DINSDAG 17 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GRASSHOPPERS (ZURICH)— ZWALUWEN 3—3. Gelijk spel der Hollanders, na een 2—0 achterstand. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, I dat de Zwaluwen nog een gelijk spel zou- I den bevechten. In de eerste helft nl. waren I de Grasshoppers absoluut sterker. Zij I speelden hun technisch uitstekend spel op rustige effectieve wijze en het behoefde I dan ook geen verwondering te wekken, dat I met de rust de Grasshoppers een 20 voor- I sprong hadden. Na vier minuten wist I Trello Abegglen reeds te scoren, als een I schot van Ziskovic voor doel bij hem te- I recht kwam en de Zwitser met het hoofd I den bal in den linkerhoek plaatste (I—O)- De Zwitsersche voorhoede liet verscheide- I ne malen prachtig samenspel zien, waarin I natuurlijk Adam betrokken was en die dan I ook weer een uitstekenden wedstrijd speel- I de. Prachtig samenspel tusschen Hitrec en B Weiier II biedt wederom aan Trello Abeg- B glen een leans. Deze passeert de Holland- sohe verdediging en de stand is (2O). Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft vatten de Grasshop- B pers het wat kalmer op en de strijd was B dan ook minder spannend dan in de eer- I ste helft. In de eerste helft had doelman K Pasche zich als een betrouwbaar doelman B betoond, toen hij eenige schoten der Hol- B landsche voorhoede gemakkelijk keerde. B In de tweede helft kreeg hij het echter I drukker en na een kwartier wist Verkerk B Tia goed werk van Gelder den stand op 1 21 te brengen. Direct daarop echter brach Ziskovic den stand op 31. De Zwa- luwen lieten zich echter niet ontmoedigen, K zij bleven in de meerderheid en drie mi- nuten later was de stand 32 door een V goed schot van Bonsema. Kort voor het ein- B de gelukte het tenslotte Verkerk de par- tijen op geliiken voet te brengen. (33). In de tweede helft speelden de Hollanders B beter dan in de eerste helft. Zij trachtten B met lange passes de Zwitsersche verdedi- B ging te passeeren. Onze achterhoede ech- I ter wist met het openzetten van den bui- B tenspelval vele Zwitsersche aanvallen te doen stranden. ZWEDEN—FINAND 7—V Ter gelegenheid van het F. I. F. A.-oon- gres te Stockholm speelde Zweden gister B voor 22.000 toeschouwers tegen Finland en I won met 71. Met de rust leidden de I Zweden reeds met 41. I VOETBALSCHANDAAL IN DE MEER. Profs, die vechten inplaafs van voetballen. Het was, zooals ons verteld was, voor de K eerste maal, dat een Oostenrijksch team K uitkwam tegen een Engelsch Prof-team. k Als zoodanig zou de ontmoeting Sheffield WednerdayNicholson te Amsterdam een interessante krachtmeting worden ten aan- B zien van den in Engeland in de maand f December van dit jaar te spelen landen- I wedstrijd EngelandOostenrijk. In plaats van dat de ontmoeting van gis- B termiddag een belangrijke krachtmeting is geworden, had de strijd meer weg van een parodie op voetbal. Maar een parodie B van de gevaarlijke soort. Immers, ging het in het veld aanvankelijk nog al kalmpjes i toe, geleidelijk aan veranderde de ver- t standhouding in het veld, welke tenslotte I uitliep op een formeele vechtpartij. Verschillende oorzaken zouden kunnen worden opgesomd, waardoor deze ontmoe- ting een voetbalschandaal van de eerste soort is geworden. Het was een organisa- p torische fout, dat geen eerste klas scheids- 1 rechter beschikbaar was voor deze ont moeting. Oorspronkelijk zou de heer H. L Boekman dezen wedstrijd leiden, doch naar wij zeker meenden, was deze scheidsrech ter aanwezig op het F. I. F. A.-congres te Stockholm, dat gedurende deze dagen I. aldaar gehouden wordt. Op het laatste l oogenblik werd naar een arbiter gezocht, en tenslotte stelde een tweede-klasse- scheidsrechter zich beschikbaar. Voor diens bereidverklaring om den wedstrijd te leiden moge hem lof-niet onthouden wor- den, doch dat hij tegen de moeilijkheden, aan een dergelijke ontmoeting, verbonden, i niet opgewassen bleek, was zeker. Niettemin zijn wij van meening, dat dit voetbalschandaal hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in het meer dan ergerlijk optreden der profs, aan weerszijden, waarbij vooral de Engelschen al zeer onsympathiek optra den. Zij begonnen met een aantal geniepig heid jes, die zeker niet door den beugel kon den. Ook de Weeners bleken niet zoo gemakkelijk, en aldus werd het een smijt partij van je welste. Dat goed voetbal hier door niet mogelijk was, spreekt van zelf. Zichtbaar gaven de spelers zich niet ge heel; zij wilden geen risico loopen. Het publiek, dat in grooten getale was opgekomen om naar een fairen op tech nisch en tactisch hoogstaand peil staanden wedstrijd te kijken was met het optreden, vooral van Engelsche zijde, in het geheel niet tevreden. In de eerste helft ging het al zeer on vriendelijk toe in het veld. Sheffield had de leiding genomen na een uiterst snellen ren van den linksbuiten Bimmer, die ook den Oostendijkschen keeper Plaschka passeerde. De Engelschen waren in het veld wel iets sterker geweest, doch zij schoten gewoonlijk iets te hoog, terwijl voorts Plaschka uitstekend zijn doel ver dedigde. Een maal was hij op zeer unfaire wijze tegen den grond geloopen. Onmid dellijk bemoeiden zich eenige Engelsohe en Oostenrijksche spelers er mee, doch het liep gelukkig nog al goed af. De rust ging in met een 1O-voorsprong der Engelschen. Direct na rust produceerde Cernic een prachtdoelpunt, waarmede de stand weer gelijk was (1l). Steeds vinniger gaat het in het veld toe. Haken, duwen in den rug, ellebogen ge bruiken, 'atrappen, het- is alles aan de orde van den dag. Dat hierdoor incidenten moesten ontstaan sprak eigenlijk vanzelf. 15 minuten na de hervatting ontstond een incident. Een der Oostenrijksche voorhoedespelers was op een leelijke manier, toen hij op het doel wilde afstormen, tegen de vlak te gewerkt. De scheidsrechter wees een strafschop toe. De Engelschen echter wa ren het er niet mee eens en trachtten den scheidsrechter met den bal weg te duwen. Een der Engelschen wilde den ar biter daarop het veld uitzenden, doch deze weigerde het terrein te verlaten. Een groo- te verwarring ontstond. We zagen zelfs een der bestuursleden van Ajax het veld opko men om zich met het geval te bemoeien Na eenige minuten bleek, dat geen straf schop werd genomen en de bewuste Engel sche speler mocht blijven doorspelen! Een ongehoorde fout. Het publiek, dat geheel op de hand der Oostenrijkers was, joelde en schreeuwde, doch er werd weer doorge speeld. Van kwaad tot erger. Zitkussentjes werden over de balustrades heengeworpen naar de spelers, die onregelmatigheden hadden begaan. Ook een groot aantal En gelsche matrozen, die naar dezen wedstrijd waren komen kijken, roerde zich sterk. 12 minuten voor het einde maakte Bur gess met een fraaien schuiver 21 voor Sheffield Wednesday, doch daarna kwa men de Oostenrijkers weer in de meer derheid. Vijf minuten lang werd het En gelsche doel onder schot- genomen, doch alle schoten gingen over. Er zijn nog enkele minuten te spelen. Vijf corners, die recht achter elkaar op het Engelsche doel geno men worden, leveren geen resultaat op. Er is nog 1 minuut te spelen. De linkshalf der Oostenrijkers, Thaler is ver naar voren gedrongen. Wat er precies gebeurde kon den wij niet zien, doch een oogenblik la ter is de Oostenrijker op zeer unfaire wijze gevloerd. Groot© consternatie ontstaat. Het publiek klimt de tribune over en wil de Engelschen te lijf. De Engelsche spelers voelen zieh bedreigd en willen het veld verlaten. Slechts met de grootste moeite gelukt het een formeele kloppartij tusschen de spelers, het publiek en de politie, die inmiddels het veld is opgesneld, te voor komen. Ook de Britsche matrozen, die hun landgenooten te hulp willen komen, kunnen worden tegengehouden. Thaler wordt door eenige omstanders het veld afgedragen. De strafschop kan genomen worden, feil loos wordt hij ingezet. (22). Nog wordt afgetrapt, doch direct daarop is het tijd. Het heeft geen zin over den wedstrijd zelf iets te schrijven. Een waarschuwing zij het echter voor hen, die meenen der gelijke wedstrijden te moeten propageeren. In de eerste plaats lijkt het ons beslist noodzakelijk, dat vreemde ploegen tegen Hollandsches clubs of teams worden ge plaatst. Vreemde ploegen tegen elkaar op Hollandsohen bodem heeft weinig zin. En in de tweede plaats dient in het laatste geval de organisatie tip-top voor elkaar te zijn, in alle opzichten. Zooals het gistermiddag was, leek het naar niets. Zoo wordt een voetbalwed strijd een aanfluiting, met sport heeft het niets meer te maken. Van propaganda is geen sprake, integendeel, een dergelijke wedstrijd kon wel eens een zeer funesten invloed h~bben op het Nederlandsche voet bal. Dat het gezonde Hollandsche verstand in deze zal winnen daarop vertrouwen wij. R. K. FEDERATIE. Districtswedstrijd. Geleen: R.K.F. NoordR.K.F. Zuid 61. Om het kampioenschap. S. D. O. U. C.—Santpoort 2—2. Promotie le klasse. BoxmeerW. I. K. 22; S. D.. O.Vo- lendam 30. Eersteklasse A. KerkradeR. K. O. N. S. 12. R. K. S. V. „Leiden". Het eerste bond gisteren den strijd aan tegen S.J.O. uit Noordwijk, beide elftallen waren nogal incompleet, hetgeen zooals vanzelf spreekt het geheel niet ten goede kwam. Te ongeveer drie uur stellen de beide teams zich onder leiding van den heer Th. Righart van Gelder op, en speelt Leiden in de volgende opstelling: L. Campfens J. Pompe H. Goddijn H. v. Teylingen Fr. Goddijn L. Groenewegen J. Lek Ph. Kerkvliet N. Sokkermans W. Goddijn F. de Does Het begin is voor de gasten, die thaDS met den wind in de rug spelen. Het duurt dan ook niet lang of S.J.C. neemt de lei ding. Leide nwordt daardoor tot grooter activiteit gedwongen en het is van Teylin gen, die na een kwartier spelen op ver ren afstand een schot lost, dat den Noord- wijkschen doelman volkomen verrast, en de stand is weer gelijk. Fr. Goddijn gaat zich op de midhalf- plaats hoe langer hoe meer thuis gevoelen, en ook dezen middag ging daar veel van uit. Met een keurig staaltje kort spel dringt dan de S-J.C.-voorhoede door de Leiden- verdediging heen en met een goed schot verhoogt Ruigrok de score (21). Met de zen stand wordt er gedraaid. Na de rust zijn de bordjes ©enigszins verhangen en is thans Leiden het meest aan het woord, doch kan niet verhinde ren, dat eenige minuten na half-time de stand 31 is. Dat wordt de Leidenaren aj te bar. Fr. Goddijn steunt de voorhoede zeer goed, en het is Kerkvliet die de achterstand ver kleint. Kerkvliet heeft er de smaak van te pakken en ziet ten-slotte kans gelijk te maken met welken stand het einde kwam. Ons tweede elftal toog naar Zoeter- woude en verloor met oneven goal van A.S.C. I. Eenige derde elftal-spelers kennen nog niet voldoende hun plicht tegenover ver- eeniging en mede-elftalspelers en bleven zonder kennisgeving weg. Dat komt niet meer voor lui! DIOC. HAARL. VOETBALBOND. A. S. C. I—LEIDEN II. Het is gisteren A.S.C. mogen gelukken met 32 te winnen. Beide elftallen tellen invallers. A.S.C. wint- den toss, Leiden trapt af en gaat direct tot den aanval over. maar de A.S.C.-achterhoede is goed op dreef en keert alles. Een onverwachts schot van den midhalf van Leiden verdwijnt in het net. (0—1). A.S.C. geeft goed samen spel en de midvoor maakt gelijk (11). Nu wegen beide elftallen tegen elkaar op. Bij een Leiden-aanval geraakt de A.S.C.-kee- per geblesseerd en hij moet het veld ver laten. Toen hij viel sloeg een der backs den bal weg en de toegewezen penalty wordt door den reserve-keeper op fraaie wijze ge houden. Kort hierna is het rusten. Na de rust zit A.S.C. er goed op en weet er 21 van te maken, maar het is van korte duur, want Leiden komt goedkoop aan den gelijkmaker door zuiver buitenspel. De bal wordt middenuit genomen en het is weer de midvoor, die zijn club de leiding geeft (3—2). Met onveranderden stand komt het einde van dezen wedstrijd. R. K. Athl. en Sportver. Rood Wit. De beide Junioren-elftallen behaalden wederom overwinningen. Het eerste was op bezoek bij het twee de seniorenelftal van Kolping Boys. Door meer routine wisten onze jongens de thuisclub te slaan met 24. Minder aangenaam was het voor het tweede, dat Meerburg zou ontmoeten. Slechte 5 Zoeterwouders waren opgeko men, zoodat deze matsch geen doorgang kon vinden en de 5 gertouwen onver richter zake huiswaarts keerden. Gelukkig bleken de Leiden-junioren disponibel te zijn, zoodat onze jongens- toch konden spelen. Zij wonnen met 52. R. K. Sportvereeniging ,,St. Bernardus". Waren er gisteren voor de elftallen van St. Bernardus drie wedstrijden vast gesteld, er is slechts maar één wedstrijd gespeeld en wel de promotie-wedstrijd St. Bernardus II tegen Blauw Zwart III. In dezen wedstrijd hebben de St. Ber- nardus-mannen op danige wijze revanche genomen voor den geleden nederlaag te Wassenaar en wel met 31. Als onder leiding van scheidsrechter Jansen werd afgetrapt, ontwikkelt zich aan beide zijden een vlug spel. De eer ste aanval wordt door de bezoekers on dernomen, echter zonder succes. Dan is het St. Bernardus, die ten aanval trekt, en de keeper moet zwichten voor een onhoudbaren goal (10). Blauw Zwart trekt er nu ook lustig op los. Aanval op aanval wordt ondernomen, totdat ook zij succes hebben (11). Voor de rust weet St. Bernardus nog eenmaal te scoren, zociat de rust ingaat met 21. Na de rust nemen de bezoekers het in het begin wel te makkelijk op. St. Ber nardus profiteert hiervan en weet nog maals te scoren, maar nu vindt Blauw Zwart het toch welletjes, zij zetten nu alles op alles om nogmaals een tegen- puntje te maken, maar, hoewel zij in de meerderheid waren, mocht het hun niet gelukken, daar het backstel van St. Ber nardus alles wist te keeren, zoodat on gewijzigd het einde werd geblazen van dezen goed gespeelden wedstrijd, met een overwinning voor St. Bernardus. Scheidsrechter Jansen, en ook de twee aangewezen neutrale grensrechters leidden onberispelijk. Jammer was het, dat er voor dezen wedstrijd niet meer belang stelling was- van de zijde der supporters. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS CUP. Nederland verliest van Polen met 4—1. In den strijd om den Daviscup won Zaterdag het Nederlandsche doublé Hu- ghanKoopmaan van de Polen Troc- zynsciStolarow met 36; 1715; 36; 6—4; 7—5. Zondag werden de beide laatste enkel spelen gespeeld. Beide partijen werden door Nederland verloren, zoodat de stand 41 voor Polen werd. Polen komt in de volgende ronde tegen Engeland uit. Troczynski (Polen) sloeg Hughan Ne derland) 63; 64; 62; Stolarow (Po len sloeg Timmer (Nederland) 64; 6—2; 57; 4—6; 6—4. KORFBAI HOLLAND-BELGIë. De samenstelling van de Belgische ploeg. De XlI-tal-Commissie van den Belgischen Korfbalbond hoeft voor den wedstrijd Hol landBelgië, op 22 Mei a.s te Den Haag te spelen, de navolgende voorloopige ploeg sa mengesteld. Aanval: dames: van den Reeck, van den Looverenbosch; heeren: Smet, Stuer. Midden: dames: Peters, Naudts; heeren: Eraw, Pros Dalving. Verdediging: dames: Pellis, Welvis; heeren: Pol Dalving, Zieland. Op deze opstelling blijkt ten duidelijkste, dat dé Belgische Keuze-Commissie een XII- tal heeft willen samenstellen, wat zoowel aanvallend als verdedigend zoo sterk moge lijk is. De bekende Belgische speler Jans sen», die reeds 9 keer het roode shirt droeg, werd niet herkozen, naar alle waarschijn lijkheid. omdat hij als verdediger zwak is. In zijn plaats werd opgesteld Pro» Dalving, broeder van den bekenden Pol Dalving. Bij de gehouden selectie-wed strijden is n.l. ge bleken, dat Pros. Dalving een uitstekend verdediger en tevens een behoorlijk aan valler was. Bezien we nu deze opstelling nader, dan valt het op, dat Stuer, die gewoonlijk be- gin-verdediging speelde, naar den aanval is verhuisd, waar hij zal spelen met zijn clubgenooten, de dames van den Reeck en van Looverenbosch (evenals Stuer leden van de Belgische kampioensploeg „Riviera") en mot den rustigen speler Smet. Dit 4-tal is ongetwijfeld voor den korf tot goede din gen in staat. Stuer toch is een goed schut ter en ook de dames zullen dankbaar van geboden kansen profiteeren. Het middenvak der Belgen is qua geheel een vraagteeken, vooral nu deze nieuwe combinatie tegenover het Deetos-vak van de Nederlandsche ploeg is geplaatst. Tech nisch zijn de Hollandsche middenspelers stuk voor stuk beter dan de Belgen, do laatsten zullen echter wel door hun groot enthousiasme ervoor zorgen, dat de Dordte- naren zoo min mogelijk de gelegenheid krij gen, hun technisch overwicht uit te buiten. Het verdedigingsvak der Belgen is zoo danig versterkt, dat de kans op een 20 voorsprong der Hollanders niet te hoog moet worden aangeslagen. De beste Belgi sche speler Pol Darving zal samenspelen met den geroutineerden Zielens en met 2 dames, wier verdiensten voornamelijk op het gebied der verdediging liggen. Dit 4- tal zal, met Dalving aan het hoofd, do rug- gegraat der Belgische ploeg zijn en het zou ons niet verwonderen, indien dit vak volko men gelijkwaardig aan of zelfs sterker blijkt te zijn dan de uitstekende Nederland sche aanval HendriksenMeyer, es. In het algemeen mag gezegd worden, dat bovenstaande Belgische ploeg tot uitste kend spel in staat is en dat het zeer goed mogelijk is, dat de komende Holland-Bel- gic-wedstrijd een strijd tusschen twee aan elkaar gewaagde ploegen te zien zal geven. Om het kampioenschap van Nederland. De wedstrijd D. O. S.Deetos werd met 64 door Deetos gewonnen. Door deze overwinning komt Dootos in do fi nale en wel tegen Iv. ZKoog a. d. Zaan. SCHAKEN. Promotiewedstrijden Leidsch Schaak genootschap. De vlogcnde clubs hebben ingeschre ven voor de promotiewedstrijden voor een plaats in de le klasse: L. S. G., de schaakclub Kralingen", het Haarlemsch Schaakgezelschap, „het Oosten" (kam pioen van den Amstord. Schaakbond), de Hilversumsche Schaakclub en de schaakclub „Staunton" te Groningen. Het programma voor deze wedstrijden is als volgt samengesteld: Zaterdag 21 Mei: L. S. G.Kralingen in het Nat. Schaakgebouw te 's-Graven- hage, de winnaar hiervan speelt op Za terdag 28 of Zondag 29 Mei tegen Hil versum, op dienzelfden dagis de wedstrijd HaarHet Oosten vastgesteld, de beide winnaars spelen op Zaterdag 4 of Zon dag 5 Juni tegen elkaar, de winnaar hiervan op Zondag 12 Juni tegen Staun ton. Daarna volgen dan nog twee wed strijden, één uit en één thuis tegen no. laatst der le klasse, de schaakclub Utrecht. De wedstrijden worden alle op neutraal terrein ges-peeld, behalve de twee laatste. Het reglement voor de le klasse-wedstrijden is geldend. POSTDUIVEN „Leidsche Postduivenclub". Uitslag Vilvoorde, los 8 uur: 1, 14, 23' Th. Werter; 2, 5, 12, 13, F. de Zwart; 3, 4, 10, 17, 18, 32 J. Rakhorst; 6, 8, 15, 22, 24 A. W. Krol; 7, 20 J. Vliegenthart; 9, 26, 29 J. v. d. Berg; 19 D. v. Drieseum; 16 C. Noest; 21, 28, 31 Jhr. G. Stoop; 25 O. Bosman; 27, 30 F. de Haas. De eerste prijswinnaar werd gecon stateerd om 9.45.6; de laatste 10.03.2. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar) Wedvlucht met oude duiven vanuit Mons (België), afstand 190.622 K.M. De vogels werden in vrijheid gesteld te 8 uur met Oostenwind. De eerste vogel bereikte het hok te 10 uur 59 min. 1 sec. De vijftiende prijs winnende duif te 11 uur 32 min. 43 sec. De uitslag was: 2, 5 en 9 C. Ver steeg Jr.; 3, 8 K. I. Waasdorp; 4, 6 J. P. Brederode; 7, 10, 12 en 13 K. Schef- for; 11 H. Oudshoorn; 14 A. van Wijk; 15 L. J. Raaphorst. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Uitstekend weer begunstigde de giste ren op de Rijswijkeche Wielerbaan gehou den wielerwedstrijden. Er was vrij veel pu bliek aanwezig, hoewel de tribune® hier en daar nog eenige open plekken vertoonden. Men is getuige geweest van een wedstrijd, welke rijk was aan spannende momenten. Paillard en Krewer staken ver boven de andere stayers uit. Laatstgenoemde werd na feilen strijd winnaar. Do Amerikaan Hopkins speelde goen rol en werd regel matig door de vier anderen gelapt. Snoek en Blekemolen hebben het niet tot een eereplaats weten te brengen ze werden resp. '3e ©n 4e doch hun rijden bewees, dat zij langzaam maar zeker hun vroegere snelheid terugkrijgen. De gangmaker van Paillard kreeg we gens ongemotiveerd hoog rijden in de derde manche 25.boete. Bij den sprint voor amateurs en onafhankelijken werden Daau van Dijk (niet geheel regelmatig) en v. d. Linden in de demi-finale uitgereden. De fniale werd door van Egmond gewonnen voor B. Leene. Het 10 K.M.-nupimer wa-s rijk aan span ning. Niet minder dan 10 premies k 2.50 werden er verreden, v. d. Linden verover de hiervan de meeste. Op phenomonale wijze won Daan van .Dijk en v. d. Lindon. De uitslagen zijn als volgt: Wedstrijd achter groot© motoren: (Over 30, 30 en 40 K.M.) le rit: 1. Paillard (Frank rijk) achter Qucrin, 23 min. 29.2 sec.; 2. Krewer (Duitechlahd) achter Hesslioh, op 190 Meter. 3. Blekemolen (Nederland) ach ter Kacser, op 250 Meter. 4. Snoek (Neder land) achter Ceurremans op 5 ronden 30 Meter (bandenpech). 5. Hopkins (Amerika) achter Lehman, op 7 ronden 240 Meter. 2e rit: 1. Krewer 21 min. 51.6 sec. 2. Pail lard op 10 Meter. 3. Snoek op 70 Meter. 4. Blekemolen op 100 Meter. 6. Hopkins op 6 ronden 380 Meter. 3e rit: 1. Krewer 33 min. 26.2 sec. 2. Pail lard op 300 Meter. 3. Snoek op 1 rondo 20 Meter. 4. Blekemolen op 1 ronde 100 Me ter. 5. Hopkins op 12 ronden. Totaal-uitslag: 1. Krewer 4 pnt., 2. Pail lard 5 pnt. 3. Snoek 10 pnt. 4. Blekemolen 11 pnt. 5. Hopkins 15 pnt. Sprint voor amateurs en onaf hankel ij ken: Demi-finales, lo serie: 1. v. d. Heuvel n.g. D. van Dijk, Nolten en Voe. 2e serio: 1. van Egmond n.g. Althuysen, Verheyen en Burgorhof. 3e serie: 1. Vreeswijk n.g. v. <k Linden, Loozen ©n J. Hollander. 4e serie: 1. B. Leene n.g. B. van Dijk, Meindors en Junghans. Finale: 1. van Egmond 13.2 sec. 2. B. Leene yk wiol. 3. Vreeswijk. 3. v. d. Hou vel. 10 K.M. wedstrijd amateurs en onafhan- kelijken: 1. Daan van Dijk 14 min. 3.6 sec. 2. B. van Dijk, 3. v. d. Linden, 4. Loozen. 5. Meiders. 6. Crooymans (31 deelnemers). PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op de ren baan te Duindigt gehouden courses zijn do volgende: Brunhildeprijs: (Prijzendraverij 4o klasse over 1750 meter).: 1. Vliegende Hollander (eigenaar W. v. Miltenburg). 2. Tanny See van Kerrigan (eigenaar H. L. Nijveld). Bacarolleprijs: (Ron op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder over 1300 meter): 1. Fackeltrager (eigenaar R. J. J. Hiomstra); 2. Dead heat tusschen: Sorella (eigenaar H. Perney) en Mercedes (eigenaar W. Joohems). Tweede Heerrijdersprijs: (Handicap le klasse): 1. Sire Axworthy K. (eigenaar G. Wesker). 2. Caid (eigenaar G. J. v. d. Els- hout). Bambinaprijs: Prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2010 meter: 1. Saffier (eigenaar P. Kramer), 2. Siem Claudy (eigenaar L. A. F. Prins). Bassanoprijs, (ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder ovor 2200 meter): 1. Raindrop (eigenaar H. Porhy), 3. Marialva (eigenaar R. L. Portocarrero). Pinksterprijs, (heat-prijzondravorij lo klasse over 1710 meter): 1. Senator Mad den (eigenaar G. En sing); 2. Diamant Bleu (eigenaar C. F. Ockhorst). eens in de schaduw liggen".

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7