DENEMARKEN-NEDERLAND 4-5 DINSDAG 17 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 In het Zuiden viel de beslissing naar den verkeerden kant. De kleinste mogelijk heid werd hier werkelijkheid. De Valk ver loor van Helmond met 10, terwijl Middel burg met 32 de baas bleef op Juliana. Daardoor degradeert de Valk rn gaat Mid delburg over naar de eerste klasse. De eindstand is hier: Middelburg De Valk H elmond Juliana 4—2 1615 8 3 12 10—7 7 3 12 14—11 7 1—5 10—17 2 De uitslagen. Om het kampioenschap. VeendamFeijenoord 25; P. S. V. Ajax 14. AFDEELING I. Promotie 3e klasse. De SpartaanO. S. V. 05. AFDEELING II. Promotie 3e klasse. Vriendensch.Olympia 32. AFDEELING III. Promotie 2e klasse. Ensch. BoysZ. A. C. 21. AFDEELING IV. Promotie 2e klasse. MiddelburgJuliana 32; De Valk- Helmond 01. VEENDAM-FEYENOORD 2-5. Ook in den laatsten thuis-wedstrijd om de hoogste voetbal-eer, is het den geel zwarten niet mogen gelukken de overwin ning te behalen. Doch wel mag gezegd worden dat de 5000 6000 toeschouwers hebben kunnen genieten van een wedstrijd welke het aanschouwen waard was. De gasten hebben de overwinning wel ver diend. Immers, hun spel stond op hooger peil dan dat der gastheeren. Vooral de middenlinie, met den internationaal van Heel als spil, heeft veel tot het behalen van de overwinning bijgedragen. Minder goed waren Paauwe en Van Ooyen, doch als geheel sloot deze linie zich steeds aan bij den aanval hunner club, terwijl vaak verdedigend werk werd verricht van uit nemende kwaliteit. Het Veen dammer aanvalsspel was zwak. Weliswaar vlotte het combineeren uitste kend, doch eenmaal voor het vijandelijk doel genaderd, ontbrak toch de juiste af werking. De Feijenoord-verdediging kon steeds het gevaar keeren, terwijl van Male in het Roodwitte doel in topvorm was. Over den wedstrijd, die bij zonnig, zelfs heet weer, werd gehouden, het navolgende: Veendam speelde eerst in den wind, doch voordeel leverde dit niet op. Nadat van weerszijden eenige aanvallen waren on dernomen, kwam Feijenoord iets meer in den aanval. Het was ook na 5 minuten spelen reeds, dat Burg, door toedoen van oen hoekschop, Rooosies met een kopbal het nakijken gaf (01), terwijl 2 minuten later, bij een gewirwar voor het doel, Ba- rendregt de voorsprong reeds kon vergroo- ten (02). Veendam evenwel zag zich hierdoor genoodzaakt de zaken wat se- rieuser aan te pakken, wat haar uittsekend gelukte. Steeds weer kwamen de gasthee ren voor het Feijenoord-doel en het was ge lukkig voor van Male, dat er geen schutter in do Veendam-aanva] aanwezig was. Een tweetal schoten hadden een beter lot ver diend. Ook een hoekschop bracht geen re sultaat. Aan de zijde der gasten was Groe nendijk echter gelukkiger en bracht na 20 minuten spelen, den stand op 03. De geelzwarten begonnen, ondanks dit voor hun gevaarlijke resultaat, nog harder te werken en het gelukte Gort inderdaad om den achterstand te verminderen (13), terwijl dezelfde speler direct er op, een op-' gelegde kans verknoeide. Tot de rust ging verder het spel gelijk op en ontsnapten beide doelen vaak op het nippertje aan doorboring, zoodat er spanning was onder de menigte der bezoekers. Na de thee werd door beide partijen kalm begonnen. Het warme weer scheen blijkbaar invloed op de spelers uit te oefe nen. Nadat eerst Roossies handelend moest optreden, was het aan den andere zijde v. Male, die een paar maal, zij het ten koste van hoekschoppen, het gevaar op het laat ste oogenblik wist te keeren. Veendam werd vervolgens meer op eigen helft terug gedrongen en het gelukte Roossies enkele keeren, een zeker schijnend doelpunt te keeren. Een vrije trap, op den rand van het strafschopgebied, werd evenwel nood lottig voor de Veendammers, want het kei harde schot van van Dijke, verraste den keeper totaal (14). Nog echter gaven de gastheeren zich niet gewonnen. Enkele uit stekende aanvallen bleven zonder resul taat, terwijl Roosies van zijn kant een vrije trap op uitstekende wijze wiet te keeren. Een keihard schot van v. Burg, via de doelpaal, kwam in het Veendamsche net terecht (15). Even voor het einde gelukte het Boomsma echter, na goed doorloopen op ren ingeschoten bal, den achterstand te verkleinen tot 25.. Spoedig daarna werd „einde" gefloten. P. S. V.—AJAX 1—4. Ajax heeft met 41 te Eindhoven ge wonnen. Haar overwinning is verdiend ge weest, al zijn de cijfers wel wat geflat teerd. In de eerste, maar vooral in de tweede helft heeft P.S.V. krachtigen tegen stand geboden. De achterhoede van P.S.V. bleek ditmaal niet zoo goed als anders. Zij deed af en toe onzeker en ook van Run bleek lang niet in normale vorm te zijn. Een ongelukkig schot kostte zijn club reeds na 18 minuten een doelpunt. Vlak voor rust hinderde Lanegger onnoodig Van Reenen, waarvoor een strafschop werd toegekend, dat, benut door Van Kol, in een doelpunt werd omgezet, zoodat de rust inging met 02. De scheidsrechter, de heer Israels, werd meermalen op geheel ongemotiveerde wjjze HOCKEY Verdiende overwinning der Hol landers. Spannende wedstrijd. Van den Berg maakt drie, De Geer twee doelpunten. De eerste landenhockeywedstrijd tusschcn Deneraarken en Nederland heeft een ver diende zij het kleine zege der Hollan ders opgeleverd. Waarmede weer een nieuw succes is behaald en Holland langzamer hand weer even sterk is als tijdens de Olym pische Spelen in 1928 te Amsterdam, toen het in het hockeytournooi op de tweede plaats eindigde achter Britsch-Indië. De belangstelling voor dezen wedstrijd was uit den aard der zaak groot, terwijl er bovendien een groot contingent Hollan ders de ontmoeting bijwoonde. De Neder- landsche Legatie te Kopenhagen was ver tegenwoordigd. Ongeveer 1500 toeschou wers zullen aanwezig zijn geweest als de ontmoeting begint. De wedstrijd. Denemarken verkiest met de zon in den rug te spelen. De ploegen staan dan als volgt tegenover elkaar. Denemarken. Doel: Gry. Achter: G. Koefoed en Venge. Midden: P. Koefoed, Malling en Hasted. Voor: Blach, Prahm. Joergensen, Busch en Heilblut. Nederland. Doel: Hardebeck. Achter: De Waal en Tresling. Midden: De Looper, Ter Haar en Van Lierop. Voor: Gunning, De Geer, Van den Berg, Kist en Van Erven Doorens. De eerste aanvallen zijn voor Holland, die reeds direct gevaarlijk voor het Deen- sche doel opereeren. Gry verdedigt zijn doel echter verdienstelijk. Er zullen ongeveer 10 minuten gespeeld zijn als onze linker vleu gel er vandoorgaat. Het samenspel klopt uitstekend en de bal belandt bij onzen mid- voor van den Berg. De Amsterdammer weet zijn kans te benutten en scoort zijn eerste internationaal doelpunt (01). De Denen werken zich los en er ontwik kelt zich een spannende kamp. Vrij onver wacht komt de gelijkmaker, als de links binnen Busch na 18 minuten spelen van dicht bij sooort. (11). De Hollandsche ver dediging denkt dat voor buitenspel geflo ten is, doch het doelpunt wordt terecht toe gekend. Voordat de Hollanders nog van hun verrassing bekomen zijn, ligt 1 minuut later het balletje voor de tweede maal ach ter Hardebeck, als Black fraai doorgeeft aan Prahm, die met een enorm hard schot Denemarken de leiding geeft. (21). Direct daarop krijgt Joergensen een goede kans, doch hij aarzelt en onze ver dediging werkt den bal naar den anderen kant. Een incident doet zich daarop voor. Als Prahm een schot lost gaat het balletje over het Hollandsche doel en treft een toe schouwer, die zich daarachter heeft opge steld. Hij valt op den grond, doch is spoe dig weer op de been, alleen ziet hij het ver dere verloop van den wedstrijd op een vei liger plaatsje. Wanneer nog drie minuten te spelen zijn krijgt Holland een strafcor- ner toegewezen, waaruit van den Berg den gelijkmaker produceert. Iedereen denkt reeds, dat de rust met ge lijken stand zal ingaan, als de Deensche linkervleugel goed samenspelend onze ach terhoede weet door te breken. Heilblut schiet en voor de derde maal is Hardebeck gepasseerd (32). Tweede helft. De tweede helft heeft zich gekenmerkt door een beslist Hollandsch overwicht, waardoor de overwinning tenslotte geheel verdiend werd Intusschen is de strijd span nend en enerveerend verloopen, steeds be droeg het verschil in doelpunten slechts een goal, zoodat de spanning er tot de laat ste minuut in bleef. Hoopvol zag "t er aan vankelijk niet uit, doch de hoop in de Hol landsche harten ontwaakte, toen drie minu ten na de hervatting de Geer den gelijkma ker scoorde. Een der Deensche achterspelers maakte een fout en sloeg over den bal heen. Onze rechtsbinnen liep goed door en wist Gry voor de derde maal te passeeren. (33). Dit doelpunt gaf den Hollanders moed en een serie prachtige aanvallen werd opgezet. Wanneer keeper Gry een bal gestopt heeft kan hij niet tijdig zich herstellen en voor dat hij het weet heeft de Geer hem voor de vierde maal gepasseerd. De Denen go- ven het niet op en het is de uitstekend spe lende Prahm, die met nog twintig minuten speeltijd voor de boeg, Hardbeck voor de vierde maal het nakijken geeft. (44). In den resteerenden tijd ontspon zich een hardnekkige strijd met wisselende kan sen. Toch kan niet ontkend worden, dat Nederland nu sterker is en deze meerder heid wordt steeds grooter. Eenmaal kan de halfapeler Husted slechts op de doellijn redden, doch het is uitstel van executie, want vijf minuten voor het einde is het we derom van den Berg, die het winnende doelpunt fabriceert. In de laatste minuten tracht Denemarken nog op te halen, doch onze verdediging staat pal en zoo komt ten slotte het einde met een 54 overwinning van Holland. Nabeschouwing. Zooals we reeds schreven heeft Neder land verdiend gewonnen. Als ploeg vonden wij de Hollanders sterker, terwijl ook him samenspel technisch op hooger peil stond dan dat der Denen. Ditmaal heeft onze voorhoede geenszins teleurgesteld, vooral voor van den Berg zal het een groote vol doening zijn, dat hij drie doelpunten voor zijn rekening nam. Hij werd terecht door de Deensche achterhoede als een zeer ge vaarlijk speler beschouwd. De geheele rech tervleugel heeft uitstekend gespeeld, voor al de Geer was er goed in. Verder was ook Kist goed op dreef. De Looper was o.i. de beste ha-lfspeler, al waren ook'Ter Haar en van Lierop zeer goed. Onze verdediging had het soms zwaar te verantwoorden, daar juist de Deensche voorhoede zeer sterk was. Als uitblinkers bij de Denen mogen ge noemd worden Prahm, Blach en Bussch. In de middenlinie werd Husted in de tweede helft aan den voet geblesseerd waardoor hij in de voorhoede ging spelen, echter op hal ve kracht. Eenige omzettingen waren in verband hiermede in het Deensche elftal noodig. uitgefloten. In de tweede helft bood P. S. V. meer tegenstand, doch het geluk was haar niet dienstig. Ajax voerde den stand tot 40 op, waajma v. d. Broek de eer kon redden. De wedstrijd. Ten aanschouwe van 12.000 toeschouwers doet Ajax den aftrap. Het is allesbehalve voetbalweer. De belangstelling van de zijde van Amsterdam is zeer groot. Men kon dat reeds onmiddellijk merken bij de aanspo ringen tot de spelers. Reeds onmiddellijk na den aftrap zette Ajax een prachtig of fensief in, zoodat van Run en Lanegger telkens moeten ingrijpen om weerstand te bieden aan de aanvallen der Amsterdam mers. Van Reenen krijgt na enkele minu ten een opgelegde kans om de score te ope nen, als Boumans de bal yan Jurriaans on voldoende heeft weggewerkt, doch het schot van den Amsterdamschen midvoor gaat naast. P.S.V. brengt het aanvanke lijk niet verder dan de verdediging, doch allengs verbetert haar spel, en ook haar aanval, ofschoon alleen van den Broek in de voorhoede der Eindhovenaren gevaarlijk is en hij alleen behoorlijke doelachoten geeft, terwijl de andere voorhoede-spelers van P.S.V. er dikwijls weinig van terecht brengen. Het verband in de voorhoede van Ajax is onberispelijk. Het spel had eohter in de eerste helft iets meer open kunnen zijn, waardoor wellicht meer resultaat zou bereikt zijn. Na 18 minuten zendt Jurriaans een hard schot in, dat door van Run van richting verandert, met het gevolg, dat het buiten bereik en berekening van den P.S. V.-keeper in doel verdwijnt, zoodat Ajax de leiding heeft. PJ3.V. beantwoordt dit succes met een reeds aanvallen, die door van Kol en Die penbeek met goed resultaat worden afge slagen. Af en toe ontkomt het Ajax-doel echter nauwelijks aan een doorboring. Even voor rust rent van Reenen op het P.&.V.- doel toe, doch wordt door Lanegger op zij gezet, waarvoor de scheidsrechter een straf schop toekende. Deze strafschop wordt door Van Kol in een doelpunt omgezet. De rust gaat dan in met een voorsprong van 20 voor de Amsterdammers. Na de hervatting toont zich P.S.V. krachtiger, doch het schieten is dikwijls onzuiver. Bij het afweren van enkele P.S. V.-aanvallen begint het publiek te joelen, blijkbaar meenende, dat de Amsterdam mers unfair speelden, hetgeen absoluut niet het geval is. Dan volgt een felle aanval van Ajax, waarbij het P.S.V.-doel ternauwernood aan doorboring ontsnapt. Na eenige wederzijd- sche aanvallen, waarbij P.S.V. min of meer sterker lijkt, weet van Dijk een aantal P.S.V.'ers te passeeren om dan een keurige pass te geven naar Volkers, die met een pijlsnelle ren op het P.S.V.-doel toestormt en tenslotte den bal overgeeft aan Schu bert, die via de lat den stand op 30 brengt. Een minuut later kreeg van den Broek een kans, waarvan hij profiteerde en met een sohuiver uit een voorzet van Hunting De Boer het nakijken geeft, zoodat de stand 13 is. Even blijft P.S.V. in den aanval, doch na een half uur is Ajax weer aan het woord-. En als van Reenen een goed samen spel levert met den linkervleugel, besluit hij dit met een onhoudbaar schot, waardoor hij den stand op 14 brengt. Hierin komt geen verandering meer, zoo dat de Amsterdammers met deze cijfers winnen. Even voordat de stand 13 was, heeft P.S.V. wegens het uitvallen van Van Strien, waarvoor van Kampen inviel, haar voorhoede gewijzigd. JUBILEUM-WEDSTRIJD L. F. C.—R. C. H. 2-4. L.F.C. heeft haar zilveren jubileum reeds vreugdevol ingezet met een ontmoeting tegen de sportieve Haarlemsche gasten. Vele bezoekers volgden dezen strijd en ge noten van het spel die enkele RC.H.-men- schen ontplooiden. De overwinning was na tuurlijk dubbel en dwars verdiend, hoewel over het algemeen men geen le klasse spel te aanschouwen kreeg. In het begin kreeg men zelfs de indruk dat de withemden glansrijk de overwinnenden zouden zijn. Ge leidelijk echter kwamen de bezoekers er in, en tipten 4 goals langs de niet prijzens waardig verdedigende keeper Duffels. Vol activiteit zweven de withemden voor het R.O.H.-doel, de middenlinie moet stram verdedigen. Zonder oponthoud komen zij terug en een fel schot van Nagtegeller gaat rakelings over de bovenlat. Spil Segaar geeft als gewoonlijk zijn keurige pass, waar van vooral de subliem spelende Herreur een gunstig gebruik van weet te maken. De eerste corner tegen R.C.H. wordt hope loos weggewerkt en nogmaals mag deze worden overgenomen, zonder echter eenig succes voor L.F.C. op te leveren. R.C.H. is even beduusd, echter zoo zoetjes aan krijgt Duffels het noodige werk te verrichten. R.C.H. kanjert naast en over. Dan kort daarna beg ai Duffels de fout door or" o- dig uit te loopen en de midvoor Verkerk maakt daar een dankbaar gebruik van 01. Nagtegeller die weinig steun van zijn part ners ontving tipt op eenige meters afstand over de lat. Zenuwen. D© stemming van L.F.C. zakt en dc gas- HET VEERTIGJARIG BESTAAN VAN A. S. C. Een zeer geslaagde slot-feestviering. Do herdenking van het veertig-jarig be staan van A. S. C. is t'hans ten einde. De laatste dagen zijn wel de voornaamste en meestgeslaagde geweest en vormen een waardig slot van de feestweeki De Zaterdagmiddag begon met de ont vangst der reünisten, die in flinken getale waren opgekomen en daarmee het bewijs leverden, dat er inderdaad nog wel iets ieeft- in de harten van de oud-led en. 't Was in Zomerzorg een gezellige drukte en als bij dergelijke festiviteiten het geval, wer den er tal van oude herinneringen opge haald. De receptie. In „Huize Bruyns" hield het A. S. C.-be- stuur van drie tot half vijf uur receptie en velen kwamen daar van hun belangstelling en sympathie blijk geven, hetgeen door het jubileerende bestuur ten zeerste op prijs werd gesteld. Het bestuur van den K. N. V. B. was vertegenwoordigd door den heer Koolhaas die onder de gebruikelijke gelukwenschen de bondsvlag aanbood. Namens het bestuur van den Ned. Cric ketbond was, bij ontstentenis van den voorzitter, jhr. Feith, de heer ir. de Beus zijn gelukwenschen komen aanbieden, die als geschenk van den bond aanbood zes ligstoelen, te gebruiken bij het clubhuis. De navolgende vereenigingen hadden bloemen gezonden: de voetbalvereenigin- gen Olympia-, T. O. N. A., Rijswijk, L. F. C., Alphen, U. V. S., V. O. C., Lugdunum, R. C. L., Leidsohe Boys, de Ohineesche Voetbalver. „Chung Hua", de Leidsche Studenten voetbalver, en de Leidsche Voetbalbond; verder zonden bloemen, het supporterscomité van A. S. C., de Amster- damsche Cricketclub, de Gymnastiekver. Brunhilde, Nieuw Brunhilde en Donar, verder het Collegium van het L. S. C., de korfbalclubs Vitesse en Fluks, de Leidsche Ren- en Touristver. Swift, de afd. Leiden van den Ned. Bond voor Lich. Opvoeding, de directie van De Harmonie, de scheids rechters Hoek en Lissauer, en nog enkele particulieren. H. B. S. schonk een presse-papier en een vloeiblad, de Ned. Corinthians en H. V. V. een herinneringsplaquet, Quick (Den Haag) een zilveren voetballer, terwijl de ver. V. O. C., Kampong en Concordia een nieu wen wisselbeker schonken, terwijl V. O. O. vorige week definitief beslag had gelegd op den Harmoniebeker. Voorts zagen we op de receptie nog mr. Goudsmit, voorzitter van de L. Z. C., en de heeren A. van der Lijke, eere-voorz. van De Sportman en van Pareren oud-voorzit ter van De Sportman. De burgemeester had bericht van verhindering gezonden. Officieel diner. Terwijl de reünisten na de receptie zioh verzamelden in De Harmonie, waar zij te half zes aanzaten aan een gemeenschap- pelijken maaltijd, vereenigde het bestuur van A. S. O. zich met genoodigden aan een diner in cafó-restaurant „In den Ver gulden Turk". Hier zaten aan de burge meester, mr. A. van de Sande Bakhuijzen, de heer van Boven namens den Ned. Cric ketbond, de heer Meerum Terwogt en ver der verscheidene afgevaardigden van be vriende vereenigingen. Natuurlijk werd er bij dit diner heel wat gesproken, anders zou het geen goed diner zijn. Gewoonlijk mogen we ons van de diverse gehouden tafelredevoeringen met een enkel woordje afmaken, doch men ver geve ons wanneer we ditmaal van die ge woonte een beetje afwijken. De voorzitter van A. S. C., de heer J. J. Planjer, opende op de gebruikelijke wijze de rij van sprekers met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij hij een bijzonder dankwoord richtte tot den bur gemeester, in wiens aanwezigheid spr. een bewijs van medeleven van het gemeente bestuur zag in het werk, dat A. S. C. voor i de lichamelijke opvoeding der jeugd ver richt. In de aanwezigheid van den burge- meester zag spr. een daad van goeden I burgerzin en hij hoopte niet anders dan I ook in de toekomst op den steun van de ge- g meente te mogen rekenen. Na verder een I woord van welkom tot de overige aanwe- I zigen te hebben gericht besloot spr. met I de voorlezing van een telegram van dr. C Jan de Goeje, die in enkele woorden de I hartelijke gevoelens van medeleven met I A. S. C. vertolkte. Tweede woordvoerder was burgemeester van de Sande Balchuyzen, die in heel aar- dige trekken het ontstaan van voetbal en cricket in de Sleutelstad schetste en waar- 5 van hij de voor ons verrassende mededee- f ling deed, dat ook hij in de tachtiger ja ren reeds een bewonderaar en beoefenaar van voetbal en bat was. Namens het gemeentebestuur bood spr. zijn hartelijke gelukwenschen aan de jubi-.'l leerende vereeniging aan, waarbij hij er de aandacht op vestigde, dat het gemeente- bestuur te weinig aandacht sohonk aan 'ij- het sportleven, een gevolg waarschijnlijk §J van het feit, dat er teveel en dringender jg; zaken de aandacht van het gemeentebe-'H stuur in beslag nemen. Heeft spr. grieven tegen de voetbalsport in het algemeen, om- dat Leiden niet in het bezit is van een 1ste I klas vereeniging, de hoop bestaat, dat het I »eerlang weer zoover zal komen, grieven I heeft spr. eveneens tegen het gemeente- i bestuur, dat qua gemeente zoo bitter wei- P nig doet voor het sportleven. De plannen voor een goed ingericht sportpark, waar- S van spr. het beheer in goede handen had jV gedacht bij A. S. C„ moesten worden opge- I heven, doch zij zijn desniettemin nog niet I opgegeven. Hierna uitweidend over de pionier in de 1 Leidsohe voetbal- en crioketbeweging, zei- de spreker, dat A. S. C. door haar ijveren 1 voor de beoefening der sport onder de jeugd in dezelfden geest als de eerste be- I oefenaren blijk geeft van goeden burger- I zin. Daarom wenschte spr. de vereeniging I dat het haar in lengte van dagen goed mo- 8 ge gaan. Achtereenvolgens werd daarna nog het I woord gevoerd door de heeren van Boven, 1 namens den Ned. Cricketbond, den heer I Lamey, namens H. B. S., die nog een aardig I souvenir aanbood in den vorm van een vo- I geitje, zooals het gebekt is, den heer Mee- I rum Terwogt, persoonlijk en namens de I pers, den heer v. d. Wildt namens de Ned. I Corinthians, den heer Keulen namens de J Leidsche Studentenvoetbalvereen., den heer A. van den Lijke, als oud-voorzitter 1 van De Sportman en den heer Te Winkel I namens Concordia, die in dichtvorm zeer 1 aardig hulde bracht aan het jubileerende 1 bestuur en zijn vereeniging, waarna de heer Planjer een slotwoord sprak. Hierna begaf men zich naar de Stads- gehoorzaal, waar inmiddels een begin was gemaakt met den bal-avond. Tijdens dezen avond werd aan het jubileerende bestuur door mevr. Vreeken een mooie clubvla^ aangeboden, waarvoor de voorzitter harte lijk dankzegde. Cricket en spelevaren tot besluit. Zondag speelde een oud-Ajax-elftal te- gen een „moderne" combinatie een zeer j geanimeerden cricketwedstrijd. Ajax 1932 ging het eerst batten en scoor de 105 runs, waarvan H. d. Vrind 55, Eige- man 546, v. d. Meij 435. Ajax 1892 bracht het daarna tot 107 runs, dank zij vooral v. d. Meij met 52 en Eigeman met 33. De Jongh 521; Meijer 4—23. De veteranen wonnen dus met 2 runs. Na afloop waren de overwinnaars nog eenigen tijd de gasten van A. S. C. Tot besluit der zonder uitzondering ge slaagde feestelijkheden, werd gisteren door reünisten en leden en eenige genoodigden een boottocht over de Kager en Brasemer meren gehouden, gevolgd door het ge bruikelijk clubdiner. ten komen herhaaldelijk in het offensief, met het gevolg dat het tweede doelpunt daar is. 02. De deskundige Verkerk laat Duffels niet met rust en wederom wordt de score verhoogd tot 03. Keurig is het spel van Herreur die met Nagtegeller al het mogelijke doen om toch spoedig een tegen- punt te maken. Neuteboom heeft de kans op loffelijke wijze te passeeren, maar pre cies op 2 meter afstand gaat zijn schot op onbegrijpelijke wijze naast. Zonder tegen prestatie van de zijde der L.F.C.-ers gaat de rust in. In de tweede helft hebben de L.F.C.-ers direct een corner te nemen zonder resul taat. Het spel bleef een poosje gelijk op en neer gaan, dan krijgen de R C H.-Iuidjes weer een groot overwicht en de linksbinnen doelpunt op fraaie wijze. 04. Dan wordt nog een buitenspel-doelpunt gemaakt. Ein delijk denkt men dat L.F.C. kan doelpunten wanneer een penalty moet worden genomen, doch Nagtegeller trapt meters naast. De laatste 10 minuten volgt een verras send spel van L.F.C. en gedeeltelijk moet IEI.C.H. een verdedigende houding bepalen, niettemin ziet Nagtegeller een gaping en het eerste tegenpunt is op goede wijze ge fabriceerd 14. J. Scgaarr tipt naar links en rechts en op 'n gunstig moment maakt kort daarna Neuteboom 24. Nog slechts enkele uitvallen van R.C.H en dan klinkt het eindsignaal van den goed leidenden scheidsrechter Hoek. ALPHEN—V. I. 0. S. 5—4. Er was voor dezen wedstrijd nog tame lijk veel belangstelling. Alphen, dat met twee invallers verscheen, koos eerst het nadeel van zon en wind. Even half drie werd. onder leiding van den heer Hons- beek afgetrapt. Reeds dadelijk ontstaat op bet V.i.o.s.-doel een corner, die onbe nut blijft, doch ook aan de overzijde moet van Leeuwen eens handelend, optreden en weet hij een hard schot heel goed te hou- den. Onverwacht neemt Alphen daarna de leiding, wanneer bij een voorzet van den linksbuiten, Ram keurig doelpunt (10). V.i.o.s. zit niet stil, forceert dan ook eenige aanvallen, die lang niet zonder i gevaar zijn. Toch komt het eerste weer aan de overzijde, waar Tuinenburg (die als invaller heel goed voldeed) op fraaie wijze de voorsprong voor Alphen vergroot. J Voor de bezoekers gaat dan een bijna ze ker doelpunt verloren, wanneer bij een hard schot op doel, de bovenlat voor Al- phen redding brengt. Het wil voor de be- zoekers niet lukken en menige goede kans gaat door rakelings over te schieten voor hen verloren. Weer komt succes voor Al phen, wanneer uit een rechtsche voorzet, Ram deze kans weet te benutten (30). Bij een aanval van V.i.o.s. ontstaat een penal- i ty, die de Hagenaars onbenut laten. Bij een plotselinge doorbraak der thuisclub scoort de midvoor no. 4 in de touwen, i Daarna komt de rust. In de tweede helft blijken de bezoekers uit een ander vaatje te gaan tappen, eeni gen tijd nemen zij nu het spel in handen Als er pl.m. 5 min. zijn gespeeld, heeft hun midvoor reeds het genoegen den achter stand te kunnen verkleinen. Uit een voor zet van links scoort de linksbinnen van V.i.o.s. no. 2, maar dan laat Alphen zich weer niet onbetuigd, doordat uit een link- sche voorzet, Tuinenburg deze kans benut en onhoudbaar scoort (52). De bezoekers gooien er thans nog een schepje op en hebben het genoegen uit een rechtsche voorzet te doelpunten (53). V.i.o.s. blijft aanvallen en menigmaal ontstaat voor Al phen gevaar. De linksbuiten der bezoe kers, plaatst den bal eens goed voor, waarop deze via een back der thuisclub in het doel belandt (54). Ondanks hard zwoegen der bezoekers, komt spoedig on veranderd het einde.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6