerst werd een herstemming gehou den over het voorstel van den heer Loef. Dit voorstel werd met 57 stemmen ver worpen. Het voorstel van den heer Brand betref fende een korting van 2 y.3 pet. werd *u stemming gebracht en met 84 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren 't Hart, Noest, Mesman en Guldemond. Rondvraag. De heer Loef wijst op de toestand van het Jaagpad. De voorz. deelt mede, dat de Prov. de kuilen in dezen weg met geteerde keislag zal vullen. De heer van Kleef stelde nog de vraag waarom het rapport der gemeentebedrijven zoo laat was toegezonden. De voorz. ant woordt hierop, dat dit rapport niet eerder was ontvangen. Na nog enkele vragen, wel ke allen bevredigend werden beantwoord, sloot de voorz. d<eze vergadering. BOSKOOP. Inbraak. Ongenoode gasten Rebben aan het kantoor van den heer D. D. B. v. d. Hoorn een bezoek gebracht. Zeer waar- schijnlijk hebben zij zich toegang verschaft 1 <Loor de achterzijde van het kantoortje, I daar deze zijde niet gesloten was. Het ge- heele kantoor is doorzocht, evenals de j brandkast, die ecther geen geld bevatte. 1 Met medeneming van eenige sigaren, zijn zij weer vertrokken. De politie stolt een onderzoek in. Speldjesverkoop. De opbrengst van de 1 gehouden speldjeeverkoop ten bate van da muziekvereeniging „Harmonie Excelsior'' 1 bedraagt 60. NIEUWKOOP. Mooi succes voor „Amicitia". De ge- j mengde Zangvereeniging „Amicitia" alhier behaalde op 2en Pinksterdag op het con cours te Harderwijk een eersten prijs in de superieuren-afdeeling met 314 punten. Wij wenschen de vereeniging met haar be kwamen directeur, den heer Markx uit Al phen a. d. Rijn, van harte geluk met dit succes. „De Lofstem". Op het concours te De Bilt behaalde op 2en Pinksterdag de Christelijke Za-ngvereeniging „De Lof- stem" alhier, directeur den heer Appel doorn uit Woerden, den eersten prijs in de met 326 punten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10